Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Sea of Thieves

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:50:51

LOGOUT.hu


Ahoy szárazföldi patkány! Csak nem szűk lett az édes anyaföld neked, hogy a tengeren keresel menedéket? Legendás kalóz szeretnél lenni, de még a tengeri lábad sem nőtt ki. Hamarabb csókolod meg a tüzér lányát, mintsem, hogy megkapd a fekete foltot. Kerüld a bajt ha nem akarsz Dawey Jones ládájába kerülni és fogadd meg a tanácsainkat - akkor mindig lesz grog és elgendő arany, hogy örökké tengeri vándor maradhass.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) #48613632 válasza Döglött Róka (#450) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ettől még lehetne ki/be kapcsolható a PvP rész, mint ahogyan sok más játékban is így van. Ha küldetéseket csinálok, akkor nem PvP-zek, ha meg PvP-zek, akkor nem küldetéseket csinálok. A kettő mechanikája üti egymást.

(#452) Döglött Róka válasza #48613632 (#451) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem uti, csak kellene haver vagy rutin a pvphez ;)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#453) #48613632 válasza Döglött Róka (#452) üzenetére


#48613632
törölt tag

Haverok vannak, bár én már nem igazán tolom , de tudok adni linket szerintem az egyik legnagyobb magyar SoT DC serverhez, ahol modi volnék.
Mi sem igazán szerettük, mert egy hajót elsullyeszteni nem annyira nehéz, es nem aranyos azzal az idővel és erofeszitesel, amit a lootra költöttünk.

(#454) Döglött Róka válasza #48613632 (#453) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Voltam mar ott, kileptem.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#455) frankdelgado válasza #48613632 (#453) üzenetére


frankdelgado
őstag

Ha az arcosharcost nem is, de engem èrdekel :DDD . Itt magyarok vannak csak? Tehàt ha a hangtölcsèrrel àtkiabàlok a màsik hajóra, h gyertek àt bebaxni, van grog, akkor nem valami kannibàl nyelven fognak visszakajabâlni?

(#456) #48613632 válasza Döglött Róka (#454) üzenetére


#48613632
törölt tag

Onnan én is

(#457) #48613632 válasza frankdelgado (#455) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ok jelolj dcn meghivlak. Verjembele #5001

(#458) tomee88 válasza #48613632 (#451) üzenetére


tomee88
csendes tag

A PvP a játék szíve lelke! PvP nélkül messze nem lenne ilyen sikeres. Mint ahogy Döglött Róla is írta, a játék címe a válasz. Van aktív PvP a játékban. A 8. szezonnal jött be. homokóra a hajódon elmond többet. De ettől még a PvP nem tűnik el az Adventure módból. Igazából amit tudok ajánlani, csinálj egy pár homokóra csatát. Szokj hozzá hogy harcolnod kell. És akkor ha valaki megtámad, meg tudod védeni majd a lootod akkor is ha nem akarsz harcolni. Sajnos ez ilyen, de pont amiatt van benne 280 nap játékidőm. Rengeteg lehetőség, eszköz van a játékban amit te döntesz el hogyan használsz.

(#459) tomee88 válasza frankdelgado (#455) üzenetére


tomee88
csendes tag

Nincs olyan hogy csak magyarok vannak a szerveren. Ha beszélsz angolul, szót értesz mindenkivel. 99%-ban találkozok angolul beszélő játékosokkal, a többi vagy orosz vagy német, vagy francia. Magyarokkal talán ha fél évente egyszer találkozom

(#460) #48613632 válasza tomee88 (#458) üzenetére


#48613632
törölt tag

"A PvP a játék szíve lelke! PvP nélkül messze nem lenne ilyen sikeres."

A játékos közösség úgy kb fele ezzel nem ért egyet.
Egyrészt, senki nem mondta, hogy ne legyen benne, de sokak igénye lenne a választhatóság. Mint ahogyan a játékok nagy többségében ez így is van.
Másrészt, ez egy családi játék. Egy hat éves kisgyereknek meg aránylag nehéz elmagyarázni, hogy a fél délelőtt a családdal gyűjtögetett loot miért süllyedt el a tengerben. :F Szóval magyarán, ha pvp akkor ranked, és nem ártana hozzá egy skill-based MM is, amitől a pvp élvezhetővé válik azoknak is, akik gyengébbek a játékban. A PvP ugyanis így működik. ;)

Ez a játék címe meg ... pffff. Figy nem okvetetlenkedésből, a de Sea of Thieves Tolvajok Tengerét jelent.
Na most elsüllyeszteni egy hajót a kincsivel, meg lemészárolni a legénységet, az minden, csak nem tolvajlás. Hallottam már ezt az érvet jópárszor, magyar és angol szervereken is, de továbbra is totál hülyeségnek tartom, mert az is. Itt tisztában kellene lenni fogalmakkal, sajnálom, hogy ez 280 nap alatt nem esett még le Neked.

[ Szerkesztve ]

(#461) #48613632 válasza tomee88 (#459) üzenetére


#48613632
törölt tag

DC szerverről volt szó, és van olyan, hogy csak magyarok, miénk pl a miénk.

(#462) tomee88 válasza #48613632 (#460) üzenetére


tomee88
csendes tag

"A játékos közösség úgy kb fele ezzel nem ért egyet."

Ezt milyen felmérés alapján mondod? :U 7000 játékórám van a játékban. Szerintem tudom miről beszélek és hidd el, a közösség nagy része velem ért egyet.

A Sea of Thieves minden csak NEM családi játék. Action Adventure Game. Ha egy PEGI 12-es besorolású játékot egy 6 éves kisgyerekkel játszol, szerintem el tudod magyarázni mi miért történik, ha nem, akkor az nem a játék hibája.

Ha fél délelőttöt szánsz loot gyűjtögetésre, és nem mész eladni időközönkén majd valaki ellopja azt, az nem a játék gondja, hanem megint csak a tiéd. Ha nem szeretsz harcolni, add el a lootot időközönként. Sajnálom hogy az egyik legalapvetőbb játék mechanika eddig nem esett le neked. The more you know.

