Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Retro játékok

Hozzászólások

(#401) adalbert1 válasza sghc_toma (#399) üzenetére


adalbert1
veterán

Tényleg, ezek nagy része eszembe se jutott. Kösz! :R
A Broken sword 2 megvan Pc gurus kiadásban, majd vmelyik. nap előásom ha lesz időm.
A larry 1-et még anno végigtoltam, nagyon jó. :)
A 6-ot is megtaláltam vmi. régi cd-men, lehet hogy annak is újra nekiesek, sajnos 8-10 éve még elég alacsony szinten állt az angol tudásom, hátha most jobban fog menni. :)
A discworldot meg totál elfeljtettem... Megkeresem azt is.
Időközben megtaláltam a Gabriel Knight 1-et anno az is nagyon ütős volt.

(#402) P.Dude


P.Dude
őstag

Hát én már régen játszottam a Goosebumps: Escape from horrorlandel, és nagyon nagyon király játék, a dreamworks nagyon királyul megcsinálta! Már csak az a kár hogy nincs meg nekem! :O pedig nagyon kéne

Zoll

(#403) Egon válasza R.Carlos (#294) üzenetére


Egon
nagyúr

Hi! Pl. én...:) Nem rossz játék a Warlords 2 (az első rész kimaradt, a 3. nem fogott meg, a 4. meg elég nagy bukás lett - ennek ellenére majd megnézem ha lesz időm, mivel a hírek szerint a Master of Magic-re emlékeztető változásokkal dobták fel a játékmenetet, az meg csakis jó lehet...:D). A grafikáját leszámítva, a mai napig megállja a helyét szvsz.
A cégnél szoktam vele szórakozni, ráérő időmben. Ott Win2000 van, csak DosBox-szal indul el (hangja nem tudom hogy van-e így, de nem is érdekel: ilyen régi progiknak általában nem túl jó hanghatásai vannak, tehát nem nagy veszteség ha nincs hang). A sebessége picit lassú (2.4 GHz-es P4, 512 MB RAM, integrált vga), de Ctrl+F12-t nyomogatva, elég jól be lehet állítani.
Ami kritika érheti: igazából nincs kampány (csak 5-6 különálló pálya), az újrajátszhatósági értéke emiatt elég kicsi (egy random pályagenerátor jól jött volna). Ennek ellenére érdemes ugyanazt a pályát több fajjal is kipróbálni, mivel az egyes fajoknak más-más típusú egységeik (is) vannak, és ez valamelyest eltérő játékot eredményez. Feldobja még a játékot a véletlenszerűség is: plusz/mínusz 1 egységet eltérhet az adott lény erőssége, illetve legyártási ideje (nagyon nem mindegy, hogy pl. egy óriást vagy minotauruszt 1 vagy 3 kör alatt gyárthatsz-e le...).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#404) R3ĐßuŁŁ


R3ĐßuŁŁ
őstag

A doom 1 az nagyon állat volt! A quake 1 meg még jobb! Régen nagyon sokat nyomtam! :R :DDD

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#405) maniac


maniac
senior tag

Kovetkezo jatekokat keresem:

-Battle Isle - Andosia War
-Cyberia 1-2
-Cyberwar (ez johet cd32-es verzioban is, a konzol is johet hozza, v emulator)

amiket adnek erte: penzt, csokit, sort, belso szerveimet, amit szeretnetek! Koszi!

(#406) Egon


Egon
nagyúr

Hát, ha itt játékkereső is működhet, akkor én is beírnám a keresett progik listáját...:)

Fantasy General (német verzió NEM érdekel)
Incubation + Wilderness Missions (kizárólag a kiegészítővel EGYÜTT érdekel)

Kicsit újabbak:

Revenant
Battle Realms
Impossible Creatures
Freelancer

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#407) R3ĐßuŁŁ válasza maniac (#405) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

a szibéria1 kb 1000ft egyik haverom nemrég vette szóval sztem még lehet kapni! :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#408) R3ĐßuŁŁ


