Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) helixP válasza Sebhelyes (#150) üzenetére


helixP
nagyúr

Főleg a Sáomikhoz...?
5a, 4a, 4x, Note 4 is van a családban, 1-2 mp alatt megtalálja a műholdakat. Ez már nem az MTK éra...

(#152) Graphics válasza Sebhelyes (#150) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez max akkor lenne helytálló, ha egy MTK-s telefonról beszélnénk, amikkel kb az MT6589-es korszakban volt gond.... Eltelt pár év, engedd el a sztereotípiát.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#153) csongi válasza Graphics (#152) üzenetére


csongi
veterán

Bizony sokan elnek ebben meg.
A regiekkel sem volt igazabol baj, csak nem ide voltak tervezve, es nem ezekre a holdakra.
Ha a kedves gyartok betettek volna anno az EPO hasznalhatosagat a droidba, akkor nem ilyen megitelese lenne.
Csak hat sajnos trukkozni kellett vele, amit nem sokan mertek csinalni, megjegyzem jogosan.

(#154) #07538176


#07538176
törölt tag

A Note 5A-t leárazták 26.900-ra az Eustocknál, ami szerintem szuper. Viszont a sima 5A továbbra is 31.900 forint. :) Ezen kívül még a Note 5A Prime is megjelent az Eustocknál. :)

(#155) gusthy válasza dutrás (#144) üzenetére


gusthy
veterán

Erre van ugye az Android Go koncepció, csak olyat még senki nem látott. Meg nem is evett.

(#156) Armagedown válasza #07538176 (#154) üzenetére


Armagedown
őstag

Én arra vagyok kíváncsi, hogy lesz-e Redmi 5X, 5 inches változatban

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#157) Csapoati válasza helixP (#151) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Viszont Note 4(X)-ből is van MTK-s, szóval ilyen szempontból nem mindegy.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#158) kelzsoca válasza Armagedown (#156) üzenetére


kelzsoca
félisten

Biztosan nem lesz, nem érdemes várni.

https://vertigostore.eu

(#159) Sebhelyes válasza Graphics (#152) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

3S-em van harmatgyenge GPS-sel, egy 10 éves Bluetooth GPS-nek jobb a vétele nem kicsivel.

(#160) Graphics válasza Sebhelyes (#159) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Rosszul fogod ;] másnál nincs gond vele?

Miben rejlik a hiányossága?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#161) csongi válasza Sebhelyes (#159) üzenetére


csongi
veterán

Mivel navigalasz?
GPS loggerrel nezted milt produkal?
Lehet kellene egy gyari alaphelyzetbe allitas.

(#162) profit válasza vanye (#146) üzenetére


profit
junior tag

Így van, így máris mérhető, konkrét jelentéssel telnének meg a szubjektív szavak. Viszonyítási pont lehetne néhány különösen ajánlott plecsnit kapott, itthon elterjedt és ismert készülék.

Az összehasonlítás pedig lehetne grafikus, az egymással összefüggő, vagy kiegészítőleges tulajdonságok egy ábrán belül -- nekem teljesen szakmába vág :)

(#163) Sebhelyes válasza Graphics (#160) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Vételi érzékenységben. Ahol a régi, csak GPS műholdakat látó kütyü 50db körül lát 4-5 holdat és 2m-es pontosságot jelez, ott a 3S az összes GPS/Glonass/anyámtyúkja holdakból nem lát egyet se 30db felett, 7–10m-es pontosságot jelezve.

Egyébként itt egy 5 Plus teszt, az a példány sem rángatja az istrángot GPS vételben... Biztos ő is rosszul fogja.

[link]

(#164) kcsa válasza Sebhelyes (#163) üzenetére


kcsa
veterán

Szerintem sem javult meg a mediatek gps-e teljesen. Egyszer engem is megetettek vele, elhittem, kolléga is tavaly ősszel, aztán vissza qualcommra (xiaomi a1-re, szóval nem gyártó hibája:) )

(#165) Sebhelyes válasza kcsa (#164) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Mindkettő Snapdragon...

(#166) helixP válasza Sebhelyes (#165) üzenetére


helixP
nagyúr

Pont erre utalt.

(#167) Graphics válasza Sebhelyes (#163) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Keresztkérdés, egy youtube-os videón, amin azt se tudod hol készült, milyen épületben, mit lehet megállapítani a GPS-ről?

Mert hogy nem a szabad ég alatt készült a GPS teszt, az is biztos...

Épületen belül nem sok GPS mutat bravúros értékeket... Ránéztem az enyémre is, kb ezt tudja, mint a videón.
Nem kezdem el centizgetni, mint az Antutu-t, hogy ejh, most épp kettővel kevesebb műhód'at lát.. Megy, teszi a dolgát, rajta vagyok a térképen.

Kérdés: Gyártó hogyan tudja elrontani a GPS-t, hogy az ne legyen jó?

Egy GPS és egy mobileszköz, ami nem erre van kihegyezve szerintem nem fog azonos értékeket írni.

Az első céleszköz, erre szánt hardveres megoldásokkal, és antennával.

