Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Star Citizen - OFF topic

Hozzászólások

(#3451) Szőrös  válasza Malibutomi (#3449) üzenetére


Szőrös 
veterán

Nekem meg ezek :P

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#3452) PoeDameron válasza Malibutomi (#3449) üzenetére


PoeDameron
aktív tag

Á úgy végigjátszanék egy olyat, hogy II. világháborús csatahajókkal eresztenék össze egy mai modern rakétacirkálót (rombolót), és aztán lássuk ahogy szerencsétlen csatahajónak még a radarján sincs a cirkálónk, de már kapja az arcába a robotrepülőket meg patriot rakétákat, méghozzá méterre célzottan, szóval a híd szétlőve, az ágyúk szétlőve, a kazánház szétlőve, a kormányszervek szétlőve, és mire a radaron megjelenik a modern hajó, már teljesen használhatatlan a csatahajó.

(a napvihar miatti katasztrófa inkább konteó szerintem, gyakorlatban nem ismerek olyat, hogy lezuhant volna emiatt egy repülő, vagy ilyesmi)

(#3453) KO2 válasza PoeDameron (#3452) üzenetére


KO2
aktív tag

Unalmas csata lenne. De ha fejreáll a te modern hajód, és felrobbantja a holdat, akkor se nyerhet meg egy csatát: hogy ki néz ki jobban ;) Egyébként meg ha látni akarsz egy ilyet farolni:

Battleship final battle

(első másfél perc)

Nyilnán ezt nem lehetne megtenni a valóságban de nekem tetszik nagyon :)

[ Szerkesztve ]

(#3454) Malibutomi válasza PoeDameron (#3452) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

:DDD :DDD

(#3455) PoeDameron válasza Szőrös  (#3451) üzenetére


PoeDameron
aktív tag

Hehe, a Victoryn voltam is egyébként úgy 10 éve, eszméletlen élmény mászkálni benne. 60 méter hosszú (constellation méret :P) , és 600 ember zsúfolódott össze rajta több szinten ugye.

[ Szerkesztve ]

(#3456) PoeDameron válasza KO2 (#3453) üzenetére


PoeDameron
aktív tag

A filmben is mint múzeumhajót rángatják elő Havajról vagy honnan. :D USA-nak már nincsenek csatahajói, utoljára asszem az Öbölháborúban szolgáltak, aztán kivonták őket. Sokfeladatú rakétacirkáló + repülőgéphordozó + tengeralattjáró, kábé ennyi a modern haditengerészet, és nem véletlenül van ez így. :)

(#3457) KO2 válasza PoeDameron (#3456) üzenetére


KO2
aktív tag

Valóban nem sok haszna lenne egy ilyennek manapság, de ha most eldönthetném hogy melyik vizi harci masinát nézzem meg élőben, biztos hogy nem egy rosszul formázott szürke tömbsajtot néznék meg :)
Tankok közül se a legmodernebb érdekelne hanem mondjuk egy Tiger :)

(#3458) Menthirist válasza KO2 (#3453) üzenetére


Menthirist
veterán

Ebben a filmben egyedül pár mondatot bírtam (a filmet magát nem tartom jónak)
"Uram, tényleg a goa'uld-ot fogjuk lőni?"

És a kedvenc:
"Hűű, valaki itt ma jó nagy tockost kap" :D

Malibutomi:
"ha egy napvihar egy hetre kiutne a muholdakat."
Nyilván, mint ahogy a nagy régi hajók is igen nagy szarban lennének ha kapnának 1-2 modern rakétát az oldalukba. Minden fegyverrendszernek megvannak a maga előnyei és hátrányai, itt is azt kell mérlegelni hogy mivel járnak jobban, egy olyan hajóval ami kevesebb civil áldozat mellett több célpontot tud egyszerre megsemmisíteni, miközben nehezebb rájuk találni, ugyanakkor HA jön egy minden eddiginél nagyobb napkitörés (aminek azért nem őrült magas az esélye), akkor vissza kell vonulniuk (hozzáteszem az ellenségnek is jó eséllyel). Amíg kinn vannak a vízen, addig viszont sokkal több célpontot tudnak megsemmisíteni. Amúgy szerintem az amerikai katonai műholdaknak erősebb a védelme a többi civil műholdnál, akárcsak ezeknek a hajóknak.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#3459) Nathan Boggs


Nathan Boggs
senior tag

Nem hajók, de aztak*rva!

