Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-17 09:07:23

LOGOUT.hu

Subaru topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10651) Jorus


Jorus
nagyúr

Orfűről haza kényibe.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#10652) Qru válasza Jorus (#10651) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Latom sokat nyomogatod a gyorsitas gombot, szepen lekopott. :D

Nekem ma majdnem ugrott a forgalmim... :(

#nincsbennetarcsi

(#10653) MasterMark válasza Qru (#10652) üzenetére


MasterMark
titán

Sajna azok nekem is olyanok.

Mi történt, megugrottak a lovak? :DDD

Jorus: CD vagy kazi ment a rádión? :D És mi?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#10654) Qru válasza MasterMark (#10653) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem csak muszaki allapottal volt gondja.

#nincsbennetarcsi

(#10655) MasterMark válasza Qru (#10654) üzenetére


MasterMark
titán

Bővebben? Kinek?

Switch Tax

(#10656) Qru válasza MasterMark (#10655) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A szelvedom serult arra mondta, hogy nem engedhetne tovabb vele.

#nincsbennetarcsi

(#10657) Jorus válasza Qru (#10652) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az ott a hangerőszabályzó - igaz, azt is sokat nyomkodom :D - a tempomat karja alatta van, a kormány mögött.

Márk: a CD rossz volt már, amikor vettem az autót, így kazettákat szoktam hallgatni. Ez szólt éppen :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#10658) Qru válasza Jorus (#10657) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaa, nekem a kormanyon van mar a tempomat. Es kazi lejatszo sincs benne. :D
Pedig talan meg 1 kazi van vhol otthon.

#nincsbennetarcsi

(#10659) Kickass


Kickass
őstag

Tavasszal volt szo errol a Legarol, erre most megint ott van az Emil Frey-nel.
Mostmar csak kivancsi vagyok a sztorijara. :D

Lega GT

(#10660) MasterMark válasza Jorus (#10657) üzenetére


MasterMark
titán

Van egy donor rádióm a kijelző miatt szereztem ami nálam hidegben nem világít.
Mi baja a tiédnek? Ha gondolod a cd része nem kell nekem, bármelyik alkatrészt viheted.

Switch Tax

(#10661) CB válasza Kickass (#10659) üzenetére


CB
senior tag

Ha benne vagytok, kicsit elemezgessük a fotók alapján. Nekem ezek jutottak eszembe, bár az is lehet, hogy élőben mást mutatna:
- a fékfolyadék olyan, mint a szurok. Az a tartály, és a benne levő folyadék is elég sötét,
- a lámpabúrák eléggé bemattultak, sokat állhatott a napon, de lehet, hogy egy 10 éves autónál ez nem gáz,
- a vezetőülésen a bőr elég repedezettnek látszik, de nem lehet rendesen belenagyítani, az is lehet, hogy csak ráncos a bőr,
- a generátor fölötti, felpattintható műanyag védőburkolat hiányzik, de lehet, hogy csak a fotó kedvéért vették le,

Az egyébként feltűnt, hogy a középső könyöklőn még milyen jó állapotban van a bőr. A Foresterünk könyöklőjén sokkal finomabb bőr van, de sokszor eszembe jut, hogy vajon meddig bírhatja majd a felülete? 2-3 havonta ápolom a bőrt a kocsiban, de nem vagyok nagy szakember ebben.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#10662) Jorus válasza CB (#10661) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem tudom, az újabbakban milyen a bőr minősége, de az enyémben 14 évesen kvázi hibátlan pl. a könyöklő felülete.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#10663) CB válasza Jorus (#10662) üzenetére


CB
senior tag

Tényleg nagyon szép állapotú.
Ápolni hogy szoktad, és mivel?
Lehet ám, hogy erről már beszélgettünk, csak már nem emlékszem.

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#10664) Jorus válasza CB (#10663) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ezzel szoktam ápolni, kb. félévente.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#10665) Jorus válasza MasterMark (#10660) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem tudom, mi baja van, igazság szerint nem foglalkoztam vele, mivel a hangminőség olyan, amilyen, mindegy mi zörög. :) Az nagy királyság lenne, ha neked nem kell a CD, de találj ki rá azért vmi árat, és szívesen átveszem. :R

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#10666) Qru válasza Jorus (#10664) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Autoglym jo, en a muanyag-gumi apolojukat hasznalom es nagyon bevalt. :K

#nincsbennetarcsi

(#10667) Kickass válasza CB (#10661) üzenetére


Kickass
őstag

Ezek az en szememben inkabb aprosagok, ami jobban erdekelne, hogy aprilisban hirdettek ugyanennyivel indult az ara majd csokkent, ha jol emlekszem 2,8 vagy talan 2,7-re aztan egyszercsak eltunt a hirdetes, elkonyvelve, hogy valaki elvitte.
Aztan fel evvel kesobb ujra elokerul a hirdetes a tavaszi kepekkel eredeti arral. De mar csak kivancsisagbol is ra szeretnek ezekre kerdezni telefonon.

