Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:38:27

LOGOUT.hu

SJCAM SJ4000 FullHD Action Cam téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14201) Pikachu24 válasza Szoles (#14200) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Ez már kb. 10x előfordult. :DD :))

(#14202) sityupityu válasza Pikachu24 (#14201) üzenetére


sityupityu
veterán

Szerintem keveset írtál. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#14203) Szoles válasza Pikachu24 (#14201) üzenetére


Szoles
senior tag

:)

(#14204) Lion76


Lion76
csendes tag

Köszönöm szépen,az információkat!
Üdv!

(#14205) KL48


KL48
tag

Tudnátok ajánlani egy szervízt, ahol a SJCAM 4000 elromlott bekapcsológombját kicserélik nekem? A Wayteq szervíz elhajtott, mert csak az általuk forgalmazott kamerákat vállalják. Ez meg kínai. :F

(#14206) baboss


baboss
őstag

Ilyet hol tudok rendelni, ha lehet hazai kereskedő, ha nem külföld,ha van ingyen posta. 2 hét múlva kellene.

[ Szerkesztve ]

(#14207) Xarina


Xarina
aktív tag

Hol érdemes most sima, wifi nélküli SJ4000-t venni, ahol biztosan eredeti és az ára is jó?

(#14208) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Ez az autós tartó megéri?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#14209) customer114 válasza Ciccuka (#14208) üzenetére


customer114
senior tag

Ez így magában kevés. Az SJ4000 alján emlékeim szerint nincs lyuk, amibe becsavarhatnád.

Nekem egy ilyen SJ4000-es keret csatlakozik a csavaros modul helyett a tapadó koronghoz.

[ Szerkesztve ]

(#14210) Ciccuka válasza customer114 (#14209) üzenetére


Ciccuka
veterán

De elméletileg sok tartozék van hozzá gyárilag és összeszerelhető első ránézésre vele:

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#14211) baboss válasza Ciccuka (#14208) üzenetére


baboss
őstag

Itt is van. Holnap át is veheted. :K

[ Szerkesztve ]

(#14212) JamesHolden


JamesHolden
aktív tag

Sziasztok,

Hétfőn jöttünk haza 2 hetes nyaralásunkból, vettem fel több órányi videót SJ5000x kamerámmal (1080P, 60fps, *.mp4). Egy max. 2 perces klipet szeretnék belőle csináltatni egy megadott zenével alá néhány effekttel.
Tudtok valakit ajánlani aki vágással foglalkozik, ügyes és elfogadható áron ezt összehozná nekem?
Nekem sajnos nem fér most bele az időmbe ezzel foglalkozni...

Köszi

(#14213) Pikachu24 válasza Ciccuka (#14210) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Amennyiben a képen alul látható dolgot kicsavarozod belőle, és a felül látható dolgot bele csavarod jónak kell lennie.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#14214) Szoles válasza Ciccuka (#14210) üzenetére


Szoles
senior tag

Szia!

Ez nem olcsó. (Ennél olcsóbban tudok neked adni, ha gondolod).

Két módon tudod rátenni a kamerát:

1. Vízálló tok nélkül, kerettel.
Ehhez kell egy állványadapter, de nem olyan, amiből csavar áll ki, hanem olyan, amiben menetes furat van. A képeden ez van a kamera alatt. (2.sor 1.) (Tudok neked adni olyat is, ha mégsem jó.) (A 2.sor 5. nem erre való.)
Az adaptert tekered az autós tartóra, arra megy a keretben a kamera.

2. Vízálló tokkal.
Az autós tartóra feltekered a menetes közepű gyorscsere tappancsot (3.sor 1.), amibe bele tudod pattintani a gyorcseretalpat. (1.sor 4.)

(#14215) Szoles válasza Szoles (#14214) üzenetére


Szoles
senior tag

Kiegészítem: az 1. verziónál természetesen a vízálló tokkal is fel tudod rakni a kamerát., nem csak a kerettel.

(#14216) bounty123


bounty123
őstag

Sziasztok! Mi a tapasztalat Micro-SD kártyákkal, van olyan típus, amit tuti megeszik a hivatalosan támogatott 32GB-nál nagyobb méretben? Köszi.

(#14217) Müszi válasza bounty123 (#14216) üzenetére


Müszi
senior tag

Szia!

Nálam ezzel semmi gondja. Szerintem a 128-as verziójával is hasonló a helytet.