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#3460) Menthirist


Menthirist
veterán

Amúgy az a nagy ágyú az Iowa fedélzetén impresszív, DE
121 tonna, és 79 ember kellett a működtetéséhez. A lövedék hatótávolságát pedig 1-6 darab 50 kilós füstmentes lőporral lehetett belőni.

#3459: azt a "tükörtankot" úgy mutatják, mintha csak látható fény alapján kutatnák a járműveket :) Hőkép vagy hasonló alapján várhatóan már simán feltűnne.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#3461) Nathan Boggs válasza Menthirist (#3460) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

Hát igen, ez egy jó észrevétel, viszont ha ez hátráltatja a dolgot, akkor majd megoldják ezt is, hogy felvegye a környezet hőmérsékletét, de szerintem itt inkább a váratlanság a lényeg. Ez a fegyver sem tökéletes, és mindent legyőző, csak tetszett, meg mutatja az utat, hogy egyre kevésbé lesz ember a fegyverek mögött (közvetlenül).

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#3462) Menthirist válasza Nathan Boggs (#3461) üzenetére


Menthirist
veterán

amúgy a történelem során próbáltak már tükröződő felülettel ellátni harcjárműveket (tükör, fém, stb). Nem igazán bírták a harci körülményeket. Ráadásul itt is az látszik hogy max valami felderítőben gondolkodott az illető, lévén ágyút én nem láttam rajta. Meg ugye pici.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#3463) Malibutomi válasza Menthirist (#3460) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ezek annyira durva meretek, hogy jo hat nagy egy csatahajo, de hogy egy lovegtorony akkora mint egy jobb csaladi haz az a kemeny.

(#3464) Nathan Boggs válasza Menthirist (#3462) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

Nem tükröződő felületet használ, legalábbis a videó szerint, amikor előjön az "álca", akkor a kép mozog a borítással együtt, tükröződésnél nem kellene neki.
A szó szerinti ágyú meg valóban nincs rajta, ha jól értem a videó alapján, akkor a töltényhüvelyt használja ágyúcsőként. A lényegét abban látom, hogy egyszerű, de hatásos szerkezet, nem olyan nagy kár érte, ha egyet-egyet kilőnek.
Persze ez még csak a jövő és annak is csak a tervei, a valóságban lehet, hogy egy marék rajzszög több gondot okozna az ellenségnek :)

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#3465) vaakuum válasza PoeDameron (#3446) üzenetére


vaakuum
addikt

Azért egy hiperszuper jövőbeli űrhajónál én pl. nem lepődök meg azon, hogy a cél érdekében sokkal hatékonyabban optimalizálták a belső teret... A pihenőjét töltő személyzet csak felrakja a VR sisakot, miközben a zűrhajóban a maga 1 négyzetméterén csücsül, és fejben máris a tengerparton figyeli egy napozóágyból a fűszoknyás macákokat ;]
A pszichológiai rész máris nagyságrendekkel jobb, mint egy II. vh-s tengeralattjárón.

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#3466) vaakuum válasza Nathan Boggs (#3461) üzenetére


vaakuum
addikt

Nyilván ezek "brainstorming" eredmények... pl. a repcsivel is van egy csomó gond... többek között a befelé nyíló raktérajtó, ami miatt annyi fölösleges térfogatot kell repülőgéppel körbeburkolni... Meg ugye a gumikerekes bombarekesz is hülyeség, mert ezek a gépek sem disznózsíros jégen haladnak, tehát simán lerázkódik az egész konténer egyben. És még lehetne sorolni. De az elve az tényleg ütős. Nem véletlen azt hiszem, hogy az usa is csak úgy száll ba a Daesh elleni harcba, hogy levegőből, minél kevesebb élőerőt használva a frontvonalon. Persze helyőrségnek és támaszpontoknak kell az emberanyag is, de az nem közvetlen harci tevékenység, amíg nem ostromolják. Érdekes ez, a háborúban a tecnológia sokmindent meg tud változtatni, ha jó hírszerzéssel tudják, hová kell sebészi pontossággal lőni.
Gyak a II. vh-s tisztekre vadászó sniperekkkel egyenértékű a felfogás. Hírszerzés kideríti, hol vannak, aztán kilőni a vezetést.

