Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16401) csabesz2023 válasza ApeeT (#16400) üzenetére


csabesz2023
lelkes újonc

Írok privátban.

(#16402) rumantamas


rumantamas
csendes tag

Sziasztok!

JBL SB370 soundbar vélemény? Érdemes meg vásárolni SPAR akcióban 76.999-ért(elvileg 109.999 a teljes ár)?
Filmezésre szeretném használni kevés zenével egy Philipse ambilight tv-hez. Ami fontos számomra , hogy a tv távirányítóval működjön a hangerő.

ha nem érdemes akkor hasonló áron mit (akár használtan is)?

(#16403) Voice24 válasza rumantamas (#16402) üzenetére


Voice24
őstag

Nem tudom, mennyiben tér el az SB160-tól, főleg a hangját tekintve, de én az SB160-nal meg vagyok elégedve. Ha nem a kétszer-háromszor annyiba kerülőkhöz mérjük, szerintem teljesen jó a hangzása (én 60 ezerért vettem 3 éve).

(#16404) user01


user01
aktív tag

Sony hordozható soundbar: [link]

(#16405) jarvitom


jarvitom
csendes tag

Sziasztok!

Soundbart szeretnék venni a bedöglött LG-m helyett, viszonylag rugalmas kerettel.
Van értelme megvennem most 170K-ért a Samsung HW-Q800B-t vs a JBL Cinema SB170-et 80K-ért? Ad ennyivel többet a Samsung?
Most elsősorban PChez használnám HDMI kábelen (filmek, játék), de ha beszerzek egy TV-t akkor átkerülne alá.

(#16406) ApeeT válasza jarvitom (#16405) üzenetére


ApeeT
csendes tag

Ez mindig az igényeken múlik, nem lehet össze hasonlítani egy 2.1-es rendszert egy 5.1.2-es rendszerrel. a samsungban már van center ami sokat számít a beszédhang jobb érthetőségében. nem beszélve az egyéb szolgáltatásokról, minden szempontból jobb a samu, és azt választanám. ha viszont csak az a cél, hogy szóljon valami akkor jó a jbl is.

(#16407) jarvitom válasza ApeeT (#16406) üzenetére


jarvitom
csendes tag

Igen akkor maradok szerintem a Samsungnál, eddig ez volt a cél hogy csak szóljon valami de most szeretnék egy tartósabb rendszert hosszabb távra amit nem akarok lecserélni 1-2 év múlva se ha komolyabb hangzásra vágynék.

(#16408) Zolom89 válasza jarvitom (#16407) üzenetére


Zolom89
senior tag

Biztos nem fogod lecserélni a Samsungot, nem fogod megbánni!

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#16409) Pandimakaay


Pandimakaay
tag

Sziasztok, panelhazban lakom. Nem akarok nagy oruletet, csak kezdem megelegelni, hogy egyes filmek alig hallhatoak. Mit tudnatok ajanlani. Ami nem dobozhangu, nem 200 ezer. De ugy arany kozeput. Elore is koszonom. Egy philips pus8505 tvhez kotnem.

(#16410) Atis45


Atis45
aktív tag

Sziasztok.
Soundbart szeretnék venni, de egyenlőre olvasgatok és keresgélek. De felmerült bennem két úgymond "technikai" kérdés.
Mindenképp olyat szeretnék, ami HDMI ARC-os, hogy egy távirányítóval lehessen vezérelni az sb-t és a tv-t.
1: Ha kikapcsolom a tv-t, akkor ugye kikapcsol standby üzemmódba az sb. De olyankor a mélyláda is standby üzemmódba kapcsol?
2: A HDMI-n keresztül egy sima jel megy az sb-be, vagy pedig a tv-n beállított hangkép? Gondolok itt arra, hogy pl ha a tv-n állítom a magas vagy a mély hangokat, akkor az sb-n is változik a magas vagy a mély hang? (remélem meg tudtam fogalmazni ezt a kérdést érthetően)
Köszönöm előre is a segítséget.

(#16411) blueye


blueye
veterán

Alza: SWA-9500S 73870 HUF és raktáron van.

