Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:38:27

LOGOUT.hu

SJCAM SJ4000 FullHD Action Cam téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14151) donmichael


donmichael
csendes tag

Sziasztok! Két hét múlva megyünk nyaralni, elgondolkodtam, hogy venni kellene egy sportkamerát. Az sjcam sj4000-et néztem ki. 32gb-os kártyára mennyi hd/full hd video fér? Laptopot nem feltétlenül vinnék, akkor már inkább 2 db kártyátIlletve ha eléri a 4gb-os határt, akkor leáll, vagy hibás lesz a rögzített videó?

(#14152) Skillet válasza donmichael (#14151) üzenetére


Skillet
addikt

280-320perc fullhd/hd 60fps/32GB.
Folytatja a felvételt egy újabb fájlt kezdve.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#14153) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
Tud valaki segiteni ?
SJCAM SJ6 Legend, tegnap vettem.
Bekapcsoltam a drón módot, majd kikapcsoltam a kamerát,a következő bekapcsolásnál már csak felvillan a kijelző 2-3 mp majd elmegy a kép, a ledek világítanak. Ha rákötöm PC re nem ismeri fel a kamerát. Arra gondoltam lehet nagyon elállítottam valamit és azért ilyen. Ha nincs kép akkor nem tudom visszaállítani a gyári beállításokat. Gondoltam formázom a memóriakártyát. A gépemen nincs kártyaolvasó ezért beraktam a tablet be amit rákötöttem a PC re majd formáztam, felraktam a frimaware-t, vissza raktam a memóriakártyát a kamerába, bekapcsoltam, de azt lehet a pár mp re felvillanó kijelzőn olvasni, hogy nem megfelelő a formázás. Ha betudta volna olvasni frissítést akkor visszaállt volna megint alap beállításra. A kártyát bármibe berakva formázásnál nincs választási lehetőség, hogy FAT 32- re formázzam. A legelején amikor jó volt a kamera csak úgy tudtam FAT 32- re formázni ha a kamerába téve formáztam. A kamerát PC re kötve nálam 2 választási lehetőség volt amikor jó volt a kamera, NTSC / EX FAT. OP WIN 10
Kivettem az aksit hátha elfelejt mindent, de a hiba megmaradt. Próbáltam mindenfajta gomb funkciót nyomkodni, hátha lehet resetelni a kezelő gombokkal, de ez se hozott sikert.
Lehet, hogy a legfrissebb frimware 1.4.5 laggos és azért van a hiba ?

[ Szerkesztve ]

(#14154) baboss


baboss
őstag

Érdekes, hogy a PC-n a Samsung EVO+ 64GB | CLS10 | memóriakártyát nem lehet FAT 32-re formázni.

Közben találtam egy kártyaolvasót egy másik memóriakártyát formáztam FAT 32 re, felraktam a frimware, beraktam a kamerába, de nem frissít. Hétfőn vihetem szervizbe, biztos a kamerával van gond.

(#14155) baboss


baboss
őstag

14153
Lehet, hogy ez a baja ?
14. Resolves the freezing issue due to VGA resolution not supporting fish eye correction.
Google fordító: 14. Megoldja a fagyás problémáját a VGA felbontás miatt, amely nem támogatja a hal szem korrekcióját.

[ Szerkesztve ]

(#14156) baboss válasza baboss (#14155) üzenetére


baboss
őstag

(#14157) baboss válasza baboss (#14156) üzenetére


baboss
őstag

Jó lett, Frimware 1.4.6 adtak ki újat azzal jó a kamera. :D

(#14158) Papa-Het


Papa-Het
aktív tag

Valaki próbálta a sj6 legendet? Vélemény, ajánlás? :) Honnan vette, mennyiért vette, stb. :R

(#14159) Szoles válasza Papa-Het (#14158) üzenetére


Szoles
senior tag

Egyetlen eggyel előtted...