(#3462) Menthirist A tükröződő felületet én inkább napelem-panelnak tippelném, ami ahhoz kell, hogy harckészültségben legyen az elektronika. Ha a műhód azt mondja nekik, hogy rejtőzködés van, mert valaki/valami jár a környékeny, akkor átmegy álcázásba...egyébként valami szódáspatronos gázkieresztéses megoldással akár még le is hűtheti magát, vagy a forróbb részeit a talajfogás és pozícióba helyezkedés után, ha nagyon akarja.

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#3467) Menthirist válasza vaakuum (#3466) üzenetére


Menthirist
veterán

azért hosszú távon nem fogja tudni magát hűteni. Meg nem fogja magát fok pontosra hűteni az egész testében.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#3468) vaakuum válasza Menthirist (#3467) üzenetére


vaakuum
addikt

Ha fel van töltve az akksi, és csak a központi vezérlés jelét kell figyelni, akkor gyakorlatilag nincs energia-felhasználás, tehát melegedés sem...márpedig akkor előbb-utóbb felveszi a környezeti hőmérsékletet, ahogy teszi azt a ház előtt fél napja parkoló autó is. A mesterséges hűtés csak azt tudja segíteni, hogy mennyi idő alatt éri ezt el. De előbb-utóbb az idő önmagában is megoldja, ha nincs mozgatva a kütyü, és nem használ 100 wattokat...márpedig egy sima bekapcsoló jelet figyelő adóvevőnek nem kell annyi.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#3469) PhilBrick válasza vaakuum (#3468) üzenetére


PhilBrick
őstag

Szóval szerinted egy napon parkoló autó nem melegebb, mint a gyep körülötte? :F

(#3470) Menthirist válasza vaakuum (#3468) üzenetére


Menthirist
veterán

elméletben nagyon hosszú távon lehetősége lenne rá (ugye hőkiegyenlítés és társai), de mivel más anyagból van mint a környezete, ezért más tempóban reagál a hőmérsékletváltozásra is. Tehát még ha teljesen energiamentes is, a fém más tempóban melegszik és hűl mint a környezete. Ezt pedig még számos másik dolog is befolyásolhatja, pl a festés.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#3471) vaakuum válasza PhilBrick (#3469) üzenetére


vaakuum
addikt

Valóban én most csak a hűvösebb területekre gondoltam. De akkor is van megoldás, csak ahhoz a kütyü kénytelen lesz beásni magát :DDD
Vagy kell mellé egy ugyanilyen doboz, csak légvédelmi ágyúkkal/lézerrel, ami lelövi a hőkövetéssel érkező rakétát :DDD 1st Earth Robotwar :U

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#3472) PoeDameron válasza KO2 (#3457) üzenetére


PoeDameron
aktív tag

Annyiban oké, hogy a II. vh-s hajóknak meg múltja van. Tömbsajtokkal ellentétben ezek a hajók részt is vettek néhány meleg helyzetben, pl. a Temzén az a könnyűcirkáló ami ringatózik az az északi vizeken kísért konvojokat. Ha az ember elolvassa a HMS Ulysses-t, vagy szimplán csak ismeretterjesztő könyveket olvas konvojcsatákról, és úgy megy el megnézni ezt a hajót, az hatalmas élmény. Ez a hajó volt a briek idrise. :)

(#3473) PoeDameron válasza Nathan Boggs (#3459) üzenetére


PoeDameron
aktív tag

Jah, brutál. Főleg hogy a frontvonal mögött ledobálva szimplán csak felvonuló, gyanútlan konvojokat tudnak pillanatok alatt kicsinálni. Erre talán egyetlen megoldás egy állandóan a levegőben kőröző felderítő jármű a megfelelő hőkamerás és egyéb szenzoraival, ami kiszúrhatja a földön lapuló enemyt.

Fú nagyon kiváncsi vagyok a Star Citizenben a stealth technológia az mire lesz elég, ha pl. az ellenségnek meg lesznek erre szenzorai.

(#3474) Volfram42


Volfram42
senior tag

Csak bele olvasgattam a hozzászólásokba, de megragadta a szememet a hő álca.
Még régebben olvastam egy eljárásról. Az érdekessége az volt számomra, hogy nem tanácsolták, hogy legyen láthatatlan egy tank. Hanem, hogy vegye fel a környezethez illő képet. Ha városban van akkor személyautó legyen, ha mezőn akkor tehén és így tovább. Itt egy videó is róla amiben személyautóként látszódik.: [link]

Az angolok terveztek E papírral bevont harckocsiborítást is. Az is igen bizakodó. Áramot nem nagyon eszik és az állomásozó járművet optikailag nagyon jól el tudja rejteni.
Ezeket bekombinálják és volt tank nincs tank.