"Szóval magyarán, ha pvp akkor ranked, és nem ártana hozzá egy skill-based MM is, amitől a pvp élvezhetővé válik azoknak is, akik gyengébbek a játékban. A PvP ugyanis így működik. ;)"

Úgy látszik megint nem vagy tisztában a fogalmakkal. Ez nem COD, vagy bármilyen shooter. Ebben nincsen hagyományos értelemben vett ranked system, és mivel még mindig egy Shared World Action Adventure játékról beszélünk, ez nem is megoldható ebben a formában. Az általad említett MMR system az általam korábban említett homokóra módban van jelen. A győzelmek és az elveszett csaták aránya alapján kapsz új ellenfelet, de mint minden MMR rendszer, ez is a gyors matchmakinget preferálja. Szóval ha adott idő alatt nem talál megfelelő ellenfelet, bedobhat egy akár első napos játékos ellen is. Normál Adventure módban ne várj ilyesmit, nem megvalósítható, és badarság is lenne a fentebb említettek miatt. Az meg hogy számodra csak a ranked rendszer jelenti a PvP-t csak, az megint csak nem a játék hibája, de fogalomzavarra utal. Nézz utána.

De tovább gondolva a válaszható PvP-t. Hogyan képzeled ezt el játék design szinten? Te lennél egyedül adott szerveren a kis hajóddal? Ennek az esélye jelenleg igen csekély, és nem lenne fair a többi játékossal szemben. Talán costum szervereken megvalósítható lesz majd, de azt jelenleg csak partnerek használhatják. És az ott szerzett javak nem vihetőek át Adventure módba, így nyilván aranyat sem tudsz szerezni.

"Ez a játék címe meg ... pffff. Figy nem okvetetlenkedésből, a de Sea of Thieves Tolvajok Tengerét jelent.
Na most elsüllyeszteni egy hajót a kincsivel, meg lemészárolni a legénységet, az minden, csak nem tolvajlás. Hallottam már ezt az érvet jópárszor, magyar és angol szervereken is, de továbbra is totál hülyeségnek tartom, mert az is. Itt tisztában kellene lenni fogalmakkal, sajnálom, hogy ez 280 nap alatt nem esett még le Neked."


A játék címét sikerült lefordítanod helyesen, de úgy látszik nem sikerült megérteni azt. Megint leírom, Sea of THIEVES. Játék nevével nehéz vitába szállni, te megpróbáltad. Sikertelenül.
Khmm. Szerinted a kalózoknak meg kellene kérniük téged a két szép szemedért hogy add át a vérrel verejtékkel megszerzett kincsed vagy meghalsz? :CVagy ezt hogyan gondolod? :DD Mindenki csak szerezhet lootot, de el nem lophat mástól? De most komolyan.

Bizony ha van loot a hajódon, én és játékostársaim el fogják lopni és lemészárolnak mindenkit. Mert nekünk akik 99%-ban csak a PvP miatt játszunk, ez a szórakozás. És hála istennek, a developerek is így gondolják. Az hogy te nem akarsz harcolni, a te gondod, nem a másik játékosé. Shared World Action Adventure Game. Ez A Sea of Thieves.

Egy szónak is száz a vége, úgy játszod a játékot ahogy akarod, de ne lepődj meg azon ha valaki éppen a "sötét oldalt" választja. Ez a játék szépsége. Adva van megannyi eszköz, egy remekül felépített kalóz világ, ahol te döntöd el milyen kalandokat vállalsz, merre kormányzod a hajód, vele együtt a legénységet. Ez az ami sikerre vitte a játékot, és ez az ami miatt még mindig sikeres.

(#463) tomee88 válasza #48613632 (#461) üzenetére


tomee88
csendes tag

"Itt magyarok vannak csak? Tehàt ha a hangtölcsèrrel àtkiabàlok a màsik hajóra, h gyertek àt bebaxni, van grog, akkor nem valami kannibàl nyelven fognak visszakajabâlni?"

frankdelgado kérdésére válaszoltam. Discordon szerintem nem használsz hang tölcsért. Nyilván magyar Discord szerveren csak magyarok vannak javarészt, és ha magyarok a játékostársak szintén. De ez logikus szerintem :F De ez szerinted vonatkozik a többi játékostársa a szerveren, mint ahogy frankdelgado kérdezte? Ez csak akkor lenne igaz, ha az összes elérhető hajó spot (jelenleg 6) a szerveren mind a tiétek lenne. 6 magyar hajó. Gondolom erre nem szánjátok az időt.

[ Szerkesztve ]

(#464) #48613632 válasza tomee88 (#463) üzenetére


#48613632
törölt tag

Huuugeccc ... :W Előtte DC serverről beszélgettünk, olvasd már el, hogy kinek szólt az a hsz, és milyen apropóból.

A többit meg hagyjuk is. Láthatóan Neked fizikai fájdalmat okoz a gondolkodás. Nekem meg nincs erőm ennyi marhaságot egyesével cáfolni ...

[ Szerkesztve ]

(#465) tomee88 válasza #48613632 (#464) üzenetére


tomee88
csendes tag

Így van. Hagyjuk is. Ha akarod elolvasod amit írtam és megérted, ha akarod nem. Én megpróbáltam. Nehéz lenne is a tényeket megcáfolnod, jobb is ha nem próbálod meg.

Az meg hogy te miről beszélgettél és én mire válaszoltam, kettő különböző fogalom. Ezt le is írtam a hsz-ben csak értelmezned kellene. De úgy látszik neked ez sem esett le akkor és fizikai fájdalmat okoz ha valaki nagyobb játék tudással rendelkezik nálad, és tudja is hogy miről beszél.

Jó játékot!

[ Szerkesztve ]

(#466) #48613632 válasza tomee88 (#465) üzenetére


#48613632
törölt tag

Mi a f.szt értsek meg ennyi marhaságon? A SoT egyszerre PvP és PvE, ha nem hiszed, guglizz rá. Ilyen játékoknál pedig alap a választható PvP.
Attól meg nem lesz igazad, mert 7000 órát tettél egy játékba. Ez sokkal inkább szánálmas, mint dicséretes, bár a stílusodból kiindulva, lehet, hogy az egyetlen mód maradt számodra, hogy szocializálódj.
A többi agymenésedet meg már rég megcáfoltam, szerinted most hallom ezeket először?

(#467) tomee88 válasza #48613632 (#466) üzenetére


tomee88
csendes tag

"A SoT egyszerre PvP és PvE, ha nem hiszed, guglizz rá. Ilyen játékoknál pedig alap a választható PvP."

A játék Shared World Action Adventure Game. Te döntöd el, hogy mit csinálsz a játékban de NEM kell a másik játékos engedélyét kérned. Ez világos nem? Ha olyan nagy igény lenne erre a "válaszható PvP"-re szerinted a játék fejlesztői nem csinálták volna már meg? Vagy te náluk is jobban tudod mit akarnak a játékosok?

