Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Reklám hangerő (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) supercow


supercow
őstag

Hi,
egy ideje már nagyon idegesít a dolog, de még az is lehet hogy a tévénk rossz, de a következőket tapasztalom: megy a film a tv-ben, jön a reklámblokk, de annak hangereje valahogy többszöröse a film alattinak. Így a film alatt fel kell tekerni a hangerőt magasra, viszont jön a reklám és kirobbantja az embert az ágyból/székből. A tv2 műsorán kevésbé, de az RTL-en reklámkezdéskor hihetetlenül zavaró, néha attól félek, hogy felébrednek a gyerekek a szomszéd szobában.
Más is tapasztalta ezt? Nincs a tévénél egy technikus, aki normalizálni tudja a hangerőt? Értem én, hogy a figyelemfelkeltés a cél, de ez már túlzás. Lehet valamit tenni ellene?
sc.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#2) tomika


tomika
aktív tag

Nem hiszem, hogy a tv-d rossz, mert nálunk is ez van. Engem is marhára idegesít... :O Főleg a német adókon, és a Viasat3-on!

(#3) csudri válasza supercow (#1) üzenetére


csudri
őstag

Sajnos semmit! Ez egyszerű marketing! Nem csak a képpel, de a hanggal is fel akarják magukra vonni a figyelmedet. Érdekes, hogy a németek nem csinálják ezt, de nálunk valamiért divatba jött. Pár hete a Viasat3-on is lehet tapasztalni ilyesmit. Tenni egy dolgot lehet. MUTE!

(#4) Tapsi válasza tomika (#2) üzenetére


Tapsi
veterán

Én mindig elkapcsolok a reklámkor,úgyhogy nem is zavar.:P

(#5) DJ Mythos válasza supercow (#1) üzenetére


DJ Mythos
aktív tag

Hasonló...

(#6) tsello


tsello
aktív tag

Ez már régóta így megy a külföldi adókon, ezek után vette át a ro*adt RTL

A gyilkosság a kritika szélsőséges formája

(#7) Ploszi


Ploszi
senior tag

nagyon szar :( ha ügyeletben hagynak aludni, bóbiskolok a TV előtt, a nyomi reklámokra mindig felébredek :(

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#8) crab


crab
senior tag

Én már túl vagyok ezen, nem nézek se rtl-t se tv2-t csak spektrum, ngc, discovery-t bírom nézni, mondjuk az utolsó kettőn műsormekszakítós reklámok vannak, de nem nagyon hosszúak és szerintem 2 perc belefér! De a tv2-n rtl-en nemritkán 20 perces reklámok voltak ami kibírhatatlan, nem is nézem többet egyiket sem!
Ja és még a film közben is változik a hangerő!:)

(#9) zetecR


zetecR
addikt

Szerintem azért hangosabb a reklám, hogy amíg kimész a reklám alatt mondjuk a hűtőhöz, addíg is jól halld a marketing-áldást :).
Még jó, hogy szinte egyáltalán nem nézek tévét :D.

(#10) Tapsi válasza crab (#8) üzenetére


Tapsi
veterán

Na igen,Spektrum rulzz...

(#11) Santses


Santses
aktív tag

Naja no tv
számítorulz...és ha tv kell akkor tv tuner. Ott ha reklám van akkor benyomsz 1 jó zenét és byby...gond megoldva amúgy télleg baromi idegesítő főleg ha nem mükszik a távirányító (idegbajt kapsz mire lehalkítod->ez tapasztalat:DD)

(#12) Cane válasza Tapsi (#4) üzenetére


Cane
őstag

De amikor jön a blokk, az gondolom téged is kibillent a lelki egyensúlyodból?!

