Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19751) qdak


qdak
addikt

hello, adott 2 cpu e8400, i920 leejtettem mind2t
a sarkuk kicsit megnyomodott, vajon mukodhet meg ?
xeonnal mikor 775 be rakjak sokkal nagyobat reszelnek be, h beferjen a foglalatba.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#19752) inf3rno válasza qdak (#19751) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ki kell próbálni. Max a lap mehet szét tőle, meg minden más is. :D

Viccet félretéve, nem hiszem, hogy bármi baja lett. [link] (Xeon-nál én a műanyag pöcköt vágtam le a lapról, reszelni úgy nem kellett.)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#19753) Sn4k388 válasza Sn4k388 (#19749) üzenetére


Sn4k388
tag

Megoldódott

Delideltem egy szikével és kapott új pasztát

(Nem gondoltam volna hogy ennyire eltud öregedni a paszta)

(#19754) qdak válasza inf3rno (#19752) üzenetére


qdak
addikt

en is, egyszerubb volt, de vmi blogba siman rezseltek a sracok a cput :D
koszi

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#19755) Dilikutya válasza solfilo (#19738) üzenetére


Dilikutya
félisten

Egy platformcsere az ő esetében már elég sokba kerülne. Legalábbis én már kukáznám a DDR3-at, úgyhogy CPU, alaplap, RAM a minimum, meg idővel a VGA. Viszont ez lényegesen többe kerül, mint most egy FX8300, bár teszteket lehetne nézni, mire képes, megéri-e az árát. De ha az FX6300 megéri, akkor ez is. Teljesen reális neki ez a CPU választás, sőt, akár komolyabb is mehetne bele.
Így tesztekbe belelesve, az FX-8xxx valahol az i7-2600, az i5-3xxx szintjén mozog bizonyos alkalmazásokban, valahol viszont csak az i3-3xxx-al van párban. Az FX9xxx viszont már jóval erősebb, az az i7-3770-et is befogja néhol, de annyit már nem költenék én se az AM3 platform megtartására. 28-ért az FX8300 (esetleg ha tud valamit alkudni, kevesebbért) jó lehet még pár évig, bár játékra egyre kevésbé, mivel egy lassan 5 éves processzorról van szó. De a kérdés az, hány évre tervez. Én hasonló cipőben járok, végül letettem arról, hogy AM2+ foglalatba újabb processzort VGA-val vagy APU-t vegyek, szerintem előbb egy VGA lesz, utána Ryzen.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#19756) solfilo válasza Dilikutya (#19755) üzenetére


solfilo
veterán

Hasonlóan gondolkodunk. Én abból indultam ki, hogy mivel a játékok nem igazán használnak ki 4 magnál többet, az egyszálas teljesítményben meg hasonló az FX-63xx az FX-83xx-el, vegye az olcsóbbat. Persze ha nincs nagy árdifi, mehet a 8 magos.

Munkára szuperek az FX-ek, de játékra neccesek, egy két sok szálra is optimalizált játékot leszámítva. Egy Pentium is jobb tud lenni náluk többször, egy i3 még többször. Talán csak BF1 és társai, ahol ki vannak rendesen használva.

Platformcserét ráér 1-2 év múlva megejteni, addig meg egy RX 470 még talán az FX-ek mellé tehető, ha megrángatja a procit. Bár a lapja nem erre van, FX topik szerint csak minimál tuningot érdemes próbálni vele.

solfilo

(#19757) core i7


core i7
addikt

Ha egy CPU-nak rosszalkodik a memória vezérlője az miben nyílvánul meg? létezik ,hogy ilyen 50% fölött belassul gép tőle?

(#19758) inf3rno válasza core i7 (#19757) üzenetére


inf3rno
nagyúr

50% mi fölött?

Buliban hasznos! =]

(#19759) core i7 válasza inf3rno (#19758) üzenetére


core i7
addikt

ram használat olyan mintha belassulna gép

(#19760) inf3rno válasza core i7 (#19759) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Olyankor, ha növekvő ram használatra jelentkezik valami hiba általában valamelyik memória modullal szokott gond lenni. Csinálj rájuk egy memtest-et.

