Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Star Citizen - OFF topic

Hozzászólások

(#1001) Gerboka91


Gerboka91
csendes tag

Most nézem az új videót az SC.hu-n Nagyon jó lett. Gratulálok a srácoknak. Megérte a befektetett energiát.

(#1002) Nathan Boggs


Nathan Boggs
senior tag

Valaki megsütötte a Dying Sun pályát :)

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#1003) mrfire válasza Nathan Boggs (#1002) üzenetére


mrfire
őstag

:C

(#1004) Menthirist válasza Yllgrim (#994) üzenetére


Menthirist
veterán

nah, mivel több topichoz is hozzászóltam, így lecsúszott a listán az OFF topic, de most már nézem :D

köv hónapban, ha megjöttek a tesztek és tényleg annyira jó, nálam is rendelődik a Fury X :)
A pc meg haldoklik:
Battlecry
Dishonored 2
Doom
The Elder Scrolls: Legends
Fallout 4
Dark Souls 3
Ion
Tacoma
Cuphead
Superhot
Sea of Thieves
Mass Effect Andromeda
Need for Speed
Rainbow Six Siege
Unravel
Transformers Devastation
Mirror's Edge: Catalyst
Star Wars Battlefront
South Park: The Fractured But Whole
The Division
For Honor
Anno 2205
Trackmania Turbo
Ghost Recon Wildlands
Assassin's Creed: Syndicate
No Man's Sky
Hitman
Firewatch
Shenmue 3
Call of Duty: Black Ops 3
Ashen
Deus Ex: Mankind Divided
Rising Storm 2: Vietnam
Gears of War: Ultimate Edition
Planet Coaster
Killer Instinct
Adr1ft
Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain
Overwatch
XCOM 2
EVE Valkyre

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1005) mrfire válasza Menthirist (#1004) üzenetére


mrfire
őstag

Ezt így mind betárazod magadnak majd? :)

(#1006) Menthirist válasza mrfire (#1005) üzenetére


Menthirist
veterán

Hát ez így mind elég nagy idősíkban fekszik (a mass effectre egyenesen 2016 végét írtak), szóval másfél évre ennyi játék azért vállalható :) Az aláhúzottak nagyon nagyon érdekelnek, a boldok csak nagyon, a többi meg közepesen vagy kevéssé :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1007) mrfire válasza Menthirist (#1006) üzenetére


mrfire
őstag

Igen, tudom, de nekem másfél évre is soknak tűnik. :)

Nekem is készülget a listám, de nem túl hosszú, és egy részüket csak felírtam, hogy majd még később rájuk nézek, van, amiről már el is felejtettem miért írtam fel, mint az Underworld Ascendant.

Everybody's Gone to the Rapture
Mad Max
Fallout 4
Rise of Tomb Raider
Kingdome Come
Hellblade
Mirror's Edge Catalyst
Tom Clancy's The Division
Dishonored 2
Deus Ex: Mankind Divided
Mass Effect Andromeda
Uncharted 4
Quantum Break
Underworld Ascendant
Final Fantasy 7 Remake
ION
Tacoma
Horizon Zero Dawn
Firewatch
Recore

De kár is előre tekintgetnem, mikor még itt van a teljes Witcher sorozat, a Wolfenstein, a Portal 1-2 és még nem is tudom mi, amiket a meglévő címekből ki szeretnék játszani még.

[ Szerkesztve ]

(#1008) Menthirist válasza mrfire (#1007) üzenetére


Menthirist
veterán

az olyanokat valóban lehagytam mint a Kingdom Come... Kíváncsi leszek mit tud majd a Fury-mon :) Atyám az de jól tud kinézni :)

a Quantum Break viszont one-ra jön, így kiesik, ahogy az ff7-et is csak ps4-re jelentették be eddig.

