Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7651) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Készülőben a Kalmah új lemeze. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#7652) TripleB válasza TeeBee73 (#7641) üzenetére


TripleB
senior tag

Vagy a kádat feltöltitek valami lúggal, savval, amolyan Heisenberg-módra :DD

Esti mese. :)
Gojira live

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#7653) TeeBee73 válasza deicide (#7648) üzenetére


TeeBee73
addikt

Hehe. A lányomnak volt ilyen hangja 11-12 éves korában. (Megpróbálta a nótáinkat "énekelni"... Aztán jött az első Mikulás, és a hangszálai mentek a levesbe.) :D
Ja, a Hypocrisy-t is jól nyomta. :DDD
(A Pleasure of Molestation volt a kedvence.) :D

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#7654) deicide válasza TeeBee73 (#7653) üzenetére


deicide
veterán

A mai versenyre hangolásként meg is hallgatom gyorsan az említett nótát. A lányod meg lenyűgöző egyéniség lehet. :Y

És rögtön utána egy Morgoth - Pits of Utumno-val hangolok tovább. :)

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7655) TeeBee73 válasza deicide (#7654) üzenetére


TeeBee73
addikt

Mint említettem, ahogy elkezdtek nőlni a cickói, el is ment a hangja. Most meg a pocakja dudorodik, szeptemberben jön a trónörökös. (Még ilyen hülye nevet: Boglárka Napsugár. Ehhh... :( )
Mod: Igaz, 23 évesen még én sem voltam 100-as. :)
Tuti Doors rajongó lesz. :DDD

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#7656) #78687232


#78687232
törölt tag

(#7657) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Polyptych - Scars Of The Modern Age

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#7658) Bjørgersson válasza gbors (#7639) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Régi In Flamesről jut eszembe, Gates Of Ishtar - A Bloodred Path. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#7659) gbors válasza Bjørgersson (#7658) üzenetére


gbors
nagyúr

Királyság - echte 80-as évekbeli metál a 90-es évek közepén, death felhangokkal. Bejövős :K

PS: a Polyptych is jól adja :D

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#7660) cappa72 válasza Bjørgersson (#7658) üzenetére


cappa72
nagyúr

Először azt hittem a dobok beköszönésénél, hogy Kreator - blind faith átdolgozás, de végül más lett.
Nem rossz.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#7661) #78687232


#78687232
törölt tag

Igaz hogy késtem kicsit vele, de huszadikán megjelent az új Katatonia lemez.
Serein
Old Heart Falls
Deluxe Edition promo

(#7662) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Revocation "Communion" (OFFICIAL)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#7663) Bjørgersson válasza Bjørgersson (#7662) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Hát ez sajnos csak egy erős meh szerintem, mint az utolsó albumuk. :(

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#7664) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

In Mourning - Afterglow (Official Album Stream)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#7665) Ellia válasza Bjørgersson (#7664) üzenetére


Ellia
addikt

Ez jó... de most a youtube tolta el vagy a keverés gyenge?

[ Szerkesztve ]

(#7666) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Be'lakor - Roots To Sever

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#7667) Bjørgersson válasza Ellia (#7665) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Szerintem inkább az utóbbi. :/ Utóbbi néhány évben egy-két banda annyira el tudja cseszni a keverést, hogy már csak amiatt sincs kedve meghallgatni az embernek.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#7668) Ellia válasza Bjørgersson (#7667) üzenetére


Ellia
addikt

Csak ezt nem értem miért, szerintem ők is halhatják, hogy ez tök "tompán" szól.

(#7669) Bjørgersson válasza Ellia (#7668) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Jó kérdés, az új Be'lakor is elég gyengén szól a két YouTube szám alapján, Revocation utolsó albuma meg a tegnap kiadott szám is. Nem tudom, mi van ezekkel.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#7670) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Basszus, elmegy a Manowar is... mi marad így a heavy metal-ból!?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#7671) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Introducing your friends to Fleshgod Apocalypse :D

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#7672) Ellia válasza Dilikutya (#7670) üzenetére


Ellia
addikt

Majd visszajönnek még elbúcsúzni n+1 alkalommal mint ahogy sokan csinálják ;]

(#7673) Dilikutya válasza Ellia (#7672) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nekem inkább az volt döbbenetes, hogy Joe Demaiao és Eric Adams is 62 már. Halford is ekörül van, ott még lesz egy lemez, utána szerintem az is kérdéses. Pár év, és az Iron Maiden is eléri ezt a kort, sőt, Nicko McBrain mindjárt 64, de a többiek is 59-60, még Dickinson a legfiatalabb. Bobby Blitz is 57, és erősen túl van az 50-en már a nagy thrash nemzedék jó része is. És kevés banda van, ami hozza ezt a szintet a fiatalok közül. Sőt, ezt semmi. Egy Trivium soha nem fogja pótolni a Testament-et, Metallicát.

Nekem pl. az utóbbi napokban amellett, hogy fantasztikus a gondolata is, hogy megyek a Black Sabbath-ra, egyben szomorú is, hogy egyrészt először és utoljára láthatom őket, másrészt ez még csak a vég kezdete, sorra jelentik majd be a nagy bandák belátható időn belül. A Rolling Stones-t még jó lenne megnézni, de az AC/DC-re is vevő lennék. A Stones-nak is valószínűleg az utolsó turnéja lesz már, feltéve, hogy még útnak indulnak, bár voltak ilyen tervek. Charlie Watts 75 lesz júniusban, már az is durva, hogy ennyi idősen a Stones-ban dobol. Egyik nagyapám nem is élt már 75 éves korában, de a másik se dobolt volna. Ehhez képest durva, amit az idei dél-amerikai turnén nyomtak, pl. ezen az uruguayi koncerten, Mick Jagger konkrétan úgy mozog, mint egy huszonéves.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#7674) Ellia válasza Dilikutya (#7673) üzenetére


Ellia
addikt

Igen tudom, sajnos ez lesz a következő pár év menetrendje, de a zenéjük megmarad és, ha majd lesz gyerekem abban a korban mikor már érdemes jó zenére nevelni biztosan ezeket fogom neki mutogatni elsősorban mint a jelenlegi tucatbandákat. Persze onnan is lehet szemezgetni mert vannak kiemelkedők de jóval kevesebb.