Stílusról neked kéne tanulnod. Te találtál be engem, és amikor koppantál azt a szívedre vetted. És amint látom ezt a stílust folytatod is. Állítod hogy nincsen igazam meg megcáfoltál engem, de ez sosem történt meg mivel a tényeket nem tudod megcáfolni, ami minden bizonnyal abból adódik hogy te internetes fórumokon szocializálódsz, ami felettébb sajnálatos. Én tényeket állítottam, te a levegőbe beszélsz. Az hogy te a saját buborékod, egy magyar discord csoportot tekinted egy videojáték "játékos közösségének" megint csak probléma de ez otthon megszokott, hogy néhányan nem tudnak a dobozon kívül gondolkodni. De ezzel nincsen is baj, csak tartsd meg magadnak, ne kürtöld szét az interneten.

Sok siker a Discord csoportodhoz, minden bizonnyal sokan fognak majd csatlakozni, ha látják az itt prezentált stílusod :R Tájékozódj, tanulj, és sikerre fogod vinni! Én bízom benned!

[ Szerkesztve ]

(#468) Döglött Róka válasza tomee88 (#462) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Köszönöm, hogy leírtad helyettem.

Családi játék... Ő se látott még PhuzzyBond féle alázást.

Ez minden, csak nem családi játék. :D

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#469) #48613632 válasza tomee88 (#467) üzenetére


#48613632
törölt tag

"A játék Shared World Action Adventure Game"
Ettől még lehet PvP és PvE is, vagy akár mindkettő egyszerre.

"Ha olyan nagy igény lenne erre a "válaszható PvP"-re szerinted a játék fejlesztői nem csinálták volna már meg?"

Nem feltétlenül, és ennek ezer oka lehet. Lehet, hogy pont a nagy igény miatt nem merték, hiszen a PvP része ez miatt háttérbe is szorulhat, az meg nem lenne jó.

Első mondat, kiemelem: "PvE servers are a hotly debated topic in the community, with the player base nearly 50/50 on whether we should have them or not."

Több felmérés (értsd:szavazás) készült erről nyilvános, nagy létszámú csoportokban, fórumokon, és a játékosok nagyjából fele PvE-t akart. A játék kapcsán jelenleg is ez a legnagyobb dilemma, ne tegyünk már úgy, mintha ezt én találtam volna ki, itt és most.

"Te találtál be engem"
Nana! #458 hsz azaz TE találtál be engem ;)

"és amikor koppantál"
:DDD Hol is koppantam? Minden, amit írtam tényszerű, még ha neked nem is tetszik. Itt fentebb alá is támasztottam, bár hogy őszinte legyek, nem akartam ezzel ennyit foglalkozni, viszont valahol mindig kötelességemnek éreztem, hogy eloszlassam az emberek fejében a ködöt, de nálad ez lehet nem fog menni,, annyira sűrű ugyanis ... ;]
Te ugyanis a saját, szubjektív véleményedet akarod tényekkel szembe állítani, ami egy halva született ötlet, mert csuklóból cáfolható.

Ráadásul folyamatosan ismételsz, utánozol, mint egy majom az állatkertben. Amit én mondok rólad, neked, azt te visszamondod rám. :DDD Mennyire primitív vitakultúra ez? (Bár mostanában sűrűn tapasztalom bizonyos körökben, de ezt a témát nem keverném ide)

"egy magyar discord csoportot tekinted egy videojáték "játékos közösségének" megint csak probléma de ez otthon megszokott, hogy néhányan nem tudnak a dobozon kívül gondolkodni."
2008 óta élek angolszász nyelvterületen, s bár ez valóban egy magyar szerver, ahol, magyar társaim vannak, sok esetben angolul kommunikálunk. Mielőtt félreértenéd ugyanis, MI IS RENGETEGET PVP-zünk, amit szeretünk, és élvezünk, de ez mellett támogatjuk a játékosok azon törekvését, hogy legyen a lehetőség választható, hogy a családosok is tudjanak játszani, ahol kisebb gyerekek vannak.

Családi játék, vs Nem családi játék?
A különbséget pont a PvP adja, ha eddig nem esett volna le. :K

"Sok siker a Discord csoportodhoz"
Köszönöm! Az a csoport a játék megjelenése óta létezik, és nem az enyém, én csak modi vagyok. De átadom a tulajnak a jókivánságaidat. Remélem sosem jelentkezel oda. ;]

(#470) Döglött Róka válasza #48613632 (#469) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Tekintve hogy egy random reddit post anekdotikus érvelését tényként kezeled, az érvelésedet nem lehet komolyan venni.

A Mario Kart 8 Pegi 3, családi, mégis pvp játék.

Szórakoztatóak a tévképzetek amiket összehordasz :)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#471) #48613632 válasza Döglött Róka (#470) üzenetére


#48613632
törölt tag

"Tekintve hogy egy random reddit post anekdotikus érvelését tényként kezeled, az érvelésedet nem lehet komolyan venni."

Azért a te/ti érveidnél mindenképp autentikusabb.

update:
Tessék, ITT egy szavazás erről

Most találj te egy olyat, ahol többségben vannak a PvP-t akarók, hátha ... de sejtésem szerint mindig is ti voltatok kevesebben, akik a PvPért hujjognak, csak a mindenbe belepofázok hozzáállás miatt ez sokszor előtérbe került. Mint ahogyan itt is :)

[ Szerkesztve ]

(#472) Döglött Róka válasza #48613632 (#471) üzenetére


Döglött Róka
veterán

343 szavazat, both pvp and pve a többség pve onlyhoz képest. Nem elég hogy nagyon pici a minta, még nem is támaszt alá semmit. Sehol senki nem állította hogy pvp only-t tolunk, csak annyit hogy az is szerves része a játéknak, és aki ezt nem tudja elfogadni, menjen játszon mást.

Csapkodsz összevissza mindezt igen arrogánsan. Olyan mint Zuzu Petazzal beszélgetni.
Szórakoztató és egyben fájdalmas.

Na menjél alliance szerverre grindolni. Az az élet.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#473) #48613632 válasza Döglött Róka (#472) üzenetére


#48613632
törölt tag

Fúúú B+ :W
Ahhoz képest, hogy semmit nem támasztottál alá, elég nagy az arcod itt a semmire. 343 szavazat pont 342-vel több, mint a te önálló véleményed. Ezen felül, én legalább alátámasztottam a véleményem. Te semmivel, csak fújod a magadét.
Mindegy is, én kiszálltam, további kellemes asztalcsapkodást

(#474) Döglött Róka válasza #48613632 (#473) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nekem nem kell alátámasztanom semmit, mivel nem állítottam semmi olyat ami nincs benne a játék leírásában. Nem használok anekdotikus érveket, meg random fórum felméréseket párszáz userrel egy átlag többszázezres felhasználtáborral rendelkező online játékban.

