Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#270) Viking001


Viking001
csendes tag

Sziasztok!
A következő problémámra szeretnék megoldást találni a fórum segítségével. HP Elitebook 8570W (i7-3630 QM ) laptopba a gyárilag kialakított mSata bővitő helyre 120 GB-os Samsung SSD 850 EVO mSata SSD-t raktam a Win 7 Ultimat 64 bytes operációs rendszer részére. A telepítés előtt ellenőriztem, hogy az SSD-t érzékeli-e a működő rendszer. Minden formázás nélkül is érzékelte a rendszer az új eszközt. A 640 GB-os HDD-t eltávolítva a gépből telepítettem a Win 7 Ultimatot ( telepítő formalálta a meghajtót) az SSD meghajtóra. A telepítést követően döcögve ugyan, de elindult a Win 7. A döcögés alatt értendő, hogy nem a szokott módon indult a Win, hanem „meghajtó keresés” és megtalálás után töltődött be a program. Arra gondoltam, hogy a boot sorrendet kellene beállítani a „meghajtó keresés” kiiktatása végett. Sajnos a biosban nem találtam olyan egyértelmű menüpontot ami megoldást adott volna a problémámra. A HDD-ről ( C meghajtó) formatálással eltávolítottam a Win 7 rendszert és minden más programot. Így visszahelyezve a HDD-t a laptopba, próbáltam azt indítani. Az indítás nem járt sikerrel, mert olyan hibaüzenetet kaptam, hogy a boot manager hiányzik. A HDD ismételt eltávolítása után az SSD önmagában az „ útkeresés” eredményes megtörténte után rendesen működik. Ezek után ismételten bios-t néztem meg, hogy az miként érzékeli az SSD meghajtót. Azt tapasztaltam, hogy a bios specifikáció menüpontjában a HDD adatai szerepelnek annak ellenére, hogy az fizikailag nincs is a gépben. A laptop lemezkezelője pedig 0 sorszámmal C meghajtóként látja és kezeli az SSD-t. Tehát ha egyidejűleg van a két meghajtó a laptopban ( de csak az SSD-n van operációs rendszer) akkor a gép egyáltalán nem tud bootolni. Erre a problémára szeretnék a hozzáértőktől segítséget kérni,illetve megoldást találni.
Köszi a figyelmet!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.