Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-17 09:07:23

LOGOUT.hu

Subaru topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11851) Lacerta válasza Parci (#11850) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Svájci református lelkipásztor hölgy második autója volt? ;] :D

(#11852) Parci válasza Lacerta (#11851) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jaja :DDD

közben 3m biztonsági fóliát is találtam a szélvédőt leszámítva az összes ablakon, itt-ott sérüléssel, szóval ez is jobb lenne, ha nem lenne... :O

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11853) Lacerta válasza Parci (#11852) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Nekem a Foriban nem volt semmi meglepi elrejtve ( na jó, egy lidis USB töltőt találtam ), de a Mazdámban anno volt egy komplett mélynyomó erősítő eldugva ami 2 évvel a vásárlás után került elő véletlenül. :Y Mondjuk voltak előjelei a dolognak, mert a vezetőülés alatt volt egy 6-os CD váltó, az utastérben pedig 2db beépített 230V-os fali aljzat ( inverter persze már nem volt rajtuk ).
És persze találtam egy riasztót is, amiről nem tudtam. És nem is volt hozzá semmilyen kezelőszervem.
( Remélem a Foriban nincs ilyen meglepetésriasztó valahol )

[ Szerkesztve ]

(#11854) Parci válasza Lacerta (#11853) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jajj, és az a riasztó hogy derült ki?

sajnos kinézem ebből is, ugye váltózár :U, 3m biztonsági fólia :U már van, valami hülye egyéb kulcsot és távirányítót is találtam a kesztyűtartóban, előre rettegek...

amúgy meg, rohadjanak meg, hogy most teszik fel ezeket, előtte évekig (!) semmi:
https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/subaru/forester/subaru_forester_2.5_xt_turbo_trend_automata_sh-18339626

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11855) Qru válasza Parci (#11854) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Uu ez nagyon rendben van. :K

#nincsbennetarcsi

(#11856) Jorus válasza Parci (#11852) üzenetére


Jorus
nagyúr

OBK-ban is voltak ilyen ki tudja honnan eredő és hova vezető kábelek. :D Meg volt egy utólagos immo, amihez egy kódpad is be lett építve, meg utólagos tolatóradar, ezek mondjuk működtek, működnek.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11857) Lacerta válasza Parci (#11854) üzenetére


Lacerta
aktív tag

jajj, és az a riasztó hogy derült ki?
Az úgy volt, hogy láttam a kárpit alól kikandikáló vezetékeket itt-ott, és elvittem autóvillamossági emberhez, hogy rakja rendbe mert engem zavar az ilyesmi. Ő találta. :Y

amúgy meg, rohadjanak meg
Ne foglalkozz vele, biztos van ebben is valami rejtett disznóság, amit nem tudsz. :D

(#11858) Parci válasza Lacerta (#11857) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze, meg hát igazából +50e km és +1m ft, hogy aztán legyen egy nyűgösebb, drágábban fenntartható kocsid, cserébe nem tudsz vigyorogva felsorolni az autópályán. kibírom, öreg vagyok már. :DDD

(sajnos, leírni sem merem, de egyelőre a renault zoe az, ami igazán meglepett és imádom használni)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11859) Lacerta válasza Parci (#11858) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Na ugye. :DDD

Asszonynak is valami hasonló kellene, csak meg kéne várni, amíg esik egy nullát az ára. És akkor már csak egy kertes ház kellene hozzá, hogy legyen hol tölteni. :D

(#11860) Qru válasza Parci (#11858) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

4M-ert kimondottan jo vetel ez az SH XT, igy rendberakott motorral. Amugy ne sajnald, ez nagyon sokat eszik. :D

#nincsbennetarcsi

(#11861) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Egész oké így 11 évesen :)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11862) Qru válasza Parci (#11861) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Teljesen ok, kasztni rendben a tobbi meg koponak szamit.

#nincsbennetarcsi

(#11863) MasterMark válasza Parci (#11861) üzenetére


MasterMark
titán

Szépek a műanyag takarók, csak nem látni semmit. :DDD Hátul milyen? (Látom az utolsó kép hátulról van, de a lengőkarok okék?)

Egyébként az alapján amit látni, ez tök ok.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#11864) Parci válasza MasterMark (#11863) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

így is csak benyúltam a kerékcsere közben és vakon fotóztam párat, hogy egyáltalán milyen, tiszta rozsda vagy kb. korának megfelelő, megvigyázott :)

amúgy a 16-os mg fekete felniszettem (5x100, 6,5x16, et48) most már biztos, hogy eladó, ha esetleg kell valakinek itt. picit bukok is rajta akár, olyan mázlim lett egy téli szettel.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11865) Qru válasza Parci (#11864) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem veszes az enyem garazsos megsem makulatlanok a lengokarok. Ez teljesen rendben van meg ennyi idosen.

