Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:13

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S2 - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44301) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Akarok venni egy ilyen telefont.
Milyen kirívó típus hibái vannak a készüléknek?
Köszi a választ előre is.

(#44302) oba válasza gyuri2008 (#44301) üzenetére


oba
addikt

több mint valószínű hogy beszarik a microusb panel majd rajta, nagyon gyakori probléma S2 -eseknél
cserélni persze lehet, a panelt de semmi garancia hogy a csere darab majd nem romlik el újra

nekem is s2ōm van, egyszer már cseréltem benne ezt a panelt, de már megint szarakodik... szóval én nem ajánlom hogy ilyet vegyél, akármennyire is szeretem ezt a telefont... én sem költök már a javítására, amint lehet cserélem majd

[ Szerkesztve ]

(#44303) #79335424 válasza oba (#44302) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az elejétől fogva tudtam erről a problémáról és nagyon vigyáztam az usb csatlakozóra. Semmi feszülés, csak tiszta csatlakozójú kütyüt dugtam rá, stb. Ki is bírta szépen a három évet, pedig sokszor, sokféle eszköz volt csatlakoztatva. Töltő, autós töltő, PC, USB adapter, MHL adapter, stb.

(#44304) oba válasza #79335424 (#44303) üzenetére


oba
addikt

szerintem ez inkább tervezési és elektronikai hiba és nem külső hatás miatt jön elő... ennyire nem bánhat mindenki rosszul a telefonnal
neked szerencséd volt szerintem :) nekem is 2 év után döglött be a panel, majd a csere darab kb. 1 évet húzott le

(#44305) Burt1793 válasza oba (#44304) üzenetére


Burt1793
veterán

Nekem is kibírt 3 évet, lepasszolás előtt kicseréltettem 9k-ért. :C

(#44306) gyuri2008 válasza oba (#44302) üzenetére


gyuri2008
veterán

Hát nem valami biztató :(

(#44307) HawerKing válasza gyuri2008 (#44306) üzenetére


HawerKing
őstag

en is hasznalton vettem...
szarakodik a be-ki kapcsolo gomb, a jack dugoba barmilyen fulest dugok a bal oldali halkabban szol mint a masik (allitolag alaplapi hiba, mert a jack csatit csereltek)

egyebb bajom nincs a teloval.

mondjuk esztetikailag is eleg galad, hogy kopik a kromszinu keret

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#44308) IMX2


IMX2
csendes tag

Senkinek nincsen valami ötlete erre?

(#44309) milanmylo


milanmylo
aktív tag

Ahhoz, hogy feltegyem a CM12-t, elég ha felteszem 4.1.2-re egy KitKat compatible CWM-et, vagy mindenképp kell előtte egy KitKat rom?

ROM frissítést nem lehet elrontani, csak nem a leírtak alapján végezni.

(#44310) etooo válasza milanmylo (#44309) üzenetére


etooo
senior tag

Elég, nem kell hozzá KK, csak a kompatibilis CWM, és persze a CM12 telepítése előtt wipe mindent.

IMX2: ha melegszik, akkor valószínűleg valamelyik app nagyon pörgeti a procit, ki kéne szűrni, hogy melyik. Az akku stat nem ír semmi furát?

[ Szerkesztve ]

(#44311) milanmylo válasza etooo (#44310) üzenetére


milanmylo
aktív tag

Na még egy utolsó kérdés. Ahhoz, hogy EFS-t mentsek, milyen kernelt tegyek a gyári 4.1.2 alá? CF-roottal nem kapcsol be, csak triangle logóval áll.

ROM frissítést nem lehet elrontani, csak nem a leírtak alapján végezni.

(#44312) w.miki


w.miki
veterán

Van egy i9100 4.0.3 I9100XXLPX JPLPF, amiben én nem találok magyar nyelvet.
Lehetséges, hogy nincs is benne?
Akkor milyen magyar ROMot tegyek rá? (Ezt is odinnal kell, ugye?)

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#44313) #79335424 válasza w.miki (#44312) üzenetére


#79335424
törölt tag

4.0.3? Még gyárival is felmehetsz 4.1.2 -ig. Ha GB -n, vagy ICS -en vagy, akkor mindenképpen egy teljes, 3+1 fájlos, 4.1.2 romot kéne felraknod Odinnal. Remélem, vki linkel egyet!

(#44314) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

[link] Jelszó:www.android-forum.hu

(#44315) edgelaszlo


edgelaszlo
senior tag

szevasztok
úgy alakult hogy hőn szeretett S2 készülékem elesett egy véres ütközetben -RIP :O - így feleslegessé vált az eredeti akkuja, és kettő darab 2000mAh akku fedéllel, megy egy samu töltő.
ha érdekel valakit dobjon rám egy pm-et

telefonok, tabok, gitárok, erősítők

(#44316) snooze válasza edgelaszlo (#44315) üzenetére


snooze
veterán

Mi lett a baja?

