Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-23 16:02:28

LOGOUT.hu

FIGYELEM, ez nem politika topik, ennek megfelelően ide nem kérünk a rezsicsökkentéshez kapcsolódóan sem ilyen posztokat, linkeket. Amit várunk, ötletek, tapasztalatok a spórolással kapcsolatban, praktikus javaslatok az energia megtakarításhoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10051) pjen válasza Borisz76 (#10050) üzenetére


pjen
félisten

Akkor döntetlen. :) Egyébként a követ nem kell?

[ Szerkesztve ]

(#10052) Borisz76 válasza pjen (#10051) üzenetére


Borisz76
veterán

Sepregetni szoktam , aztán felmosok.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#10053) balojazz válasza pjen (#10049) üzenetére


balojazz
aktív tag

Igen, az asszony folyton nyaggat a szőnyeggel, pedig a hálókban meleg tapintású és szép a burkolat, a többi helyiségbe meg nemcsak a padlófűtés miatt nem akarok, hanem mert macerás a tisztán tartása is, a macskák biztos megtépnék, nyáron meg pont a hűvös padló kell. Földszintes panelban régebben a valóban hideg padló miatt indokolt volt.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#10054) pjen válasza balojazz (#10053) üzenetére


pjen
félisten

nekem nincsenek macskáim és ha lennének akkor se mehetnének be a hálóba. .

(#10055) leslieke válasza balojazz (#10048) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekünk 7. éve van padlófűtés, és tényleg nagyon jó, amikor télen is meleg a padló vagy a járólap, pl. a fürdőben. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10056) cappa72 válasza Madwe (#10041) üzenetére


cappa72
nagyúr

nem belétek akartam állni
Nem is vettem így :)

@#10043 amargo
Nekem tetszett a cikk, és itt a fórumon is előjött többször már a villanyfűtés kérdése.
Én vettem egy kis konvektort egy 8 m2-es kis szobába, ha kell, akkor rásegítünk vele (csukott ajtónál), 1250W, 15 perc, ez még azért kibírható, és megdobja a szoba hőmérsékletét.

@#10045 Borisz76
Egyet is értek a konklúzióddal.
Második éve megy a kandalló is, ennek az előnye az, hogy a család összegyűlik a nappaliban (mi emberek öten, kutya, 2 cica)... olyankor elégedetten nézek végig rajtuk, és nagyon jó hangulata van - amolyan szívet melengető. A hőérzetről nem is beszélve. A kandalló pizzasütő részébe meg krumplit sütünk, vagy melegszendvics készül...
(Nálunk nincs padlófűtés, de a fűtéscsövek ahol mennek, ott érezhető az alulról melegítés. Nem mondom, hogy nem lenne jó, de így 22 év után már elengedtük, hogy módosítsunk ezen. Annak idején a tervező azt mondta, hogy kisgyerek mellé nem javasolja a padlófűtést, mert eléggé porol (lebegteti a port a felfelé menő levegő). Meg nem tudtuk volna megfizetni, akkor is csiszre jött ki az építkezési költségvetés. "Abból főztünk, ami volt".

A célunk, hogy beleférjünk valahogy az összes egyedi mérésű keretbe. A villany esetén ez nem sikerül, de nem vészes a túllépés, még vállalható szerintem.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#10057) balojazz válasza pjen (#10054) üzenetére


balojazz
aktív tag

Nem éjjel mennek be, hanem nappal. Csak alváshoz vagy egyéb speciális esetben csukunk ajtókat. Ezek olyanok, hogy ha kinyitom a konyhaszekrényt, a gardróbot vagy a mosogatógépet, már bent is vannak. Kölykök.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#10058) balojazz válasza cappa72 (#10056) üzenetére


balojazz
aktív tag

Ez a "lebegteti a port" elég nagy sületlenség. Semmi nem lebeg, ha 20-ról 30-40 fokos lesz. Nincs ott ventilátor. Ami azt illeti, sokkal kevesebb a por nálunk, mint a panelban volt. Sokkal.

[ Szerkesztve ]

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#10059) Borisz76 válasza balojazz (#10058) üzenetére


Borisz76
veterán

Na igen......ha lebegne a por , akkor hogy jönnek létre a porcicák ? ;]

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#10060) OPiiPO válasza Borisz76 (#10059) üzenetére


OPiiPO
addikt

lebegő porcicák? :DDD

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#10061) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali!