#nincsbennetarcsi

(#11866) MasterMark válasza Parci (#11864) üzenetére


MasterMark
titán

Bocs de a nagy fék miatt csak 17-es megy fel. :DDD

Switch Tax

(#11867) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

na, lejöttünk bozsokra a verdával. tapasztalatok:
- tágas, kényelmes, ég és föld a régi outbackhez képest ilyen téren
- ez a 4 hengeres boxi is remekül ordít 6000 fölött :DDD
- az élményt egyértelműen a váltó öli meg, még a 150 lovat sem mondanám feltétlenül kevésnek, de így, ezzel a váltóval az
- ezzel együtt élhető, nem kell előzgetni hirtelen, oszt ennyi
- murván kipörög azért az első kerék itt-ott, remélem megy az awd rendesen...
- 10,4 liter volt az átlagfogyi (agglomeráció + pálya + itt pár település a végén)

egyelőre tetszik, még találtam pár hiányzó kis műanyagot itt-ott, ilyen apróságokban ennyire kutyaütő autóm még nem volt

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11868) Qru válasza Parci (#11867) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor marad a lenduletbol elozes mint nekem. :D

Mennyit forog 130-nal?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#11869) Parci válasza Qru (#11868) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

3000 körül, majd megnézem jobban visszafelé

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11870) MasterMark válasza Parci (#11867) üzenetére


MasterMark
titán

Ez VDC-s? Ha igen akkor azt ha kikapcsolod, illetve manualisba teszed akkor megszűnik az a nagy gázreakció, és sokkal direktebben reagál.
Ezen van sport mód?

Switch Tax

(#11871) Qru válasza Parci (#11869) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az nem tul magas, teljesen jo.

#nincsbennetarcsi

(#11872) Parci válasza MasterMark (#11870) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

van menetstabi, van sport mód és lehet manuálisan is tologatni a kart

megnézem akkor (bár pályán azért legyen csak menetstabi...)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11873) Qru válasza Parci (#11872) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Menetstabit csak a hobanforgashoz kell kikapcsolni amugy is.

#nincsbennetarcsi

(#11874) MasterMark válasza Parci (#11872) üzenetére


MasterMark
titán

Jó hát arra írom, ha épp versenyezni akarsz. :DDD
Egyébként meg előre kell tervezni és úgy előzni. Meg lehet szokni, hogy előbb nyomod a gázt, aztán kezded meg az előzést. Én ebből nem éreztem még problémát.

Switch Tax

(#11875) Qru válasza MasterMark (#11874) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Van manualis mod, elozeshez vissza kell valtani 3-asba es tuz. :D

#nincsbennetarcsi

(#11876) Lacerta válasza Parci (#11872) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Sztem ne kapcsold ki a VDC-t, mert meghalsz.
Csak akkor érdemes kikapcsolni, ha zsírzott takony van alattad, és úgy is csak olyankor, mikor fontosabb a lendület, minthogy csúszkál-e az autó. Olyankor viszont ki is KELL kapcsolni, mert szétsz*pat ( saját tapasztalat ).

(#11877) Parci válasza Lacerta (#11876) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze, tudom, a menetstabi az egyik ok, hogy az xtrailt cserélni akartuk (abban nincs még, elég sokat nézegettem már a hátsó kilincset saras terepen :DDD), azért mindennapi használatban az egy nagyon klassz fejlesztés. tanpályán eléggé látszik, hogy mennyivel több munka megfogni nélküle. :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11878) MasterMark válasza Lacerta (#11876) üzenetére


MasterMark
titán

Csak próbaképp írtam, hogy érezze milyen a váltó valójában. Mert sokat nem az vesz el, hanem a VDC.

Switch Tax

(#11879) Qru válasza MasterMark (#11878) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az enyemben nem olyan ovatoskodo szerencsere a VSC.

#nincsbennetarcsi

(#11880) Parci


Parci
HÁZIGAZDA


Simán átvitt ma durva vizmosasokon.. <3

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11881) MasterMark válasza Qru (#11879) üzenetére


MasterMark
titán

Oké, de neked nem automata váltóval van.

Switch Tax

(#11882) Parci válasza MasterMark (#11878) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na de az 5 sebességessel meg működött tempósabban, gázra sokkal hamarabb visszaváltott. de mindegy, nem rácsernek vettem, tudtam, hogy mire számítsak.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11883) Qru válasza MasterMark (#11881) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hat nem. Es valoszinuleg mivel a Fori joval magasabb/borulekonyabb az is szamit abban, hogy ovatosabb a vsc.

#nincsbennetarcsi

(#11884) Qru válasza Parci (#11880) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Persze, erre (is) valo az a gep.

#nincsbennetarcsi

(#11885) Parci válasza Qru (#11884) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Ott azért fater hiluxan kívül semmi nem ment még át, terepszog is kemény stb. Tetszik a vas, na! :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11886) Qru válasza Parci (#11885) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jo de a Forestert ugy lett tervezve, hogy bizony lehet leternek vele az utrol. :))
Ez nem egy disz suv.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#11887) Lacerta válasza Parci (#11885) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Jó cucc ez, én mentem az enyémmel ördögszántáson és tükörjeges szurdokban is. Ügyes szerkezet, jól ki van találva.