Amúgy a terv perpill az, hogy ha meglesz a fury x (és kihangsúlyozom, előtte a tesztek alapján hozza azt amit elvárok, tehát a 980 Ti körüli tempót, akár picit alatta, akár kicsit felette van), akkor a 290X megy eladásba, a bejövő pénzt meg kipótolom és megveszem a procit-alaplapot. Amire erre sor kerül, várhatóan már lesz win10, és 1-2 dx12-es teszt is, hogy meglássam, amúgy elég lenne-e dx12 alá a 8320

A witcher 3-ról lejöttem, nem visz rá a kedv hogy folytassam, Portal-okat végigvittem (a kettőt haverral is :D), de azért mindig találok játékot amit tolhatok :)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1009) mrfire válasza Menthirist (#1008) üzenetére


mrfire
őstag

Nekem nincs PS4-em, se ONE-om, de egy két éven belül tuti lesz, ha lesz rá elég játék, amit ki szeretnék próbálni, így felírtam őket, hogy ne felejtsem el.

(#1010) duvi válasza Menthirist (#1008) üzenetére


duvi
nagyúr

"A witcher 3-ról lejöttem, nem visz rá a kedv hogy folytassam" Mi a gond vele? Nekem pont a hangulata jött be a legjobban :)

(#1011) Menthirist válasza duvi (#1010) üzenetére


Menthirist
veterán

A világa eleve nem fogott meg, valahogy egyik Witcher világába sem tudtam úgy elmerülni mint pl a dragon age-ekbe, skyrimbe vagy mass effectekbe. Egy ideig vitt a hangulat meg a látvány, aztán ez lassult, akkor kimaradt egy nap, majd legközelebb kettő, most meg már vagy 1-2 hete elő se vettem.

benne van hogy folytatva lesz pl hétvégén, de jelenleg nem izgat a gondolata hogy toljam.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1012) duvi válasza Menthirist (#1011) üzenetére


duvi
nagyúr

Ezek szerint az előző részek sem jöttek be annyira. Így már érthető, hogy nem kapott el a gépszíj. Nálam (eddig) az év játéka :) Még csak lvl 17 vagyok, de benne van már legalább 60 órám. A küldetések kidolgozottsága is példaértékű. Semmi "hozz 200db nyúlbogyót" kategóriájú quest.

(#1013) Menthirist válasza duvi (#1012) üzenetére


Menthirist
veterán

én is 16-17 körül vagyok, és nem, az előző részek sem fogtak meg annyira (bár az első részt azért végigtoltam, a másodikat viszont félbehagytam). Meg a regények sem fogtak meg (egyet kezdtem olvasni, de mentem vissza inkább újra GoT-ot olvasni :D

"Semmi "hozz 200db nyúlbogyót" kategóriájú quest."
jah, van helyette viszont egy rakat "menj ide, witcher sense-el nézd meg hova kell menni, majd öld le az ellenfelet" küldetéssel :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1014) Yllgrim válasza Menthirist (#1011) üzenetére


Yllgrim
őstag

En sem tolom mar vagy ket hete, 290X-et is eladtam meg a menteseimet is (45 ora) legyalultam veletlen uh nincs min ujrakezdeni :)

EK mar csinalja a vizes blokkot a Fury-ho, uh veszek majd levegoset az elejen es amikor osszerakom vegre a vizet akkor cserelm a hutest...

Annyi jo jatek lesz hogy na, befejezem a gepet, VGA, vizhutes, meg egy monitor es aztan nem piszkalom egy evig kb... :) Legalabbis ez a terv...

Witcher 3 amugy szerintem baromira jo, tetszik hogy ilyen kegyetlen, brutalis darkos :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#1015) Menthirist válasza Yllgrim (#1014) üzenetére


Menthirist
veterán

"aztan nem piszkalom egy evig"
Évekiget olvastam, vágtam is volna rá hogy aha, persze :D
A vizes gpu miatt viszont elgondolkodtam kompakt cpu vízben is, érdekes lenne kipróbálni alapon. Egy Liqmax II 240-en gondolkodtam, elég jókat írtak róla.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1016) Yllgrim válasza Menthirist (#1015) üzenetére


Yllgrim
őstag

Ahh, custom loop, mar ugy nagyjabol megvan mi lesz benne, csak rendelni kellene a dolgokat, majd hetvegen. Na meg ossze kell hozni a kartya-vizes cuccokra a keretet, csak tulora penzt koltok a gepre :)

Gondolkodtam az AIO megoldasokon is, olcsobb csak nem tudom mennyire halk. Meg alszok ra holnapig :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#1017) Menthirist válasza Yllgrim (#1016) üzenetére


