Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40251) pmheros válasza ALI_G (#40249) üzenetére


pmheros
senior tag

én olyankor iszok egy sört

nálam az egyszerű szűrő tökéletesen működik, évente egyszer nekimegyek a rendszernek WC pumpával, és minden rendben van

nem vagyok tökéletes

(#40252) gabesz82 válasza ALI_G (#40249) üzenetére


gabesz82
senior tag

Én a jó öreg WC-pumpát ajánlom. :K

[ Szerkesztve ]

PSN: Morfologus82

(#40253) totya694 válasza ALI_G (#40249) üzenetére


totya694
őstag

Hali
A fürdőszoba közepén van egy ún. szagelzáró szifon nos onnan kell rátámadni egy ilyesmi spirállal nem kell túl hosszú sem mert nehéz vele bánni.Tapasztalataim szerint a maró anyagok sem csodaszerek azért a hajszálak megmaradnak "csak" az általuk oldható cuccokat tüntetik el és a fémet marják szét(de abban igen agresszívek)

Üdv:Attila

(#40254) Attix82


Attix82
őstag

Eladó! Ujak, bontatlanok 3 ev garancia es szamla a nevedre.

ASUS M2N68-AM Plus (mATX)+ Athlon- 2 X2 250 BOX 26000ft

HD5770 1Gb ASUS Cucore BF2 kuponnal. 34375Ft

Rogton vihetok szegedi atvetellel.

(#40255) ALI_G válasza Agyasima (#40250) üzenetére


ALI_G
veterán

Szerintem műanyagból van. Hol árulják ezt?

pmheros: sajnos ez elhanyagolt panel, itt már kevés a pumpa.

totya694: ilyet láttam már, de az szakképzett szerelő volt :)) Még egyszer próbálkozom valami löttyel + pumpával...
Szerintem a probléma ott bújuk meg, hogy 1. lányoknak hosszú a haja, 2. a mosógép is kádba nyomja a vizet.

Köszi a segítségeket :) a sörös tetszett a legjobban.

(#40256) totya694 válasza ALI_G (#40255) üzenetére


totya694
őstag

Tekerni gondolom Te is tudod a végét(nem kell ahhoz szakképesítés)

Üdv:Attila

(#40257) Rick4


Rick4
félisten

Vettem ma az aldiban ezt az lcd-s fogyasztásmérőt: [link] és megmértem pár dolgot, kezdtem a számítógéppel. Csak a gép áramfelvétele bekapcsolva, nem birizgálva monitor nélkül 89W, (a gép az adataimnál, ilyenkor visszaveszi a procit 1.5GHz-re) ha a net is be van nyomva, és körbe körbe huzigálom az egeret, akkor 91-94W (ilyenkor odatolja 3.3GHZ-re), ha superpi-t futtatok, akkor 145W, ha elindítok egy játékot (COD2SP) akkor meg 165W kell neki. Természetesen ez már hálózatból felvett teljesítmény, ebben már a táp vesztesége is benne van. A 24"-os Samsung monitorom megeszik 25-27W-ot bekapcsolva. Néztem a klímát is, egy 2.5KW-os General Line van beszerelve, mikor elindul a kompresszor, akkor 700-750W körül kajál, a 94 centis LG lcd tévémnek meg 180W kell. Rosszabbra számítottam.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#40258) gabesz82


gabesz82
senior tag

Eladó notebook-ok:

Acer Travelmate 7720G (17"): Hirdetés
Asus A7S (17"): Hirdetés

Mindkettő hibátlan állapotban.

[ Szerkesztve ]

PSN: Morfologus82

(#40259) pmheros válasza Rick4 (#40257) üzenetére


pmheros
senior tag

ez a melyik Aldiban volt ?

nem vagyok tökéletes

(#40260) Rick4 válasza pmheros (#40259) üzenetére


Rick4
félisten

Konkrétan a cserepes sor mellettiben, mivel a városban csak ez az egy van.. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#40261) pmheros válasza Rick4 (#40260) üzenetére


pmheros
senior tag

írtam én olyat hogy Szegeden ? :D
köszi :R

ezeket mind egy nap alatt mérted ki ?

[ Szerkesztve ]

nem vagyok tökéletes

(#40262) Rick4 válasza pmheros (#40261) üzenetére


Rick4
félisten

Ja, persze, hogy Szegeden.. :DDD Hogy érted, hogy egy nap alatt mértem ki? Hazajöttem, bedugdostam mindent, és néztem, mit mutat a kütyü, természetesen ez pillanatnyi fogyasztás, magamnak azért csak hogy tudjam, mindenképp jó, de nem hinném, hogy 10%-nál nagyobb lenne az eltérés hosszabb idő alatt is. Most is be van dugva a gépnél, megy a gép, monitor, kislámpa, erősítő, 4.5 óra alatt kajált meg így kompletten 0.77KW-ot.... Érdekes még, hogy a tévém 2.5W-ot kér standby-ben, ez elég jónak számít. Végigméricskélni mindent elég egy óra is.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#40263) Rhino666 válasza Rhino666 (#40210) üzenetére


Rhino666
őstag

Vigyétek, még meleg! :))

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#40264) Rick4 válasza Rhino666 (#40263) üzenetére


Rick4
félisten

Este kopogtass vele a Bocskai u elején, ha meleg.. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#40265) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Kell valakinek egy 50%-os kedvezmény kupon a Budapest Gameshow 2010-re? Nov 10-11 között lesz.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#40266) Rhino666 válasza Rick4 (#40264) üzenetére


Rhino666
őstag

Nekem mindegy, csak használja ki valaki. Azért sok a havidíj, hogy csak porosodjon...