[ Szerkesztve ]

(#16412) ApeeT válasza Atis45 (#16410) üzenetére


ApeeT
csendes tag

igen, a mélyláda is kikapcsol, mivel az sb kikapcsolja.
minden amit a tv-n vagy az sb-n állítasz azt hallani fogod az sb-n

(#16413) Atis45 válasza ApeeT (#16412) üzenetére


Atis45
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget.

(#16414) ricsip válasza blueye (#16411) üzenetére


ricsip
addikt

ennyiért akár rájuk is rothadhatna... :C

-

(#16415) blueye válasza ricsip (#16414) üzenetére


blueye
veterán

sokáig 99.999 HUF volt...

(#16416) ricsip válasza blueye (#16415) üzenetére


ricsip
addikt

Jah, adhatnák 1 millióért is, végülis mi a valódi ára egy eszköznek, kenyérnek, bárminek?

-

(#16417) blueye válasza ricsip (#16416) üzenetére


blueye
veterán

Ezek szerint nem neked szólt a hsz, sokan keresték annyiért is mert nem volt raktáron se, ugord át a témát...

(#16418) Danex válasza blueye (#16417) üzenetére


Danex
addikt

Hát régebben még jó volt, nekem azt hiszem az SWA9000-es volt, mediaból 40e anno, a 8500-as volt előtte 35e-ért. Akkor a 130e-res bar mellé még megérte, de most egy 150e-res bár mellé a 90ezres surround már majdnem 990B árkategória, de a 930 biztosan olcsóbb.

Ezek a SWA8500->SWA9000->S990B surround :D

(#16419) Pandimakaay válasza Pandimakaay (#16409) üzenetére


Pandimakaay
tag

Valaki esetleg otlet?

(#16420) ApeeT válasza Pandimakaay (#16419) üzenetére


ApeeT
csendes tag

minimum 3.1 legyen, abban már van center a beszédhang sokkal jobban érthető, minél jobb hangzást szeretnél annál drágább lesz, szóval ez nagyon keret függő

samsung q700 tól felfelé jó szolgálatot tehet

[ Szerkesztve ]

(#16421) rumantamas


rumantamas
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Philips tv (Philips 55PUS7956/12 55") amihez szeretnék vásárolni JBL soundbart (JBL Bar 5.1 Surround) .Működni fog a hangosítás a tv távirányítóval?

(#16422) tormakri


tormakri
csendes tag

Sziasztok!

Szereztem egy q930C-t és olyan baja van hogy a hátsó hangszórók csak akkor kapcsolnakbe teljesen ha front speakere aztán pedig vissza rear speakere állitom. Ez széria hiba amit fixelnek firmware vagy hibás?

Másik pedig hogy most LG c1 hez van kötve meg érné lecserélni új q90bre q symphony miatt vagy az nem ad annyit?

(#16423) Danex válasza tormakri (#16422) üzenetére


Danex
addikt

próbáld újrapároztatni a hangszórókat, OLED-et biztos, hogy átváltanál egy QLED tv-re?

(#16424) Gino20 válasza tormakri (#16422) üzenetére


Gino20
őstag

Jó a miniLED, de ha a C1 fényere elég, akkor le ne cseréld azért a q symphony, vagyis pár ócska TV hangszóróért.

(#16425) tormakri válasza Danex (#16423) üzenetére


tormakri
csendes tag

Azt meg csináltam már egyszer de akkor lehet az egészet resetelem hátha.

(#16426) ApeeT válasza tormakri (#16422) üzenetére


ApeeT
csendes tag

Qn90b 4.2.2 hangrendszere van, szoval azért hozzá tud tenni a hangélményhez plusz még az ots+

(#16427) Mankó


Mankó
veterán

Sziasztok!
Erősítős 5.1 rendszeremet (Marantz sr5013, Boston Acoustics 5.0 polcsugárzók, XTZ sub) Soundbarra cserélném, mert a nagyobb tv mellett (65-ről 77) már nem fognak elférni.
A kinézett modell a Samsung Q990c. Szoba mérete 18 nm panel. Főleg film, kevés zene, kevés játék felhasználásra.
A fórumot olvasgatva sokan nagyon erősnek írják a q990-et, ezért elgondolkoztam a q930c-n is, de a paraméterek és a szoba korrekció a 990 mellett szól.
Ki melyik mellett tenné le a voksát? A fenti konfig-ból kiindulva nagy lesz a visszalépés?
Bármilyen vélemény, meglátás sokat segít. :R

(#16428) Gino20 válasza Mankó (#16427) üzenetére


Gino20
őstag

Az írásodból nem derül ki, hogy milyen Boston Acoustics és XTZ sub-ról van szó, de azért a soundbart online rendeld, hogy ha csalódás, akkor vissza tud küldeni. Semmilyen elrendezéssel nem lehet elsütni 2 polcsugárzót a fronton?

