Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-23 16:02:28

LOGOUT.hu

FIGYELEM, ez nem politika topik, ennek megfelelően ide nem kérünk a rezsicsökkentéshez kapcsolódóan sem ilyen posztokat, linkeket. Amit várunk, ötletek, tapasztalatok a spórolással kapcsolatban, praktikus javaslatok az energia megtakarításhoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10501) pjen válasza tasiadam (#10498) üzenetére


pjen
félisten

Gyárilag benne van minden csaptelepben.

(#10502) balojazz válasza pjen (#10501) üzenetére


balojazz
aktív tag

Csökkentett vízhozamúakatt keres, takarékosakat.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#10503) otapi válasza FerNandor (#10493) üzenetére


otapi
tag

Vigyázz, mert infrapanelnek is van/lehet hangja. Búgás, zizegő sípolás, ilyesmi, csak éjjel csendben hallani, de akkor zavaró lehet. A gyerekek füle érzékenyebb a sípoló hangokra, volt hogy utazáskor az apartmanban ki kellett kapcsolni a fűtőpanelt éjszakára mert nem tudtak aludni tőle.

(#10504) tasiadam válasza pjen (#10501) üzenetére


tasiadam
veterán

de nem 3 literes, hanem 10 literesek.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#10505) cappa72 válasza FerNandor (#10495) üzenetére


cappa72
nagyúr

Én sima cekászosat (fűtőszálasat) vettem kiegészítő fűtés célra. #5714
~9 négyzetméteres szobát pár perc alatt melegebb érzetűre hozza. Igaz, ha kikapcsolom, pikk-pakk elillan a meleg.
Nagyon kicsit búg, de nem zavaróan.
Okosrelével akár vezérelni is lehet távolról, és akkor a programozási is mogoldottá válik.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#10506) pjen válasza tasiadam (#10504) üzenetére


pjen
félisten

Nem értem mért jó az. Ha nem akarom,hogy ömöljön a víz nem nyitom meg teljesen, viszont ha azt akarom, hogy ömöljön és mégsem, olyant nem szerelnék fel. Nem is vagyok egy sporolós típus, nehogy már fejni kelljen a csapot. De ez csak az én véleményem. :)

[ Szerkesztve ]

(#10507) tasiadam válasza pjen (#10506) üzenetére


tasiadam
veterán

mert reflexből felrántom :D amúgy egy házba kell, ahol valamennyire rimitált lesz a víz és a szeenyvíz ellátás sé tárolás, emiatt a zuhanyt is le kell vinni, mert 10l/p-es zuhannyal, ezer liter vizet hamar el lehet pancsolni.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#10508) bigdady válasza bigdady (#10497) üzenetére


bigdady
nagyúr

Más se érti hogy vagy miért lehet? :F

(#10509) axioma válasza bigdady (#10508) üzenetére


axioma
veterán

idojarasgorbe miatt nem ugyanott van a rezsicsokis vs. piacinak mondott ar hatarvonala, de tarsashaznal ez extrem bonya lehet (ft-ot vagy MJ-t osztanak vajh), ezert ez csak madartavlati info

(#10510) balojazz válasza pjen (#10506) üzenetére


balojazz
aktív tag

Arra jó, hogy a karos csaptelepet mindig fullra kipöckölheted, nem kell köztes állást keresni. Plusz ahol gyerekek vannak, ott eleve ők is fullra nyitják. És akkor nem mindegy, hogy 10-20 liter megy el percenként, vagy 3-5. Ezek levegőt is kevernek hozzá, így nem érzed a kisebb hozamot. Zuhanyfejnél ugyanez, csak ott nincs levegő, hanem kis nyomáson is erősen porlaszt: azt érzed, hogy zuhanyoztál egy kiadósat, aztán elment 10 liter víz. Ezekkel a kéthavi számlákban 5-10-15 m3-t lehet megfogni, miközben a komfortérzet ugyanaz. Anno 2 fős, kézi mosogatásos háztartásban a 2 havi fogyasztás 14 m3-ről 9.5-re esett egyszeri 5000 forint beruházással, és ez ma sem kerül többe.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#10511) axioma válasza balojazz (#10510) üzenetére


axioma
veterán

a fullra kipockoles ellen a csap alatti elzaron veszek vissza (inkabb frocskoleshatas mint sporolas miatt)
sporolas inkabb az ilyen csapoknal az asszimetrikus (kezmosasnal kozepen kb. a hideg viz jon, es ki kell tekerni "csunyan" hogy meleget keverjen hozza - sokszor oda se er bojlerbol a meleg, futi a falat dragan