(#14218) baboss válasza Müszi (#14217) üzenetére


baboss
őstag

Nálam is jó a 64 Gb.

[ Szerkesztve ]

(#14219) Pici válasza bounty123 (#14216) üzenetére


Pici
tag

Én ezzel használom gond nélkül.(SJ4000 WiFi)

Xiaomi 12T Pro 5G [8/256] / Amazfit T-Rex 2 / H96 Max X4 [4/32] (CoreELEC)

(#14220) becsitibi


becsitibi
senior tag

Sziasztok!

1 éves SJCAM 4000,bekapcsolás után nincs kép,eddig működött tökéletesen,találkozott valaki hasonlóval?Elvileg eredeti,pc boltban vettem.Próbáltam memória kártya nélkül,akksi ki-be,ugyanúgy semmi.

[ Szerkesztve ]

(#14221) Pikachu24 válasza becsitibi (#14220) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Próbálj meg egy fw-t frissíteni. De az is lehet hogy a kijelzővel lesz gond. A kijelző méretére figyelj, mielőtt letöltöd az fw-t!

(#14222) becsitibi válasza Pikachu24 (#14221) üzenetére


becsitibi
senior tag

Köszi a választ,az a baj hogy nem reagál semmire a kijelző,még ha összedugom a laptoppal,akkor sem.Rufusz computerben vettem.

(#14223) Ciccuka válasza becsitibi (#14222) üzenetére


Ciccuka
veterán

Akkut vedd ki pár órára. Majd rakd vissza és dugd rá töltőre és töltsd fel teljesen. MicroSD-t vedd ki előtte.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#14224) becsitibi válasza Pikachu24 (#14221) üzenetére


becsitibi
senior tag

Ciccuka:ki fogom próbálni,és majd írok.

Köszi mindenkinek!

(#14225) Ciccuka válasza becsitibi (#14224) üzenetére


Ciccuka
veterán

Nézd meg még, hogy az akkumulátorba van -e feszültség multiméterrel!

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#14226) becsitibi válasza Ciccuka (#14225) üzenetére


becsitibi
senior tag

Sajnos nem reagál a kijelzője semmire.A kis led fények visszajeleznek mindent,de a kijelző semmit.
Próbáltam úgy is hogy az akksit kivettem,és rádugtam a gépre,de ugyanúgy semmi,süket :(

(#14227) Pikachu24 válasza becsitibi (#14226) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Ez amúgy eredeti sj4000? Eléggé nem úgy néz ki...

(#14228) becsitibi válasza Pikachu24 (#14227) üzenetére


becsitibi
senior tag

(#14229) becsitibi válasza becsitibi (#14228) üzenetére


becsitibi
senior tag

Most néztem meg hogy tudok vele felvenni,de a kijelzője nem működik,sötét a kép.

(#14230) Xarina válasza becsitibi (#14228) üzenetére


Xarina
aktív tag

Biztosan van belőle többféle változat, de ez szerintem sem néz ki eredetinek.

(#14231) Ciccuka válasza becsitibi (#14228) üzenetére


Ciccuka
veterán

Dobozán volt lekaparhatós matrica? Ellenőrizted a számot a SJCam honlapján?
Elképzelhető, hogy a kijelző adta meg magát benne.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#14232) NORBl


NORBl
aktív tag

Sziasztok !

Másik topicban láttam fórumtársat kérdezni, meghozta a kedvem, aztán itt kötöttem ki. :D

Szeretnék egy vízálló kamerát.

Nemsokára megyek görögbe nyaralni, és a vizes mókákat szeretném megörökíteni. Ezért fontos lenne a fejre való rögzítés. Búvárkodás, ugráslás vízbe, dzsecki, fánk, banán. Ugye mivel csak nyaralás alatt használnám, ezért lehet, hogy Görög után meg is válnék tőle, máskor nem igazán tudnám használni. Ezért nem akarok nagyon sokat beleölni, csak egy kisebb összeget, hogy tudjunk kicsit hülyülni vele kint.

Kigyűjtöttem egy pár kamerát. Szeretnélek megkérni benneteket, hogy segítsetek dűlőre jutni.

EKEN H9 / H9R Action camera Ultra HD 4K / 25fps WiFi 2.0" 170D underwater waterproof Helmet Cam camera Sport cam - Ez azért jön be, mert egy komplett pakk ~ 19,000 Ft lenne memókari nélkül, de azon kívül minden benne van az árban.

