Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:13

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S2 - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43251) edgelaszlo válasza #79335424 (#43248) üzenetére


edgelaszlo
senior tag

4.4.4-e Spirit rom van fent, 1.5-ös verzió, külföldön szeretném használni offline állapotban, ha kikapcsolom a mobilnetet sajnos nem talál műholdat, mint anno egyik másik 4.1.2-es rom esetében. amint van mobilnet- amennyire én tudom, "rásegít" így a helymeghatározáshoz, minden működik rendben. gondoltam ROM függő. pl egyik 4.4.4.-es romban sem tudtam átírni text editorral a GPS config file-ban, a "North-america" sort "hu"-ra, ami szintén elősegíti a gyorsabb pontosabb műhold találatot... tudom hogy elvileg a fent említett-amúgy itt tiltott navi- offline kellene hogy működjön, de sajnos nem így van. ezért kértem segítséget, maradjon e a 4.4.4. vagy álljak vissza 4.1.2.-re. thx

[ Szerkesztve ]

telefonok, tabok, gitárok, erősítők

(#43252) daninet


daninet
veterán

Sziasztok
Feldobtam a 4.4 neat romot, és az a gondom, hogy kicsit mosottak az ikonok. Mintha alacsonyabb lenne a felbontásuk. Találkozott ezzel a gonddal valaki?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#43253) logarithm válasza edgelaszlo (#43251) üzenetére


logarithm
őstag

leszedsz egy gps-el foglalkozó progit a playről és letölteted vele a gps adatokat netről még otthon és akkor nem lesz gond szerintem ezzel. pl: [link] de van sok fajta nézz szét.

(#43252) daninet
Nem hiba, slimromoknak 182 dpi az alapbeállításuk. [link] progival átállítod a stockra ami 240 dpi. (vagy amire akarod)

[ Szerkesztve ]

(#43254) daninet válasza logarithm (#43253) üzenetére


daninet
veterán

:R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#43255) #79335424 válasza edgelaszlo (#43251) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ahha! Így már értem. De ez nem navi ügy, hanem rendszer ügy. Vagyis tök mind1, hogy milyen offline navit szeretnél használni, mivel maga a rendszer nem tudja meghatározni a pozíciót. Doriban lehet állítani a szervert, de fura, hogy root joggal nem tudsz módosítani egy conf fájlt.

(#43256) Gloob válasza edgelaszlo (#43251) üzenetére


Gloob
addikt

Sziasztok
Elhagytam ugyan már az S2-őt, de néha visszanézek. Légy türelemmel. Az első jelfogáshoz elég hosszú idő kell! Néha 15-20 perc is. Amit Logarithm javasol. tökéletes. Letölti GPS adatokat 3 napra előre. Mellesleg a gps.conf file szerkesztésének mennie kéne, ha van tényleges valós ROOT jog. Van a Playon olyan progi is, ami szintén root joggal átírja a config file-t. Egyébként ez sajnos nem hardveres dolog csak. Van másik offline navi, ami gyorsan fog jelet, az említett viszont nem mindig. Próbálj jelet fogatni másik alkalmazással, lehet akár a fényképező is. Az is olyan lassan talál holdat?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#43257) daninet


daninet
veterán

Sziasztok.
Eredeti akksit és hátlapot hol tudok venni itthon?

Mod: jó áron :)

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#43258) salgocomp válasza daninet (#43257) üzenetére


salgocomp
senior tag

Aksi az pont van nekem egy, és még jó áron is. :)

(#43259) mikesgabor válasza salgocomp (#43240) üzenetére


mikesgabor
aktív tag

Hát úgy terveztem,hogy egy hoszabb véleményt írok a 2.3.6 stock GB-ról.

Én nem rég vagyok ebben a témában.Mi sem bizonyítja jobban,hogy az első androidos telómon 4.0.2-volt.
Akuról annyit,hogy nem tudom az enyém mennyire mérvadó 1,5 éves aksi van a telómban.Fél nap alatt mobilnet nélkül is simán lemeríthető.
A mostani tapasztalatom alapján !nekem! pontosan 4 órával bírt többet intenzív használattal.Készenlétiben viszont sokkal nagyobba különbség.Minimális használattal szerintem 3 napot simán elmenne.Kis játék vagy net,kis fénykép/videó stb másfél két nap.Memória sokkal több marad,de mivel az JB-ben is van elég ezért a működési sebességen ez nem változtat szinte semmit.