Ja és a napvihar a II. világháborús csatahajót is odaverné. lévén számítógépes célzást használtak rajta.

[ Szerkesztve ]

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#3475) KO2 válasza Volfram42 (#3474) üzenetére


KO2
aktív tag

"....ha mezőn akkor tehén"

Aztán ellövi magát a tehén, majd elsétál füstölgő hátsóval.... :)

(#3476) PoeDameron válasza Volfram42 (#3474) üzenetére


PoeDameron
aktív tag

Chrisék reméljük nem ismerik ezt az eljárást. Nehogy az legyen a vége, hogy egy tehénnek álcázott bengalba futunk bele egy cutlassal. :D

[ Szerkesztve ]

(#3477) Yllgrim válasza Volfram42 (#3474) üzenetére


Yllgrim
őstag

Optikai csalodast general, millio mas modszer van amivel ki lehet szurni. Amint egy technologia elterjed jon ra megoldas hogy maskeppen megtalaljak. Nem latod a szemeddel, de hokameraval, hang detektorral, radarral egyeb... ugyanugy eszlelheto. Fognak majd egy gepet ami szimultan tobb spektrumban is keres, nem is kell a tankon legyen, lehet dron is (akar miniatur akar nagyobb). Ami mindig meglesz egy emberben de egy gepben nem az viszont a veszely erzete, nevezheted hatodik erzeknek, intuicionak, megerzesnek... A mindennapjaidban is alkalmazod (tudatosan vagy tudat alatt) harcteren ezek az erzekek sokkal kifinomultabbak, aki nem volt ilyen kornyezetben/helyzetben, nem tudja mennyit szamit vagy mi is az egyaltalan :U

Azt megnezem hogy a teleszkopokat (ragefinder ) kiutod EM-el, nehez mert nincs elektronika amit kiuss (operators trained their telescopes on the target; one telescope measured elevation and the other bearing. Rangefinder telescopes on a separate mounting measured the distance to the target. These measurements were converted by the Fire Control Table into bearings and elevations for the guns to fire on. In the turrets, the gunlayers adjusted the elevation of their guns to match an indicator which was the elevation transmitted from the Fire Control table - a turret layer did the same for bearing. When the guns were on target they were centrally fired.) Itt egy osszefoglalo.

Radio, Radar, egyeb elektronikus berendezesek oke, attol meg a hajo megy es loni is fog. Tobbsegeben mechanikus berendezesekkel operaltak meg a masodik vilaghaboru elejen, az analog szamitogepek sem voltak igazan azok a "szamitogepek" amiket ma szamitogepeknek nevezunk, de barmit megoldottak optikaval/mechanikaval.

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#3478) Volfram42 válasza Yllgrim (#3477) üzenetére


Volfram42
senior tag

Ez milyen és ilyen is. A pajzs se magától alakult ki. Mindig versenyeznek a különböző fegyvere illetve ellenük létrehozott védőeszközök.

Most ki nem keresem, (közben kikerestem.) Ne a mai tranzisztorosra számítógépre gondolj.

Ez a North Carolina class. Az említett hajót 1937-ben rendelték meg.:

"he forward Mk38 Director was situated on top of the fire control tower. The director was equipped with optical sights, optical Mark 48 Rangefinder and a Mark 13 Fire Control Radar antenna. The purpose of the director was to track the target's present bearing and range. The Mk 13 FC Radar supplied present target range, and it showed the fall of shot around the target so the Gunnery Officer could correct the system's aim with range and deflection spots put into the Mk8 Rangekeeper, down in Main Plot. It could also automatically track the target by controlling the director's bearing power drive. Because of radar, Fire Control systems are able to track and fire at targets at a greater range and with increased accuracy during the day, night, or inclement weather. This was demonstrated in November 1942 when the battleship USS Washington engaged the Imperial Japanese Navy battlecruiser Kirishima at a range of 18,500 yards (16,900 m) at night. The engagement left Kirishima in flames, and she was ultimately scuttled by her crew. This gave the United States Navy a major advantage in World War II, as the Japanese did not develop radar or automated fire control to the level of the US Navy and were at a significant disadvantage."

Példának Innen kiemelném a Mk8 Rangekeepert, de nyilván nem csak ez volt elektromos.:

"The Mk8 Rangekeeper was an electromechanical analog computer[17] whose function was to continuously calculate the gun's bearing and elevation, Line-Of-Fire (LOF), to hit a future position of the target."