Menthirist
veterán

custom loopra nem fogok annyit kiadni. A multkor számolgattam mibe kerülne, és inkább nem :) Majd ha triplájára nő a fizum, talán majd akkor :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1018) Yllgrim válasza Menthirist (#1017) üzenetére


Yllgrim
őstag

Ne is mond, azert matekozok rendesen, de valahogy megoldom, igazabol mar latom a megoldast, most emaileztem le meg tulorat magamnak :) salalala

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#1019) mrfire


mrfire
őstag

Még egyszer megkérdezi valaki a 10 For the műsorban, hogy honnan szereznek inspirációt, megőrülök... :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#1020) Yllgrim válasza mrfire (#1019) üzenetére


Yllgrim
őstag

Miert, honnan? ;] :C

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#1021) mrfire válasza Yllgrim (#1020) üzenetére


mrfire
őstag

(#1022) Menthirist válasza mrfire (#1021) üzenetére


Menthirist
veterán

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1023) mrfire válasza Menthirist (#1022) üzenetére


mrfire
őstag

(#1024) Szőrös  válasza Yllgrim (#1020) üzenetére


Szőrös 
veterán

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#1025) .tnm válasza mrfire (#1023) üzenetére


.tnm
addikt

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#1026) GypsFulvus2 válasza Menthirist (#1013) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

"Meg a regények sem fogtak meg (egyet kezdtem olvasni, de mentem vissza inkább újra GoT-ot olvasni"

Próbáltad már Steven Erikson könyveit? Kb. 3 éve mutatták meg nekem a Malazai Bukottak Könyvét, és azóta sem tudtam róla leszakadni. A GoT is nagyszerű, de ez még azt is túlszárnyalja. Szerintem (és még sokak szerint) ez az igényes fantasy irodalom csúcsa. Szépirodalmi minőség. Persze minden ilyen kijelentés szubjektív, de ez esetben közel járhat az igazsághoz. Mondjuk kell hozzá elszántság, mivel a 10 kötet együtt olyan 12-13.000 oldal. ;) De az a legdurvább benne, hogy már az elejétől fogva, a legelső kötettől kezdve egy világos koncepció szerint halad egy irányba; és ez az irány az olvasónak csak valamikor az 5. kötet közepén dereng fel (de csak ha addig nagyon figyelt). Akkor kezd leesni, hogy mi is ez az egész, kezd derengeni a rendszer az egymásba ágyazódó fogaskerék-rendszerekben, terveken belüli tervekbe rejtett tervekben. :D Ez tényleg értelmiségieknek való cucc, na. Vagy hülyét kapsz tőle, és dühöngve félredobod 300 oldal után, vagy teljesen rákattansz, részeg leszel tőle. Középút nincs. Én amint végére értem a tizenegynéhány-ezer oldalnak, kezdtem újra, és másodjára még jobb volt, mert láttad a millió kis rejtett utalást, apró részletet, sejtetést, ami első olvasáskor még nem tűnt fel (kivéve, ha Serlock Holmes-i képességekkel rendelkezel). Érdemes elolvasni ezen az oldalon a legelső kiemelt értékelést a sorozat első kötetéről: ennél jobban nem lehet megfogni e könyvek lényegét, jellemzőit.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#1027) ttamashu


ttamashu
aktív tag

Néztétek az új AMD kártyákat?

Kezd aggasztó lenni, hogy nyers számok alapján a 270-em a 380-nal van partiban. Leskálázott az AMD :D?
Nem is látszik elmozdulás a 200-as széria áraiban.

Tea az élet!

(#1028) Menthirist válasza ttamashu (#1027) üzenetére


Menthirist
veterán

hát én még nem láttam 270 és 280 között akkora távokat mint a 270 és a 380 között. Eddig a 270 nem ritkán volt jóval közelebb a 280-asokhoz, de most hogy a 380 kapott tonga magokat, a táv megnőtt. kivétel nélkül minden tesztgrafikonban amit hirtelen néztem.