GO Gunners!!!

(#44317) edgelaszlo válasza snooze (#44316) üzenetére


edgelaszlo
senior tag

lesett a földre. de nagyon....

telefonok, tabok, gitárok, erősítők

(#44318) snooze válasza edgelaszlo (#44317) üzenetére


snooze
veterán

Valaki keresett itt kijelzöt..gondolom annak annyi..alaplap is sérült?

GO Gunners!!!

(#44319) edgelaszlo válasza snooze (#44318) üzenetére


edgelaszlo
senior tag

trotty az egész, gyk kettétört a masina. ( lees, autó áthajtott rajta, ki is dobtam már) csak a pót cuccok maradtak éppen, amik otthon voltak dobozban :DD

[ Szerkesztve ]

telefonok, tabok, gitárok, erősítők

(#44320) discrate


discrate
aktív tag

Üdv,

Jelenlegi helyzet
And 4.1.2
Kernel 3.0.31-1211311
Build: xwlsw neatrom lite 4.8

A jelenlegi Neatromot hogyan tudom legegyszerűbben frissíteni? Nagyon belassult már a teló, minden app nyitás 5-10 sec. Nincs olyan funkció mint a gyárinál, hogy automatikusan ráfrissít megkeresve egy új verziót a netről? Erre kevés esélyt látok, de hátha.

Ha úgy nem megy, akkor tudom-e a recoveryn keresztül "formázni"? (wipe data/factory reset). Nem ismerem a recovery funcióit, külső segítséggel került fel a rom rá egy éve.
Ekkor minden adat elvész (gondolom, képek, videók, sms-ek stb azért nem)?
Előtte kell backup? Titanium jó erre? Olyant keresek, ami mindent letol a külső kártyára.

Láttam, hogy cm11-et használnak sokan. neat-ról hogyan váltok át rá?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#44321) Oldman2 válasza discrate (#44320) üzenetére


Oldman2
veterán

Láttam, hogy cm11-et használnak sokan. neat-ról hogyan váltok át rá?

Itt le van írva részletesen.

Van-e most valami ismert és zavaró BUG a CM11 Nightly-ben? Az M12 már elég régen jött ki, az nem érdekel abban mi volt...

[ Szerkesztve ]

(#44322) Rendeske


Rendeske
tag

Sziasztok!

Samsung S2 telefonomon nem tudok frissíteni meg telepíteni programokat, mert a tárhely megtelt. Hogy lehetne ezt orvosolni root nélkül? Most arra nincs idő...

Üdv,

(#44323) gezatata válasza Oldman2 (#44321) üzenetére


gezatata
aktív tag

érdemes a C11 feltelni neat után?
a neat nekem annyira jól megy és akkubarát hogy nagyon jó kellene legyen a C11 ahhoz, hogy váltsak, de szerintem nincs olyan jó bár nem próbáltam.

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#44324) Oldman2 válasza gezatata (#44323) üzenetére


Oldman2
veterán

Hát ezt tőlem jelenleg hiába kérded, előző S2-es életemben Cyanogenmod (10) hívő voltam, de most elvagyok a Neat-tal teljesen...
:-)

Nosztalgia?

(#44325) kovacss72 válasza gezatata (#44323) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Nálam bevált a CM11, de a helyedben nem cserélném semmire a Neat -et ha elégedett vagy vele.

(#44326) Molk válasza edgelaszlo (#44319) üzenetére


Molk
tag

Sajnálom, hogy veled is "ez" történt. Hullanak az S2-ők mostanában.... :(

Ezennel én is búcsúznék a mindig is segítőkész társaságtól. :R
Átvándoroltam az LG G2-es topikba...
(észrevettem a váltást... és nem azért mert kényelmetlen lenne.)

Vigyázzatok magatokra a telefonotokra.

[ Szerkesztve ]

(#44327) #73029888 válasza kovacss72 (#44325) üzenetére


#73029888
törölt tag

Nálam is bevált a CM11

(#44328) milanmylo


milanmylo
aktív tag

Na jó, most vagy én vagyok tök hülye, vagy nem tudom, hogy tegyek fel custom CWM-et gyári 4.1.2-re. Gyári recoveryből nem tudok feltenni, mert nincs external sd-m. Ehhez az ADB-hez hülye vagyok. Hogy a manóba tegyem fel a kitkat compatible cwm-et?

ROM frissítést nem lehet elrontani, csak nem a leírtak alapján végezni.