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#13) WN31RD


WN31RD
addikt

A megoldás egyszerű (én is ezt alkalmaztam):
1. fázis: Megszokod, hogy a reklám kezdetekor azonnal reflexszerűen elkapcsolsz (nem is olyan nehéz).
1. fázis kiegészítése: Amennyiben néhány kapcsolgatás után sem találsz neked tetsző műsort, akkor elnémítod a TV készüléket.
2. fázis: Miután mindezen erőfeszítések ellenére is az agyadra megy a TV, és rájössz, hogy végülis heti/havi egy-két (de tényleg csak hetente vagy havonta egy-kettő!) Spektrumos műsor kivételével semmi nincs a hasznodra, sőt, csak az idődet rabolja el fölöslegesen, szépen leszoksz a TV nézésről.
2. fázis kiegészítése: Rövid idő után már egyáltalán nem is fog hiányozni a TV. Ráadásul (legalábbis nekem ez a tapasztalatom) még a visszaszokástól sem kell tartani, ha esetleg olykor-olykor (főleg idegen helyen) valamiért (pl. udvariasságból) mégis megnézel néhány TV műsort.
:DD

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#14) VÁMpír válasza WN31RD (#13) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

+1 szabály: ha véletlenül valamelyik gagyi tévé egy jó filmet adna le (általában ezt úgyis éjfél utánra teszik és most nem a blue moviekról beszélek), vedd fel videóra és ugord át a reklámokat!

(#15) vicces


vicces
addikt

és az automata hangerős tv-k???
igazából mióta megvan az uj sonym, nem igazán tűnt fel ez a probléma. de majd ha hajlandó leszek bekapcsolni/főleg rtl k, tv2/, akkor megnézem.


:)

(#16) Protoss válasza WN31RD (#13) üzenetére


Protoss
senior tag

Kiegészítés: Tv-> helyett net és megoldódott az összes gond. (De lehet, hogy a net is megbolondul divatba jöttek a hangot adó pop-upok és a legfontosabb felületeket kitakaró kis ablakok) :DDD

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#17) bdav válasza Protoss (#16) üzenetére


bdav
őstag

van popupkiller progi :D

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#18) SYZYGY válasza Protoss (#16) üzenetére


SYZYGY
tag

Sztem jöhetnek a hangot adó popup-ok, mert mig tv-t nézni hang nélkül elég problemás, addig netezni minden további nélkül lehet lekapcsolt hangszóróval. A témához vág még, hogy pl. nálunk a tv2 jóval hangosabb, mint az rtl k. máshol is??

''A hullák olyanok, mint Te vagy én, csak halottak.''

(#19) AND1


AND1
őstag

Én szinte teljesen leszoktam a tvénézésről. Csak a Sport1 szoktam nézni meg az MTV-t. Sport1-et ha NBA van...MTV meg halkan megyeget és ha van vmi jó klip (ha észreveszem:) ) akkor felhangositóm. Más csatorna nem is hiányzik igazán, szal engem nem zavarnak annyira a reklámok...

Egy régi PH-s.

(#20) ColDFirE válasza Ploszi (#7) üzenetére


ColDFirE
csendes tag

Nézz filmmúzeumot:)) tegnap diafilmeket olvasott fel, én elaludtam rajta:)

...nem mindegy hogy tibi megy szabira vagy szabi megy tibire...

(#21) beeboy


beeboy
addikt

VALÓBAN ÍGY VAN, HOGY ROHADNÁNAK MEG...

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#22) Rox


Rox
tag

Én azt hittem, csak azért tünik hangosabbnak, mert idegesít, hogy 25-30 percenként megszakítják az amúgy sem túl izgalmas műsoraikat...

(#23) supercow


supercow
őstag

Nálunk az a baj, hogy nem nagyon lehet válogatni, ti. kicsiny településünkön nincs kábeltévé hálózat. Földi antennával fogható tehát (teljes kínálat:) MTV1, RTL, TV2, Viasat3 (de ez már nem jön be tisztán). UPC-re nincs pénz előfizetni, marad a video (minden filmet többször láttunk) és a DVD (nincs pénz lemezre, a lejátszó is ajándék volt, az általam írt VCD-ket nézik a gyerekek). A netezés modemmel megy, nem fér bele az egész nap ''szórakozásból internetezés''. :O

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#24) Rox


Rox
tag

Na ne! Tényleg lehet fogni a VIASAT3-at földi antennával? Hogyan?
Ugyanis anyámék szegények otthon is csak a két magyar kereskedelmit és az M1-et nézhetik.

