Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) murrayd válasza zhagyma (#197) üzenetére


murrayd
csendes tag

Vettem egy Astrometa DVB-T2-t, MN88473-mal (a listában "DVB-T/T2/C+FM+DAB USB stick" néven szerepel).

Próbáltam OpenELEC (5.0) media_build-del, illetve Kodibuntuba (14.0) beforgatva, a linuxtv.org leírása szerint.

Nem megy a DVB-C, sőt, egy idő után el is tűnik az eszköz.

Windows alatt tökéletes a DVB-T és DVB-C is.

[ Szerkesztve ]

(#202) murrayd


murrayd
csendes tag

Megpróbálkozom egy GENIATECH T230-cal is.

(#203) zhagyma válasza murrayd (#202) üzenetére


zhagyma
őstag

Dobj egy mailt Antti Palosaarinak elvégre Ő hegeszti a drivert.

(#204) attilav2


attilav2
őstag

Sziasztok!
Dvbviewer pro-val kompatibilis pci-e s dvbc tunerkártyát tudtok ajánlani, a progit megvettem és megvagyok elégedve vele, mást nem szivesen használnék, mégiscsak többet tud mint a gyári programok. Azért akarok pcie tunerre váltani mert az új alaplapokon egyre kevesebb pci slot van,
proci és lapváltás esedékes a közeljövőben. Most egy technisat cablestar II-m van, de ez pci-os. Ja és win7-8 aláírt 64 bites drivere legyen lehetőleg.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#205) murrayd válasza zhagyma (#203) üzenetére


murrayd
csendes tag

Megvan a Geniatech MyGica T230 (USB).

Kodibuntuban (media_build-del és firmware-rel kiegészített v14) csak DVB-T van, de OpenELEC-ben (v5, CVH media_build) tökéletesen működik a DVB-C is.

[ Szerkesztve ]

(#206) lazydog


lazydog
addikt

Szeretnék egy számomra megffelelő DVB-C tuner kártyát.
Elvárásaim: Két adás egyidejű egymástól független vétele/rögzítése, megosztása helyi hálózaton. Elsősorban MediaPortal használatával, de linux driverek megléte sem hátrány. Szolgáltatóm a PR-Telecom, az adás kódolt.
Erre a kártyára gondoltam. Véleményeket, megerősítést, esetleg kritikát várnék a tapasztalt hozzáértőktől.

[ Szerkesztve ]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#207) murrayd válasza lazydog (#206) üzenetére


murrayd
csendes tag

Szivesen megnéznék egy ilyet, mert jónak tűnik - de ez nem egy mezei, otthonra szánt tucathardver. Oroszországból szeretettel :)

Ha hinni lehet az Alibabának, akkor az ára 700 USD körül van (plusz vám és magyat áfa).

[ Szerkesztve ]

(#208) lazydog válasza murrayd (#207) üzenetére


lazydog
addikt

Ennek az ára tényleg erősen meghaladja a fájdalomküszöböt, Magyarországon is. :)
Ennél a két darab kártya fogadásának lehetősége lenne a vonzó fícsör számomra.
Leginkább azért, mert valahol olyasmit olvastam, hiába van egy DVB-C tuner kártyán két, vagy három darab tuner, mégsem lehet vele egyszerre párhuzamosan több csatorna adását nézni. Egyetlen kártya esetén csak arra van lehetőség hogy egyik csatorna adását nézheti, egy másikét pedig felveheti (rögzítheti) a user.
Szerinted (szerintetek) mennyi ebből az igazság?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#209) AiRLAC válasza lazydog (#206) üzenetére


AiRLAC
addikt

Szerintem jobban jársz 2 db USBs egységgel. De ha mindenképpen PCIe kell akkor Digital Devices DuoFlex

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#210) lazydog válasza AiRLAC (#209) üzenetére


lazydog
addikt

Elsősorban valami Ilyen PCIe kártyára gondolok, de lehetne akár külső eszköz is.
Például egy SiliconDust [link]. Bár ez a típus pont nem alkalmas kódolt adás vételére, (nincs rajta CI).
Másrészt, az általad ajánlott DuoFlex sem alkalmas a két adás egyidejű nézésére.
"Simultaneously record 1 program while watching another."
A két darab USBs egység használata hogy nézne ki a gyakorlatban? Hova dugnám a kártyát?

