Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Retro játékok

Hozzászólások

(#801) gban válasza Creed23 (#800) üzenetére


gban
Közösségépítő

Igen, előszedtem, elindítottam, ott a 3. rész is benne.
Ha lesz kis időm, megsasolom azt is :)

Postázást nem vállalok.

(#802) zsolthee


zsolthee
senior tag

C64-es játékot keresek, de ne tudom mi a címe:
Egy ügyességi játék, ahol egy hangyászsünnel (vagy egyéb más állattal, már nem emlékszem, csak arra, hogy sokat kellett ugrálni, nehogy leess a párkányokról stb. Lehet hogy kenguru :D ) kellett menni, és utána ezeket ki tudta köpni hogy megtisztítsa az "ellenségtől" a pályát. Egyszerű oldalnézetes, talán lufik is voltak benne. Arra még emlékszem, hogy szép színes, változatos pályák voltak benne. :DDD Tipp?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#803) ollie válasza zsolthee (#802) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nobby the Aardvark

Egyébként a középső mondatod kicsit befejezetlen lett.

***

(#804) zsolthee válasza ollie (#803) üzenetére


zsolthee
senior tag

Bocsánat a kusza szavakért, de még ebből a megfogalmazásból is sikerült kitalálnod.
:C :R Köszönöm! :R :C
Sose jöttem volna rá magamtól. Szenzációs játék (volt), nagyon szerettem.
Respect.
:R

(#806) pcgamer1112


pcgamer1112
csendes tag

én meg mikor kisseb voltam a doom 2 vel nyomultam ugye akkor meg naon feltem :) de ez nem is baj am mikor ezzel a játékkal jatszottam akkor minsig 1 Linkin Park szám ment de tenleg miikor jatszottam mindig ugyan az a szám ment szoval ez a jatek nagyon a szivemhez nött.

[ Szerkesztve ]

(#807) 30z.Samu válasza gban (#797) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én igen, meg lehet azt még valahonnan szerezni? :DD
Én most retro játékokat gyűjtök össze, de nem mindegyik megy Win7 alatt. :( Valaki tud valamilyen megoldást miként tudnám működésre bírni a régi játékokat? Gondolok itt pl Fifa 2002-re, vagy ennél régebbi játékra. Bár érdekes, hogy a Heroes III hibátlanul megy Windows 7 alatt.

Sic Parvis Magna

(#808) ollie válasza 30z.Samu (#807) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Rengeteg régi játék megvásárolható a gog.com-on. A játékokat módosítják is, eltávolítják a DRM-et, és megoldják a kompatibilitást a modern oprendszerekkel.

***

(#809) #65675776 válasza 30z.Samu (#807) üzenetére


#65675776
törölt tag

W7 alatt a H3 Complete egy cseppet sem instabilabb, mint a GoG-os. (A GoG-os akármennyire húdekompatibilisnek hirdetett, ugyan úgy kilép néha.)

(#810) maszi99


maszi99
őstag

FELHÍVÁS !!!

Mit szólnátok, ha az ősi magyar világsikerünket (Imperium Galaktica) újra lehetne éleszteni, pontosabban az eredeti készítők új stratégiai RPG köntösbe bújtatnák :Y :Y :Y
Mert ha minden igaz némi lehetőség van rá :K :C :))
Jó részben a rajongói táboron múlik, hogy nekilássanak, mert amire nincs igény, annak minek nekifogni.
ITT LENNE AZ IDEJE (lehetősége) A HONI JÁTÉKTUDÁSUNK RÉGI DICSFÉNYÉNEK VISSZAÁLLÍTÁSÁRA !!!!!!!!!!!!! :))

Nyugodtan zaklathattok a kérdésekkel, és szebb jövőt uraim: :R :R :R

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#811) benedekco


benedekco
addikt

Üdv Mindenkinek!