(#10668) Qru válasza Kickass (#10667) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem biztos hogy elment. En is mar 2x meghirdettem az enyem aztan rovidesen levettem mert nem talaltam melto utodot adott keretbol.

#nincsbennetarcsi

(#10669) Jorus


Jorus
nagyúr

Subaru Just Changed the Game with This New Engine

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#10670) Parci válasza Kickass (#10667) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

írd majd meg, hogy mit mondtak, én is kíváncsi vagyok. szerintem nem vette meg a kutya sem, spéci cucc és tudják a népek, hogy a motorra egy jól látható summát kell költeni mindenképp.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10671) Qru válasza Parci (#10670) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A motort ujja kell epiteni es ezt nem tukrozi a vetelarat. Haver is azert adta el a wrx-et mert felt a motorfelujitas koltsegetol...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#10672) Qru válasza MasterMark (#10660) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Legadban lehajthato a hatso ules? Az letezik hogy faceliftesben sem lehet donteni?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#10673) MasterMark válasza Qru (#10672) üzenetére


MasterMark
titán

Az enyémben nem, a faceliftesben ledönthető.

Switch Tax

(#10674) Qru válasza MasterMark (#10673) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Megnéztem ma egy Legát FL-es hátsó lököse van de nem dönthető a hátsóülés és P-s rendszáma van. Hát annyira nem áll össze a dolog akkor... :D

#nincsbennetarcsi

(#10675) MasterMark válasza Qru (#10674) üzenetére


MasterMark
titán

Mikori volt? Amitől volt a dízel legacy azok már biztosan dönthetőek voltak.

Switch Tax

(#10676) Qru válasza MasterMark (#10675) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem tudom. :D A céges garázsban állt, megdícsértem a srácoknak és akkor mondták, hogy úgy tudják lassan eladó lesz. Majd lekérdezem rendszám alapján.
Fekete szövet belsős, 5 gangos manuál, 165 lovas 2.0i de az ablakon benézve nem láttam, hogy dönthető lenne-e a hátsó ülése. A hátsó lökös viszont FL-es mert volt benne cicaszem/ködzáró.

#nincsbennetarcsi

(#10677) MasterMark válasza Qru (#10676) üzenetére


MasterMark
titán

Ja hogy akkor nem láttad belülről, csak kívülről nézted? :D Fogalmam sincs amúgy hogy döntődik az ülés, vagy mit kéne látni.

Switch Tax

(#10678) Qru válasza MasterMark (#10677) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem sajnos belülről nem láttam csak az üvegen át. Kívülről próbáltam kikémlelni... Itt a hátsó fejtámla mellett az övnél látszik az a kis fül/kilincs elvileg azzal billenthető de én ilyet nem láttam azon a kocsin.

#nincsbennetarcsi

(#10679) Jorus


Jorus
nagyúr

Mivel indokolatlanul kevés autós kép jelenik meg a topicban, tolok párat. :) Megvolt a szokásos temető-túra (Heves, Nógrád megyék, Mátra).

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#10680) MasterMark válasza Jorus (#10679) üzenetére


MasterMark
titán

Mivel fotózól? Miért vannak így kiégve a színek?

Jól néz ki ez az Outback is.

Qru: Ja igen, látom az ülés is másmilyen és ahol az ülőlappal összeér ott is máshogy van megcsinálva. [link]

Switch Tax

(#10681) Kickass válasza Parci (#10670) üzenetére


Kickass
őstag

Felhivtam oket, az uriember elmondasa szerint ez a storyja:
Tavasszal eladtak, csak egy het mulva visszavitte a tulajdonos, hogy rangat a valto. Allitolag csereltek benne szolenoid pakkot (angolul solenoid pack, magyarul nem vagyok benne biztos hogy igy hivjak), de mivel akkor 6-7 het volt az alkatreszre a szallitas igy inkabb visszavettek. Most ujra hirdetik, de valoszinuleg van mar ra vevo, ha pentekig lekerul a hirdetes akkor mar nem aktualis.