(#10512) bigdady válasza axioma (#10509) üzenetére


bigdady
nagyúr

Messze rezsicsökkentett egy lakás fogyasztása

(#10513) axioma válasza bigdady (#10512) üzenetére


axioma
veterán

Ha olyan kicsi, akkor a gaz arat hasonlitod, vagy a szamlaerteket? Bazi nagy a havi alapdij.

(#10514) bigdady válasza axioma (#10513) üzenetére


bigdady
nagyúr

Az áprilisi gáz fogyasztásom 208MJ hőmennyiségre 10.121 Ft majd májusi szàmlàm 56MJ hőmennyiség 11.050 Ft (03 havi 254MJ meg csak 5.905 Ft)

[ Szerkesztve ]

(#10515) balojazz válasza axioma (#10511) üzenetére


balojazz
aktív tag

Beteszem a kis áteresztő képességű perlátort, fullra nyitom a hideget a felső csapon, alul beállítom a max nyomást, ugyanezt megcsinálom a meleggel, mindhárom csapnál. Így minden csap maxon járatható, ahogy a gyerekek szeretik. A lényeg, hogy a végeredmény az alacsony vízfogyasztás. Az nem érdekel, mennyit fűt a falon a gáz, mert pl a 5-10-15 másodperces kézmosás egy 3 liter/perces perlátornál pár deci csak, az átfolyós kazán meg kiköp egy cseppnyi gázt, nagy ügy: nyáron 5-7 m3 körül van a havi gáz, évi szumma 480, nem tétel. De szerintem a kölkök megszokták, hogy nem jön olyan könnyen a meleg, így valszeg csak a hideget nyitják úgyis, vagy franc tudja.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#10516) amargo válasza pjen (#10506) üzenetére


amargo
addikt

Valószínűleg nem olyan helyen laksz, ahol a víz m3 ára 1000-1500 ft között van.
Bár az is igaz, hogy alapjában véve a környezetünk terhelése, kihasználása sok embernek nem számít..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#10517) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Gázszámla téma.

Szigeteletlen "Kádár" kocka.
Nyílt égésterű kazán. Padlófűtés.

Minden év március végén van a leolvasás.
Minden hónapban diktáltam.
2 éve 1700 m3 körül fogyott.
Most pedig 1680 m3 volt.

Megtörtént az éves leolvasás. Az óra állása 3008 m3.
Ekkor gondoltam egyet és az MVM honlapján szépen átállítottam a havi diktálós/fizetős megoldásról HAVI EGYENLETES részszámlázásra.....értelem szerűen azért , hogy ne legyenek nagyobb számlák a téli , hideg hónapokban.

Megjött az áprilisi számla.
Ezen szépen szerepel, hogy a fogyasztásom 140 m3....ugye az évi 1680 m3 12 felé osztva....az pontosan 140 m3.

A gond az, hogy 52.500 Ft-s számlát küldtek.
Miért számolták "piaci áron" a gáz egy részét ?
Elviekben a "rezsicsökkentett" gázmennyiség alatt vagyok éves szinten....

Ha mind a 12 hónapot így kell fizetnem, akkor az éves szinten 630.000 Ft !

Íme a számla :

Természetesen megreklamáltam és ezt válaszolták :


Szerintetek ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#10518) Frankie50 válasza Borisz76 (#10517) üzenetére


Frankie50
tag

Üdv!
Próbáld meg a fogyasztási jelleg görbédet beállítani, hogy ne 12 havi egyenlőre ossza le a gázfogyasztást, hanem a felhasználáshoz közeli mértékben, mert ők a hőmérsékleti görbe szerint osztják fel. Tavaly jött nekem is pár húzósabb számla, de már későn reagáltam a beállításokkal, így most november óta a tavalyi túlfizetést írogatják jóvá :)
Nem biztos, hogy sikerül, de megpróbálni érdemes.