A mintád nem reprezentatív (túl kicsi) plusz nem támasztja alá hogy a többség vagy akár az 50% PVE only-t akar (44% valójában aki PvE only-t játszik).

Arról nem is beszélve, hogy ez egy elders scrolls online fórum random felmérése! :D

Egyszerű értő olvasás kell csak ennek megállapításához.

Az összes példád rossz volt. És semmit nem tudtál vele alátámasztani.

Nem az arcom nagy, egyszerűen nem tudsz érvelni és felkúr ha kijavítanak. :D Csak te csapkodod az asztalt :) Chill van, elég szarul moderálhatsz ha ilyen idegbegetegen kommunikálsz.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#475) tomee88 válasza #48613632 (#469) üzenetére


tomee88
csendes tag

"A játék Shared World Action Adventure Game"
Ettől még lehet PvP és PvE is, vagy akár mindkettő egyszerre.

Látom ezt nem tudod elengedni. Amit te írsz, AZ NEM MŰFAJ! Te játék mechanikákról beszélsz, nem játék műfajokról. De ezt ennyire nehéz megérteni?

"Nana! #458 hsz azaz TE találtál be engem ;)"

Elnézésed kérem. Nem tudtam, hogy ezen a fúrómon is válaszhatóvá kellene tenni a kommentelés, ha nem szeretnél kommenteket kapni felhasználóktól. Szerintem mindenképp vedd fel a kapcsolatot a Prohardver szerkeszőségével, esetleg tulajdonosával, mert van ez a szenzációs ötleted, hogy csináljanak PvP only szervereket itt is! Ne nevettesd ki magad. A stílus amiben erre válaszoltál az a probléma, de úgy látszik neked ez normál, ezért nem veszed észre magad. Itt éred el őket: PROHARDVER!

"Első mondat, kiemelem: "PvE servers are a hotly debated topic in the community, with the player base nearly 50/50 on whether we should have them or not."

Te most komolyan redditről citáltál ide egy postot? Egy RANDOM fórumozó ugyanazt a marhaságot hajtogatja mint te, és tényként veszed.
De lássuk csak akkor. Ne a postoló első kommentját emeld ki, hanem a kommenteket! Elvégre a community véleményére vagyunk kívácsiak nem? Első komment:

"I'm fine with custom servers as long as there isn't any gold or commendation tracking."

Pont ahogyan azt én is írtam korábban :F

Vagy:

"I don't think it's anywhere close to 50/50. The minority just happens to be a lot louder.. majority of players enjoy the PvEvP world as it is intended. Rare has even stated this recently."

Vagy:

"As annoying as it may be to get sunk while doing a mission, pve only modes would ruin the game"

És rengeteg ehhez hasonló komment van. Dobálózol itt mindig hogy a community ezt meg azt akarja, de pont a kommenteket nem nézed egy fórum post alatt? Hanem hajtogatod az 50-50-et mégmindig mint ahogy néhány kommentelő is redditen. És te vagy Discord moderátor :K , de még mindig nem esett le, hogy erről SEMMILYEN hivatalos adat nincsen az interneten, mert Rare nem adott ki erről semmit. Miért is tennék? Totál nem releváns. A játék működik, tízezrek játsszák naponta, PvE szerverek nélkül. De most komolyan, megkérdezem megint, ha akkora igény lenne rá, szerinted a játék fejlesztője figyelmen kívül hagyná? Az Aréna mód azért lett lelőve, mert a játékos bázis 2%-a játszott vele. Szerintem, ők tudják mi a jó a játéknak.

Másik kommented, ahol egy másik játék 2 évvel ezelőtti poszját hozod fel példaként az elég vicces. De nagyon a szívügyed lehet ha ennyire bizonygatni akarod az igazad. Gondolom nem kell elmagyaráznom miért nem helyes a példád. Csak gondold végig.

De még mindig várom, hogy te mint játék designer, hogyan képzeled el a PvE only szervereket egy shared world multiplayer játékban. Minden bizonnyal ehhez is nagyon értesz. És ne, ne hozd ide a Fallout 76-ot példaként!

"viszont valahol mindig kötelességemnek éreztem, hogy eloszlassam az emberek fejében a ködöt"

Ez mind szép és jó LENNE, jómagam is segítettem jó néhány hazai játékostárson, elkezdeni, megérteni a játékot. A probléma sajnos ismételten a stílusoddal van. Ezzel a modorral én elbújnék a helyedben, és kimondottan nem verném a mellem az interneten. De ezt már korábban megbeszéltük, te nem segíteni akarsz, neked ez jelenti a szocializálódást.

"Ráadásul folyamatosan ismételsz, utánozol, mint egy majom az állatkertben. Amit én mondok rólad, neked, azt te visszamondod rám. :DDD "

ÉS vajon miért történik ez szerinted? Mert próbálom sugallani, hogy a stílus amit használsz, talán nem megfelelő, és mennyire primitít, valamint egyszerű azt használni másokkal szemben, és felettébb szórakoztató azt kifigurázni. De ez látom számodra még mindig nem esett le. ÉBRESZTŐ!

"MI IS RENGETEGET PVP-zünk, amit szeretünk, és élvezünk, de ez mellett támogatjuk a játékosok azon törekvését, hogy legyen a lehetőség választható, hogy a családosok is tudjanak játszani, ahol kisebb gyerekek vannak."

Te most komolyan ide jársz hazudni? Néhány kommentel ezelőtt írtad hogy te már:

Haverok vannak, bár én már nem igazán tolom , de tudok adni linket szerintem az egyik legnagyobb magyar SoT DC serverhez, ahol modi volnék.
Mi sem igazán szerettük, mert egy hajót elsullyeszteni nem annyira nehéz, es nem aranyos azzal az idővel és erofeszitesel, amit a lootra költöttünk.

Te már nem igazán tolod a játékod, múlt időben írsz a kalandokról, de te rengeteget PvP-zel! Ezen a fórumon! :C Gratulálok hozzá.

"Családi játék, vs Nem családi játék?
A különbséget pont a PvP adja, ha eddig nem esett volna le. "

Ha eddig nem esett volna le, a játék még mindig PEGI 12-es besorolással bír. A SEA OF THIEVES NEM CSALÁDI JÁTÉK! Attól hogy te gyerekkel játszod, még nem lesz családi játék. Tévhitben élsz.

