Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Zolesz007 válasza tariattila (#546) üzenetére


Zolesz007
őstag

Sajna elég gányul voltam nem akartam teleköhögni szegényt, kifolyt a szemem. Örültem, hogy a zindex főoldaláról kiszürtem a lényeget. :DDD Ma reggel már egész jól voltam úgyhogy Angry birds-öztem :DDD

Fold 5

(#552) tariattila válasza Everman (#549) üzenetére


tariattila
veterán

én használtam úgy... gyári 2.1 Telenor
teljesen rendben volt!

most viszont tökéletes :K

az i is JB-vel az igazi nem? (tudom anélkül is tökéletes) DE az SGS is

(#553) Everman válasza tariattila (#552) üzenetére


Everman
addikt

Én jb nélkül használom az iP4-et, az SGS-t 4 napig bírtam gyári állapotban (igaz akkor még 2.1 volt).

(#554) debrejo


debrejo
senior tag

gyári Froyo-val használom, semmi kivetnivalóm nem volt/nincs ellene. Nem fagy, nem akadozgat, néha reccen egyet. Sokáig úgy voltam vele hogy minek romolni, egyrészt ez az első droidos telóm, lame vagyok én hozzá, másrészt nekem megfelelt a sebessége. Egészen addig, amíg nem láttam egy faszán összerakott, főzött rommal felszerelt SGS-t. Még mindig gyári van rajta, ha jön egy stabil GB, majd arra váltok.

(#555) [DE2JAY] válasza Everman (#549) üzenetére


[DE2JAY]
senior tag

Most ebből megint mit akarsz kihozni... csak szapulsz ... kiemelsz részeket HSZekből... És igen ez nem egy szakmai topik azért akartam - ahogy te mondtad - sz@rt dobálni FUNból...

Remélem nem ezekből a hszekből akarsz szintet lépni, mert ez egyre szánalmasabb...

Gangsters on the Boardwalk - Díjnyertes játékunk a Google play-en - [sᴧᴍsᴜɴɢ Galaxy s10e]

(#556) tariattila válasza Everman (#553) üzenetére


tariattila
veterán

a 2.1-nek is vannak fokozatai... az utolsó kiadások (JM8, JM9) mát nagyon jók voltak...

az igazat megvallva én mikor hazavittem egyből custom rom ment fel rá... de egyik ismerősöm mai napig azzal a gyári JM1 Telenor rommal használja és maximálisan elégedett vele...
előtte 3GS-e volt és ezt jobban szereti azt mondja...

én pedig szívesebben hasonlítom azzal mivel az árkategóriát szeretem figyelembe venni...
fiatot se hasonlítom saab-al össze soha... pont ezért ez az I4 kontra SGS szánalmas :U

[ Szerkesztve ]

(#557) Zolesz007 válasza Everman (#553) üzenetére


Zolesz007
őstag

Én azt mondom neked egy Gyári JS3-5-8 ROM-al meg egy K13C kernellel Root nélkül is tökéletesen használható és gyors az SGS (ha még lagfix-et is aktiválasz akkor képnézegetésnél meg zenehallgatásnál javul a betöltési idő, de ez mondjuk nem olyan fontos)

De full gyári JS kernelekkel sincs nagy gond, de voodoo sound miatt érdemes szerintem speedmod kernel.

[ Szerkesztve ]

Fold 5

(#558) kutkut válasza Everman (#547) üzenetére


kutkut
addikt

Jó, és? ;] Nálunk eddig minden nap volt konnektor. :))
Egyébként akit az üzemidő érdekel az vegyen pótakkut. SGS-hez van... És még szabványos USB is, ami múltkor "megmentette az életemet". :)

Meizu MX3 32GB

(#559) Zolesz007 válasza kutkut (#558) üzenetére


Zolesz007
őstag

Tényleg iP4-en lehet JB után háttértár üzemmódot csinálni?

Fold 5

(#560) [DE2JAY]


[DE2JAY]
senior tag

ide is beírom, akit érdekel:
Darky úgy látom feladta egy időre :O
"Everyone, go to sleep - you better look in a few weeks when I'll release a STABLE GINGERBREAD (I'm waiting for Samsung's new firmware) "

Gangsters on the Boardwalk - Díjnyertes játékunk a Google play-en - [sᴧᴍsᴜɴɢ Galaxy s10e]

(#561) Zolesz007 válasza [DE2JAY] (#560) üzenetére


Zolesz007
őstag

Nem csodálom. Amíg nincs forráskód ő sem tud mit kezdeni a bugokkal.

