Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:36:57

LOGOUT.hu

Üdvözlünk minden (leendő) ZUK Z2 tulajt a fórumon, szakmai kérdések előtt megkérek mindenkit, hogy a témaindító írást a kérdések előtt mindenki olvassa el! Így néhány felesleges kör megelőzhető.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5451) akaaka


akaaka
tag

Sziasztok!
Okos óra van csatlakoztatva a telefonomhoz.
Miért van az, hogy szinte minden nap be kell állítanom a képen látható funkciót?
Rendszeresen kikapcsolja a Hozzáférés értesítésekhez, már a tö.öm teli van vele.

(#5452) femiki válasza lemmy71 (#5386) üzenetére


femiki
tag

Heló! Na sikerült már venned Z6 Pro GT telót?

(#5453) lemmy71 válasza femiki (#5452) üzenetére


lemmy71
őstag

Még nem vettem meg. De tervben van, bár egy kicsit sajnálom a Z2 leselejtezni, annyira megszerettem :K nem rég láttam hogy 5G változat is van és hasonló árban dobják piacra, lehet megvárom azt, bár szerintem a sima Z6 Pro is tökéletes.

(#5454) femiki válasza lemmy71 (#5453) üzenetére


femiki
tag

Igen, én is láttam, most hónap végén adják ki. Remélem lesz Global verzió!
[link]

(#5455) lemmy71 válasza femiki (#5454) üzenetére


lemmy71
őstag

Igen, ugyan abban az árban van mint a 4G. Nem tudom hogy érdemes e, azt választani, hol van még az 5G, még a négy is akadozik. A "globállal" nem tudom mi a helyzet, amit a cect-shop árul Z6 - t, az sem globál szerintem, hanem valami főzött rommal is lehet kérni :F de ha nem bugos és nem logos akkor kutyát nem érdekli hogy milyen rom van rajta, lényeg a magyar menü :D Én a kis Z2 -tön francko76 egyszerű romját használom, sokak szerint hiányos és bugos, de nekem nincs vele bajom amire kell arra tökéletes :R

(#5456) femiki


femiki
tag

Végre egy jó hír!
[link]

(#5457) lemmy71 válasza femiki (#5456) üzenetére


lemmy71
őstag

Mire hozzánk ide ér a készülék addigra befejezik a gyártását :DDD Amúgy meg a magyar hivatalos lenovo képviselet egy nagy vicc, de szerintem a vállalati managementre is ráférne egy alapos átszervezés, magyarul egy jó pár segbe bele kellene rúgni :K Ha telefont akarsz venni akkor csak a kinti web ábécék re számíthatsz sajnos :(((

(#5458) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Z6 Pro teszt: [link]
Komoly lett!

https://utdetailing.hu/

(#5459) Starchm válasza tibcsi0407 (#5458) üzenetére


Starchm
őstag

Nfc-t eléggé sajnálom hogy kimaradt, illetve vmiért nekem inkább a régi 5.2colos kijelzők jobban bejöttek.

Ahogy nézem usb terén is visszalépés a z2121-hez képest, vmiért csak 2.0 lett belőle.

[ Szerkesztve ]

(#5460) tibcsi0407 válasza Starchm (#5459) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Valahogy tartaniuk kellett a konkurenciával az árazást. Sajnos

https://utdetailing.hu/

(#5461) Starchm válasza tibcsi0407 (#5460) üzenetére


Starchm
őstag

Persze, várom milyen pénzért fogják vesztegetni értelmes oldalatok, illetve eu-ba lesz-e. Bulgáriába elvileg behozták, úgyh remélem ide is eltalál.

(#5462) tibcsi0407 válasza Starchm (#5461) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Jó lenne, ha itt Android One-nal jönne. Bár arra kicsi az esély.

https://utdetailing.hu/

(#5463) lemmy71 válasza Starchm (#5461) üzenetére


lemmy71
őstag

Tokkal vonóval postával magyar menüvel stb. 150 ért a tiéd a cect-shopból a 8+256gb verziós. Nem sokká kapható a Z6 Pro 5G is, bár én most már megvárom az átlátszó üveghátlapos Z6 Pro 5G Edition -t.

(#5464) JackOneill20


JackOneill20
újonc

Sziasztok!

Azért írok nektek, mert van egy Lenovo ZUK Edge telóm, amin a 7-es android fut és tört ZUI (2.5.500 ST) amit nem tudok befrissíteni.

Tudna nekem valaki segíteni, hogy hogyan tudom ezeket befrissíteni/újra rakni a legfrissebb rendszerekkel?

Sosem raktam még fel sem androidot sem ZUI-t és nem is tudom, hogy honnan és mit kell letöltenem és milyen sorrendben kell felraknom.

Köszönöm szépen, ha tud valaki segíteni.

Ha Pesti vagy akkor még a személyes találkozóban benne lennék, persze kifizetném.

