Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Retro játékok

Hozzászólások

(#751) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

Sziasztok! Nem tudom, hogy vagytok ezzel, de már egy ideje gondolkodóba estem, hogy mi az ami hiányzik az életemből, és meg is találtam. Elővettem néhány retro gémet a polcról, ha lehet ezeket annak nevezni és játszani kezdtem velük. Dungeon Siege, Icewind Dale, Bladur's Gata 2, Diablo 1-2, Nox (nemtudom, hogy elmékszik-e rá valaki), Morrowind. Ezek mind rpg játékok, de csak említsem meg a Return to Castle of Wolfensteint. A mai játékokkal is nagyon jókat szórakozom félreértés ne essék, de olyan különbséget éreztem hangulatban a régiek és az újak között, hogy hiány érzetem támadt, amint leültem Dragon Age-ezni, ami az egyik legjobb a maiak közül. Lehet csak a nosztalgia fogott el, de szerintem, amíg nem volt ekkora technikai fejlődés, addig jobban odatudtak figyelni a fejlesztők a hangulatra, ami egy játék lelke én így gondolom....

(#752) HaaS válasza Nagynozi (#751) üzenetére


HaaS
addikt

Igen, ez az egyik lehetőség... a másik, hogy mi változtunk meg;).
Fel a fejjel, azért vannak ma is régi időket idéző játékok... alaposan szét kell nézni. Esetleg újra elővenni a régieket, nosztalgiázni:D! Nincs abban semmi rossz:)!

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#753) maxlanders


maxlanders
tag

Na mi van?! Senki nem játszik már régi játékokkal? :DD

(#754) mad1 válasza maxlanders (#753) üzenetére


mad1
veterán

De mame snes md emukkal pl. :K Nap mint nap.

Ne szemetelj ! = Steam

(#755) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Hali!
Szeretnék nosztalgiázni, de nem találom a kellő játékot.
Egy kínai vagy japán játék volt (legalábbis a menü olyan nyelven volt), felülnézetes, csapatjáték, ahogy egy tankkal kellett menni a pályán és lelövöldözni az ellenséges tankokat. Ezen kívül másra nem emlékszem belőle.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#756) P100


P100
senior tag

Van kedve valakinek weboldalt indítani velem? Erőteljes retro PC/retro game témában. Olyan jelentkezzen, akinek több floppyja van otthon, mint CD-je és ott duruzsol mellette a C64 :)

"Komoly" weboldalt szeretnék létrehozni (jól megszerkesztett kód, saját tárhely/domain). Kb. júliustól fogok ráérni, akkor kezdhetjük el fejleszteni. Ha érdekel valakit, dobhat egy privit.

[ Szerkesztve ]

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#757) nem_tom válasza JetiRulez (#755) üzenetére


nem_tom
őstag

Még annyit hozzátennék, hogy a pályák, azok városok és a házakat is szét lehet küldeni!
UP! :)

(#758) royce válasza P100 (#756) üzenetére


royce
csendes tag

Én valami olyasmi oldal beindításán gondolkodok, ahol a régi játékokhoz leírásokat, végigjátszásokat, térképeket lehetne megtalálni. Egyre több régi játékokkal való weboldal szünik meg(a régi frissités miatt) és sokszor nem találnak éppkézláb leírásokat a gyengébb játékosok.

[ Szerkesztve ]

(#759) royce válasza menalcas (#744) üzenetére


royce
csendes tag

Quarantine ?

(#760) marked one94


marked one94
őstag

Én most NES emulátorral ezt a játékot nyomom:
Nekketsu Kakutou Densetsu, videó

Valaki ismeri ezt a remek játékot?

You'll Never Walk Alone

(#761) Studiossrác


Studiossrác
aktív tag

Uraim!

Nekem 1 pc-re kiadott retro játék kellene. Börtönből kellett megszökni benne, állíthattad az aggressziód.. ennyi emlékem van már róla csak sajnos, meghogy nagyon nagy móka.
(van 1 olyan rész amikor kukásautóba kell ugrani, hogy elmenekülj)

Nem tudja valaki, hogy melyik játékra gondolok? Nagyon hálás lennék érte.

Szerk: talán mintha lennének benne elefántok... börtönőr, vagy főellenség.

Tudom nagyon hülyén hangzik ez, de kb 7-10 évesen láttam utoljára ami nem ma volt már...sajnos csak ennyi emlékem maradt a játékról :W

[ Szerkesztve ]

(#762) ribizly válasza mr.ki (#50) üzenetére


ribizly
veterán

Bizony! : :DDD
Emlékszem sokszor szándékosan hagytuk benne elhunyni a megmentendő társunkat ;]
Igazából fel sem merem sorolni azokat amelyekkel játszottam anno, meg nem is mindegyiknek emlékszem a nevére :DD

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#763) ollie válasza Studiossrác (#761) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

(#764) Studiossrác válasza ollie (#763) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

Sajnos nem ez az :W

Azért köszönöm szépen a tippet

(#765) JetiRulez válasza JetiRulez (#755) üzenetére


JetiRulez
őstag

Ezt felhozom.
Illetve akadt még egy játék. Hasonló volt a Digger című játékhoz, csak egy kis kígyóval kellett lenni. A címe emlékeim szerint S betűvel kezdődött, de semmi más támpont nincs.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#766) marked one94 válasza JetiRulez (#755) üzenetére


marked one94
őstag

Helló!

