Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:38:27

LOGOUT.hu

SJCAM SJ4000 FullHD Action Cam téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14701) Miertvansote


Miertvansote
tag

Sziasztok! Valaki említett nemrégiben, hogy lenne egy eladó kamerája. Ha az illető látja és még aktuális akkor érdekelne, illetve bárki más is jelentkezhet természetesen ha van eladókamerája, vagy esetleg tud segíteni szerezni egyet. Köszi üdv.

(#14702) Szoles válasza Miertvansote (#14701) üzenetére


Szoles
senior tag

Szia!
Itt figyeld, vagy írd ki, gyakran van eladó, vagy adj fel egy hirdetést, hogy vennél.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#14703) gergo7311 válasza regos (#14692) üzenetére


gergo7311
csendes tag

Frissítsd 1.7 firmware-re, megéri! A FOV-ot, WDR-t is kapcsold be. Jobb felvételekhez jutsz.

Gergő-Budapest

(#14704) gergo7311 válasza aimettirlz (#14694) üzenetére


gergo7311
csendes tag

Megér ennyit, vedd meg, ennyiért ajándék!

Gergő-Budapest

(#14705) gergo7311 válasza kiborg (#14695) üzenetére


gergo7311
csendes tag

64 Gb-os kártyával használom az sj4000-t. Kezeli. Pótaksid, vagy powerbankod legyen... :)

Gergő-Budapest

(#14706) Miertvansote


Miertvansote
tag

Sziasztok!

Én is nézegettem ezt az Sj 4000 csak nem tudom eldönteni melyik legyen a Wifi-s vagy a nem wifis.

A nem wifis most csomó kiegészítővel 22.000 Ft.

A wifis pedig 25.000 Ft.

Hasznos funkciónak találjátok, ti hogy wifi vel is rendlekezik ? Igazából az a baj, hogy a wifishez nem adnak annyi plusz eszközt.

Memória kártyát valaki légyszives linkeljen, hogy milyet érdemes bele venni. Gondolom legalább 64 Gb-set. De mind1 hogy milyen ? Gondolok itt arra, hogy jó az is amit esetleg az e-bay ról rendelek.

Illetve láttam plusz akksit is ebay-en elég olcsó volt ha jól emlékszem, légyszi arra is küldjetek egy linket, hogy ti milyet vennétek. Köszönöm előre is a segítségeteket.

Üdv.

(#14707) Syd69 válasza Miertvansote (#14706) üzenetére


Syd69
aktív tag

3E különbség - wifis, ki tudja mikor jön jól.

Nekem wifis van

Alma

(#14708) Micsurin válasza Miertvansote (#14706) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Bármilyen 32 / 64 csak C10-es legyen. Ebayesek felejtősek, egy árúst leszámítva ha feljebb görgetsz nemrég volt azt hiszem linkelve. WIFI előny nekem is van sisakon pl könnyen állítom, mert látom amit lát.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#14709) Zozzer888


Zozzer888
addikt

Sziasztok!

Milyen márkájú memória kártyát érdemes venni az SJhez?

SanDisk?Kingston?

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#14710) sityupityu válasza Zozzer888 (#14709) üzenetére


sityupityu
veterán

Bármelyik jó ezek közül.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#14711) Micsurin válasza Zozzer888 (#14709) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ha csak a legutolsó hsz-t elolvastad volna már kezedben lenne a válasz és jó eséllyel már a kártyát rendelméd. :B ;)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#14712) Zozzer888 válasza Micsurin (#14711) üzenetére


Zozzer888
addikt

Nem igazán bízom bármelyikben, azért érdekelt volna, hogy melyik márkával van stabil tapasztalat:) A Raspberry topicba is előjön néha a "bármi jó bele" aztán kiderül, hogy nem :)

sityupityu Köszi :)

[ Szerkesztve ]

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#14713) Szoles válasza Zozzer888 (#14712) üzenetére


Szoles
senior tag

Én Samsungra (EVO vagy EVO+ ) esküszöm, azt ismerem, soha nem volt velük gond. Nyilván eredetire gondolok, nem hamisra.
Más kártyák is jók lehetnek, de nem ismerem őket.

