Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) benvolio válasza L.L. (#1549) üzenetére


benvolio
őstag

Hát igen a helyén kell értékelni a dolgokat, nem a "Suzukit a Mercivel összehasonlítani". Amiket én hallgattam az MM-be ez tetszett a legjobban, ezen az áron jó. Hallgattam az 50ezerrel drágább Denon-t és nem éreztem ezt az árkülönbséget hangzásban, ráadásul a bluetooth jel kétszer is megszakadt nála amíg hallgattam telefonról zenét vele. Nagyon kíváncsi lennék a 200ezres hangprojektorokra, hogy azok milyenek, de erre nincs lehetőségem.

(#1552) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Most lehet, hogy butaságot kérdezek, de ha van spotify a telefonomon, azt tudom hallgatni a soundbaron?

(#1553) Drughi1897


Drughi1897
csendes tag

Sziasztok!

Ajánlanátok nekem egy soundbart?
Fontos lenne a jó zenei hangzás az se baj ha tud rendes mélyet kipréselni magából a cucc.
Egy Sony W705c Tv-hez kellene ha ez számít valamit. Kb. 70-100e kategória erdekelne.
Sony HT-RT 3 amit néztem de ha minden darabnál előjön a hangos venti akkor mást kell keresnem.
Mit javasoltok?

(#1554) F e Z o válasza Grande Ale (#1552) üzenetére


F e Z o
veterán

Bekapcsolod a bluetooth-t, párosítod a soundbarral, akkor természetesen tudod használni.

H2O über alles!

(#1555) Grande Ale válasza F e Z o (#1554) üzenetére


Grande Ale
őstag

Köszönöm!

(#1556) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Sh5 lett a választás végül is, holnap hozom el. A tévén elég sok lehetőség van, a digitális hang kimenet pcm vagy automatikus legyen?

(#1557) Astery válasza Grande Ale (#1552) üzenetére


Astery
senior tag

Ahogy írták bloutooth vagy pl. az én soundbar-om kapcsolódik wifi-n keresztül a netre és van beépített internetrádió, spotify, deezer, stb kliense.

(#1558) Grande Ale válasza Astery (#1557) üzenetére


Grande Ale
őstag

Ok! Mivel kössem össze? Médiában optikai kábelt ajánlottak, de tudnám hdmi arc-al is. Azt mondták ha optikai akkor a tévé távirányító-val vezerlem a hangot, de szerintem ezt tudná a hdmi is.A tv lg 652v.

[ Szerkesztve ]

(#1559) Astery válasza Grande Ale (#1558) üzenetére


Astery
senior tag

Ha működik, akkor a HDMI a jobb választás.

(#1560) Clever0 válasza Grande Ale (#1558) üzenetére


Clever0
senior tag

A tévédet és a választott soundbar-t nem ismerem, de az optikai kimenet egyirányú. Ha a tévé nem változtatja az optikai kimenet szintjét, akkor nem fogod tudni a tévé távjával szabályozni a hangerőt. HDMI ARC és HDMI CEC használatával ez működik ezért a HDMI kábeles összekötés javaslom. A HDMI Arc-ot csak a jobb minőségű kábelek tudják. Elvileg az 1.4-es szabványba került bele, de ettől még 1.3-as kábellel is működhet.

(#1561) Grande Ale válasza Clever0 (#1560) üzenetére


Grande Ale
őstag

Tévén van olyan hogy soundsync optikai kábellel, oda van írva, hogy ilyenkor a tévé távirányító-val lehet vezérelni.

(#1562) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Bocs, lejárt a szerkesztés.
Így néz ki:

[ Szerkesztve ]

(#1563) Beni2360 válasza Grande Ale (#1561) üzenetére


Beni2360
félisten

Igaz nálam is simán lehetett irányítani a hangerőt.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1564) Grande Ale válasza Beni2360 (#1563) üzenetére


Grande Ale
őstag

Meg is van az SH5, eddig szuper! Azt nem mutatja hogy a forrás pl. Dolby digital vagy akármi? Sehol nem írja.

