Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Retro játékok

Hozzászólások

(#901) Whaazzup válasza Egon (#895) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.Remek kis listát hoztál össze, nagyon infós, és áttekinthető nézegetem szépen.ÜDV. :K

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#902) Ry0K3N válasza doc (#892) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Néztem már de most beugrott valami. Ez nem a M.A.X. 2 volt? Mert volt neki real time módja is meg körökre osztott.[link]

És mintha bogyók lettek volna benne meddig hova léphettél. Mechek tankok is stimmelnek meg voltak benne zöld alienek is.

[ Szerkesztve ]

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#903) doc válasza Ry0K3N (#902) üzenetére


doc
nagyúr

ezt meg vagy 2-3 eve megtalalta (meg en mutattam neki GOG-on :D), szoval nem hiszem, de rakerdezek, koszi :)

(#904) Igorovics


Igorovics
csendes tag

Sziasztok, nem tudom, írta-e már valaki, én többnyire innen szoktam letölteni, mivel abandonware játékok vannak fent, ezért talán nem baj, ha megosztom a linket. A többség futtatásához kell egy pillanatok alatt beconfigolható DOSBox (tényleg, azt miért nem fejlesztik az utóbbi években?), de abszolút megéri a fáradtságot. Sok régi kedvencemet találtam meg, és olyan gyöngyszemeket is, amiket amúgy nem is ismertem. :) Régebben az oldal nagyon látogatott volt (működött egy, az oldalt magyarító közösség is), ma már azért kicsit kevésbé.

Más: aki szerette a régi LucasArts kalandjátékokat (Monkey Island, Day of the Tentacle, Sam & Max, stb.), annak érdekes lehet a SCUMMVM oldala, ahol egy alkalmazás segítségével ezeket szépen, élsimítva megjelenítve lehet játszani. Valamint itt is letölthető pár remek játék, közte a csodálatos Beneath of Steel Sky.

[ Szerkesztve ]

(#905) Igorovics


Igorovics
csendes tag

Illetve még így pár nappal később eszembe jutott, nem túl rég nyílt egy nagyon jó magyar oldal, ami retro játékokról ír nagyon alapos cikkeket, ez például nem csak a Pool of Radiance, hanem az egész AD&D történetét kivesézi.

A cikkek rövidített változatai, illetve egyéb tartalmak az iddqd blog oldalán is megtalálhatók.

(#906) akaido válasza Igorovics (#905) üzenetére


akaido
addikt

A JogoBox retro remake programgyűjtemény megszűnését sajnálom.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#907) Whaazzup


Whaazzup
senior tag

Sziasztok , ha elmúlt Karácsony nyomok pár retro játék infót.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#908) Egon válasza Egon (#874) üzenetére


Egon
nagyúr

Rátaláltam a megoldásra: most már megy a Wilderness Missions is... :C
Érdekesség: ha kompatibilitási módot állítok be, bugzik a játék ezerrel, játszhatatlanul, ellenben minden beállítást alapon hagyva remekül működik... :F

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#909) Igorovics


Igorovics
csendes tag

Én jelenleg az X-COM 2: Terror from the deep-pel játszom, vajon játszik még valaki ezzel a remekművel a világon? Annak idején, amikor kölyökkoromban toltam, nem gondoltam volna, hogy egyszer, mint retro játékot fogom újra élvezni. :)
Közepes fokozaton egész kellemes, bár időnként hullanak az embereim, és időről időre elszúrom a bázisépítő-stratégiát is. Ráadásul családos emberként jóval kevesebb időm is van játszani, mondanám, hogy így legalább tovább kitart a játék, de amúgy is nagyon hosszú :)

(#910) schneiderpc


schneiderpc
csendes újonc

Sziasztok!

Nekem a két legkedvesebb retro játékom a PC-k őskorából a Tetris és a Sokoban.

Íme a Tetris, egy 1988-as Schneider Target PC 7640 "laptop" számítógépen (80286 AT)

Ez pedig a Sokoban, egy szintén 1988-as Schneider Euro PC billentyűzetbe épített XT (8088) kompatibilis gépen.

