Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Star Citizen - OFF topic

Hozzászólások

(#2051) Menthirist válasza Yllgrim (#2049) üzenetére


Menthirist
veterán

Miért, azon kívül hogy egy hullámhosszra kerüljek a hardverrel és megnyissam a szívcsakrámat előtte, mi lényegi előnyöm lenne belőle? :) A procimat hűtéslimit miatt nem tudom jelenleg húzni, a ramjaim meg nem sokban teljesítenek másban mint neked sok óra állítgatás után :) Lehet hogy nem epic tuning az enyém, és nincs századfokra hangolva a rendszer, de te egyenesen azt mondtad hogy nem is igazi tuning :D

Én meg sosem iszok, ha másnap dolgozok. Mégha amúgy vagy 2-3 üveg bor kellene hogy egyáltalán spicces legyek. Elv :)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#2052) dimre70 válasza Nathan Boggs (#1954) üzenetére


dimre70
tag

Ha (sok)pár ezrest spórolni akarsz nézz itt körül.

A én kicsikém is elkészült végre, igaz a gatyám is ráment.

Lesz sör, diszkó, lámpa, meg csaj !

(#2053) Gróf... válasza Menthirist (#2031) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Honnan vettél DEFINE S-t?

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#2054) PhilBrick válasza dimre70 (#2052) üzenetére


PhilBrick
őstag

Tetszik az a monitor. Az egy 34UM65-P?

(#2055) Yllgrim válasza dimre70 (#2052) üzenetére


Yllgrim
őstag

:C Naggyon szep :) Gratulalok hozza :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#2056) Menthirist válasza Gróf... (#2053) üzenetére


Menthirist
veterán

még csak megrendeltem, még nem szóltak hogy hoznák. Amúgy Easy Shop, itt láttam egyedül, de itt is csak rendelhető állapotban, tehát nincs raktáron. Most kérdezek majd rá hogy tudnak-e valamit, mikor jön.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#2057) ttamashu válasza Yllgrim (#2040) üzenetére


ttamashu
aktív tag

Óvatosan, hol találunk másik hardverfetisisztát helyetted :D?

(#2049) Yllgrim:
Már nem hiszünk neked, úgyis fogsz vásárolni :DDD

(#2048) Menthirist:
A lényeg, hogy érezd a gépet, éééérteed :)? (Én nem!)

Tea az élet!

(#2058) PodMAN


PodMAN
senior tag

Nathan:
Van valami kimondott oka, hogy az R9 390-et választottad? Egy GTX970 nem gyorsabb? Mert fogyasztásban, hangban egyértelműen jobbak és az ára teljesen ugyanannyi. Főleg egy szuper csendes Fractal Define házba betenni ezeket az ordibálós, fűtős kártyákat és nem tenném. Ehhez inkább egy jól szellőző ház kéne.

(#2059) Nathan Boggs válasza PodMAN (#2058) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

Én eddig inkább nvidia párti voltam, de az itteni beszélgetések meggyőztek arról, hogy a Star Citizenhez a 390-es jobb lesz. A hang őszintén szólva nem zavar, sosem volt szupercsendes gépem, általában megy a háttérben a TV, szóval ilyen problémáim nem lesznek :)

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#2060) ttamashu válasza PodMAN (#2058) üzenetére


ttamashu
aktív tag

Dupla VRAM lehet jól jön még!

Tea az élet!

(#2061) PodMAN válasza Nathan Boggs (#2059) üzenetére


PodMAN
senior tag

FullHD-ra nem hiszem hogy a 8GB vram feltétlenül kelleni fog. Habár ha monitorból hamarabb jönnek az olcsó 4k-s modellek, oda már kelleni fog ez igaz.
Nem mondom, hogy a 390 rossz, mert tényleg van benne potenciál, főleg Mantle alatt, de nekem a hang a fétisem, úgyhogy sorry hogy beleugattam :)

(#2062) Menthirist válasza PodMAN (#2058) üzenetére


Menthirist
veterán

amúgy hangban és hőfokban, de teljesítményben sincs a 970 a 390 felett. Fogyasztásban igen, de a fogyasztással egyedül a hőmérséklet és a hang szokott a gond lenni (nem az a pár forint extra az áramban), ez pedig normális hűtéssel kordában tartható.
Tehát árban, teljesítményben, hőmérsékletben és hangerőben nem jobb a 970 mint egy normális 390. Sőt, a 390 néha ugyanúgy a 980-at szorongatja mint a 390X.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#2063) PodMAN válasza Menthirist (#2062) üzenetére


PodMAN
senior tag

Ez alapján Star Citizenre jobb JELENLEG az nV.

