Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mag


Mag
senior tag

Arra lennék kiváncsi hogy Titeket állitott-e már meg rendőr miközben motoroztatok, helyszin, milyen motor, rendszám volt-e rajta,stb....
ilyen tapasztalatokra lennék kiváncsi.
Mert ugye sokan ugy nyomulnak hogy veszenk egy 125 ccm-es mocit, és rendszám nélkül használják.
Kérdezem tölük hogy ,mi van he megállit a rendőr?
-hát azt mondom rá hogy csak 50 -es mert ebből a modellből csináltak 50-est is.

Kérdezem hogy ez mennyire járható út?
illetve mik azok az árulkodo jelek amiből a rendőr megtudja állapitani hogy az télleg nem 50-es.
Most azok amikről én tudok:
-2 személyes ülés
-lábtartó 2. személynek
-renszdszámtáblatarto a hátso sárvédön,szélesebb
-2 telo a hátsó villán.

Akit kaptak már el, menyire büntették meg?

[Szerkesztve]

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#2) tozso válasza Mag (#1) üzenetére


tozso
tag

Papír nélkül, cssk kívülről nehéz neki. Mondhatod hogy átalakított vagy hogy ez a model csak 50-es. De ha kicsit is ért hozzá akkor nehéz kidumálni.

Ha minden kötél szakad akkor ne félj az akasztófától.

(#3) Mag válasza tozso (#2) üzenetére


Mag
senior tag

Hát ha eltünteted a 2 szem ülést, ill a lábtartot,és rendszámtartot, akkor nem csinálhat semmit, elvileg

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#4) tozso válasza Mag (#3) üzenetére


tozso
tag

Az 50 köbcentis kis motorhoz is kell jogsi - Sm, hacsak nincs B kategóriás jogsid.

Ha minden kötél szakad akkor ne félj az akasztófától.

(#5) Mag válasza tozso (#4) üzenetére


Mag
senior tag

B az van, meg C is, csak ennyi van.
Ha van A-sod akkor se mehetsz 125-el hogy nincs rajta rendszám.

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#6) b0unCe


b0unCe
aktív tag

egy koyeli ismerosom jogsi nelkul kicsit ittasan szalitott egy emberket egy 50ccm esen. egyikukon se volt sisak. A rendor megallitotta es egy enje benjevel megusztak.

mas: 1 evbe hanyszor allit meg a rendor? :D

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#7) b0unCe


b0unCe
aktív tag

egy koyeli ismerosom jogsi nelkul kicsit ittasan szalitott egy emberket egy 50ccm esen. egyikukon se volt sisak. A rendor megallitotta es egy enje benjevel megusztak.

mas: 1 evbe hanyszor allit meg a rendor? :D

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#8) tozso válasza Mag (#5) üzenetére


tozso
tag

Ez így van.
Hacsak nem csinálsz valami kamu igazoló lapot hogy folyamatban a rendszám. :D
Az A1 meg asszem 250 felett van, ugye?

Ha minden kötél szakad akkor ne félj az akasztófától.

(#9) Mag válasza tozso (#8) üzenetére


Mag
senior tag

A1 az 125 -ig jó, aszem.

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#10) Mag válasza b0unCe (#7) üzenetére


Mag
senior tag

b0unCe , nem akarlak megsérteni, de ez Pesten történt ?

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#11) atus válasza b0unCe (#6) üzenetére


atus
senior tag

Hát azért ehhez nagy mák kell. Engem anno a 62-es állított meg, két személlyel sisak nélkül, és fel is jelentett annak rendje és módja szerint. Úgy volt, hogy küldenek levelet lővejibe igazgatónőnek, meg szülőknek, de érthetetlen módon nyoma veszett a feljelentésnek. ;]

ON

125ccm-es motorért szerintem nem harapnak. Egykori osztálytársam nyomta úgy, hogy a 125-ös motorjáról leverték a köbcenti jelölést, és az olajtarály űrméretéről (x50ccm) leradírozták az első számjegyet. Utána azt mutogatták a rendőrnek, ha mindeképpen 50ccm feliratot akart látni a blokkon. :DDD