[ Szerkesztve ]

(#10682) Jorus válasza MasterMark (#10680) üzenetére


Jorus
nagyúr

Valami Xiaomi Note asszem, kiégést nemtom, lehet vmi szűrő, vagy rossz ISO-beállítás, lehet elnyomkodtam vmikor vmit rajta, nem a szakterületem a telefonos fotóztás. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#10683) Parci válasza Kickass (#10681) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

da, da, da... vigye az a vevő ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10684) Kickass válasza Parci (#10683) üzenetére


Kickass
őstag

kb
igy megkonnnyebb elengedni :D

(#10685) CB


CB
senior tag

Na! Hát, én sem szeretnék lemaradni. Csakis a közösség építés kedvéért :R
Olyan friss a fotó, hogy még meleg az előhívás után.... :D
Stílusosan a munkahelyemmel a háttérben.

Qru: Ez annyira tetszik nekem, hogy kéretik lecserélni azt az avas fotót a topik összefoglalóban erre. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#10686) Parci válasza CB (#10685) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért ez a fori egy nagyon tökjó családi autó. még úgy is nézem őket, hogy kifejezetten kedvelem a micut.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10687) Qru válasza Kickass (#10681) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egyszerűen csak szeleptömb a magyar neve. Legalábbis én így ismerem.

#nincsbennetarcsi

(#10688) Qru válasza Parci (#10686) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem egy félelmem van, hogy kevés a 2.0i motor bele. Tesztvezettem egy 2.0i crv awd-t (155 ló) és hát ahhoz képest Bubi egy se**rakéta pedig tarcsi az enyémben sem sok van.

#nincsbennetarcsi

(#10689) Qru válasza CB (#10685) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Cserélem.

#nincsbennetarcsi

(#10690) Parci válasza Qru (#10688) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

biztos, hogy kevés. h6 3.0 kéne :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10691) CB válasza Qru (#10688) üzenetére


CB
senior tag

Hát, nem egy Ferrari az biztos. Viszont amire manapság kell, arra elég.
Én inkább a tartósságától várok sokat. Szerintem ha jól lesz karbantartva, akkor kimegy a világból nagyobb zsebbenyúlás nélkül.
Már csak egy jól beépítatt hifi hiányzik. De ami késik, az jön.....

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#10692) Acheron


Acheron
őstag

A minap kérdezte a párom, hogy mikor akarom cserélni a Subaru -t. Mondtam neki, hogy a kérdést sem értem. Nagyon jó ez az autó, igazán sajnálnám, ha meg kellene válnom tőle.
Az idén nem sokat volt használva őkelme, tekintve, hogy HO -ban tolom a napjaim március óta (kezdek is becsavarodni), napjában egyszer összeszedem, vele a lányom a suliból. Így ugyan 14 - 17 liter között fogyasztgat - de kit érdekel, ha másfél - két havonta egyszer kell löttyinteni a tankba :F (normál üzemben szépen tartja a 11 l / 100 km átlagot, amivel roppant elégedett vagyok, a teljesítményhez és az állandó összkerékhez viszonyítva).
Hacsak gazdasági érdekek nem kényszerítenek rá, még nem válok meg tőle (mondjuk egy néhány évvel újabb 3.6 -ra lehet becserélném :B )
#10685CB: Ezek a Forik is nagyon bejönnek, itt, Miskolcon is összefutok néha vele, a sok egyforma autó között van egy egyedi kiállása a Subaruknak, tetszik, na.
Btw, a minap az Auchan -ba menet egy Impreza -s srác állt be mellém (szépen bubogott :DDD ) azt hittem, le akar gyorsulni (tőlem mehetett volna :DDD ), de csak szépen lekísért a körforgóig - jóleső érzés összenézni és bólintani a márkatársakkal :K
#10679Jorus: Szép ez az Outback, a formája jobban tetszik, mint az enyém (bár annak a kis "krumplisságát" is imádom, főleg ahogy benézik a "nagy bumszli kombit" páran :D ). Dühös kis jószág az a 3.0 motor, nem fogom elfelejteni, amikor Parci bemutatta a tudását, biztos hogy sápadtam néhol :DDD :B .
#10664Jorus: Igen, én is ezt használom bőrápolásra, nagyon jó kis kombó - kezelés után az illata is nagyon jó, a bőrt pedig tényleg megújítja. A fehér ("vajbőr") üléssel azért érdemes vigyázni, egy fari, de sokkal inkább egy bőrkabát meg tudja fogni, így én télen, amikor bőrbe vedlek, inkább teszek egy vászon huzatot az ülésre, prevencióképpen.

