Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8801) leslieke válasza Dilikutya (#8800) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Még mindig a néger énekessel nyomják?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#8802) Dilikutya válasza leslieke (#8801) üzenetére


Dilikutya
félisten

Igen, 1998 óta megszakítás nélkül Derrick Green a frontember. Nem ő a gyenge pontja nálam az újkori lemezek egy részének.

Így túl a lemez felén még mindig úgy érzem, hogy most valamit nagyon eltaláltak.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#8803) leslieke válasza Dilikutya (#8802) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A Max utáni albumok nekem miatta nem tetszettek, nem tudtam a hangjával megbarátkozni.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#8804) Vikthor válasza leslieke (#8803) üzenetére


Vikthor
nagyúr

+1

Nálam a Sepultura az az Arise - Chaos AD - Roots. Meg még a Nailbomb side project.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#8805) leslieke válasza Vikthor (#8804) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Azokra az albumok rá érett össze a zenei tudásuk.
Nailbomb projekt is jó volt.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#8806) #78687232 válasza Dilikutya (#8800) üzenetére


#78687232
törölt tag

Szerintem is vadállat lett, bár még kérdéses, hogy felkerül-e a top lemezek közé.

(#8807) beherit válasza Vikthor (#8804) üzenetére


beherit
tag

Nekem meg az összes előtte lévő.

amor fati

(#8808) Dilikutya válasza Vikthor (#8804) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ízlés kérdése. Szerintem a Beneath the Remains-nél jobb Sepultura lemez nem volt, és nem is lesz már, mert az egy tökéletes anyag. És nem azért, mert Cavalera így, meg úgy, hanem mert ott volt az a négy brazil srác, akik bizonyítani akartak, és nem elvárásoknak megfelelni, és kiadni magukból azt, ami rájuk telepedett Belo Horizonte-ben. Persze jó az Arise és a Chaos A.D. is. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#8809) Golota válasza Dilikutya (#8808) üzenetére


Golota
aktív tag

Egyetértek. Nekem azt a lemezt még apukám hozta Brazíliából, a kiadás évében, bakeliten. Sajnos már nincs meg az a korong. :O

(#8810) leslieke válasza Golota (#8809) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Huh, pedig az igazi kuriózum lenne.
Én lengyel kazettákon gyűjtöttem össze a lehető legtöbb Sepu almbumot, maxikat, stb.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#8811) TripleB


TripleB
senior tag

KYPCK - Rusofob

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#8812) TeeBee73 válasza TripleB (#8811) üzenetére


TeeBee73
addikt

Rettenet. :DDD

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#8813) TripleB válasza TeeBee73 (#8812) üzenetére


TripleB
senior tag

Neked is még érteni kéne a szöveget. :)

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#8814) TeeBee73 válasza TripleB (#8813) üzenetére


TeeBee73
addikt

'88-ban már nem tanultam oroszt. :)

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#8815) TripleB válasza TeeBee73 (#8814) üzenetére


TripleB
senior tag

Én '91-ig tanultam, szerettem is az oroszt. :)

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#8816) TeeBee73 válasza TripleB (#8815) üzenetére


TeeBee73
addikt

Beszéltem is valamennyire... Csak én nem szerettem. :)

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#8817) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Igaz demo (tök megörültem, hogy wtf új album.... aztán kopp), de most adták ki nemrég:

Shape of Despair - Alone in the Mist

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#8818) Ellia


Ellia
addikt

Ismertek olyan zenekarokat akik hasonló zenét tolnak mint a Procupine tree, Toll, Archive vagy éppen az Earthside?

Szóval ilyen prog rock, pszichodelikus rock (Pink Floyd-ot meg DT-öt most hanyagoljuk :))

(#8819) Ellia válasza Ellia (#8818) üzenetére


Ellia
addikt

Tool* akartam írni Tool...

