Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Retro játékok

Hozzászólások

(#851) Panthera válasza karakán (#850) üzenetére


Panthera
őstag

Köszi, megnézem majd őket. Azért írtam, hogy régebbiek kellenek, mert egy régi gépre raknám, amin csak win98 van, ami eddig tökéletesen megfelelt a célnak. :)
Tehát jöhet windows alapú is, de szerintem azoknak a dos-os játékoknak is futniuk kell win alatt.

(#852) MurdR válasza elfelejtette (#846) üzenetére


MurdR
veterán

Nem a transport Tycoonra gondolsz, ugye?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#853) elfelejtette válasza MurdR (#852) üzenetére


elfelejtette
veterán

Aramir: Ennél újabb, PC-s game, 2002 körüli.

MurdR: Sajna nem. Nem volt benne stratégia, nem kellett építeni, fix pályák voltak, nem számított az rakomány, csak egy kívülröl körbejárható nagy terepasztal volt. Az számított, hogy hol jött be a szerelvény, és hol megy ki. Alagutak elött, meg állomásoknál volt lámpa, hogy meg lehetett állítani.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#854) Aureal


Aureal
senior tag

Sziasztok!
Jó pár éve nem foglalkozom játékokkal már idő híján, viszont a lomjaim közt turkálva a napokban, felbukkant pár game telepítője, amivel még 2000 környékén nagyon nyomtuk a haverokkal.
Az egyik ilyen volt a LucasArts Outlaws nevű 1st psn mászkálós lövöldözős western játék (ez biz jó régi, még vmikor 97-ben adták ki). Illetve volt a Desperado stratégiai játék is amit nagyon szerettünk.
Azt szeretném tőletek megkérdezni, akik napi szinten benne vagytok ebben, hogy hasonló, csak nyilván a mai kor igényeinek megfelelő westernes játékokat tudtok esetleg ami story tekintetében az előzőekhez hasonlítható?
Az Outlaws pl. még olyan volt, ha emlékeztek, hogy rendes mixed módú cd-n volt a játék, és sima asztali lejátszóból is hellgathatóak voltak a nagyon igényesen, sztem stúdióban élő zenészekkel felvett soundtrackek, ill. a játék alatt is ezek az aláfestők mentek, igazi spagetti western hangulatot keltve.
Szóval ilyesmire gondolok, csak mai grafikával. Az sem gond ha 5-10 éves játékokat javasoltok ilyen kategóriában, nem feltétlen arra vágyom amihez gépet kell cserélni. :) Bóklásztam a neten, kerestem pl. az Outlaws folytatását, de western stílusban, csak ilyen nyomi online flash játékok vannak ahogy látom, kb egy 3 éves értelmi szintjéhez és grafikai igénytelenségéhez mérten... ;)

Köszi!

(#855) J.Hetfield válasza Aureal (#854) üzenetére


J.Hetfield
aktív tag

Call of Juarez széria megérhet egy próbát.

(#856) Aramir válasza Aureal (#854) üzenetére


Aramir
őstag

Ez esetleg: [link]

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#857) Fire_Vire


Fire_Vire
tag

Helló!

A segítségetek szeretném kérni a következő játék nevének felkutatásában.
Ez a demó 96/97/98 as PC gurun volt rajta és MS-Doss vagy Windows operációs rendszeren futott.
Próbáltam letölteni a PC guru oldalán az újságokat PDF-ben, de csak előfizetéssel lehet.
Ha jól tudom ez egy "platform" játék, az biztos hogy 2D és létrákon lehet fel és le mászkálni.
A játék elején három törp / wiking valamilyen módon elteleportálódik valahova és haza szeretnének jutni. Mindhárom karakternek külön képessége volt. Az egyiknek rúgóval kilőhető keze volt a másik össze tudott zsugorodni kicsire a harmadik meg (ezt sajnos nem tudom). Ezeket a képességeket felhasználva kellett összeszedni a pályákon az almákat a gombákat amiből egy boszorkány löttyöt főzött. A pálya vége mindig az volt hogy a boszorkánnyal beszélni kellett. A karakterek között egy billentyűzettel lehetett váltani.
Egy próbát megért. Ha megtalálom időközben akkor visszajelzem ide.