(#10693) Parci válasza Acheron (#10692) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ne is mondd, a micuval végleg nagypapa lett belőlem, jó kis villanyos gyorsulás, 20 mp alatt meg is van az 50 km/óra :DDD :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10694) Petester válasza Acheron (#10692) üzenetére


Petester
senior tag

"Így ugyan 14 - 17 liter között fogyasztgat"
Dettó, Anya használta az utóbbi időben ugyan így, szinte ki se lendült a vízhőfok mutató, már állította is le. 17 alatt csak akkor mutatott, mikor én használtam, hogy guruljon is.
Most viszont én használom munkába járásra. Mivel kevesen vannak az úton, lehetne keveset fogyasztani, de nem megy. Szereti a hangját hallatni kigyorsításkor, meg sajnos muszáj felmenni az M6-ra haza felé menet. Egyik nap elszaladtam Iváncsáig, hogy kikormoljam a kipufogót. ;]

#10693 Parci
Most már értem azt a 2,6-os fogyasztást... :DDD

#10679 Jorus
Végre, végre, újra használod! :) Motorozás miatt én se nagyon használtam, de vége az enyhe időjárásnak, én is belendülök. Hétvégén cserélek én is téli gurulóra, a utána a fiúkkal elmegyünk kicsit csavarogni és sarat dagasztani. :K

#10657 Jorus
Be se veszi a CD-t vagy beveszi de nem tudja lejátszani? Van valami típus betegség a CD-re de már nem emlékszek hogy mi.

[ Szerkesztve ]

(ó\_!_/ó)

(#10695) Jorus


Jorus
nagyúr

Csekkoltam a hűtőfolyadékot refraktométerrel - rendben van - és ilyen furcsa, fehér permetszerű izére lettem figyelmes a motortér elejében. Ez mi lehet? Persze egyből HF jut az ember eszébe. A kis fehér pöttyök a radiátor feletti részen vannak, de csak elől/kívül, illetve két oldalt a kerékjárati ívek feletti vágatban (biztos van rendes neve), a motortérben sehol máshol nem láthatók, a hűtősapka, tágulási tartály környéke és mögötte/alatta semmi. Ellenben elöl a hűtőrácson és a rendszámtáblán is van belőle, illetve igazából sokkal inkább kívül van a pöttyöződés, mint belül. Szal inkább olyan, mintha belementem volna vmibe, és a menetszél bevitte ezt a permetizét. Megnéztem az olajat, szép, átlátszó, nem karamelles, mintát vettem ugye a hűtővízből, az is víztiszta, nem goofys, levett hűtősapkával nem jönnek buborékok, víz nem fogy, motor nem melegszik, teljesítménycsökkenést nem tapasztaltam. Most letöröltem a pöttyöket, kíváncsi vagyok, visszajönnek-e.

Itt látszik, hogy kívül vannak a pöttyök:

Ez a szemből bal oldali vájatizé, oda is jutott:

Emblema tiszta pötty:

Rencám is olyan:

A külső részen pöttyök, utána belül semmi:

Ott is semmi:

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#10696) Petester válasza Jorus (#10695) üzenetére


Petester
senior tag

Polírozták Viktorék? Ha lejön, akkor a polírozó gép permetezte körbe a polír pasztát.

(ó\_!_/ó)

(#10697) MasterMark válasza Jorus (#10695) üzenetére


MasterMark
titán

Ilyen pöttyökbe én is belementem múltkor egy auchannál. Olyan mintha festék lenne vagy nem tudom. De akkor egyszer volt csak ilyen.

Egyébként pontosan odament ahova a menetszél viszi, szóval szerintem kintről jött.

Mondjuk nekem nem volt ilyen drasztikus, de pont mosás után sikerült belmenni egy ilyenbe, és néztem hogy wtf ez. :D

szerk.: Sima mosás lehozta nekem.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#10698) Jorus


Jorus
nagyúr

Köszi srácok!
Viktorék csak belül mókoltak (meg hát az márciusban volt, azóta volt eső meg mosás is), egyébként sima nedves ronggyal lejön, ha dörzsölöm. Majd figyelem a napokban. :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#10699) CB válasza Jorus (#10695) üzenetére


CB
senior tag

Nem akarok hülyeséget mondani, de nem lehet, hogy sókirakódás?
Nálunk már pár reggel sózták az utat, amikor reggel ötkor dolgozni mentem.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#10700) Qru válasza Jorus (#10695) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sztem is csak belementél vmibe, no para. :K

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.