(#16429) Mankó válasza Gino20 (#16428) üzenetére


Mankó
veterán

A26-ok elől, A23-ak hátul, center az 5.0 kis centere, talán 225C, Sub Xtz 10.17 Edge.
A meglévő A26-ok fix, hogy nem férnek el majd mellette.
Az 5.0 amúgy nem egy nagy durranás, sub, erősítő még rendben van, de az LCR fejlesztésre szorulna, így inkább a nagyobb tv (G3) + soundbarra került a választás.
Mindenképp Online rendelés lesz, hogy vissza tudjam küldeni. :K

(#16430) ApeeT válasza Mankó (#16427) üzenetére


ApeeT
csendes tag

Szoba korrekció a 930 és a 800ban is van

(#16431) Mankó válasza ApeeT (#16430) üzenetére


Mankó
veterán

Ez igaz, de az Auto Eq egy panel szobában fontos tényező lehet és az a Q990c felé billenti a serpenyőt.

(#16432) Gino20 válasza Mankó (#16429) üzenetére


Gino20
őstag

A G3 valóban nagy ugrás OLED kategóriában, de most venni megjelentést követően? :Y
Nyitó árban nincs nagy eltérés [kép] szóval ha nem sürgős fél millát gond nélkül lehet majd spórolni. Ezt a pénzt meg HM fejlesztésre költeném. Mondjuk lehet egy keskeny Monitor audio silver 200 már elférne.
77" G2 április-május környékén (mikor megjelent az új sorozat) volt 1.1-1.2M-ért is.

(#16433) Danex válasza Mankó (#16431) üzenetére


Danex
addikt

Hát nem sokat lehet érezni belőle, saját kalibracio kellett pl a surroundokhoz mert nyilván a soundbar nem fogja tudni hogy az én fejemtol milyen messze vannak azok.

(#16434) ApeeT válasza Mankó (#16431) üzenetére


ApeeT
csendes tag

Az auto eq csak a mélynyomót állitja be a helyiségnek megfelelően a mélynyomóban lévő plusz mikrofonnak köszönhetően a térhangzást a soundbarban lévő mikrofonnal állitja be ami megtalálható a kisebb modellekben is. Ár-érték arányban a 930 a legjobb választás

(#16435) Mankó válasza Gino20 (#16432) üzenetére


Mankó
veterán

Nem sietős a vétel, elvagyok még a 65CX-el. A telekom 1.2-es ajánlata lenne az igazi, ami lehet fake is, mert könnyű úgy jó árat írni, hogy régóta nincs készleten.
A silver 200 jó ötlet, sokat kacsintgattam a MA márkában, inkább a center miatt mondtam le róla, mert nagyon sokat kellene emelni a tv-n miatta.

ApeeT: az éppen elég, tekintve, hogy panelnál nem olyan egyszerű a láda megfelelő elhelyezése.

[ Szerkesztve ]

(#16436) Gino20 válasza Mankó (#16435) üzenetére


Gino20
őstag

Most 1.2-ért tuti full kamu. Nem vagyok jós, de talán ~10 hónap múlva fog ennyire lemenni, ahogy most a G2.
Ha már új TV, akkor egy konzol feljebb fúrása nem nagy történet, de Te tudod ;) .

(#16437) Mankó válasza Gino20 (#16436) üzenetére


Mankó
veterán

Hátha 77 col lesz, akkor a jelenlegi 5.1 hangfalak nem fognak elférni. Úgy lehet egy keskenyebb verzió sem. Ezért is tettem le most az LCR cseréről.
A konzolt feljebb lehet tenni, bár a falon lévő kő nem fog örülni neki, másrészt, akkor már nem a center helye, hanem a Frontok miatt fog fájni a fejem. -> ezért is jött szóba a hangprojektor.

