Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) tariattila


tariattila
veterán

amúgy meg off topikba miért ne lehetne (vicces, nem személyeskedő, normális módon) bárkit eszmecserére invitálni?
kedves joe..... :(((
bezzeg neki ugyanezt szakmaiban lehet művelnie...
ez a véleményem az egészről
gratulálok 3/3

[ Szerkesztve ]

(#502) ForRedGlory válasza tariattila (#501) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Hagyd már, nem jött be az előrejelzése, még Everman kollégával is jól megvagyunk, persze országos cimborák lehet nem leszünk :D

(#503) kutkut


kutkut
addikt

[link] :DD

Meizu MX3 32GB

(#504) ForRedGlory válasza kutkut (#503) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Jó próbálkozás volt: [link]

Ülj le, 1-es ;]

(#505) tariattila válasza ForRedGlory (#502) üzenetére


tariattila
veterán

így van
tudtuk, hogy sgs-t akar...és érdekelt volna ez az elképzelése ismervén nézeteit...
ennyi...
de hát amit nekünk off topikban sem lehet... azt másnak on topikban szemrebbenés nélkül
ezt akkor valami "legmélyebbpokolbugyra" topikban lehet megbeszélni? ;]

(#506) kutkut válasza ForRedGlory (#504) üzenetére


kutkut
addikt

Neeee, azt az 1-et nem néztem. :W
:D és :P

[ Szerkesztve ]

Meizu MX3 32GB

(#507) [DE2JAY] válasza ForRedGlory (#504) üzenetére


[DE2JAY]
senior tag

'estét!!!
Azért látszik, hogy a flame csak nem alakult ki :C :C :C :C :C
Én gratulálok a közösségünknek

FRG: az aksi már 78%!!! Szolhatnál Darkynak hogy a film utánra legyen meg :DD
Majd gyüvök meglesem mit állatkodtok még ide :P :C

[ Szerkesztve ]

Gangsters on the Boardwalk - Díjnyertes játékunk a Google play-en - [sᴧᴍsᴜɴɢ Galaxy s10e]

(#508) ForRedGlory válasza [DE2JAY] (#507) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Én éjfélre tippelem a romot, Darkyt "ismerve" :D

[ Szerkesztve ]

(#509) tariattila válasza ForRedGlory (#508) üzenetére


tariattila
veterán

princess of darkyness? ;]

(#510) kutkut válasza ForRedGlory (#508) üzenetére


kutkut
addikt

1ébként JV1 alapra kéne majd rakni? :F

Szerk: [link] Valaki tolhatna egy glbenchmark-ot...

[ Szerkesztve ]

Meizu MX3 32GB

(#511) joey04 válasza tariattila (#501) üzenetére


joey04
titán

Tökéletesen bejött amit szerettem volna, könnyű kiszámítani az agresszív emberek reakcióját. Megkaptátok a figyelmeztetést, így elmarad a sárdobálás. ha ez a figyelmeztetés nem történt volna meg, a 454-től kezdve pokol lenne.

így más lesz a topik.

ja és nem személyeskedő módon természetesen lehet. De sajnos a tapasztalataim alapján az itteni emberek erre képtelenek, csak moderátori felügyelet mellett. Persze ez csak szvsz.

na kellemes társalgást.

szerk.: ha nagyon akarnék most is tudnék olyan kommentet előcibálni ebből a topikból korábbról, ami ha szigorúan vesszük személyeskedés, de hát nem akarok az itteniek hibájába esni: más szemében a szálkát... mert én sem vagyok angyal, tény.

[ Szerkesztve ]

(#512) ForRedGlory válasza joey04 (#511) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Viszlát.

tariattila: ez is bejött :D

[ Szerkesztve ]

(#513) tariattila válasza joey04 (#511) üzenetére


tariattila
veterán

milyen színű pokolról álmodtál?
Te csak úgy megítélsz előre bárkit is?

jó is lett volna a társalgás ha ez nem történik...
de jó hogy fogod a kezünk...köszönjük

most nézem... agresszív? kiszámítottad? bejött amit szerettél volna?
PH psyho

[ Szerkesztve ]

(#514) joey04 válasza tariattila (#513) üzenetére


joey04
titán

na ez már nem kell ide, inkább majd pm talán.