[ Szerkesztve ]

(#14714) Szoles válasza Miertvansote (#14706) üzenetére


Szoles
senior tag

Wifi néha hasznos dolog, én olyat vennék. Sokkal többe sem kerül, és eladhatóbb a kamera később, ha úgy alakul.
Tartalék akku kell legalább 1-2, de forrásra inkább nem írok semmit, mert szemtelenül magam felé hajolna a kezem... ;)

[ Szerkesztve ]

(#14715) sityupityu válasza Szoles (#14713) üzenetére


sityupityu
veterán

Szerintem egyébként szinte tök mindegy, hogy ki a gyártó. Lehet SanDisk, Kingston, Samsung, Maxell stb....kb mindent használtam már, de még rossz kártyába nem futottam bele. Szerintem a kutya inkább ott van elásva, hogy nem feltétlen kell állandóan mindenféle olcsó kínai oldalról rendelni, ahol egyik termék sem az (legyen az drágább vagy olcsóbb, mint aminek valójában lennie kéne.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#14716) Miertvansote


Miertvansote
tag

Sziasztok!

Végre eldöntöttem, és vettem egy wifis Sjcam Sj 4000-et. Mekkora tárhelyet foglal mondjuk egy 1 órányi felvétel 1280x720@60fps méretben. Csak azért kérdezem, hogy mekkora tárhelyű sd kártyát vegyek. Köszi

Üdv.

(#14717) Micsurin válasza Miertvansote (#14716) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Én tuti 32-est vennék.
Speciel nekem a 16GB-s C10 SanDisket éppen tele szokta tenni FHD-ban egy töltéssel. Épp ezért ha hosszabb útra megyek mocival mindig viszem a két 32-est.

Tudj róla felesleges szerintem az a 60FPS tekintve a képduplázást. Ha vágni akarod nem fogsz tapasztalni semmi előnyt, éppen ellenkezőleg nekem zavaró szokott lenn, mióta.az FHD-t erőltetem a 30FPS miatt ritkábban kell újravágjak, előtte a volt, hogy sikerült Vegassal valamiért elmosódott részeket összehozni.
Speciel lehet nekem a minőség problémámon egy új ház is segítene, lehet torzít....

Akku árus dobhatna nekem egy privit ha van olyan kedves egy ár/darab / csomaggal és, hogy árul e töltőt. :D :R

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#14718) Szoles válasza Miertvansote (#14716) üzenetére


Szoles
senior tag

32-est vegyél -néhányat-, a 16-os nagyon hamar megtelik.

(#14719) gergo7311 válasza Miertvansote (#14706) üzenetére


gergo7311
csendes tag

Wifis akkor jó, ha pl. fejpánttal a fejedre teszed, hogy lásd mit rögzít a kamera, stb. Habár nekem nem wifis sjcam 4000 -em van, de így is tudtam jó felvételeket készíteni fejre téve.

Gergő-Budapest

(#14720) gergo7311 válasza Syd69 (#14707) üzenetére


gergo7311
csendes tag

Egy hátránya van csak a wifisnek, bekapcsolt wifivel jobban merül az aksi.

Gergő-Budapest

(#14721) sityupityu válasza gergo7311 (#14720) üzenetére


sityupityu
veterán

Csak a beállítás erejéig kell használni a wifi-t, utána ki kell kapcsolni. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#14722) baboss válasza Miertvansote (#14716) üzenetére


baboss
őstag

"Hány percet lehet felvenni egy adott méretű kártyára?
Egy 8GB-os kártyára 65 percet lehet felvenni fullHD felbontással. Értelemszerűen egyszerű szorzással/osztással számítható a nagyobb/kisebb kártyákra felvehető időtartam."