Buliban hasznos! =]

(#19761) core i7 válasza inf3rno (#19760) üzenetére


core i7
addikt

Nem engedi tezstelni

(#19762) inf3rno válasza core i7 (#19761) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ezzel próbáld. [link]. Írd ki pendrive-ra és bootolj arról.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#19763) core i7 válasza inf3rno (#19762) üzenetére


core i7
addikt

nincs hiba de pl stalker lost alpha is furcsán beakadozgat néha igaz win10 van gépen

(#19764) inf3rno válasza core i7 (#19763) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem is volt ilyesmi előző gépen, azon c0000005 hibát írt néhány óránként a bf4. Nem nagyon derült ki, hogy mi okozza. Tákoltam egy csomót a gépen szoftveresen, hardveresen, és mindegyiknél javultak egy kicsit az idők, a végén sikerült kitolni 6-8-10 órára is mielőtt elszállt. Lehet, hogy azon is a memória vezérlő hibásodott meg, volt szó róla. Elméletileg ilyesmi is lehet a tünete, de nagyon én sem értek hozzá.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#19765) core i7 válasza inf3rno (#19764) üzenetére


core i7
addikt

de ha a cpu memóriavezérlő akkor azt nem lehet valahogy megtudni pontosan hogy az-e?

(#19766) inf3rno válasza core i7 (#19765) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem tudom, én nem jöttem rá. Engem is érdekel, ha van erre valami tuti módszer. CPU cserével esetleg lehet próbálkozni, hogy az megoldja e. Nekem még az alaplapon volt a memória vezérlő, cserélni meg nem akartam.

Buliban hasznos! =]

(#19767) core i7 válasza inf3rno (#19766) üzenetére


core i7
addikt

Nekem nem ír ki hibát meg mennek a játékok csak furcsa a stalkerbe ez a szaggatás meg a nagy memórihasználtanál a belassulás

(#19768) core i7 válasza inf3rno (#19766) üzenetére


core i7
addikt

Szerintem gyenge a cpu a stalkerhez azért akad 30-40% on van a GPU mikor távolba nézek mikor magamalá akkor felmegy a GPU kihasználtság gondolom nagy mapp és nembírja a CPU vagy nem tudom

(#19769) inf3rno válasza core i7 (#19768) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lehet, hogy gyenge ahhoz a videokártyához. Kérdezz rá a videokártyás topicban. [link] ha multi-player, akkor az meg elég CPU heavy, szóval azért is lehet.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#19770) core i7 válasza inf3rno (#19764) üzenetére


core i7
addikt

Nekem ezt a hibát írta ki new z infenstationnál

(#19771) pet007 válasza core i7 (#19770) üzenetére


pet007
aktív tag

Ennek a hibanak nem sok koze van procihoz, ha csak nem prociba integralt a vidkari, ez inkabb szoftveres gond (directx, kari driver frissites).

(#19772) inf3rno válasza pet007 (#19771) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én is csak ennyit találtam róla.

Buliban hasznos! =]

(#19773) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, túrtam egy selejtezésre váró gépből ezt a procit (annyi érdekessége van a gépnek, hogy kb soha nem volt használva 20 évet pihent egy szobában). Annyit tudtam beazonosítani, hogy P1-es.
[link]

Valaki esetleg tud pontosabbat mondani? A rajta lévő kódokra semmit nem ad ki a google.

(#19774) dugo_ válasza kmisi99 (#19773) üzenetére


dugo_
veterán

(#19775) kmisi99 válasza dugo_ (#19774) üzenetére


kmisi99
addikt

Köszi! :R

(#19776) kisgy08


kisgy08
újonc

Windows 10-en olyan problémám van, hogy a feladatkezelőben 100% CPU kihasználtságot mutat AIDA64-en max 15%
Valaki találkozott ilyen problémával? Vajon miért mutat a feladatkezelő 100%-ot? Hol keressem a hibát.
Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#19777) solfilo válasza kisgy08 (#19776) üzenetére


solfilo
veterán

Jobb lenne, ha egyszerre fotóznád a kettőt, mert van köztük 5 perc, lehet futott vmi háttérfolyamat az egyiknél, míg a másiknál már nem. Másrészt a feladatkezelőben rendezd processzor szerint csökkenőbe a listát, ne növekvőbe, mint a linkelt képen, akkor meglátjuk, mi eszi a prociidőt.

solfilo

(#19778) Grass


Grass
aktív tag

Szisztok,
Most tettem össze a gépet (alaplap: ASRock 1151 B250M-HDV, processzor: Intel G4560 gyári hűtővel) és azt tapasztalom, hogy kikapcsolás után a proci hűtője nem áll le, hanem ugyanolyan fordulaton megy tovább. Ez mitől lehet?
Előre is köszönöm a segítséget!