(#25) tozso


tozso
tag

Hali

Viasat3-at tényleg lehet fogni a müsorszerkesztők szerint bár ez nagyon hely függő szerintem. Nálunk is lehetne fogni de csak mákosan jön be.

A reklámok hangerejét el lehet kerülni, ha hamarabb észreveszed hogy a sarokból elveszik a korhatár feliratot, mert akkor tuti reklámot vágnak be.

Ha minden kötél szakad akkor ne félj az akasztófától.

(#26) TitiRii


TitiRii
senior tag

na ja.. mindig felébredek mikor kisöcsim hajnali 7 kor a mese klubot vagy mit néz, és a reklámok ful hangerőn mennek... grrr
értelmes ember nem néz rtl,tv2 meg ilyeneket,viasat néha(simson,rém rendes,rulz :DD
tvm is csak azért van mert a filmeket jobb 72 cm en nézni mint 40cm en :P

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#27) Zoz


Zoz
őstag

Ezekszerint nemcsak nekem tünt fel...
Régebben is csinálták, de akkor csak kb 10-20%-os volt az eltérés, most meg filmnézéshez 80-90%-ra fel kell nyomni a hangot, míg reklámnál ugyanazt a hangerőt 20-25%-nál eléri az adás... vagyis 3-4x hangosabb a reklám.
Főleg a köcsög RTL Klubon, a TV2-n még nem ennyire rossz a helyzet...

(#28) DJ Mythos válasza TitiRii (#26) üzenetére


DJ Mythos
aktív tag

Mostanában én is csak V3-at (Helyszinelők,Simpson's meg Rémrendes), Discovery-t, Spektrumot meg National Geographic-ot nézek.... Ott vannak normális műsorok. A legtöbbet a barom amerikaiakon szoktam röhögni... :DD
Sajnos nálunk a Cartoon Network nem jön, be mer valami idióta Minimax van helyette. :(

(#29) rdi válasza supercow (#1) üzenetére


rdi
veterán

Szerintem meg törvény tiltja, hogy a reklám nagyobb hangerővel menjen, mint a műsor.
Csak senki nem jelenti föl a majom tévéket a panaszbizottságnál.
:)

Fej! Tor! Potroh!

(#30) dnacrew


dnacrew
tag

Borzalom ami az RTL klubon van. Reklám üvölt, a filmek közben olyan hosszú reklám van, hogy esküszöm előfordult már hogy elfelejtettem hogy megy a film és elkapcsoltam. Meg hogy nincs rendes vége, ahol jönne a stáblista ott 2-3mpig mutatják a főszereplő és rendező nevét, és már jöhet is az giga-hangos reklám. Fasza... ORTT meg alszik.

Resist TCPA and Microsoft! Support Open-Source and Scene!

(#31) micro válasza rdi (#29) üzenetére


micro
addikt

Nem tiltja törvény, hogy hangosabb legyen. De szabályozza! Ha jól emlékszem max. 50%-al lehet hangosabb a reklám mint a műsor. Mindenesetre van valami határ. Azt meg nem méri meg senki, hogy ezt betartják-e. Szerintem az ORTT feladata lenne.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#32) Santses


Santses
aktív tag

ja a másik problem...pl a viva baromi halk a rtl elmegy de a tv2 meg baromi hangos..(tehát a viva a leghalkabb 80 % os hangerőn átkapcsolok a tv2 re kidurrant a székből ottmeg 305 os hangerőn szól úgy...)szal még egységesítve van..
vagy ez tv hiba?
(hamágcsak a reklám lenne hangos:D)

(#33) Santses


Santses
aktív tag

sorry nem 305 hanem 30% os hangerőn
(elfelejtettem lenyomni a shift et)

(#34) rdi válasza micro (#31) üzenetére


rdi
veterán

Az vazze, nagyon sok!
MOST ÖTVEN 5-AL ÜVÖLTÖK HANGOSABBAN.
Méred?

Fej! Tor! Potroh!