(#1565) Beni2360 válasza Grande Ale (#1564) üzenetére


Beni2360
félisten

:C :C + :C

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1566) retesz147 válasza Grande Ale (#1564) üzenetére


retesz147
addikt

Nem, azt nem mutatja...

Xiaomi 13 eu dev...

(#1567) Grande Ale válasza retesz147 (#1566) üzenetére


Grande Ale
őstag

Ok, köszi! Amúgy nagyon meg vagyok vele elégedve, gyönyörűen szól!

(#1568) retesz147 válasza Grande Ale (#1567) üzenetére


retesz147
addikt

Igen, már én is. Elején volt pár probléma, de kábel meg egy kis finomhanfolás mwgoldotta.

Zúgás van nálad? Közelről alacsony hangerőn (vol 1-2-3) a szélső hangszóról zúgnak.

Xiaomi 13 eu dev...

(#1569) Grande Ale válasza retesz147 (#1568) üzenetére


Grande Ale
őstag

Igen van, de ez simán belefér. Annó sony hifim volt, ugyanilyen volt. Csak akkor hallom, ha odahajolok a hangszóróhoz.

(#1570) retesz147 válasza Grande Ale (#1569) üzenetére


retesz147
addikt

Így van, csak nyugtatom magam, hogy nem enyém szar😀
Nekem is belefér, csak kiváncsi voltam, hogy bug vagy feature, de akkor feature😁

Xiaomi 13 eu dev...

(#1571) Grande Ale válasza retesz147 (#1570) üzenetére


Grande Ale
őstag

Dehogy szar. Valaki fehér zajt írt itt, az lehet. Ez egy nagyon jó soundbar. Mindegyiknel van ilyen zaj, bármilyen márka, szerintem.

(#1572) b.lajos válasza Grande Ale (#1571) üzenetére


b.lajos
tag

Csak halkan mondom, nem mindegyiken van zaj.

b.lajos

(#1573) leslien


leslien
nagyúr

üdvözlet, kérdésem lenne szeretnék venni ebben az árkategóriában és ezt a 2 néztem ki... melyiket érdemesebb +venni? előre is köszönöm a válaszokat :R

samsung/hw-j450

Lg SH4

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1574) Grande Ale válasza b.lajos (#1572) üzenetére


Grande Ale
őstag

Szerintem meg valamiféle alapzaj, sistergés mindegyiken van.
Nyilván többszázezres, akár többmilliós hifi cuccokon nincs, a drágább minőségibb alkatrészek miatt, de ahogy látom mostanában az elektronikai cuccok minőségét, ezt is egyre nehezebben tudom elképzelni...

(#1575) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Üdv!

Vettem egy samsung hangprojektort és tetszik meg minden, csak arra nem tudtam még rájönni, hogy mi a kül, a sorraund sound és a cinema mód között, mert a kettő egyszerre nem megy, vagy egyik vagy masik. Akkora térhangzás különbséget nem véltem felfedezni, így nemtudom van enértelme bekapcsolni a sorraund-ot.
Vélemény?

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#1576) miskolc83 válasza b.lajos (#1572) üzenetére


miskolc83
csendes újonc

Az lg sh4 röl van tapasztalata valakinek?

[ Szerkesztve ]

(#1577) miskolc83


miskolc83
csendes újonc

Egy kérdés: Nézegetem a SAMSUNG HW-K450/EN hangprojektor, ha ilyet vennék és optikai kábellal össze dugom az Lg 43 lh630v televíziómmal akkor ugyan úgy televízió távirányítóval fogom tudni állítani a hangerejét mint az lg sh5-nél?

Köszi előre is

(#1578) calvin76 válasza miskolc83 (#1577) üzenetére


calvin76
tag

Optikán biztosan nem fog működni a TV-s távkapcsolóval.

(#1579) Grande Ale válasza calvin76 (#1578) üzenetére


Grande Ale
őstag

Nálam így működik, bár a tv és a soundbar is LG.