Elektromos fűtőpanelok felől szeretnék infót gyűjteni.
Klímákkal fűtőm a házat, első és hátsó szobában. Középen, ahol konyha, spájz, fürdő és előtér található ott hidegebb és párásabb a helyzet mindig. (rendszeres szellőztetés mellett)
Tosot páramentesítő éjszakánként 2,5-3l vizet is összekap a konyhában
Kiegészítő fűtésnek a a fürdőbe betenni egy elektromos törölközőszárító vagy fűtőpanelt mennyire lenne jó megoldás?

WOT: kissio

(#10062) leslieke válasza Dr.Én (#10061) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Középre még egy klima, hogy egyenletesebb legyen a hőmérséklet s házban, fürdőbe az elektromos törölközőszárító a jó.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10063) Dr.Én válasza leslieke (#10062) üzenetére


Dr.Én
veterán

Nekem is ez jutott eszembe még egy klíma a konyhába , H-tarifával anyagilag jobban jövök ki .
:R

WOT: kissio

(#10064) cappa72 válasza balojazz (#10058) üzenetére


cappa72
nagyúr

Én sosem tanultam áramlástant, így csak arra hagyazkodhattam akkor, amit mondtak.
Nem tudom, hogy megbántam-e.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#10065) F-ECT$ válasza cappa72 (#10064) üzenetére


F-ECT$
titán

Ez a "száll tőle a por" egy általános vélekedés volt a padlófűtés elterjedésekor, de szerintem is hülyeség. Séta közben több port ver fel a lábad, mint a 30 fokos padló...

Dive ever, work never.

(#10066) Tapsi válasza cappa72 (#10064) üzenetére


Tapsi
addikt

Ezeket egyszer valaki kitalálta, aztán sosem tud kikopni a köztudatból. Mint az a hülyeség, hogy kalciumot itassál az anafilaxiás emberrel.

(#10067) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Kicsit talán off topic, számlával, óraleolvasással kapcsolatos kérdésem volna. Kaptunk elszűmoló villanyszámlát, van rajta egy leolvasási periódus. MVM Next honlapján látom a mérőállás diktálásnál ezt:

"FONTOS, ÁLTALÁNOS FIGYELMEZTETÉS! 2024. január 1-től itt már csak a havi diktálást lehet megtenni.

Az éves leolvasást helyettesítő fényképes diktálást az ELMŰ Hálózati Kft. területi felhasználók az eloszto.elmu.hu oldalon és az E.ON Hálózat mobilalkalmazásban tehetik meg. Ha az Ön elosztója az MVM Émász Áramhálózati Kft., akkor nincs egyéb teendője, az elosztó megbízottja végzi az éves leolvasást. Az MVM Émász online ügyfélszolgálat átmeneti szüneteltetése miatt nincs lehetőség az éves leolvasást helyettesítő fényképes diktálásra."

Tehát ha én fényképpel akarom bediktálni az állást, akkor regelnem kéne az eloszto.elmu.hu-n, vagy az E.ON Hálózat app-ba? De ha nem csinálom meg, akkor jön valaki, és leolvassa az órát, vagy ezt most nekem kell mindenképp? Ez akkor az éves leolvasásra vonatkozik csak, ha jól értem. A havi diktálásokat pedig, ahogy írja az üzenet, ugyanúgy megtehetem az MVM honlapján is, ahogy eddig!? :R

(#10068) dellfanboy válasza Gabesz87 (#10067) üzenetére


dellfanboy
őstag

en igy irtelmeztem, ahogy te irtad.
havi diktálásokat pedig, ahogy írja az üzenet, ugyanúgy megtehetem az MVM honlapján is, ahogy eddig!

tegnap diktaltam be es ma jott a rendszer email, hogy vettek a lapot.
(evesnel, nekem meg mindig jott vki aki leolvasta, remelem iden is jon)

[ Szerkesztve ]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#10069) Gabesz87 válasza dellfanboy (#10068) üzenetére


Gabesz87
addikt

Köszi. Igen, a havi diktálás egyértelmű, úgy gondolom. De most az éves miatt bizonytalanodtam el, hogy jön valaki, aki leolvassa, mint eddig is, vagy akkor most nekem kell mindenképp :F

(#10070) asdf_ válasza Gabesz87 (#10069) üzenetére


asdf_
veterán

Szerintem ez mostanra érvényes, amíg nincs kész az elosztói felület. A lényeg, hogy éves leolvasást.már vagy csak az elosztó végez, vagy csak az elosztónál lehet jelenteni.

[ Szerkesztve ]

(#10071) insight


insight
aktív tag

HELP! Kérem, hogy osszátok meg velem, milyen klímát válasszak.

