Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-03-08 14:21:11

LOGOUT.hu

Star Trek Online -=MMORPG=-

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) Iginotus válasza CPT.Pirk (#448) üzenetére


Iginotus
őstag

Hum ez is új képesség. Utánanézek. Mert most a sci tisztem pajzs eltávolítást tud.

Plug and Pray... :)

(#452) Iginotus válasza Wolverine (#423) üzenetére


Iginotus
őstag

Tegnap lement ez a küldi is megvan a torpedó, elég szépen sebez, és hat rá a torpedó duplázás is. Köszi a tippet.

Plug and Pray... :)

(#453) MasterMark válasza datatomm (#449) üzenetére


MasterMark
titán

Mivel MMO ezért csak online játszható.

Switch Tax

(#454) CPT.Pirk válasza Iginotus (#450) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Van RCS accelerator konzol, az megnöveli a fordulási sebességedet: [link]

Valamint olyan impulzus hajtóművet vegyél, ami megfelel az energiaszinteknek. Ha alacsony energiaszintet állítasz be, akkor compat impulse engine-t vegyél, ha magasat, akkor meg hyper impulse enginet, mindkettőnél írják, hogy alacsony v. magas energiaszinten hatékony. A kettő között meg a normál impulzus hajtómű van. Ezen kívül keress ritka hajtóművet, aminek a nevében ott van a [turn], mert az ad bónuszt a fordulásra.

Engineerként hajts rá az energiaszint növelő kapitányi skillekre, azok segítenek plusz energiát adni a hajtóműveknek, meg mindennek.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#455) Iginotus válasza CPT.Pirk (#454) üzenetére


Iginotus
őstag

Veszek egy jó esetet.:
Hajó 8 as Turn Rate:
Console (lila) +25%
Engines +1 et ad.
A skillekről nem találtam információt mennyit dobhatnak még rajta, de ez még igy is csak 12-13 ami kevés még a 15-17 hez képest.. (Persze a semminél jobb.)

Ezt az energiaszintes vackot még nem nagyon értem.
Pl ha védekezésre ráteszem az energiát a torpedóm akkor is nagyon sebez (a lézer viszont nem.) És a torpedó betöltési ideje sem lesz kevesebb. Én általában védekezésre teszem az energiát. Ha áttenném sebességre attól nemcsak gyorsabb lennék, hanem fordulékonyabb is?

Most nézem a fegyvereket, Ez a turret nem lenne rossz, csak keveset sebez.

Plug and Pray... :)

(#457) Wolverine válasza Iginotus (#455) üzenetére


Wolverine
félisten

A torpedó ilyen fegyver, alapból nagy a sebzése, cserébe ritkán lőhetsz vele.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#458) CPT.Pirk válasza Iginotus (#455) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha ráadod energiát a hajtóművekre, akkor a fordulás is gyorsabb lesz. Mivel eng. hajó nem használja az aux energiát igazából semmire, csinálhatod azt, hogy lehúzod minimumra (ezeket tudod kézzel is beállítani a neked megfelelő értékre) és a keletkező pluszt rárakod a hajtóművekre, így pajzs meg fegyverzet energiái nem fognak változni.

Mivel torpedó és a betöltése sem kerül energiába, így nem fogja azt befolyásolni az energiaszint.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#459) Iginotus válasza Wolverine (#457) üzenetére


Iginotus
őstag

Ja hát most estig gondolkozok, milyen hajót is vegyek :D
De vagy dps vagy sci hajó lesz, és most a sci hajó felé vonzódok, a sok pajzs erősítő skillem miatt, és ugye a sci hajónak nagy a pajzsa.
Hátra két akna, előre két torpedó egy lézer, vagy egy turret :D
Commandereknek meg pajzsleszívást, meg az immobilize sci-set és megtartom a full pajzs javító mérnököt, és a torpedó duplázós dps.t

CPT.Pirk Hum mi is az aux? És ha nincs lézerfegyóm csak turret, meg torpedó és mine akkor lehúzhatnám az energiát a fegyverrendszerről is? Egyáltalán mi kerül energiába? Mert pl ez a RCS Accelerator eszik valami 512 energiát az nálam hogy jelentkezik?
Ha lenne úgy 15 ös a fordulékonyság akkor jó lenne az az mérnök hajó is :D

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#460) CPT.Pirk válasza Iginotus (#459) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az RCS acc. nem eszik semmi energiát, az egy konzol, csak bónuszt ad.

