Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja

Hozzászólások

(#7501) blend


blend
újonc

Hi!
Hálózatok zh-n lehet használni a netet, meg segéd anyagot?Vagy semmit?

(#7502) BCs29 válasza blend (#7501) üzenetére


BCs29
újonc

Hálózatok gyakorlati ZH-ra gondolsz?
Ott 2 rész lesz, első egy papíron, semmiféle segédanyag nélkül, szerintem azokból kérdeznek, amik a gyakorlati diasorokon vannak (tudni kell papíron FTPzni ilyenek)
Második rész gépnél, program írás vagy pótlás, ott viszont már lehet használni netet is.
Ha jól tudom :)

(#7503) blend válasza BCs29 (#7502) üzenetére


blend
újonc

jah, gyak zh-ra gondoltam!köszi az info-t!

(#7504) snow.man


snow.man
csendes tag

Jó időőőőőőőő... :)
Kinek van kedve így zh-kra tanulni meg kötprogokat csinálni? Ráadásul nemsokára vizsgaidőszak. Máris utálom az egészet...

(#7505) DarkByte válasza snow.man (#7504) üzenetére


DarkByte
addikt

Én szakdogát írom, erősen utolsó pillanatokban. Milyen jó is munka mellett diplomázni :)

Na de

Apropó, akinek esetleg megvolna a tavalyi MI:2 ZH feladatsor (ami valószínűleg csak nekem volt Mission Impossible 2 :D) akkor légyszíves dobjon meg vele.

[ Szerkesztve ]

(#7506) ALI_G válasza DarkByte (#7505) üzenetére


ALI_G
veterán

osztozom örömödben :C

(#7507) segi67 válasza ALI_G (#7506) üzenetére


segi67
csendes tag

Akinek van vagy volt robotikája az el tudná mondani hogy hogyan kell több jtraj megadott csuklókordinátát összekapcsolni.Vagyis hogy több mozgást össze tudjak kapcsolni.
Én valami olyanra gondoltam hogy órajelgenerátor segítségével a kezdő és végpozíciót váltogani kellene, de ez sajnos a fejemben működik nem tom hogyan kellene simulinkban megvalósítani!

(#7508) MrTurner válasza snow.man (#7504) üzenetére


MrTurner
csendes tag

én nem is bírtam ki, elmentem inkább focizni egy jót :D

adatb alapú rendszerek: triggeres mintaZH megoldásokat ha megcsinálta valaki, az megosztaná a közönséggel is? :)

(#7509) jocodobos


jocodobos
újonc

Üdv!

mikrovezérlőkből assembly programozásos(edsim51-ben) problémáim vannak. Akinek van valami jó anyaga, vagy tudna esetleg segíteni a projekt megírásában, azt megköszönném...ha esetleg többet is foglalkozna vele, mint én, akkor annak meglenne a "jutalma". utolsó éves vagyok, és nem akarnék ezen a tárgyon elhasalni...:)
a segítséget előre is köszi
üdv

(#7510) 8nemesis8 válasza DoL (#7498) üzenetére


8nemesis8
veterán

Persze, újrafordítják ezért is kell hozzá a forrás fájl.

(#7511) 8nemesis8 válasza MrTurner (#7508) üzenetére


8nemesis8
veterán

A triggeres zh-hoz a mintafeladat mellett ott a megoldás is amit órán vettünk.
Természetesen továbbra is Palatinus honlapján.

(#7512) Feri1990


Feri1990
tag

Vki nem tudja hogy a matlabot miert nem tudom telepíteni? Elindítom a telepítést és 100% on elkezdi zabálni az egyik magot a procimból és ezután semmi nem történik. :F

W7 64 bit + Matlab2010a

(2009b vel se ment)

(#7513) fravik válasza Feri1990 (#7512) üzenetére


fravik
tag

Szia!
Sajna nem tudom, hogy miért nem tudod telepíteni, nekem a Matlab r2010a hibamentesen fut Win7 32bit-en...