(#8820) Bjørgersson válasza Ellia (#8818) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Black Mountain, hirtelen csak ők jutnak eszembe, pedig szerintem ismerek még egy-kettőt.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#8821) Bjørgersson válasza Bjørgersson (#8820) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Esetleg még Moon Duo.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#8822) ígyvanferi válasza Ellia (#8819) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Meg ugye Porcupine-t. :P

Hogyne, egy pár hasonlót ismerek. Ha Porcupine Tree, akkor ugye Steven Wilson, akár szólóban, akár mondjuk az Akerfeldttel közös Storm Corrosion projekt. Elég elszálló, experimentális prog. Aztán ha te azt mondod, hogy Tool, akkor én rávágom, hogy A Perfect Circle és Puscifer. Előbbi az egyik nagy kedvencem, prog, alternative, utóbbi meg szintén Keenan bandája, az már kicsit experimentálisabb, zajosabb, kevésbé szeretem.
Aztán pár prog rock klasszikus régebbről: Caravan, The Moody Blues, Yes, Genesis. Az ő zenéjüket továbbvivő, kicsit modernebb formába csomagoló Beardfish, The Flower Kings is minőségi muzsikát játszik.
Még mindig inkább a klasszikus prog rock vonalon mozgó Spock's Beard (vagy igazából bármi, ami Neal Morse-hoz köthető), Big Big Train, Dear Hunter is nagyon ajánlott részemről.
A Kaipa egy egészen különleges valami a svédektől. Zseniális dallamszerkezettel, pár szokatlan hangszerrel, és időnként svéd énekkel operálnak. Viszont a 2012-es és a 2014-es albumukat ismerem, a régebbieket nem (még a '70-es években kezdték).
A modernebbek közül ami eszembe jut, és inkább még prog rock: Coheed and Cambria, The Jelly Jam, Riverside, Frost*, ...And You Will Know Us by the Trail of Dead.

Ha esetleg prog metal is kérdés, abból még legalább ugyanennyit tudok ajánlani.

Azt az Archive-ot jó, hogy írod, nem ismertem őket, csak a Bullets című számukat a Cyberpunk 2077 játék teaser traileréből. Azt imádom.

[ Szerkesztve ]

(#8823) Dilikutya válasza ígyvanferi (#8822) üzenetére


Dilikutya
félisten

Esetleg a mai Mastodon. Bár én a régi, súlyosabb dolgaikat is imádom.
Az újkori Opeth pont nem jön be, de abszolút helye van itt, ha pszichedelikus progrock-ról beszélünk.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#8824) ígyvanferi válasza Dilikutya (#8823) üzenetére


ígyvanferi
addikt

A Mastodont én is csípem, de túl metalnak gondoltam ide.
Az Opeth jó tipp, azt akartam én is írni. Bár csak az utolsó 3 album jöhet szóba + a Damnation. Illetve ha jöhet egy kis death metal is, akkor a többi lemez is, ott vannak csak az igazi finomságok.

(#8825) Dilikutya válasza ígyvanferi (#8824) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ha a Tool tetszett neki, az utóbbi pár Mastodonnak is van esélye. És már a Blood Mountain-on is volt elszállós progrock daluk. Mondjuk az a lemez végig zseniális. Éles váltás volt a Leviathan után, de jól sikerült.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#8826) Vikthor válasza Ellia (#8818) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Toundra i-ii-iii-iv albumok

Lost In Kiev

Persefone - Spiritual Migration

In Vain - Aenigma

Prog vonalról még a kedvenceim Slumber, Enshine, Exgenesis

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#8827) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Shade Empire - Anti-Life Saviour, február 10!!!4!4!!4NÉGY!4!IV

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#8828) #78687232 válasza Ellia (#8818) üzenetére


#78687232
törölt tag

Pain of Salvation, 13-án jelent meg az új albumuk. A Perfect Circle; Chevelle

Tényleg, C&C, jó zene az is.

[ Szerkesztve ]

(#8829) Ellia


Ellia
addikt

Köszi mindenkinek! Meghallgatom őket, amint lesz két percem :)

Mikor esik be az összes munka? Hát persze, hogy pénteken! :(((

(#8830) Tomacko


Tomacko
senior tag

C.O.C. - Blind [Re-Released]HQ Ha már elszállt zenék.... nálam ez a vadabb vonal jött be anno, meg a Prong :)

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#8831) Ellia válasza Vikthor (#8826) üzenetére


Ellia
addikt

Ez a Toundra nagyon bejön így első blikkre. Hallgatom a (III)-t, így az album elejéről tökre a God Is An Astronaut - All Is Violent, All Is Bright (Full Album) ugrik be :)

(#8832) #78687232


#78687232
törölt tag

(#8833) Vikthor válasza #78687232 (#8832) üzenetére


Vikthor
nagyúr

ez a klipp hallod... vagy 18x lement ma már nálam.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#8834) #78687232 válasza Vikthor (#8833) üzenetére


#78687232
törölt tag

Rohadt jók a klippes anyagok, mégsem hallgatom a lemezt. Ideje lenne ezen változtatni, mert ez a szám is piszok hangulatos.

