Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Retro játékok

Hozzászólások

(#451) akaido


akaido
addikt

[link]http://www.thehouseofgames.net/
sok elfeledettnek hitt játékkal

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#452) akaido


akaido
addikt

[link]http://www.classic-gaming.net/

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#453) Yeti910331


Yeti910331
aktív tag

Helló!
Nekem régen megvolt magyar felirattal az Asterix ('89-es játék), amit elvesztettem. Az a kérdés, hogy honnan tudnám letölteni ezt a magyar változatot?

Kizárt dolog, mert nem tudom. :)

(#454) Rent


Rent
senior tag

amik bennem mely nyomot hagytak Super Nintendon : Super Mario World, Castlevania IV, F-Zero. ezekre mai napig nagyon emlexem.. :) ja es a Super Soccer, batyam zx spectrumos jatekai mar annyira nem hagytak nagy nyomot, valamint mikor nalunk bejott a PC-s korszak 486 osnal. Duke3d!!! aztan atomic edition. :]

(#455) Pala válasza _stick_ (#450) üzenetére


Pala
veterán

Galaga: Destination Earth... ez olyasmi, mint a Tyrian, csak full 3d-s, D3D gyorsítással. Szerintem nagyon hangulatos lett, bár picit nehéz.

(#456) Fáraó


Fáraó
őstag

Mai napig szoktam játszani a Warlords I, II-vel és a Battle Isle The Andosia War-al -bár az utóbbi nem is annyira régi. Imádom ezeket a játékokat.

VIGYORRRGAZMUS.....

(#457) peterszky


peterszky
őstag

Nemsokára az EVM kiadásában megjelenik Mo.-n az Another World ( vagy Out of this world ) 15. éves kiadása. Didzsitalli remásztered :DDD
EVM oldal: [link]
Képek:
Régi [link]
Új [link]

What else you gonna do on a Saturday?

(#459) akaido


akaido
addikt

http://remakes.org/ [link] Újraprogramozott régi játékok. ;)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#460) Yeti910331 válasza Yeti910331 (#453) üzenetére


Yeti910331
aktív tag

UP!

Kizárt dolog, mert nem tudom. :)

(#461) _stick_


_stick_
őstag

Blood Omen: Legacy of Kain
Jó régi game, de iszonyat fílinges. :) Megszereztem magmnak, de van egy kis gond vele.
Nem megy XP alatt :O :W
Ha valaki ismeri vagy találkozott javítással, vagy valamilyen cuccal, amivel
xp-kompatibilissá lehet tenni, az mindenkép keressen meg vele!

Előre is köszönöm! :R

(#462) (Bundás) válasza _stick_ (#461) üzenetére


(Bundás)
addikt

:F Hát én biztos nem Windows 98 alatt vittem végig... A hiba az Ön készülékében van. :P

(#463) _stick_ válasza (Bundás) (#462) üzenetére


_stick_
őstag

Akkor lehet, hogy ME alatt? :P
Érdekes, pedig ezt írja, hogy NT alapú rendszereken alatt nem fut. :F

(#464) (Bundás) válasza _stick_ (#463) üzenetére


(Bundás)
addikt

Me-t nem szerettem. Biztos futott XP alatt, mert @fél éve megint játszottam vele...

(#465) _stick_ válasza (Bundás) (#464) üzenetére


_stick_
őstag

Az nem is volt olyan rég.
Talán emlékszel is rá, honnan szerezted be? :DDD

(#466) Fáraó válasza _stick_ (#465) üzenetére


Fáraó
őstag

Tegyél fel egy virtuális gépet, azt használhatod később is más progikhoz.

VIGYORRRGAZMUS.....

(#467) (Bundás) válasza _stick_ (#465) üzenetére


(Bundás)
addikt

Mit honnan szereztem be? A játékot vagy az XP-t? :) Semmilyen patch-et nem raktam fel.
A félreértés kedvéért én a Defiance-ről beszélek. :U

Fáraó: ''virtuális gép'' alatt próbáltál már játszani? Én egy DOS emulátor alatt próbáltam Screamer-ezni, azt se bírta a gép...

(#468) _stick_ válasza (Bundás) (#467) üzenetére


_stick_
őstag

Természetesen a játékra gondoltam, de nem a Defiance-ra. Azzal nekem se volt gondom.
Ami engem érdekel a sorozat legelső része, amit a Win 95 fénykorában adtak ki. :)

(#469) Fáraó válasza (Bundás) (#467) üzenetére


Fáraó
őstag

Na persze én úgy értettem, hogy ha elég erős a géped egy virtuális gép feltelepítéséhez és az adott játék futtatásához akkor az jó megoldásnak tűnik. No meg a virtuálist is rendesen be kell konfigurálni.

VIGYORRRGAZMUS.....

(#470) Yeti910331 válasza Yeti910331 (#453) üzenetére


Yeti910331
aktív tag

UP!