Aux energiát (Kiegészítő rendszerek kb. az auxualary systems) leginkább csak a sci képességek használnak, meg van ilyen engi skill, hogy át lehet irányítani az SIF mezőbe.

Minden fegyver, ami nem torpedó v. akna, az fogyaszt áramot.

Amit én javaslok sci hajónak:

Elől: 2 Beam bank, ezek lebontják a pajzsokat hamar, hozzájuk egy torpedó elég.
Hátul: 1 torpedó / akna, izlés kérdése, meg mellé egy turret. Esetleg lehet két turret is, mivel ritkán kerül valaki mögé.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#461) Iginotus válasza CPT.Pirk (#460) üzenetére


Iginotus
őstag

Nu akkor ma kipróbálom a sci hajót. Legfeljebb 30-on visszaváltok, ha nem jön be.
Tehát, ha nem is adok fegyver energiára ez a Beam bank (Gondolom Dual Beam Bank-ra gondolsz) leszedi a shildet róla. Még ha nem is fog sebezni nagyot. Utána pedig szét lehet szedni torpedóval.

(Én most lassú hajóval azt szoktam, hogy átmegyek rajtuk és mellettük kidobom az aknákat ők meg szépen megeszik :)

Bocsánat a sok kérdésért, túl sok időm van :)

Plug and Pray... :)

(#462) CPT.Pirk válasza Iginotus (#461) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem szedném le a fegyver energiát, kell az!

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#463) Iginotus válasza CPT.Pirk (#462) üzenetére


Iginotus
őstag

Igaz, mert lassabban tölt fel :D
Hogy tudok több energiához jutni? Skillből? (Pl nekem a defence az nem 100 hanem 105..)

Plug and Pray... :)

(#464) CPT.Pirk válasza Iginotus (#463) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezek a skillek növelik az energiát:

T2:
Starship Warp Core Efficiency - Adds bonus power to all subsystems when power is low in that subsystem.

T3:
Starship Warp Core Potential - Bonus power to all systems.

---
Fegyver energiaszint a sebzést befolyásolja, nem a fézerek feltöltését. Azt max duty officer tudja befolyásolni időnként.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#465) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Én most nem tudom milyen quest sorozatot kezdtem el, de durva. Egy küldetéssel lépek egy szintet. :DDD

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#466) Iginotus válasza CPT.Pirk (#464) üzenetére


Iginotus
őstag

Köszi.

Más téma, fegyver stb készítése. Itt érdemes erre gyúrni? Mert pl wowban már rég találtam jobb fegyvert mint amit készíteni tudtam azonos szintű alapanyagokból..
Vagy itt is az megy, hogy megszerzem /veszek alapanyagot és valaki más legyártja nekem?
Csak mert akkor nem gyúrom fel a tárgykészítő skillt. (Hihetetlen mennyi cucc kell felgyúrni is.)

PowerBuldog Tippre a main storryt :D

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#467) CPT.Pirk válasza Iginotus (#466) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nincsen tárgykészítő skill, csak egy olyan, ami használattal fejlődik. Nézd meg az árakat az exchangeben, aztán nézd meg az R&D progressben, hogy mi kellene a legyártásához a cuccnak, aztán döntsd el, hogy megéri-e.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#468) Iginotus válasza CPT.Pirk (#467) üzenetére


Iginotus
őstag

General Research Skill points-ra gondolok, ami akkor nőtt (nekem) amikor lecraftoltam egy csomó Schematics-ot.

