Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39501) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Sziasztok!

Tudtok ajánlani egy jó, megbízható szegedi könyvelőt? Ha lehet, akkor olyanoktól várnék véleményt, akiknek van tapasztalata velük kapcsolatban.

Előre is köszi! :R

ui: Most szeretném vállalkozóit kiváltani. Az ügyfélkapura épp most regisztráltam be. Valaki nem tudja, mennyi idő, míg hivatalosan vállalkozó státuszba tudok lépni?

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#39502) Zoli1222 válasza Inv1sus (#39501) üzenetére


Zoli1222
őstag

Én is ki akartam váltani, de aztán gyorsan lebeszéltek róla. Csak akkor váltsd ki, ha nagyon muszáj.

(#39503) Inv1sus válasza Zoli1222 (#39502) üzenetére


Inv1sus
addikt

És mivel beszéltek le róla? :U

Nekem muszáj, mert szükségem van a számlaképességre. Így több weblapos melóm lehetne.

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#39504) Rick4 válasza Inv1sus (#39501) üzenetére


Rick4
félisten

Milyen mértékű tevékenységed lenne az anyagi oldalról megközelítve? A bevétel mennyivel nagyobb mint a kiadás?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#39505) Inv1sus válasza Rick4 (#39504) üzenetére


Inv1sus
addikt

A bevétel több jócskán ;) Bár amíg nem vagyok benne a tutiban, ilyeneket nem tudom kijelenthetek-e...

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#39506) kispéé válasza totya694 (#39500) üzenetére


kispéé
aktív tag

Tényleg, Totya, nincs véletlenül egy AGP-s VGA-d ami min. directx9-es? Kéne a win7 alá:) Vagy a többieknek? Lényeg, hogy ócsóé:)

(#39507) kispéé


kispéé
aktív tag

Ja még valami, tud valaki egy olyan helyet ahol kaphatok fekete szövetkárpitot, amivel a autóba való mélyládákat szoktuk bevonni vele? Ajtó kárpitra gondoltam ezt, ha jól tudom olcsóbb mintha normál kárpitot vennék.

(#39508) Zoli1222 válasza Inv1sus (#39503) üzenetére


Zoli1222
őstag

Havi 60-70k kiadás anélkül, h lenne bármi bevételed.

(#39509) Rhino666 válasza Zoli1222 (#39508) üzenetére


Rhino666
őstag

Ennyi még akkor se úszik el ha nem másodállásban csinálod...

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#39510) Rolly válasza Zoli1222 (#39508) üzenetére


Rolly
veterán

persze ez attól függ, hogy van-e 36 órát meghaladó munkaviszonyod (főállás) vagy esetleg nappali tagozatos diák vagy. Ezen esetekben egy vállalkozói kb 0 ft :) költség / hó ha nincs bevételed ... 2 év után evás lehetsz, akkor a bevételed 32-33%-a megy a kukába (azaz adóba). ha nincs főállásod akkor ha jól emlékszem (és még nem változtatták meg) akkor a minimálbér duplája után kell járulékot fizetned magad után.

Ha akönyvelést is más csinálja, akkor az is plusz költség bár sima egyéni vállakozónál 5-10 ezer ft körül megvan ez...

ha jól számolok és nincs főállásod, akkor csak a minimálbér duplája után kell fizetned a járulékokat ami 83000 ft plusz könyvelő mondjuk 5000 ft.
Ha van bevételed (amit nem tudsz leköltségelni akkor értelemszerűen még azután is kell adót fizetni mindennel együtt kb 30-40%-ot ...

Tehét míg nincs havi kb 250.000 Ft fix bevételed addig mindenképpen jobb ha főállásban nem kezdesz bele a vállalkozásba és a 250.000 ft-ból marad neked kb 120.000 ft ....(vagy lehet inkább 100.000 ft ...)

én több mint 3 éve vagyok vállalkozó másodállásban így nem rossz ... persze így is * sok adót kell fizetnem idén kb 1 milliót pedig csak a bevételem 30%-a utalom a kukába akarom mondani állambácsinak.