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#7514) 8904 válasza Feri1990 (#7512) üzenetére


8904
csendes tag

ha nem csak szórakozásra használod a géped, felejtsd el a 64 bites windows 7-et, gyakorlatilag alig van komolyabb fejlesztői eszköz, illetve alkalmazás ami normálisan fut rajta.

(#7515) Feri1990 válasza fravik (#7513) üzenetére


Feri1990
tag

1x már sikerült felrakni de indításkor is ugyanígy kifagyott :(

Most viszont lehet megtaláltam a megoldást(legalábbis a telepítés elindult): A netet kikapcsoltam és már ment is...

(#7516) Frenky89 válasza 8904 (#7514) üzenetére


Frenky89
őstag

pl?

virtual pc?

(#7517) Feri1990 válasza 8904 (#7514) üzenetére


Feri1990
tag

Eddig minden futott rajta gond nélkül(nem 1 hete használom :) ), és mostmár megy a matlab is ha letiltom a netet(azaz vmi a hálózattal lehet)

(#7518) DarkByte válasza 8904 (#7514) üzenetére


DarkByte
addikt

érdekes, nekem visual studio, netbeans, eclipse, postgresql tökéletesen mennek rajta a kezdetek óta. talán még delphi7-em is volt fent az rc-n tavaj

(#7519) ivjoe válasza redragon (#7462) üzenetére


ivjoe
tag

Minden 45 perces óra után 2k-t kapunk, szóval egy két órás gyak. 4k, egy 3 órás progalap 6k. és ez adómentes, de csak ha nem léped át a havi bruttó akárhányezes határt. De ebben 2k/órában benne van a fogadóóra a megbeszélések, zh javítás, stb, minden.

http://lorem.hu

(#7520) phantom88 válasza 8904 (#7514) üzenetére


phantom88
tag

Sorold fel milyen komolyabb fejlesztői eszközök nem futnak rajta?:) Nyár óta használom eddig nem volt olyan cucc ami ne ment volna rajta. (OK matlabot nem használok...). Memória miatt meg kell a 64 bit (Lassan 4 giga memória is kevés) :)

Rock, paper, scissors, lizard, Spock..... http://www.youtube.com/watch?v=_4PFWow-q1s

(#7521) 8904 válasza phantom88 (#7520) üzenetére


8904
csendes tag

nyilván, nekem is a memória miatt kellet volna a 64-bit. jó ez túlzás volt, hogy minden, de van számos olyan speciális progi ami nem fut, és nem is lehet helyettesíteni semmlvel. Nekem pl az AutoCAD elég bug-osan futott, meshlab, vega totál nem, meg pl olyan progik amik azért fontosak nekem: ext2 ifs, virtualdubmod, stb..
32 bitesen meg semmivel semmi gond nincs.
meg amúgy általába megelégeltem hogy keresgessem mindig a 64 bites progit, akármilyen egyszerű videokonverzióhoz, amikhez szinte mindent 32 bites rendszerekre írtak.
szóval nekem tököm tele lett vele :D

[ Szerkesztve ]

(#7522) blend


blend
újonc

hi all!
Nincs véletlenül valakinek tavalyi, vagy az előtti adatbázis alapú r.-ek második zh feladatsor, esetleg megoldás? Balázs Peti féle gyakon. A megoldás még annyira nem is szükséges, csak a zh nehézségére vagyok kíváncsi!
Köszi

(#7523) snow.man válasza ivjoe (#7519) üzenetére


snow.man
csendes tag

Az nem túl sok...

(#7524) sanzi89 válasza snow.man (#7523) üzenetére


sanzi89
addikt

Középiskolában 25 éve tanító tanár 1500Ft-ot kap kb egy órára.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#7525) Agyaggalamb válasza snow.man (#7523) üzenetére


Agyaggalamb
csendes tag

..lássuk csak, számoljunk..
3x3 óra esetén progalap demonstrátor (belenézve a tanrendbe ennyit kioszthatnak nekik) egy hónapban kap 4x3x3x2k ~ 72.000 Ft adómentest, úgy, hogy gyakorlatilag nincs szűrés, sem elvárt tapasztalat, akár másodévesen - szvsz a "nemtúlsok" relatív :U
vagy félreértem és nem órabér a 2k? nem hiszem..

sanzi: +1

[ Szerkesztve ]

-- AG

(#7526) phantom88 válasza snow.man (#7523) üzenetére


phantom88
tag

2000 forintos órabér (ami ráadásul 45 perc) az elég sok (Főleg amit csinálniuk kell, nem kell bent lenni napi 8 órát stb...):).