Kizárt dolog, mert nem tudom. :)

(#471) betya


betya
csendes tag

mig 29 fulcrum :) F22 L III

TEL: 20 / 3887808

(#472) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Best of: Command & Conquer, Screamer 1-2, Toshinden, WWF, MDK, Cyberia 1-2, MotoRacer, Syndicate Wars, Blood, Quake 1, 2, 3, Jedi Knight, Interstate '76, Lula, Need for Speed 1, Carmageddon sorozatok, Diablo, Mortal Kombat sorozatok, Outcast.

Destruction Derby, Ecstatica, Fate to Black, Hexen, Normality, Primal Rage, ROTT, Skynet, Witchaven, WWF, Earth Worm Jim 1-2, Mechwarrior 2, Hexen 1-2, Crusader : No regret, Sega Rally Championship, Sexcaped ;] , Ignition, Incubation, Theatre of Pain, KKND, Starcraft, Turok3D, Tomb Raider sorozatok, Driver, Knights & Merchants, HomeWorld, Drakan, Virtua Fighter 1-2, Mad Dog, Diablo...

Nagyrésze még mindig megvan. :)

(#473) adalbert1 válasza (Bundás) (#472) üzenetére


adalbert1
veterán

Jó kis felsorolás. :)
Én is archiváltam az összes régi game-mat, néha még előveszek egyet-kettőt.

(#474) (Bundás) válasza adalbert1 (#473) üzenetére


(Bundás)
addikt

Lassan kénytelen leszek biztonsági másolatot csinálni a lényegről, mert a közel 10 éves Pioneer lemezek már egyre nehezebben olvashatóak, de le a kalapom előttük. :)

(#475) adalbert1 válasza (Bundás) (#474) üzenetére


adalbert1
veterán

Nekem sajnos a játékok nagyrésze video nélküli verzió volt. Ezeket újból beraroztam, utána kategórizálva mentek ki egy dvd-re mind. Pár még van a vinyón is, azokat is ki kéne írni...


Tényleg olyan abandonware játékokat honnan lehet megszerezni, amik tartalmaztak videót is (pl.: phantasmagoria)? Ezeknek nincs vmi. oldala? Ha ezek még nem abandonware-k akkor bocs.

(#476) Fáraó


Fáraó
őstag

Tegnap először játszottam a Dungeon Keeper 2-vel. Nagyon jó kis game! Hát ahogy kifosztják a goblinok a csirkeólt az valami csúcs! :DDD

VIGYORRRGAZMUS.....

(#477) Kazimír válasza (Bundás) (#472) üzenetére


Kazimír
őstag

A Cyberia 2-nek nagyon megragadott a hangulata, de egyáltalán nem tartom régi játéknak..
Prince of Persia, Monkey Island, Transport ill. Railroad Tycoon, valamint a többi ''régiséget'' is igencsak kedveltem. S kedvelem még ma is. :)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#478) _stick_ válasza Fáraó (#476) üzenetére


_stick_
őstag

Na az, első része egy nagyon komoly játék!
Rengeteget játszottam vele, iszonyat fílingje volt.
Jó lenne egy fasza remake. :)

(#479) joccadoki válasza (Bundás) (#472) üzenetére


joccadoki
senior tag

én régen nagyon szerettem a régi game-ket néha azér egyet kettöt a nosztalgia végett
JA tényleg gyűtöm a magyarításokat és a DOOM-hoz nem találtam vazzeg !!! :W SEGÍSÉÉÉÉÉÉÉÉÉG!!!! :Y

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#480) adalbert1 válasza Fáraó (#476) üzenetére


adalbert1
veterán

Vááááá! :))
A dungeon keeperek nagyon jók voltak!
A legjobb volt pofozni az impeket!

(#481) joccadoki


joccadoki
senior tag

imp az jó ;]

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#482) _stick_ válasza adalbert1 (#480) üzenetére


_stick_
őstag

Nekem az volt a mániám (az 1-be), hogy a templomba csináltam egy horned reapert.
Felfejlesztettem 10-re. Bezártam 1 lukba, pofoztam, gyógyítottam, mikor jött az ellenfél ráengedtem az akkor már tiszta ideg reapert. :DD
Széttépett mindenkit. :))

(#483) adalbert1 válasza joccadoki (#481) üzenetére


adalbert1
veterán

Ja, a legnevettségesebb lények az egész játékban. :)
Kár hogy nem csináltak 3-ik részt... Megnézném egy kicsit feljavított grafikával is, ha lenne esetleg egy remake.
Miért nem ilyen hangulatosak a mostani stratégiai játékok?
A legjobb az volt az egészben, hogy végre nem egy végletekig pozitív hőssel kellett játszani, hanem a földalatti uralomra törni. :)

(#484) adalbert1 válasza _stick_ (#482) üzenetére


adalbert1
veterán

Én ennyire már nem emlékszem, az ragadt még meg, hogy mindig a vámpírokra hajtottam, ha emlékeim nem csalnak, azok töltötték az életerejüket úgy mint a heroes sorozatban is.

