Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:13

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S2 - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43051) salgocomp válasza Just_Reboot (#43050) üzenetére


salgocomp
senior tag

Mit lehet azon érteni, hogy hamarosan ? Elég kíváncsivá tettél...:D

(#43052) #79335424 válasza Just_Reboot (#43050) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az a 6 -os érdekelne, mikroSD -s, dual SIM -es verzióban. :)

(#43053) Just_Reboot válasza salgocomp (#43051) üzenetére


Just_Reboot
addikt

17 én kijön a nexusokra a lollipop.img onantól pedig a cm es srácok ráugranak a témára és jön a cm12, én is váltok miest kapni Telenyomoréknál.
Somatom: a nexusok sajnos soha nem lesznek bővíthetőek,a dual simel nem tudom hogy állnak,de az FM rádiót sem támogatják.

[ Szerkesztve ]

(#43054) mikesgabor


mikesgabor
aktív tag

Sziasztok.
Ha jól látom akkor ez a teló csak a GB romokkal merült frankón?
Van olyan rom ahol a gyári kamerája egy kicsit fel van turbózva és az akksit egy picit jobban kíméli?

(#43055) Kékes525 válasza mikesgabor (#43054) üzenetére


Kékes525
félisten

Ragaszkodsz a gyári kamerához? A Playen van egy csomó: camera ha nem tudsz dönteni, akkor itt megkérdezheted, hogy melyiket ajánlják: Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik Persze írd le, hogy mit tartasz fontosnak benne és milyen Android verzióhoz kell.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#43056) mikesgabor válasza Kékes525 (#43055) üzenetére


mikesgabor
aktív tag

Hát a gyárihoz ragaszkodnék.Milliót kipróbáltam már,de a gyári az csak gyári.Egyedül talán a HDR-ek azok amik kiemelkednek.De ott is ha nem gyári piszok lassan dolgoznak.Pedig az s2-nél már lehetne gyors HDR fotót készíteni.

(#43057) salgocomp


salgocomp
senior tag

Nekem ez az aksiidő ami nem nagyon tetszik. Gyári 4.1.2 és 2-3 óra alatt lement 13 %-ot, úgy, hogy hozzá sem volt nyúlva, csak a wifire volt csatlakoztatva. Vadonat új aksi. Wakelock detector szerint semmi gond. Valami ötlet ? Hibás aksit vettem, vagy ez ilyen, hogy max egy napot bír ki a telefon ?

(#43058) logarithm válasza salgocomp (#43057) üzenetére


logarithm
őstag

Kell neki 1-2hét és remélhetőleg beáll, főleg ha új. Ha utána sem oké, akkor passz, de nem hinném, hogy akku probléma.
Egyébként igen, ha használod 8óra alatt nullára viszed az akkut. Nekem sikerül 3-4óra alatt is.

[ Szerkesztve ]

(#43059) salgocomp válasza logarithm (#43058) üzenetére


salgocomp
senior tag

Ebayről van, Angliából, 2014/3-as gyártás. Remélem beáll, mert azért csak jó lenne néha használni a telefont, lassan már nem merem nyomkodni délelőtt, hátha délután kell még valamire.

(#43060) noto válasza salgocomp (#43059) üzenetére


noto
senior tag

Ebayrol vettem én is harmat gyenge hiàba uj
utàngyàrtott gagyik sajna
Menjél be egy samu szervizbe ott tudsz venni eredetit na az birni fogja
jo 3 szor annyi mint a gagyi de az birja 😀

(#43061) mikesgabor


mikesgabor
aktív tag

Sziasztok.A proci órajelét lejebb lehet állítani büntetlenül?Akksi időben számít valamennyit?
Vagy tökmindegy mert a képernyő meríti a legjobban?