Amúgy nézegettük az új kártyákat, de itt többünket eleve csak a fury vonal érdekelt. Az, hogy a 380 kivételével mind az előző generáció továbbhúzása stepping váltással, már lehetett tudni egy ideje.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1029) Yllgrim


Yllgrim
őstag

En nezegettem parszor :) Igaz Fury vonal, abbol is szerintem a levegos mert EK mar csinalja a vizesblokkot hozza, uh le tudom merni gyari levegovel is meg utana levizezve is, na meg olcsobb, igy kifutja majd mindkettore szepen, nem kell beledezsmalni a kozosbe :)

Nem vennek mar abbol a kategoriabol kartyat ezert en nem is nagyon neztem szet oszinten. Sok mindent finomitottak rajta de az teny hogy nem lett utos masok velemenye alapjan, nezzel meg par tesztet es az alapjan donts, bar ott is van valami best buy vagy vard meg a Nano-t, az eros kis bestia lesz, ha csak a fele igaz mar megeri megvenni :)

Uj gyartastechnologiaval, HBM tapasztalattal AMD felmossa a padlot a picsaba az Nv-vel, remelem sikerul, meg CPU fronton az intelt is es akkor majd ujra lesz szep kis AMD procikam :)

MAS, Linux, gyerekek az uj Debian 8.1 a Cinamon-os felulettel valami zsenialis, most kezdem belakni, varom a Fury-t bele, drivert, Vulkan-t, Steam megy majd fel meg SC, nagyon finom cucc.

Azt hiszem iden lesz egy vonal, hogyha sikerul az embereknek megmutatni mit is tud akkor meg lehet veluk szerettetni, Win 10 felkotheti a gatyat, biztos nem tartanak a Linux-tol pedig sztem kellene, egyszeri user-eknek minden igenyet kielegiti, normalis browser (lehet importalni a firefox-os beallitasaidat, add-onokat) a levelezo is eleg jol funkcional, chat-programok, kepszerkeszto... atomstabil, szep amit akartok...

En mar tuti maradok itt, Win 10-et majd VM-kent fogom XEN alatt futtatni ha megjon az AMD kartya, mert Nv azt nem tudja...

szerk: Rendelem meg a vizes cuccokat, ha majd megjon a Fury akkor csinalok par tesztet levegovel is meg vizzel is kesobb, csak hogy tudjuk, eleg-e ez mar, na meg mit tud. az a 3x 4K-s monitor meghajtva egy Fury-val DX12-ben az nagyon biztato, ha tenyleg bejon akkor amint jonnek a DX12-es jatekok meg uj gyartastechnologia meg tobb HBM, nagyobb kraft... I love the PC Master Race :)

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#1030) Menthirist válasza Yllgrim (#1029) üzenetére


Menthirist
veterán

tartok tőle hogy ez az előny csak pár hónapos lesz az amd számára, de kívánom hogy meg tudjon legalább egy kicsit erősödni. Sajnos ha köv évben jön a 14nm, a hbm2, az nvidia elhúzhat, ha a következő gcn kör nem lesz valami zseniálisan jó.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1031) Yllgrim válasza Menthirist (#1030) üzenetére


Yllgrim
őstag

Nem lesz itt semi gond :)

SW 1 es SW 2 jo kis oszunk-telunk lesz :)

Ami igazan aggaszt, az ezek a dolgok :( Oke hogy en mar nem erem meg, na de akkor is... Vagy elhuzunk errol a bolygorol ugy max 50 even belul vagy kihalunk. Pont. Akkor meg nem beszeltem a cuki kis allatkakrol... Igaza volt David Attenborough-nak, mi vagy ennek a bolygonak a rakja... Ilyen mentalitassal viszont nem szabad kikeverdni a vilagurbe mert abbol meg mas bajok lesznek...

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#1032) Szőrös  válasza Yllgrim (#1031) üzenetére


Szőrös 
veterán

jaja új SW Battlefront várós cucc, tolhatjuk majd multiban . :D

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#1033) Menthirist


Menthirist
veterán

az új sw meg szép, és bíztatónak tűnik, de akik a kotakunál kipróbálták, azt mondták elég faék egyszerűségűre lett véve a játék (jó, a régiek sem a hardcore-abb réteget célozták meg). Szóval azt mondták el kellene bele egy kis battlefield, csak hogy ne 0 komplexitású sztálingrádosdi legyen az egészből.