15+ kilométernél az ember nem igen képes mozgó járműre pontosan lőni. Ez nélkül, illetve a későbbi osztályok lő távja jelentősen megnőtt. Eljutott odáig, hogy a horizonton túl lőtték egymást. Na azt mérd be optikával és ez még mindig "csak" a második világháborús technika.

Az is érdekes, hogy a rengeteg kábel az ágyú elsütésének következményeiként néha kigyulladt. Nyilván egyéb okból is, de ez is benne volt. Egy EMP biztosan jót tenne neki.

Az általad idézett szövegben szereplő Mark 1A Fire Control Computer. Ami itt Fire Control table néven szerepel is egy elektromagnetikus analóg számítógép volt. Mint a neve is utal rá az EM nem tesz jót neki sem.
Hiába látod a távcsővel a célt, ha nincs mi rávezesse az ágyú csövét. Kézzel nem fogja senki az biztos. Ember legyen a tallpán aki a két test haladási irányát, hullámzást, föld görbületét, széljárást, páratartalmat és még ki tudja miket megbecsül 15 kilométerre.

Számomra a lényeg, hogy zseniális dolgokat alkottak már akkor is. Amit sajnos néhány árkád játék és film nyomj egy bal klikket-el megoldja.

[ Szerkesztve ]

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#3479) Volfram42 válasza Volfram42 (#3478) üzenetére


Volfram42
senior tag

Elgépeltem egy jó nagyot. Nem elektromagnetikus. Elektromechanikus. OMG szép félreírás.:)

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#3480) PodMAN válasza PoeDameron (#3476) üzenetére


PodMAN
senior tag

[link] A tehén álcának mindig rossz vége van :D

(#3481) Nathan Boggs


Nathan Boggs
senior tag

Na mit találtam a legutóbbi 10 for the Chairmanben:

Derek Smart bejutott a CIG Los Angelesi központjába!

Természetesen a háttérben van ő, a képét csak odatettem, hogy egyértelmű legyen, hogy kiről is van szó!

[ Szerkesztve ]

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#3482) SkyS1gn válasza k4rL^ (#3270) üzenetére


SkyS1gn
félisten

az a dosos downloader műküdése leállt dob.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#3483) macy válasza SkyS1gn (#3482) üzenetére


macy
addikt

Az asztalra tetted a cuccokat? Van elég hely a c meghajtón?

(#3484) SkyS1gn válasza macy (#3483) üzenetére


SkyS1gn
félisten

van ,61GB, asztalon van sc.txt-re neveztem az volt a baj :D

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#3485) macy válasza SkyS1gn (#3484) üzenetére


macy
addikt

Majd arra figyelj, hogy a Cheat Enginben nem DRM_FreeFlight-ot kell írni, hanem DFM_FreeFlight-ot.
A legfrissebbet töltöd? Az 2.0.0i-t?

[ Szerkesztve ]

(#3486) PoeDameron válasza PodMAN (#3480) üzenetére


PoeDameron
aktív tag

:D

Nathan, ha már itt tartunk szerintem Chrisnek eszkimóindián ősei lehet. Inuit feje van.

Tessék, középen az ott a kis Chris. :) Amúgy a mostani chairmanben egész jó témákat feszegetnek, persze a felét se értettem, de mintha lenne végre kérdés npc-kről, miszerint harc közben ha nem pilóták vagyunk akkor a pilóta npc az mire képes. Valami ilyesmit feszegettek. Fel kellene tenni Chrisnek a kérdésemet, hogy nem akarna-e az avengerből egy csapatszállító verziót is csinálni. Vagy egy avenger méretű csapatszállítót. Nagyon kellene a carrackhoz meg a hadihajókhoz is, és senki nem zaklatja ilyesmivel. :(

[ Szerkesztve ]

(#3487) TESCO-Zsömle válasza Nathan Boggs (#3481) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Megerősítették a dolgot, vagy csak gondoljuk? Bár eléggé úgy néz ki...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#3488) PoeDameron válasza TESCO-Zsömle (#3487) üzenetére


PoeDameron
aktív tag

Csak nem képzeled. Egy ilyen embert soha nem engednének be. Ha hazudott akkor azért, ha nem hazudott, akkor azért. :D És menjél aludni!