(#515) tariattila válasza joey04 (#514) üzenetére


tariattila
veterán

nem-nem! kell ez
az előzmény nem kellett volna
ilyen pm meg tök fölös...
ezzel én zárom soraim a témával kapcsolatban...
már így is fölöslegesen született pár hsz még ha offtopik is...

[ Szerkesztve ]

(#516) bmarko válasza joey04 (#514) üzenetére


bmarko
tag

Semmi személyeskedés, de a rendes sgs topicban is megjelentél "rendet" tenni. Köszi de szerintem nem kérünk belőle. Ha megfigyelted nem az itteniek mennek át másik topicba azt a bizonyos másik rendszert szidni, vagy dicsérni. Mindenki írjon a helyére és akkor nincs gond. Vagy készítsenek android vs. IOS pankráció topicot. De a magyar már csak ilyen, ami szerinte jó, az másnak is csak jó lehet, ellenvetés nincs...

[ Szerkesztve ]

(#517) tariattila válasza bmarko (#516) üzenetére


tariattila
veterán

itt az volt a "nagy baj" , hogy pár vicces (szerintünk) , ércelődő "Everman idézéssel" kuklukszklánsereget indítottunk egy legyőzhetetlen kaszt ellen...
de a nyagytestvér még a legoffabb topikot is szemmeltartja
ezzel mintegy őrangyalként vigyázva a rendet.... amit ő soha nem zavart meg... tehát más se tegye! :F

pedig megígértem, hogy zárom soraim ezzel kapcsolatban de ez akkora vicc, hogy még aludni se fogok tudni...
egykalap alá vesz mindenkit... komolyan mondom ki ő itt?
ez olyan mint ha követném az utcán és ha látnám (érezném), hogy rosszaságon töri a fejét akkor egyből beavatkozok

az ilyeneket moderálnám első körben

[ Szerkesztve ]

(#518) #97544192 válasza joey04 (#511) üzenetére


#97544192
törölt tag

Ilyen emberekbol lesznek az APEH ellenorok, barataim...

(#519) Bavid válasza joey04 (#511) üzenetére


Bavid
senior tag

És amúgy te mit kerestél ebben a topicban? Járod az androidos fórumokat, keresve hol kötnek bele imádott almádba? :W :W

Ne haragudj, de tőled a mobilarénán nem igazán láttam még "bezzeg az apple" típusú hsz-ken kívül mást.

Nekem semmi bajom az Apple cuccokkal, szerintem jók, (igaz durva árazásúak) viszont az elvakult fanatikusokat egyszerűen rühellem (ezt most ne vedd magadra), de egyszerűen a f@sz kivan tőle, hogy az applenek bezzeg ez milyen jól sikerült, és igen nekem van rá pénzem, és megengedhetem és hú de zsírkirály vagyok az iphonommal, és már ipadem is van. És ha valaki elkezd vitatkozni ezzel (bár azokat se értem, miért kezdenek, mikor tudják, hogy úgyse fogadják el az érveiket) már rögtön megy a fújolás, most meg hogy többségben vannak akik nem apple fanok, meg megy az árulkodás, hogy jaj itt vitatkozni akarnak. És akkor mivan? Vitatkozni jó dolog, csak meg kéne hallgatni az érveket. Aki meg személyeskedik, az tény, hogy nem szép dolog, de a legtöbben azért nem feltétlenül így vitázunk.
Peace!

(#520) bmarko válasza tariattila (#517) üzenetére


bmarko
tag

November óta követem az sgs topicot naponta többször is, de olyat még nem láttam, hogy bárki elkezdte volna szapulni a konkurenciát. Ha megfigyeléseim nem csalnak mindig megjelent valaki, aki jól leszólta az sgs-t, a lakók meg hagyták szó nélkül...

[ Szerkesztve ]

(#521) ForRedGlory válasza bmarko (#520) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Volt ilyen, de ne ugasson bele olyan, akinek koze nincs a topichoz... Olyan ez mintha atmennek a szomszedhoz es felelossegre vonnam, hogy miert delelott mossa az autojat... Sepregessen a sajat portaja korul...Ja nem tud, mert androidosok nem jarnak hitteriteni? Akkor elkezdi jarni a forumokat mint egy ugyeletes 3/3-as es jelent. Roviden...