(#14160) Pikachu24 válasza baboss (#14157) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Szerintem lehet a tv kimenetet kapcsoltad be. ilyenkor a micro usb porton keresztül küldi ki a jelet, és a kijelző kikapcsol. gondolom ez történt nálad is. :)

(#14161) sityupityu válasza Pikachu24 (#14160) üzenetére


sityupityu
veterán

Nekem van már egy pár kamerám, de még mindig nem értem, hogy ez a tv kimenet komondottan mire jó.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#14162) bakonyip95


bakonyip95
tag

Sziasztok!
Mostanság honnan lehet eredeti sj4000-res kamerát venni?
Nem kell wifi, elég az alap változat, lényeg, hogy minél olcsóbb legyen így első sorban valami "kínai" webshop érdekelne.
Köszi! :)

(#14163) baboss válasza bakonyip95 (#14162) üzenetére


baboss
őstag

Kínai webshop, rá rámegy az áfa és az adó, jobban jársz EU raktáros rendeléssel. Szálitással kb 20k, de van hazai, garis,wifis, 18k ezzel jobban járnál eredeti

[ Szerkesztve ]

(#14164) gsidee


gsidee
újonc

Sziasztok Srácok! Találkozott e már valaki olyan problémával, hogy ha csatklakoztatom a kamerát a géphez nem történik semmi..nem tudok rájönni mi lehet a baj...

(#14165) regos válasza gsidee (#14164) üzenetére


regos
tag

Másik kábelt próbálj.

(#14166) baboss válasza gsidee (#14164) üzenetére


baboss
őstag

Valószínűleg csak töltőkábel, adatkebellel felfogja ismerni a PC. :R

(#14167) szlibud


szlibud
tag

Sziasztok, én is egy ilyen kamera boldog tulajdonosa lettem, tegnap csináltam az első felvételt vele, kb egy óra, de ilyen 3 perces darabokra vágta kb 300-400MB méretűek.

Azt láttam h a 4GB a határ, de lehet valahol ezt állítani? Azért így kicsit húzós h lett 20 file az órából...

(#14168) gsidee válasza baboss (#14166) üzenetére


gsidee
újonc

Sajnos csak töltökábeleim vannak itthon...egyiket sem szereti:)

(#14169) gsidee válasza gsidee (#14168) üzenetére


gsidee
újonc

Még egy érdekes dolog. Videó rögzítése közben egyszerűen megáll a felvétel. Van hogy 15mp után vagy hogy 40 teljesen véletlenszerű ? Ötletek? A cam eredeti!:)
Szerk. Motion detection!! Bocsi:)

[ Szerkesztve ]

(#14170) drjuris


drjuris
csendes tag

Üdv. Mindenkinek!

Ma érkezett meg az SJCAM 4000 wifi kamera! WiFi-t próbálgattam rajta. Valami nagyon gyenge a jele! Ha a két eszköz "látja egymást" akkor is max. 2 méter az a határ amikor folyamatos képfolyam látható! Ez normális?

Másik: a rendszámot hogy lehet beírni?

[ Szerkesztve ]

(#14171) sityupityu válasza baboss (#14166) üzenetére


sityupityu
veterán

Nekem töltőkábelekkel is felismeri, tök mindegy, hogy milyet használok.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#14172) Pikachu24 válasza sityupityu (#14161) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Nekem drónon kell, kimegy a kamera jele, azt meg lesugározza a gép(ezt meg látom egy monitoron.).

gsidee Valszeg. be van kapcsolva a körkörös felvétel. ;)

Más Szerintem a legtöbb telefon mellé már adat kábelt adnak, viszont léteznek sima töltőkábelek is, ezt talán inkább power bankokhoz adják.

(#14173) baboss válasza sityupityu (#14171) üzenetére


baboss
őstag

Van olyan kábel amin csak a töltéshez szükséges csatlakozópontok vannak bekötve, az adatcseréhez nincs bekötve semmi.
A power bankhoz kapott kábellel nekem se ismeri fel a PC.
gsidee
Próbáld ki a kábelt, csatlakoztass más eszközt a PC hez, ha azt se ismeri fel akkor csak töltésre használható a kábeled adatcserére nem alkalmas.

[ Szerkesztve ]

(#14174) sityupityu válasza baboss (#14173) üzenetére


sityupityu
veterán

Nem vonom kétségbe, de gyanítom, hogy az lehet amit Pikachu24 mond, hogy ma már a legtöbb telefonhoz is adatkábelt adhatnak,ezért nem ütköztem még ilyesmibe.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#14175) customer114 válasza drjuris (#14170) üzenetére


customer114
senior tag

Wifi tényleg gyenge benne, max 10-15 méter nekem is.