Köszönöm a segítségeteket. :R

[ Szerkesztve ]

sajtosszenya.mybrute.com

(#858) Aramir válasza Fire_Vire (#857) üzenetére


Aramir
őstag

Lost Vikings 2: [link]

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#859) Fire_Vire válasza Aramir (#858) üzenetére


Fire_Vire
tag

Köszönöm! :R .Valamiért folyton törpökre kerestem és nem vikingekre.

sajtosszenya.mybrute.com

(#860) akaido válasza elfelejtette (#846) üzenetére


akaido
addikt

Ezeket ismerem:
[JB BAHN - Simulation of Railway and Streetcar Networks közlekedés-szimulációs játék.]

[A-Train]

[Mechanik EN57]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#861) saelin


saelin
veterán

Júj. Topic mentve!

Olvasgattam kicsit és úgy látom főként régi PC játékok a téma. Van itt helye régi konzol játékoknak is?
Gondolok itt: NES, SNES, PSX, N64, GBA játékokra. :B

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#862) elfelejtette válasza elfelejtette (#846) üzenetére


elfelejtette
veterán

Itt is megköszönöm mindenkinek a segítséget, itt is, és privátban is többen írtatok.
Ma szétgugliztam az agyam, és a sokadik keresési kulcs végre eredményes volt, az általam keresett játék a Loco Mania volt.
További sok sikert.
Zoli

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#863) akaido


akaido
addikt

3 elég régi játékot szeretnék bemutatni a a Commodore "h_őskorából":
- Xargon Wars
- Timeslip

Az ezt megelőző időben a Wizard Lair játékkal játszottam Enterprise-on, na nem a Star Trek Enterprise gyorsaságún...

Ma már csak emulátorral tudom játszani őket.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#864) akaido


akaido
addikt

[JogoBox] Retro remake játék gyűjtemény

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#865) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok retro játékosok!

Arra volnék kíváncsi, hogy van-e olyan régi játék, aminek nem nagyon van mostani verziója. Ma már valami miatt nem lehet vele játszani, vagy rá férne egy felújítás.

Szívesen foglalkoznék vele.

(#866) akaido válasza DrojDtroll (#865) üzenetére


akaido
addikt

Ignition kisautóverseny
Win XP-től felfelé, csak olyan fránya beállítások mellett fut, hogy kell hozzá a "dgVoodooSetup.exe"
Aztán bemásolni a windows mappába a "glide.dll, glide2x.dll" fájlokat. Ezután indítható az "Ign_3dfx.exe".

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#867) horky


horky
csendes tag

Egy kis Retro ajánló, figyelemfelhívás. Ebben a topikban hátha van rá érdeklődés. Ha nem fér bele a topicba töröljétek.
Arok Party Ajka 29-31. July 2016
[Angolul a program]
[Arok Party facebook oldal]
[Youtube videó a rendezvényről]

(#868) prtvlogan


prtvlogan
aktív tag

Sziasztok!

Keresek egy régi játékot, azonban nem jut eszembe a neve. Amennyire emlékszem rá, egy tenger mélyéről kellett feljutni a felszínre buborékok segítségével. Szálltak fel a buborékok, és azokon kellett ugrálni, ezek idővel szétpukkantak, kb mint a Doodle Jump. Ennyire emlékszem belőle, évek óta nem tudom kiverni a fejemből, de eddig még nem sikerült megtalálnom, vagy rájönnöm, mi a címe..

(#869) karakán válasza prtvlogan (#868) üzenetére


karakán
csendes tag

Szia!

Nem tudom mennyire régi a játék, amire gondolsz, de én még C64-en játszottam a leírásod alapján teljesen ráillő játékkal, aminek az volt a neve, hogy [Bubble Dizzy].

(#870) prtvlogan válasza karakán (#869) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

Ez volt az, köszönöm szépen!!! :R :R Soha nem jutott volna eszembe a neve! :DD

(#871) karakán válasza prtvlogan (#870) üzenetére


karakán
csendes tag

Igazán nincs mit! Örülök, hogy segíthettem! :)

(#872) Egon


Egon
nagyúr

A minap megvetem a teljes Battle Isle szériát gog.com-on. Kipróbáltam az Incubation-t Windows 7 alatt, teljesen jól futott. Közben gépcsere volt, már Win 10-et használok. Sajnos elsőre nem működött a játék, kompatibilitási módban + rendszergazdaként futtatva sem, de az alábbi linken levő megoldás (sound.dll cseréje) megoldotta a problémát... :C
[link]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#873) cigam


cigam
félisten

Felsimeritek ezt a játékot?