"Köszönöm! Az a csoport a játék megjelenése óta létezik, és nem az enyém, én csak modi vagyok. De átadom a tulajnak a jókivánságaidat. Remélem sosem jelentkezel oda."

Köszönöm szépen, igazán kedves vagy. Ez az információ számomra nem releváns. Vagy megint csak vered a melled és próbálod bizonyogatni hogy Tomi bácsi Tomi bácsi én vagyok valaki, ismerem ám a tulajt a Pisti bácsit az internetttten?! :C

És itt én befejeztem a veled való eszmecserét, mert konszenzusra nem fogunk jutni. De nem is kell, és nem is fogom ezt megpróbálni a jövőben.

A többiektől mert elnézést kérek, hogy ennyire off topicba lett terelve a téma, ha bárkinek bármi kérdése lenne a játékról, nyugodtan keressetek meg itt, vagy privátban akár.

Have fun on the Seas!

(#476) Döglött Róka válasza tomee88 (#475) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ne kérj elnézést, végre történt itt valami :D Ez a topic döglött.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#477) tomee88 válasza Döglött Róka (#476) üzenetére


tomee88
csendes tag

:R És ez sajnálatos. Nem tudom miért, de itthon a közösség valahogy nem épült ki a játék köré. Sajnos volt részem a fentebb említett discord csoportokhoz, és semmi másról nem szólt, csak emberkedésről, szóval elhagytam azt. De nyilván tisztelet a kivételnek.

"Csapkodsz összevissza mindezt igen arrogánsan. Olyan mint Zuzu Petazzal beszélgetni.
Szórakoztató és egyben fájdalmas."

Ezen hangosan felröhögtem :C

Korábbi kommentedre reagálva, Phuzzybond egy remek figura. Majdnem az összes nagyobb streamert követem, mostánában viszont elkezdtem nézni nagyon kicsi csatornákat is. Más az élmény amit ott kapsz.

(#478) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Bocs hogy elindítottam a cunamit az akciós leárazással :D
Egyébként lehetne csinálni családbarát játékmódot azoknak, akik a kisgyerekükkel játszanak együtt és csak a quest-eket csinálják: lennének más playerek, de nem lehetne egymást lelőni illetve elsüllyeszteni. (akár a gold gyűjtést is letilthatnák)

ez a kedvenc aláírásom

(#479) Döglött Róka válasza ROBERTOH (#478) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Meg a megalodon hozhatná a hátán a kincset.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#480) tomee88 válasza ROBERTOH (#478) üzenetére


tomee88
csendes tag

Ne kérj elnézést, ezért van a fórum, hogy beszéljünk a játékról ;)

"Egyébként lehetne csinálni családbarát játékmódot..."

Lehetne. De valószínűleg sosem lesz. Nem azért PEGI 12-es a játék mert van benne pvp mint ahogy ezt korábban a fórumtárs bizonygatni akarta. Nem CSAK azért. De erről itt is van bővebb infó:

Sea of Thieves (Video Game 2018) - Parents Guide - IMDb

Violence & Gore

Ships shoot cannonballs at other ships and attack to sink each other. Players can get into gunfights and swordfights with other players and enemies.

Alcohol, Drugs & Smoking

During the course of the game, players' character can drink mugs of grog, resulting in a screen-blurring effect; belching and hiccup sounds are sometimes heard. Characters may also vomit after drinking too much grog; green vomit is sometimes seen dripping down the screen.

Frightening & Intense Scenes

In terms of frightening and intense nothing to be actually worried about. Encounters with sharks may be a bit frightening. Also, some fantasy elements; Players can venture into dark caves looking for treasure and may encounter peril, and mermaids and similar creatures exist including skeletons in which players fight causing them to disappear into smoke.

The Kraken, Skull Forts, Megalodons, and Sharks are very thrilling and scary. Fog can also be frightening.

Szóval ha csak egy kulcs element kiveszel, ami a PvP lehetősége, az még nem fogja alacsonyabb kategóriába sorolni a játékot, hogy "családbarát" legyen. De ettől független értem amit mondasz :K

Egy szónak is száz a vége, fogtok tolni SoT-t a hétvégén? Kinek mik a tervei?

[ Szerkesztve ]

(#481) #48613632 válasza ROBERTOH (#478) üzenetére


#48613632
törölt tag

Hagyd a fenébe. Két cinikus surmó, csak ráültek a topikra. Ha ők írnak, csak görgess tovább. Amúgy igazad van, mint mindenkinek, aki ezt a témát felhozta. :K

(#482) Döglött Róka válasza #48613632 (#481) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ne szemelyeskedj. ;)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#483) r.levente75


r.levente75
addikt

Sziasztok!
Ha Bannoltak a játékban milyen fórumra vagy elérhetőségre lehet panaszt tenni az ügyben?
Tudnálok segíteni?
Emai cím vagy ilyesmi lenne jó...

(#484) Benoe77 válasza r.levente75 (#483) üzenetére


Benoe77
őstag

Itt tudsz támogatási jegyet nyitni, és abban rákérdezni:

[link]

De az teljesen az ő hatáskörük, hogy a rendelkezésükre álló információk alapján bannoljanak játékosokat, nem lesz felettes szerv, ahol panaszt tudsz tenni a bannolás ellen.

(#485) Döglött Róka válasza Benoe77 (#484) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Én kívánics lennék miért bannoltak, csak hogy tanuljunk.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#486) r.levente75 válasza Döglött Róka (#485) üzenetére


r.levente75
addikt

Adott a hajónk, kikötünk jön egy másik elsüllyedünk és a játék visszadobott az ellenség azaz a másik hajóra. Ez nem tetszett a 4 fős baráti társaságnak és bannoltak.
Amúgy rakás szar a rendszer, ha ezt engedi és ez alapján tiltanak, tiltanak úgy, hogy pénzt adtam ezért a játékért. Vicc ez az egész rendszer!!! Ha a fiam nem játszana vele ezt a boxos rendszert rég leszarnám és rólam egy fillért nem gombolnának le semmiért.

(#487) r.levente75 válasza Benoe77 (#484) üzenetére


r.levente75
addikt

Igen ez a bajom, higy egyoldalú a renszer és at infó. Kutakodom mindenhol de nem tudok panaszt tenni. Ami vicc, hogy azóta is küldi a játék email-en a küldiket stb.