(#35) supercow


supercow
őstag

Ha felveszem mikrofonnal az esi időszakot és beküldöm ORTT-hez panaszlevél kíséretében akkor megvizsgálják? Kevés esélyt látok rá...
UI: Ebben az országban már semmin sem szabad meglepődni.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#36) csabika25


csabika25
aktív tag

Kb. egy háromnegyed éve voltam egyetemi tanulmányaimból kifolyólag a Hírközlési Felügyelet Visegrádi utcai telepén, laborgyakorlat céljából. Ott többek között a rádióadókat méregettük. Meglepő volt a műszeren is tapasztalni, hogy a reklámok és a zenék karakterisztikája finoman szólva más. Sőt: adó és adó között is hatalmas különbség van. Csak figyeljétek meg a különbséget a Gagyubius és a Bartók Rádió között. A második igazi sztereo élményt nyújt, míg az elsőt teljesen eltorzították, olyan a képe, mint egy négyzetjelnek.:(

''Isten fut Windows alatt''

(#37) WN31RD válasza micro (#31) üzenetére


WN31RD
addikt

Rossz a törvény. Nem tudtam, hogy erre van szabály, de ha már van, akkor azt kellene törvénybe iktatni, hogy a reklám nem lehet hangosabb (összességében), mint a műsor. (Persze valamilyen ésszerű hibahatáron belül.)
A jelenlegi szabályozás szentesíti a hirdetők tisztességtelen gyakorlatát, amivel kényelmetlenné teszik a TV nézést (állandó halkítgatás vagy üvöltő reklámok eltűrése). :(((

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#38) micro válasza rdi (#34) üzenetére


micro
addikt

+50% nyomás különbség = 3 dB

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#39) rdi válasza micro (#38) üzenetére


rdi
veterán

persze 2 dB-nél

Fej! Tor! Potroh!

(#40) micro válasza rdi (#39) üzenetére


micro
addikt

:(

SPL=20lg(p/p0); p0=20uPa
Sound Pressure Level

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#41) rogers


rogers
aktív tag

Ez a reklám dolog tényleg nagyon idegesítő, engem is bazira zavar(t). Az elkapcsolós módszeren kívül nálam még egy dolog vált be: az erősítőmön van egy olyan funkció, hogy ''Late Night Effect''. Ez arra van, hogyha késő este házimozizol akkor a film hangosabb jeleneteinél ne repüljön ki a szomszéd az ágyból, nem csinál mást mint lehalkítja a hangos részeket... Hát ezt lehet tévézésnél is használni, aztán kész. :D

Amúgy asszem Mo.-on még eléggé istenes a TVk reklámozási stratégiája, volt alkalmam Kanadában kereskedelmi adót nézni, hát visszasírtam az RTLKlubot. Egy félórás műsorban minimum 4 reklámblokk van. Egyszerűen nézhetetlen. Ráadásul úgy csinálják a gazok, hogy mondjuk film közben a reklámblokkok egyre sűrűsödnek a film vége felé. Az például tutti, hogy az utolsó két snitt előtt mindig van reklám.

Szóval örüljetek, vagy ami jobb, ne nézzétek a TV-t, valóban van annál sokkal jobb dolog is. Ami jó filmet adnak azt úgyis meg lehet nézni videón is.

Jobb későn, mint még később...

(#42) rdi válasza micro (#40) üzenetére


rdi
veterán

Jó van na - nem vagyok én hangmérnök :))

Fej! Tor! Potroh!

(#43) rdi válasza rogers (#41) üzenetére


rdi
veterán

Ennél is idegesítőbb két dolog:
1) a filmesek direkt hagynak reklámhelyet, ezt a tv-ék b@sznak figyelembe venni, náluk az uidőpont szent;
2) az összes szennyláda privtévé ugyanakkor reklámoz, úgyhogy hiába kapcsolgatok, mindehol reklám van :DD

Fej! Tor! Potroh!

(#44) micro válasza rogers (#41) üzenetére


micro
addikt

Ez a Late Nigth Effect jó megoldás!

Úgy hivják: dinamika kompresszor. A hangerőbeli különbségeket kiegyenlití. Lehet ilyet külön kapni. Ha valaki a hifin hallgatja a tv-t, akkor a kettő közé csak be kell rakni.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#45) rdi válasza micro (#44) üzenetére


rdi
veterán

És mennyibe kerül ?
Tévébe beszereltethető kütyü?