A fotó alapján egy magyar a cég a "PROmORG Kft" készítette. Az ilyen régi magyar játékokat hol lehetne megtalálni?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#874) Egon válasza Egon (#872) üzenetére


Egon
nagyúr

Sajnos a GOG-os kiegészítő (Wilderness Missions) nem fut Win10 alatt, akármivel is próbálkoztam (neten sem találtam megoldást)...:(
Alkalomadtán kipróbálom cd-ről telepíteni és futtatni.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#875) ^Boss


^Boss
őstag

Sziasztok!

épül a retro gépem, amin autentikus környezetben szeretnék majd a régi klasszikusokkal játszogatni, ahogy időm engedi:
Alone in the 1-2-3
Little Big Adventure 1-2
RollerCoaster Tycoon
Theme Hospital, Theme Park
Monkey Island széria
stb.

kérdésem:
van két játék, aminek nincs meg a neve. az egyik egy gokartos játék volt, de nem a szó klasszikus értelmében, mert kellett földes úton is menni pl. falak között, és ilyen játékos figurával voltunk. kart.exe indította :C
a másik pedig egy oldalnézetes ugrálós platformjáték volt, ahol a királynőt/hercegnőt kellett megmenteni mindenféle zöld idegenektől akik elrabolták.
előre is köszi a helpet :))

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#876) karakán válasza ^Boss (#875) üzenetére


karakán
csendes tag

A gokartos játék esetében én a Mario Kart szerű Wacky Wheels-re tippelnék.

A másikat passzolom, talán a Commander Keen, abban voltak zöld, csápszerű idegen lények, viszont megmentésre váró, elrabolt hercegnőre nem emlékszek, hogy lett volna benne. Esetleg az Earthworm Jim, abban Hogyishívják hercegnőt kellett megmenteni, de abban meg az ellenfelekre nem emlékszem, hogy milyenek voltak.

[ Szerkesztve ]

(#877) ^Boss válasza karakán (#876) üzenetére


^Boss
őstag

Super Karts! Meglett! Amasik sajnos meg nem :(

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#878) Espla


Espla
aktív tag

[link]

"Emulátorokkal lehet játszani több régi konzolos játékkal is.
...
És hogy melyek a legjobb emulátorok? "

(#879) akaido válasza ^Boss (#877) üzenetére


akaido
addikt

Nekem rögtön a Dyna Blaster azaz a Bomberman ugrik be ahol különböző általam csak "pudingfej" idegeneknek nevezett labirintus rendszerén átverekedve kellett a játék elején elrabolt hercegnőt kiszabadítani.

Ezen kívül emléxem még a Ghosts 'N Goblins-ra amibe már ugrálni kellett a pályákon Artúr királlyal, mert a Sátán elrabolta Princess Prin Prin-t.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#880) Whaazzup


Whaazzup
senior tag

Sziasztok. Ha nem gond megosztom, már nem igen tudod letölteni, több száz régi játékom, a mostaniak elődjei is van ha valakit érdekel.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#881) Weareus


Weareus
addikt

Üdv.!
A Heavy Metal F.A.K.K. 2-vel játszott valaki esetleg? Amúgy nem káromkodok, ez a címe! :DDD
Ez volt az első olyan jàték, ami a Quake 3 Arena grafikus motorját használta, szóval nem mai darab.
Ha valakinek megvan eredetiben...
A főellen kinyírhatatlan, kb., bár egyszer yt-on làttam, hogy lekaszabolják röpke fél óra hent után.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#882) Weareus


Weareus
addikt

Amiga lenne jó platform még retrora.
Ott volt egy Project X nevű oldalnèzetes űrhajós gama, ami nagyon nehéz volt.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#883) Ry0K3N válasza Weareus (#881) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

A névre emlékszem hogy volt ilyen de sosem játszottam vele. GameFAQ azt írja le kell sebezni aztán használni rajta a souldraniert hogy ne töltse vissza a HP-ját. És ezt 3x kell eljátszani. [link]

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#884) Weareus válasza Ry0K3N (#883) üzenetére


Weareus
addikt

Igen, így van, ha lesebzed, térdre rogy és gyógyítja magát.
Ha a lélek szipkát alkalmazod rajta közben, akkor viszont nem tudja, mivel a vize elfogy. Odáig eljutni amúgy, hogy te ezt 3x megcsináld, eh.
És az még nem elég, a fejèt is le kell vágni.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#885) Whaazzup


Whaazzup
senior tag

Sziasztok valakinek itt ígértem, Retro játék listát, ha beugrik neki, kérem írjon ide.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#886) Whaazzup


Whaazzup
senior tag

Semmi reakció. :O

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#887) Ry0K3N válasza Whaazzup (#886) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Úgy néz ki már nem kell neki. :D

Milyen lista az konkrétan?