Fold 5

(#562) tariattila válasza Zolesz007 (#561) üzenetére


tariattila
veterán

volt pletyka és anyázás is ebből... a Doc release után jöttek ki az aktuális gyári átiratai...
fáni

(#563) bok92 válasza Everman (#549) üzenetére


bok92
addikt

Jelen! :D Se root, se főzött rom, se lagfix, és mégis elégedett vagyok :K

Mellesleg legelőször én is elgondolkoztam azon, hogy Iphone 4-et veszek, de miután láttam azokat a Handrás féle youtube videókat... Na azokon nagyon kiakadtam.Úgyhogy épp azért is SGS-t vettem, és nem bántam meg.Sőt ;]

(#564) philoxenia válasza Everman (#549) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A Bladet minden mókolás nélkül használom, egyszerűen nem érnének annyit a babrálás előnyei, hogy különféle romokkal próbálkozzak./nekem/
Ellenben kicsi a felület, bár gyönyörű így a kép, de a szemem már nem a régi hozzá....
Az SGS is kicsi lenne, nézegettem ismerősöknél, állandó szemüge kéne hozzá....
Ellenben próbaképp vettem egy olcsó androidos padot, a 7"-on már elég homályos néha a 480x800, tehát nekem pl. nagyjából 7" kéne, esetleg 8, /10"-ra már van netbookom/, de azért kicsit jobb felbontással. A Galaxy Tab jó lenne, csak rettentően drága lenne annyi időre, míg használom, tehát 7", 900x600 körüli felbontás legalább és max 70-80k -s ár....
Szerintem Kínában már gyártásban van a készülék ami ezt tudja.....
Minőségben elég a Blade-é, nem az örökkévalóság idejére tervezek, felvágni meg mással szoktam..... ;] Felénk egyébként még a Haipad is újdonság, csak lesi aki látja, a korosztályomban meg a Blade is unikum..... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#565) tariattila válasza philoxenia (#564) üzenetére


tariattila
veterán

a 3,5"-t én sem látnám már a szemem miatt... hiába a felbontás...
az kevesebbet számít nekem is mint a fizikai méret!
ha SGS töltőn van és a Bléddel netezek rendesen kifolyik a szemem :DDD

a 7" és + táblákból meg már vannak 50-től ajánlatok de sajna nem itthon... :(
(lásd ZTE tábla a Telenornál...) :O

[ Szerkesztve ]

(#566) [DE2JAY] válasza philoxenia (#564) üzenetére


[DE2JAY]
senior tag

+1 Mindig rácsodálkozom barátnőm Bladejére irtó kicsi pixeltávolság... Bjutiful!

Gangsters on the Boardwalk - Díjnyertes játékunk a Google play-en - [sᴧᴍsᴜɴɢ Galaxy s10e]

(#567) philoxenia válasza tariattila (#565) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azok az 50-esek még bizonytalan minőségűek sajnos, de egy fecske már van a Pannonnál, hátha lesz következő tablet is az olcsóbbakból....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#568) debrejo válasza tariattila (#565) üzenetére


debrejo
senior tag

nekem pont fordítva romlik a szemem, közelre tökéletes, távolra homályos. Mégis azért vettem 4 collos telót, mert "ha kicsi a péniszed, told meg egy bömössel SGS-el", muhaha :Y

[ Szerkesztve ]

(#569) Everman válasza tariattila (#556) üzenetére


Everman
addikt

"a 2.1-nek is vannak fokozatai... az utolsó kiadások (JM8, JM9) mát nagyon jók voltak..."

Gyári Kies-el frissített JM2-t használtam, csak root és voodoo lagfix ment rá. Mivel nem akartam megtartani, nem lett volna jó ötlet a garit kockáztatni.

"pont ezért ez az I4 kontra SGS szánalmas"

Lásd első hozzászólásom ebben a topicban ;)

(#570) kutkut válasza Everman (#549) üzenetére


kutkut
addikt

Sztem pont nem azok olvassák a topicot, akik gyári rommal használják. Látom, azért van kivétel...

1ébként, megőrülnék a widgeket nélkül... Wifi, csendes/rezgő mód, fényerő, hangerő screen lock, szinkronizálás, 3g, 2g, gps, kékfog... Mind 1 kattintás. ;)

Meizu MX3 32GB

(#571) debrejo válasza kutkut (#570) üzenetére


debrejo
senior tag

Én mindezt megoldottam egy circle launcherrel. Igaz, ez két kattintás, de annyit kibírok :D

(#572) Everman válasza kutkut (#558) üzenetére


Everman
addikt

"Egyébként akit az üzemidő érdekel az vegyen pótakkut. SGS-hez van..."

:D

"És még szabványos USB is, ami múltkor "megmentette az életemet"."

Nem tudom, én szintén szabványos USB-be dugom az iPhone-omat tölteni, a dokk konnektor meg picinkét elterjedtebb és több gyártó támogatja, mint a microUSB-t (akármilyen meglepő ez egyeseknek).