Plug and Pray... :)

(#469) CPT.Pirk válasza Iginotus (#468) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

De ha a schematicból csinálsz valami eszközt, akkor sokkal jobban fog nőni a general research skill.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#470) Iginotus válasza CPT.Pirk (#469) üzenetére


Iginotus
őstag

Igen ez a kérdés, hogy érdemes-e? :)
Ha igen akkor is felemészt kismillió artifactot. Amiből meg más nagyobb skilles játékos simán csinálna nekem cuccot. Persze ha nem olyan a tárgy amit csak magának készít az ember. (wowosan BOE és nem BOP :) ) Akkor át tudja nekem ö is adni, és az jobb gyorsabb szebb megoldás jelenleg.

Plug and Pray... :)

(#471) CPT.Pirk válasza Iginotus (#470) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ilyenről nem tudok, ehhez be kell lépned egy flottába, ott van közös inventory, ahová lehet tenni bárki által használható cuccokat.

Amire gondolsz, annak azért sincs értelme, mert nem használhatsz a rangodnál nagyobb fegyvert, a te rangodhoz illőt meg te is le tudod gyártani. Igen kell kicsit járkálni a nebulákban, de megéri, aminél nem, azt meg megveheted pénzért.
Érdemes gyakran megnézni az exchange-t, csak állítsd be a rangod meg hogy rare v. ultra rare, és nyomd meg a keresés gombot, így minden item között keres, gyakran ki lehet fogni véletlen alul árazott cuccokat. Tegnap vettem pl. egy MarkV lila fézer turretet valami 15.000 kreditért mindössze.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#472) Iginotus válasza CPT.Pirk (#471) üzenetére


Iginotus
őstag

3000 kreditem ha van :( Sajna nem nagyon jón zseton :)
De értem mire akarsz kilyukadni, akkor farolok.
Azt hittem, hogy egy lvl 51 es is tud kisebb szintű fegyvert crafotlni. Mondjuk egy kisebb karakterének.

Plug and Pray... :)

(#473) MasterMark


MasterMark
titán

Ezek szerint nincs karakterek között trade?

Switch Tax

(#474) CPT.Pirk válasza Iginotus (#472) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Meg tudja csinálni, de hogy át is tudja-e adni ha nem vagytok 1 flottában, azt nem tudom.

De mind1, hasznos a research csinálása, a végén majd admirálisként tudsz AEGIS cuccokat kraftolni, nem is kell hozzájuk túl sok minden és azokat igen drágán el lehet adni, viszik mint a cukrot.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#475) Iginotus válasza MasterMark (#473) üzenetére


Iginotus
őstag

De van, csak van olyan cucc, amit valamiért kaptál, és azt nem lehet átadni, mert hozzád van ragasztva. (Akkor mivel ismételheted a questet csináld meg még egyszer ) :)
Simán megy az, ha a közeledben van, és jobbklikk az ikonjára, és trade.

CPT.Pirk haver flottában van engem még nem vettek fel sok mindent tudunk cserélgetni.
Ha nem olyan a cucc, ami BOP

---Bind on equip

Means that the item can be traded to another character or sold at the auction house....not nessecarly YOUR item as of yet, and isn't stuck on your character

Once you have equipped the item it's the same principle as BoP

---Bind on pickup

The item can't be passed to another character or sold on the auction house.

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#476) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Régi hajót ellehet adni mondjuk dilitiumért?

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#477) Wolverine válasza CPT.Pirk (#474) üzenetére


Wolverine
félisten

Át lehet adni cuccokat - ha más nem, postán :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#478) PowerBuldog válasza Wolverine (#477) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Lehet valahogy variálni, hogy a tisztek melyik képességüket használják a hajón?