R3ĐßuŁŁ
őstag

Emlékeztek még a warkraft1re? úúú Az de jó game volt! Jó sokat nyomtam! :R :R

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#409) adalbert1 válasza R3ĐßuŁŁ (#408) üzenetére


adalbert1
veterán

A Warcraft maga idejében korszakalkotónak számított (igaz hogy a dune2 előbb volt). Nagyon sokat toltuk mi is. :DD

(#410) maniac válasza R3ĐßuŁŁ (#407) üzenetére


maniac
senior tag

syberia, v cyberia? :)

(#411) akaido válasza Egon (#406) üzenetére


akaido
addikt

http://www.abandonia.com/games/345/FantasyGeneral:
[link]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#412) R3ĐßuŁŁ válasza maniac (#410) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Ja! őőőőőő! :) Lehet hogy syberia! Sőt ez biztos! Bocsi azthittem ezt mondod!

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#413) R3ĐßuŁŁ válasza adalbert1 (#409) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Emlékszem mennyit szarakodtam vele! Nem lehetett kirobbantani a gép elől!:D

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#414) akaido


akaido
addikt

Danger from the Deep

Danger from the deep (aka dangerdeep) is a Free / Open Source World War II german submarine simulation. It is currently available for Linux/i386 and Windows, but since it uses SDL/OpenGL it should be portable to other operating systems or platforms. (If anyone whishes to port it, please contact us.) This game is planned as tactical simulation and will be as realistic as our time and knowledge of physics allows. It's current state is ALPHA, but it is playable. If anyone want's to contribute in development, you're welcome, just email the dangerdeep-devel mailing list. Contributing binary packages for various Linux distributions would also be much appreciated.

Honlap: [link]
Letöltés: [link]
Galéria: [link]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#415) adalbert1 válasza R3ĐßuŁŁ (#413) üzenetére


adalbert1
veterán

Minket se. :) Lehettünk v. 12 évesek.

(#416) akaido


akaido
addikt

Remélem az alábbiak nem ''piszkos progik'': :)
The Adventures of Fatman [OLDSCHOOL 2D, PC ADVENTURE, PARODY]
[link](torrent)

The White Chamber [HORROR, ANIME, ADVENTURE]
[link] (torrent)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#417) akaido


akaido
addikt

[link]
NAAC, egy free 2D shooter

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#418) akaido


akaido
addikt

[link]Glest is a free 3D real time strategy game, available for several operative systems and that can be modified using XML and a set of tools

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#419) akaido


akaido
addikt

[link] FPS is legyen már. :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#420) akaido


akaido
addikt

[link] Mai uccsó is egy FPS.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#421) mr.bullet válasza akaido (#418) üzenetére


mr.bullet
tag

Hello!

(Ez egy kicsit hasonlít a Warcraft-ra. (3 Reign of the Chaos) ) :Y

Verba volant, scripta manent.

(#422) akaido


akaido
addikt

[link]
Fiend is a a 2D survival horror game greatly influenced on the work of HP Lovecraft. You play as Nick Cane who is sent to the small town of Lauder to see if a mine contains any valuable minerals. Arriving at Lauder you suspect that all is not right with the town and slowly the visit turns into a nightmare.

The game was released in 2001 and took around 2 years of work to finish. The engine is made using the allegro library and has features such as realtime lighting and particles effects.

[Szerkesztve]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#423) ollie válasza akaido (#422) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Penumbra-t már nézted? Bár igaz, az nem éppen retro...

***

(#424) akaido válasza ollie (#423) üzenetére


akaido
addikt

Igaz nem éppen éppen retro, de az lesz. :D + ingyé van. :D
Ma töltöm le. :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#425) ollie válasza akaido (#424) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Sajnos nagyon rövid, 2-3 óra a játékidő, ami azért van, mert ez tulképpen csak egy techdemo.
Viszont nagyon ígéretes, mert egy olyan horrorjátékról van szó, melyben nincs fegyver! Vége az esztelen lövöldözéseknek. :D

***

(#426) akaido


akaido
addikt

A Panzer General abandonware kategória lett:

[link]

[link]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#427) Sn00k


Sn00k
veterán

Hi!