Van egy kis problemám! Tudom, hogy annyira nem retro game probléma, de talán valaki mégis próbálkozott már itt ezzel a játékkal.
Most szereztem be az Ultimate Stunts nevű Stunts remake-et. De valamiért nem tudom indítani.
Következő a probléma, indítás után közvetlen ezt kapom válaszként:
alutcreatebufferfromfile
Ez ugye az OpenAL-re utaló probléma. Sajna ehhez tök hülye vagyok, mi ilyenkor a teendő?
Legfrissebbet telepítettem a játékból és az openal-ből is. WinXP SP3, Nforce2+ALC650 (Soundstorm) alaplapi hang. Friss DX fent van és minden egyéb driverből is a legfrissebb van telepítve.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#812) akaido válasza benedekco (#811) üzenetére


akaido
addikt

Hali!
Próbáld meg a következő link ajánlatát: [link]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#813) benedekco válasza akaido (#812) üzenetére


benedekco
addikt

Köszönöm Uram!
Amint vissza térek a "régi" gépemre megpróbáloma dolgot!
De most épp retro konfig tesztben vagyok :) Remélem a napokban visszaáll minden a régi kerék vágásba és újra az Athlon XP-met tudom majd koptatni.... bár most ez a P3-as(1133/512/133) is elég jól muzsikál.... na mind1 az a tuti :)

Köszi mégegyszer!
:R

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#814) akaido válasza benedekco (#813) üzenetére


akaido
addikt

Pölö Q3-hoz milyen csúcs volt anno az a Tualatin cájg. :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#815) benedekco válasza akaido (#814) üzenetére


benedekco
addikt

Q3-at sose toltam... azaz persze kipróbáltam meg minden, de nem nőtt a szívemhez... LAN-on toltuk azt tudom.. ott jó is volt.

Ez a Tualatin PIII meg elég masszívan dönget. Le a kalappal előtte. Jóval gyorsabbnak tűnik mint a sis/via alaplapokban a 2-2,4GHz körüli P4-ek.
Netezős gépnek is jó, ha minden szart megszűrünk :)

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#816) ollie válasza benedekco (#815) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Így van, annak idején botrány is volt belőle, hogy a Willamette (és az első Northwood) P4-ek lassabbak voltak, mint a Tualatin P3-ak, ugyanis sokan leváltották a jó kis P3-as konfigjukat P4-esre.

***

(#817) #65675776 válasza ollie (#816) üzenetére


#65675776
törölt tag

SSE-re normálisan optimalizált alkalmazásokban (pl Q3) az 1,4GHz-es P4 rommáverte a leggyorsabb P3-akat is.

Aki meg informálódás nélkül cserélgeti a cuccait, az megérdemli, de nem balhézzon. Ha valaki megnézte hogyan változott az architektúra, tudta, hogy 2,2GHz alatt nem érdemes a P4-gyel foglalkozni.

Egyébként azonos órajelen a Prescott is lassabb volt, mint a Northwood. A hőtermelésről ne is beszéljünk.

(#818) kivulallo


kivulallo
tag

sziasztok!

Lenne egy kér(d)ésem:
Régen még olyan 8 éve sokat játszott 1. osztályban informatikán egy játékkal. Kis (ha jól tudom piros) autóval kellett mászkálni fel-alá egy irodában, ahol az út floppykból, cd-kből, könyvekből, papírokból volt kirakva. Nem volt sok értelme, vagy nem emlékszem nagyon rá, de imádtam. Az autó a startnál mindig egy nagy HP nyomtatóból vagy faxból jött ki, és oda lehetett bemenni bármikor. Nem akarok baromságot mondani, azt hiszem ha bementünk a nyomtatóba, bekerültünk a főmenübe...? vagy ilyesmi.... Tényleg nem emlékszem. Windows 98 futott akkoriban a suliban és könyörögtem az info tanáromnak, hogy írja ki cd-re de aztán nem sikerült. Én "HP Autó"nak neveztem, erről mindig tudta az info tanár, hogy mit akarok. :D

Szóval, ha valakinek beugrik, vagy homályos, esetleg tudja a játék nevét, vagy valami, tudna egy elérhetőséget adni? Mármint letölteni... :DDD

Köszi!

(#819) akaido válasza kivulallo (#818) üzenetére


akaido
addikt

Magyar nyelvű volt?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#820) rbence


rbence
senior tag

Sziasztok!
Remélem valaki tud nekem segíteni,kezdek már nagyon elkeseredni :/
Évek óta vadászok egy játékra,de senki nem tudja a címét,google-ben sem találtam rá,keresgéltem nagyobb játékadatbázisokban,semmi :/
A játék pofonegyszerű volt,még a múlt évezredben készült(talán még dos alá azt hiszem,egy pirosas színű kockákból kirakott pályán kellett egy fehér pöttyel ugrálni,ami csíkot húzott maga után és mókás hangot adott ki ugrás közben :D
Szóval egy 2d-s platform-ugrálós játék,nekem úgy rémlik,hogy a neve spot volt,de ez se biztos :/
Előre is köszi a válaszokat :)

"...Life is too short to remove USB safely..."