Tényleg esetleg van itt olyan aki szeretne pénzt keresni és ügyfelekket szerezni kapcsolatot tartani? jutalékos meló lenne ... bővebben privátban

(#39511) Inv1sus válasza Rhino666 (#39509) üzenetére


Inv1sus
addikt

Szerintem se. :( Én mellesleg diák vagyok még, úgyhogy így még nekem elvileg kevesebbet is kell fizetni.

Most nagy nehezen rájöttem, hogy kellene elintézni elektronikusan, de...
Már csak abban nem vagyok biztos, hogy egyéni vállalkozói kell-e nekem. Szerintetek az kell, ha egymagam dolgozok suli mellett, mint weblap tervező?

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#39512) Rolly válasza Rolly (#39510) üzenetére


Rolly
veterán

elvileg lehet minimálbér után is fizetni nem kell a 2x-ese de ugye manapság elvárt bérre vagy mire tértek át és mint informatikus szerintem legalább a minimálbér 2x-ese az elvárt ha ezalatt keresel mint webfejlesztő akkor lehet sűrűbben fog basztatni az apeh :)

(#39513) Rhino666 válasza Inv1sus (#39511) üzenetére


Rhino666
őstag

Diákként valami 10k körüli üresjáratról tudok...

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#39514) Rolly válasza Rhino666 (#39513) üzenetére


Rolly
veterán

diákként nincs üresjáratban semmi költség, mert a kivét nem történik, illetve nincs nyereség sem ami után adózni kellene ... szóval havi költség csak azután van ami nyereség... illetve a könyvelő, de egyéni vállalkozónak egyáltalán nem gáz a könyvelése azért kár könyvelőt keresni hogy havi 5-10 ezret lenyúljon :) persze tudok könyvelőt kettőt is csak sajnos nem szegediek :)

(#39515) ch003067


ch003067
addikt

Sziasztok!
Hibás Videókártyát veszek, legfőképp 8800-as szériát, de lehet 7900GT / GTX / GTO,, 9000 res széria, vagy attól jobbak is.
Radeonokból pedig HD 2900, vagy attól jobbak érdekelnek.

Az Ajánlatokat PÜ ben kérném szépen, mert nem sokat látogatom a fórumot.

(#39516) ben800 válasza totya694 (#39500) üzenetére


ben800
aktív tag

Kösz nem,nem tudnék vele mit kezdeni:D

(#39517) SirRasor


SirRasor
őstag

Ez hatalmas :DD

Make Love not war!

(#39518) maláj


maláj
őstag

keresek lan kártyát (10-es elég ;])+ vmi usb kártyát min. 2 usb legyen rajta :)
1 csoki árát tudom max. rászánni :DDD

(#39519) SirRasor válasza maláj (#39518) üzenetére


SirRasor
őstag

Olyan USB nem jó, amit alaplapra lehet kötni? Hátsó 2 portos ilyenem asszem van.

Make Love not war!

(#39520) martonx válasza Agyasima (#39492) üzenetére


martonx
veterán

Mi a baj a windows-os tűzfallal?

Én kérek elnézést!

(#39521) Rick4 válasza Rhino666 (#39509) üzenetére


Rick4
félisten

Főállásban most 89500 bruttó után a járulék amit utalni kell (adóelőleg, nyögdíjjárulék, tb) 42 ezres. Könyvelő 15-20, meg a plusz dolgok ami nélkül mozdulni, dolgozni se tudsz. Áram, telefon, stb. Szóval inkább alsó hangon ha egy helyben ülsz akkor is 70 rugó.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#39522) Rick4 válasza Inv1sus (#39511) üzenetére


Rick4
félisten

Egyszerűbb lenne egy céggel leszerződnöd, hogy papíron, hivatalosan ők vállalják be a melót, de a munkát Te csinálod meg, és téged kifizetnek, akár számtech cuccban is, akár kp-ben, mint alkalmazott, persze hivatalos szerződéssel, akár eseti megbízásban is meg lehet csinálni, akár 4 órás bejelentett melóban is. Azért kell egy jó adag bevétel, míg egy működő céget vagy magánvállalkozást rentáblilissá nem teszel. És ezek a költségek akkor is meglesznek, mikor karácsony meg újév között malmozol...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#39523) Rolly válasza Rick4 (#39521) üzenetére


Rolly
veterán

azért nehogymár egy egyéni vállalkozó könyvelése havi 15-20 legyen már, mikor 1-2 számlája van havonta (kimenő, bejövő)...