(#44329) kovacss72 válasza milanmylo (#44328) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Először ezt keresd meg és tedd fel: PhilZ-cwm6-XWMS2-MOT-5.15.9-signed.zip. Ez alól már fel tudod tenni a kitkat kompatibiliset.

(#44330) milanmylo válasza kovacss72 (#44329) üzenetére


milanmylo
aktív tag

Köszönöm. :R

ROM frissítést nem lehet elrontani, csak nem a leírtak alapján végezni.

(#44331) kovacss72 válasza milanmylo (#44330) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Szívesen!

Bár jobban utánanézve ha nincs külső kártyád akkor valószínű csak odinnal tudod feltenni a tar-os változatot.

(#44332) khorvat válasza Rendeske (#44322) üzenetére


khorvat
senior tag

Én a helyedben újra PIT-elném, nálam bevált!
Leírás ITT

Kis helyzet jelentés CM12 beta12-ről (2015.01.24.)

Akksi kezd elfogadható lenne így a 3. töltés után 2000mAh-val kibirok egy átlagos napot végig azaz 24 órát.
Itt wifi és mobilnet szakadások sincsenek már stabil, gyorsaság is elég jó talán érzésre veri a CM11 KitKat 4.4.4-et!
Ami viszont ismert hibája, hogy fagy a stock kamera HD rögzítés esetén, ez igaz elvileg ha más kamera szoftver használunk akkor jó ez is igaz CameraMX-eltudtam HD videót rögzíteni.
Ami viszont meglepett hogy a 2. napon már előjött olyan hiba hogy a kamera nem indult el, így se fotó se videó nem ment semmilyen szoftverrel újraindítást írt hogy szükséges az meg volt utána megjavult kérdés milyen gyakran fog ez jelentkezni és egyedi vagy mindenkit érintő hiba-e, még pár nap és kiderül lesz-e újabb fagyás!

(#44333) Oldman2 válasza khorvat (#44332) üzenetére


Oldman2
veterán

Mindenki nevében köszi, ha van további fejlemény, ne tartsd magadban az infót!

A 2. nap után csak a gyári kamera, vagy az MX sem indult el?

[ Szerkesztve ]

(#44334) #73029888 válasza khorvat (#44332) üzenetére


#73029888
törölt tag

Köszönöm hogy leírtad!

Megvárok egy RC változatot és felrakom majd.

(#44335) HawerKing válasza khorvat (#44332) üzenetére


HawerKing
őstag

Nem meg a Pou sem indul el a CM 12 Beta 12 vel :DDD

S neha laggol a Tarcsazo alkalmazas, az alkalmazas valto is szarozik mert ha bezarom egyszerre az osszes alkalmazast s ujra nyomom a Home gombot meg mindig van beragadva egy alkalmazas, ext 2x megismetelve is mindig marad valami majd a 3. megnyomasra mar Kiirja Hogy Nincs alkalmazas a hatterben :)

[ Szerkesztve ]

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#44336) etooo válasza khorvat (#44332) üzenetére


etooo
senior tag

Kamera nem elindulással én akkor találkoztam, ha az aktuálisan kamerát használó app szabálytalanul állt le, pl. ugye FC a stock kamerával videózásnál, vagy ha hosszan vissza gombbal direkt nyomtam FC-t másik kamera appra kilépéshez.

(#44337) HawerKing


HawerKing
őstag

Aki annak idelyen kiadott ezert a telefonert 100ezer + forintot az egysem volt normalis :DDD

Mai napig nemertem , hogy mi a hanyingernek nemkepesek egy aktualis csucs teloba jo minosegu hangszorokat rakni :W (ez hanyinger amilyen halkan szol, zenet irto szar halgatni rajta s meg amikor csorog akkor sem mindig halja meg az ember)

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#44338) Oldman2 válasza HawerKing (#44337) üzenetére


Oldman2
veterán

Gondolom akkor amikor ez a teló megjelent Te még az oviba jártál ugye?

(#44339) Rendeske válasza khorvat (#44332) üzenetére


Rendeske
tag

Köszi!
:R

(#44340) discrate válasza Oldman2 (#44321) üzenetére


discrate
aktív tag

Köszi szépen a linket.
Azonban én még nem csináltam ilyet, ezért nem sokat mond, amennyiben ez a teljes leírás, és nem néztem félre. Egy pár mondatban le tudná valaki írni kicsit konkrétabban?
Backupra jó a Titanium? Vagy ki/mit használ?

Installation
1) BACKUP all your data , apps etc.
2) You need CWM Recovery version 6.0.4.4+ (Flash CWM-KitKat Compatible from here to get it)
3) Copy the ROM and GAPPS Zip's to your device
4) Boot into Recovery and Wipe Data/Factory Reset.
5) Wipe Cache and Dalvik Cache(Advanced)
6) Wipe /System and /Preload in Mounts and Storage
7) Install the CM 11 Rom Zip and GAPPS Zip
8) Reboot

Köszi.