Viszont a JB-hez képest tényleg nagyon nagyon "fapados".Viszonylag hamar ráált a kezem,de voltak dolgok amiket nem tudtam megszokni.
Pl.:
A alkalmazások telepítésénél a telepítés,mégse,indítás gombok pont a másik oldalon vannak.(többször rosszra nyomtam.egyszerűen nem bírt ráállni a kezem)
Lehúzva az értesítési sávot kevés gyorsbeállítási lehetőség van és ezen az atya úr istenért sem tudsz változtatni,mert minden app ami tudna minimum 4.0-át igényelne.Widgetekbe persze ki lehet rakni,de abból én mér kinőttem :DDD
De van még jó pár apróság,mint a képernyő elforgatás.Nem fordul.
:Y Pattan. :Y De akkorát,hogy a nyakad is megrándul tőle.
A játékok appok ugyanúgy futnak se gyorsabb,se lasabb(már ami elindul)

Szóval egy szól mellette,sok sok ellene.

Úgy indultam neki,hogy nem nagyon számít mennyivel puritánabb,ha sokkal jobban bírja vele az aku,akkor ezt használom,mert így használhatóbb a telefon.
Na most az aku,ha nem is olyan sokkal,de jobban bírja,de annyival puritánabb,hogy már meg attól vált számomra használhatatlanná.
(Sosem gondoltam eddig erre! :N de most ez is eszembe jutott "úr isten mi van ha valaki ezt meglátja")

Persze nem ennyire vészes a helyzet,de nekem már zavaró.

[ Szerkesztve ]

(#43260) edgelaszlo válasza Gloob (#43256) üzenetére


edgelaszlo
senior tag

(#43253) logarithm
(#43255 Somatom

visszatettem a telefonra a Jellysnap nevezetű általam igen favorizált romocskát és lőn csoda, rövid időn elül repülő módban talált gps-t és működött is pontosan, megbízhatóan stbstb...de köszönöm a válaszokat. :R

sztem ez amúgy rom és rIGO kombótól is függhet sztem, megjegyzem a Jellysnap-ben sem tudom átírni a config file-t...illetve átírom, save & exit, majd ha újra belépek az eredeti info van benne. de ebben legalább pl, nem north usa és csak közelebb vannak lengyel barátaink mint az amik... :))

telefonok, tabok, gitárok, erősítők

(#43261) salgocomp válasza mikesgabor (#43259) üzenetére


salgocomp
senior tag

Én is valami hasonlóra gondoltam, ezért is nem váltottam, köszi a beszámolót. :)

(#43262) #79335424 válasza edgelaszlo (#43260) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én ezeket a szerkesztéseket RootExplorerrel (pro) szoktam csinálni úgy, hogy:
Kimásolom a fájlt.
Szerkesztem.
Csatolom a systemet r/w -ben.
A szerkesztettel felülírom a régit.
Beállítom az eredeti jogosultságokat és tulajdonosi viszonyokat (egyéni, csoport).
Visszacsatolom csak olvashatóként a systemet.
Reboot.

[ Szerkesztve ]

(#43263) edgelaszlo válasza #79335424 (#43262) üzenetére


edgelaszlo
senior tag

próbáltam a root explorerrel, ES File explorerrel is, sajnos nem akarta az "igazat"...most pc-n átírtam és visszamásoltam. így sikerült. nem tudom miért van ez, korábban simán bele tudtam bmibe firkálni ezzel...

telefonok, tabok, gitárok, erősítők

(#43264) #79335424


#79335424
törölt tag

Egy kis tapasztalás. Nagyon nehezen állt fel a rendszer képernyőbekapcsoláskor. Úgy tűnt, hogy a Launchert is be kellett töltenie. Kikapcsoltam STweaks -ben, memory alatt, az oom -et. Most rendben működik, de ez nem kerek, mert nem véletlenül találták ki. Egyre jobban érzem, hogy csúf tudatlanság esete áll fenn és útálok sötétben tapogatózni. Tud vki STweaks/Dorimanx részletes leírást? Pl. a tweak menüpontban az egyes tweakek pontosan miket kapcsolnak (persze van, ami adja magát) és milyen összefüggéseik vannak? Vagy a Governor kapcsolgatások automatizmusa hogyan működik, mikor vált fel, vagy le és hol lehet aktiválni, vagy deaktiválni?