(#39524) Rick4 válasza Rolly (#39523) üzenetére


Rick4
félisten

Értem. Mondjuk nem beszéltem egyéni vállalkozóról, minden lehetőség közül az a legrosszab bmegoldás ha főállás. Egyébként meg az egyéni vállalkozónak a bérszámfejtést ki csinálja meg? A km elszámolást ki számolja át? Ha meg van 10-ért, az olyan is. Na mindegy, Te tudod, én nem vagyok egyéni vállalkozó.. :U
Mondjuk az az egyéni vállalkozó akinek 1-2 számlája van, az is olyan.. Gondolkodj már, tankolás, telefon, üzleti ebéd, satöbbi... Napi egyre gondoltál, nem?

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#39525) Rolly válasza Rick4 (#39524) üzenetére


Rolly
veterán

másodállásúra gondoltam ... valszeg félreértettük egymást ... csak már tisztáztuk, hogy nappali tagozatos diák és másodállásként csinálná, így nem kell bérszámfejteni egyéni vállalkozónál csak havi 1 pappert feltölteni az apehnek, hogy nincs kivét, és évente (talán negyedévente) pedig bevallani hogy mi hogy áll :)

(#39526) mcclode


mcclode
tag

Üdv mindenkinek!!
Keresek AMD Phenom I X4 v II x4 vagy x3 cpu-t
processor support-ba szereplők érdekelnek.

"Nem kell hogy arról szóljon minden nóta, mekkora raj vagyok, Nem kell hogy azt hidd: én bármit, bárhol megkapok! 10 éve próbálok, ugyan az a srác lenni, De megváltozott a világ, én is megváltoztam... ENNYI!"

(#39527) Zoli1222 válasza Rolly (#39525) üzenetére


Zoli1222
őstag

Csak még az elején 1 szóval sem említette, h másodállás lenne és diákként. :U

(#39528) Rhino666 válasza Rolly (#39514) üzenetére


Rhino666
őstag

Pedig vannak költségek amiket egyéni vállalkozóként fizetni kell - annak ellenére, hogy az egyetem fizeti azokat, mint elsődleges munkahely (pl. nyugdíj, TB, mittudomén)...

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#39529) pmheros válasza mcclode (#39526) üzenetére


pmheros
senior tag

azért az elgondolkodtató hogy már 1-2 éve piacon lévő processzorcsaládhoz mint a Phenom II, egy ilyen régebbi típusú AM2 laphoz még mindig csak béta Bios van.

az is érdekes ebben a support listában, hogy a 95W -os 820(4x2,8) támogatott, az 80W -os 550(2x3,1) támogatott, de ezen paraméterek alapján az 545(2x3,0) akkor miért nem? :F

Bele kéne olvasgatni a lapod PH! -s topikjába, hogy ott mik a tapasztalatok.

[ Szerkesztve ]

nem vagyok tökéletes

(#39530) Rolly válasza Rhino666 (#39528) üzenetére


Rolly
veterán

igen vannak, de csak akkor ha van vállalkozói kivét, s mivel magyarországon nem kötelező a nyereséget kivenni így mivel bent marad a pénz ezért nem kell fizetni...

illetve míg nappali tagozatos a diák a társadalombiztosítást az egyetem, iskola (állam bácsi) fizeti...