(#821) BigBlue69 válasza kivulallo (#818) üzenetére


BigBlue69
őstag

Váá ezt mi is toltuk.. de meg nem mondom neked a cimét sajna :/

(-.-(-.-(-.-(-.-)-.-)-.-)-.-) Chinese Mafia's watching you! Viselkedni Magyarországon rang. Máshol a létezés része. Steam: http://tinyurl.com/8h4dfu2

(#822) akaido válasza rbence (#820) üzenetére


akaido
addikt

[link] Talán ez?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#823) #65675776 válasza akaido (#822) üzenetére


#65675776
törölt tag

Bakker, de rég óta keresem ezt. A címét tudtam pedig.

(#824) kivulallo válasza akaido (#819) üzenetére


kivulallo
tag

Fogalmam sincs milyen nyelvű volt...voltam kb. 7-8 éves. :D de imádtam

(#825) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Helló!
Kellene egy kis segítség. D-Fend felületet használok a játékok beállításaihoz. Kompletten mindent (játékokat, DOSBox-ot, D-Fend-et) átmásoltam egy másik gépre. Most pedig ez az üzenet fogad, bármilyen játékot akarok elindítani:
"There is no mounted drive that is allowed to reach the physical folder C:\Games\DOSGAMES\JAZZ, which is needed to be able to run the program. D-Fend REloaded will try to interpret the path as a DOSBox local path.
Pedig már módosítottam az elérési útvonalakat és a DOSBox.conf-ban is bemountoltam a DOS-gamés mappát.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#826) WayneGace


WayneGace
őstag

Üdv. Volt, illetve van egy játék C64-re. 1942 a címe. Azt lehet valahogy pc-én játszani?

BestSecret invitációt privátban adok.

(#827) ollie válasza WayneGace (#826) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Innen letöltöd a játékot, innen meg az emulátort.

***

(#828) VoidXs


VoidXs
nagyúr

Nem ismeri valaki a Space Invaders Invasion nevű klónját? Régen megvolt egy Free Games 2002/3 nevezetű CD-n, de arra a természeti hatások halálos sebet mértek. Semmi nyomát nem lelem a zinterneten. Tudnátok segíteni a fellelésében?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#829) karakán válasza VoidXs (#828) üzenetére


karakán
csendes tag

Nem ez a játék volt? : [link]

(#830) VoidXs válasza karakán (#829) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem, ennél azért lényegesen nagyobb felbontása volt. 2002-es játék, asszem 1024x768-on futott.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#831) FlDutchman


FlDutchman
tag

Van egy Best of 1994 és 1995 játékgyűjteményem, ami 2 CD-n 288 játékot jelent (Duke Nukem, Fifa Soccer, NBA Live 95...) :D

Viszont elég öreg már a CD és nem tölti be rendesen, legutóbbi emlékeim szerint Windows 98-on tudtam teljesen futtatni. Valakinek nincs meg véletlenül?

Plusz keresek egy block breaker (Arkanoid klón) típusú játékot, ami az Arkanoidnál egyszerűbb grafikájú volt, és még dos-szal bootoló gépen játszottam vele először.

[ Szerkesztve ]

(#832) FlDutchman válasza FlDutchman (#831) üzenetére


FlDutchman
tag

Első fele meg van, Dosbox viszi :)

(#834) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Egy régi játék címe nem jut eszembe.
A google sem segített.
Egy űrhajón, vagy űrállomáson tartózkodunk, és egy szál pisztollyal kell keveregni.
Vannak csapdák, robotok, idegenek azt hiszem, és egy helyen ha kilövik az ablakot,meghalunk a vákum miatt.
Ennyi maradt meg belőle.
Nem flashback a címe mert az már van 2d-ben, hanem valami hasonló hangzású.
azt hiszem 3td(hátbanézős) game, talán mintha célozni is kellene benne.
Nagyon égi játék, talán még a dos-os korszakból.
A segítséget megköszönném.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#835) karakán válasza moongoose (#834) üzenetére


karakán
csendes tag

(#836) moongoose válasza karakán (#835) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Köszönöm!
Ez az igen.
:R

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#837) mickemoto


mickemoto
őstag

Sziasztok.