(#522) telya


telya
aktív tag

na, kellett nektek kiszabaditani a palackbol a szellemet, en elore szoltam hogy nem kene..
joey gyerek ovoneninek valo arulkodasa miatt (tenyleg kivancsi vagyok hogy megis hogy talalt erre a topicra egyaltalan) pedig meg gondoskodo felugyeletet is kaptunk a fejunk fole egy full off topicban, csodalatos. :C

[ Szerkesztve ]

(#523) [DE2JAY] válasza Bavid (#519) üzenetére


[DE2JAY]
senior tag

+1 :R

Én annyit szólnék hozzá a témához, hogy sokat tanultam az iphone 4ről "vita" közben és én valahogy nem éreztem azt hogy hú de nagy falme van főleg hogy ku*ára OFF a topic :(((

[ Szerkesztve ]

Gangsters on the Boardwalk - Díjnyertes játékunk a Google play-en - [sᴧᴍsᴜɴɢ Galaxy s10e]

(#524) telya válasza Everman (#454) üzenetére


telya
aktív tag

a tobbi hozzaszolas meg elmegy de ebben egy ilyen kis helyen olyan sok baromsag van osszesuritve, hogy nem hagynam szo nelkul.

"Az SGS hardveresen több sebből vérzik"
az sgs hardveresen a kijelzo felbontasan es a vaku hianyan kivul gyakorlatilag mindenben ugyanolyan vagy jobb (jellemzoen az utobbi) az iphone 4-nel.

"gyengébb akku"
aha. iphone 4 1420 mAh vs sgs 1500 mah.

"gyengébb kijelző"
a technologiajabol adodoan mindenben jobb az sgs kijelzoje a felbontason kivul. ezt tobb pontos teszteken alapulo teszt alatamasztja.

"gyengébb minőségű kamera"
jobb de legalabb ugyanolyan a kameraja, ezt barmelyik youtube-ra feltoltott video alatamasztja, barmelyik tesztkep.

"Szoftveresen meg ott a kevésbé optimalizált OS"
bullshit, teljesen jol optimalizalt os az android.

"és az alapból gyengébb minőségű Androidos alkalmazások."
fogalmazzunk ugy, hogy tobb minosegi alkalmazas van most android-ra, mint ios-re volt az indulasa utan ugyanennyi ido alatt. 1 teljes evig az appstore mint olyan nem is letezett, az android igazi terjedese pedig alig tobb mint 1 eve kezdodott.
apropo most jott ki a flash 10.2, gyakorlatilag tokeletesen viszi az asztali gepre optimalizalt teljes kepernyos flash oldalakat is. ja, ez teged nem erint, bocs, te nezegesd csak a kek legokockakat :C

[ Szerkesztve ]

(#525) [DE2JAY] válasza telya (#524) üzenetére


[DE2JAY]
senior tag

:R Ha vege a filmnek ehhez meg en is teszek...

Gangsters on the Boardwalk - Díjnyertes játékunk a Google play-en - [sᴧᴍsᴜɴɢ Galaxy s10e]

(#526) [DE2JAY] válasza ForRedGlory (#508) üzenetére


[DE2JAY]
senior tag

Még 5 perc

MÁS:
"Akinek meg fontos, hogy a készüléke megbízható társ legyen és igényli a minőségi alkalmazásokat, az meg inkább valamelyik iPhone-t választja."

Ja úgy sajnálom a főnökömet is a 3GS-el nem bír ki egy napot, hogy ne töltse... Hoppá... És még a wifi nem is megy. Új korában sem bírta... sebaj...

Elszállt az ihletem a "fricskázáshoz", annyira felülemelkedtem e mondat után....

[ Szerkesztve ]

Gangsters on the Boardwalk - Díjnyertes játékunk a Google play-en - [sᴧᴍsᴜɴɢ Galaxy s10e]

(#527) Everman válasza telya (#524) üzenetére


Everman
addikt

"aha. iphone 4 1420 mAh vs sgs 1500 mah."

