Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Van egy olyan gondom a telóval, hogy nagyon nehezen talál műholdat a navi, illetve ha fel is csatlakozik, akkor alig tud útvonalat tervezni. Végülis így használhatatlan ez a funkciója. Tudtok tippet adni, hogy mi lehet a gond? Előre is köszi.

(#152) 0Balazs válasza qpakcovboy (#151) üzenetére


0Balazs
csendes tag

Szia.

Nekem is nagyon nehezen talál műholdat. Sőt amikor van, akkor is iszonyat nagyon mellé mutat mint ahol vagyok. Az út mellett jelez kb 15-20 méterrel.

Elég szörnyű. Szerintem ezzel nem nagyon lehet mit kezdeni, gondolom a beépített GPS vevő modul elég gyenge.

A ciripelésre meg szerintem az a magyarázat, hogy kapcsoló üzemű feszültségstabilizátor lehet a készülékben. Aki a fülével hallja a készülék hátuljánál annak valószínűleg kicsit lazábbak a tekerecsek és hangszóróként működnek. Videónál meg gondolom csak simán összeszedi a mikrofon a nagyfrekis zajt.

(#153) Ornagy válasza 0Balazs (#152) üzenetére


Ornagy
tag

Engem már elég sok helyre elvitt már : )

Bár tényleg lassan szedi be a műholdakat X8asomhoz képest.

A győztesek nem várnak a lehetőségre, hanem megteremtik azt!

(#154) 0Balazs válasza Ornagy (#153) üzenetére


0Balazs
csendes tag

Persze használható, csak úgy mondom, hogy nem az igazi. Én konkrétan élesben még nem használtam, csak kipróbálgattam.

(#155) aracco


aracco
csendes tag

Sziasztok!
Próbálok szoftvert frissíteni pc companion-al de a "nyomja meg és tartsa lenyomva a hangerő gombot míg csatlakoztatja a usb kábelt" résznél nem tudok tovább jutni. :( Persze ehhez a művelethez legalább 3 kéz kéne(jobb a négy) . Valahogy összehozom de nem csinál semmit, max bekapcsol a készülék.

Remélem van valakinek használható ötlete.
Előre is köszi

u.i.: próbáltam azt is hogy csak a hang le gombot tartom nyomva amikor rádugom a kábelt de a companion akkor sem akar tovább lépni. :(

(#156) ko9 válasza aracco (#155) üzenetére


ko9
addikt

Teló kikapcs, akksi ki 5 másodpercre, akksi vissza. USB kábel bedug a telefonba, hangerő-le gomb nyomva, és USB kábel bedug a gépbe.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#157) 0Balazs


0Balazs
csendes tag

Két telefonról tudom, hogy Wifi kapcsolatnál megbolondítja a routert. Valaki találkozott ilyennel? Gyengíti a többi eszköznél a térerőt.

(#158) xperiabarna


xperiabarna
csendes tag

Sziasztok!

Valaki találkozott már olyan problémával, hogy mikor magára hagyja telefonját, kikapcsolt wifivel, és kikapcsolt mobilnettel (én nagyjából csak akkor nem nyomkodom a telefont mikor alszok :)) szóval amikor valóban több órán keresztül pihen a telefon), akkor egyszer csak rezzen egyet a telefon (ez függ attól kinek, hogy van beállítva a facebook értesítés), és arról értesít hogy fél órája történt valami a facen... kicsit különös.. főleg hogy mindig úgy jelzi h épp most történt, mikor meg felmegyek, mindig azt írja h 28 perce történt... :F egyedül vagyok ezzel a problémával?

(#159) Gaberiellb


Gaberiellb
senior tag

" telefon között vacilláltam, az egyik az a xperia pro a másik pedig mini pro. Végül ma megrendeltem a mini pro-t, nagyon bejön kis mindent tudó, nekem a sima nagy kijelző dizájn ami manapság megy hát kiráz tőle a hideg, ez viszont bejön meg a pro-is ritka szép csak kicsit gagyi az anyaghasználata. Viszont ez a cirippelés elég gáz remélem tényleg szoftveres a dolog, szegedi vagyok pest-ről rendeltem bolti garival......... :)) remélem nem 3-4-hetes szerviz pihivel fog kezdeni a kicsi, egyébként egy kis valami: [link]
Nem csak ennél néztek be valamit se-ék, de pró-nál is, Üdv :Y

Eurocom Sky X4c(P751TM1-G)

(#160) tubix


tubix
csendes tag

Sziasztok!

