Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9683) #44845568


#44845568
törölt tag

Sziasztok!

Adott egy Vaio vpceb1e1e darab (ati mobility radeon hd 5470, 512MB). Éppen játszottam, amikor a win10 a háttérben frissített ( ami mellesleg ki volt kapcsolva), mikor is, a képernyő beakadt, majd különböző színekben váltotta egymást kb 10 másodpercenként, majd VIDEO_TDR_FAILURE(atikmpaq.sys) kékhalál. Újraindítás, winboot közben szintén. Újraindítás, Vaio logo, majd újraindított magától, de képernyőn már semmi. Külső monitorra dugtam, de winbootnál, ugyanúgy kékhalál volt. Ezután, tiszta win7 telepítés (mindvégig csak külső monitoron tudtam), majd chipset, ccc driver mindenféle verziójá, de semmi. Külsű monitoron működik, ha a windows szabványos grafikus kártyának ismeri fel, de de ha ati drivert teszek fel, jön a kékhalál.
Amiket próbáltam.
- rendszerellenőrzés, adia, semmi probléma. Kivéve a grafikus kártyát. Felismeri, de nem támogatott.
- memóriaellenőrzés manuálisan
- hdd, egyéb hardwarek fizikai, szoftveres ellenőrzése
- bios alaphelyzet, cmos
- vga, cpu tisztítás, újrapasztázás
- atikmpaq.sy_ kibontása

Lényegében mindent kipróbáltam, de hibát a vga-n kivűl nem találtam. Csak monitorral és a windows féle illesztőprogrammal működik. Tehát valószínű behalt (vagy mégsem?). A kérdésem az lenne, hogy a reballozás megoldaná a problémat? Volt valakinek hasonló tapsztalata vagy ért ilyen szinten hozzá?

A választ előre is köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.