Szerk.: különben 65 colos van nekik raktáron és a 880 nem rossz ár érte.

[ Szerkesztve ]

(#16438) Gino20 válasza Mankó (#16437) üzenetére


Gino20
őstag

Próbáld meg az SB-t, hátha nem lesz csalódás a HM után.
Nekem ~3 éve a HW-Q90R után fényévek volt az akkori Denon S960H és a Monitor Audio belépője, vagyis Monitor 300 5.0 + Dali E12 SUB.

(#16439) Mankó válasza Gino20 (#16438) üzenetére


Mankó
veterán

Az a szett most is 1 misi, nem lehet összehasonlítani egy harmad annyiba kerülő soundbarral.
A saját 5.0-hoz képest lehet kicsi lenne különség, ha kicsivel jobb lenne az elhelyezés szóba se került volna a hangprojektor.

(#16440) Gino20 válasza Mankó (#16439) üzenetére


Gino20
őstag

5 csatornás Yamaha-val (ami szintén belépő és kb = az S960-al csak nem 7 csatornás) kerek 500 papír [link] vagy használt S660-al (=S960 5 csatornával) 400e Ft [link] [link] + egy Dali-tól olcsóbb, de jobb Klipsch SUB [link] vagy egy ilyen demo-s JBL és bőven 1M alatt vagy. Persze ez még mindig akár 740e Ft, ami jóval több, mint egy SB, de használt AVR-el és demo-s SUB-al 540-be is megállhat.

Próbáld meg az SB, hátha jó élmény lesz ;) főleg ha tényleg nem tudsz majd bepréselni a frontra hangfalakat, akkor meg nem is marad más választásod.

Amúgy nem tudom milyen magasan van vagy lesz a TV, de nekem ~110cm-en van a TV alja. Így nem csak ülve kényelmes a szemnek, hanem fekve is (nem kell teljesen lefele szegezni a szemeket).
A Silver 200 ~90cm magas, szóval ha az ember igazán akarja, akkor mindenre van megoldás. Persze ehhez lehet kell egy új bútor is, ezt nem tudom :D

[ Szerkesztve ]

(#16441) Gino20 válasza Gino20 (#16440) üzenetére


Gino20
őstag

Lemaradt [link]

(#16442) Mankó válasza Gino20 (#16440) üzenetére


Mankó
veterán

Ki mit szeret, nálam a 65-ös tv alja 60 cm-en van. :DDD Szóval van hova emelni.
A meglévő Sub jó, erősítőből csak az eArc hiányzik, centert s frontokat mindenképpen cserélni kellene ha HM marad, sanszos, hogy az erősítőt is, de azok cseréje nem áll meg 600-ba. Nem releváns egy 77-es tv ára mellett jelenleg.
Szerintem be kell rendelnem a q880c-t hogy tudjam merre haladjak, max vissza küldöm.

(#16443) Gino20 válasza Mankó (#16442) üzenetére


Gino20
őstag

Egy kanapé 40-50cm magas. Ha erről fekve kellene néznem egy ilyen alacsonyan elhelyezett TV-t biztos szemtengelyferdülést kapnék :DDD , de persze ki így, ki úgy...

Az az XTZ SUB korrekt darab. Nekem a nagyobb 12.17 Edge van, ami ár/érték alapján bitang jó cucc (egyenlőre nem is tervezem cserélni, de ha egyszer cserélem szarban leszek :) ).
Az AVR-ed szintén egy korrekt darab. Nem muszáj azt cserélni. Persze nyilván van jobb.
TV streaming-hez bőven elég az ARC, még a tömörített atmos is megy rajta, de ugye eleve streamingről beszélünk, amin pár 100 kbps-ot ha megkapunk, még a tömörítettlen TrueHD/Atmos hangfájl meg 3000-5000 kbps.
Saját forrás esetén meg ha nem a TV-t tervezed lejátszónak használni hanem veszel mondjuk egy ilyet [link] és telepítesz rá CoreELEC-et, akkor szintén nem kell eARC, mert audio passthrough csak tovább megy a jel és az LG-hez lesz DV (Dolby Vision) támogatásod is. Mondjuk egy jó médialejátszó szerintem minden esetben javasolt, függetlenül attól, hogy HM, SB.....