A körülmények:
- 20 nm tetőtéri szoba, keletről és nyugatról nyáron a nap, télen a hideg tépi, aránylag gyengén szigetelt helyiség.
- télen-nyáron rengeteget használom home office miatt
- kb 20 éves 3.5 kW NEM INVERTERES LG klíma hűti és fűti, gondoltam nem cserélem le addig, amíg tönkre nem megy. A hűtést még csak-csak ellátja, de zajos, sokat fogyaszt, és mai nappal tele lett a hócipőm vele, mert fűteni már nem tud, szerintem a jegesedés miatt. Ha mégis fűt akkor is hangosan és hatékonytalanul.

Szeretnék a helyére fűtésre is optimalizált klímát. A Greevel vannak keserű tapasztalataim, LG-vel szinte csak pozitív. Milyen típust ajánlanátok? Nem spórolni szeretnék, hanem hatékonyan és lehetőleg csendesen, komfortosan hűteni-fűteni.

Köszönöm!

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#10072) F-ECT$ válasza insight (#10071) üzenetére


F-ECT$
titán

Árban kb mire gondolsz?

Dive ever, work never.

(#10073) insight válasza F-ECT$ (#10072) üzenetére


insight
aktív tag

3.5kW klíma, 300-600k HUF között, ha egyáltalán van ebben a sávban jó...

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#10074) 313313 válasza insight (#10071) üzenetére


313313
addikt

Nézz be ide, biztos kapsz majd tanácsot.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#10075) insight válasza 313313 (#10074) üzenetére


insight
aktív tag

köszönöm!!!

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#10076) Elemental válasza amargo (#9811) üzenetére


Elemental
addikt

A decemberi fogyasztás: fűtés 412kWh, hőszivattyú teljes 448kWh.

(#10077) sharp4 válasza Elemental (#10076) üzenetére


sharp4
őstag

Mekkora ház, milyen szigetelés, és hány fokra van állítva a termosztát?

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#10078) Elemental válasza sharp4 (#10077) üzenetére


Elemental
addikt

Egy szintes, 200nm, ebből 30nm a garázs, ami nincs fűtve.
30as tégla, 15cm hungarocell. 25cm födém, 15cm aljzat szigetelés.
Padlófűtés.
Minden szoba külön termosztát, 23,5 fokra állítva 0-24, egyedül a fürdőszobai van magasabbra állítva, hogy ott folyamatosan menjen (folyamatosan meleg legyen a talaj)

[ Szerkesztve ]

(#10079) F-ECT$ válasza Elemental (#10078) üzenetére


F-ECT$
titán

Azt hogy lehet megoldani, hogy a fürdőben folyamatosan menjen a fűtés és mégse melegedjen túl?

Dive ever, work never.

(#10080) koko52 válasza F-ECT$ (#10079) üzenetére


koko52
veterán

Előremenő víz hőmérséklettel.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#10081) F-ECT$ válasza koko52 (#10080) üzenetére


F-ECT$
titán

Külön tudod az oda menő vizet szabályozni? Hány fokos?

Dive ever, work never.

(#10082) koko52 válasza F-ECT$ (#10081) üzenetére


koko52
veterán

Ja, csak a túlmelegedésre válaszoltam.
Hogy csak a fürdő menjen 0-24, gondolom a külön kört folyamatosan járatja, többinél meg egy gyűjtőn elektromos szelep lehet, de majd mindjárt megmondja.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#10083) amargo válasza Elemental (#10076) üzenetére


amargo
addikt

Ez elég korrekt! Gáz fogyasztás most nem is volt vagy azt is beleszámolta?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#10084) Elemental válasza amargo (#10083) üzenetére


Elemental
addikt

Gázt sajna nem tudom, azt nem is tudja mérni. Átalány van, csak az éves kalkuláltat tudom, ami az mvm szerintem 484m3.

Barátomék most építkeztek, Panasonic hőszivattyú, az gyártja a hmv-t is. 120nm, két szint. Beton falak, a szigetelést nem tudom, de nála is 15cm rémlik. 20 fokot tart egyelőre, még nem laknak ott. Decemberi hőszivattyú fogyasztása 220kWh.

(#10085) asdf_


asdf_
veterán

Gázt okosotthonos cuccal lehet mérni, régi mérőn optikailag, az ezredet mutató számtekercs egyik száma (azt hiszem a 6-os hasa) tükrös, új mérőkön meg a számláló alatt van reed relének hely.