Pontosan ezért szégyen ez:

Készenlétben sem merül az iPhone 4 óránként 1-2%-ot, hanem 8-9 óra alatt 1%-ot.

"a technologiajabol adodoan mindenben jobb az sgs kijelzoje a felbontason kivul. ezt tobb pontos teszteken alapulo teszt alatamasztja."

Végül is szubpixel szinten a 3GS-el van egy csoportban, a túlszaturált megjelenítés a pár hónap alatt elöregedő kék subpixelek és a nagyobb fogyasztás is a jobb minőséget támasztják alá. Biztos igazad van...

"jobb de legalabb ugyanolyan a kameraja, ezt barmelyik youtube-ra feltoltott video alatamasztja, barmelyik tesztkep."

Én pont az ellenkezőjét tapasztaltam és ha youtube videókat nézek akkor is ezt látom, fotókról nem is beszélve.
A videók fakóbbak, élettelenebbek, a képek meg mosottak SGS-en.

"bullshit, teljesen jol optimalizalt os az android."

Ezen most csendben és elnézően somolygok :D

"fogalmazzunk ugy, hogy tobb minosegi alkalmazas van most android-ra, mint ios-re volt az indulasa utan ugyanennyi ido alatt."

Ez kb. a lőtéri kutyát sem érdekli. Most akarom használni a jobb alkalmazásokat nem 1-2 év múlva és pillanatnyilag erre nem az Android a megfelelő platform. Ennyi.

"1 teljes evig az appstore mint olyan nem is letezett, az android igazi terjedese pedig alig tobb mint 1 eve kezdodott."

Az Android Market 2 hónappal később nyitott, mint az App Store. Sajnálatos, hogy a Google kétes üzletpolitikája miatt még most sem kifizetődő fejleszteni rá... Ja, bocsi, de mégis, a vírusíróknak tökéletes platform :D

"propo most jott ki a flash 10.2, gyakorlatilag tokeletesen viszi az asztali gepre optimalizalt teljes kepernyos flash oldalakat is"

A "tökéletes" az a 8-10 fps-es videó megjelenítés, amit pl. a Xoom művel a 10.2-vel?
Köszi, lemondok róla, nálam falsh plugin :D nélkül is tökéletes a videólejátszás :D

(#528) Everman válasza [DE2JAY] (#526) üzenetére


Everman
addikt

"Ja úgy sajnálom a főnökömet is a 3GS-el nem bír ki egy napot, hogy ne töltse..."

Nem kéne végigjátszania a napot. Játék nélkül anno a 3GS-em lazán elment 2-3 napot.

"Hoppá... És még a wifi nem is megy."

Ezt nem ide kell írni, hanem a szervizben elmesélni.

(#529) joey04


joey04
titán

Úgy tudom, nincs megszabva, hogy ki melyik topikba írhat. Így hát én sem lehetek kizárva innen. Főleg, mivel nem mentem neki senkinek durván. A moderátori figyelem viszont sajnos kell, a korábbi tapasztalataim alapján. természetesen figyelem a topikot, mert esélyes, hogy ismét sértegetés tárgya leszek. Azt meg töröltetem. Ennyit a 3/3 (ami már önmagában személyeskedés) meg stb kommentről. Magamat védem, nem mást. Bár ha valakivel egy kalap alá vesznek, és azt sértegetik, természetesen azt is jelenteni fogom.

Szép Napot!

(#530) kutkut válasza Everman (#527) üzenetére


kutkut
addikt

Azért itt 1-2 dolog nem stimmel... :)
Jó, mivel tesómnak iPhone 4-e van, látom, hogy üzemidőben jobb a szifon, ha nyomkodod, azaz amikor világít a kijelző. De itt azért figyelembe kell venni az SGS 4"-os kijelzőjét... Ha nem nyomkodom (csak szinkronizál a háttérben), simán elmegy több napot is az SGS. Nálam átlagosan az akku 90%-át a kijelző eszi. Egyébként ez gondolom egy ősrégi teszt... Speedmod kernellel tuti más (jobb) lenne a helyzet. :)) - tényleg, a saját szememmel látom

Nekem még az android marketben is sok a jó alkalmazás...