(#43062) Burt1793 válasza mikesgabor (#43061) üzenetére


Burt1793
veterán

Heló, a képernyő merít sokat, az órajellel lehet szórakozni, nem lesz vele gond, de kb észrevehetetlen a kisebb fogyasztás, már ha használod is a mobilt. Én zenehallgatáshoz vettem le az órajelet régebben, addig, hogy még pont ne akadozzon a zene. Furcsa módon, akkor se lett sokkal jobb az aksiidő (pár százalékos javulás volt csak).

(#43063) #79335424 válasza mikesgabor (#43061) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem nem közvetlenül a prociba kéne belenyúlni, hanem governor -t váltani.
Wow! De jó, hogy eszembe juttattad! Tudja vki, hogy mit és mire kéne átállítani Doriban, ha én manuálisan szeretnék governorokat kapcsolgatni? Persze nem manuálisan szeretném, hanem automatizálóval, csak ahhoz az kéne, hogy Dori ne bírálja felül.

(#43064) mikesgabor


mikesgabor
aktív tag

Erről a két idézetről mi a véleményetek?
[link]

[link]

Ez a Wanam14 tényleg ennyire hatásos?

[ Szerkesztve ]

(#43065) #79335424 válasza mikesgabor (#43064) üzenetére


#79335424
törölt tag

A probléma valós, de a leírt megoldást cáfolom. Konkrétan Wanam 14.1 -et használok (nekem nagyon bejön, bár elég régi rom) és amikor legutóbb frissítettem Dorit, akkor előjött ez a beragadó médiaszkennelés ügy. Aztán úra feltelepítettem EZT és helyreállt a rend.

[ Szerkesztve ]

(#43066) mikesgabor válasza #79335424 (#43065) üzenetére


mikesgabor
aktív tag

Én kornkrétan az aksi időre gondolok.A Wanam14-el tényleg kibír a teló 16órát? :Y

(#43067) #79335424 válasza mikesgabor (#43066) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez egy nagyon rossz kérdés, ezért jó válasz sincs. Attól függ, hogy milyen használattal. Kikapcsolva sokkal többet is. Kijelzőidőben a negyedét sem és akkor még Dori beállításait nem is említettem. De egy biztos. Csodák nincsenek, legfeljebb trükkök, amiket viszont bármelyik romon lehet alkalmazni.

(#43068) mikesgabor válasza #79335424 (#43067) üzenetére


mikesgabor
aktív tag

Sejtettem,hogy ezt fogod mondani.Nem gondoltam volna,hogy az amoled jobban szívja az aksit mint egy ips.Pedig a reklámok pont fordítva szóltak.Ez van.
Ezt valaki el tudná magyarázni emberi nyelven.Az angolom úgy látszik igen csak megkopott.
[link]

(#43069) #79335424 válasza mikesgabor (#43068) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez egy hasonlóan hibás megközelítés. Ha ismered a működést, akkor ki tudod használni a lehetőségeidet. Az IPS -nek fix háttérvilágítása van. Ennek energiafelhasználása független a megjelenített képtől. Az Amoledben nincs külön háttérvilágítás, mert maguk a pixelek világítanak. Minél világosabb képet kell megjeleníteniük, annál több energiát igényelnek. Viszont a fekete megjelenítése nulla energiájú. Szóval, ha Amoleden spórolni akarsz a kijelző fogyasztásával, akkor használj sötét háttereket! Nekem pl. az Apexben ki van kapcsolva a háttérkép. Így totál fekete a háttér és az alkalmazásoknál is a sötétet választom (ahol lehet).

[ Szerkesztve ]

(#43070) mikesgabor


mikesgabor
aktív tag

Teljesen igaz amit írtál.Ezen már elég régen átrágtam magam.
Ezen a telón lehet állítani a képernyőmódot.Akkor itt hogy változik a merülés?
Akkor minél fakóbb annál jobban szívja az aksit?

(#43071) #79335424 válasza mikesgabor (#43070) üzenetére


#79335424
törölt tag

A fakó és a sötét nem egymás szinonímái. Én sötétet írtam. Minél sötétebb, annál kevesebb energiát igényel.