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#40267) pmheros válasza Rick4 (#40262) üzenetére


pmheros
senior tag

megválaszoltad: te többnyire pillanatnyi fogyasztást mértél, ezért tudtad a reggeli vásárlás óta ennyi eszköz fogyasztását megmérni. Én mindig hosszabb időszak fogyasztásából bontom le az átlagot. Pl bizonyos körülmények között egy hűtő kompresszora sem dolgozik folyamatosan, és ha épp "pihenő időben" mérsz rá az nem lesz valós érték.

Ami eddig nálam volt kölcsönben fogyasztásmérő az nem jelzett csak kw -ot 2 tizedesig így mindig 2-3 órát mértem rá egy-egy sz.gép fogyasztására, ami 5- 3W -os mérési hiba határt jelentett.

Voltam ma a szegedi Aldiban, és elhoztam 2db -ot(ennyiért a hülyének is :D ). Ez már sokkal pontosabban jelez ki, de kíváncsi leszek mekkora az eltérés a két eszköz eredményében ugyanannál a gépnél

nem vagyok tökéletes

(#40268) Rick4 válasza pmheros (#40267) üzenetére


Rick4
félisten

A pillanatnyi fogyasztásból számomra az derül ki, hogy az adott eszköz mennyit eszik, innentől sok jelentősége nincsen, mert ha kell bekapcsolom, ha nem kell, kikapcsolom, ha meg úgy felejtettem, akkor majd kikapcsolom, mikor észrevettem, hogy úgy felejtettem.. :D A készülék elég korrekt ennyiért, most be van a gép és tartozékai elé dugva és mér. Aztán majd lesz valami az adattal...

Egyébként a hűtő jó ötlet, igaz a régi már nincsen meg amivel összevethettem volna ezt az újat, de megmérem azt is.. :K

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#40269) mrobii


mrobii
újonc

Üdv. Nincs valakinek olcsó LCD kijelzője. Az se baj ha bontott. Csak működjön.

(#40270) maláj


maláj
őstag

na akkor majd lehet elkérném valamelyikőtöktől a fogyasztásmérőt 1 hétvégére :B

(#40271) Rick4 válasza maláj (#40270) üzenetére


Rick4
félisten

Nem egyszerűbb venni egyet? Tényleg hosszú távon érdekes a dolog... Ennek az az érdekessége, hogy a rádugott cuccokat tudja mérni folyamatosan, és az lcd-n kijelzi napi heti havi bontásban, memorizálja, számolja hogy mikor mennyit kajált. Kalkulál az áramszámlára is valmit, meg a kibocsájtott széndiokszidra amit az elfogyasztott áram miatt kellett a levegőbe pöfögni... :DDD ... Én is most fixre hagyom a gépre kötve...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#40272) pmheros válasza maláj (#40270) üzenetére


pmheros
senior tag

másfél hónapja volt/van nálam kölcsönben egy volt kollégám fogyasztásmérője (többé kevésbé folyamatos használatban), szerinted ezek után bárkinek is kölcsönadom a sajátom ? :DDD

nem vagyok tökéletes

(#40274) Rhino666 válasza csizs (#40273) üzenetére


Rhino666
őstag

Tessék ;)

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#40275) lorcsi


lorcsi
veterán

sziasztok

olyan kellene nekem hogy renault-os autóbontó a közelben merre található ?

(#40276) finest válasza Rhino666 (#40274) üzenetére


finest
őstag

Ez mi? Beragadt alkatrészek temetője? Kicsit nagyképű a hardverek otthona cím a választékhoz képest.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#40277) boba6


boba6
aktív tag

Call Of Duty - Black Ops - PC
rendelhető péntekre 9900Ft-ért

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#40278) PowerBuldog válasza PowerBuldog (#40237) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Egy hozzávetőleges árat nem tud valaki mondani? Vagy nem érdekel esetleg valakit?

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#40279) Agyasima válasza ALI_G (#40255) üzenetére


Agyasima
senior tag

Én a Tescoban vettem.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#40280) boba6


boba6
aktív tag

van valakinek valakije Angliában aki megvenne nekem online pár cuccot és azt továbbítaná haza? (ez utóbbit akár én is tudom intézni)
1-2db akkus csavarozó +bitkészlet lenne ami itthon sokkal drágább
természetesen nem szállítanak ide +még a hitelkártya is ottani kell nekik legyen :W

[ Szerkesztve ]

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#40281) Beri


Beri
addikt

Megválnék 4850-emtől, augusztusig garis, ErőVarázslótól vettem. 5770-re, esetleg más, fickósabb kártyára ráfizetek.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#40282) pschio


pschio
őstag

vegyetek 2 terás vinyót bobánál! jóárasítva vettem nála 1-et. nagyon megalomán! ;]

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#40283) finest válasza pschio (#40282) üzenetére


finest
őstag

Mesélj, milyen és mibe kerülj. Reklámozz!