És 1* megnézhetnéd, hogy megy egy flash az SGS-en...
Azt elismerem, az oldal görgetése nem a legsmoothabb, de ez néha flash nélkül is igaz. :))
De maga a videó, ha nem 720p-ben nézed, teljesen akadásmentes, fullscreenben pláne.
De sztem itt is vannak félreértések... Nem azért van a flash, hogy mindig bekapcsolva legyen és nézhessük, ahogy akadozik a scroll a sok flash reklám miatt. Mondok egy példát: footyroom.com-on szoktam nézni meccsösszefoglalókat... Flash nélkül akadásmentesen legörgetem az oldalt a videóig, majd rákattintok, bekapcsolja a flasht, kitolom fullscreenbe, és végignézem a videót annyi fps-sel, mint pc-n. A következő oldalbetöltésnél megint "nincs bbekapcsolva" a flash, azaz ha látok egy videót, csak rákattintok -> és megint van flash. De addig az esetek nagy többségében reccenés nélkül tudok böngészni. Mindezt úgy, hogy nem kockázik a böngésző. Tényleg nem.

Itt most nem akartam szidni egyik os-t se, ahogy nem is tettem, csak bemutattam a flash jó oldalát. És még egyszer: maga a flash videó nem akad/szaggat.

Huhh, jó hosszú lett. :))

Meizu MX3 32GB

(#531) [DE2JAY] válasza Everman (#528) üzenetére


[DE2JAY]
senior tag

Szerintem ez a chart már rég nem valós mikor készült? Arra is kíváncsi lennék, hogy mennyire független teszt... (Emléxem még nVidiánál is a hamis CHARTokra)

Gingerrel meg főleg értelmét veszti majd... De köszi, hogy olyan lelkesen írogatsz ide, hogy erre is van időd. Most legalább ha kérdeznek a kis szifonról többet fogok tudni róla... :R

A főnök nem játszik, de te látom ezt is jobban tudod... :R

RED Darky úgy látom elaludhatott, mi lett vele... vagy téglástotta az SGS-ét?

joey20 Én az SGS-t használó jómunkásemberekkel szerettem volna kibeszélni a szifon 4-et nem pedig, hogy vérszemet kapott almaimádók írjanak ide már már a valótlansággal határos csoda dolgokat...

[ Szerkesztve ]

Gangsters on the Boardwalk - Díjnyertes játékunk a Google play-en - [sᴧᴍsᴜɴɢ Galaxy s10e]

(#532) e.vid válasza joey04 (#529) üzenetére


e.vid
senior tag

Óvoda, kiscsoport. :D

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#533) GáborG


GáborG
tag

Hát látom ebben az Off topicban elszabadult az óvodai szint :)

Szerintem mindenki hadja abba az oltógatást főleg az IPhone-sok mert ez akárhogyis, de egy SGS és SGSII Off-topicja nem pedig IPhone Off topic!

Tehát hadjuk meg ha lehet az SGS-eknek, hogy szét Offolják a saját topicjukat :)

Köszönöm mindenkinek :R

Remélem nem személyeskedtem senkivel :C

GáborG

(#534) Everman válasza kutkut (#530) üzenetére


Everman
addikt

" De itt azért figyelembe kell venni az SGS 4"-os kijelzőjét..."

A méret itt nem lényeg, az AMOLED sajátosságok miatt a felbontás és használat módja (inverz, vagy normál megjelenítés) számít csak a fogyasztásba.

"Ha nem nyomkodom (csak szinkronizál a háttérben), simán elmegy több napot is az SGS."

Legutoljára a mostani hosszú hétvégén "teszteltem" az iP4 aksiját, 11-én reggel húztam le a töltőről és 15-én este kapott töltést legközelebb (ekkor még 8% volt benne), igaz nem sokat használtam közben, fél óra beszélgetés, kevés net meg a levelek letöltése volt ebben.

"Egyébként ez gondolom egy ősrégi teszt..."

Nem mai az tény, tavaly októberi, de nem hinném, hogy azóta a duplájára nőtt volna bármilyen kernelhack-kel a beszélgetési és 3G-s netezési ideje. De nem is ez a lényeg, hanem csak az, hogy állítottam, hogy gyengébb az SGS akkuja (nem kapacitásra) és ezt meg akarták cáfolni, pedig sajna ez konkrétan tény.