Nekem már egy hete megjött a frissités a telomra azóta szenvedek vele!telepítésnél annál a lépésnél amikor azt irja hogy kapcsoljam ki várjak 5 másodpercet, majd dugjam rá a telefont és tartsam lenyomva a hangerő gombot, és utána menne tovább. csak hát nekem nem nagyon akar és már az összes gombal eljátszottam kivéve a qwertz billentyűzeten de lehet ott is neki állok. :( valaki találkozott már ilyennel? :F

(#161) nebulo


nebulo
tag

Most hívtam fel az SE szervizközpontot és biztosítottak arról, hogy a legutóbbi frissítéssel megoldódik a statikus zaj probléma. Alá tudj valaki támasztani a dolgot?

Vásárolnék mini pro-t vagy pro-t, de semmi megbízható infót nem találok arról, hogy megoldódott-e a probléma vagy nem. :(

(#162) Isten88 válasza tubix (#160) üzenetére


Isten88
senior tag

Szia!
4127

(#161) nebulo: Hazudnak. Nem a frissítés oldotta meg a hanyagságukat a tervezőknek, hanem a 38. héttől új alkatrészt használnak. A frissítés csak egy szoftveres szűrőt hozott magával, amitől a telefon még ugyanúgy ciripel.

(#163) nebulo


nebulo
tag

Egyrészt Isten 88-nak köszönöm a gyors választ, másrészt pedig, ma volt egy kis időm és a szolgáltatom (piros) 3 útba eső üzletébe beszaladtam azzal a kérdéssel, hogy van a mini pro-knak ez a gondja és ha vennék az előfizetésemhez ilyen készüléket esetleg mielőtt még megvenném meg tudnák-e nézni, hogy mikor gyártották (mivel a készülékben amúgy sincs benne az aksi mielőtt megvennéd) és ha nem jókor akkor elállhatók-e a vásárlástól. Nos 2 viszonteladónál és egy hivatalos üzletben voltam, az egyik viszonteladós kolléga nem értette a problémámat, ezért elég bunkón elmagyarázta, hogy ilyen nincs. Kicsit elszontyolodva de bementem még a hivatalos üzletbe ahol egy kedves kisasszony mondta, hogy megoldható a dolog minden további nélkül, a következő viszonteladónál pedig még voltak kedvesek meg is nézni, hogy a legújabb szállítmányuk az 11W30. :O

Szóval szerintem ezzel megvárom a márciust amikor (remélhetőleg) kijön a jégkrémszendó és/vagy már be lesznek harangozva a Sony telók, hátha azokra érdemesebb majd várni.

(#164) Isten88 válasza nebulo (#163) üzenetére


Isten88
senior tag

ITT is megy erről a témáról pont a fejtegetés. :) Érdemes a továbbiakban az ide tévedőknek is itt feltenni a kérdést, nagyobb ott az élet. :)

(#165) Meeyux


Meeyux
csendes tag

ma kaptam a prücskömet, tapasztalatok a következők:
11W41-es a gyártásszám
2.3.3.-as szoftver, de már elérhető a 4.0.2.A.0.58-as (még nem frissítettem)
tücsök nincs
enyhe dobolás hallható saját felvételű videón, ha nincs háttérzaj (megjegyzem, ez engem nem annyira zavar, mert úgysem fogok telefonnal videózni)
a kijelző nem vibrál
nagyon-nagyon gyenge lötyögés a jobb felső sarokban, ha erősebben húzom végig rajta az ujjam (bár szerintem az xperiáknak annyira érzékeny a képernyője, hogy semmi szükség erőlködésre, szóval átlag használatban ez a tünet sem jelentkezik)

(#166) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Xperia mini pro-n multi touch-ot csak ezzel a root-os átírogatós módszerrel lehet beüzemelni rajta?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#167) Ornagy válasza haromegesz14 (#166) üzenetére


Ornagy
tag

4 pontos multitouch van rajta alapból.

A győztesek nem várnak a lehetőségre, hanem megteremtik azt!

(#168) haromegesz14 válasza Ornagy (#167) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Elnézést, Xperia X10 Mini Pro-t akartam írni!