Original SJCAM SJ4000 Series 1080P HD 2.0" SJ4000 & SJ4000 WIFI Action Camera Waterproof Camera Sport DV - ből a wifi, és a wifi nélküli között mi a különbség ? Olvastam, hogy lehet telóról vezérelni, de nem látom, hogy ennek mi értelme lenne. Illetve utána néztem, hogy rengeteg kiegészítő van hozzá, és az árak is korrektek. Jelenleg ez most a bestbuy ebben az árkategóriában ?

Ajánlották még ezeket is.:

ThiEYE T5e WiFi 4K 30fps Sport Camera 12MP - BLACK BLACK

Original GitUP Git2P Pro Packing G-Sensor Full HD 2K 1080p 60fps For Panasonic MN34120 16MP Sensor Wifi Sports Action Camera

Az utóbbi kettő az ugye drágább kategória, a kérdés az, hogy annyival jobbak is, amennyivel drágábbak, illetve, hogy mennyire, és milyen árban lehet hozzájuk kapni kiegészítőket ?

[ Szerkesztve ]

(#14233) Szoles válasza NORBl (#14232) üzenetére


Szoles
senior tag

Szia!

Ha tényleg csak egy nyaralásra vennéd, akkor ezek az olcsók is mind megvehetők, bár én -és még sokan mások is- az SJCAM4000-et tenném elsőnek, azután EKEN H9.

Ezek alá ne menj minőségben, mert biztosan megbánod!

A másik kettő drágább kamera szerintem neked felesleges, ha ilyen terveid vannak.

Amire neked kell, ahhoz nem kell a wifi, úgyse fogod telóról irányítgatni. (Bár az esetleg később könnyebben eladható?)

Árakat nem ismerem, de ezek nem tűnnek annyira olcsónak. Én körülnéznék először ITT, mert lehet, hogy felesleges külföldről vacakolni.

Meg rengeteg a hamisítvány épp ezekből a kamerákból, erre nagyon vigyázz!

Kiegészítők ugyanannyiba kerülnek mindhez, általában kompatibilisek.

[ Szerkesztve ]

(#14234) Micsurin válasza NORBl (#14232) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Neked tuti nem kell a WIFI. De, hogy mire is jó? :) Hát én baromira nem szeretném mindig levenni a bukósisakot és újrapozicionálni a kamerát amikor felteszem a bukóra és épp nem jó, így telóra kilő, és beállít.

Egy nyaralásra elég az olcsóbb variánsok közül egy.
Bár én az Sj4000-re voksolok, én is azt használok és szeretem, jó kis dög ha nem akar az ember csodát tőle, és száz x ezres kategóriának a minőségét. :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#14235) becsitibi válasza Ciccuka (#14231) üzenetére


becsitibi
senior tag

Köszi sráccok!

Kijelzőt lehet cseréltetni benne?Hol és mennyiért?

(#14236) Ciccuka válasza becsitibi (#14235) üzenetére


Ciccuka
veterán

LCD Screen

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#14237) Pikachu24 válasza Szoles (#14233) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Azért a 4000-nél szerintem jobb az a git up. :)) (közben asszem rájöttem mire gondoltál) Viszont ha olcsó kell, akkor tényleg a sima 4000

becsitibi Ez előlapja eredeti, viszont ilyen kijelzőset még egyszer sem láttam, vagy is gyanítom hogy ez nem eredeti.

Ciccuka Nem biztos hogy ő neki ez olyan túl jó lesz, sokkal kisebb.

Más 1,5 kijelzőhöz való hátlapot nem tudtok? Asszem az enyémbe bele égetett egy gimbalnak az ic-je

[ Szerkesztve ]

(#14238) sityupityu válasza Pikachu24 (#14237) üzenetére


sityupityu
veterán

+1, hogy nem eredeti.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#14239) becsitibi


becsitibi
senior tag

Igazán köszönöm sráccok hogy foglalkoztatok a gondommal!

Rufusz computernél vettem,a gari sajnos lejárt 1 hónapja,dobozát kidobtam,csak a tartozékai vannak meg.Az lenne a kérdésem,hogy ki tudná nekem ezt megcsinálni?Hova vigyem,kinek küldjem aki kicseréli a kijelzőt?Tudtok ajánlani boltot aki ilyenekkel foglalkozik?