(#535) Everman válasza [DE2JAY] (#531) üzenetére


Everman
addikt

"Arra is kíváncsi lennék, hogy mennyire független teszt..."

Anandtech-es teszt, ami nem mondható túlzottan Apple barátnak, no meg a teszt nem is az Apple-ről szólt, hanem a Windows Phone-os készülékekről: [link]

"Gingerrel meg főleg értelmét veszti majd..."

Ha jól emlékszem a Froyo-nál sem az üzemidő növekedése volt a kommentek többségében :D

"A főnök nem játszik, de te látom ezt is jobban tudod.."

Akkor konkrétan szar az aksi a gépében, goto szerviz.

"Én az SGS-t használó jómunkásemberekkel szerettem volna kibeszélni a szifon 4-et nem pedig, hogy vérszemet kapott almaimádók írjanak ide már már a valótlansággal határos csoda dolgokat..."

Ja, hogy te csak szerettél volna egy kis "sz@rt" dobálni olyanokkal, akik igazat adnak neked minden komolyabb ismeret nélkül és bezavar, ha valaki rávilágít, hogy mennyire nincs igazad? Sorry, ezt nem mondtátok, mikor még privát üzenetet is küldtetek, hogy jöjjek ide.

(#536) tariattila válasza Everman (#535) üzenetére


tariattila
veterán

ne húzd fel ilyeneken magad... bár okod lehet rá :B

én személy szerint örömmel olvasgatom az ilyen "hivatalos" adatokkal alátámasztott összehasonlításokat...

és biztosan sokan mások is... ezért is lettél invitálva mert ezt elég jól "vágod"

igaz én voltam az ötletadó... de persze ezt nem komolyan gondoltam csak a téma nagyon az i irányába terelődött... abban pedig Te vagy leghíresebb (hírhedtebb) :DDD megmondóember...

Más:
én kérek elnézést ha bárkit is kellemetlen helyzetbe hoztam... és egyben kérnék mindenkit, hogy ha már OFF Topikban szakmai dolgokról eszmecserélünk akkor tartsuk tiszteletben egymást... hogy ne adjunk táptalajt hasonló "eseménynek" ami tegnap történt :R

(#537) Everman válasza telya (#425) üzenetére


Everman
addikt

Most kezdtem olvasgatni jobban ezt a topicot és telya mester tollából akkora marhaságok vannak jelen, hogy az már fizikailag fáj :D

"lenyeg hogy a nem rendszerszintu progik (beepitett progik (+ cydia progik)) semmilyen modon nem kepesek a hatterben futni"

Ja, a BSD Unix többszálú működése az csak legenda gondolom.

"amiken keresztul beepitett szolgaltatasokat tudnak hasznalni, de ezek kb lekorlatozodnak a hatterben levo audiora, voip szolgaltatasra es gps-re"

Amivel az Apple konkrétan lefed minden olyan szolgáltatást, aminek szüksége van a háttérben futásra. (Ha értenél a dologhoz, akkor tudnád, hogy az Android is hasonlóan működik, ha háttérbe küldesz egy alkalmazást, akkor ha normálisan van programozva, akkor szintén felfüggeszti a futását, a különbség az, hogy az Apple az SDK-n és az előzetes elleneőrzésen keresztül kikényszeríti ezt, míg egy Androidos alkalmazás, ha hibásan van elkészítve lezabálja az aksidat. Mindkét rendszer esetén van három állapota egy taszknak:
- előtérben aktív (ez a normál futás, mikor használod)
- háttérben aktív (amikor a háttérben is szükséges a program valamilyen interakciója, iOS-en az SDK-val készült alkalmazások esetén ilyenkor a lényegi szálak /GPS, hang, notifikációk stb./ egy-egy rendszerszálon tovább futnak és a fő alkalmazás felfüggesztődik ezzel is cpu időt spórolva, Androidon az egész alkalmazás aktív marad a háttérben értelmetlenül)
- és háttérben inaktív (amikor nincs szükség interakcióra, az alkalmazás futása megáll és csak akkor folytatódik, mikor ismét előtérbe kerül, ez pl. a játékokra jellemző)

Az iOS-nél van egy negyedik lehetőség, ha az alkalmazás még régebbi SDK-val készült, akkor háttérbe küldés esetén a rendszer elmenti az állapotát és kilépteti (ezzel minden erőforrást felszabadít, de a következő aktiváláskor onnan folytatja, ahol megszakították, a gyors belső flash memória miatt ez igazából nem jelent semmit).