(#43265) tomyka74


tomyka74
senior tag

üdv
szeretnék egy cm rom-ot feltenni a sgs2 telómra! ez az első próbálkozás ugyhogy nem szeretném elbaszni a telóm. a telo rootolva van de még a gyári rom van rajta és ki szeretnék próbálni másikat hátha gyorsabb lenne tőle meg stabilabb! ebben tudnátok segíteni kicsit szájbarágósan!
melyik rom-ot tegyem fel melyik a legjobb mi a telepítés menete meg ilyenek!
nagyon köszi a segítséget!!! :R mégegyszer jelzem először próbálkozom! :))

(#43266) tomyka74


tomyka74
senior tag

[link]

ezt követve mennyire működőképes? vagy ezt inkább hadjam?

(#43267) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok.

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok:
Munkatárs S2-jén az Android OS 30-40%-al az első a fogyasztásnál. 8-9 órát bírja így csak a készülék, visszafogott használattal. Gyári 4.1.2 szoft, nem volt mokolva egyáltalán.
Ismerős jelenség, valaki más is találkozott vele?
És még egy probléma, hogy néha eldobja a jelet. Ez is lehet a SW hibája?

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#43268) Braddock válasza tomyka74 (#43265) üzenetére


Braddock
őstag

Ha CM romot szeretnél, akkor Én a KitKat alapú CM11-et ajánlanám. Abból is a Snapshot verziót, ami egy stabil havi verziója a CM11 nightly-nak.

Ezeket kell letölteni:
KitKat alapú cwm: 1. hsz-ban csatolmányként
CM11 ROM: A legfelső a legfrissebb
KitKat GAPPS: Ezt: gapps-kk-20140105-signed.zip (Ezek a google cuccai)

A fentieket másold a belső memóriába.

A telepítés menete általánosan
Összefoglaló alapján, lásd 0. hsz az oldal tetején

Röviden:
1. Backup készítés sd-re és az EFS mappa komplett lementése biztonságos helyre (pc, felhő, pendrive), több példányban. (0. hsz.)
2. Ha ez megvan, csináljunk recoveryben egy egy full wipe-ot:
"wipe data and factory reset"
"wipe cache partition”
"wipe Dalvik cache” (az advanced menüben találjuk)
3. A KitKat cwm-et a recoveryből felrakod "install zip from internal SD card", majd reboot recovery immár az új cwm-be
4. Ugyanígy mehet utána a rom és újraindítás nélkül rögtön a gapps zip is
5. ha végzett, akkor "restart" és készen is vagyunk

(A legjobb lenne, ha személyesen ismernél olyan embert, aki csinált már ilyet. Valamint várj még pár hsz-t, hátha mások részéről valamivel kiegészül a szösszenetem. Nem olyan bonyolult, mint amilyennek elsőre tűnik, Én is fórumos segítséggel estem neki :K )

[ Szerkesztve ]

(#43269) tomyka74 válasza Braddock (#43268) üzenetére


tomyka74
senior tag

óóó nagyon köszönöm!! ugrok is neki!! :R :R :R :R :C :C :C :C :C :DD

(#43270) logarithm válasza Braddock (#43268) üzenetére


logarithm
őstag

Nem igaz, hogy a snapshot stabil. (főleg, hogy köztudott, hogy média server bug van, zene bug van, sd kártya bug van stb..)

A snapshot egy szoftver olyan időszakos kiadása, amely a fejlesztés valamely fontosabb fázisában készül. Mint ahogy arra az angol név is utal, ez egy pillanatkép a fejlesztésről. Célja, hogy a külső fejlesztők, felhasználók, érdeklődők belepillanthassanak a fejlesztés pillanatnyi állásába.

Másik jelentése egy fájlrendszerről vagy adatbázisról készített pillanatkép.

M jelzés pedig: milestone tehát csak egy mérföldkő a fejlesztésben.

a stable=stabil-al, és abból is szokott lenni kb 2-3db kiadás mire végleg lezárják az ügyet (kódot) legalábbis cm esetében :U (csak mondom, semmi támadás)

[ Szerkesztve ]

(#43271) Braddock válasza logarithm (#43270) üzenetére


Braddock
őstag

Az igaz, hogy nem nevezhető végleges stabil ROM-nak, viszont napi használatra pont ők maguk ítélik stabilnak: Itt írják

Persze az, hogy mit írnak, és mi a valóság, persze eltérhet.
Jobbnak gondoltam ezt ajánlani, mint egy nightly-t.

Vagy a legutóbbi valóban végleges stabil JB romot is felteheti.

Köszi a helyesbítést!