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#479) Wolverine válasza PowerBuldog (#478) üzenetére


Wolverine
félisten

Ha a tisztnek másik skillt tanítasz, vagy az adott pozícióba másik tisztet állítasz, akkor lehetséges. Viszont előbbi esetben elvesznek azok a skillpontok, amiket a lecserélt skillre költöttél (ha költöttél rá).

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#480) PowerBuldog válasza Wolverine (#479) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Úgy értem, hogy pl a sci tisztetm tudja sensor jam I-et meg tractor beam II-t, és felakarom cserélni a kettőt, mert most jam-et használja. Vagy erre nincs mód?

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#481) Wolverine válasza PowerBuldog (#480) üzenetére


Wolverine
félisten

Ha előlépteted és olyan Science stationbe kerül, ami hadnagyi rangot igényel, akkor mindkettő elérhető lesz... de addig a Tractor Beam ki fog maradni. Vagy szerezz be egy olyan sci tisztet is, aki tudja a Tractor Beam I-et, és őt állítva a megfelelő helyre használható lesz a skill.

Felcserélni nem fogod tudni ezeket.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#482) PowerBuldog válasza Wolverine (#481) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Értem. Köszi. :)
Akkor nem pazarlok egyelőre skill pontot rá.

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#483) Iginotus


Iginotus
őstag

Dutyi officert hol lehet szerezni, és mit kell érte fizetni? Nem a criptik pontosra gondolok..

Plug and Pray... :)

(#484) CPT.Pirk válasza Iginotus (#483) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Federation recruitment néven lévő feladatokat kell megcsinálni (vagyis csak felvenni az assignmentet, nem kell csinálnod semmit, megy magától), 20 órától 1-2 napig terjed az idejük, ezek adnak duty officert. Néha a sol rendszeren kívül is volt ilyen, de ha bemész a naprendszerbe, ott fel tudod venni a küldetést, meg lent a az akadémián.
Valamint később fogsz találni olyan küldetést, ami 5-6 duty officert ad siker esetén, de ez a küldi ritka.

Én speciel minden karakteremhez kaptam 4-5 duty officer packot kérdés nélkül, gondolom a korábbi előfizetés, meg a 400 napos veterán státusz miatt.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#485) Iginotus válasza CPT.Pirk (#484) üzenetére


Iginotus
őstag

Hehe :D
Most ugy van az a cryptik pont, hogy veszek pontot tőlük és kész nem? Azt meg elköltöm amire csak akarom. De ha pl megveszem a játékot azért nem kapok cryprik pontot vagy igen?

Plug and Pray... :)

(#486) Wolverine válasza Iginotus (#485) üzenetére


Wolverine
félisten

Ha előfizető vagy, akkor minden befizetett hónapban 400 pontot kapsz.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#487) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Melyik torpedó az amelyik kilövéskor kék becsapódáskor pedig valami bitang nagy kék felhőt hagy? Nem mellesleg pillanatok alatt leviszi a pajzsom. :D (Nem a quantumra gondolok)

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#488) Wolverine válasza PowerBuldog (#487) üzenetére


Wolverine
félisten

Melyik ellenfél használja? (látatlanban a jem'hadar plasma vagy tetryon fegyvereire gondolnék...)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#489) PowerBuldog válasza Wolverine (#488) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Fed hajókról lőttek vele.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#490) CPT.Pirk válasza PowerBuldog (#489) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerintem a tricobalt torpedóra gondolsz: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#491) PowerBuldog válasza CPT.Pirk (#490) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Bizony, ő az. :D

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#492) PowerBuldog válasza PowerBuldog (#491) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Ja hogy ehhez már admiral szint kell, akkor ezért kapnak szét pillanatok alatt. :DD

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#493) CPT.Pirk válasza PowerBuldog (#492) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Figyelni kell rá, akkor be tudod célozni, és kilőheted. Ha használsz aknákat, azok maguktól célbaveszik és elpusztítják.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#494) Iginotus válasza CPT.Pirk (#493) üzenetére