Keresek pc-re egy régi sega megadrive játékot, a címe ha jól emlékszem echos.Delfines.Ha lehet egyáltalán ilyen régi játékokkal játszani win7 alatt.

(#838) mickemoto


mickemoto
őstag

Ja és ha esetleg valaki tudja egy régi commodore64 játék címét, felülnézetes lövöldözős játék volt amiben véges számú töltényünk volt azaz nagyon kevés és rengeteg ellenséges katonát kellett likvidálni.Valakinek ötlete?

(#839) mickemoto válasza mickemoto (#838) üzenetére


mickemoto
őstag

A cm64-es játék címét megtaláltam, Into the Eagle's Nest volt az, de az első kérdés még aktuális.

(#840) ollie válasza mickemoto (#837) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Megadrive játék biztos hogy semmilyen windowson nem fut, de van jópár megadrive emulator.

***

(#841) mickemoto válasza ollie (#840) üzenetére


mickemoto
őstag

Megpróbálom, bár c64 emulátorral nem volt szerencsém mivel egér nélkül laptopon nem bírtam elindítani egy játékot se.Sajnos nem lehet billentyűt hozzárendelni run parancshoz, csak fel,le,balra,jobbra és tűzgombot lehet beállítani.

(#842) nézzbe


nézzbe
aktív tag

Elég elhagyatott a topic szal itt egy post :D Brutál DX4 100Mhz-es 486-os Notit egy kis retró space invaders :D

(#843) AxBattler válasza ollie (#840) üzenetére


AxBattler
félisten

Illetve STEAM-en is megvásárolhatóak különféle MegaDrive/Genesis/MegaCD játékok, akár csomagban, akár külön-külön! Bár ahogy nézem, utóbbiból csak a Sonic CD az elérhető, illetve a Sonic címeket csak egyesével lehet megvenni.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#844) CaNNa3IS


CaNNa3IS
senior tag

Death Rally full letölthető ingyenesen. Windowsra átírt változat. Sajnos a multit kivették mert csak IPX volt benne.
[link]

Persze ez dosboxxal és az eredeti DOS-os verzióval megoldható.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#845) sztanozs


sztanozs
veterán

Tök jó volt végigolvasgatni ezt a témát :) Nekem a Hacktivity-n jött szembe egy arcade gép a deloitte standon, amivel gyerekkoromban sokat játszottam (nem a space invaders, hanem a mászkálós, gyümölcsgyűjtögetős játék). A helyet is bezárták azóta, ahol a zsebpénzemet eljátszottam anno.
Régi (PC) játékok, amiket a mai napig szívesen előveszek: Albion, Unreal, FF7

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#846) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Sziasztok!
Régi vasút szimulátor programot keresek, 10+ éves játék, egy terepasztalhoz hasonló a játékmenet egyre nehezedő, bonyolultabbá váló pályákkal. Lámpákkal lehetett megállítani a szerelvényeket, és a többire nem emlékszem, rémlik hogy meg kellett találni a kijáratot, ahol a szerelvénynek el kellett hagyni a pályát. Az a legszarabb, hogy a gugli nem segít, még képet se találok róla...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#847) maxlanders válasza ollie (#827) üzenetére


maxlanders
tag

Hali.
Pc-n szerettem a C64es emulátorral játszani...
Innen jött a kérdés, Vice létezik mobile windows 6.5re is? (ez a legkezelhetőbb emulátor)

(#848) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Régi (egyszerűen játszható) logikai játékokat keresek. A gugli találatok nem a legjobbak, több gyűjtőoldalt is megnéztem, de azokon nincs ilyen kategória.
Idős személynek kellene. Köszönöm előre is!

(#849) Aramir válasza elfelejtette (#846) üzenetére


Aramir
őstag

Ez esetleg?
[link]

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#850) karakán válasza Panthera (#848) üzenetére


karakán
csendes tag

Nem tudom mennyire régi játékra gondoltál, de ezen az oldalon lehet válogatni DOS-os logikai játékok között.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Retro játékok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.