(#488) Benoe77 válasza r.levente75 (#487) üzenetére


Benoe77
őstag

Amit küldtem, oda tudsz írni. Ha rögzitettél videót, azt is érdemes lehet elküldeni nekik. Amúgy honnan tudod, hogy emiatt bannoltak?

(#489) Döglött Róka válasza r.levente75 (#486) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Hogy spawnolsz a másik hajójára? Ha a hajó elsüllyedt akkor mész vele együtt egy másik szigetre.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#490) r.levente75 válasza Döglött Róka (#489) üzenetére


r.levente75
addikt

Ez egy jó kérdés, ezt kérdezném én is meg egy illetékestől

(#491) r.levente75 válasza Benoe77 (#488) üzenetére


r.levente75
addikt

Köszi megpróbálom, más ok miatt nem gondolnám, hisz más nem történt

(#492) Balcsix


Balcsix
senior tag

Sziasztok!

Még régebben megvettem a játékot konzolra, azonban csak most lett időm kipróbálni.
Eléggé megtetszett a játékmenet, viszont nekem nem az erősségem a kontrolleres irányítás az FPS játékokban, így behúznám PC-re is.

Az lenne az első kérdésem, hogy még mennyire nagy az aktivitás a szervereken? Érdemes most elkezdeni vele játszani?
Illetve a másik kérdésem pedig az lenne, hogy ismerős nélkül, pár fős random csapatokban mennyire játszható-élvezhető a játék?
Tudom, barátokkal sokkal jobb lenne, de sajnos nem igazán játszik ezzel senki az ismerősi körömből.

Előre is köszönöm a segítséget, illetve kellemes ünnepeket kívánok nektek! :)

(#493) tomee88 válasza Balcsix (#492) üzenetére


tomee88
csendes tag

Szia

Ha megvan a játék már Xboxra akkor PC-re is, legalábbis az MS store verzió, ha ugyanazzal a profillol használod a PC-t is. De egyébként Xboxon is tudsz egeret és billentyűzetet használni ezzel a játékkal.

Aktivitás szerver függő, de a játékos bázis még ott van. Ha nem találsz hajókat a szervereken, vagy az valami miatt nem megfelelő, keresel egy újat. Az hogy érdemes e, az egyén függő szerintem. Ha tetszik a játék koncepciója, szereted a témát, akkor marha jól fogsz szórakozni. Rengeteg sztori kontent is van a játékban.
De ha most kezded a játékot, én javaslom hogy a "Safer Seas" szervereken játssz előbb egy ideig legalábbis amíg elsajátítod a játék alapjait. Elég sok mindenre kell odafigyelni főleg ha harcolni akarsz. A Safer Seas opcióval pedig a tiéd lesz az egyedüli hajó a szerveren, más játékosokkal nem találkozol, igaz annyi aranyat sem tudsz szerezni mint a normál (High Seas) szervereken.

Ha random játékosokkal akarsz játszani, angol nyelv ismerete ajánlott, ugyanis sajnos annak elég csekély az esélye, hogy más magyar játékosokkal sorsol össze a játék. De ha ez megvan, akkor a lehetőségek határtalanok.

Ha gondolod, küldök egy meghívót az én discordomra privátban, ott nyugodtan kérdezhetsz a játékról, igyekszem elmagyarázni mindent.

Kellemes Ünnepeket!

(#494) Balcsix válasza tomee88 (#493) üzenetére


Balcsix
senior tag

Köszönöm a részletes leírást! :R

Azt teljesen el is felejtettem, hogy az MS Storeban a konzolos verzió magába foglalja a PC-s változatot is. Közben már el is indítottam a letöltést. :)

Akkor így nem is kérdés, hogy kipróbálom az asztali verziót is!
Egyelőre még az elején boldogultam a konzolos verzióban, de ha elakadnék, akkor lehet, hogy a segítséged fogom kérni! :)

(#495) 22balu


22balu
aktív tag

Sziasztok,

Pár napja kezdtem a játékot egy haverommal és lenne pár kérdésem :DHigh Seas-en nyomjuk.

1. Belekerültünk egy három hajós csatába :D elsüllyedt az egyik játékos hajója, de ahelyett hogy eltűnt vissza Spawn-olt ugyanoda és már jó állapotban is volt a hajója így megint hármas csata alakult ki.. Ezt hogy csinálta? Ha mi halunk meg akkor egy random szigetre dob ki.
2. Az ellenség hogy tud a mi hajónkon Spawnolni ha csata van ?
3. Melyikek a fő küldik? Van a hajón A "call of szirén song" vagy valami ilyesmi a neve az 100 ezer pénzt ad. De az minden egyes nap megcsinálható. miért ? Van a kikötőben egy hirdető tábla amik szintén kincses questek, na de azok alig adnak valamit kb 500-1000 gold.. Mi értelme van akkor csinálni? Akkor csinálom inkább folyamatosan a szirénes küldit ami szászor több aranyat ad.
4. Van olyan npc szintén a kikötőben hogy castaway ahol ilyen kard döféssel lehet elfogadni a küldit. a 4ből 3 küldi lockolva van a legelső nem az pl a "pirates life" nevezetű küldi. Mik ezek ? Milyen küldik? Ezek a fő küldik ? A többi miért van lockolva ?
5. Zöld forgószél az mi a viz felett ?illetve van néha ilyen pici lila köd örvény szerűség is színtén víz felett.. A halálfejek azok tudom hogy ilyen eventek, csontvázhajós csata stb.
6. az outpostok felett mik azok a jelek ? halélfej meg ilyesmik ?Mi célt szolgál?
7, Mit jelent hogyha reapernek adunk le questet akkor a zászlóját le lehet szavazni ? ez mit jelent ? Mik azok a zászlók ???
8. A gold azaz a szerzett pénz csak skinekre költhető? vagy azon kivül még mire ?

Hát így hirtelen ennyi :D tetszik nekünk nagyon a játék, csak sok a kérdés, és nem találtam olyan oldalt ahol össze lenne foglalva a játékmenet , hogy mi mit jelent. Ez most így hírtelen elég katyvasz nekünk :D

Köszi,

(#496) tomee88 válasza 22balu (#495) üzenetére


tomee88
csendes tag

Szia

Jó sok kérdés, kezdjük is akkor:

1. Belekerültünk egy három hajós csatába :D elsüllyedt az egyik játékos hajója, de ahelyett hogy eltűnt vissza Spawn-olt ugyanoda és már jó állapotban is volt a hajója így megint hármas csata alakult ki.. Ezt hogy csinálta? Ha mi halunk meg akkor egy random szigetre dob ki.