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#19779) kisgy08 válasza solfilo (#19777) üzenetére


kisgy08
újonc

[ Szerkesztve ]

(#19780) pet007 válasza Grass (#19778) üzenetére


pet007
aktív tag

Szia! Akkor is megy a venti ha tapot hatul lekapcsolod (teljesen aramtalanitod gepet) es ujra aramot adsz neki? Tehat csak lekapcsolas utan porog vagy mindig ha aram alatt van? Ha gephazon hosszan nyomod a bekapcs gombot es ugy allitod le, akkor is porog?

(#19781) pet007 válasza kisgy08 (#19779) üzenetére


pet007
aktív tag

En megneznem egy akarmilyen pendrive linux alatt is, lehet csak egy friss install kellene windowsnak.

(#19782) solfilo válasza kisgy08 (#19779) üzenetére


solfilo
veterán

Ez megint nem egyszerre van. Tedd egymás mellé a két ablakot,a Feladatkezelőt és az Aidát, ha megvan, printscreen, akkor egyszerre látjuk, hogy mást mér e az Aida, mint a beépített erőforrásfigyelő.

solfilo

(#19783) inf3rno válasza Grass (#19778) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem alaplap driver hiba (rakd újra), vagy behülyült a Windows attól, hogy nem szabályosan lett leállítva (indítsd el egyszer csökkentett módban, aztán állítsd le). Esetleg az előző CPU-hoz való Windows van fent?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#19784) Grass válasza inf3rno (#19783) üzenetére


Grass
aktív tag

Windows 10 került rá, mindent leszedett magának. Az elejétől fogva ilyen, nem volt szabálytalan leállítás.
Most vettem észre hogy a táp ventilátora is tovább forog.

@pet007
Ezen a tápon nincs hátul kapcsoló. Érdekes, hogy volt 1-2 alkalom amikor az áramba dugva rögtön el is indult a gép, de ez a jelenség közben megszünt.

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#19785) inf3rno válasza Grass (#19784) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Milyen táp? Én még olyannal nem találkoztam, amin ne lett volna.

Buliban hasznos! =]

(#19786) dugo_ válasza inf3rno (#19785) üzenetére


dugo_
veterán

FSP Hexán sincs pl.

(#19787) inf3rno válasza dugo_ (#19786) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Érdekes. Egyébként google kétfélét dob rá, az egyiken van a másikon nincs.

Buliban hasznos! =]

(#19788) dugo_ válasza inf3rno (#19787) üzenetére


dugo_
veterán

Mert lusta voltam végigírni. A régi Hexa-n lehet, hogy volt, de pár éve már csak az új széria, a Hexa+ kapható, amin nincs.

(#19789) pet007 válasza Grass (#19784) üzenetére


pet007
aktív tag

Az, hogy magatol elindult nem egy jo jel. Lehet tappal nem stimmel valami, vagy zalami zarlatos gepben. En megprobalnam masik tappal, hazbol kiszedve, csak bootolashoz szukseges dolgokkal.

(#19790) Grass


Grass
aktív tag

@dugø @inf3rno
FSP Hexa :) . Nekem is furcsa volt hogy nincs rajta kapcsoló, de fórum ajánlás alapján vettem és ez már nem néztem meg. Az elosztón is van áramtalanító gomb így végül is nem létszükség.

@pet007
Az automatikus elindulás csak az első 1-2 alkalommal volt, szerencsére azóta megszűnt.

Frissítettem a bios-t és ezzel megoldódni látszik a probléma; valószínűleg tényleg valami bug volt.
Köszönöm mindenkinek a segítséget!