Iginotus
őstag

Huuu már kezdek über lenni, (már advanceden visszük a missiokat) és rájöttem, hogy fordulni jobban fordul, ugyan, de nem tudja kihasználni a hajó tulajdonságait így hogy mérnökkel vezetek sci hajót. Szóval megyek vissza a lomha dögre, legalább több fegyverem lesz :)
És elbaszok két mérnök felszerelést meg jobb hajtóművet teszek majd be :D
És kb ott leszek ahol most vagyok fordulásban...
Azt a nagy bumm torpedót mikor és hol tudom megszerezni?
Ja igen és rájöttem, hogy mérnök kitett kell hordjak mert a földi missziók nem mennek le :D
(Eddig az alap kitel mentem az meg ratyi.)

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#495) CPT.Pirk válasza Iginotus (#494) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tricobalthoz admirálisnak kell lenned. Bementél ellenük PVP-zni? Merész! ;]

Nekem már csak két szint, és meglesz az Intrepidem. Ez a Nebula osztályú hajó most amit vettem cryptic pontért, ez valami extra lomha dög, rcs gyorsítóval is éppen csak tudom tartani a lépés az ellenséggel. Viszont aki elém kerül, annak vége van.

Lesz még egy érdekes cucc, Field emitter a neve, az is admirálisi rangtól van, laza 35%-ot ad rá a teljes pajzskapacitásra. Engi hajón is jó, de sci hajón eleve van bónusz, így a kettő együtt elvileg 1.775-szörösét adja az alap pajzsnak. Egy a covariant cap2x-es pajzsnál is jobb, admirális szinten elérhető kit-es pajzsal ez valami brutális eredményt ad, ha ebből az emitterből 2-t teszek be, akkor meg egy kicsit még több lesz. (2 egyforma konzol esetén nem lineáris a növekedés)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#496) Iginotus válasza CPT.Pirk (#495) üzenetére


Iginotus
őstag

Jo tudni ezt a kites-dolgot gondolom consolok is így működnek.

Érdemesebb fellépkedni előbb 40+ vagy 50+ szintre és ott szerezni fegyvereket stb, vagy érdemes előbb is farmolni?
Jelenleg war zone-ra vagyok rákattanva azokat tolom néha több órát is lövöm a kockákat :D És elég jól jön az xp is.. meg a dilitium. De pl jobb pajzs még nem esett csak az alapot használom, ezért gondoltam, hogy el kéne menni farmolni pár küldivel cuccot.
Vagy inkább vegyem meg AH ból? Mert elég sok pénz jött be a vacak cuccok (jutalom cuccok war zone végén) eladásából. És már van miből AH-zni.

És egész jó dolog az AH rengetegen használják és rengeteg jó cucc van fent és hamar elviszik amiket felteszek.

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#497) Wolverine válasza Iginotus (#496) üzenetére


Wolverine
félisten

Ha rendszeresen kutatsz és az anomáliákból van alapanyagod, akkor craftolj.
Értelmes pajzsokat lehet szerezni küldetésekből is, csak ahhoz általában komplett sztoriszálakat kell teljesíteni.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#498) Wolverine


Wolverine
félisten

Ezt el ne felejtsük majd.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#499) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Ha Advanced diff-re rakom a játékot azzal én nyerek valamit? Jobb loot vagy valami? Mert egy ideje így tolom, de most sz*patom magam az egyik küldetésen rendesen. :DDD

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#500) CPT.Pirk válasza PowerBuldog (#499) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, jobb cuccokat kapsz, cserébe okosabb az ellenfél. Normálon unalmas lesz.

Wolverine: köszi, ez tök jó lesz. Ha jól értem, azokon a napokon megkaphatjuk azt a cirkálót, amit használhatunk is a 4 napos event után, de majd csak később lesz ténylegesen része a játéknak?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.