[ Szerkesztve ]

Rock, paper, scissors, lizard, Spock..... http://www.youtube.com/watch?v=_4PFWow-q1s

(#7527) DarkByte válasza DarkByte (#7518) üzenetére


DarkByte
addikt

Kibukik hogy nincs helyesírási ellenőrző a droidon. Utálom ezt a két szót: tavaly és muszáj :W :B

#7519: nekem 60k volt a maximum, legalább is amíg a tanszéken dolgoztam ez jött be egy idő után. Kedves honatyáink olyan jó hogy ezt sem tudták érintetlenül hagyni. :(

Egyébként most egészen kíváncsi lettem kik is lehettek, habár nekem már nincs órám csak Gulyás Gergellyel :)

[ Szerkesztve ]

(#7528) snow.man válasza Agyaggalamb (#7525) üzenetére


snow.man
csendes tag

Szerintem nem az a jellemző, hogy valaki 9-10 órát is tart egy héten demonstrátorként (már ha nem doktorandusz vagy egyetemi oktató). A 2 rugós órabér tényleg nem rossz, ha az ember 4-8 órában dolgozik minden nap, de heti 4-5 óráért nem sok. Egyébként egy egyetemi vendégelőadó órabére bőven ötjegyű, az viszont tényleg nem rossz. Csak sajnos sokat kell tanulni érte... :)

(#7529) DoL válasza snow.man (#7528) üzenetére


DoL
csendes tag

Nyilván más helyzetben vannak azok, akiket nem támogatnak a mindennapi megélhetésükben, de amúgy az a heti 4-6 óra + az ösztöndíj nem olyan rossz kis summa, ha abból indulunk ki, hogy aki órát tarthat, annak az átlaga is elég jó. :)

(#7530) 8nemesis8 válasza DoL (#7529) üzenetére


8nemesis8
veterán

Jah pontosan, mostanság meg elég jó kis átlagokat osztanak. :U

(#7531) Agyaggalamb válasza snow.man (#7528) üzenetére


Agyaggalamb
csendes tag

OK, igazad lehet abban, hogy nem az a jellemző, nem tudtam, csak szúrópróbaszerűen belekerestem pár itt korábban felmerült névre, akikkel korábban nem találkoztam (és ezért gondoltam, hogy demonstrátorok), néhányuknak volt 8-10 órájuk hetente, de lehet, hogy nem ez a jellemző, nem tudom :B

A studos tanrendi kereső viszont megújult, de nem találtam benne egy "mutasd meg a progalap gyakorlatvezetőket óraszám szerint csökkenő sorrendben" opciót :D úgyhogy megnéztem az infen itt, kik vannak és akinek nem ismerem a nevét, elkezdtem mindre rákerestni név szerint a studon ;] Aztán kiderült, hogy a kettő ellentmond egymásnak :P

Ha abból indulunk ki, hogy ami az infen van fent táblázat, az az OK, akkor Novák 3, Bodnár 11, Kasza 2, Kertész 2, Végh 2, Apró 12, Bordé 4, Tóth 7 (de az sztem két külön ember lehet), Ambrus 6, Fischer 4, Hegedűs 6, Lúgos 3, Móra 3, Reiz 3, Lévai 3, Cindel 4, Filkus 5, Szántó 5, Lukács 4, Pénzes 4, Németh J 3, Németh G 3, Domokos 4, Sánta 3, Muhi 4, Antal 4, Nagy Cs 1, Bocsor 4, Erdélyi 4, Bartók 3, Tömösközi 4, Csatlós 4 órát tart egy héten, összeszámoltam :DDD (csak csütörtökig, gondolom utána levelezős órák vannak.)
ez 134 óra a 33 főre, teljesen igazad van, átlagban az "csak" 4 óra, sorry :) én meg persze megnéztem a Bodnárt meg az Aprót a tavalyi studban és nekik akkor is sok órájuk volt, de persze belenyúltam ;)