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#169) Ornagy válasza haromegesz14 (#168) üzenetére


Ornagy
tag

Igen arra rootolás után rakható pinch zoom funkció. És igen csak úgy vagy egy "gányolt" androidot teszel rá amiben már alapból benne van.
:R

[ Szerkesztve ]

A győztesek nem várnak a lehetőségre, hanem megteremtik azt!

(#170) haromegesz14 válasza Ornagy (#169) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Backup-ot érdemes előtte csinálni? :D Terminálba ha valamit netalántán elgépelnék, szoftveresen sérülne a készülék?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#171) Ornagy válasza haromegesz14 (#170) üzenetére


Ornagy
tag

Nemsérül, maximum nemtudja végrehajtni a begépelt parancsot.

A győztesek nem várnak a lehetőségre, hanem megteremtik azt!

(#172) haromegesz14 válasza Ornagy (#171) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Rendben, köszönöm a segítséged! Közel jövőben meg is próbálkozok vele.

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#173) Nyergesm


Nyergesm
csendes tag

Sziasztok. Én az Xloud-os problémával rendelkezem általában az Xperia Mini Promnál, és ez idegesít a legjobban. Ugyanis gondol egyet a telefonom és a tényleg a baromi jó, baromi hangos kis hangszóróját, az egy átlagos telónál is halkabban hajtja és ez akkor is jelen van, amikor hívnak, és emiatt gyakran meg sem hallom... Nem tudom, hogy mi okozza ezt. :/
Nem tudnátok valami tanáccsal ellátni, hogy hogyan tudnám előcsalni ismét a vadorzó hangot a csöpp hangszórójából ismét? Az Xloud természetesen be van kapcsolva, így nem üveg hangon szól, hanem szépen, viszont halkan... Sehol sincs az eredetihez képest.
Előre is köszönöm!

Üdv, Marci :)

(#174) Ornagy válasza Nyergesm (#173) üzenetére


Ornagy
tag

Szofvert firssítetted már?

[ Szerkesztve ]

A győztesek nem várnak a lehetőségre, hanem megteremtik azt!

(#175) sxxorp


sxxorp
őstag

http://mobilarena.hu/tema/re_sony_ericsson_xperia_mini_pro_igy_kell_folytat/hsz_4676-4676.html :)

(#176) hazai


hazai
tag

sziasztok honnan lehet megalapítani ezt a számot a telon 11W32 vagy valamilyen hasonló számot ,ez a szám hónap és a napot jelenti?
Xperia Mini Pro
sk17i
si 1249-4773.3

Nézz szét a termékeim közt http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=hazai&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#177) Isten88 válasza hazai (#176) üzenetére


Isten88
senior tag

Szia!
Hónap-napot semmiképp, mert ha 11w32 lenne, ahogy a példában is írtad, akkor lenne egy november, aminek van 32-edik napja. :)
Ez a szám az akkumulátor alatti matricán található. "AAwBB", ahol az 'AA' az évet jelenti, a 'BB' a hetet. A 'w' a 'week' szó rövidítése, naptári hetet jelent. Ha pl. 11w40 van a matricán, akkor azt a telefont a 2011-es év 40-edik hetében gyártották le.

[ Szerkesztve ]

(#178) hazai válasza Isten88 (#177) üzenetére


hazai
tag

köszi a válaszodat megtaláltam.nekem ez van ráírva. :C
SK17i
SI 1249-4773
11W32
:R

Nézz szét a termékeim közt http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=hazai&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#179) Hitchis


Hitchis
csendes tag

Nekem eddig a legnagyobb szívfájdalmam a qwerty lógása... 1 hetes a telefon, és már van holtjátéka a gumis felületnek. Plusz az, h már megreptettem az első héten, pont tok nélkül.. De hála isten csak egy minimális horzsolás keletkezett. :@

(#180) irdababy7


irdababy7
csendes tag

Sziaztok!

Tegnap vettem a mini pro-mat. Előtte olvastam ezt a fórumot,úgyhogy tudtam,hogy mire kell odafigyelni vásárláskor. Xperia Ray volt a másik,amit megvettem volna,ha ez problémás.
A boltban azzal kezdtem, hogy megnéztem,melyik héten készült. 11W49 szóval megnyugodtam,mert ezt vmikor decemberben gyártották.
Nos,megvettem tegnap,eddig töltőn volt... nemrég bekapcsoltam. Hallgattam rajta zenét(nagyon bejön) Utána pedig kicsit facebookoztam. ÉS akkor hallottam meg a tücsökzenét. Levettem a hátlapot és akkor tényleg hangosabb volt. Egyből leesett hogy ez ahhoz hasonlít, mint amikor berezonál az internettől a hangfal,vagy bármi más. Letiltottam az internethálózatot, és abbahagyta. Szóval szerintem ez a ciripelős dolog,annyira nem vészes. Ha alvásban zavar,kikapcsolom a netet,ha videót akarok felvenni,akkor is kikapcsolom.Probléma megoldva... legalábbis nálam.
Remélem,nem lesz semmi más negatívum,nem szeretném lecserélni,nekem nagyon bejön :)
Üdv mindenkinek!!