(#573) Everman válasza kutkut (#570) üzenetére


Everman
addikt

" Wifi, csendes/rezgő mód, fényerő, hangerő screen lock, szinkronizálás, 3g, 2g, gps, kékfog... Mind 1 kattintás."

Jailbreak után ott az SBSettings és minden egy helyen, valóban egy kattintással vezérelhető.

Az Androidon történő 2G/3G átkapcsolás egy kattintással szerintem sokakat érdekelne itt.

---

Egyébként jailbreak nélkül pont a 2G/3G átkapcsolás hiányzik, amit az auto3G megtett magától. A többi funkciót a rendszer lekezeli intelligensen, nem kell kézzel kapcsolgatni (BT-t kivéve, de azt nem használok).

[ Szerkesztve ]

(#574) tariattila válasza Everman (#569) üzenetére


tariattila
veterán

a Kieses frissítés utáni bárminemű rendellenes működésre nem is reagálok... :N

"Az Androidon történő 2G/3G átkapcsolás egy kattintással szerintem sokakat érdekelne itt."
ebben igazad van!
de egy helyett 4 kattintás és kész... szerencse, hogy hetente két-háromszor kell csak...
de eddíg (3/4-ed év) elvoltam enélkül is...
csak jól jött volna ha tudja egyklikkre... (viszont 4 klikkre root nélkül is tudja)

[ Szerkesztve ]

(#575) Everman válasza tariattila (#574) üzenetére


Everman
addikt

Az már régen rossz, ha a hivatalos, gyári frissítés nem megoldott hiba nélkül. Más megoldással ugyanis veszted a garidat, ha nagyon kekecek a Samsungnál.

(#576) tariattila válasza Everman (#575) üzenetére


tariattila
veterán

ez igaz... ezt elcseszték... mint sok más dolgot is

(#577) Everman válasza tariattila (#574) üzenetére


Everman
addikt

"(viszont 4 klikkre root nélkül is tudja)"

iOS-en is pont 4 klikk gyárilag :D

(#578) philoxenia válasza Everman (#575) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Jailbrakes iPhone-nal simán lehet menni szervizbe?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#579) ForRedGlory válasza Everman (#575) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Mivel ezt Samsung bácsi is tudja, hogy nagy gané a szoftvere, így nem veszik véresen komolyan ezt a gari vesztést... Van aki főzött rommal, rootolva, elcseszett szoftverrel vitte be és szó nélkül javították...

(#580) kutkut válasza Everman (#573) üzenetére


kutkut
addikt

A 2g, 3g-t külön gondoltam. :))
De akkor is ott a többi.
Ez az aksi... Tudom, hogy van ilyen, de sztem te is tudod, hogy van normál méretű 1500-as akku is. ;)

[ Szerkesztve ]

Meizu MX3 32GB

(#581) ForRedGlory válasza ForRedGlory (#579) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Illetve hogy pontosabb legyek. Én még személy szerint olyat nem hallottam az SGS topicban, pedig 40k feletti hsz szám van, akinek megvonták a garanciáját mert nem KIES segítségével frissített.
Pedig ha ilyen lenne, biztos telekürtölte volna a fórumot, hogy szar Csamcsung :)

(#582) debrejo válasza ForRedGlory (#579) üzenetére


debrejo
senior tag

Ebben egyetértek, a KIES eddig a legganébb ilyen program ami a pc-re került. Pedig van ott Sony mp3 lejátszóhoz is, ami alapból egy kissé macerás dolog, az LG PC Suite valamivel jobb, Nokia PC Suite is sokkal stabilabb volt. És sorolhatnám még.

(#583) Zolesz007 válasza ForRedGlory (#581) üzenetére


Zolesz007
őstag

A korrektség kedvéért ez így nem teljesen igaz. 1 volt már, igaz számtalan ellenpélda is.

Fold 5

(#584) ForRedGlory válasza Zolesz007 (#583) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Azért egy alaplapcsere nem azért volt, mert elrontotta a frissítést szerintem :D
Amúgy legyen igazad, de erre csak azt, hogy a kivétel erősíti a szabályt :D

(#585) Everman válasza philoxenia (#578) üzenetére


Everman
addikt

A jailbreak nyomtalanul eltüntethető, az SGS-nél meg elvileg minden változtatás nyomon követhető a szerviz részéről.

(#586) Zolesz007 válasza Everman (#585) üzenetére


Zolesz007
őstag

Ezt olyan sokszor hallottam de még senki nem tudta igazolni.

Fold 5

(#587) ForRedGlory válasza Everman (#585) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ja, mert pont az apple szakemberei hülyék, és nincs olyan berendezésük, amivel bármi kimutatható egy almán... Ezt tudod ki veszi be.