Ezen trükkök miatt gyakorlatilag semmi különbség nincs a felhasználó fele, ugyanazt kapja mindkét rendszeren, csak az iOS esetén jóval kevesebb erőforrást és akkukapacitást emészt fel ez a művelet.

" a skype-ot hatterbe teve tudod folytatni a beszelgetest a voip api-n keresztul, de semmi mast nem tudnak a progik a hatterben csinalni, tehat ha pl a hatterben van a skype es valaki rad ir, kuld valamit, stb, azokat a progi nem tudja feldolgozni csak ha visszavaltasz ra."

Ilyenkor látszik, hogy még csak képen, vagy videón láttál iOS-t. A Skype köszöni, de akkor is tud reagálni, ha háttérben van, ha üzennek neked, akkor azonnal felugrik az üzenet és visszaválthatsz rá. Sőt az Androidhoz képest fényévekkel fejlettebb push miatt az üzenetküldő alkalmazásokra akkor is megérkezik az üzenet és jelzi a készülék, ha az adott alkalmazás nem is fut (vagyis, ha pl. az IM+-ban engedélyezem a push-t, akkor végig aktívnak fogok látszani MSN-en, bármikor írhatsz nekem, akkor is megkapom az üzenetet, ha az IM+ nem is fut és rögtön tudok válaszolni is).

"android-on viszont termeszetesen valos multitasking van."

Kár, hogy a két rendszer multitasking szolgáltatásai sokban hasonlítanak és a Gingerbreadtől még jobban közelítenek az iOS megoldásához.
Tudod ezek mobiltelefonok, nem jó dolog, ha egy háttérben ragadt aktív taszk lezabálja az erőforrásokat. Nem kívánom neked, hogy ne tudj mentőt hívni, mert egy kifagyott process a zsebedben lemerítette a telefonodat. Lehet, hogy hamar átértékelnéd a dolgok fontossági sorrendjét.

Egyébként csak halkan jegyzem meg, hogy az API-n keresztüli többszálú működés csak az App Store-os alkalmazásokra igaz, a Cydiás alkalmazások a BSD saját megoldását használják a multitaszkingra ami a desktop UNIX rendszerek megoldását használja.

No meg az imádott widgeteidről pár szó:
- lehet, hogy nem tudod, de a Widgeteket az Apple kezdte használni OSX alatt, a Google onnan lopta az ötletet. iOS-re nem véletlenül nem hozták át, mivel túl sok erőforrást zabál az Apple szerint.
- Ha jailbreakelt az iPhone-od, akkor használhatsz widgeteket, több megoldás is van rá pl.: [link] az más kérdés, hogy itt ezt kevesebb felhasználó igényli.

(#538) Everman válasza danifilth (#430) üzenetére


Everman
addikt

"alig várom hogy lehesen a hátteret is scrollozni iphonon is "

Évek óta lehet, meg van 3D-s háttérkép is, amivel még Androidon nem találkoztam :D
[link]

(#539) tariattila válasza Everman (#538) üzenetére


tariattila
veterán

jól néz ki...
gondolom nem kell hozzá JB

(#540) Everman válasza tariattila (#539) üzenetére


Everman
addikt

Kell hozzá jailbreak, de gondolom ez nem probléma, hisz a Speedmod kernelhez is kell rootolás :D

(#541) tariattila válasza Everman (#540) üzenetére


tariattila
veterán

tévedsz... nem kell hozzá!
;]

de még főzött rom felrakásához sem kell root...