Mindkét kép egészen friss, tegnap illetve tegnapelőtt készültek :)

A gépek felújításában nyújtott segítségért örök hála és köszönet illeti FinalCaleb barátunkat.
A Target PC életre hívásában alkatrészekkel (egy nagyon hasonló kialakítású, szintén /nyugat/német Rein Elektronik laptop rendelkezésre bocsátásával) felbecsülhetetlen értékű segítséget nyújtott még bacsis fórumtársunk.

Mindkettőjüknek nagyon szépen köszönöm, hogy segítenek életben tartani 30 éves számítógépeimet.

(#911) Igorovics válasza schneiderpc (#910) üzenetére


Igorovics
csendes tag

Szia!

Ez nagyon jó :) Honnan van ilyen laptopod? Akkoriban nem sokaknak volt. :)

A két játék is nagyon jó, a Tetrisnek volt az a változata, ahol 32768 után negatívba fordult az eredmény, mert egy integerben tárolták el az értéket. :)
A Sokoban meg ha jól látom, az 1984-es verzió, igazi matuzsálem, de (szerintem) kiállta az idő próbáját.

[ Szerkesztve ]

(#912) haiiro_o


haiiro_o
tag

Sziasztok. Viper racing-hez lenne valakinek kedve? Tunnglen keresztül működik rendesen a multi..
Köszi.

(#913) #74018560 válasza haiiro_o (#912) üzenetére


#74018560
törölt tag

Jó ég, már el is felejtettem ennek a játéknak a nevét! :U
Ez az, amelyikben úgy össze lehet hajtogatni az autót, hogy csak 4 kerék marad? :F

(#914) #74018560 válasza doc (#892) üzenetére


#74018560
törölt tag

Dark Colony? :F

(#915) Egon válasza #74018560 (#914) üzenetére


Egon
nagyúr

Dark Colony az real-time volt, nem körökre osztott. Egyébként imádtam, jó játék volt.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#916) #74018560 válasza Egon (#915) üzenetére


#74018560
törölt tag

Én is! :D Még apám is végigtolta :DDD

(#917) akaido


akaido
addikt

[https://classicreload.com/] Klasszikusnak számító online játékgyűjtemény, többféle keresési,szűrési lehetőséggel, sokféle platformról.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#918) haiiro_o válasza #74018560 (#913) üzenetére


haiiro_o
tag

Igen az. :D kicsit szokni kell az irányítást kormánnyal biztos jobb lenne, de elég jó szerintem.

(#919) Shmoo


Shmoo
újonc

Sziasztok,

A "Frankie Dettori Racing" nevű pc-s játékot keresem. Ha megvan valakinek és megválna tőle, kérem szóljon. Köszi!

(#921) KFORboy


KFORboy
senior tag

Halihó

Tud valaki olyan topikot ahol lehet kérdezni, hogy mi lehet az a játék aminek a neve nem jut az eszembe de nagyjából el tudom mondani miről szólt ?
Hátha valaki rávezet :"D

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#922) karakán válasza KFORboy (#921) üzenetére


karakán
csendes tag

Szia!

Szerintem pont a megfelelő topikban jársz, ha visszább olvasol, láthatod, hogy többen kerestek már olyan játékot, amelynek mára már elfelejtették a nevét. Feltéve, ha retro játékról van szó. :)

[ Szerkesztve ]

(#923) KFORboy válasza karakán (#922) üzenetére


KFORboy
senior tag

Másik topikban segítettek fellelni tizensok év relytéjét...

Ultima 9.

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#924) rendzso


rendzso
tag

Sziasztok!

Keresek egy játékot, ami nagyon hasonlít az itt talált archon ultrara, csak kicsit újabb kinézete volt ha jól emlékszem. Csak nem voltak benne varázs mezők, sima sakk, csak a harcok megvoltak benne is. Ha jól rémlik a bastyak vagy a lovak voltak benne sárkányok. Illetve belepesnel talán valami szekeres logója volt, de ez nem biztos. Ismeri valaki?

Előre is köszönöm!

(#925) s912 válasza rendzso (#924) üzenetére


s912
aktív tag

Battle chess ?