A fényezése lehetne kicsit izmosabb, mert a szerelőm mindig azzal b@sztat, hogy milyen karcosra pusztítottam már le a lakkot rajta ( pedig csak belógó pici gallyak voltak, tényleg ).

Meg elférne még egy felező nagyon sz@r terepen, mert van úgy, hogy ezret forog egyesben, és még mindig gyors a tempó. De neked a torque converter valszeg kiváltja a kuplungcsúsztatást. :D

(#11888) Lacerta válasza Qru (#11886) üzenetére


Lacerta
aktív tag

És nem is SUV, csak annak látszik. :DDD Ez egy kompakt terepkombi per definitionem.
Egészen pontosan egy emelt, magasított Impreza. :)

(#11889) Parci válasza Lacerta (#11888) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:N, ez igaz volt egészen az előző foresterig, aztán ez az sh nőtt hatalmasat és lett önálló suv. nézd meg, hogy rögtön jött is vissza alá az xv, ami megint pont az, ami korábban a forester volt.

mi épp azért vettük ezt (vettük volna az utódot is, persze, de nem volt... "kedv" :DDD), mert fontos volt, hogy tudjunk vele terepezni is, de közben férjünk is el négyen egy síelésre. azért is örülök ennek így most, mert látszik, hogy mindkettőt tényleg tudja. imádtam a bp outbacket, visszasírom azt a motor-váltó kombót, de ez inkább az, ami nekünk kell.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11890) Lacerta válasza Parci (#11889) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Jaja, ismerem a sztorit, de nagyon nem mindegy, hogy valamit SUV-nak terveznek, vagy azzá válik a generációk során.

A konvergens evolúció autóipari posztulátuma: Előbb-utóbb mindenből SUV lesz ha elég sok generáción át gyártják.
Ennek Subaru-féle kiegészítése: Nálunk rögtön, és nem annak hívjuk. :D

Én is nagyon nézegettem az OB-eket, de aztán rájöttem, hogy nem tudnék vele parkolni a ház előtt, mert túl hosszú.

(#11891) Parci válasza Lacerta (#11890) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem tudom, igazából két suv van, ami tényleg megy komolyabb terepen is: az x-trail és a forester. mindegy is, hogy minek tervezték, a lényeg, hogy tudja :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11892) Lacerta válasza Parci (#11891) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Nézegettem az X-Traileket is ( elég aktív életet élünk a családdal :D ), de valahogy a Subaru passzolt a legjobban. :D

[ Szerkesztve ]

(#11893) Lacerta


Lacerta
aktív tag

Más. Visszatérve a gányolás témához.
Ha már van horgom, vettem egy bicikliszállítót is rá ( igazából eleve ezért kellett a horog ).
Tegnap próbálgattam, néztem, hogy hogy tudom átrakni a rendszámot. Kiveszem a platnit, nézem a tartót, há' muramiste'. :Y

Van két gyári rendszámtábla tartó szem behegesztve az ajtóba, M6 menettel. A keret passzol hozzá, vannak hozzá illeszkedő lyukak is.

Mivel volt feltéve a keret...?!

Két kib@szott, lötyögő alátéttel megbajlágolt lemezcsavarral belehajtva a lemezbe.
Még a kereten sem volt lyuk neki, úgy csináltak.

Nem vagyok egy agresszív alkat, de az olyat, aki nem megy el 3 lépésre, a csavaros dobozig, hanem reflexből nyúl a 4-es lemezcsavarért, addig ütném, amíg be nem issza a föld a maradványait. :(((

(#11894) MasterMark válasza Lacerta (#11893) üzenetére


MasterMark
titán

Ja ez nekem is ilyen. Kereskedő rákúrja a saját szarját, és tudod mit érdekli hogy a gyári lukba megy-e vagy nem.

Nekem úgy rakta rá így hogy a gyári helyén még benne is volt a csavar! És afölé lett rácsavarozva lemezcsavarral máshova.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#11895) Jorus


Jorus
nagyúr

Ebben mi lehet a rolleres rész?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11896) Parci válasza Lacerta (#11892) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Vagy dízel jó automataval, vagy benzines a szakados cvt-vel. :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11897) Parci válasza Jorus (#11895) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

266e km ezzel a turbomotorral....

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11898) Qru válasza Lacerta (#11888) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, a szuroket meg a szonyeget is Foresterhez rendelem de az Imprezamba megy.

#nincsbennetarcsi

(#11899) Qru válasza Jorus (#11895) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

FA20 dit eleg bajos motor. 2 volt az ismeretsegi korben, mind a ketto mar tul 1-1 garis motorcseren. :(

#nincsbennetarcsi

(#11900) Lacerta válasza MasterMark (#11894) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Aztaq*rva...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.