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#12) b0unCe válasza atus (#11) üzenetére


b0unCe
aktív tag

forro nyomon ;]
motor modding rulz ;)

Mag: Pecsen :)

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#13) Mag válasza atus (#11) üzenetére


Mag
senior tag

: )))))

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#14) Mag válasza b0unCe (#12) üzenetére


Mag
senior tag

Hát én mindezek ellenére kicsit parázok, én is Pesten nyomulnék vele, 125-ös robogo.De kicsit akkor is át kéne alakitani,nem elég vhogyá 50 ccm-et beütni : )

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#15) b.bone válasza Mag (#14) üzenetére


b.bone
senior tag

ha belépünk az unióba a sima B kategóriás jogsival lehet majd vezetni 125ccm-is motort. az május 1 ha minden igaz.
egy motorra meg igazán nem sok a biztosítás meg mindenféle papír.

az meg ugye értelemszerűen rendőrre válogatja ,hogy mit kapsz ha elkapnak.
én nem mernék kockáztatni.

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#16) Mag válasza b.bone (#15) üzenetére


Mag
senior tag

Köszi !!!!!

Télleg nagyon köszi!!!!

Kifejezni se tudom !!!!!

THX az infot!!!!

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#17) yerico válasza Mag (#1) üzenetére


yerico
senior tag

Nem tudom, mi történik, ha elkapnak, de remélem, 100.000 Ft alatt nem úszod meg a bírságot, lévén ennyi a max. 125-ös motor már 30-40 lóerőt is képes leadni, ahhoz már kell némi felelősség is.

(#18) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

És mi történik ha egy rendszám nélküli 2000 ccm-es Mazdával állít meg a rendőr? Ki lehet dumálni hogy átalakított 50 ccm-es motor? :DDD
(A probléma komoly! :) )

[Szerkesztve]

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#19) yerico válasza b.bone (#15) üzenetére


yerico
senior tag

Biztos vagy te ebben? Az EU-s országok épp most készülnek a 125-ös motorok 18 éves korhatárhoz és jogosítványhoz kötéséhez.(A legtöbb helyen 16 év és jogosítvány más most is feltétel)

(#20) yerico válasza Panther (#18) üzenetére


yerico
senior tag

Na ja, bizonyítsd be, hogy a rendőr részeg volt, azért látott a 2 kerék helyett 4-et, és máris nyert ügyed van.

(#21) Mag válasza yerico (#17) üzenetére


Mag
senior tag

na a szent fazék megszolalt.....

kösz a jokivánságokat !

ha viszaolvasnád látnád hogy ROBOGO-rol van szo, az meg 9 LE.


[Szerkesztve]

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#22) Panther válasza yerico (#20) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Szerintem hihető a sztori. Persze kell egy kis rábeszélőképesség. :D

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#23) Mag válasza yerico (#20) üzenetére


Mag
senior tag

Felelösségrol lévén szo:
-kár hogy nem láttad mit csináltam néha a 3.5 tonnás Peugeot Boxer-rel : )))
Ahoz kell a felelösség,mert egy motorral elég nehéz kinyirni valakit, leszámitva saját magadat : )))

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#24) b.bone válasza yerico (#19) üzenetére


b.bone
senior tag

nem. nem vagyok benne biztos.
több felöl hallottam már ,de semmilyen hivatalos szöveget nem olvastam erről.

az ok amiért elhittem egyszerű. fateromnak van német jogsija. azzal vezethet 125-ös motort.

de nem is értelek egészen. azt mondod jogsihoz kötik. mármint B cat. jogsihoz vagy A-hoz? meg korhatár? akkor mondjuk megkapom 17 és fél évesen a jogsim várok egy fél évet és mehetek?

[Szerkesztve]

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#25) Mag válasza b.bone (#24) üzenetére


Mag
senior tag

Remélem lehetséges lesz B-vel 125-öst vezetni,mert ez az első előny amit az EU-fog nyujtani.