(#10086) Elemental válasza koko52 (#10082) üzenetére


Elemental
addikt

Úgy van belőve az időjárásfüggő fűtés, hogy a szobatermosztátok szinte sosem kapcsolnak ki, egyedül, amikor még vannak melegebb napok - ősszel, vagy amikor már vannak melegebb napok - tavasszal. Állandóan megy a fűtés, ezáltal folyamatosan meleg a padló. Szerintem a padlófűtés egyik legfontosabb eleme a jól beállított előremenő hőfok.
Nálam minden szoba külön körön van, külön termosztátokkal. Ha a termosztát kéri a fűtést, akkor adja az áramot a szelepmozgatónak, ami nyitja a szelepet, így megindul a szoba felé a fűtés. A termosztátok össze vannak kapcsolva a szivattyúval is, ami úgy működik, hogy változik a teljesítménye annak függvényében, hogy hány szelep van nyitva. Ha egyik szoba sem kér fűtést, akkor le is áll. A hőszivattyú folyamatosan megy, a saját körén állandóan előállítja a kért hőfokot, és amint nyílik az egyik szelep, már megy is a meleg.
A szobák ajtaja szinte sosincs csukva, mondhatni egy légtér az egész hát, talán ezért nem melegszik túl a fürdő sem. Ősszel és tavasszal azért a fürdőben is visszaveszem a fűtést 24 fokra, mert akkor el tudja érni magasabb beállított hőfokot, de télen már mindegy mire állítom, 24 fölé nem megy.

(#10087) flash-


flash-
veterán

pixometer alkalmazast javasoltátok. a gaz és aram merora allas feljegyzesere.
buzgón irom es fotozom minden hónapban.
Viszont a havi fogyasztasoknal jobboldali "oszlopban" nem az abban a hónapban elfogyasztott energiát mutatja hanem az euro fogyasztást.egyrészt honnan tudhatná hogy mennyi forintotnak megfelelő eurót fogyasztok masreszt nem tudom beallitani es sokkal hasznosabb lenne ha a havi állás mellett az egy honap alatt elfogyasztott mennyiséget mutatná. ezt hogy kell beallitani? a grafikont meg tudom nyitni de az nem jó nekem a havi fogyasztott mennyiségek kellenének.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#10088) F-ECT$


F-ECT$
titán

Anyósoméknak van egy kb 20 nm-es, VII. kerületi, körfolyosós ~100 éves házban egy második emeleti lakásuk, amit kiadnak. Eddig semmi gond nem volt vele, de nyáron kapott egy festést és a bejárati ajtó + az egyetlen ablak, ami eddig fa volt, le lett cserélve műanyagra. Az ablakra került aereco is, de mégis elkezdett durván penészedni, és az ajtó reggelre nyirkos / vizes. A bérlő elmondása szerint szellőztet rendesen, illetve amikor ott van, akkor fűt is (konvektor), de amikor elmegy, akkor lehúzza a fűtést minimumra. Az látszik, hogy nagyon sokat mos, és bent tereget.
Mit lehet tenni, hogy megszűnjön benn a pára és így a penész. Én 2-3 dolgot javasoltam anyóséknak, ezekből milyet érdemes venni?
-Hőmérséklet és pára mérő, ami logolja is az értékeket és neten keresztül lekérdezhető
-Elektromos páraelszívó (olyan kellene, amibe sok víz elfér, mert van, hogy 1-2 napig nincs otthon a bérlő)
-Esetleg még 1 aereco az ajtó fölötti világítóablakra is

Esetleg más ötlet/tanács?

Dive ever, work never.

(#10089) leslieke válasza F-ECT$ (#10088) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Páraelszívóból van olyan is, amit ki lehet vezetni pl. a mosogatóba.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10090) 313313 válasza F-ECT$ (#10088) üzenetére


313313
addikt

Páramentesítő, én mosásonként (5-6kg ruha) kiszedek 2-3 litert a levegőből.
Vagy szárítógép.
Fürdés/tusolás után fürdő szellőztetése min 10-15 perc nyitott ablak.
Állandó min 18-20 fok tartása a lakásban.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#10091) Tapsi válasza F-ECT$ (#10088) üzenetére


Tapsi
addikt

A szellőztetés nem feltétlenül segít, gépi párátlanítás a megoldás. Keress valami nagy tartályos gépet a neten (én Whirlpoolt vettem).

(#10092) pjen válasza F-ECT$ (#10088) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem tegyél be egy pára érzékelős ventilátort+ ne engedjétek 18 fok alá a hőmérsékletet. Ha a fa nyílás zarókkal jó volt, akkor nyilván a szellőzés hiánya a gond.