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#40284) Rick4 válasza pschio (#40282) üzenetére


Rick4
félisten

És még jó, hogy egy megalomán tápod van hozzá.. :D Mennyi volt, és pontosan mi a típusa?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#40285) Luighi válasza boba6 (#40280) üzenetére


Luighi
aktív tag

Bátyám kint van, haza is tudja küldeni, írj részleteket, hátha össze tudjuk hozni!

(#40286) Luighi válasza Rick4 (#40268) üzenetére


Luighi
aktív tag

Fűtési rendszered áramfogyasztását nézted? Ha van 2-3 szivattyúd, akkor az télen megeszik 2-3 ezer forintot havonta!

(#40287) Rhino666 válasza finest (#40276) üzenetére


Rhino666
őstag

Mittudomén... :F

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#40288) boba6 válasza finest (#40283) üzenetére


boba6
aktív tag

lásd az aláírásom ;)
››› minden friss infó ezentúl: http://twitter.com/bobasix

rev2-ségre nem kaptam még választ, ha az péntekre itt van

[ Szerkesztve ]

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#40289) finest válasza boba6 (#40288) üzenetére


finest
őstag

Beszarás ez a twitter! Akciós Phenom árakat is twitterezz nekem!

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#40290) ALI_G válasza Agyasima (#40250) üzenetére


ALI_G
veterán

Ezt hol árulják? Sose találkoztam még ilyennel.

(#40291) Alex123


Alex123
senior tag

Sziasztok!

Most jönnek majd a Digi Tv-től szerződést kötni, mert a TvNetwork "felvásárolódott"....és az akciót csak úgy tudom igénybe venni ha kábel telefonra is előfizetek....(oszt majd legf. nem használom)...

Ezzel kapcsolatban lenne egy "láma" kérdésem:
- a kábel telefont hogyan kötik be?

Egyszerűen a lakásba bejövő lan kábelre tesznek egy elosztót vagy valami lan/telefon modemmel viszik a jelet tovább?

Azért kérdem, mert a nyáron költöztünk és úgy lett kialakítva (levágva) a net, az ajtótól már csak a WiFi viszi tovább.....

? :F

(#40292) maláj válasza Alex123 (#40291) üzenetére


maláj
őstag

nálam koax-on megy a modemig, onnan telefonzsinóron a telefonig :DDD

(#40293) Alex123 válasza maláj (#40292) üzenetére


Alex123
senior tag

A koax-os megoldást ismerem, mint írtam lan... :W
(Ez egy lan-net, nem koax, nem adsl, stb...)

[ Szerkesztve ]

(#40294) pschio válasza Rick4 (#40284) üzenetére


pschio
őstag

SAMSUNG 5.4 SATAII 32MB HD204UI - 3év :: br.23300Ft

elég halk

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#40295) Agyasima válasza ALI_G (#40290) üzenetére


Agyasima
senior tag

Ott van a többi lefolyótisztító (pl. Tiret) és egyéb tisztítószer közt. GPS adatokkal sajnos nem tudok szolgálni. :)

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#40296) Rhino666 válasza pschio (#40294) üzenetére


Rhino666
őstag

CrystalDiskMark eredményt tudnál közölni? :R

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#40297) pschio válasza Rhino666 (#40296) üzenetére


pschio
őstag

tudnék de a titkosítás miatt nem az igaz eredményt látnád :)

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#40298) Rick4 válasza Luighi (#40286) üzenetére


Rick4
félisten

Összesen egy darab Beretta kombi kazánom van, abban meg egy darab Grundfos szivattyú és kész. Még őrláng sincsen, szikrával gyújt a rendszer ha melegvíz kell. A szivattyú meg sokat nem fogyaszthat, de majd lemérem. Most a hűtőt nézem, 130W-ot kajál, ha megy a kompresszor. Itt a szakaszos üzem miatt egy hétig mérem, aztán lesz átlag.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#40299) maláj


maláj
őstag

ismerősnek van 1 kártyaolvasós-usb-és előlapi cucca
2 kábelköteg jön ki belőle - a végük olyan mint amit az alaplapi tüskékre kell rakni (power, reset, hdd led, stb.). van 1 föld (GND) és van vmi 3 tűs cucc (mint a speaker csak az 4 db-os ;])
kérdése, hogy ezt a 2x4-es kábelcuccot 1 db usb-s alaplapi motyóba kell dugni vagy 2 külön usb-sbe :F
józan paraszti ész szerint egybe kell de az alaplapi könyvében a két külön usb slotba kell dugni a rajz szerint ;]

(#40300) Rick4 válasza maláj (#40299) üzenetére


Rick4
félisten

ha a vezeték színe rajta piros- fehér- zöld-fekete, akkor usb, az alaplapi usb tüskékre dugd.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.