Igazából ez több körülírást igényelne, hogy meg tudjam válaszolni. Mit értesz pontosan "ugyanoda" alatt? Ha úgy érted, hogy belátható közelségbe, pár szigettel arrébb az megtörténhet, főleg akkor ha részt veszel a Sirens Song World Eventben. Ilyenkor a hajók közelebb spawnolnak, pont amiatt mert ez egy PVP Event.

2. Az ellenség hogy tud a mi hajónkon Spawnolni ha csata van ?

2. Ha láttad saját szemeddel csak úgy megjelenni a hajódon, akkor valószínű, hogy sajnos hackerekbe botlottál. De ha csak úgy láttad mintha, akkor valószínű, hogy csak nem vetted észre őt. Vannak ilyen "hide" vagy magyarul elrejtőzés emoteok amikkel el tudsz rejtőzni a hajókon, ilyenkor a gamertag eltűnik, de maga a játékos fizikailag látható marad, csak nehezen, főleg akkor ha nem tudsz róla. Van egy olyan emote is amivel normál hordónak tudod magad álcázni a hajón.

3. Melyikek a fő küldik? Van a hajón A "call of szirén song" vagy valami ilyesmi a neve az 100 ezer pénzt ad. De az minden egyes nap megcsinálható. miért ? Van a kikötőben egy hirdető tábla amik szintén kincses questek, na de azok alig adnak valamit kb 500-1000 gold.. Mi értelme van akkor csinálni? Akkor csinálom inkább folyamatosan a szirénes küldit ami szászor több aranyat ad.

A siren song az egy véletlenszerűen megjelenő, PVP World Event és quest mix. Szóval opcionális hogy részt veszel e benne vagy nem. Ha sikerül megcsinálnod 30-at belőle, kapsz speciális skineket. Hajóra meg a kalózodra is. Most volt egy dupla arany és XP hét, azért kaptál 100k aranyat, de normál esetben csak 50k.
A kikötői hirdető táblát felejtsd el, csak időpocsékolás 99%-ban. Normális questeket a különböző NPC-ktől kaphatsz.

Gold Hoarder:

Order Of Souls:


Merchant:

Vagy ha eléred a Pirate Legend státuszt, akkor ott.

Mind a három fent említett "trading company" 2 különféle questet ad (legalább). Te döntöd el, melyiket akarod éppen csinálni. Én mindenképp a Gold Hoarder Questeket ajánlom, mert ott kapod meg a talán áhított kincskeresési élményt.

4. Van olyan npc szintén a kikötőben hogy castaway ahol ilyen kard döféssel lehet elfogadni a küldit. a 4ből 3 küldi lockolva van a legelső nem az pl a "pirates life" nevezetű küldi. Mik ezek ? Milyen küldik? Ezek a fő küldik ? A többi miért van lockolva ?

Ezen sztori küldetések, de nem nevezném fő küldetésnek. Mindegyik egy-egy külön sztorit mesél el, "Tall Tale" a nevük. A Pirates Life az a karib tenger kalózai történéseit dolgozza fel, a Monkey Island sztori pedig nyilván a Monkey Island játék (első) sztoriját. Mindegyik rendkívül jó lett. De ezen kívül van még azt hiszem 11 Sea of Thieves sztori is. Tall Tales | The Sea of Thieves Wiki (fandom.com)

Azért van lezárva, mert az elejétől kell elkezdened. Végig játszod az elsőt, majd utána a másodikat és így tovább. Ha szereted a karib tenger kalózait, mindenképp játszd végig őket mert tényleg nagyon-nagyon szórakoztatóak!

5. Zöld forgószél az mi a viz felett ?illetve van néha ilyen pici lila köd örvény szerűség is színtén víz felett.. A halálfejek azok tudom hogy ilyen eventek, csontvázhajós csata stb.

Kettő zöld forgószél is van, az egyiket egy Athena küldetéssel tudod aktiválni (ha pár kalóz legenda vagy), a másik pedig egy world event, mint az általad említettek. Ez egy hajóval teljesíthető szellem hajók elleni csata. Ha a végén elpusztítod a kapitányt, kapsz lootot (ebben az esetben itt hullámok teljesítése között is kapsz lootot, nem csak a legvégén)

6. az outpostok felett mik azok a jelek ? halélfej meg ilyesmik ?Mi célt szolgál?

Szerintem itt a már fentebb említett sztori küldetés ikonokra gondolsz. Az csak azt jelzi, hogy melyik outposton melyiket tudod elkezdeni.

7, Mit jelent hogyha reapernek adunk le questet akkor a zászlóját le lehet szavazni ? ez mit jelent ? Mik azok a zászlók ???

Mindegyik "trading company" rendelkezik egy opcionális "emissary" lehetőséggel. A fentebb említett 3 esetében 15-ös szintet kell elérni, hogy megvásárolhasd a zászlót tőlük. Csak egyszer kell ezt megtenned, utána bármikor használhatod. Szóval ha mondjuk Gold Hoarder küldetéseket csinálsz, vagy azt preferálod valami miatt, akkor mindegyik NPC előtt van egy asztal, ott tudod felrakni a hajódra az "emissary" zászlót. Ez annyit csinál, hogy minél több lootot szerzel, annál magasabb szinten ér el a zászló egészen 5-ös szintig. Ha ez megtörténik és mész eladni a lootot, minden gold hoarder lootért kapsz 2,5x többet. Tehát alap érték, plusz az alap érték 2,5 szeres értéke mert gold hoarder emissarynak "dolgozol" úgymond. De ugye ezt a zászlót minden más játékos is látja, szóval ha mondjuk van egy 5-ös szintű zászlód, nagyobb eséllyel ha látják azt.

8. A gold azaz a szerzett pénz csak skinekre költhető? vagy azon kivül még mire ?

Skinekre, vagy vásárolhatsz magadnak saját hajót belőle, amit el is nevezhetsz, ahogy akarsz. Nyilván bizonyos keretek között. De javarészt hajó és kalóz skikenre költöd. Fejelsztések nincsenek. Mindenki ugyanolyan stattal rendelkező fegyverekkel és hajókkal hajóz. De igazából nem is az arany a lényeg, hanem hogy hogyan alakítod a saját magad szórakozását a játékban. Rengeteg eszköz van amit tudsz használni.

Remélem tudtam segíteni, ha kérdésed lenne még, tedd fel bátran.

Kellemes Ünnepeket!

(#497) tomee88 válasza Balcsix (#494) üzenetére


tomee88
csendes tag

Szívesen. És ha lenne további kérdésed tedd fel bátran. Remélem tetszeni fog a játék hosszabb távon is. Jó játékot!