(#8835) snecy20 válasza #78687232 (#8832) üzenetére


snecy20
veterán

A Watershed-ig bezárólag iszonyat sokat ment nálam az Opeth, de azóta már elég távol kerültek tőlem. Ebben a prog/art rock/metal stílusban nem rossz amit művelnek, viszont fájóan hiányzik az utolsó három albumukból a kreativitás, zenei iránymutatás.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#8836) Vikthor válasza snecy20 (#8835) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Deliverance - Damnation páros nálam az elsők, aztán Ghost és Heritage és Orchid... á f@szt, mindegyik jó, de a deathet hiányolom én is bevallom. \,,/

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#8837) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Opeth - Blackwater Park (In Live Concert at the Royal Albert)

Zseniális dal, és a lemez is az.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#8838) gbors válasza Dilikutya (#8837) üzenetére


gbors
nagyúr

Hát ha már Opeth, nekem a Still Life a kedvencem tőlük :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#8839) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Hour Of Penance - Cast The First Stone

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#8840) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Ayreon - The Day That The World Breaks Down Ha esetleg valakit érdekel Arjen zsenialitása. Az új albumról az első szám, amiben mind a 11 énekes szerepel. Remélem azért lesz egy-két kevésbé összetett (kaotikus?) dal is a lemezen. Az előző album kevésbé jött be, viszont a The Human Equation még mindig az egyik legnagyszerűbb zene, amit ember készített. A minőséggel most sem lesz baj, de hogy összeáll-e egy kerek egésszé... nagyon ajánlom a mesternek.

(#8841) Bjørgersson válasza Bjørgersson (#8839) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Egész hallgatható lett ez az album. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#8842) #78687232


#78687232
törölt tag

(#8843) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

"The Shadow Archetype" - out March 10 on Metal Blade Records - http://www.metalblade.com/evocation

As with Evocation's past, The Shadow Archetype tackles topics that stem from vocalist/lyricist Josefsson's interest in control themes. Whether it's psychological issues, drug dependencies, sex, the media, or greater, more nefarious government-driven forces at play, songs on the Evocation's fifth full-length read less like teenagers into gore and horror movies and more like observations of a lettered adult. Even the title, The Shadow Archetype, is derived from Swiss psychologist Carl Gustav Jung's theories on psychological archetypes, where we, unwittingly, inherit both good and evil from our predecessors.

"It started on the 'Apocalyptic' album," posits Josefsson. "An idea of an evil empire with plans to enslave the whole planet. When we did the 'Illusions of Grandeur' album, we saw it from the other side, the evil empire's ideas on ruling and controlling. On this album the story starts where this evil force has taken over in the future. It's got a bit of a 'Mad Max' vibe to it. Only the dead will see the end of it!"

Children Of Stone

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#8844) taranis válasza Bjørgersson (#8843) üzenetére


taranis
addikt

Eléggé bejön a hangzásuk.

colorizer.net

(#8845) Bjørgersson válasza taranis (#8844) üzenetére


Bjørgersson
félisten

'13-as albumuknál mindenképpen jobb, de szerintem jobb lett volna, ha maradnak valami ilyesminél.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#8846) taranis válasza Bjørgersson (#8845) üzenetére


taranis
addikt

Értem mire gondolsz, de nekem most jobban bejön ennek a mocskos, magas freki mentes hangzásnak a hangulata, elsodróbb, vagy hogy mondjam.

colorizer.net

(#8847) snecy20 válasza Bjørgersson (#8843) üzenetére


snecy20
veterán

Ez durva lesz. A legutolsó lemezüket kivéve eddig elég jó dolgokat tettek le az asztalra Entombed/Dismember vonalon, nálam az új évezred egyik death metál alapkedvence.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#8848) TripleB


TripleB
senior tag

Itt az uj Ørdøg album, első hallásra nagyon igényes lett.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#8849) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Runemagick - Moon of the Chaos Eclipse

Nem egy mai darab, de érdemes vele kezdeni a mai napot. Éljen a svéd családmetál! :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#8850) taranis válasza Vikthor (#8849) üzenetére


taranis
addikt

Valamiért ez ugrott be róla, pár részről legalábbis: Morgoth - Cursed
Pláne nem mai, de rongyosra hallgattam anno :) Náluk még simán volt a feszülős farmeres fehér sportcipős koncert image.

colorizer.net

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.