[ Szerkesztve ]

(#43072) denes04

Sziasztok.Szeretnék a telohoz egy combosabb akksit.Viszont vahonnan a közelböl...(Hungary).
Tudtok valami tippet adni hogy honnan és hogy milyet érdemes vennem?

Üdv Dénes >>>>> +36308472229>>>>>> baloghdenes04@gmail.com >>>>>> www.somogypc.hu

(#43073) salgocomp


salgocomp
senior tag

Számít valamit, hogy kb 80 %-on, vagy max fényerőn van a kijelző ? Szeretem max fényerőn használni, de levettem kb 80-ra energiagazdálkodás céljából. Mennyit dob az üzemidőn ? Ha csak perceket, akkor megy vissza maxra. :D

(#43072) denes04: Combosabb aksit mindenképp a gyári Samsung 2000 mAh-s aksit ajánlanám. Itthon 9-12 ezer forint, a többire kb csak ráírják azt a bizonyos mAh-t. Ebayről is lehet, olcsóbb, nekem 1 hét alatt megjött az 1650-es Angliából, féláron, free shippingel.

[ Szerkesztve ]

(#43074) denes04 válasza salgocomp (#43073) üzenetére

Köszi..És látom sok helyen gyár 1650 es uijj...3000-4000 között mozog az ára de van ami 6-7 ezerér is..Van valami különbség?

Üdv Dénes >>>>> +36308472229>>>>>> baloghdenes04@gmail.com >>>>>> www.somogypc.hu

(#43075) #79335424 válasza salgocomp (#43073) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerintem úgy lehetne a legreálisabb eredményhez jutni, hogy:
Csinálsz fényképet egy full fehér tárgyról, esetleg még direkt be is égeted a képet.
Feltöltöd fullra a telót
Bekapcsolod a repülő módot
Végtelenre állítod a képernyő kikapcsolást
Feltolod 100% -ra a fényerőt
Egy képnézővel X ideíg, fullscreen -ben megjeleníted a képet.
Megnézed, hogy mennyire merült (esetleg GSAm batt. monitorral)
Majd újra feltöltöd fullra és ugyanannyi ideig megismétled a műveletet, mondjuk 50% -os fényerővel.

(#43076) salgocomp válasza #79335424 (#43075) üzenetére


salgocomp
senior tag

Ennyit nem ér az egész, de azért köszönöm. :)

denes04: Semmi különbség közöttük, van akik árulni, és van akik eladni is szeretnék, ugyan az az aksi. Ha gondolod rendelek neked ebay-ről gyári 1650-eset, durván 2700 Ft-ból meg van, és ebben már benne van a hozzád való ajánlott leveles postázás. 7-9 munkanap alatt megjön Angliából, és máris spóroltál 1-2 ezer pénzt. Ha érdekel dobj egy privátot.

(#43077) juuzer


juuzer
addikt

Sziasztok!

Rootolni próbáltam a telefonomat, ám nem igazán jártam utána a dolognak, így a z4 root-tal próbálkoztam először, ami természetesen nem működött. Az lenne a kérdésem, hogy ezzel okozhattam-e bármilyen kárt az S2-ben? Igazából annyi történt, hogy belassult, de egy újraindítás megoldotta a problémát. Már gyári visszaállítást is csináltam. :)

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#43078) Kékes525 válasza juuzer (#43077) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha rendesen működik, mint ahogy írtad, akkor semmi probléma. :K

z4root – rootolás egy kattintással

Idézek: " A metódus biztonságos, ha valami mégis balul sülne el, elég csak újra indítani a készüléket, és visszaáll minden a régi kerákvágásba."

Pont ezt csináltad! (A gyári visszaállítás lehet hogy fölösleges volt, de az nem okoz kárt, ha van mentésed).