A Guru3d cikkben milyen már, hogy GPU alapján rakják sorrendbe a dolgokat? Ezer féle hűtés van ugyanarra a GPUra. Egyik 30dB a másik 50dB ugyanakkora terhelés mellett. Ezt inkorrekt szerintem. Ne hasonlítsunk egy STRIX vagy TwinFrozrV hűtést egy tuningos EVGA kártya hangerőhöz.

[ Szerkesztve ]

(#2064) Menthirist válasza PodMAN (#2063) üzenetére


Menthirist
veterán

gondolhatod milyen következtetéseket lehet levonni egy olyan tesztből, ahol a 770 leelőzi a 390-est :) Vegyen akkor 770-eset, olcsóbb mint a 390 :)

"Ezer féle hűtés van ugyanarra a GPUra. Egyik 30dB a másik 50dB ugyanakkora terhelés mellett."
Pontosan ezért épp ekkora baromság azt mondani hogy a radeonok hangosak és melegek. Mert gyártótól és hűtéstől függ, a radeonokat is simán lehet 70-75 fok között tartani a referencia 970/980 terhelt hangereje körül. Tehát ha azt mondjuk a radeonok hangosak, akkor a referencia 970 is az :)
Tehát a teljesítmény/ár/fogyasztás/hőmérséklet/hangerő kombóból a fogyasztás egyedül a nagy különbség, de a fogyasztásnak pont a hőmérséklet és hangerő vonzata lenne a probléma, ami mint látható, nem probléma. Ergo a fogyasztáskülönbség csak áramdíjban látszik leginkább, az pedig elhanyagolható. De legalább a 970-nek az async compute képessége gyenge (és majd a pascalok lesznek ebben várhatóan jók). Lásd új prohardver cikk.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#2065) PodMAN válasza PodMAN (#2063) üzenetére


PodMAN
senior tag

Azért abban egyetérthetünk, hogy ugyanolyan hűtés mellett a kisebb fogyasztású kártya halkabb lehet, nem?

(#2066) Menthirist válasza PodMAN (#2065) üzenetére


Menthirist
veterán

de ez irreleváns. Várhatóan úgyis az árat fogod nézni. Az egyik legolcsóbb 390 Nitro pedig egy hajszálnyival hangosabb csak mint a Gainward Phantom 970, miközben a hőfok sem különbözik tőle, sőt terhelve hűvösebb. Szóval továbbra is tartom, hogy nincs akkora különbség a custom hűtős 390/390X-ek és a legtöbb 970/980 között hőmérséklet és hangerő terén, és pláne nem igaz ez az "egyértelműen halkabb és hűvösebb". Nem, nem az.
a 390 bizonyos appoknál 980 szinten van, miközben halkabb, hűvösebb és olcsóbb is lehet.

Amúgy a Define S lemondva, a bolt csak novemberre tudna beszerezni. Úgyhogy perpill még nem lesz házcsere...

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#2067) Malibutomi válasza PodMAN (#2061) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nalam a fullhd azota nem relevans hogy van VSR a driverben. azota mindent felskalazva tolok.
Egyebkent a 390-en most teszteltem, hangarban 60-80fps very highon, 1440-re skalazva szinte ugyanennyi.
Arccorp-on 40-50fps 1080-1440p, 3200x1800 25-30fps.

Ja es ez a Powercolor 390 gyari ventivel 65 fok korul van jatekok alatt, ugyhogy siman levehetem full halkra a ventit, meg akkor is huvos marad.

Vicces hogy abban a teszben az avg fps a 390-re 30, nekem meg nem megy le 50 ala sem :)

[ Szerkesztve ]

(#2068) Nathan Boggs válasza PodMAN (#2061) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

Minden vélemény számít, szóval én örültem, hogy írtál, csak már meggyőztek itt a 390-ről :D

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#2069) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Sajnos beutott a kaki a 390-el, az egyik venti elkezdett zorogni, ugyhogy kertem egy cseret. Maradok ugyanilyennel, mert maga a hutese nagyon allat. Remelem hamat jon a cseredarab.

(#2070) Menthirist válasza Menthirist (#2066) üzenetére


Menthirist
veterán

rendeltem amazonról define S-t :) Franc se fog várni novemberig :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#2071) Menthirist válasza Menthirist (#2070) üzenetére


Menthirist
veterán

már csomagolják a cuccot :) érkezés várhatóan következő szerda és szombat között.