[ Szerkesztve ]

(#542) kutkut válasza Everman (#534) üzenetére


kutkut
addikt

Az tény, hogy nem értek hozzá annyira, de azért csak számít valamit a kijelző mérete. A Samsung Wave, ami hardverileg igen közel áll az SGS-hez, csak ott 3.3"-os a kijelző: legalább 2* tovább bírja. Jó, nem volt Wave-em, de többen mondták, hogy 3 napot elmegy full használattal, többek között Mobilarena teszt.
És nem az android van szarul megírva, mert a kijelző kb. 90%-ban befolyásolja az üzemidőt, legalábbis amikor folyamatosan nyomkodom. Szóval a rendszer alig fogyasz.

Én olyan akkutesztet is láttam, hog egy iPhone 4 és egy Galaxy S "beszélgetett egymással" és amikor az iPhone "letette" a telefont (nem az antenna miatt;], lemerült), akkor az SGS-ben még volt 10%.
Amúgy szerintem is jobb egy picivel az iPhone üzemideje, amikor nyomkodod. De más esetben a tiédhez hasonló teszteket simán tud az SGS.
De 1 napot így is simán kibír (nagyon sokat nyomkodom), akkor meg nem mind1?

Egyébként tesóm kérdezi: JB nélkül csak a beállításokból lehet ki/be kapcsolni a wifit?

Meizu MX3 32GB

(#543) ForRedGlory válasza tariattila (#541) üzenetére


ForRedGlory
félisten

:C

(#544) Everman válasza tariattila (#541) üzenetére


Everman
addikt

Igaz (bár én az efs mappa mentése nélkül nem vágnék bele főzött romokkal való kísérletezésbe, ahhoz meg kell az a fránya root).

(#545) Zolesz007 válasza Everman (#544) üzenetére


Zolesz007
őstag

Már az efs mappát sem muszáj lementeni amúgy... Megfelelő csc-s romot kell felrakni és nincs gond. Unlock-hoz kell talán egyedül (de nem az eredetit hanem ha lezár akkor az aktuálissat) De ezek a mai ROM-ok nem zárnak le. :DDD

(najó most jut eszembe elvesző IMEI miatt mégis jól jön ha van eredeti efs mappa :DDD )

Amúgymeg 2 napig nyomom az ágyat megfázás miatt erre tessék! Kimaradtam a mókából. :DDD

[ Szerkesztve ]

Fold 5

(#546) tariattila válasza Everman (#544) üzenetére


tariattila
veterán

anélkül én sem...

Zolesz! pont erre való az sgs, hogy onnan is közöttünk légy! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#547) Everman válasza kutkut (#542) üzenetére


Everman
addikt

"Én olyan akkutesztet is láttam, hog egy iPhone 4 és egy Galaxy S "beszélgetett egymással" és amikor az iPhone "letette" a telefont (nem az antenna miatt, lemerült), akkor az SGS-ben még volt 10%."

Én néha igen sokat beszélek mobilon, iPhone-on az eddigi csúcsom 11,5 óra volt és még volt benne 12%, SGS-en valamivel több mint 7 óra és lemerült (2G-n és természetesen nem egyhuzamban).

"JB nélkül csak a beállításokból lehet ki/be kapcsolni a wifit?"

Persze. Minden rádiókkal kapcsolatos funkció ki/be kapcsolható a beállításoknál.

(#548) [DE2JAY]


[DE2JAY]
senior tag

Everman kérlek ne reagálj erre :))
Ezen az iphoneon hogy akad a widget ;] 0:13-nál

[ Szerkesztve ]

Gangsters on the Boardwalk - Díjnyertes játékunk a Google play-en - [sᴧᴍsᴜɴɢ Galaxy s10e]

(#549) Everman


Everman
addikt

Akkor fordítsuk meg a dolgot, jelentkezzen az, aki rootolás nélkül használja az SGS-ét.

No és az is jelentkezzen, aki mindenféle moddolás (főzött rom, kernel patch, lagfix stb.) nélkül, gyári állapotában használja.

(#550) Everman válasza [DE2JAY] (#548) üzenetére


Everman
addikt

Nem élő videót látsz, hanem VNC-n keresztül, desktop gépen rögzítették a képet, ezért akad.
(Ezt onnan lehet rögtön látni, hogy az érintési pontokat kis körökkel mutatja).

Csak a teljesség kedvéért reagáltam mégis :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.