(#14176) sityupityu válasza customer114 (#14175) üzenetére


sityupityu
veterán

Igen, az a normális, de ő két métert ír.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#14177) szlibud


szlibud
tag

Sziasztok,

Lenne egy vadiúj ilyen vállhevederem ugyanitt vásárolt, boltinál olcsóbban odaadnám, ha valakit érdekel privátban keressen.

http://www.sjcammagyarorszag.hu/vallheveder-csatos-zarral-sportkamerahoz-SJCAM-GoP

(#14178) oliver7777


oliver7777
tag

Erről a helyről van tapasztalat? xlo.hu

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#14179) umenhoffer92


umenhoffer92
csendes tag

hi all,

vettem pár hete egy Sjcam 4k Wifis kamerát. mikor meglett leteszteltem a kamerát, hogy veszi fel a videot, milyen a minőség stb.. én a 720p 60 fps miatt vettem, és inkább csak abban videóztam, teljesen jó, éles képet csinált. azonban most, nem tudok rájönni, hogy miért. 60 fpsben egyszerűen pocsék képet csinál. a videokép szétesik, nem lesz éles, fények rosszak és satöbbi... az egyenes vonalakat, recésen vagy "hangyásan" rögzíti. míg ott van a 30 fps, akár 1080p-ben vagy 720p-ben rögzítve, teljesen hibamentes a kép. tehát kvázi csak a 60 fpssel van gondja, de miért? az elején mikor megvettem, teljesen jó felvételeket csináltam. mi történhetett? béna vagyok és valami beállítás kérdése ez? próbálkoztam a FOV-ot állítani, de OFF állásban is pocsék a kép 60 fps-es videokészítésekkor.
nem tudok rájöni mi a gondja. esetleg valami tippje van valakinek? mert nem hiszem, hogy ez normális..

köszi!

(#14180) Pikachu24 válasza umenhoffer92 (#14179) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Pontosan melyik kamról van szó?

Esetleg élesség?

(#14181) umenhoffer92 válasza Pikachu24 (#14180) üzenetére


umenhoffer92
csendes tag

sjcam sj4000 wifi, bocsi ha nem volt egyértelmű.

az élesség "éles" illetve a minőség is "finom" értéken. tehát a legjobb értéken. de ezeket nem változtattam, miután meglett.

(#14182) Pikachu24 válasza umenhoffer92 (#14181) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Az SJCAM 4K bekavart. azt hittem valami sj4000 kopit vettél ami "4k"-t tud 15 ezer forintért

Valahol anno néztem egy tesztet róla hogy 720p 30fps illetve a 720p 60fps között van minőség beli különbség. Ha jól emlékszem magyar videó volt.

(#14183) Lion76


Lion76
csendes tag

Helló mindenkinek!
Érdeklődni szeretnék,hogy az a "sok" negatívum amiket írtok,az inkább csak a wifis változatra jellemző,vagy a nem wifisre is?
Csak azért kérdezem,mert most tervezem egy ilyen kamera nem wifis változatának vásárlását!
A kommentek olvasása után,kicsit elbizonytalanodtam!
A válaszokat,előre is köszönöm!
Üdv!

(#14184) customer114 válasza Lion76 (#14183) üzenetére


customer114
senior tag

Milyen negatívumok?

(#14185) sityupityu válasza Lion76 (#14183) üzenetére


sityupityu
veterán

Szerintem kevés negatív dolgot olvashattál.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#14186) mihulino válasza Lion76 (#14183) üzenetére


mihulino
tag

2014 Aug. 26-án rendelt SJ4000 WiFi-m azóta is tökéletesen teszi a dolgát :) Pár firmwaret már megélt, elég kevés negatívumot tudok felhozni. (át/érték arányban nagyon jó kis cucc)

(#14187) buek1967


buek1967
tag

Webkameraként használnám a nagy látószög miatt. Felismeri a Skype?

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#14188) baboss válasza buek1967 (#14187) üzenetére


baboss
őstag

SJ6 Legend nekem jó vele.

(#14189) Pikachu24 válasza buek1967 (#14187) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Az enyémet valamiért anno nem akarta normálisan kezelni. De asszem csak annyi volt a gond hogy a szabványt kellett átváltani(PAL/NTSC).

Viszont szerintem a késése miatt nem alkalmas rendesen skypolásra. (Vagy is hogyha téged vesz, és valaki hallgatja amit mondasz és nézi is, akkor neki lehet hogy zavaró tud lenni. )

(#14190) Lion76


Lion76
csendes tag

Én az ilyen és hasonló "hibákra" gondoltam!