(#926) rendzso válasza s912 (#925) üzenetére


rendzso
tag

Volt benne rendes harc amikor egy mezőre léptünk. Ugyanúgy két képességgel az egységeknek. A battle chessben csak egy animáció a harc ha jól emlékszem. :)
De köszönöm a tippet!

(#927) syberia


syberia
veterán

'95 környékén játszottam vele, bár 12 évesen nem volt elég az angoltudásom hozzá. Most kedvet kaptam beszerezni. Nem sokan ismerik ezt a nagyszerű játékot. :)

https://howbad.info/

(#928) KFORboy


KFORboy
senior tag

Sziasztok, újra ide kellett jönnöm, mert sehogy nem jut az eszembe egy játék címe, és játékmechanikai leáirása, mint kulcsszavak alapján se találok semmit google-ben.

Lényegében, ez egy majdnem tower defense jellegű játék... Csak nem az :DDD
Van egy map amin végig kell vergődnöd a kis robotjaidsal, tankjaiddal, vagy amit éppen gyártasz, a map ugyebár úgy fedeződik fel és látod hogy mi merre hány méter, ahogy haladsz/felfedezted arra is velük.
Tudsz tornyokat is lerakni...
Lenyegében jön az enemi szutyok, amik asszem óriás bogarak, de nem tuti... Te meg tolod ezeket a csili kék meg mindenféle futurisztikus lépegetőket és társai és próbálod nem csak megvédeni magad hanem kiirtani a másikat teljesen.

Valami DuplaDinamit (nagyon frappáns) sok az egyben játék lemezen volt anno kölök koromban, ilyen tipikus teszkós játéksoros EZT VEDD MEG kategóriás dolog volt.

Valakinek bevillan ebből valami ? :F
(Kb 2008-2009 körül játszhattam vele utoljára, de valószínűleg regebbi a játék, olyan 2005-re tippelném)

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#929) akaido válasza KFORboy (#928) üzenetére


akaido
addikt

Tower Tank: TD Reversal?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#930) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Fallout 1-et Linux alatt hogyan lehetne életre kelteni? Nálam WINE alatt a telepítő rögtön az elején kifagy (alap GOG verzió, nem a hi-res pack változat). Próbáltam virtuális gépen XP alatt, ott települ, és a ddraw.dll file törlése után el is indul (amúgy hibaüzenet jön, miszerint nem sikerült 640x480-as video módot beállítani, majd kilép), de a játékban az egér borzasztóan lassú, fél másodperc után reagál bármire (a menüben rendben van). Különböző kompatibilitási módok nem segítettek semmit.

(#931) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék. Szerintetek mit érhet egy ilyen retro Star Wars Racer, eredeti jó állapotú dobozában? Sebulba verzió. (Saját kép természetesen)

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#932) Golden9 válasza PowerBuldog (#931) üzenetére


Golden9
addikt

Szia!

Ez mikori kiadás?
eBayen van Win 98-ra -ért és 62$-ért, és Win10-re is 29$-ért.

Én SW rajongóként nem adnám el a helyedben, nekem az a 62$ is kevés lenne érte, de ha muszáj lenne, akkor aukciós oldalra tenném fel.

Tennél még be közeli képeket minden darabról, több oldalról fotózva, csak hogy gyönyörködhessek benne? :D :R Meg ezekkel a képekkel gyorsabban is lehet majd eladni.

[ Szeretkezve ]

(#933) PowerBuldog válasza Golden9 (#932) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Dátumot nem találtam. De win 95/98-at kér.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#934) PowerBuldog válasza PowerBuldog (#933) üzenetére


PowerBuldog
veterán

És video a kis füzetről :)
[link]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#935) akaido válasza PowerBuldog (#934) üzenetére


akaido
addikt

El ne add, csak ha élet-halál kérdése.
Örök darab, hidd el, még azután is ha már nem lesz PC.

Én az Ignition kisautós játék CD-jére vadásztam évekig, míg két éve sikerült https://www.retro-games.hu/ oldalán megrendelni.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#936) HellGreg


HellGreg
őstag

Nem tudom, megfelelő topic-e, de most találtam meg a szekrényben, muszáj megosztanom :C
1984-ben kaptam szülinapomra.