[ Szerkesztve ]

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#888) Egon válasza Ry0K3N (#887) üzenetére


Egon
nagyúr

Jah, ez engem is érdekelne: milyen lista?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#889) Whaazzup válasza Egon (#888) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.Nem részletezem, de több száz régi, de jó kiváló játékok általában a mostaniak elődje alapja.Ami már nem igen tölthető le a internetről.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#890) Egon válasza Whaazzup (#889) üzenetére


Egon
nagyúr

Tehát van egy csomó régi játékod, és azt ajánlgatod, értem.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#891) Whaazzup válasza Egon (#890) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.Nem ajánlgatom, és nem ezen a fórumon akarok hirdetéssel élni , csak valaki t érdekelt a retró játék, nem eladási szándékkal.Ha az lesz annak a helye nem itt van.Ha nem gond, mindig feltehetek ide egy adag listát, hogy mit tudnak róla, játszottak már evvel, ha elakadtak mi a megoldás, mi a vélemény az élményről amivel játszottak.Egy kicsit nosztalgiázni, és kicserélni egymás tapasztalatát a játékról, és lehet csámcsogni róla.

Természetesen csak olyan játékot teszek fel ami megvan nálam.ÜDV. ;)

[ Szerkesztve ]

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#892) doc


doc
nagyúr

kolleganak keresunk egy regi (kb. 15-20 eves, mar windowsos) jatekot, segitsetek plz
amiket tudni lehet:
korokre osztott strategia, valoszinuleg hexracsos, 2.5D nezetes
a jarmuvek, mechek ugy neztek ki mint szornyek/alienek
piros/zold bogyokkal mutatta hogy hova lehet lepni es hova nem
valoszinuleg PC Guru melleklete volt a teljes jatek

koszi elore is :R

(#893) Egon válasza doc (#892) üzenetére


Egon
nagyúr

A 2.5D nézet az izometrikus nézetet jelenti? 20 éve szerintem még nem volt PC Guru melléklet.
Első blikkre a Massive Assault ugrott be, de az egyrészt 3D-s, másrészt ahova nem lehet lépni, azt nem pirossal hanem sárgával jelöli (ha jók a képek amiket néztem), harmadrészt ott robotok voltak robotok ellen, tehát nincsenek szörnyek, a többi stimmel... ;]
Amúgy az is egy remek játék.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#894) doc válasza Egon (#893) üzenetére


doc
nagyúr

gondolom nem uj jatekkent raktak a Guru melle, hanem mikor mar jopar eves, kifuto jatek volt

de minden emlek homalyos, es siman lehet teves is :D

(#895) Egon válasza doc (#894) üzenetére


Egon
nagyúr

Lehet keresgélni: [link]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#896) doc válasza Egon (#895) üzenetére


doc
nagyúr

igen, ezt mar o is megtalalta, de a nevere nem emlekszik, csak a latvanyra :D

(#897) Egon válasza doc (#896) üzenetére


Egon
nagyúr

Sokat mondok, ha ez alapján 20 perc kiguglizni... :U
Ha a mellékletbe kerülés évét mondjuk 5 év pontossággal (+/- 2.5 év) be tudja lőni, akkor 60, ha csak 10 év pontossággal, akkor 120 játékról beszélünk (valójában még annyiról sem, hiszen volt hogy adott játék sokadik része vagy kiegje lett a teljes játék pár éven belül). Egy jópár címről ránézésre el lehet dönteni, hogy nem a keresett program, hiszen ismert nevekről van szó vagy éppen a nézből kikövetkeztethető, hogy nem a keresett játék (pl. Car Tycoon, Football Generation, Pokoli Szomszédok stb.), ergo csak a maradékra kellene rákeresni.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#898) kriszpontaz válasza doc (#892) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Total Annihilation, Command & Conquer, Starcraft, esetleg X-Com/UFO??

[ Szerkesztve ]

(#899) Egon válasza kriszpontaz (#898) üzenetére


Egon
nagyúr

Ebből három RTS, pedig körökre osztottat keres, és három biztos hogy nem volt PC Guru melléklet... ;)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#900) kriszpontaz válasza Egon (#899) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Értem, nem vagyok otthon a stratégiában, soha nem volt a műfajom.
Lehet Gamestar melléklet volt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Retro játékok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.