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#26) Mag


Mag
senior tag

Na emberek, a viszon' látásra ,léptem motorozni :DD

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#27) #16741888 válasza Mag (#23) üzenetére


#16741888
törölt tag

Azért ezt légyszives vond vissza! Következő történt:
Pénteken ugye jó idő volt gondoltam elmegyek egy kicsit motorozni(50cm3robogó) jogsim minden van bukó is volt rajtam! Megyek az úton nem mentem gyorsan 25 ha volt egyszer csak hirteln bevág elém szétnézés és karnyújtás nélkül- mint később kiderült- egy 72éves idegbeteg biciglis férfi volt tőlem kb 2 méterre nem tudtam megállni ütköztünk ő olyan szerencsétlenül esett hogy a fejével az aszfaltra agyalapi törés a mentősök 5%ot adtak az életéért! Én hála istennek megúsztam horzsolásokkal! Aztán végülis a tanuk állítása szerint is meg a rendőr szerint is én vétlen voltam de hát azért mégiscsak benned van a lelkiismeret furdalás!! Ezzel csak azt akartam mondani hogy lehetsz akármilyen jó motoros (mondjuk nálad ez nem áll fenn mert az akinek c jogsija van azért már tud valamit) ezekkel a külső körülményekkel is számolni kell. Ja és 60 év felett jogsit vezetnék be a biciglire is mert látom az én nagyszülőmet is ő is szétnézés nélül keresztbe kasul megy át az úton és akkor még csodálkozott hogy a múltkor elütötték!

(#28) Mag válasza #16741888 (#27) üzenetére


Mag
senior tag

Télleg sajnálom ami veled történt : ((((
Sajnos igy járt hugom b.nőjének a nagyapja is.Babettával nyomult,természetesen sisak nélkül,és egy kocsi elé vágott,ami elütötte.Nem tört el, se a keze,se a lába, csak a fejét verte ugy be, hogy pár napi kóma után meghalt szegény : ((((

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#29) Den válasza b.bone (#15) üzenetére


Den
veterán

de csak olyan 125-öst, aminek a tömeg/lóerő aránya nem halad meg egy előírt értéket, tehát 30 lovas olasz rakéták kizárva.

www.simson4t.hu

(#30) #16741888 válasza Den (#29) üzenetére


#16741888
törölt tag

Szóval akkor a Cagiva Mitot felejthetem el nem??
Pedig már kezdtem örülni.

(#31) Mag válasza #16741888 (#30) üzenetére


Mag
senior tag

Suzuki-nak van egy jo 125-ös mocija, olyan mint amivel a postások dolgoznak.
Az 4 ütemü, megy sztem 100 at simán,és 3 litert fogyaszt.
Azt sztem meg lehet játszani majd,meg az összes robogo.

[Szerkesztve]

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#32) Den válasza #16741888 (#30) üzenetére


Den
veterán

sztem lesz hozzá fojtó készlet, mert ez a súly lóerő korlát a kezdő jogsikra is igaz, ha megnézed a németeknél árult új 125-ösöket mind folytott. Legalábbis míg a műszakit megkapja... ;]

Amúgy mito isteni gép, nekem egy frecciám volt :)

www.simson4t.hu

(#33) Hequila


Hequila
őstag

Nem hinném, hogy robogónál nézné a rendőr, hogy 50-es vayg 125-ös. A hangja ugyan olyan sipító mind a 2-nek, ha eltünteted róla az árulkodó jeleket, amiket felsoroltál, minimális az esély a lebukásra! Bár ha a rendőr ismeri a robogókat, akkor már egy kicsit húzóasbb.
Viszont ha nem robogóra vonatkoztatjuk a dolgot:
Haverom nemrég vett egy '88-as nemtommilyen 125-ös Kawát, én kapásból 50 ccm-re tippeltem. Tehát ha nem robogó kell, akkor érdemes régebbi, kevésbé elterjedd tipusból választani, azzal is kicsi az esély a lebukásra!