(#14723) sityupityu válasza baboss (#14722) üzenetére


sityupityu
veterán

Hát igen, létezik itt egy nagyon jól megszerkesztett összefoglaló is amit nem nagyon olvasnak el. :K

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#14724) janika51


janika51
újonc

Sziasztok!
Biztos volt már 1000 ilyen kérdés de nem kezdek visszalapozgatni, tehát az lenne a kérdésem:
Szeretnék venni egy actioncamet pecás élmények rögzítésére. Az sj4000 re gondolotam.
1. HOL? magyar kontra ebay... ha ebay akkor láttam nevetségesen kevés összegért is amiben nem hiszek.
esetleg egy ebayes link jöhet ami köztudottan nem kamut árul...
2. Esetleg érdemes használtat?
3. te leszel a párom...
Köszönöm a segítséget

(#14725) regos válasza Zozzer888 (#14712) üzenetére


regos
tag

Én csak Tőle és csak ilyenből vettem jópár darabot.
32Gb-os ,dobtam a tokjába vagy 3 darabot.
Ha megrogyik vagy betelik a kártya ,csak cserélem és kész.Eddig elég volt mindig 1 kártya nyaraláshoz,pedig ment rá vizalatti videó és japánturistás képözön :-)

[link]

(#14726) tibibi


tibibi
őstag

Sziasztok tud valaki pót akkut jó áron az se baj ha itthonról van :K :R

(#14727) Syd69 válasza tibibi (#14726) üzenetére


Syd69
aktív tag

Van pl magyarországi hivatalos forgalmazó [link]

Alma

(#14728) Pici válasza Zozzer888 (#14709) üzenetére


Pici
tag

Én Ali-ról rendelt 64GB Toshiba Exceria U3-al használom.
A telefonomban és a TV box-omban is ilyen van.

Xiaomi 12T Pro 5G [8/256] / Amazfit T-Rex 2 / H96 Max X4 [4/32] (CoreELEC)

(#14729) baboss válasza tibibi (#14726) üzenetére


baboss
őstag

(#14730) tibibi válasza baboss (#14729) üzenetére


tibibi
őstag

:R írtam neki

[ Szerkesztve ]

(#14731) kiborg


kiborg
aktív tag

Valahogy le lehet menteni az aktuális firmware-t?

(szeretném biztonságban tudni, hogy ha nem sikerül a frissítés, akkor vissza tudjam tenni, ne kelljen neten keresgetni és próbálkozni)

Másik kérdésem:mekkora powerbankot vegyek, ha 10-12 órára szeretném biztosítani a folyamatos működést?

[ Szerkesztve ]

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#14732) Syd69 válasza kiborg (#14731) üzenetére


Syd69
aktív tag

honlapról letölthető. Mentésről nem tudok

Alma

(#14733) kiborg válasza Syd69 (#14732) üzenetére


kiborg
aktív tag

Az a baj, hogy van rá reális esély, hogy nem eredeti :(
Ahhoz meg ha törlődik a rajta levő és nem megy a gyárival,akkor mit kezdjek ha nincs meg az amivel előtte működött, nem tudom visszatenni.

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#14734) schumi


schumi
aktív tag

sj4000 mennyire bírja a minuszokat, nem találtam rá infot,
kocsiban van fedélzeti kameraként, be kellene hozni vagy elvileg bírja ?

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#14735) sityupityu válasza schumi (#14734) üzenetére


sityupityu
veterán

Szerintem magának a kamerában a száraz hideg nagy kárt nem csinál. Az akkunak jelent inkább problémát. Van gps-em teherautóban (természetesen kinn áll éjjel), ami már legalább 4-5 éve folyamatosan benn van és semmi baja sincs.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#14736) schumi válasza sityupityu (#14735) üzenetére


schumi
aktív tag

akkor szuper :) szerintem is legnagyobb gond az akksi lehet max, meg a kijelző talán annyira nem fog szeretni majd minuszokban :))

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#14737) sityupityu válasza schumi (#14736) üzenetére


sityupityu
veterán

"meg a kijelző talán annyira nem fog szeretni majd minuszokban "

Max belassul a hidegben, de ha átmelegszik akkor ugyanolyan jól működik. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#14738) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

Mennyi különbség van a 4000wifi és az sj6 illetve sj7 közt hangminőség tekintetében?