Véletlen nem ez volt:
Kép
kép

A neve IronTank. Amúgy NES játék volt?
Remélem tudtam segíteni :R

Zsolt

You'll Never Walk Alone

(#767) Egon


Egon
nagyúr

Revenant-tal játszottam volna, de XP alatt nem műkszik rendesen. Van valakinek ötlete, hogy miképpen lehetne működésre bírni?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#768) JetiRulez válasza marked one94 (#766) üzenetére


JetiRulez
őstag

Nem. Dos játék volt. A grafikája kicsivel jobb is volt.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#769) karakán válasza Studiossrác (#761) üzenetére


karakán
csendes tag

Nem a Little Big Adventure?

(#770) Studiossrác válasza karakán (#769) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

Nagyon köszönöm!

Honnan jöttél rá? Csakmert elég röhejes volt a leírásom! Nagyon szépen köszönöm, imádtam anno ezt a játékot! Megyek és be is izzítom!

Örök hála!

(#771) karakán válasza Studiossrác (#770) üzenetére


karakán
csendes tag

Nagyon szívesen! :)

Onnan gondoltam, hogy mindazok a játékelemek amiket felsoroltál, egyetlen másik általam ismert börtönös játékban sem szerepelnek (elefántok, kukásautó, állítható viselkedési mód - agresszív) Lehet, hogy én is előveszem, akkoriban csak a demójával játszottam, de nekem is nagyon tetszett a játék.

(#772) marked one94


marked one94
őstag

Helló!

Én is keresek egy Nintendo NES autós játékot, amiben rendőr autóval kellet menni és a pálya végén mindig volt egy másik autó akit elkellet kapni. Meg volt benne olyan is hogy két irányba lehetett menni, s ha nem a jó irányba mentél akkor kifogyott a benzin és game over lett. Már csak ennyire emlékszem.Remélem valaki ezek alapján megtudja mondani a játék nevét. :)

You'll Never Walk Alone

(#773) karakán válasza marked one94 (#772) üzenetére


karakán
csendes tag

[Motor City Patrol ?]

[ Szerkesztve ]

(#774) Viktor77 válasza marked one94 (#772) üzenetére


Viktor77
titán

Én a Chase HQ-ra tippelnék, de nem nagyn találok sima NES verziót.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#775) Sricsig válasza Viktor77 (#774) üzenetére


Sricsig
csendes tag

Sziasztok csak arra lennék kiváncsi- van egy nes játék ami super mario szerű de egy nővel vagy aki átalakul , van egy botod és jönnek teknős ellenfelek is pl. Az első főnök körül tűzkarikák forognak és a pálya után bónusz pálya: lufikat kell a bottal szétütni.
Nem jut eszembe, ha valaki tudja írja ide please..
A boton lehet ugrálni és falon lecsúszni v elrugaszkodni...

(#776) mad1 válasza Sricsig (#775) üzenetére


mad1
veterán

Mondjuk lehet nem az,de en a Rodland ra gondolok...Amiga emuval szebb a jatek amugy.

Ne szemetelj ! = Steam

(#777) ollie válasza Sricsig (#775) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Great Giana Sisters?

***

(#778) FehérHolló


FehérHolló
veterán

A legrégebbi PC-s játékok, melyekkel játszottam, '90 és '92 között jelentek meg. Ennél fogva néha jól esik beleolvasni ebbe a topicba, hogy nosztalgiázzak egy kicsit.
Azonban eléggé zavar maga a cím. Nem lehetne esetleg megváltoztatni "Retro játékok"-ra?

Skynet is real. It's called Google.

(#779) Sricsig válasza ollie (#777) üzenetére


Sricsig
csendes tag

Hali sajna egyik sem az. Nem kifejezetten lánnyal mész csak úgy kezdődik hogy elrabolják a lány barátnődet, te meg utánamész és átváltozol egy mario szerű alakká.

(#780) Latissimus Dorsi


Latissimus Dorsi
senior tag

Sziasztok, egy 80-as évek végi arcade játékot keresek.
Annyira emlékszem, hogy főhősünk egy szál kardal a kezében gyakta az ellenent.
Tipikus játéktermi, oldalirányban mozgok és ölök típusú játék volt. A pálya végén egy főellenfél várt (nem meglepő módon)
Ja és egy platformon futott az Altered Beast c. klaszikus játéktermi játékkal.

Köszi:LD

[ Szerkesztve ]

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#781) mad1 válasza Latissimus Dorsi (#780) üzenetére


mad1
veterán

Rastan,golden axe,illetve a wonder boy 2-3-4 esetleg?
Milyen karakterrel voltal?