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#43079) mikesgabor


mikesgabor
aktív tag

Sziasztok.
Az lenne a gondom,hogy a lezáró képernyőre nem tudok gyors ikonokat kirakni.
Van olyan gyári JB rom amiben nincs benne?

(#43080) mikesgabor


mikesgabor
aktív tag

Bocs nem "lezáró" feloldó.

(#43081) TheBomberman


TheBomberman
tag

Sziasztok!

Tudom, hogy ez nem a hirdetés helye, de megválok szeretett telefonomtól és akit esetleg érdekel, keressen bátran! :R

[link]

Üdv,
Gabesz

(╯°□°)╯︵ ┻━┻

(#43082) tomi7711


tomi7711
aktív tag

Sziasztok! Valaki cserélt már Slimbean alatt modemet? Folyamatosan elveszíti a térerőt. Van, hogy 1 hétig bírja de ma már 3x csinálta.

(#43083) Just_Reboot válasza TheBomberman (#43081) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Mit veszel helyette?

(#43084) Edi77


Edi77
őstag

Sziasztok! Adott egy roo-olt S2 4.1.2 rendszerrel. Most akartam bekapcsolni és egyszerűen megáll a felkiáltójeles háromszögnél. Mi lehet a baj?

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#43085) Kékes525 válasza Edi77 (#43084) üzenetére


Kékes525
félisten

Röviden: Bármi.

Egy kicsit több info kell. Melyik ROM van fenn? Történt e valami, amire ez okot adhat? stb.

Mindenesetre csinálj egy wipe cache és wipe dalvik cache -t a recovery-ben. Ha az sem használ, akkor wipe data (format data) de ez az utóbbi alaphelyzetbe hozza telot, azaz töröl minden beállítást, naplót, sms, telefonkönyv stb. Olyanná teszi, mint amikor kihoztad a boltból.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#43086) salgocomp


salgocomp
senior tag

Hali.

Üzemidőnél sokat jelent ha wifire van csatlakoztatva a telefon ? Csak Viberre van használva ilyenkor, azért van wifin, viszont az van a gépemen is, szóval nem létszükség. Megszokásból azonnal nyomom át a mobilnetet wifire ahogy hazaérek. Sokat eszik ha csak rá van csatlakoztatva, vagy nem számottevő ?

(#43087) #79335424 válasza salgocomp (#43086) üzenetére


#79335424
törölt tag

Kevesebbet, mint 3g -n.

(#43088) Edi77 válasza Kékes525 (#43085) üzenetére


Edi77
őstag

Szia!

Ez alapján lett rootolva a teló és szerintem semmi sem történt, mert amolyan tartalék telóként pihent, hetente 1-2x veszem elő bekapcsolni, frissíteni rajta a dolgokat.

Igazából gőzöm sincs, hogy mit és hogyan, egy kukkot sem értek abból, amit segítőkészen leírtál, ennyire nem értek hozzá :(

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#43089) salgocomp válasza #79335424 (#43087) üzenetére


salgocomp
senior tag

Igazából a kérdésem az lenne, hogy sokkal többet fogyaszt wifire csatlakoztatva, mint semmire ? Tehát se mobilnet, se wifi. Mert itthon úgymond feleslegesen van rácsatlakoztatva bármire is, mindent meg tudok oldani gépen amit telefonon kéne.

(#43090) #79335424 válasza Edi77 (#43088) üzenetére


#79335424
törölt tag

Pedig még a linkedben szereplő képeken is látható a "wipe cache" opció. A wipe dalvik pedig elvileg az advance alatt van. Talán Jeboo helyett, jobb lenne egy friss Philz. Ha már van CWM -ed (az a kék szöveges program a recovery -ben, ami a képeken látható), akkor fel is tudod vele húzni.