(#181) Tengo


Tengo
aktív tag

Nekem nem hibás egyik sem ami felvan sorolva és Vodafone-os.
sk17i
11w30
egyik hibát sem tapasztalom.
De az iránytűnél teszt módban nálam is mindig változnak az értékek.

Üdv

(#182) xperiabarna


xperiabarna
csendes tag

Sziasztok!

Őszinte leszek, nem olvastam végig a postokat így hajnalban, mivel most figyeltem fel a jelenségre, hogy aza zaj amit hallunk a jacknél az tulajdonképp a másodlagos mikrofon zaja, és ez a zaj jelen van az elsődleges mikrofonnál is a bill. jobb oldalán, csak halkabban. 100 hogy hardveres probléma.

(#183) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Az enyém Vodás,11W35, 3 napja vettem,semmi hibát,ciripelést nem vettem észre. Most,hogy olvastam a hibáról,direkt kipróbáltam,videóztam többet is, csendben, de semmi ciripelés nincs. Szerintem ez adott szériánál fordulhatott elő, mert ez is 35 heti, tehát elvileg hibás kellene legyen. Volt másféle hiba is? Azt is megnézném.

(#184) Isten88 válasza Grande Ale (#183) üzenetére


Isten88
senior tag

A videózás részére ráraktak egy szoftveres szűrőt, ami halk dobogást generál. Ha közel teszed a füledhet a telefont, akkor hallod ciripelni a jack csatlakozó felől. 11w38-nál javították a hibát, vagyis onnantól kezdve alkalmaznak nem ciripelő alkatrészt. 11w38 egyik fele még ciripel, a másik fele már nem.

(#185) Grande Ale válasza Isten88 (#184) üzenetére


Grande Ale
őstag

Valóban, van egy halk dobolás. A voda kicseréli még szerinted? Pénteken vettem. Unokaöcsémé 45 heti, ős akkor vette. Hátha van még.

(#186) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Visszavittem, kicserélik, délután mehetek érte. Megnéztem, 12W01 az új. Akkor ennél már nincsenek hibák, ugye?

(#187) Grande Ale


Grande Ale
őstag

basszus, ugyanúgy dobol ez is halkan,pedig ez már idei kiadás.Úgy látszik az összes ilyen,potyára cseréltettem telefont...

(#188) Isten88 válasza Grande Ale (#187) üzenetére


Isten88
senior tag

Mint írtam, a dobolást egy a szoftveres "zajszűrő" okozza. Ezzel inkább együtt lehet élni, mint a ciripeléssel. Mindegyik Mini Pro (SK17i, hogy pontos legyek) dobol jelenleg a videó visszanézésénél, vagyis a dobolást is rögzíti felvételnél. 11w39 előttinél nem csak videóanyag ciripelt, hanem maga a telefon adott ki ciripelő hangot. Amint írtam, ezt a 11w39-től mindegyiket már az újabb, ciripmentes alkatrésszel gyártották a fórumozók tapasztalatai szerint.

Ha valakinek valamilyen kérdése, észrevétele van, érdemesebb itt kérdezni, többen látogatják.

(#189) Grande Ale válasza Isten88 (#188) üzenetére


Grande Ale
őstag

Ja, köszi, akkor mégsem feleslegesen cseréltettem a telcsit, ha jó értem!

(#190) Isten88 válasza Grande Ale (#189) üzenetére


Isten88
senior tag

Igen, jól érted. :) Ha még nem hallottad a ciipelést, később jelent volna meg, mert többek szerint idővel erősödik a hangja egy kicsit. :)

[ Szerkesztve ]

(#191) Grande Ale válasza Isten88 (#190) üzenetére


Grande Ale
őstag

Köszi! :R

(#192) Apuuuu


Apuuuu
csendes tag

Üdv
A Mini Prom kijelzője minden előzmény nélkül határozatlan időközönként be, majd kikapcsol. Van hogy folyamatosan 8-10* egymás után, van hogy ritkábban. Semmilyen alkalmazás nem aktív rajta közben. Nincs valami tippetek mitől lehet?