(#14240) baboss válasza becsitibi (#14239) üzenetére


baboss
őstag

Ha van egy kis kézügyességed te is kitudod cserélni, nem egy ördöngösség.
YouTube on biztos van videó hogyan kel .

[ Szerkesztve ]

(#14241) baboss válasza becsitibi (#14239) üzenetére


baboss
őstag

Videó
Az lcd kijelző csatlakozóján jobb és bal oldalon kel egy kis pöcköt kipattintani és ki is jön. Mielőtt nekilátnál vedd ki az aksit. A videóban csak a kijelző kiszedése után vette ki a kolléga. :W

[ Szerkesztve ]

(#14242) Skillet válasza sityupityu (#14238) üzenetére


Skillet
addikt

Rufusz árulna kamut?
Amúgy miből gondoljátok, hogy nem eredeti? Én nem látom a képekből.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#14243) Pikachu24 válasza Skillet (#14242) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

A kijelzőjéből, és az aszt lefedő műanyag lapból.

becsitibi Remélhetőleg jó lesz hozzá az eredeti kijelző is. Ha egyszer már leszedted a műanyag hátlapot akkor már nem nagy ügy beszerelni. Az újabb sjcam kameráknál nem kettő oldalon van a pöcök, hanem alá kell nyúlni és fel kell hajtani. Arra nagyon figyelj, hogy a kijelző szalagkábelén van pár ellenállás és hasonló valamik amiknek semmiképpen sem szabad leesnie a szalag kábelről(vagy is ne nagyon hajtogassad). Én már 20x szétszereltem a kamerámat, de hál isten még egyszer sem jöttek le róla azok a "valamik".

(#14244) Pikachu24 válasza baboss (#14241) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Most nézem a videót, szerintem ez egy hamis kamera, és a kijelzőnek is más a csatlakozója mint az eredetinek. Annak ellenére még lehet jó :))

Most nézem az előző hsz-emben sikerült le írnom azt hogy "aszt" :Y :C

[ Szerkesztve ]