(#1580) retesz147 válasza miskolc83 (#1577) üzenetére


retesz147
addikt

Nálam is működött optikán a hangerő szabályozás, de ott szintén a TV és az SB is LG (LG-nek van valami szinkronja erre, nem tudom Samunál van-e ilyen).

Xiaomi 13 eu dev...

(#1581) Clever0 válasza Grande Ale (#1579) üzenetére


Clever0
senior tag

A #1562 hsz-odban lévő képen látszik, hogy a hangszórónak támogatni kell a Sound Sync-et, ez nem valószínű Samsung esetén.

(#1582) Grande Ale válasza Clever0 (#1581) üzenetére


Grande Ale
őstag

Igazad lehet! :R

(#1583) miskolc83 válasza calvin76 (#1578) üzenetére


miskolc83
csendes újonc

Az csak az lg hangprojektorral tudja?

(#1584) miskolc83


miskolc83
csendes újonc

Közben felhivtam az Lg-t. Azt mondták tudja a hangerőt a saját táviranyitoval kezelni ha optikai kábellal fogom összedugni a samsung k450-et.

[ Szerkesztve ]

(#1585) miskolc83


miskolc83
csendes újonc

Az euronicsban kipróbáltam egy lg televízióval, és nem tudta kezelni a hangerőt. de nem rossz, ez nem zug és mosta adnak hozzá ajándékba + 3 db vezeték nélküli hangszórót is . Kár hogy így két távirányító kell hozzá De ha már ott voltam meghallgattam az Lg sh7et is , Annak is van egy alap zúgása kis hangerőn a két szélső hangszórónak, úgy hogy ez az lg tulajdonsága.

(#1586) englishman válasza miskolc83 (#1577) üzenetére


englishman
csendes tag

Ha a tévéd HDMI-ARC kimenetére csatlakoztatod a Soundbart, nem kizárt hogy a tévé távjával is tudod szabályozni a hangerőt. Nekem legalábbis ezt mondta az LG ügyfélszolgálata, de készülékfüggő nem azonos márkák esetén, ezért ki kellene próbálni. Optikaival ez tuti nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#1587) miskolc83 válasza englishman (#1586) üzenetére


miskolc83
csendes újonc

Közben utána olvastam es a soundbaron kell bekapcsolni ezt az opciót hogy tudja müködtetni a tv táviranyitója is. Vissza mentem a boltba és kipróbáltuk és még az eladók is meglepődtek hogy működik Lg tévével is. :)

(#1588) Joezyka válasza englishman (#1586) üzenetére


Joezyka
senior tag

Ezt én is így tudom.
2 dolog kell hozzá: TV-n HDMI-ARC kimenet (ez elvileg az utolsó HDMI kimenet a számozásnál, de rá is van írva a TV-n), és a soundbaron a HDMI bemenet. Azért kell a HDMI mert azon kommunikál egymással a TV és a soundbar és azért kell a TV-n a HDMI-ARC mert csak az a port képes az oda-vissza irányú kommunikációra (azaz hangerő szabályozást átadni)

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#1589) Clever0 válasza miskolc83 (#1587) üzenetére


Clever0
senior tag

Milyen opciót kapcsoltatok be a soundbaron? Optikai kábellel volt összekötve?

(#1590) z123456z válasza miskolc83 (#1585) üzenetére


z123456z
őstag

Már csak azt nem értem, hogy egy kétcsatornás eszköznek minek még két hátsó hangszóró? Ha különálló +2 csatorna lesz így, akkor oké, amúgy minek?

(#1591) englishman válasza miskolc83 (#1587) üzenetére


englishman
csendes tag

Azért az vicces, hogy abban az üzletben lepődtek meg ezen az eladók, amelynek a jelmondata: "Minőség, olcsón - SZAKÉRTŐKTŐL" :DD

(#1592) F e Z o válasza F e Z o (#1506) üzenetére


F e Z o
veterán

Rendeléstől számítva kereken 3 hétre ideért a HW-K450 soundbarom, amit 50k-ért lőttem Black Friday-en. HDMI ARC-on keresztül kötöttem össze egy UE48H6400-zal, pikk-pakk felismert minden. Gyönyörűen szól, magam is meglepődtem.