(#14740) sityupityu válasza Sz4bolcs (#14738) üzenetére


sityupityu
veterán

SJ6-ot, 4000wifi-t, M10+ -t, illetve 4000+ -t, már hasonlítottam össze. Szerintem egy kaptafa, botrányos a belső mikrofonjuk. Nem hinném, hogy az SJ7 jobb lenne.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#14741) Szoles válasza kiborg (#14731) üzenetére


Szoles
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#14742) Lion76


Lion76
csendes tag

Üdv,mindenkinek!
A segítségeteket szeretném kérni!
Nyáron vettem egy ilyen Sj4000 kamerát!
Összeraktam egy kis videót a nyaralásunkról Sony Vegas Pro 11el,de bármilyen formátumba mentem a videót,mindíg cikkcakkos csíkos lesz a videó!Főleg gyorsabb jeleneteknél!
Tudnátok nekem ajánlani egy olyan formátumot,amivel jó lesz a videó?
A válaszokat,előre is köszönöm!

(#14743) #41133696 válasza Lion76 (#14742) üzenetére


#41133696
törölt tag

Eredeti a kamerád?

(#14744) Micsurin válasza #41133696 (#14743) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Vegason belül lesz a gond, tapasztalat. Néha zizis is lesz.

@Lion: Első körben a felbontásokat nézd meg, és a PAL, NTSC szabványokat, nekem akkor produkálta ezt amikor ott volt gebasz. Ha nem akkor van még tippem de már csak reggel állnék neki a kifejtésnek. (Amúgy én spec mindent MP4-be mentek le, és mindent a vegas preseitjein hagyok, nagyon jól belövi a dolgokat. :) )

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#14745) Lion76 válasza Micsurin (#14744) üzenetére


Lion76
csendes tag

Igen,eredeti!

(#14746) Lion76 válasza Micsurin (#14744) üzenetére


Lion76
csendes tag

Bocs,az "Igen eredeti" üzenetet,GoodSpeednek szántam :)
A Vegas használatával kapcsolatban annyit,hogy még egy kicsit hadilábon állok vele!
Leginkább,a Project Propertiessel!

[ Szerkesztve ]

(#14747) #41133696 válasza Lion76 (#14746) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#14748) Micsurin válasza Lion76 (#14746) üzenetére


Micsurin
nagyúr

GoodSpeed, alapesetben tuti a Vegasnál kell kezdeni a hiba keresést anno én csíkosan széteső képpel küzdöttem.

1080i 30FPS-hez az alap properties:
Ha így nézel ki akkor küld egy képet a render beállításaidról pls. :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#14749) #41133696 válasza Micsurin (#14748) üzenetére


#41133696
törölt tag

Elég vicces egy olyan drága programnál :)

Amúgy én most adtam el 14000 Ft + futárköltségért az SJ4000-esemet. A tartozékokkal együtt, mármint az alaptartozékokkal, amit kaptam az Edigitaltól mellé bónusz csomagot, mellhevedert, fejpántot, úszóbóját stb nem. Az egy külön 10 000 Ft.-os csomag. Szóval ha azt veszem, hogy 24990 Ft-ért vásároltam, akkor egészen jól sikerült eladni, főleg, hogy elpattant a kerékpártartó, mákom volt mert a vevő motoron fogjka használni, azt mondta, hogy nem gond számára, sőt a hirdetésben feltüntettem azt is, hogy egyszer javítva volt, és nyárig garanciális.

Mostantól az SJ5000X Elite 4K van, egyébként ugyanaz a kerékpártartó alkatrész, tehát felesleges volt cserélni...

(#14750) Micsurin válasza #41133696 (#14749) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Drága de nem user barát. A legkevésbé sem.
Vegassal alapesetben az a nagy probléma túl okos, túlságosan is. Aki meg először ül le videót vágni, az nem fog tudni mit kezdeni a vegassal amikor szó szerint a userre "hányja" a properties listáját. A következő sokk az a Render As után következik általában. :D

Ha a szerkesztés előtti arrogáns megnyilvánulásom olvastad elnézésed, nem neked szánt a mai napom tipikus esete nem kéne fórum elé üljek. Még egy roppant egyértelmű mondat is könnyed szerrel félre megy.... :D :)

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.