(#14245) Ferenc970


Ferenc970
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis tapasztalat, ha meg nem sértek senkit... Sikerült töviről hegyire végig olvasnom a fórumot... Jó magam is beszereztem egy SJCAM SJ4000wifi 2"-os kijelzős camerát, hazai forgalmazásban, a már új, gyufás skatulyás dobozolással . Nekem V1.6 versio: 2017.febr.22. Matricás, QR kóddal is leigazoltan eredeti :DD A fő motívum amiért vettem az a búvárkodás kipróbálásának apropója volt... Ennek tükrében vettem is hozzá tartozékokat, (fejpánt, kamera táska, plusz csavar, szelfi bot, védő sapkák, töltő keret+akksi, fény-színpótló-szűrők...) szép számmal. A gondom a szűrőkkel akadt :((( [link]. Azt tudtam, hogy a vörös és a sárga fényrészecskék már 3-4m-es vízmélységben elvesznek. Viszont kipróbálnom már csak a Vörös tengerhez érkezvén volt lehetőségem... Sajna ezek a szűrők "céllövöldés" kategória! Ha valaki mégis szeretne búvárkodáskor nem teli kékséget felvenni vagy este mindent sárgában látni és utómunkában kinlódni a közel színhelyességgel, annak inkább ezeket [link] ajánlom! Továbbá... A menűben az "Underwater" is csak 2m-ig képes a színeket élénkíteni. Amúgy tökéletesen meg vagyok elégedve vele. Tette a dolgát. Én a képeitől nem estem kétségbe, alapból csak 5 megapixelre állítottam be. Így és a "narrow" látószög beállítással, persze a jó fényviszonyok között már jó képeket is tudtam csinálni, ha nem volt kedvem a tükörreflexes gépemmel vacakolni... A FullHD filmjéről viszont néha jobb minőségü állóképet tudsz kihalászni! Az engem is ledöbbentett, hogy a wifi használatakor mennyire felforrósodik, főleg a csati-memoria kártya oldalon. Ezt bringázáskor tapasztaltam. És nekem is leáll 4GB=35perc FullHD felvételkor. Ilyen esetben alig 28percet bír az akksi! Én, a szegényes szállodai szobának köszönhetően a telefonomra való áttöltésre használtam a wifit. Meglepően profin kezelhető egyébként! Ezért az árért ledöbbentő, hogy mekkora tudást képvisel eme csöpnyi szerkezet! Nem a fiatal korosztályt képviselem, én még tudom, hogy azokért a képekért-víz alatti felvételekért amiket én csinálhattam vele, többszázezres felszerelés vagy milliós vállalkozás kellett... Persze, tudom többért mi minden lehetne. De nekem nem volt többre szükségem ,mint amit ez is tud.
Az akksi időkkel is nagyon elégedett vagyok. Mindkét akksim 5x-i használat-lemerítés és feltöltés után (mert az akksikat is illik formázni, rep.modellezésben is így csinálom), a kijelző 1perc kikapcsolása mellett 85-95 percig volt képes működni! Mindezt úgy, hogy folyamatosan filmeztem családot, partot, tevét, piramist... :C Az optika védőket melegen ajánlom [link] ! Azt pedig felejtsük el, hogy a kedvenc törülközőnkkel tisztítsuk akár az optikát akár a tok lencséjét! Kínos amikor a naptejjel kell kínlódni mert nem jön le! A tengerparton meg észre sem veszed, milyen kis homok szemek szálingóznak... :O Én minden reggel egy kis tisztítóval a szobában tisztítottam, ha kellett és vittem mindenhová a védőt, elfért a fürdő naciban meg a búvár ruhában is! Amint végeztem akár a vízben akár terepen rögtön tettem is fel. A búvárkodás során az első merülést követően egy cseppnyi vízet észleltem... Aztán rájöttem, hogy a melegről a hirtelen hideg víz-mélybe merülés során nem volt ideje a főkapcsoló szimeringnek alkalmazkodni. Nosza, a második merülés előtt tettem a tokba papírzsebkendő darabokat és a merülés előtt vagy 5percig lógattam a vízbe a kamerát. Csodák csodája, a zsebkendő darabok mind szárazak voltak. Volt nálam pára elleni betét is, de ha felbontom a csomagolást a többi már nem lesz az igazi... A párásság ellen elég, ha a kamera alján és tetején és a tok között betömködsz egy kis papírzsepi darabkát. Kipróbáltam a 64Gb kártyát.... Inkább ne! 38GB után már volt olyan , hogy a kamerán nem tudtam visszanézni, mert nem találta! A laptopom is csak második beolvasásra! Hát, most ennyi... Ha lesz még olyan tapasztalatom, amit itt még nem olvastam, szivesen leírom.

[ Szerkesztve ]

(#14246) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Off nagyon tudom sry, de az illetékes topikban már nincs kedvem kérdezni, ott úgyis megy csak a karate kinek hány száz ló a kevés és hány száz Nm.... :N ....

Tudok azzal kezdeni valamit, ha motoron, amikor telot használom a sisakba tett mikrofonnal akkor a nyitott Bodis kipufogó rendszer konkrétan elnyomja a hangom ? (Alap esetben nem lenne hangosabb... sőt nem is olyan eszeveszett tényleg. De elnyomja a hangomat... :( )

Valami ötlet ? Épp most próbálok szivacsot tenni a csupasz mikire, viszem is próba körre, de kezdenek elfogyni az ötleteim. :F

A hang felvétel amúgy videó alá kéne.

Más: Van valakinek tapasztalata ezekkel az un. "chin" helmet moutokkal? Stabilak az állon, a szíjjak ellenére? :F

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#14247) Xarina válasza Ferenc970 (#14245) üzenetére


Xarina
aktív tag

Köszönöm a beszámolót, én is az őszi búvártúrámhoz akarok venni egy ilyet (bár nekem elég a wifi nélküli). Ez megerősített abban, hogy jó választás lesz.

(#14248) Ciccuka válasza Ferenc970 (#14245) üzenetére


Ciccuka
veterán

4GB=35perc

És ha más fájlrendszerre formázod a kártyát?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#14249) becsitibi


becsitibi
senior tag

Szét volt csúszva a kijelző kábel,ami az alaplaphoz csatlakozik.Visszapattintottam,és most műxik rendesen!

Nagy köszönet az útmutatásért,és hogy nem vittem szervízbe,szerintem 8-10 ezret most megspóróltatok nekem!

:R

(#14250) becsitibi válasza becsitibi (#14249) üzenetére


becsitibi
senior tag

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.