Köszönöm válaszokat.

Üdv,

Peti

(#5465) Starchm válasza JackOneill20 (#5464) üzenetére


Starchm
őstag

Mit jelent az, hogy tört zui? A system update menüpontra mész beállításokba akkor mit ír ki?

(#5466) JackOneill20 válasza Starchm (#5465) üzenetére


JackOneill20
újonc

Ezt írja ki:
"Your system has been root, we are unable to provide the latest version of the system."

(#5467) Starchm válasza JackOneill20 (#5466) üzenetére


Starchm
őstag

Nyitva volt a bootloadered vagy micsoda? Vagy ezt ígyvetted?
Egyébként több edge-s ismerős is mondta, h 2.5-3.1-es verzió jobb mint a legutolsó 4.0-ás úgyh lehet igazából nincs értelme frissítened.
Persze, ha biztos vagy benne akkor később leírhatom, hogy kell csinálni.

(#5468) JackOneill20 válasza Starchm (#5467) üzenetére


JackOneill20
újonc

Ezt így vettem és szeretném rátenni a lehető legfrissebb androidot és, ha valóban jobb a 3.1 akkor azt.
Sajnos néhány app nem működik helyesen a jelenlegi állapotában a készüléknek és még szeretném használni egy kis ideig ezt a készüléket.

Ha tudnál segíteni, akkor azt nagyon megköszönöm! :DD

(#5469) tibcsi0407 válasza JackOneill20 (#5468) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A ZUK Edge tesztemben van QPST leírás, nézd meg kérlek, hogy minden érthető-e. Ha nem, akkor segítünk.
Ez a legegyszerűbb módja, hogy gyári ROM-ot tegyél fel. Ha nem gyárit akarsz, akkor viszont kicsit több olvasásra lesz szükséged. :)

https://utdetailing.hu/

(#5470) Brogyi válasza Starchm (#5467) üzenetére


Brogyi
senior tag

Szia!
Nincs információd arról, hogy melyik AEX verzió viszi a VoLTE/WoWiFi-t?
Esetleg hogy áll a 10-es andriod? Mintha elegedték volna ezt a típust. Biztos rosszul látom.
Köszi.

(#5471) Starchm válasza Brogyi (#5470) üzenetére


Starchm
őstag

AEX-t fejlesztő úr, 3-as családapa emiatt kevés az ideje rá. Egyébként bug nélkül megy nálam a z2pro-n.
Volte szinte az összes romon megy elvileg( Telekomnál használom, de elég bugos, van amikor 3g-n lévő telekomos embert nem tudok hívni, van amikor vodás nem tud hívni, de elvileg ez telekom oldali hiba... :W ), vowifi-t meg nem tudok tesztelni.
Los/arrow és elég sok más rom is van már kint a telóra.

[ Szerkesztve ]

(#5472) Katatonia666


Katatonia666
aktív tag

Sziasztok.
Ezt a telefont meg lehet még valahol vásárolni neten? Sajnos erről semmi infót nem találtam, még Amazon és hasonló oldalakon is csak használtan találtam.
Esetleg valakinek eladó? :)

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medve, mert az megöl!

(#5473) lemmy71 válasza Katatonia666 (#5472) üzenetére


lemmy71
őstag

A hardverapron van egy Zuk Z2 Pro 45 ért, vagy a [spemall] -n van még zsír új edge, anno én is ott vettem, és még az ebay -n szokott lenni használt. De ha mindenáron "Z' soroztatott szeretnél én inkább [Z6 Pro] -t venném ha nem fontos az nfc ;)

(#5474) #hpq


#hpq
aktív tag

Sziasztok!
Következő problémában szeretném a segítségeteket kérni. Pár applikáció használata kapcsán be kellene állítanom a root elrejtését. Erre a célra a magisk alkalmazást szoktam használni, viszont most a lineage recovery-t használom a TWRP helyett és telepítésnél "magisk cannot mount /vendor" hibával megáll. Láttam leírásokat viszont csak TWRP-hez. Van esetleg megoldás arra, hogy lineage recovery-vel is megtudjam oldani? Esetleg más alternatíva a magisk helyett?
Előre is nagyon köszönöm!

// -

(#5475) kano válasza #hpq (#5474) üzenetére


kano
nagyúr

De miért szí :U vatod magad a Lineage rocevery-val?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5476) #hpq válasza kano (#5475) üzenetére


#hpq
aktív tag

Köszi szépen! :))
Teljesen igazad van én voltam a retardált, visszavarázsoltam a TWRP-t és 5 perc alatt sikerült. Abban a hitben éltem én kis naiv, hogy a Lineage revocery is van ilyen jó.