(#193) mano890403


mano890403
csendes tag

Hali! Nekem olyan gondom van az xperia mini pro telefonommal, hogy bekapcsolom, lezárom a billentyűzetet és világít a kijelző, mint mikor vki hívott. Hiába zárom le utánna is folytonosan felvilágít és leszívja az akksit fél nap alatt mintha, vmi futna a háttérben :S
de a nyitott alkalmazásokat bezártam. kérem aki tud segítsen. köszönöm :))

(#194) Osama


Osama
tag

Azon sírtok, hogy némi ciripelés van a telótokban? :) Hát egyszer készítek nektek a Samsung VP-D105i kamerámmal... A felvétel közben, és lejátszás közben is olyan hangja van, mintha nem messze tőlem aratnának John Deere kombájnal... Digitális lenne a kicsike, de pont a zajt nem szűri ki. Régi darab, de anno qrva drága volt...
A 2 videórögzítő közt van azért különbség, mert ez tényleg videókamera, és nem telefonos bóvli. Én nem is figyeltem a hangját, de nem is hallok szinte semmi zajt benne, vagy csak megszokta a fülem a John Deere-t...

Ali

(#195) Karyy36


Karyy36
csendes tag

Hali, nekem olyan problémám van a telefonommal, hogy most frissítettem az összes programot rajta, és a mi nap elkezdte azt csinálni a telefonom, hogy gondol egyet és a háttérvilágítás bekapcsol, tehát el kezd világítani a telefonom... :S Miért lehet ez?
Sony xperia mini pro 2

(#196) Karyy36 válasza Apuuuu (#192) üzenetére


Karyy36
csendes tag

Nekem is ugyan ez a problémám van, és nagyon idegesítő. Sőt a billentyűzeteknél néha a világítás meghülyül és el kezd villogni mint egy stroboszkóp.. :S

(#197) dobobazsy


dobobazsy
őstag

nem tudom mennyire aktív még ez a téma.
SI 1249-4773
12W16
ebben már nincs tücsök, és dobolásról sem tudok.
viszont ma egy érdekes dolgot produkált a telefonom..
hozzá voltam szokva ahhoz a hangerőhöz és hangminőséghez, amire a külső hangszóró képes, bár nem mondhatnám, hogy meg vagyok vele elégedve. aztán jött a csoda, magától felhangosodott, és irtózatosan királyul szólt. powerampot használok, az equalizerben lejjebb kellett venni a preamp-ból is, mert már betorzított egy picit. nagyon szépen szólt, tiszta mélyet is adott ki magából.. aztán újraindítottam, mert meg akartam tudni, hogy maradandó-e a dolog, de sajnos nem.. most ugyan úgy szól, ahogy eddig tette.
mitől következett be magától ez a minőségjavulás?? vagy esetkeg valaki nem tud valami javítást a külső hangszóró hangminőségére és hangerejére?? ez az xLOUD cucc konkrétan egy gagyi szerintem, nem sokat érek el vele..
várom a segítségeket :R :R

[ Szerkesztve ]

(#198) dobobazsy


dobobazsy
őstag

elnézést a dupla hozzászólásért, eszembe jutott mégegy orbitális hiba, szerkeszteni már nemtudok.
szóval: telefonálok, egyszercsak vége a vonalnak, mintha leraktam volna (vagy mintha a másik fél rakná le)
nem vágna földhöz a dolog, ha csak ritkán vagy nagyon ritkán csinálná. de van, hogy fél óra-óra telefonálás alatt 4-5x megszakad. mostanában nem csinálta (kopp-kopp), de nem is szeretném, hogy csinálja. ez milyen probléma lehet?

(#199) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Nem látom a híváslistát ( kik hívtak és mikor ) !!!
Mi a bibi ???

(#200) danee992


danee992
tag

Üdv!
Vki tudna segíteni? 1249-0742 SI számú Mini Pro-m van, de flashelés után eltűnt a memkarimról valahogy a backup. :O Vki tudna linkelni vagy küldeni egy ilyen SI számú mini pro-ról ftf mentést? Nagyonnagyon hálás lennék érte :R

Értékelést ne felejtsük már el. Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.