Fej! Tor! Potroh!

(#46) WN31RD válasza micro (#44) üzenetére


WN31RD
addikt

Vajon megoldható lenne, hogy egy bizonyos hangerő fölött ne halkítson, hanem egyszerűen elnémítsa a hangot?
Így a reklámok (ha hangosak) automatikusan kussolnának. :DD

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#47) micro válasza rdi (#45) üzenetére


micro
addikt

Én még csak külsőt láttam, de nem tudom mennyibe kerül.
Viszont VST techmológiával szoftveresen is megvalósítható, de hát az is külső.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#48) zetecR válasza WN31RD (#46) üzenetére


zetecR
addikt

Ja, amikor a Halálcsillag becélozza a Dantooine-t, utána egy perc néma csend :).

(#49) micro válasza WN31RD (#46) üzenetére


micro
addikt

Ezt meg egy jobb limiter talán megoldja, de ez is csak akkor, ha a hangjelbe külsőleg be tudsz avatkozni. (PL.: hifin jön a hang)

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#50) rogers válasza zetecR (#48) üzenetére


rogers
aktív tag

Hát ez nagyon jó :) Lenne egy két film, amihez így be sem kéne kapcsolni a hangot...

Ha van itt vmi villamosmérnök vénájú emberke és tudna ilyen dinamika kompresszort csinálni akkor biztos nagy lenne a kereslet rá ;]

Jobb későn, mint még később...

(#51) Flash (The Original)


Flash (The Original)
tag

Hi!
Nemtom, Én annyira nem tapasztaltam ezt a reklám-hangosodást. Nálunk nem észrevehető a különbség egyik adón sem.
Viszont van egy problémám: a TV hangja elég szar, ha nem a videóra kötve nézem, viszon a kép tökéletes. Videóval a hang tökéletes, de a képet nem lehet teljesen beállítani! Van vkinek vmi tippje?

No Comment.

(#52) PB 22 válasza dnacrew (#30) üzenetére


PB 22
tag

Nem csak a stáblistát vágják le!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Múltkor tv2-n a Minden héten háború zárójelenetét,
ami durván tíz perc volt, és a csattanó is ott „csattan'' igazán,
egy az egyben lehagyták!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 3 mp-s stáblista, kész.

FELháborító!!!!!!

Azt mondta jó! Nem. Az mondtam jónak tűnik...

(#53) metro


metro
csendes tag

Hali!

Szerintem az ok: Minden keresekedelmi csatorna hasznal valamilyen audio adasprocessort. (jobbat, rosszabbat, jobb vagy rosszabb beallitasokkal) Vagy specko tv-re kifejlesztett tipust, vagy a radiozasbol (pl. [L]http://www.orban.com[/L]) vesznek at egy ott hasznalatosat. A reklamok valszeg mar erosen processzalt, eros hanggal kerulnek be a rendszerbe, mely hangot meg tovabb processzal, hangosit az adonal elhelyezett szerkezet. Ha itt inkabb hangositas van beallitva mint limitalas, akkor a mar alapvetoen hangos reklamokat a bantoan hangos tartomanyba processzalhatjak.

udv,
metro

(#54) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Engem is baromira idegesített ez a rohadt reklám-hangosodás amíg néztem TV-t :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#55) tcomp


tcomp
tag

Igen, a TV nézésnél százszor érdekesebb és szebb dolgok vannak :))
találjátok ki:DD

(#56) supercow


supercow
őstag

Ilyet kéne házilag építeni:
[L]http://www.smarthome.com/7848.html[/L]

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#57) Edem válasza supercow (#1) üzenetére


Edem
senior tag

Van olyan TV, amiben be lehet állítani az automatikus hangerőt. Ezzel megoldhatnánk a problémát. Persze lehet, hogy akkor normalizálja a hangerőt, amikor átkapcsolsz egy másik csatornára (vagyis nem segít a problémán). Olyan lenne a nyerő, ami folyamatosan figyeli a hangerő változásait.

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Reklám hangerő (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.