"Bekapcsoltam a Wifit, beállítottam a látószöget, majd telon wifi ki appból ki, felvétel kézzel indít a kamerán, fejre fel, indulás.
Majd itthon veszem észre csak 35 percet vett fel.(itt később hozzátették,hogy akku nem volt lemerülve)"
" Nekem az SJ 4000 wifi már többször is kikapcsolt.(ezt más is írta)"
"Sziasztok, én is egy ilyen kamera boldog tulajdonosa lettem, tegnap csináltam az első felvételt vele, kb egy óra, de ilyen 3 perces darabokra vágta kb 300-400MB méretűek.
Azért így kicsit húzós h lett 20 file az órából..."
" Van esetleg valami ötlet arra, hogy videó rögzítésnél ne szabdalja fel a felvett anyagot pár perces darabokra hanem egyben legyen (1 file) az egész vagy ez kizárt?"
Ezek beállítással orvosolhatók?

(#14191) szlibud válasza Lion76 (#14190) üzenetére


szlibud
tag

A 3 perces darabolást én írtam, és az egy beállítás kérdése volt, még aznap megtaláltam.

Szval a többiről nem tudok nyilatkozni, de sztem ár/érték arányban jó ez a kamera nagyon, nekem még nem volt vele bajom.

(#14192) sityupityu válasza Lion76 (#14190) üzenetére


sityupityu
veterán

A Wifit a készüléken is ki kell kapcsolni a beállítás után, nem elég csak a telefonon az app-ot kilőni. Attól a kamera wifije még ugyanúgy be van kapcsolva, és sokkal jobban zabálja az akkut aminek az eredménye a sokkal kisebb felvételi idő.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#14193) Pikachu24 válasza Lion76 (#14190) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Minden kérdésre szerintem adtunk is választ az illetőknek. A darabolás beállítás kérdése.
a hamar lemerülést meg a wifi folyamatos bekapcsoltsága idézi elő...

(#14194) uszabi21


uszabi21
újonc

Sziasztok. Nemrég vásároltam ismerősömtől egy SJ4000et. Amit tudni kell róla hogy sima változat 1,5"-os kijelző.Sosem volt frissítve a firmware, gondoltam feldobom rá a legrissebbet. Megkerestem a legfrissebbet az sj oldalán: SJCAM_SJ4000_Firmware_v1.7. SD kártyát leformáztam, adatkábellal rámásoltam a fájlt, lehúztam és ráraktam töltőre. Furcsáltam hogy mikor bejött a töltés kijelzés lilás képet ad ki és ferde a kép. Lehúztam a töltőről bekapcsoltam. Színkijelzés teljesen elüt a valóságtól a kijelző 90 fokkal elvan fordúlva jobbra, az ok és lefele nyil felcserélődött. Próbáltam többször is újrarakni, de nem jártam sikerrel. Kérlek segítsetek. Üdvözlettel Szabolcs.

(#14195) Szoles válasza uszabi21 (#14194) üzenetére


Szoles
senior tag

Szia!

A hamis kamerák szoktak megbolondulni az eredeti firmware-től.
Mennyire biztos, hogy a tiéd eredeti? Hol vette akitől vetted, van papírja, ilyesmik.

Sajnos sok kamerának ez a nevem hogy "SJ4000", de semmi közük az SJCAM-hez.

(#14196) Pikachu24 válasza uszabi21 (#14194) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Amit felvesz az is ferde? :F

(#14197) uszabi21


uszabi21
újonc

Sziasztok. Sikerült megoldanom a problémát. Eredeti a kamerám, leellenőriztem :). A hiba oka az volt hogy először a 2"os firmwaret tettem fel és az teljesen összezavarta. Nagy nehezen előkutattam egy 1.2es frissítést és az megoldotta a probémámat. Mindenkinek köszönöm aki próbált segíteni.

(#14198) Szoles válasza uszabi21 (#14197) üzenetére


Szoles
senior tag

Na, ez jó hír!
És megint tanultunk valamit.

(#14199) sityupityu válasza Szoles (#14198) üzenetére


sityupityu
veterán

Hogy mindig csak hozzávaló fw-t töltsünk le? :D

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#14200) Szoles válasza sityupityu (#14199) üzenetére


Szoles
senior tag

Például azt is. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.