(#43272) tomyka74
Ami valóban végleges és stabil, az a JB rom: 2013-09-23 15:29:57

[ Szerkesztve ]

(#43272) tomyka74 válasza Braddock (#43271) üzenetére


tomyka74
senior tag

igen igen figyelem a párbeszédet!! hadd okosodjak!!

(#43273) tomyka74 válasza Braddock (#43271) üzenetére


tomyka74
senior tag

telefonszámok képek videok üzik azok maradhatnak ugye mert azok az sd kártyán vannak azok nem sérülnek csak a rendszert írja felül mint mondjuk a számítógépen mikor win-t cserélsz??

(#43274) Braddock válasza tomyka74 (#43273) üzenetére


Braddock
őstag

SD-hez nem nyúl. Telefonszámok, meg a Gmail-ben vannak gondolom felszinkronizálva. Jobb, ha lecsekkolod valóban az sd-re menti-e a dolgokat, nehogy a belső memóriába mentődjenek mondjuk a képek, ha jól tudom alapban oda menti amit fotózol, stb.
Gmailben (pc-böngésző) meg bal felül a Google felírat alatt Gmail, ami egy lenyitható menü, ott Címtár, és ott látod a telefonszámokat, ha szinkronizálva vannak. Itt tudod könnyebben szerkeszteni is őket.

Tudod: mentés, mentés, mentés. :K

[ Szerkesztve ]

(#43275) Just_Reboot válasza Braddock (#43271) üzenetére


Just_Reboot
addikt

A Sapsotot kiadás előtt tesztelik amíg a Nightlykat nem. Ebből következik hogy sokkal "stabilab" mint egy Nightly. Teljesen használhatóak a CM11 es romok.

[ Szerkesztve ]

(#43276) gzbotii válasza gzbotii (#43267) üzenetére


gzbotii
veterán

Erre senkinek ötlet?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#43277) randras_83 válasza gzbotii (#43276) üzenetére


randras_83
addikt

Nálam akkor jön elő az OS dara, ha a térerő nem ok és folyamatosan váltogatja a hálózatot. Milyen a lefedettség feléd? SIM kártya milyen régi benne?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#43278) gzbotii válasza randras_83 (#43277) üzenetére


gzbotii
veterán

SIM régi, lefedettség (még 4G-ből is jó).

Jeleztem, hogy térerő problémái is vannak, néha eldobja a jelet és csak újraindítás segít rajta

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#43279) randras_83 válasza gzbotii (#43278) üzenetére


randras_83
addikt

Jaa szelektíven olvasok. :) másik, újabb simmel is ugyanez a szitu?

https://www.flickr.com/randras83/

(#43280) gzbotii válasza randras_83 (#43279) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem volt próbálva. Ez segíthet?

Azért érdeklődöm aktívan, mert gondolkodom, hogy megvenném tőle :B

De gondolom nem HW probléma, egy másik ROM segítene a problémán, ugye?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#43281) randras_83 válasza gzbotii (#43280) üzenetére


randras_83
addikt

franc se tudja, nem mai darab. én megpróbálnám másik simmel, hátha akkor ok, vagy egy fatory resetet. gyári rommal nem kellene ilyeneket csinálnia. nálam még van s2 annak semmi baja. ma tolom rá a 3 fájlos jb-t, holnap meg megy az új tulajdonoshoz.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#43282) Braddock válasza Just_Reboot (#43275) üzenetére


Braddock
őstag

Ok, köszi! Én is azt használok egyébként.

(#43283) mikesgabor


mikesgabor
aktív tag

Na most mit csináljak?
bootlop
Bejön a Samsung Galaxy S2 utána ujra indul és ujra és ujra stb...
Semmit nem csináltam csak ujraindítottam.A CMW-be sem enged belépni.

(#43284) logarithm válasza mikesgabor (#43283) üzenetére


logarithm
őstag

Akku ki, vársz egy picit vissza. indítod cwm-be, ha be enged wipe data / factory reset.
ha nem enged be download mode-ot próbálod ugyan így és egy romot felteszel. (utána érdemes wipe-olni)

(#43285) mikesgabor
Nem tudom, mi történt? milyen rom stb?
Lehet nem wipe-oltál rendesen telepítés előtt, hibás partíció lett, vagy valami ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#43285) mikesgabor válasza logarithm (#43284) üzenetére


mikesgabor
aktív tag

Már próbáltam az aksi ki be de nem enged a cmw-be belépni.Miért történt ez?