Nem tudja valaki honnan tudnám megszerezni, a Lords of the realm II gamet??

THX!

3njoy the Lif3

(#428) akaido


akaido
addikt

[link]
Csak az Lords of The Realm I. -eről tudok, hogy már letölthető.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#429) Sn00k válasza akaido (#428) üzenetére


Sn00k
veterán

thx, de az már meg van...

3njoy the Lif3

(#430) akaido válasza Sn00k (#429) üzenetére


akaido
addikt

Jogpiszkos :B lehetőségekről meg nem beszélhetünk ugyebár. :U

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#431) akaido válasza ollie (#425) üzenetére


akaido
addikt

Nem jön le a Penumbra. :( Időtúllépés miatt már vagy negyedszer 78 egész akárhány %-nál megáll a download. :O

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#432) Tib_ válasza Egon (#1) üzenetére


Tib_
csendes tag

Roviden: Master of Magic onindzs :) kulonoskeppen a darkelf warlockok doom boltja bar nem igazan lehet 1-2 dolgot kiemelni annyira eltalaltak annakidejen a jatekot.. Call the Void nevu chaos spell animacioja? :) egesz jol tizedelte a kijelolt varost

.

(#433) HaaS


HaaS
addikt

De jó, hogy sok a MoM fun:)

Best 'eva!

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#434) mcwolf79


mcwolf79
veterán

HALI! :))
AMiGA emulátort honnan tudnék letölteni? :F
thx :R

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#435) akaido válasza mcwolf79 (#434) üzenetére


akaido
addikt

http://emulator.lap.hu/

http://www.intermedia.c3.hu/~szmz/comparch/muzeum/emulator/amiga/uae.htm

http://origo.hu/szoftverbazis/seged/emulator/installwinuae.html

http://amigapower.freeweb.hu/

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#436) Sn00k


Sn00k
veterán

Ez mi ez a Amiga emulátor ?

3njoy the Lif3

(#437) adalbert1 válasza Sn00k (#436) üzenetére


adalbert1
veterán

Általában Amiga500-at v. 1200-at lehet vele emulálni, és régi amigás játékokkal játszani.

(#438) Sn00k válasza adalbert1 (#437) üzenetére


Sn00k
veterán

Azért az meleg, valakinek van 1 pc-je és AMIGÁS gamékkal akar játszani :Y :C :DD

3njoy the Lif3

(#439) HaaS válasza Sn00k (#438) üzenetére


HaaS
addikt

Nem tudom mi olyan baromi humoros ezen. Mindig az átlagosnál jobb gépeim voltak, és még C64-es játékok is vannak sokkal jobbak, mint a ''pc-s''. Sőt! Játszom is velük.
A játékélmény a lényeg. Retro feeling? Töltsd mát be a Bard's Tale 3-at C64 emulátorba, nézd meg milyen egy rpg abból az időből. Ha túl nehéz, és csak nyomkodni akarod a gombokat, akkor installálj egy ''pc-s'' Bard's Tale-t, ami bemocskolta a nevet. Hajrá.

Már elnézést, de ez a beszólás engem is érint. Méghogy meleg... azért mert most PC-re fejlesztik a legújabb játékokat, még véletlenül sem biztos, hogy jobbak mint egy C64-es vagy egy Amigás.

Tudod volt idő, mikor még térképeket rajzoltunk, és saját magunktól kellett rájönnünk hogy működik egy játék, végigjátszani pedig nagy dolog volt. Nem volt net.
Ma már el vagyunk kényeztetve. Ha nincs automap, nem törik az autó, nincs árnyéka a karakternek stb... akkor az már rossz játék?

Szervusz,
HaaS

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#440) sghc_toma válasza Sn00k (#438) üzenetére


sghc_toma
senior tag

sőt, van olyan emberke is, aki képes MEGVENNI ezeréves játékokat.. ne tudd meg mennyit kajtattam a régi jó point and click kalandok után! akkora élményt egyik mai játék sem tud nyújtani nekem, mint pl. egy Maniac Mansion, Day of the Tentacle, vagy Monkey Island..