H2O über alles!

(#1593) miskolc83 válasza englishman (#1591) üzenetére


miskolc83
csendes újonc

Jaja, ök csak össze dugják és néznek mit a nagy szemű nyúl :D hogy ez nem müködik :) Pedig pont enkik kellene utána olvasni kitanulni rendesen :)

De végül én megint vettem egy sh5 hangprojektort. eddig zúgást nem tapasztaltam. de majd éjjel meglátom :) de eddig szuper minden , jó , szép a hangja , ütős mély hang :)

(#1594) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Nincs szuksegem komoly hangerore, melynyomo nelkuli soundbar-bol mi ajanlott?

(#1595) Grande Ale válasza miskolc83 (#1593) üzenetére


Grande Ale
őstag

Jól választottál, hidd el. Nálunk az egész család le van nyűgözve attól, hogy milyen szépen szól.

(#1596) zozo0174


zozo0174
újonc

Sziasztok, szeretném kérdezni, hogy az LG tv hez vettünk egy LG sh5 hangfalat, ami klassz , legalábbis nekünk megfelel de valamiért a film lejátszása közben kihagy egy többször a hang, optikai kábellel van össze kötve, ami megjegyzem nem volt a hozzá, pedig elvileg kellett volna, na de mindegy, szóval nem zavaró, mert kb 10-15 percenként csinálja de nem értem, köszi a választ

(#1597) rferee


rferee
csendes tag

Sziasztok!
Kezdő vagyok a témában és szeretnék érdeklődni, milyen hangrendszert ajánlanátok tv hangosításra (40.000-ig). Panel ezért nem kell dübörögni, de azért elvezhetőbbé tehetné a filmek hangzását. Mire érdemes figyelni vásárlásnál, házimozi, projektor melyik jobb választás? Olvasgattam, hogy a Jbv tv soundbar dícsérgetik, de a k7 vezeték nélküli se olyan rossz. Szóval kis segítséget légyszi.... ma mennénk mediába szétnézni, próbálgatni. Bluetooth-os jó volna😊

[ Szerkesztve ]

(#1598) miskolc83 válasza zozo0174 (#1596) üzenetére


miskolc83
csendes újonc

Szia
nekem is lg tévével van összedugva optikai kábellal de még nem tapasztaltam ilyet pedig két napja nyúzom. Előtte volt egy másik ilyen nálam egy hétig de azt vissza vittem mert éjjel eléggé halhatóan zúgott a két külső hangszóró kis hangerőn, de annál se tapasztaltam ilyen jelenséget. passzolom mitől csinálhatja,
esetleg
cseréltesd ki egy másikra esetleg ha 3napon belül vagy.

(#1599) zozo0174 válasza miskolc83 (#1598) üzenetére


zozo0174
újonc

igen a csere lesz szerintem a megoldás, hátha megoldódik

(#1600) poweradi


poweradi
csendes tag

Sziasztok! Vettem egy JBL SB400-at előtte SB350 volt Philips 6...szériás TV-vel a 350simán távirányítható volt a hangerő de 400on nem megy! Nem lehet rátanítani sem mert nem ismeri fel a jelét! Próbáltam egy régebbi sony távval azzal meg ment :/ Mi lehet a gond? Ja és ha a 400ba a sima HDMI be dugom a kábelt akkor a hangot át sem viszi! Ez így jó? Ergo nem tudok így bluetoothon zenét hallgatni mert mindig bekapcsolja a TV-t! Ha kinyomom a tvt kilövi az SB400-at tiszta gáz :/ 350-az nem volt ilyen :/ mivel próbáljam? Optikai kábellel meg ha tvt kötöm be akkor hogy fog szólni a PS4?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.