Zoli1222: az elején tényleg nem írta, hogy másodállás diákként, de azóta már kiderült így tényként kezelendő

[ Szerkesztve ]

(#39531) pmheros válasza mcclode (#39526) üzenetére


pmheros
senior tag

(#39532) totya694 válasza pmheros (#39531) üzenetére


totya694
őstag

Én a CPU support és egyébb tecnkiai adatokra vonatkozó hazugságai miatt útáltam meg leginkább az Asus-t. :W

Üdv:Attila

(#39533) pmheros válasza totya694 (#39532) üzenetére


pmheros
senior tag

sok egyébb miatt is lehet utálni az Asus -t. Az AsRock nevű leányvállalatata jobb lapokat csinál.
Asus -nál volt olyanom hogy párba válogatott ram kittből az egyiket nem szerette, bármelyik foglalatban is volt. Más lapban meg tökéletesen ment.
Illetve volt a fordítotja is: volt olyan RAM -om, ami csak Asus lapban nem hibázott a memtest szerint, bár a win instabil volt tőle.
Sok régebbi Asus -om csak azért volt jobb tuningban mert alapból túlfeszelte több értékét, de ha én egy alacsony fogyasztású gépet szeretnék akkor ez naygon nem előny.
Barátomnak szintén Asus lapocskájával kellett kompromiszumokat kötni memória beállítás tekintetében, pedig ott is 2modulos kitről volt szó, egyszerűen nem lehetett stabilan járatni a gyári értékeken.

nem vagyok tökéletes

(#39534) Rhino666 válasza pmheros (#39529) üzenetére


Rhino666
őstag

ASUS. Ennyi.

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#39535) Rhino666 válasza Rolly (#39530) üzenetére


Rhino666
őstag

Hiába, tudtommal duplán kell fizetni. :(

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#39536) mcclode


mcclode
tag

Az az igazság h most ez a lapom van és ebből és a szűkös keretekből kel kihonom magamnak egy gépet.Én elhiszem h vegyek egy jobb lapot és hozzá egy komoly procit de ha nincs rá lové és ez meg meg van csak proci kel bele akkor ezt kel csinálni nem.

"Nem kell hogy arról szóljon minden nóta, mekkora raj vagyok, Nem kell hogy azt hidd: én bármit, bárhol megkapok! 10 éve próbálok, ugyan az a srác lenni, De megváltozott a világ, én is megváltoztam... ENNYI!"

(#39537) totya694 válasza pmheros (#39533) üzenetére


totya694
őstag

Én is "csak" 1 jellemző gondot említettem az Asus-al kapcsolatosan...
Attól félek ha minden rossz tapasztalatom leírnám akkor lekopna az 1 napos billentyűzetemről az összes írás :K

Üdv:Attila

(#39538) mcclode


mcclode
tag

Az az igazság h én meg vagyok elégedve az Asus lapokkal saját célra csak olyanom van.De tisztába vagyok vele h vannak hibái de melyik lap az aminek nincs.

"Nem kell hogy arról szóljon minden nóta, mekkora raj vagyok, Nem kell hogy azt hidd: én bármit, bárhol megkapok! 10 éve próbálok, ugyan az a srác lenni, De megváltozott a világ, én is megváltoztam... ENNYI!"

(#39539) Rick4 válasza Rolly (#39525) üzenetére


Rick4
félisten

Ok, de ettől még lehetne KFT-je, vagy BT-je, mert ugye ott már mások a lehetőségek, és persze a költségek is. :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#39540) Rolly válasza Rick4 (#39539) üzenetére


Rolly
veterán

hát igen a kft-hez kell könyvelő már, meg ha jól tudom nem is átlagos könyvelő kell hanem mérlegképest (ugyanúgy a bt-hez is) mert az éves mérleget csak ő írhatja alá :)

még jó hogy anyum mérlegképes könyvelő :D

(#39541) pmheros válasza mcclode (#39538) üzenetére


pmheros
senior tag

van k8n4-e, a8n-e, Tusl-2c, k7m, p3b-f, a7v266-e,
volt k8n, a7n8x, a7v333 lapom.
Én csak ezekre illetve az ismeretségi körömben lévő lapokra alapozom a megfigyeléseimet.

Milyen procid van most amit váltanál ?

nem vagyok tökéletes

(#39542) MaciG


MaciG
addikt

Ezek az optikák közül ti melyiket ajánlanátok?