HaaS:
[nosztalgia on]
a törő autókról most eszembe jutott az Indy500. Ott is törtek a kocsik, öcsémmel iszonyat sokat szórakoztunk, ripityára törtük a kocsikat.. Nem érdekelt minket, hogy a letörő alkatroszek csak pontok vagy vonalak..
[nosztalgia off]

[Szerkesztve]

in asm we trust

(#441) HaaS válasza sghc_toma (#440) üzenetére


HaaS
addikt

Na ja:) DOTT az nagyon kemény volt:)!
Autósból Revs volt a nagyúr nálunk... kemény két pálya volt...Brands Hatch meg Silverstone... kerék: 40/15. Döntögettük a rekordokat...

Azért a legszebb emlékek az Elite-hez fűződnek... vektorgrafika istenem :B. Pláne hogy fel lehetett ugrani hipertérbe és ott is lehetett maradni... na mikor erre rájöttünk, volt őrület... hatszögletű thargoid vagy milyen anyahajók, dobálták ki magukból a távirányítású miniűrhajókat, amit aztán jó pénzekért el lehetett adni Alien Itemként... persze min. Cobra MK3 és egy pár Military Laser kellett hozzá. Meg egy hatalmas commodore gomb kezdésnek:) Energy Bomb lool :D :D !

Na ennek a jétéknak is minden újabb része szánalmas volt... a Pool of Radiance újramelegítésről meg inkább nem is szólok.

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#442) Sn00k válasza HaaS (#439) üzenetére


Sn00k
veterán

Nm fikázás képpen mondtam jó ember, de számomra ez akkor is felfoghatatlan ,hogy szerinted van egy géped , ami átlagon felüli, és te mégis nyomod a c64 es játékokat, mondjuk tény semmi közöm hozzá, de számomra ez akkor is LoL, ennyi erővel vegyél vissza c64-et...

De még1x mondom nem fikázás képpen mondtam!!!

ENNYI !!

3njoy the Lif3

(#443) Sn00k válasza sghc_toma (#440) üzenetére


Sn00k
veterán

Én is ezer éves gamet akarok megszerezni Lords of the realm 2 1996-os game, de sajna nem járok sikerrel(még a rosszhelyeken sem:)

3njoy the Lif3

(#444) HaaS válasza Sn00k (#442) üzenetére


HaaS
addikt

Elárulom, van. El sem adtam. LoL.

Semmi gond..

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#445) Sn00k válasza HaaS (#444) üzenetére


Sn00k
veterán

Ne is add el!! Tartsd meg!

Ad el a PC-éd ;]

3njoy the Lif3

(#446) HaaS válasza Sn00k (#445) üzenetére


HaaS
addikt

Tanácsodat köszönöm, hiszen nem ''fikázás képpen'' mondtad, hanem jószándékból. A továbbiakat légyszíves privátban intézzük, másokat sajnos velejes beszélgetésünk nem érdekel. Egyébként szokj hozzá, hogy ez egy fórum, ha kiröhögsz másokat, lehet, hogy nem hagyják annyiban. Ha nem a címzett, akkor valaki más próbálja majd meg felhívni a figyelmed arra, hogy nem etikus amit csinálsz :U.

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#447) Sn00k válasza HaaS (#446) üzenetére


Sn00k
veterán

Jajjj de komoly vagy, ember neked üldözési mániád van ? Kicsit RelaX és élvezd a világbékét...

Nem kell mindenen megsértődni, vagy te ilyen mama kedvence vagy ?

3njoy the Lif3

(#448) HaaS válasza Sn00k (#447) üzenetére


HaaS
addikt

Úgy látom a privát bonyolult szó. Megmutatom, hogyan működik a beszélgetés privátban...

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#449) akaido


akaido
addikt

[link] King's Quest III remake

[link] Exhumed

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#450) _stick_


_stick_
őstag

Helló!

Emlékszik valaki a Tyrian 2000-re. Nagyon király kis game volt, imádtam ezt a stílust.
Nem tudjátok, készítettek-e ilyen játékokat mostanában?
Halottam valami Star Defender 2-ről, de nem tudom, mennyire új...

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Retro játékok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.