(#10519) Calogero válasza Borisz76 (#10517) üzenetére


Calogero
addikt

Ez a számla nem 30 napra szól, csak 15 napra.
A számlázó rendszer rosszul kezeli a csonka hónapokat. A rendszer úgy vette hogy 15 napra használtál el 140m3-t.
A következő havi számla már jó lesz.

Két dolgot tehetsz:
1. Befizeted ezt a számlát és a többletet éves elszámoláskor beszámítják.
2. Kéred a számla arányosítását az ügyfélszolgálaton.

(#10520) Borisz76 válasza Calogero (#10519) üzenetére


Borisz76
veterán

És is arra gondoltam, hogy ezt befizetem, aztán meglátom, hogy a kövi hónap mennyi lesz.
Tippem szerint 15-20 EFt / hó lenne a reális összeg.
Majd kiderül.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#10521) asdf_


asdf_
veterán

Beszarás amúgy, hogy lassan két éve van a rezsicsökicsöki, és még mindig születnek ilyen torzszülött számlák...

(#10522) Borisz76 válasza asdf_ (#10521) üzenetére


Borisz76
veterán

Na igen...

Nekem van még ezen felül is félelmem....
Eddig az E-On weboldalát használtam mert ők állítják ki a számláimat. Diktáltam, fizettem.
Korrekt, átlátható weboldal.
Diktálásra figyelmeztető , értesítő email-t küld.
2 db ingatlanom van....nem volt gond.

Na most ez az egész szépen átkerül az MVM-hez !
A bejelentkező képernyőn írja :


[link]

Ráadásul napelemrendszer is van fent , 10 év szaldóval...

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#10523) cappa72 válasza Borisz76 (#10522) üzenetére


cappa72
nagyúr

Igen, ez a helyzet átkerül.
Hát nem imádnivaló'?

Számlázásra kiváncsi leszek. Eddig csak 1x volt hülyeségesség a gázszámlában a rezsidémon óta, de azt automatikusan (!), kérés nélkül korrigálták a következő havi számlán.
Áram esetén nincs jelleggörbe, remélem nem is lesz.

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#10524) evitiguF


evitiguF
senior tag

Sziasztok,

~ egy évvel ezelőtt írtam a topikba [link] , akkor nem lett a tervből semmi.
Most ismét napirendre került a felújítás. A helyzet azóta nem változott, ugyanaz a Thermo ÖV 35-ös kazán kerülne cserére.
Sajnos az új állami támogatásba nem csúszok bele, a ház 91-92-ben épült.
Ami számomra nem tiszta, hogy olvasok olyan híreket, miszerint az EU fokozatosan kivezetné, betiltaná a fosszilis tüzelőanyagokat.
Ha hosszú távra tervezne az ember, akkor van értelme még most 1,2milliót gázkazáncserére költeni?
Ha nem, akkor mi lenne a jobb irány?
Szigetelve biztosan nem lesz a ház, az jelenleg horribilis összeg.

(#10525) asdf_ válasza evitiguF (#10524) üzenetére


asdf_
veterán

A terv(!) szerint 2040-től nem lehetne ÚJ gázos kazánt értékesíteni, így felrakni. Nagyon messze van az még, bármi változhat. Meg addigra pont megdöglik, amit most raksz fel :)

(#10526) tasiadam


tasiadam
veterán

En kozben rendelltem 3 kulonbozo fajta perlatort, hogy nektek ne kelljen :D . 1.3 , 3 es 6 literest. meglatjuk, h mennyire hasznalhatoak. A 6-osban biztom, hogy az jo, vagyis alig lesz kulonbseg, a tobbit meg valszeg ha utnek se hagyom fent, de csak egy ezresbe kerult darabja

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#10527) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,

Eon áramfogyasztás havi általányt szeretném jól beállítani a két levegő-levegős hőszivattyúhoz.
jelenleg A1 -100 kw és H - 200 kw amit fizetek, de kicsit soknak érzem.
kb 1 hónapja nem mennek a gépek, nem szélsőséges, de volt hideg és meleg is ebben az időszakban, viszont jó a szigetelés a házon (nettó 80nm fa-könnyűszerkezet).
Inkább a nyárit gondolom soknak, de még nincs tapasztalat ezzel a részével, tavaly december óta lakunk bent.

mi alapján próbáljam beállítani?

Aurea mediocritas

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.