// -

(#5477) kano válasza #hpq (#5476) üzenetére


kano
nagyúr

És most minden ok?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5478) #hpq válasza kano (#5477) üzenetére


#hpq
aktív tag

Igen, "amerikai álom".
Ugyan azt írja pár alkalmazás, hogy nem használhatom mert root-olt az eszköz, de utána elindul gond nélkül.
Köszi szépen még egyszer! :R

// -

(#5479) kano válasza #hpq (#5478) üzenetére


kano
nagyúr

El lehet fedni a rootot egyébként sok alkalmazás elől.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5480) lemmy71 válasza kano (#5479) üzenetére


lemmy71
őstag

És az hogy kell :F

(#5481) kano válasza lemmy71 (#5480) üzenetére


kano
nagyúr

Magisk Managerben. De nem mindegy, hogy mi elől akarod elfedni.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5482) lemmy71 válasza kano (#5481) üzenetére


lemmy71
őstag

Na majd megnézem, úgy is újra beakarom üzemelni a kicsikét, csak előtte gatyába kellene rázni a franco v3 romot rajta, de ahogy nézem az xda - n van miből szemezgetni ;)

(#5483) kano válasza lemmy71 (#5482) üzenetére


kano
nagyúr

:K :C Bootleggers jött nekem be a legjobban. És nem az új verziója.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5484) easy...rider


easy...rider
őstag

Sziasztok
másnak működik a Google asszisztens szolgáltatás bluetooth headsetről?
én hiába próbálkozok, hosszan nyomom a bluetooth headset gombját mégsem indul el az asszisztens
egy Samsung telefonon ott hibátlanul működik, de itt a Zuk-on viszont nem akar

ha feloldom a telefont akkor "Hey Google" hangparancsra reagál de a Bluetooth gomb nyomására mégsem

Azt megfigyeltem hogy mintha egy pillanatra valami próbálna megnyílni ilyenkor, de el is tűnik egyből.

(#5485) easy...rider válasza easy...rider (#5484) üzenetére


easy...rider
őstag

sikerült egy videón elcsípni, a Media Storage akarna elindulni a headset homb megnyomásakor ¯\_(ツ)_/¯
https://drive.google.com/file/d/19b8qpaD8-HAGs1E0i0mtP24TG30r8Yqd/view?usp=sharing

[ Szerkesztve ]

(#5486) lemmy71


lemmy71
őstag

Azt hittem hogy rajtam kívül már senki sem használja a ZUK -ot :DDD

(#5487) kano válasza lemmy71 (#5486) üzenetére


kano
nagyúr

Nekem is megvan még! Mondjuk a szekrényben....

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5488) lemmy71 válasza kano (#5487) üzenetére


lemmy71
őstag

Én tavaly beújítottam egy átlátszó üveghátlapos Z6 Pro 5G Edition -t, szép és gyors készülék de sajnos valakinek jobban tetszett mint nekem, szóval volt nincs. Már egy éve hogy megint a Z2 -t használom. Törött a hátlap, törött már a fémkeret de még mindig jól bírja a gyári aksival, egyedül az USB portot kellett cserélnem mert az alis nillkin kábel tönkre vágta.

[ Szerkesztve ]

(#5489) femiki


femiki
tag

Én is használom a mai napig, igaz nekem a Pro van. De még mindig meg vagyok vele elégedve!

(#5490) lemmy71 válasza femiki (#5489) üzenetére


lemmy71
őstag

A Z2 és a Pro is egy világvégi készülék, extra tárhelyen és némi extrán kívül nincs különbség köztük. Kár hogy nem folytatta a cég a gyártást, ha jól hallottam akkor a lenovo -n belül egy külön részleg készítette az akkori "csúcskategóriás" alapanyagokból.
Szerintem ilyen ár teljesítmény és minőség arányban, nem is volt más telefon a piacon :U
Én utódkén szívem szerint a Z5 Pro GT választottam volna ha tudta volna a B20 -at, ha már újítok akkor legyen benne az is :D
Most amivel szemezgetek az az oppo reno ace sorozat, sajna az elsőről már lemaradtam, de a ace2 még elérhető és ahogy nézem itt van az ace 3 -is amihez van magyar nyelvi támogatás és 3,5 jack aljzat is :D

(#5491) kano válasza lemmy71 (#5490) üzenetére


kano
nagyúr

És hook lehet ezeket kapni? Mert az Ace 2-t még csak-csak láttam amazonon, de a 3-at nem idén látom elérhetőnek. Illetve a ColorOS is kérdéses lehet.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5492) lemmy71 válasza kano (#5491) üzenetére


lemmy71
őstag

Az ace 2 itt elérhető, ez egy megbízható oldal. Sajnos ettől az év elejétől kivették az EU Priority Line szállítási módot, de figyelni kell mert van hogy EU -s raktárból is küldenek.
Az ace 3 -t még csak árnélkül láttam.
Szerintem nincs semmi gond a ColorOS -el, én azon nem aggódnék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.