Tényleg a jelenkoriak közül kit ajánlanátok?

(#7675) Dilikutya válasza Ellia (#7674) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nagyjából semmit. :) Jó, a Mastodon frissnek számít, a lemezeiket már 2000 után készítették. A Machine Head viszont már nem annyira mai abban az értelemben. Meg mi számít mainak? Csak ezredforduló után kiadott első lemez, vagy korábbi? Pl. a Deftones abszolút mai, ugyanakkor a 90-es években is nagyszerű lemezeik voltak. A telefonomat végignézve a Mastodon, a Lamb Of God, a Disturbed és a Killswitch Engage olyan, ami teljesen 21. századi nagyobb csapatnak mondható, és szeretem, de a last.fm listáimat végignézve is nagyon nehéz valóban 2000 utáni zenekart találni. A Shinedown, Danko Jones pl. egy elég erős a modern rock mezőnyben, akad pár egylemezes csoda (pl. a 80-as évek hajmetálját modernizáló Blessed By A Broken Heart), meg egy rakás, amelyik ugyan 2000 utáni, pl. a Nightrage, ami 100%-ban 90-es évek közepi skandináv death metalt játszik. Thrash metal is van pár ilyen, Bonded By Blood, Hatchet, Evile. Meg akad még pár, akiktől bejött jobban 1-1 lemez, pl. Darkest Hour, Himsa, The Agony Scene, meg egy rakás egyéb.

Amúgy meg tele vagyok Anthrax-el, Megadeth-el, Death-el, Crowbar-ral, Down-nal, Exodus-szal... :)

De ha az új Metallica-t, az új AC/DC-t, új Slayer-t, új GNR-t, új Testament-et várod... :(

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#7676) Ellia válasza Dilikutya (#7675) üzenetére


Ellia
addikt

Dehogy azokat, igazából nem is tudom definiálni az "újat" de például mint ilyenek mint Insomnium (asszem 97-) meg a myGrain (04-15, sajnos már nincsenek, meg ők lehet csak nálam számítanak kiemelkedőnek :D)...stb

(#7677) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Ilyet is hallgatok:

Viikate - Unholan Urut

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#7678) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

:D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#7679) TeeBee73 válasza Bjørgersson (#7678) üzenetére


TeeBee73
addikt

:DDD

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#7680) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Az egy főre eső metálzenekarok száma:

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#7681) rétisün válasza leslieke (#7680) üzenetére


rétisün
veterán

1 millióra, nem? nálunk pl. fejenként 105 zenekar elég durva lenne :DD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#7682) Ellia válasza leslieke (#7680) üzenetére


Ellia
addikt

Tök jó de ebből mennyi az értékelhető ;]

(#7683) Milestone2 válasza rétisün (#7681) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ohh az a drága skandinávia!!!

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#7684) leslieke válasza rétisün (#7681) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ja, arra, csak az kimaradt...

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#7685) Bjørgersson válasza rétisün (#7681) üzenetére


Bjørgersson
félisten

0,105 talan. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#7686) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

DARK FUNERAL - Unchain My Soul (OFFICIAL VIDEO)

Még friss, ropogós, egyenesen a pokolból. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#7687) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Holnap vége a metálnak. Nem kicsit vagyok izgatott, a sok A38-as, max pecsás underground buli után egy valódi, nagyszabású arénakoncert, ráadásul a metál legnagyobb legendáival...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#7688) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Black, death, doom metal

Mit találtam. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#7689) ígyvanferi válasza Bjørgersson (#7688) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Mondjuk így be is zárhat ez a topic.

(#7690) cappa72 válasza ígyvanferi (#7689) üzenetére


cappa72
nagyúr

PeeeeerszePityu... ;]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#7691) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#7692) TeeBee73 válasza Dilikutya (#7691) üzenetére


TeeBee73
addikt

Gz! Jó volt a buli?
(Én meg most indulok vissza a határra 2 hétre... :( )

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#7693) Vikthor válasza Bjørgersson (#7688) üzenetére


Vikthor
nagyúr

:R

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#7694) gbors válasza Dilikutya (#7691) üzenetére


gbors
nagyúr

Király! :) Mivel nyitottak? Milyen hosszú volt?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#7695) ígyvanferi válasza gbors (#7694) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Elvileg ez volt a setlist.

(#7696) Dilikutya válasza ígyvanferi (#7695) üzenetére


Dilikutya
félisten

Gyakorlatilag is. Én is fel akartam tolni ide, de csak 1 órára értünk haza, addigra már fent volt. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#7697) gbors válasza Dilikutya (#7696) üzenetére


gbors
nagyúr

Hmmm, ez szigorú - 12 szám a 14-ből az első három lemezről :C

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#7698) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Na ettől hátast dobtam... ma is érdemes volt felkelnem! :Y

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#7699) Golota válasza Vikthor (#7698) üzenetére


Golota
aktív tag

Mondjuk ennek a black metalhoz annyi köze van, mint Fekete Pákónak...

(#7700) Vikthor válasza Golota (#7699) üzenetére


Vikthor
nagyúr

ilyet nem említettem, amúgy meg talán a "Neoclassical"-on lehet a hangsúly, ezekszerint neked annyira nem jött be :)

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.