(#498) 22balu válasza tomee88 (#496) üzenetére


22balu
aktív tag

Szia,

Nagyon szépen köszönöm ezt a részletes összefoglalót, sokat segítettél :R :R :R

(#499) 22balu válasza tomee88 (#496) üzenetére


22balu
aktív tag

Hello,

lenne pár új kérdésem, ha a zászlót elveszítjük akkor többször mar nem lehet megvenni? Nem dobja fel sajnos mint lehetőség.
A captain voyage goldhoader questek többet adnak mint ami a goldhoadertol vehető ?

(#500) tomee88 válasza 22balu (#499) üzenetére


tomee88
csendes tag

Ha aktív emissary van a hajódon, és elsüllyedsz valahogy, akkor az aktuális szintet veszíted el. De a zászlót csak egyszer kell megvenned, utána bármikor "felrakhatod" azt a hajódra ezeknél az asztaloknál:


Közelmész hozzá és látni fogod hogy x-et vagy f-et kell nyomni attól függően milyen platformon játszol. Ja és ezt természetesen csak az outpostokon tudod megtenni.

Másik kérdésedre a válasz, attól függ. Főként attól, hogy milyen szintű küldetést veszel, vagy tudsz venni. Ahogy szerzel több szintet az adott kereskedőnél, lehetőséged lesz promóciókat venni, amivel magasabb szintű küldetésekhez kapsz hozzáférést, ami jobb kincseket rejt. Utóbbi egyébként kapni fog egy nagyobb ráncfelvarrást jövő kedden.

[ Szerkesztve ]

(#501) 22balu válasza tomee88 (#500) üzenetére


22balu
aktív tag

Köszi :) ez mit jelent hogy látszik ez a hajó a térképen?

(#502) tomee88 válasza 22balu (#501) üzenetére


tomee88
csendes tag

Ez azt jelenti, hogy az adott hajónak jelenleg guild 5-ös szintű zászlója van. Hasonló, mint a többi emissary de a guild zászló úgymond ez a te saját trading companyd. Nem gold hoarder, nem order of souls, nem merchant vagy a többi hanem guild. Annyi előnye van, hogy a sovereign sátornál tudsz minden (majdnem minden) lootot eladni bónusz arannyal.

(#503) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Sziasztok,

Ps5-ön játszok. Tetszik a játék, így mivel április 30.-án jelenik meg ps-re elő is rendeltem.
Vannak itt olyanok akik PS-en fogják játszani?
Elképzelhető, hogy a ps-es játékosok külön szervereket kapnak vajon? Mert itt vélhetően sokan kezdők lesznek, hacsak más platformon nem játszottak eddig.
Nem tudom mennyire lehet ezt egyedül játszani, lehet szívesen csatlakoznék 25+-os korosztályból álló csapathoz/játékosokhoz.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#504) Döglött Róka válasza JoceeHunt (#503) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Szinte biztos, hogy crossplay lesz. Eddig is az volt PC - Xbox között.

Lehet egyedül játszani.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#505) Benoe77 válasza Döglött Róka (#504) üzenetére


Benoe77
őstag

Ill. azt be lehet állítani, hogy csak kontrolleresekkel (konzolosokkal) akarsz játszani, vagy bill+egeresekkel (pc) is.

(#506) tomee88 válasza JoceeHunt (#503) üzenetére


tomee88
csendes tag

Szia

Három féle opció lesz. Csak Playstation játékosokkal való játék, csak konzolos (Xbox+PS viszont csak kontroller használható) és crossplay, ahol PC, Xbox, Playstation játékosokkal vagy ellen is játszhatsz (itt Xbox-on lehet billentyűzettel és egérrel is tolni, PS5-ön nem tudom lesz e támogatva).
Ha információim nem tévesek, alap beállításként mindenkinek a crossplay mód lesz beállítva.
Lehet egyedül játszani, de mint minden más multiplayer játék, hatványozottan jobban működik ha van kivel játszani, főleg aki rád tudja zúdítani az infó áradatot rögtön, és nem magadnak kell kitalálni mindent.

(#507) JoceeHunt válasza tomee88 (#506) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Szia,

Köszönöm az infót. Az egyedüli játék pont a tanulás miatt lenne számomra érdekes pár haverral úgymond.
Erre az Ubisoftos Skull and Bones-ra nagy reményekkel vártam, 136 óra után elég is lett belőle. Nincs kaland, monoton, unalmas, hogy csak az arany után rohanok körbe-körbe a gyárakba. Az első seasont kitoltam, de többet nem fogom szerintem elindítani.
Viszont ez a kalózos irány tetszene amúgy, néztem pár streamert akik SoT-ról közvetítettek, eddig a látottak alapján szimpatikus.
Csak azt nem szeretném hogy kis felfedezős, tanulgatós időszakomban állandóan alázzanak a régóta játszók :) a vizeken. Egyelőre ez a szövetségbe tartozás, valami szigetre hordom az anyagokat építkezni irány nem tiszta de majd csak alakul.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#508) Döglött Róka válasza JoceeHunt (#507) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Építkezni? Itt nem építesz semmit tudtommal.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#509) JoceeHunt válasza Döglött Róka (#508) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Egyik videóban láttam, hogy a lootot valami szigetre behordják, ott mondta a streamer, hogy klánban vannak és a klán tagjai közösen hordják be a lootot, amiből építik a szigetet. Lehet én értettem valamit félre.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#510) Döglött Róka válasza JoceeHunt (#509) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Volt egy ilyen event, de az community volt. Amúgy csak pénz jön a lootból amit kozmetikára költhetsz. Illetve jön commendation még, amiből még jöhet cosmetic unlock ill title.

A játékban nincs fejlődés egyáltalán. Csak játszol :)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#511) JoceeHunt válasza Döglött Róka (#510) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Na akkor ez jól hangzik :)
Hajókat is külön meg kell venni? Ha ledarálnak akkor a hajó kuka vagy megmarad?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#512) Döglött Róka válasza JoceeHunt (#511) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Megmarad persze, de el kell erni egy bizonyos szintet hogy sajat hajod legyen.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#513) pzstm válasza JoceeHunt (#511) üzenetére


pzstm
titán

illetve vannak Guild-ek (klánok) amikhez lehet csatlakozni :)
És ott ship title-eket is unlockolni akár meg hajó kozmetikai elemeket.

Illetve kapitányi hajó kell a Sovereign-nél történő eladáshoz

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Sea of Thieves
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.