(#937) akaido válasza HellGreg (#936) üzenetére


akaido
addikt

Te jószagú atya-gatya! Még működik is! :Y

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#938) HellGreg válasza akaido (#937) üzenetére


HellGreg
őstag

Mivel csak napelemes, fényen működik :DDD
Már végig is toltam

(#939) akaido válasza HellGreg (#938) üzenetére


akaido
addikt

Vámpírok kizárva. :DD

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#940) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Sziasztok!

Egy régi játékot keresek aminek nem emlékszem a címére:
izometikus nézetű volt, western stílus. Olyasmi volt mint a fallout 1-2 csak ebben a western stílustban.
Valakinek rémlik esetleg mi lehetett ez? :)

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#941) Golden9 válasza PowerBuldog (#940) üzenetére


Golden9
addikt

(#942) PowerBuldog válasza Golden9 (#941) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Azaz, Desperados :DD
Ezer hála :R

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#943) Dtomka


Dtomka
veterán

Szerintem semmit nem kell hozzáfűznöm. Csak annyit, de jó volt! :)
[link] 50 Retró Videójáték a 90-es Évekből | GYEREKKOR.EXE

(#944) reelc


reelc
veterán

Sziasztok!

(#943) Dtomka: akkor majd én fűzök hozzá.
Itt a "testvér videója", hivatkoznak is egymásra: Gyerekkorom 30 Kedvenc Játéka

Steamre jön az Elasto Mania (PC)

Command & Conquer™ Remastered Collection ez is jön hamarosan. Ok, a remaster nem retro, de gondoltam elfér itt, hátha nem hallott róla valaki. :)
Rengeteg remaster volt az elmúlt években, és lesz is még jópár.

(#945) reelc válasza reelc (#944) üzenetére


reelc
veterán

Belinkelem ide is egy korábbi cím gyűjtésemet.
Az vezérelt az összeszedésekor, hogy nagyjából lássam, milyen régebbi játékokat adta ki újra, 10+ évvel a megjelenése után. Amik nagyrésze többet kapott, mint Dosbox kompatibilitás. Pl. textúra csere (vagy legalább elmosás), QoL fejlesztések, stb.
A lista nem teljes, és azóta is volt több megjelenés, vagy bejelentés (pl. a Mafia széria a napokban).
Az én szememben a retroba az is belefér, amikor rajongók tartanak életben egy régi játékot. Hibajavítás, újabb funkciók, textúra csere, stb. mindez modként a régi játékhoz.
Pl: Vampire: The Masquerade - Bloodlines nem hivatalos patchek, vagy a Morrowind Overhaul, stb.

[ Szerkesztve ]

(#946) VS461


VS461
tag

Sziasztok!

Újra elővennék néhány régi single player kedvencet - amennyiben futtathatóak még. Szerencsére a Steam révén az első Ghost Recon-ok megvannak, a Black Mesa is felidézi az első Half Life-ot. Esetleg lenne ötletetek, hogy az NFS: Porsche, Project IGI, IGI 2, Soldier of Fortune 2 honnan beszerezhetőek? Csak értük nem szeretnék shitware-t kockáztatni torrenten, ha van legális mód is, és jó lenne digitális verzióban, mert nincs DVD-olvasó a laptopban.

Köszi!

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#948) batman91 válasza Golden9 (#947) üzenetére


batman91
őstag

Megelőztél, pont most akartam ezeket belinkelni. :)

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#949) karakán válasza VS461 (#946) üzenetére


karakán
csendes tag

Nem tudom, hogy mennyire legálisak az abandonware szoftverek és mennyire lehet megbízni bennük, de ezen az oldalon is lehet keresgélni: https://www.myabandonware.com/
Mindenesetre én magam nem próbáltam az oldalról játékhoz hozzájutni, így tapasztalatom sincs velük.

(#950) batman91 válasza karakán (#949) üzenetére


batman91
őstag

Teljesen jók. Én is innen szedtem le egy csomó elérhetetlen játékot. Semmi gondom nem volt belőle.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Retro játékok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.