A kihalás pedig mindig meg van jósolva, de az ember egy piszok makacs élőlény. Persze a jelenlegi életmódunk lehet hogy sehol sem lesz már évtizedek múlva, de én mindig szkeptikus voltam azzal kapcsolatban hogy mint faj egykönnyen kipusztulhatnánk. Emberek szibériában egy bottal hónapokat túlélnek néha, úgy hogy nem tanulták előtte :) Ez a fajta gondolkodásképesség pedig nem veszik el, csak háttérbe szorul amikor az ember jólétben él. Veszélyhelyzetben, szükségben az ember marha találékony tud lenni. Tömeges emberpusztulás benne van a pakliban, de kihalás szerintem még messze van.

A cikk címe pedig szokás szerint clickbait

amúgy az sw-ben látható szikrahegyekkel engem meg lehet venni kilóra :D már a bf4-ben is a szálló pernye és szikrák voltak azok, amik a legtöbbet adták nekem az élethűséghez. Persze félő hogy túlzásba fogják vinni mint michael bay filmekben a robbanást, de amíg ezt nem teszik, addig én csak örülök :D

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1034) Yllgrim válasza Menthirist (#1033) üzenetére


Yllgrim
őstag

A clickbait resze az nem erdekes, hanem az hogy a tenyek makacs dolgok. Hiaba van agyunk ha nem nagyon hasznaljuk, hiaba rakjak ki az embereket egy darab bottal sziberiaba es elnek tul honapokat, akkor megint ott leszunk hogy a tudas elvesz es kezdhetjuk ujra elolrol es el fog telni jo par ezer mire ujra elerjuk a mai szintet, ami a gond, hogy kozben a fene sem tudja az okoszisztema hogy valtozik meg.

Igy mar nem Index, hanem Science, talan igy egyertelmubb :) Nem egy Blikk kategoria :)

Amennyire okosnak es gondolkodonak tartjuk magunkat annyira vagyunk butak es primitivek. Az egesz populaciot vedd alapul, nezd ebbol hanyan csinalnak kreativ munkat, nagyon keves. Lassan az emberiseg tobbseget ki lehet valtani robotokkal (errol is vannak erdekes tanulmanyok, az automatizalasrol, hany 10-100 millio munkahely fog eltunni - atalakulni, robotok altal kivaltodni, lesz ne mulass) a populacio folyamatosan novekszik, ugyanolyan alantasok vagyunk, kegyetlenek es kihasznaljuk a gyengebbet, butabbat.

Parszor lett volna lehetosegunk a fenyt valasztani a sotetseg helyett, eddig meg nem sikerult, van egy erzesem most igazabol ezen megy a harc, a fejlodesparti-technokrata- ertelmiseg harca a buta-elvakult- primitiv tomegekkel szemben. Mindig ez volt es ez is lesz. Ha elbukunk akkor johet ujra egy kis hanyatlas, akar teljes es talan sikerul egyszer... Hm, eleg erdekes konteo otletem tamadt :)

szerk: Ja es levegos Fury-X lesz, kell a vizesblokk majd :)

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#1035) Menthirist válasza Yllgrim (#1034) üzenetére


Menthirist
veterán

a tudás számtalanszor veszett már el a történelem során (pl Alexandriai könyvtár). És mint mondtam, én az ember mint faj kipusztulását tartom nehezen elképzelhetőnek, nem pedig a civilizáció összeomlását vagy legalábbis megborulását.

"nezd ebbol hanyan csinalnak kreativ munkat, nagyon keves. "
a túlélés szempontjából lényegtelen. Sőt, egy falusi parasztbácsi lényegesen kevesebb lexikális tényt tud mint egy városi diplomás, mégis ő fog túlélni könnyebben, nem az utóbbi. A túlélés szempontjából a létszükségletek előállítása a fontos információ, nem a plútó felszínének vegytani ismeretei vagy az informatika. És a világ jelentős része még mindig ez a kategória, ők nem szakadtak el attól a valóságtól, amitől a fejlett nyugati városi ember már igen.

szóval még egyszer mondom, mint fajról beszéltem. Mint faj, az ember nem fog egykönnyen kipusztulni.

a fury x pedig lehet csak simán nyák szinten megegyezik a fury-val, szóval attól hogy a shop azt írta hogy fury/fury x, még nem nevezném hivatalos bejelentésnek :)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1036) Yllgrim válasza Menthirist (#1035) üzenetére


Yllgrim
őstag

Ezek meg a 290-es sorozat blokkjai, de a helye mar megvan a Fury-nak, ha kesz lesz a blokk, innen lehet majd rendelni, remelem ugy megjelenes utan 1-2 hettel... :)

Addig lehet majd alaposan tesztelni szepen levegovel.