Aztán a pontosabb becslés érdekében ezt találtam, ahonnan kiderült, hogy Hegedűs, Móra, Németh J, Bartók, Hegedűs (ezek szerint ők is ketten vannak, mindegy), Kasza, Reiz, Végh, Fischer, Nagy Cs, Németh G, Tóth G és Domokos Phd hallgatók meg predokok, levonjuk a 12-jük által tartott 38 órát (Tóth G-nek adtam négyet a 7 Tóth-gyakból, ezt a studról szedtem), marad 21 főre 96, ami kb 4.5 óra hetente, szóval továbbra is neked van igazad, visszavonulok :D Hanem, eszerint egy doktorandusz pont hogy kevesebb órát tart, mint egy demonstrátor.

(azért továbbra is: nem tartom olyan kevésnek azt a 36.000 átlagpluszpénzt. Viszont: DoL hozzászólásod alapján kíváncsiságképp meggugliztam, hogy mennyi az ösztöndíj és 1.8-ra komolyan jár pénz? 12.000 Ft? hehh, nálunk a max volt ha jól emlékszem 10-12k, érdekes, sokat gyengülhetett azóta a forint :P mondjuk akkor a 2.0 alatti átlag nem jöhetett ki, szóval ez valami másmilyen szám, mint a másik volt. No ehhez képest az ötegészre szintén olyan 38-40.000 pénz jár - öö amúgy az igaz, hogy ötegészt "csak" háromszor olyan nehéz csinálni, mint 1.8-at? nem tudom, mennyi ez az 1.8, de nem úgy hangzik, mint egy remek eredmény, sőt :F - , a kettő együtt tényleg egészen elegendő ~70khuf vissza nem térítendő adómentes támogatásnak látszik, bár nem tudom, mennyi plusz munka lehet a demonstrátorkodás mellé az adminisztráció.)

(alapos vagyok-e? :))

Frászt! a táblás órák kimaradtak. Ahhoz viszont nincs táblázat és nem keresek a studos tanrendben többet, mára elég volt :D

bocs mindenkitől a szóf0sásért, utána akartam járni ;)

[ Szerkesztve ]

-- AG

(#7532) fravik válasza Agyaggalamb (#7531) üzenetére


fravik
tag

ennyire ráérsz?? :DD :R

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#7533) sss válasza DarkByte (#7505) üzenetére


sss
senior tag

Elég haloványak az emlékeim a tavalyi mi2 zh-ról. Volt egy vagy két elméleti kérdés, hegymászó algoritmus volt az egyik. Volt meg Naive-Bayes-es feladat meg WPGMA, ez a kettő biztosan volt, talán vmi döntési fás is volt meg vmi entrópia(?) számolós.

(#7534) Agyaggalamb válasza fravik (#7532) üzenetére


Agyaggalamb
csendes tag

most épp nagyon, még kb húsz percig futnak a tesztesetek, addig fórumozgatok :D

ób+, kihagytam a két alagsori termet is :D

[ Szerkesztve ]

-- AG

(#7535) DarkByte válasza sss (#7533) üzenetére


DarkByte
addikt

Jaja, ilyesmikre emlékszem én is. Nekem viszont konkrét feladatsor kellene amit meg tudnék oldani. De reménykedem hogy kapunk gyakorlaton a héten pár mintafeladatot.

[ Szerkesztve ]

(#7536) 8904 válasza sss (#7533) üzenetére


8904
csendes tag

ez mestint2? érdekes, mert mestint1-en ezeket mind tanultuk :D ott ezek szerint nincs is új anyag?