(#588) tariattila válasza ForRedGlory (#587) üzenetére


tariattila
veterán

nem érzed át a mondanivalóját az egésznek :DDD ... az jobb mint ez! pont

(#589) Everman válasza ForRedGlory (#587) üzenetére


Everman
addikt

Ha leformázol egy flash drive-ot és újra teleírod, akkor hogy tudod meg mi volt rajta előzőleg? Itt nem vinyó van, ahol a lemez mélyebb rétegeiből vissza lehet olvasni az eredeti adatokat. SGS-nél meg van valami szervizrész, ahol a verzióváltásokat rögzíti (azért írom az elvileget, mert ebben én sem vagyok biztos, csak pont itt a fórumon olvastam).

No meg az Apple nem javítgat, ha gond van, akkor cseréli a készüléket, nem vacakolnak a szétszedéssel és a flash visszafejtésével.

[ Szerkesztve ]

(#590) tariattila válasza Everman (#589) üzenetére


tariattila
veterán

és az 100-as, hogy ott nincs valami rejtett logger?

(#591) Everman válasza tariattila (#590) üzenetére


Everman
addikt

4 év alatt már kiderült volna, no meg eléggé szépen visszafejtik a rendszert minden verzióváltásnál a jailbreak miatt :)

Egyébként is nem nagyon lenne hol logolni, mert a teljes írható terület törlődik és felülíródik a Restore folyamán, az iBoot nem módosítható, a baseband területe sem alkalmas ilyen logolásra. Ja és gyárilag része a rendszernek egy adatmegsemmisítő funkció, ami szépen lenullázza a rendszert és felülírja a törölt területeket vagy 10x.

[ Szerkesztve ]

(#592) tariattila válasza Everman (#591) üzenetére


tariattila
veterán

no majd az i5-ben megoldják ezt... ;]

(#593) Everman válasza tariattila (#592) üzenetére


Everman
addikt

Nem hinném, a jailbreak elleni "harc" csak színjáték. Ha akarnák meg tudnák oldani, hogy ne lehessen feltörni a rendszert (része a rendszernek a TPM chip), de szüksége van az Apple-nek is az ötletekre, amit a jb közösségtől szerez be. Maga az App Store is innen származik, hisz már akkor létezett alkalmazás áruház (Installer) iPhone-ra, mikor SDK és Apple által elfogadott külsős alkalmazások nem is léteztek.

(#594) #97544192 válasza Everman (#573) üzenetére


#97544192
törölt tag

Ezt most benezted mert a ROM-ban amit hasznalok van widget a 2G/3G kapcsolasra (energiagazdalkodas nevu widget, az van rajta amit az user kivan).

(#595) tariattila válasza #97544192 (#594) üzenetére


tariattila
veterán

és ha ráböksz akkor mi történik??? :F

(#596) philoxenia válasza Everman (#589) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

szvsz, egy újra teleírt lemeznél elég érdekes lenne adatokat visszanyerni....
Ellenben bárminek az eredetiségét könnyen lehet ellenőrizni pl. ha egy rejtett adat például a formázás után már nincs ott.....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#597) ForRedGlory válasza Everman (#589) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Persze, hogy nem javitgat, mert ugy van osszerakva, hogy halando kalapacs nelkul szet sem szedi. Cserelj benne pl akksit ha rossz, vagy az akksi alatt valami elektronika megadja magat :-)

(#598) Everman válasza philoxenia (#596) üzenetére


Everman
addikt

"Ellenben bárminek az eredetiségét könnyen lehet ellenőrizni pl. ha egy rejtett adat például a formázás után már nincs ott....."

A formázás a Restore (hivatalos frissítési folyamat) része.

(#599) Everman válasza ForRedGlory (#597) üzenetére


Everman
addikt

"Cserelj benne pl akksit ha rossz"

Három csavart még ki tudok csavarni :D
[link]

"vagy az akksi alatt valami elektronika megadja magat :-)"

No azt meg nem szeretném házilag barkácsolni.

(#600) philoxenia válasza Everman (#598) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

De mivel gyári az adathordozó, lehetnek olyan részei, amit akármilyen felhasználói beavatkozástól függetlenül kezel, nem mondom, hogy így van, de én így csinálnám, akár egy független csippel például, ami csak a felírásokat rögzíti, milyen forrásból, mikor stb....
Egy PC-nél cseréled a wincsesztert, de a mobiloknál a gyári memóriát nemigen lehet cserélni, lehet elkülönített része, amit soha nem lát egy külső program megfelelő kód nélkül.
Jó példa erre a csodazip a Blade-nél, amire a gyári alaprom előtt senki sem tudott rájönni, ami ráadásul hardvertiltást is tartalmazott. /256MB-ból lett hirtelen 512MB, ha valaki nem tudná.../

599: gagyi, csavaros az ájfon? még a haipadomon sincsenek csavarok.... ;] vagy retro fíling..... :D

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.