Kartyak meg nincsenek sehol sem listazva, pedig johetnenek mar :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#1037) Menthirist válasza Yllgrim (#1036) üzenetére


Menthirist
veterán

24-ig globális nda van. addig elvileg semmi egyébnek nem lenne szabad kiderülnie. De az már csak 3 nap :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1038) Yllgrim válasza Menthirist (#1037) üzenetére


Yllgrim
őstag

Hat most nezegetem OCUK-n, szerdan lehet majd rendelni day0 650£-ert a vizeset, aztan az ajanlott ar a vizesre 550£ lesz, levegos meg nincs sehol... Hm azert ez igy nem franko, a levegos kellene, amirol meg nincs ar, a Vizes meg rafizetes az elso nap :)

Na ezt meg atgondolom :)

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#1039) Yllgrim válasza Yllgrim (#1038) üzenetére


Yllgrim
őstag

Ja, hogy Fury X-bol nincs is levegos valtozat... Hat akkor nincs mese, meg kell venni... ennyit a vizezesrol most... Pedig mar a konfig is megvan...

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#1040) GypsFulvus2 válasza Menthirist (#1035) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Én ugye geológus vagyok, így elég sokat tanultunk ezekről a dolgokról, kihalási hullámok, lefolyásuk, sebességük, feltételezett okaik stb. Őslénytanból volt ilyenekről szó, illetve a különféle földtörténeti korok biodiverzitásáról, euriök-sztenök falyok egyensúlyáról stb. Úgyszintén energiaegyensúlyról (gyakorlatilag a Föld ökoszisztémáját le lehet egyszeresíteni energai-egyenlegre), klímaváltozásról. A földörténetben biztosan ismert 5 nagy jégkorszak során soha nem volt példa még ilyen gyors ütemű melegedésre egy interglaciális időszak során. Ehhez a sebességhez növény és állatvilág képtelen alkalmazkodni - földtörténeti skálán úgy hat, mint egy meteorbecsapódás. Mindezek tükrében már évtizedek óta egyértelmű tény, hogy a XV-XVI. sz.-tól kezdve felborult az egyensúly. A "fenntartható fejlődés" és a GDP növekedés közgazdaságtanilag "megalapozott" (muhaha), vallássá tétele már középtávon ökológiai-civilizációs katasztrófához fog vezetni (minden valószínűség szerintl atomháborúval megspékelve). Ez nem kérdés, a kérdés csak az, hogy mikor. A változás exponenciális. Az ember mint faj olyan nagy mértékben fogyasztja el rendelkezésre álló energiaforrásokat, ami még max. 1,5 évszázadig tartható fenn. Ez a legoptimistább becslés. Az emberiség "ideális" létszáma a jelenleginek max. 5%-a lenne. Ha bekövetkezik a "fallout", valószínű, hogy nagyjából ez az arány jön ki a végén - a teljes kipusztulás viszont tényleg kevéssé valószínű.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#1041) Yllgrim válasza GypsFulvus2 (#1040) üzenetére


Yllgrim
őstag

Gyerekkoromban (olyan 25 eve kb) olvastam egy konyvet hasonlo temaban es akkor eldontottem hogy ha van ra egy mod, igyekszem az ilyen dolgoktol minel messzebb kerulni, nekem Kanada tokeletes hely lesz, a hideget meg a zombik sem szeretik :)

Komolyra forditva a szot a jelenlegi trendek mellet 25 even belul varok valami komolyabb balhet, akar ujjab vilagegest amit minel inkabb szeretnek elkerulni.