(#43091) Edi77 válasza #79335424 (#43090) üzenetére


Edi77
őstag

Jaj, fiúk, annyira rendesek vagytok, hogy próbáltok segíteni. Jelenleg recovery-be sem megy a teló, csak áll a háromszögnél és kész.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#43092) #79335424 válasza salgocomp (#43089) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez most komoly? :Y Olvasd el és értelmezd légyszi a kérdésedet! Bármilyen adatkapcsolat energiafelhasználása, kontra semmilyen adatkapcsolat energiafelhasználása. Szerinted? Azt csak halkan jegyzem meg, hogy önmagában mindkettő energiaigénye eltörpül a Viberéhez képest. Tehát a nagyobb energiaigény nem maga az adatkapcsolat miatt van, hanem a használó alkalmazás miatt.

(#43093) #79335424 válasza Edi77 (#43091) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akku ki/be, majd recovery. Egyébként sztem a wipe -ok kimaradtak abból a rootolási leírásból. Azonos kernel frissítésnél még elmegy, de más típusú kernel felrakásnál én biztosan wipe -olnék. Sőt, fix permission -t is bevetnék. Ez sem nagy kunszt, tulképp a jogosultságokat teszi helyre. Wipe dalvik után viszont ne ijedj meg, ha lassabb az első boot! Újra fel kell építenie a dalvikot, végigmenve az alkalmazásokon.

(#43094) Edi77 válasza #79335424 (#43093) üzenetére


Edi77
őstag

Akku ki-be megvolt, de képtelen vagyok előcsalni a recovery-t

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#43095) chris_77


chris_77
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap feltettem a CM10.2.1 Release Grift Romot, minden rendben is ment, de ahogy elkezdtem feltelepíteni a megszokott programjaimat, a 7-8. feltelepítése után kiírta, hogy nincs több hely a belső memóriában, ezért nem lehet telepíteni többet. Aztán néztem, hogy több appot eleve nem enged sd-re áthelyezni, amivel az eddigi JB "gyári" romban nem volt gond. Mi lehet a probléma vagy mit lehet ilyenkor tenni? Előre is köszönöm a segítséget.

(#43096) salgocomp válasza #79335424 (#43092) üzenetére


salgocomp
senior tag

Azért nem úgy kérdeztem, hogy fogyaszt-e egyáltalán, hanem, hogy számottevő-e a különbség. Ha 2 perccel bírja tovább wifi nélkül az aksi, akkor értelemszerűen marad, de ha 2 órával, akkor nem. :)

Ha nincs adatkapcsolat, attól még a Viber fut, ugyan annyi az energiaigénye, vagy akkor annak is csökken ?

[ Szerkesztve ]

(#43097) #79335424 válasza Edi77 (#43094) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hang fel + home + power egyszerre, hosszan. Erre nem jön elő?

Salgocomp:
Nem érted. A kérdés nem az, hogy bekapcsolt Wifivel van-e két óra mínusz, hanem az, hogy ami használná a wifit, azzal van-e két óra mínusz. Netkapcsolat nélkül fölösleges a Viber. Ha viszont netkapcsolattal fut a Viber, akkor símán meglesz a két óra.

[ Szerkesztve ]

(#43098) Edi77 válasza #79335424 (#43097) üzenetére


Edi77
őstag

Igen, erre nem jön elő. Úgy tudom, ezzel a kombóval kell(ene) recovery-be lépni

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#43099) #79335424 válasza Edi77 (#43098) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az baj. Ha download megy, akkor Odinnal tudsz flashelni (mint ahogy a rootolást csináltad). Meg kéne ismételned, hogy újra legyen recovery.

[ Szerkesztve ]

(#43100) Edi77 válasza #79335424 (#43099) üzenetére


Edi77
őstag

Este még tudtam beszélni egy ismerőssel, aki ezeket a műveleteket segít ma délután megcsinálni TV-n keresztül. Azért nagyon érdekelne, hogy ez mitől lépett fel és számolnom kell ilyen hibákkal a jövőben is?
Köszönöm szépen a segítséget! Megírom majd, hogy mit sikerült összehozni :R

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.