(#10093) Dorian


Dorian
félisten

Na, nálunk pedig megdöglött a kókuszpálma, olyan száraz télen a levegő. Én meg kenem az orrom belsejét, h ne száradjon ki éjjel.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#10094) pjen válasza Dorian (#10093) üzenetére


pjen
félisten

Vegyél rutascorbint, nekem is sokat segített. + akvárium.

[ Szerkesztve ]

(#10095) MrCsiT válasza pjen (#10094) üzenetére


MrCsiT
addikt

Mire jó egy akvárium a száraz levegő ellen? Majd elpárolog a víz belőle, tehát párásítana? :)

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#10096) pjen válasza MrCsiT (#10095) üzenetére


pjen
félisten

Nyilván párásít, a rsdiátorra is azért tesznek párologtatót. A víz elpárolog a levegő párás lesz.

(#10097) Borisz76 válasza Dorian (#10093) üzenetére


Borisz76
veterán

Aldi-ban vettem 2022-ben ilyet.

Emlékeim szerint valami 6000 Ft-t volt mindössze.
2 db-t is vettem mert ez egész házban alacsony a páratartalom.
A két szobába berakva 1-1 darabot javult a helyzet.

Használat közben 40-50 % között van a páratatralom.
Ezek nélkül lemegy 30%-ra is !

A radiátoros módszert ismerem.....de padlófűtésnél csak ha felmosok, akkor érezhető :D

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#10098) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok !

Egy ideje gondolkodom, hogy a melegvíz előállításának költségeit egy kicsit leszorítsam. A gond az, hogy a családban - mely 3 fő - mindenki szeret sokáig és forró vízben zuhanyozni , fürdeni.

A meleg vizet jelenleg egy 100 L-s Ariston Velis EVO adja.
Ilyenkor télen azért többet megy mert a házba bejövő víz eleve hidegebb...és a nyári langyos vízhez képest most még melegebbre van igény.

A lényeg, hogy plusz áramfelhasználás nélkül nekem csak 1 alternatíva jutott eszembe.
Ez pedig a napkollektor.
Hasonló mint a napelem...ugye sokan keverik is a kettőt.
De ez csak meleg vizet tud előállítani.
Nekem meg pont az kellene.

Arra gondoltam, hogy a napkollektor által előmelegített vizet tovább viszem a bojlerba és ha kell még tovább melegítem.
Természetesen a bojler fogyasztása szempontjából nem mindegy, hogy a bejövő víz 10 fokos ....vagy előmelegítve 30-40 fokos....amit mondjuk én 80 fokra melegítek tovább.

Sosem volt napkollektorom és bevallom őszintén, hogy csak panelokat láttam még eddig a tetőn.
Tehát testközelből nincs tapasztalatom, hogy ilyen téli , borongós , félig napos időben mennyire tud jól működni ?!

Viszont olyat már hallottam, hogy nyáron le kellett takarni a kollektorokat mert az 1000 L-s puffertartályban szabályosan forrt a víz ! Ezt sem szeretném, természetesen.

Nagy vonalakban lerajzoltam a dolgot :

Nálam megoldható, hogy fizikailag közel legyenek egymáshoz.
A fal eggyik oldalán ( WC ) a bojler a másik oldalon ( fürdőszoba ) pedig a puffertartály....akár 2-3 db is elfér egymás mellett a falra szerelve.

Viszont aránylag esztétikusnak kellene lennie , mivel szem előtt lenne.....és a falon. Sajnos nincs annyi helyem, hogy egy nagy tertályt valahová letegyek. Valamint az egész házban padlófűtés van ezért nagyon nagy tömeggel ( 300+ kg ) nem is akarom terhelni a padlót.

Van valakinek hasonló rendszere ?
Tapasztalatok érdekelnének.
Árban láttam már , hogy olyan 120 EFt körül indulnak.
Bár az csak a kollektor.
Indirekt tárolót, puffertartályt is venni kell mellé.

Ötleteket, észrevételeket előre is köszönöm !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#10099) Attila2011 válasza Borisz76 (#10098) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Ez egy soha meg nem térülő beruházás lesz. Rakd éjszakai áramra, vagy ahogy most divatos hívni, vezéreltre. Nálunk ez jelentősen csökkentette a számlát. De ha szerettek sok forró vizet elhasználni, akkor a 100 L ehhez kevés.

(#10100) atirag válasza Attila2011 (#10099) üzenetére


atirag
őstag

Az éjszakai hogyan csökkenti a számlát? Az ára ugyan az és ahogy látom ariston van ami nem fűt feleslegesen. Így az éjszakaival jelen esetben várhatóan nem csökken hanem talán még nőhet is a számla.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.