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#1042) Menthirist válasza GypsFulvus2 (#1040) üzenetére


Menthirist
veterán

én is ezt mondom, teljes kipusztulást kétlem. Illetve soha a történelem során nem volt még olyan állatfaj a földön, ami ennyire képes lenne befolyásolni a környezetét, és ez igaz a maradékra akkor is, ha az emberiség 99%-a vagy 99.9%-a ki is pusztul. Tehát az eddigi történelmet nem lehet teljes biztonsággal alapul venni, mert még sosem volt pont olyan, mint amilyen most (mármint hogy legyen egy olyan faj a földön, ami képes ilyen ütemben befolyásolni az egész föld klímáját és egyensúlyát.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1043) mrfire válasza GypsFulvus2 (#1040) üzenetére


mrfire
őstag

Az egyetlen kérdés, hogy kész lesz-e az SC mielőtt bekövetkezik, vagy sem. :)

(#1044) Szőrös  válasza mrfire (#1043) üzenetére


Szőrös 
veterán

Mármint arra gondolsz hogy kiadják e addigra ? Mert hát az ugye tudjuk, hogy soha nem lesz kész. ;) :P :DDD

( mint ahogy egyik mmo se )

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#1045) Yllgrim válasza Menthirist (#1042) üzenetére


Yllgrim
őstag

He ez bekovetkezik akkor remelem az ertelmesebbje marad meg tobbsegeben nem a sok buta f'sz :)

Amugy sosem a paraszt maradt tovabb eletben hanem az erosebb, aki elveszi a paraszttol ami neki kell :)

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#1046) Yllgrim


Yllgrim
őstag

Ha sikerul behuzni a Fury-t a heten akkor ez alapjan csinalok egy tesztet en is, Sniper Elite es Farcray 4 nincs meg, ez utobbit nem vagyok hajlando megvenni, elobbi meg nem erdekel :)

Batman-t most veszem meg :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#1047) Menthirist válasza Yllgrim (#1045) üzenetére


Menthirist
veterán

márpedig nem mi maradnánk életben, legalábbis ha engem ledobnának az esőerdőbe (vagy csak a Bükkbe), akkor már keresném is a netkábelt :D Azt kell látni hogy a nyugati városi ember alapvetően már arra szokott, hogy nem a létszükségleteit kell előteremtenie, hanem csak az árát.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1048) Yllgrim válasza Menthirist (#1047) üzenetére


Yllgrim
őstag

Nyugi, en ezt tudom, nekem nagy szerencsem van hogy falun nottem fel, apam befogott minden szarra, technikumban megtanultam sok erdekes dolgot melle, a seregben kaptam egy kicsit az abboli felfogasbol es jartam sokfele a vilagban. Nem aggodok nagyon, de az elso heteket ha tulelem utana mar nem lesz gond :)

Most itt van ez az allergia, erre kell valami megoldas, mert a kovetkezo tavasz azt hiszem borzalmas lesz :)

Megtermelni meg tudom, vadaszat alapjaival tisztaban vagyok, az oshonos novenyeket meg kiismerem majd :) Ha mast nem, horgaszni mindenki tud, vagy halot kesziteni :) Tuzet tudsz rakni (fustmentes fontos, kulonben DayZ modra megtalalnak es lehentelnek :) ) Ezeket azert nem egy nagy muveszet megtanulni, a gond inkabb a tudas atmentese, raadasul minden nagyobb orszag elitjenek vannak forgatokonyvei ilyen esetre, a katonai alakulatok sokaig tudjak huzni a keszletek miatt, ha meg atomhaboru, akkor irany a fold ala :)

Varom szerdat... :) Ha sikerul akkor csutortokon mar megjon a cucc :) Hetvegen meg jonnek majd a tesztek :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#1049) Menthirist válasza Yllgrim (#1048) üzenetére


Menthirist
veterán

ez egy dolog, én nem falun nőttem fel, szóval nekem ezek kimaradtak, csakúgy mint a katonai dolgok. Látod, erről beszélek, hogy a hozzám hasonlók nagyobb problémába futnak ezzel, mint a falusiak, és ha a túlélésről van szó, ez hátrány. Bár én úgy vagyok vele, hogyha eljön a nagy gebasz, akkor úgyis első körben elvinne valami az élők sorából :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1050) Yllgrim


Yllgrim
őstag

Ajjaj, van par erdekes info Fury-rol...

OCUK 1

OCUK 2

Van aki azt mondja...

Bekeszitem a zsetont es meglassuk...

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Star Citizen - OFF topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.