(#7537) DarkByte válasza 8904 (#7536) üzenetére


DarkByte
addikt

Nos, ezek amire emlékszünk de a teljes témakör listát épp ma tette fel a gyak.vezér: [link]

(#7538) Gergello


Gergello
addikt

Gyönyörű lesz ez a következő két hét. :(
Logika, fonya, adatb2, alkfejl, opr, hálo, assembly, progny meg ami nem jut eszembe. :Y

(#7539) fravik


fravik
tag

Sziasztok!

Van esetleg valaki, aki már elkészült az adatbázis alapú 2.mintazh feladatsor megoldásával?!
(Esetleg tovább jutott, mint az órai megoldás?!)
Nagy örömmel venném, ha megosztaná velünk, hogy mire jutott! :) ;)

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#7540) sanzi89


sanzi89
addikt

Üdv.

Valakinek van Matlab Klónok speckol? Virágh János tartja hétfőnként. Akinek esetleg igen és szeretne együtt dolgozni a házival, írjon.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#7541) snow.man válasza Agyaggalamb (#7531) üzenetére


snow.man
csendes tag

Elég alapos vagy. :)

(#7542) snow.man válasza Gergello (#7538) üzenetére


snow.man
csendes tag

Ismerős...

(#7543) 8904 válasza Gergello (#7538) üzenetére


8904
csendes tag

ez még gondolom megfűszerezve egy pár kötproggal :D csak az ínyenceknek!

(#7544) corinne válasza Gergello (#7538) üzenetére


corinne
újonc

+alga2

[ Szerkesztve ]

:)

(#7545) Szögecs


Szögecs
csendes tag

Az ETR-ben szereplő, befizetésre váró pénzösszeget a HSZI-n kell fizetni? KP-t elfogadnak? Köszi!

May the Force be with you!

(#7546) Frenky89


Frenky89
őstag

Akinek esetleg ma volt adatb2 zh-ja, az legyen oly kedves és meséljen milyen volt!

(#7547) cocma válasza Szögecs (#7545) üzenetére


cocma
újonc

Ki- és befizetéseket tudtommal a HSZI intézi. UV díjról szoktak csekket küldeni. Kp-s megoldásról még nem hallottam. Ez milyen tartozás?

(#7548) blend válasza Frenky89 (#7546) üzenetére


blend
újonc

Hali!
Balázs Petinél a következő volt kb:

4.feladat: Ezen az oldalon a rapid rallyhoz nagyon hasonló, csak itt valami nyaraló utasokat kellett össze párosítani.

3.feladat: Egy olyan triggert kellett írni ami fizetés emelést befolyásol a következők szerint:
1.) főnöknek nem jár fizetés emelés
2.)akinek a keresete 3000 felett van annak az emelésnek csak a fele jár
itt kb egy : NEW.salery= : OLD.salary+( : OLD.salery-: NEW.salery)/2; megoldás kellett

2.feladat: huh ez olyan feladat volt, hogy írjunk egy triggert ami megakadályozza, hogy olyan személyt töröljünk akinek a fizetése magasabb a saját részlegéhez tartozó átlag fizetésnél.
tehát:

SELECT AVG(salery) INTO v_avg FROM emp WHERE deptno = : OLD.deptno;
IF : OLD.salery >= v_avg THEN
RAISE_APPLICATION_ERROR(-20001,'Nem lehet törölni!');
END IF;

1.feladat: Itt a fönököt nem lehetett módosítani, törölni és hozzáadni. Azt hiszem, ezt már elfelejtettem.

Persze csak kódrészleteket írtam :D
Remélem segítettem! Ha van kérdés megpróbálok segíteni!

[ Szerkesztve ]

(#7549) blend


blend
újonc

a : a NEW és az OLD hoz tartozik csak akkor berak egy smile-t. ugyebár így tudunk hivtkozni a BEGIN után

(#7550) mattakis


mattakis
újonc

Sziasztok!

Szeretnénk a figyelmetekbe ajánlani a gyakornoki programunkat: http://www.mattakis.hu/gyakornoki-program

Üdvözlettel,
Kis Gergely
MattaKis Consulting

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  SZTE Infósok topicja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.