[ Szerkesztve ]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#211) murrayd


murrayd
csendes tag

Geniatech MyGica T230 - helyzetjelentés

Már egy ideje használom, és - bár már meg sem lepődök - DVB-C problémái vannak (ahogy én látom minden ilyen kici ócó kínai üdvöskével ez a helyzet)

Linux

OpenELEC - tvheadend
Felismeri, hogy van DVB-T és DVB-C, csak éppen úgy tűnik, hogy nem működik - nem talál DVB-C adást.

Windows (driver: 1.31.1145.0 (2014-05-06))

ArcSoft TotalMedia: A mellé csomagolt szoftverrel csak a DVB-T tartományt
fedő DVB-C frekvenciákon találja meg a műsorokat, ami a legtöbb esetben a választék töredéke, vagy akár semmi is lehet (nálam előbbi). Kézzel csak buherált XML-fájlban lehetne megadni frekvenciákat - de annyit nem ér.

ProgDVB: Vagy nem tudja elindítani a keresést (BDA-probléma) vagy kék halált(!) hal a Windows 7.

SmartDVB: Dettó.

DVBDream: Meglepetés! Működik, és jól - de itt is csak azért, mert DVB-T módban kézzel meg lehet adni frekvenciákat, és ha azokon talál valamit, akkor veszi és működik. Ezzel használom a tunert.

[ Szerkesztve ]

(#212) murrayd


murrayd
csendes tag

Nem kissé megkésett már, de hátha valakit még érdekel.

A Geniatech MyGica T230 Linux (LibreELEC 8.0) alatt mindenféle bűvészkedés nélkül tökéletesen megy.

Újabb Windows driver nincs és aligha lesz, viszont kijött egy újabb hardverrevízió T230C, amiben az a jó, hogy jelenleg nem megy Linux alatt sem.

(#213) murrayd


murrayd
csendes tag

Találtam pár USB-tunert, amik feltételezhetően ugyanarra a Silicon Labs (Si2157-A30 / Si2168-B40) megoldásokra épülnek, és még kaphatók

Technotrend TT-TVStick CT2-4400

HMP Combo DVB-C/T2 Hybrid

Hauppauge WinTV-soloHD

Ezek mind 55 EUR körül vannak.

Hauppauge WinTV-DualHD (80 EUR, dual tuner)

PCTV Systems tripleStick T2 (292e) (60 EUR)

(amazon.de árak, postával)

Nem olcsók. Linux támogatás elvileg biztosított, Windows drivert adnak - hogy hogyan működik, azt csak az fogja tudni megmondani, aki bevásárol. A Hauppauge még drivert is frissített 2016-ban...

[ Szerkesztve ]

(#214) syluccy válasza murrayd (#211) üzenetére


syluccy
csendes tag

halihó! sikerült megoldást találnod?
UPC-vel szeretnék valami hasonló - CI kártya kompatibilis - megoldást.
Nekem egy stream is elég, viszont ami fontosabb lenne, hogy Plex felismerje. :)

(#215) syluccy válasza lazydog (#210) üzenetére


syluccy
csendes tag

sry, erre akartam írni a választ.

(#216) g0dl


g0dl
addikt

A MICROSOFT Xbox One tunerrel van valakinek tapasztalata?
Mind windows 10, mind linux tapasztalat érdekelne.

(#217) kolor


kolor
csendes tag

Sziasztok!

Meghalt a Topfield TF-5000 PVR két kábel tuneres videó felvevőm. DIGI hálózatot használok.

Ehhez hasonló tudású új vagy használt felvevőt keresek, de ha nem találok megfelelőt, a nappaliban van egy Linuxos gép (Linux Mint), amely megfelelő tunerrel alkalmas lehet a következő feladatokra:
- legalább 2 vagy több KÁBELTV műsor egyidejű felvételére képes, pl. FBC tuner (Full Band Capture).
- hálózati NAS-ra is képes felvenni
- a felvétel vágására képes (pl. kivágni egy részét)
- EPG-t jól kezeli

Opcionálisan hasznos lenne:
- Android mobilról felvételt indítani, beállításokat módosítani, TV műsort vagy felvételt mobilon megnézni.
- YouTube videók is megnézhetők.

Van ehhez megfelelő PCI (esetleg PCI-E) tuner és megfelelő Linux program?
Enigma2 esetleg telepíthető egy ilyen desktop gépre?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.