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#19791) kisgy08 válasza solfilo (#19782) üzenetére


kisgy08
újonc

Azt csináltam, hogy a beépített feladat kezelőt felfüggesztettem, mert úgy tűnt az pörgeti a procit. Persze csak a sajátjában mutatta úgy. Most a Process Expoler a feladatkezelőm az teljesen jó értéket mutat, nagyon minimálisat változnak a számok gép használat közben.
Viszont, ahogy az erőforrás figyelőt megnyitom a folyamatoknál jól látható, hogy a proci kihasználtsága ismét 100%. És még egy érdekesség, mikor megnyitom az erőforrás figyelőt a folyamatoknál is 0 a proci pörgés, de amint megjelenik a folyamat lista kb. 1-2 mp rögtön felugrik maximumra. A második képnél mikor kinyitottam oldalt a grafikonos nézetet az aidában is felugrott a cpu használat, visszazártam lenyugodott. Egyébként nagyon erősen gondolkodom a 10 lezúzásán és a 8.1 felrakásán.

[ Szerkesztve ]

(#19792) pet007 válasza kisgy08 (#19791) üzenetére


pet007
aktív tag

Ez friss win10 install amugy? Vagy volt cserelve alaplap-proci kozben? Esetleg driver boosterrel megneznem elobb, hogy nem-e valami regi alaplapi driver okozza a hibat.

(#19793) kisgy08 válasza pet007 (#19792) üzenetére


kisgy08
újonc

Friss Windows 10 1 hete került fel. Vettem bele egy 120 gigás ssd kártyát és arra lett felrakva.

[ Szerkesztve ]

(#19794) pet007 válasza kisgy08 (#19793) üzenetére


pet007
aktív tag

Win 10el onmagaban nem lehet baj, nalam 2400assal tokeletesen megy. Ha csak egy hetes akkor talan meg nem laktad be annyira, ha ugyis tervezed 8.1et felrakni en megneznem elobb egy uj installal a 10est.

(#19795) lazatt


lazatt
csendes tag

Hello

Az normális, hogy a 7700K egyfolytában 4.5 GHzen van, akkor is ha nem csinálok semmit?
Windows feladatkezelő szerint 4.45 Aida64 CPUID szerint 4.5.
Minden gyári beállításon van, kivéve a ramok ott az xmp profil be van kapcsolva.

ASUS Strix Z270F
Corsair vengance LPX 2x8Gb 3200 MHz

(#19796) solfilo válasza kisgy08 (#19791) üzenetére


solfilo
veterán

Először azt kérdezted, miért mutat mást a feladatkezelő, mint az Aida, de most már nem világos nekem, hogy tulajdonképpen mi is a gond.

Amikor felugrik a procihasználat, az tartós marad? Vagy csak egy rövid időre csinálja?

Amúgy a Win újrahúzást lehet én is megpróbálnám, ssd-vel pikk pakk megy a dolog. :)

(#19795) lazatt: Windows energiagazdálkodásnál mi a beállítás? :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#19797) kisgy08 válasza solfilo (#19796) üzenetére


kisgy08
újonc

A kérdés azért volt úgy, hogy miért mutat mást a kettő mert úgy is volt az utolsó tesztelésnél a grafikonosnál volt az, hogy ha kinyitottam a fület felpörgött az aidán is, ha bezártam leállt. De most már nem számít, mert újra telepítettem 8.1-re a rendszert és azzal okés. :) Köszi mindenkinek a segítséget! :)

(#19798) core i7


core i7
addikt

Sziasztok létezik ,hogy télen nyitott ablaknál 0 fokig lemegy a processzor terhelés nélkül?

(#19799) solfilo válasza kisgy08 (#19797) üzenetére


solfilo
veterán

Elképzelésem nincs, hogy mi lehetett ez nálad. Nekem is Win10 van, procim gyengébb, mint a tiéd, de mégsem mutat ilyen hirtelen nagy terheléseket. :)

(#19798) core i7: szerintem nem nagyon lehet, ha áram alatt van, de ugye függ a levegő hőmérsékletétől. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#19800) Viktor77 válasza core i7 (#19798) üzenetére


Viktor77
titán

Ha a szobában mínusz van, akkor igen.

Léghűtéssel nem lehet hidegebb a proci, mint a környezeti hőmérséklet, inkább kb. olyan 5 fokkal felette minimum.

Csinálni kell. Kész. Pont.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.