Yllgrim: FrozenQ T-Virus Reverse Reservoir
Video

Régi cucc, de cool :D

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#2072) Gróf... válasza Menthirist (#2066) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Az árgép három boltot is hoz. Nem értem miért bojkottálják!?!?
Én is szemet vetettem a dobozra. "Olyan szép üres!"
Volt már rá példa, hogy a németektől hozattam valamit amit itthon nem akartak forgalmazni.

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#2073) Menthirist válasza Gróf... (#2072) üzenetére


Menthirist
veterán

az easyshop kiesik, nekik nincs, a mentornet most el sem indul ami nem túl bíztató, a microstore meg elvileg tart raktáron, aztán lehet hogy mégsem, ahogy az easyshop esetén is úgy volt hogy van. Rákérdeztem az Aqua-nál és az iPon-nál, egyikőjüknél sincs, és belátható időn belül nem is lesz. Nem tudom hogy készlethiány-e vagy más az ok, de nem vártam meg, már úton van a német Fractal Design-tól a házam.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#2074) mrfire


mrfire
őstag

:DD :DD :DD

(#2075) ttamashu válasza mrfire (#2074) üzenetére


ttamashu
aktív tag

Elvagy :D

Nekem mindig behal tőle laposon a böngésző (már chrome-ot is felraktam, de az is belehal ) explorer-t meg elvből meg se próbálom :D

Tea az élet!

(#2076) Drenadar válasza mrfire (#2074) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

Ezéééééért nincs neked időd semmire :D

(#2077) mrfire válasza Drenadar (#2076) üzenetére


mrfire
őstag

A vicc, hogy ez elsőre jött össze. Ma meló után lazításként indítottam egyet, és ez lett belőle. :D

De készítek még SC-s anyagot, remélem hamarosan megmutathatom. :) Meg most nyár végén elkezdtem tanulni is valami újat.

[ Szerkesztve ]

(#2078) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

DUH
Visszakuldtem a kartyat az OCUK-hez hogy zorog aventi, erre most jott az email, hogy leteszteltek es minden venti mukodik. Gyorsan felhivtam oket, hogy nem az a baj hogy nem mukodik, hanem hogy zorog. Remelem fogjak hallani, es nemkapom igy vissza...grr. Mondjuk annyira nem zavaro, de ha mar uj, akkor mukodjon ugy ahogy kell neki.

(#2079) Szőrös 


Szőrös 
veterán

Tomi, Zsömi látom Ti is toljátok WoWS-t, ha gondoljátok valamikor szakaszban is nyomulhatunk bár én még "kicsi" vagyok ottan, csak T3-as japcsi cirkálóm van meg destroyer. De azért igyekszem feljebb jutni.
Bár kérdéses meddig bírom mert wg WoT-nál már rég kiverte a biztosítékot. :D

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#2080) TESCO-Zsömle válasza Szőrös  (#2079) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Adj egy nevet, aztán kapod a TS-címet.

Nem sokat hajózok, mert egyedül nem szeretek már. Azoknak az időknek a napi 70-80 csatás WoT-korszakkal együtt vége...

Nekem ugyan T4 a legkisebb hajóm, de abból van 3, illetve ha leakciózzák karácsonykor a slot-okat, akkor a Clemson-t tuti visszaveszem poénból. :))

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2081) Szőrös  válasza TESCO-Zsömle (#2080) üzenetére


Szőrös 
veterán

Nem az SC ts-en szoktatok lógni ? Egyébként az itteni nevem a nickem csak egyben. ;)

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#2082) TESCO-Zsömle válasza Szőrös  (#2081) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Á, arra nem jár senki... Tegnapelőtt is írta fire, hogy vegyünk fel valamit, fel is mentem, de nem volt ott senki. Én kb déltől estig ott ültem...

Klán TS-re szoktam felhívni embereket, ott van esély, hogy mások is csatlakoznak.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2083) Malibutomi válasza TESCO-Zsömle (#2082) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

En is benne vagyok, malibutomi neven vagyok ott is. Amugy asszem szkaszba be tudunk menni tiertol fuggetlenul.

[ Szerkesztve ]

(#2084) TESCO-Zsömle válasza Malibutomi (#2083) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Be, csak sokra nem megy a T3-asával, ha hozol mellé egy North Carolina-t...

BTW én fent vagyok az SC TS-en, illetve aki szeretne jönni, annak ott a P-M-H klán TS-e. A cím és a jelszó is publikus.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2085) ttamashu válasza TESCO-Zsömle (#2080) üzenetére


ttamashu
aktív tag

Akkor te jobban bírod mint én, elmentem az első hordozóig, aztán addigra meg is untam :D
sok volt már szárazföldön ez meg csak egy víziwot...