(#43286) mikesgabor válasza logarithm (#43284) üzenetére


mikesgabor
aktív tag

Már tegnap óta a 3+1 es Jb van fent vissza tettem,csak szerettem volna ujraindítani és ez fogadott.

(#43287) logarithm válasza mikesgabor (#43286) üzenetére


logarithm
őstag

Telepítés előtt cwm recoveryben wipe data / factory reset és wipe cache partition plusz format /system-et megcsináltad igaz? és utána indult a letöltő mód és odin kombó? :)

amúgy választ nem tudok rá, hogy mitől lett ez. (az android sz*r, winphone-t kell venni vagy almát és nem lesz gond ;] )

[ Szerkesztve ]

(#43288) mikesgabor válasza logarithm (#43287) üzenetére


mikesgabor
aktív tag

Persze meg volt minden rendesen.Elméletileg ilyen nem kellett volna,hogy bekövetkezzen.???
Na mindegy fent van a rom cmw,root.Kezdhetem elöről.

(#43289) mikesgabor


mikesgabor
aktív tag

Sziasztok.
Valahol olvastam a fórumon valaki belinkelte,de most sehol nem találom.
Azt az oldalt ami taglalja,hogy mi az ami törölhető a system mappából és hogy mi mit csinál.
Tudna valaki segíteni?

(#43290) TheBomberman válasza mikesgabor (#43289) üzenetére


TheBomberman
tag

tessék

(╯°□°)╯︵ ┻━┻

(#43291) mikesgabor válasza TheBomberman (#43290) üzenetére


mikesgabor
aktív tag

:R Ez az isten vagy :R
Köszönöm
De már nem foglalkozok vele.Holnap megyek Debrecenbe kórházba.Előzetes hírek szerint egy kb hétre.
Szurkoljatok nekem,nagyon meg fognak kínozni! :(

(#43292) Braddock válasza mikesgabor (#43291) üzenetére


Braddock
őstag

Jobbulást és kitartás!

(#43293) klrt


klrt
tag

Üdv urak!
SlimBeam4.3 at használok. Most vettem észre, hogy az sms-nél nem tudom kihasználni a 160 karaktert, nem mutatja, hogy mennyi karakter van még vissza.
Mit és hol kellene beállítanom?
Köszi

(#43294) #79335424 válasza klrt (#43293) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem ismerem a Slim Beam -et, de sztem ezen nincs mit beállítani. Vagy tudja a ROM, vagy nem. Utóbbi esetben talán másik SMS alkalmazás használata lehet a megoldás. Én a "gyárit" használom, mivel a Wanam mutatja a karaktereket, de ha jól emlékszem, akkor a Handcent -ben van ilyen lehetőség.

(#43295) joy_k válasza klrt (#43293) üzenetére


joy_k
tag

Szia!
En SlimKat romot hasznalok, de majdnem ugyanaz, azt vettem eszre, hogyha angol karakterekkel irom az uzit ugy ki tudod hasznalni a 160 karaktert, de ha egy ekezetes is belekerul akkor hetven koruli erteknel mar le szabalyoz, sajnos meg en sem talaltam ra megoldast. :F

(#43296) klrt válasza #79335424 (#43294) üzenetére


klrt
tag

A slimbeam alá vissza lehet hegeszteni a gyári sms rendszert, vagy az nem megoldható esetleg túl bonyolult?
Addig is meglesem azt a Handcentet. Vagy marad amit joy_k használ és javasolt.

Köszi Somatom és joy_k !

(#43297) NORBl


NORBl
aktív tag

Ez jó kártyának számít ? Van 20.000 ft kuponom, amit le kell vásárolnom. Telefon 32-ig lekezeli, vagy fel sem ismeri ?

[ Szerkesztve ]

(#43298) edgelaszlo


edgelaszlo
senior tag

Tud valaki esetleg olyan zenelejátszó alkalmazást, amit lezárt képernyőnél is tudok kezelni? Illetve a lockscreenre kitesz vmi kezelő felületet.

[ Szerkesztve ]

telefonok, tabok, gitárok, erősítők

(#43299) gezatata válasza edgelaszlo (#43298) üzenetére


gezatata
aktív tag

PlayerPro Music Player és Poweramp Music Player biztos tudják
most teszteltem őket

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#43300) edgelaszlo válasza gezatata (#43299) üzenetére


edgelaszlo
senior tag

Thx

telefonok, tabok, gitárok, erősítők

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.