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#34) Mag válasza Hequila (#33) üzenetére


Mag
senior tag

Hát a robogom 4 ütemü, és alig van hangja,de állitolag 50 esből is csinálnak 4 ütemü robogokat.

[Szerkesztve]

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#35) yerico válasza Mag (#21) üzenetére


yerico
senior tag

Ha ennyire nem kell a papír, akkor autóra se kelljen már senkinek sem. Aztán öröm lesz nézni, mikor 12 éves kiccsávók száguldoznak a nagyfater Zsigájával.

(#36) Mag válasza yerico (#35) üzenetére


Mag
senior tag

te szörnyen láma vagy már ne haragudj!

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#37) Den válasza Mag (#36) üzenetére


Den
veterán

Nono, ne személyeskedj. Mellesleg van is abban valami amit mond. Egy 50-es gép még kisebb rutinnal is uralható, egy 125-ös már nem játék, veszélyes dolog, nekem elhiheted.

www.simson4t.hu

(#38) Mag válasza Den (#37) üzenetére


Mag
senior tag

látom te se olvastad el mit irtam pár hozzászolással feljebb

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#39) Den válasza Mag (#38) üzenetére


Den
veterán

de elolvastam.

www.simson4t.hu

(#40) Digital


Digital
addikt

Öcsémnek van egy HONDA CM 125-ös gépe! Én ezzel szoktam tekerni,és volt mikor lekapcsoltak kétszemélyes figirával! :DD Nemtom ki ismeri ezt a tipust ( 2 hengers 4 ütemü
olyan csoperos :p kis szekér ) Kérdezi a közeg mekkora a vas? Mondom 125 ös! Kérdi jogsi? Mondom az kalács! Hová hová? Hát dolgozni! Hát akkor menjek,de ne találkozzunk legközelebb! Ha meg egyedül pöfögök vele akkor meg piros lámpánál szokták bámulni,de még szerencsére nem kapcsoltak le :)) Szerintem fölösleges letagadni a motor nagyságát,mert már gondolom a cilinderesek sok rafkós faszival találkoztak! 3
év alatt még egy petákra sem büntettek meg (szerencsémre) :DDD

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#41) Mag válasza Den (#39) üzenetére


Mag
senior tag

a hozzászolásodbol pedig nem ez látszik

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#42) Atrox válasza Den (#29) üzenetére


Atrox
tag

Olyan 125-öst lehet B jogsival vezetni aminek a teljesítménye nem haladja meg a 15 lóerőt?

Ide poént, okosságot vagy gép konfigot szoktak írni.

(#43) Atrox


Atrox
tag

Nem annyira a témához tartozik. Az igaz, hogy aki betöltötte a 21-et az leteheti a korlátlan A-t, úgy hogy nincs neki se A1, vagy se Akorl jogsija? Úgy halottam hogy megszünt már a Páv is.

Ide poént, okosságot vagy gép konfigot szoktak írni.

(#44) Digital


Digital
addikt

Bővebben: link :))

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#45) Mag válasza Digital (#44) üzenetére


Mag
senior tag

Köszi a linket !

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#46) Digital válasza Mag (#45) üzenetére


Digital
addikt

Örülök hogy segíthettem :DD

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#47) atus válasza Den (#37) üzenetére


atus
senior tag

Alapvetően igaz, de egy 125-ös négyütemű az egész más világ...

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#48) Den válasza Atrox (#42) üzenetére


Den
veterán

tömeg lóerő arány számít, de kb 12-15 lóeeőre vannak korlátozva az 125-ös kétüteműek

www.simson4t.hu

(#49) Den válasza atus (#47) üzenetére


Den
veterán

más, de a 80-at megfutja az is, ott meg már nyagyot lehet dergálni :)

www.simson4t.hu

(#50) Mag válasza Den (#49) üzenetére


Mag
senior tag

Azért az 50 ccm-esek is mennek 80-al ha megtuningolod,sőt olyanrol is hallottam hogy 95 volt a vége, és igy hirdették aproneten.
80 az nem nagy sebesség.

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.