(#485) akaido válasza (Bundás) (#472) üzenetére


akaido
addikt

Az Ignitiont meg Quakeket máig tolom, pedig már elmúltam 40. Hiába no infantil vónék vagy valami illesmi... :)
Pont a múlt héten nyomtam végig a Quake2 missionpack1: The Reckoning - Xatrix és a Quake2 missionpack2: Ground zero - Rogue entertainment kiegészítéskeket.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#486) Fáraó


Fáraó
őstag

Bakker! Elolvasom már a DK2 manualját hogy is kell benne harcolni, mert az embereim csak bolyonganak a dungeonban...
:D Viszont a szolgák (imp-ek) királyul sikoltanak + elrohannak ha ellenfelet látnak! :D

[Szerkesztve]

VIGYORRRGAZMUS.....

(#487) (Bundás) válasza adalbert1 (#483) üzenetére


(Bundás)
addikt

Pedig volt az extrákban egy kisfilm a folytatásról, amikor a főgonosz kilépett a földfelszínre és onnan folytatodott a játék, bár lehet félreértelmeztem.


akaido: Az igen! :C Quake2 csak multiplayer szinten ragadt meg a múltamban, inkább az első rész és kiegészítései hatottak mélyen életemre. Még az modelleket is átrajzoltam, pályákat szerkesztettem, nagyon élveztem. :D Pár hónapja a harmadik résszel nyomultam interneten, nagyon sokan játszák még mindig, főleg a rail-gun szervereket birom.

(#488) EchoNorbi


EchoNorbi
tag

Minden dos rajongónak ajánlom figyelmébe:
[link]

Nyugtával dicsérd a papot.

(#489) akaido válasza (Bundás) (#487) üzenetére


akaido
addikt

Köcce! :) A rail szervereken a hozzám képest profik tolják, így ott nekem nem sok frag teremne. Igaziból azért játszom fps-eket mert az kapcsol ki: ''nem kell gondolkodni'' (ez persze nem igaz, hiszen stratégia fps-ekben is fontos), csak ''lűni és kész''. :)


Az alábbi oldalon 101 régebbi játék található meg.
A programok többsége freeware, azaz szabadon használható. A játékok zip formátumba vannak tömörítve: http://oldgamez.uw.hu/[link]
És ha már FPS-ről esett szó: itt található a régi idők fps-e: A Wolfenstein 3D. Elég érdekes összehasonlítani csak a grafikáját pl. akármelyik mai fps-sel.

[Szerkesztve]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#490) (Bundás) válasza akaido (#489) üzenetére


(Bundás)
addikt

Hmhm, slüsszbáböl! :D

Wolf3D

(#491) YOZ


YOZ
tag

Nekem a Road Rash kene. Ha valaki tud segítsen.

(#492) akaido válasza YOZ (#491) üzenetére


akaido
addikt

http://cvr.pl/gry/road-rash.php [link]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#493) YOZ válasza akaido (#492) üzenetére


YOZ
tag

Kössz szépen. Már hetek óta keresem :D

(#494) akaido válasza YOZ (#493) üzenetére


akaido
addikt

Remélem sikerál letölteni. Írtam priviket is, végszükség esetén azokat a címeket is használhatod.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#495) YOZ válasza akaido (#494) üzenetére


YOZ
tag

Sikerült :C :C Nagyon lassan engedte szedni, de legalább megvan.

(#496) akaido válasza YOZ (#495) üzenetére


akaido
addikt

Grat! Akkor már indul is a Big Race! :)
Nekem a DOS időkből a Grand Prix Circuit - the Cycles nevű motoros játék volt a kedvencem: [link]

[Szerkesztve]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#497) YOZ válasza akaido (#496) üzenetére


YOZ
tag

Huuu hát ezt én se keveset nyomtam anno a 286-osommal :)
Nagyon jó game volt :R Meg a Test drive a stunts a stunt car race, régi szép idők. :DD

(#498) akaido válasza YOZ (#497) üzenetére


akaido
addikt

[link]
[link]
http://www.bestoldgames.net/eng/old-games/test-drive-3.php
http://www.bestoldgames.net/eng/old-games/stunts.php ingyé letöltehetők. :D

[Szerkesztve]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#499) YOZ válasza akaido (#498) üzenetére


YOZ
tag

Nyugi ezek mind megvannak. :)) Gyüjtöm őket, meg néha nyomom is :DD
Ja esetleg a Mame emulátorokhoz nem értesz? :F

(#500) akaido válasza YOZ (#499) üzenetére


akaido
addikt

Sajna nem. Gondolom akkor ezt ismered: [link] http://mameemulator.atw.hu/

FaQ: ''Mit csináljak ha játszani akarok ezekkel a játékokkal?
Az elsõ feladat hogy letöltsd valamelyik Mame32 progit. Célszerû a legújabb verziót :).
Miután kitömörítetted a MAME32-t, menj be a ''roms'' nevu könyvtárba, és ide másold be a letöltött játékot. Innentol már csak annyi az egész hogy elindítod a ''Mame32.exe''-t, nyomsz egy F5-öt, amivel frissíted a saját listádat, és a Mame32 ''Aviable'' könyvtárába bemenvén már ki is tudod választani azt a játékot amivel játszani szeretnél.''

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Retro játékok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.