(#44341) Burt1793 válasza HawerKing (#44337) üzenetére


Burt1793
veterán

Jézus Mária...

(#44342) kovacss72 válasza #73029888 (#44280) üzenetére


kovacss72
aktív tag

723 óra után ma újraindításra kényszerültem és egyúttal frissítettem is az aktuális CM11 nightly -ra. Időnként bejövő hívásnál nem működött a hangszóró, médialejátszásnál meg egyáltalán nem szólt. Azért 30 napot kihúztam vele probléma nélkül.

(#44343) Molk


Molk
tag

Sziasztok.

Hard brick-ed es telefonnál a memórián tárolt dolgokat sehogy nem lehet visszaállítani. Ugye?
JTAG vagy usb jig mindent abszolút töröl. (jtag van Pesten valahol/valakinek?)

(#44344) #73029888 válasza kovacss72 (#44342) üzenetére


#73029888
törölt tag

Tegnap befagyott a Chromenál a telefon. FOgalmam sincs mi volt a baj. Igyekszem úgy hadználni hogy ne kelljen újraindítanom.

:R :R

(#44345) sityu17


sityu17
tag

Tegnap este felraktam a CM12-t, nagyon kíványcsi voltam már rá, de sajnos be kell látni, hogy ez még tényleg csak egy béta... ma reggel fél 7 kor levettem a töltőről, 2 óra sem telt el de 67%-on van az akksi :S (kb 4 óra van hátra, ezt mutatja) semmit nem csináltam még vele, nincsenek felesleges beragadt/futó alkalmazások, viszont ha jól látom az "Egyéb"szolgáltatás 26%-al vezet, és valószínűleg ez ébren is tartja a tellát ...
Azt hiszem ez ennyi volt egyelőre, rakom fel a cm11 m12-t.

(#44346) khorvat válasza sityu17 (#44345) üzenetére


khorvat
senior tag

Ha az egyéb szolg. megnyitottad volna láthatod, hogy azt jelenti az akksi állapotát meg nem pontosan mutatja ennyi a differencia, amíg nincs meg a 3-4 töltés/merítés nem pontos a %-os megjelenítés!
De vannak még benne hibák ez tény, nekem a kamera rakoncátlankodik sokszor el sem lehet indítani eddig naponta 1x minimum fagyott! Külső CameraMX programot is hasznalok de azzal se tuti!

(#44347) sityu17 válasza khorvat (#44346) üzenetére


sityu17
tag

Nyílván megnyitottam, de nem lettem okosabb az akku kapacitások mutatásával...
Egyébként a wakelock detectorral találtam valamit, DreamManagerService, ez lesz az, csak nem tudom hogy pontosan mi lehet. A megjelenítésnél keresgéltem, van ilyen hogy Álmodozás, azt kikapcsoltam, meg még egy pár hasonló feleslegesnek talált opciót, de szerintem így sem jó...

(#44348) raczisti1


raczisti1
csendes tag

Sziasztok!

A fórumból kiderül sokan értetek telokhoz, ezért szeretném megkérdezni valakitől a következőt : galaxy s 2-re bróbáltam feltenni a cyanogen romot cminstallerrel a gép azt mondta sikeres telepítés, de a telo még kerelt a zöld robottal . Közben véletlenül kihúzodott az usb kábel ezután a telo újraindult. A kék robot csak forog-forog de a telo nem bootol be. Szerintek van megoldás vagy tégla az egész.
Ötleteket előre köszönöm!

Üdvözlettel: Rácz István

(#44349) milanmylo


milanmylo
aktív tag

Milyen oka lehet annak, hogy CM12 friss telepítés után, nem engedi feltenni CWM-ből a gapps-et? XDA-s CM12 első hsz-ből szedtem le és azt írja, hogy aborted. Tudok valahogy google play-t és play services-t varázsolni?

ROM frissítést nem lehet elrontani, csak nem a leírtak alapján végezni.

(#44350) khorvat válasza milanmylo (#44349) üzenetére


khorvat
senior tag

Honnan, milyen gapps-et akarsz fekrakni?
Én ezzel használom már pár napja: LINK

raczisti1: Szerintem van megoldás, sikerül a telót download módba elindítani? Ha igen Odinnal látja egy PC? Ha ez is igen rakj fel egy tetszőleges ROM-ot akar egyből CM-et. Ha nincs download mód akkor szükséged lehet egy JIG-re de szerencsére ilyenre meg nem volt szükségem, de a neten találsz ehhez is segítséget vagy vkit itt a fórumon is!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.