(#3489) TESCO-Zsömle válasza PoeDameron (#3488) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Miért ne? Chris van akkora ember, hogy körbevezesse, ha belátja tévedését. Arról nem beszélve, hogy az épület átépítés alatt áll. Munkások, vállalkozók és mérnökök grasszálnak fel és alá. Csak annyit kell mondania a portásnak, hogy ő az új belsőépítész és a részleteket jött megbeszélni a főnökkel.

Aludni... Szeretnék, de 15 perc múlva kezdek melóhelyen.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#3490) Nathan Boggs válasza TESCO-Zsömle (#3487) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

Jah, én ezt csak viccnek szántam, senki nem mondott semmi hivatalosat :D de akkor rákérdezek rsi fórumon is :D

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#3491) Menthirist


Menthirist
veterán

http://coralogix.com/this-is-what-your-developers-are-doing-75-of-the-time-and-this-is-the-cost-you-pay/

Mondjuk vagy mi vagyunk profik, vagy belevették a funkciófejlesztés során történő iterációkat is, de azért nálunk nem 75% max utóbbi esetben. Mi igyekszünk összeszedni egy feladat megoldásához szükséges lépéseket, megvalósítási tervet készíteni, és ha az megvan, az alapján implementálni. Az idő egy része pedig inkább dokumentációra megy el. Persze bugok nálunk is vannak bőven, ezt a hardening fázis alatt igyekszünk minimalizálni (medium és feletti hibákat teljesen kiölni). Mondjuk az is kérdés hogy mekkora idő alatt kell érteni az 1000 soronkénti 70 bugot. Mert egy százszor átalakított kódban több hiba lehet mint egy 2-3x módosítottban.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#3492) SkyS1gn válasza macy (#3485) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Honnan látod melyiket szedi?

Ja a DRM dolgot elcsesztem, simán Bmoont töltötte be. Ujra az egészet akkor?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#3493) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#3492) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Összejött, áá ez igen állat! :C

Csak nem látom a Qdrive célpontok neveit.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#3494) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#3493) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Patch i bemásolom txt-be akkor a downloader leszedi azt és mehet ujra a játszás a cheanegineel?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#3495) macy válasza SkyS1gn (#3494) üzenetére


macy
addikt

Igen.

(#3496) SkyS1gn válasza macy (#3495) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Próbálom leszedni az i-t de a german.pak nál megáll és ennyi.

Igy meg hibás a grafika ingame.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#3497) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#3496) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Na valamit csinálódik... mindig néznem kell feladatkezelővel h használja e a netet vagy se...

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#3498) Yllgrim


Yllgrim
őstag

Kiraly, contractnak vege penteken, utana tartok egy kis pihit, majd januarban nezek valami melot, ,remelem jo dolgot mutatnak majd 16-an :C

Addig pihenes, tanulas, edzes beinditasa van, na meg kis jatek :)

Tessek szepen mindenkinek pihenni amennyit tud/lehet, szabikat kivenni, masfel ev ota nekem ez az elso :Y

Zserbot/hokiflit csinalni, fakat allitgatni, finomakat fozni, ajandekokat elokesziteni ... :)

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#3499) vaakuum válasza Yllgrim (#3498) üzenetére


vaakuum
addikt

Húúú, a legrosszabb időszak övetkezik ... a zserbó (meg hókifli, beigli, meg pudingos sütik, meg gyümölcstorták, meg kókuszos sütik, meg ...) nagyon nehezen fér össze az edzéssel :O :O :O :O
És bármelyikből tepsi mennyiséget tudnék enni akár most is...és már 2 órája megettem a mai kajámnak a 90%-át, és még 16 óra sincs. :W
Talán kitartok némi esti húslevessel... :F

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#3500) PoeDameron válasza Yllgrim (#3498) üzenetére


PoeDameron
aktív tag

contractnak vege penteken, utana tartok egy kis pihit, majd januarban nezek valami melot

Te már most is a Star Citizent tolod, ahogy nézem. :) Egyébként ezen agyaltam is nemrégen. Hogy hogyan lehetne úgy tevékenykedni IRL, mintha valami számítógépes játékban lennénk, amiben 1. szintről kell megváltanunk a világot skilleket és pénzt szerezve. Való életben is el kell dönteni melyik kasztot, és mely skilleket választjuk, és küldetéseket kell mellé szerezni.

vaakuum, megadom a kegyelemdöfést a mai napodnak. :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Star Citizen - OFF topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.