Dr. Horváth Helga
Pillich K. u. 5., SZEGED, 20/388-0627

Lottica Szemvizsgáló Szalon
Somogyi u. 21., SZEGED, 62/423-421

Pálfy Optika
Gogol u. 4., SZEGED, 62/423-322

SZOTE Szemklinika
Korányi fasor 10-11., SZEGED, 62-545-090

Prágai Látszerészet
Bartók tér 11., SZEGED, 62/321-587

Eszik Imre
Tisza L. krt. 75., SZEGED, 62/420-642

BANZAII

(#39543) ErőVarázsló válasza MaciG (#39542) üzenetére


ErőVarázsló
tag

SZOTE Szemklinika
Korányi fasor 10-11., SZEGED, 62-545-090

szerintem ez legjobb mert itt azok dolgozoknak akik magánban is (ezeken a helyeken is)

Magán orvosi ügyelet Szegeden www.szegedorvosiugyelet.hu ph-soknak kedvezmény telefonon gyorsabb: 70-kettő281171

(#39544) LÁZ


LÁZ
addikt

Keresek egy 100cmx65cm-es paraméterekkel rendelkező dobozt....

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#39545) mcclode válasza pmheros (#39541) üzenetére


mcclode
tag

4200+ x2
De az igazsághoz hozzá tartozik h most egy Asus m2n lapot használok ezzel a procival csak a vga-val voltak gondok.mint kiderült az m2n sorozat nem kompatibilis az Asus 8600gt vga val igy cserélem azt is pénteken.szóval a vga cseréből úgy néz ki h mindent cserélek a gépbe. :DD :DDD

"Nem kell hogy arról szóljon minden nóta, mekkora raj vagyok, Nem kell hogy azt hidd: én bármit, bárhol megkapok! 10 éve próbálok, ugyan az a srác lenni, De megváltozott a világ, én is megváltoztam... ENNYI!"

(#39546) pmheros válasza mcclode (#39545) üzenetére


pmheros
senior tag

az én G2 4200+ procim annó 3100MHz körül ment alapfesz fölött picivel, és az egy 4670 -hez pont elég volt. A vele párhuzamosan használt @3GHz -es C2D -m sem mutatott sokkal többet, az ilyen kategóriás VGA -val. Persze a szintetikus tesztek mást mutattak, de játékok alatt nem nagyon érződött(talán kivéve a Crysis -t). Csak azért írom mert, ha jobb fajta az a 4200 -es akkor legalább azt nem kellene cserélned.

és mik leszenk helyette, vagy körülbelül milyenek lennének az elképzelések ?

[ Szerkesztve ]

nem vagyok tökéletes

(#39547) mcclode válasza pmheros (#39546) üzenetére


mcclode
tag

A 4200+ Brisbane magos proci volt meg egy asus m2n lap ezt cserélem egy ASUS M2N32 SLI DELUX lapra amibe még nincs proci ill most bizniszelek egy x3 8750 et bele.vga az még kérdéses.Passzívot szeretnék mert sok filmet nézek a gépen és nem szeretem h zug a gép. :DD :DDD

"Nem kell hogy arról szóljon minden nóta, mekkora raj vagyok, Nem kell hogy azt hidd: én bármit, bárhol megkapok! 10 éve próbálok, ugyan az a srác lenni, De megváltozott a világ, én is megváltoztam... ENNYI!"

(#39548) Zoli1222 válasza mcclode (#39547) üzenetére


Zoli1222
őstag

Jól kell választani és nincs zúgás. Nálam össz-vissz a hdd-ket hallani, meg most a proci hűtőt, mert annyira béna társaság van pesten, h 3x baszták el a rendelésemet. Pedig csak 1 szaros mugen 2 lga1156 lefogatót rendeltem. Addig sajna nem tudom az orochit felpakolni. :W

(#39549) pintyesz válasza LÁZ (#39544) üzenetére


pintyesz
senior tag

Ez eddig egy sík lap..... :U

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#39550) LÁZ válasza pintyesz (#39549) üzenetére


LÁZ
addikt

mélysége kb mind1, a hosszúság, és a szélesség a mérvadó, de akkor legyen 40 centi magas...

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.