Tea az élet!

(#2086) Drenadar válasza TESCO-Zsömle (#2084) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

én is szoktam fent lenni de általában sehol senki... aztán megunom és X.

(#2087) Yllgrim válasza Drenadar (#2086) üzenetére


Yllgrim
őstag

Csak halkan jegyzem meg, szerezz be egy baratnot, vagy egy kutyat ;)

Epito jellegu otlet, akar valaki 3-an pesten oszekoccanni, dumalni, megismerni egymast, ilyenek, akkor a szabimat ugy tervezem :) Lehetne az elso PRE SC LIBA talalkozo. Van a korut menten par jo kajalda ahol engem erdekelne egy ilyen :)

Ezzel lehetne mutatni az RSI fele hogy ez egy elo, lelegzo magyar kozosseg, nem csak valami digitalis adathalmaz.

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#2088) Drenadar válasza Yllgrim (#2087) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

köszi még nem találtam érdemes csajt. De ez nem az a topic.

benne vagyok a taliba.

(#2089) TESCO-Zsömle válasza Yllgrim (#2087) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mehetnénk együtt ételt osztani a Délibe. ;] :P

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2090) Malibutomi válasza Yllgrim (#2087) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Mi csak decemberben megyunk haza. :)

Na ugy fest cserelik a kartyamat, legalabbis, jott replacement order email.

[ Szerkesztve ]

(#2091) ttamashu válasza Yllgrim (#2087) üzenetére


ttamashu
aktív tag

Én is benne vagyok, szóljatok majd mikor ;)

Tea az élet!

(#2092) Yllgrim válasza Malibutomi (#2090) üzenetére


Yllgrim
őstag

:C Helyes, jo kis ventis kartya :) Nekem 38C a max amit most ki tudok csiholni :) Fel ora Dying Light alatt.

Decemberben meg nem tudom mi lesz, most masik melot keresek, bar ha bejelentem hogy van mar lefoglalt szabadsagom, azt el szoktak fogadni :)

Oktober 3 este 18, Budapest, Dzsungel Cafe, ezt ismerem es szeretem :)

Barmilyen otlet johet a helyre, nem kotelezo ez, nekem minden jo, aztan decemberre is lehet valami :))

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#2093) TESCO-Zsömle válasza Yllgrim (#2092) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Kenguru steak? :Y

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2094) mrfire


mrfire
őstag

ALL HAIL MRF1RE, THE TRUE RULER OF THIS LAND :DD :DD :DD

(#2095) ttamashu


ttamashu
aktív tag

(ex-)EVE-eseket kérdezném, hogy ez tényleg, ennyire le van akciózva, vagy hozzá lehet jutni máskor is jó áron?

Ki szeretném próbálni, még PU beindulása előtt (mert ha már fut úgyse fogom :D ). Ez meg jó lehetőségnek tűnik.

Tea az élet!

(#2096) Menthirist válasza ttamashu (#2095) üzenetére


Menthirist
veterán

Passz, ennyiért behúztam, a Shadowrun Dragonfallal együtt :D Úgyis ki akartam próbálni, ennyiért meg akkor sem gond, ha összesen egy órát játszok majd vele :)

amúgy kimostam végre a Steelseries Qck Medium-omat. Ahh, de jó érzés tisztán használni :D

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#2097) Menthirist válasza Menthirist (#2096) üzenetére


Menthirist
veterán

Már a karakterszerkesztőért megérte :D

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#2098) Menthirist válasza Menthirist (#2097) üzenetére


Menthirist
veterán

Bár ahogy látom, a 30 napos PLEX-ért azért farmolni kell bőven, vagy veheted havonta 20 eurónként.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#2099) Szőrös  válasza ttamashu (#2095) üzenetére


Szőrös 
veterán

Ennyiért lazán megéri belevágni. Igazából a csomag tartalma nem túl drága de egy kezdőnek mindenképpen segítség, hogy nem kell külön megvennie.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#2100) Menthirist válasza Szőrös  (#2099) üzenetére


Menthirist
veterán

Jah... a 30 napból a karaktergenerálás kapásból elvitt egy harmadot :D A pénz értéke meg a legrosszabb pengős időket idézi, azt hittem amikor megcsináltam egy küldit és kaptam 180 ezer ISK-t, akkor már én vagyok a király. Aztán néztem, hogy a PLEX most 1.15-1.2 milliárd ISK körül járkál :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Star Citizen - OFF topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.