[ Szerkesztve ]

Ne szemetelj ! = Steam

(#782) Neosifter


Neosifter
csendes tag

Hány pájás volt?Én emléksze egy ilyenre az 10 pályás vol +bonuszpálya.

(#783) Latissimus Dorsi válasza mad1 (#781) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

Egy barbárral ha jól emlékszem.

Az első pálya főenllensége egy öreg szakállas varázsló volt. többre nem is nagyon emlékszem :)

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#784) Neosifter


Neosifter
csendes tag

Valaki emlékszig még a Jazz the Jackrabit nevü játékr 1994böl?

Egy nyulal mész és le kell gyözni az ádász teknösöket egy filctol kinézetü fegyverel.Ki kell szabaditani az elrabolt nyúl lányt.Több hangulatos pályán.Több fajta löszerel.Még ma is játszom.Élvezetes és hangulatos történet.És itt nincsenek bosok.Csak a teknös tudos feje amin van táblát kell meglöni és kész a pálya.Ha jól emlékszem volt benne bónuszpályai.Aszem nekiálok és végignyomom. :K :C :)) :) :DD :D

(#785) Jarod1


Jarod1
addikt

lost wikingre valaki emlékszik, bakkeraz milyen játék volt ám...

(#786) marked one94 válasza Viktor77 (#774) üzenetére


marked one94
őstag

Igen ez az!!! Isten vagy :R

You'll Never Walk Alone

(#789) macsozoli


macsozoli
csendes tag

Végre valami jó kis téma! :C :C :C
Csak az a baj, hogy most találtam meg.
3 éve gyűjtöm a DOS és C64 játékokat.
Remélem még sokan vagyunk akik szeretik a Retro Dos Játékokat.

(#790) VIBO válasza Jarod1 (#785) üzenetére


VIBO
őstag

az nagyon nagy volt :)

vkinek nincs meg a pax imperia 2?

vagy vmi megtudja mondani hogy honnan lehet mexerezni? :R

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#791) macsozoli


macsozoli
csendes tag

Nekem amit sokáig tartott megszerezni az a Nestle nyuszis játék meg a kellogs
Ezeket nagyon nehéz volt, de meglettek.
:DD :DD :DD :DD :DD :DD
Valakinek nincs valami jó kis magyar retros oldala???

(#792) akaido válasza VIBO (#790) üzenetére


akaido
addikt

[link]
[link]

reggelni kell mind2 helyen

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#793) akaido válasza madstunt (#727) üzenetére


akaido
addikt

Üdv!
Ma kipróbáltam a Game Tracker Public CTF szervert. Hát eléggé berozsdásodtam az évek során ennyi derült ki a Q2 tudásomról. :B

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#794) Creed23 válasza Jarod1 (#785) üzenetére


Creed23
tag

Hú sokat toltam anno a jazzrabet! :D De a Lost Vikings is jó volt!

Én egy c64es játékot keresnék, egy platform játék volt elefánttal kellett menni benne, szintén elefántokat kiszabadítani akiket valami űrhajóra pakoltak fel. :) Arra emlékszem még hogy egy lemezen volt a Police Academy c játékkal. :) Nagyon boldog lennék ha valakinek eszébe jutna mi lehet ez, sajna csak ennyi rémlik. :/

wavecom.wireless, Nokia l920, Lenovo t520, iphone 5

(#795) datian197


datian197
tag

hát én annyit játszottam a GTA 2-vel azok voltak a szép idők pusztítás öldöklés most már halattam a kórral, régi játékok sokat adtak a mostaniak pedig 5 óra alatt ki is lehet játszani és csak a magas gépigényér veszed meg sztem ti hogy gondoljátok? :)

(#796) datian197 válasza Nagynozi (#751) üzenetére


datian197
tag

teljesen igazad van :D

(#797) gban


gban
Közösségépítő

Emlékszik valaki a Revenge on school-ra és a tesójára, a Revenge on police-ra?
Hatalmas, magyar készítésű, szöveges - állóképes kalandjátékok voltak, ősrégen :)

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#798) datian197


datian197
tag

helló
valaki tudja melyik az a játék amikor egy szörnnyel, vagy mivel kel lenned oldalnézetbe és settenkedni kell a másik fajta szörny elöl, ami egy ütéssel végez velünk sose sikerült de szeretném újra megpróbálni de nem emlékszem a nevére bármilyen tippeket elfogadok. :)

(#799) datian197 válasza datian197 (#798) üzenetére


datian197
tag

azt hiszem valami UFO-val kell lenni benne

(#800) Creed23 válasza datian197 (#798) üzenetére


Creed23
tag

Húú sokat toltam, egyik ismerősöm pcjén találtam, utána bevittem a suliba, mindenki azzal adta a 486okon. :) Van egy harmadik része a Revenge On Army (Marakottyai cigánylázadás :) ) Abban fejlettebb a beszélgetés az NPC-kkel :). Polgár Tamás írta, a Tomcat néven ismeretes blogger/demoscener stbstb. :)

wavecom.wireless, Nokia l920, Lenovo t520, iphone 5

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Retro játékok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.