Ugyan eltérő színben, de jelenleg használt piacról egy Silver 50 (polcra vagy állványra helyezve és a TV-t is kicsit megemeleve) plusz egy nagyon korrekt 3 utas Silver C250 center ~300-ból megáll, aztán egyszer veszel egy Silver 200-at és az 50 meg megy hátulra az A23 helyére.

Na, de be is fejeztem :DDD , nem akarlak lebeszélni / rábeszélni semmire csak szimplán van egy jó alap és lehet egy kis kompromisszummal nem milliókért a mostaniból egy olyat hozhatnál ki, ami a jelenlegihez képest jelentős előrelépés (közben leesett, hogy HM topikban is érdeklődtél és ott is a Silver 200-at ajánlották :) ) és egy SB-hez képest meg fényévek.

[ Szerkesztve ]

(#16444) Mankó válasza Gino20 (#16443) üzenetére


Mankó
veterán

Nem a tv-t használnam lejátszóként, max streaming esetén, mert NAS + cső Shield már adott.
Az megint jó kérdés, hogy a silver 200 hogy szól egy ekkora 18 nm-es szobában, de a keskenysége csábító.
A Silver C250-et én is néztem, de valami hatalmas db. Nem vagyok még elkötelezve az SB felé, de keresem az akternatívát, ha nem férne el a tv miatt a jelenlegi setup.
Fejben nem áll össze egy 90 cm magas álló hangfal és egy fölötte elhelyezkedő tv képe. Valahogy furcsán hatna az egész. Aztán persze az is lehet, hogy jól is szólna, jól is mutatna, csak nyitottabbnak kell lennem.

(#16445) Gino20 válasza Mankó (#16444) üzenetére


Gino20
őstag

Csak, hogy ne offoljuk tovább az SB topikot, írok privátban ;)

(#16446) pvil válasza ApeeT (#16426) üzenetére


pvil
tag

Lehetne az 13.4.4 is, de a baromi vékony készülékházba csak kicsi hangsugárzók vannak, nulla dinamikája van.
Saját tapasztalat, egy ócska MU sorozatú készülékek hangminőségre a 2x10w-al megeszik reggelire az új szériát...

(#16447) gaba2001


gaba2001
csendes tag

Sziasztok!

Vásárlás előtt állok és a tanácsotokat kérném, hogy jó választás -e?
A kinézett hangprojektor Samsung HW-Q930C, ezt egy LG OLED65C11 tévével használnám. Nagyrészt filmnézés, Netflix.

Ezt nem tudom hova tenni? Most ez mit jelent?
*A Wi-Fi vezeték nélküli Dolby Atmos egyes 2022/2023-as Samsung TV-kkel működik

Előre is köszi.

(#16448) ApeeT válasza gaba2001 (#16447) üzenetére


ApeeT
csendes tag

Szia!
Azt jelenti, hogy csak a 2022 vagy az utáni samsung tv-kel működik a wifi alapú dolby atmos hanganyag átvitel. LG-vel hdmi-n keresztül gond nélkül működik de csak hdmi-n
ár-érték arányban a legjobb választás a 930b vagy 930c

[ Szerkesztve ]

(#16449) gaba2001 válasza ApeeT (#16448) üzenetére


gaba2001
csendes tag

Köszönöm válaszod.
Szinte 1 árban van a b és a c, így már inkább a c lesz a befutó.

(#16450) DonJoee


DonJoee
tag

Sziasztok!

Ígértem egy Samsung HW-990C élménybeszámolót. Hááát... még keresgélem a szavakat. (Trailer: jó cucc, legyen az mozi, zene, halk, hangos, tere van, lelke van, nem tejfölös doboz, még a párom is megbarátkozott vele, mikor az emeleti fürdőszobában tusolás közben "meghallgattattam" vele a kedvencét, a Shallow-t) :)
Ha esetleg túl hosszú lesz, azt hogy tudom megoldani? Máskor láttam, hogy ilyen esetekben valami blogbejegyzést csináltak és itt csak linkeltek rá.

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.