Tehát ismét megkérdezem: egy mobileszköznél miért várod el, hogy egy céleszköz képességeivel rendelkezzen, ha erre fizikailag nincs is lehetőség.

És akkor még a végén egy kis extra infó: A-GPS, mivel a mobilokban ezzel fogsz találkozni.

Talán ebben rejlik akkor a vételi képességek közti különbség.

Ez a technológia ennyit tud.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#168) Sebhelyes válasza Graphics (#167) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Keresztválasz: ha megnézted a videót, arról van szó, hogy más telefonokhoz képest is gyenge a vétel. Én viszont lekakilom, mit vesz épületekben, a gond az, hogy 700 méteren a hegytetőn, tiszta ég alatt is gyenge a 3S. A "céleszköz" meg ahogy írtam egy 11 éves, legóccóbb Realtek GPS logger korai SiRF Star III-as chippel, semmi BeiDou meg GLONASS. Az A-GPS pedig csak a holdak megtalálását gyorsítja, semmi köze a vételi érzékenységhez.

Egyébként én nem görcsölök ezen, már megszoktam, hogy a hegyekbe viszem a Realteket, ami olyan régi, hogy 680mAh-s Nokia akku van még benne, azt szereznem kell, mert még nem tudom nyugdíjazni. Csak a "mélyreható' félperces MA-teszteket tartottam mulatságosnak, ahol ránézésre meg "fogásra" megmondják, hogy tényleg strapabíró a telefon, meg ha fél perc alatt megvan a kapcsolat, akkor tuti a GPS is.

(#169) Graphics válasza Sebhelyes (#168) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A lényeget leírtam. :)

Az oké , hogy az A-GPS a műholdak megtalálását gyorsítja, viszont azt is vedd figyelembe, hogy ez egy mobil.

Miben nyilvánult meg a gyengesége? Ha gondod van vele , remélem már eladtad.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#170) Sebhelyes válasza Graphics (#169) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Én is leírtam a lényeget a (#163)-ban. Nem adtam el és már nem is fogom, mert épp ugrált kicsit a Pilisben a sziklákon és megrepedt az üvege, majd a kutyámnak adom, ha veszek másikat. :D Meg a Realtekbe veszek még egy akkut, jó az öreg a háznál...

(#171) Nagya21 válasza Sebhelyes (#170) üzenetére


Nagya21
addikt

Üdv Mindenkinek!
Tegnap megjött kinából a teló ( jó vétel lett volna, ha nincs az állam éber szeme), így viszont 34k-ba fájt összesen.
A 4A tok teljesen jó hozzá, csak az alján a mikófony luk van máshol, erre kéretik figyelni egy lukasztó társaságában.
Tartalék teló lesz.
Üdv Nagya
UI: még így tok által letakart mikófonnyal is jól vett fel hangot.

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#172) helixP válasza Nagya21 (#171) üzenetére


helixP
nagyúr

Mostanában már nincs sumákolás :( nagyon figyelnek

(#173) Graphics válasza Nagya21 (#171) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

4A tok hogy jó rá? :D

teljesen más a telefon alakja.

Az állam éber szeme figyel. Van viszont Eu Priority Line sok webshopnál, vagy pl ha az EuStocknál veszed, alapvetően kedvezőbb az ár, és B20-as a készülék is.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#174) Peltár


Peltár
aktív tag

Hali mindenkinek!

Ez a topic ennyire friss, vagy ennyire új a telefon, vagy kevesen vettek még (pedig nagyon jó az ára) ;) :U

(#175) Nagya21 válasza Graphics (#173) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Redmi 4A ugyanez apróbb különbséggel, tehát a tok is jó rá.
Global verzsön, tehát van b20, az eu prioriti line nem volt opció, ás 24.8k vontak le rá(meg 9086huf az állam éber szeme)
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#176) Nagya21 válasza helixP (#172) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Ja ja, az áfa még O.K., nade a posta 3k ügyintézés, az kissé kiakasztott.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#177) Graphics válasza Nagya21 (#175) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A 4X jobban passzolt rá, a 4A formája nem ugyanaz, mint az 5A-é szerintem :D

Utóbbi sokkal gömbölyűbb. De ha passzol rá, hát akkor jó. Gondolom a sarkoknál marad egy kis légtér, de milliméterre nincs sok eltérés

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#178) kovy79 válasza vanye (#146) üzenetére


kovy79
őstag

Maximálisan egyetértek!
Itt a tesztek kb. ugyanolyan klisé alapján készülnek, mint pl. a Nokia E52 idején, pedig azóta eltelt egy kis idő (olyannyira, hogy a mai fiatalok azt sem tudják lassan, hogy milyen is a nyomógombos telefon)...
Talán haladni kellene a korral!

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#179) lenox


lenox
veterán

Keket vajon hol lehet kapni?

(#180) mdraco


mdraco
őstag

Aki már használja, akár 4a-t. 2 gb rammal elégedettek vagytok? E teszten kívül máshol is olvastam hogy néha beakad..

(#181) wombat87 válasza #07538176 (#154) üzenetére


wombat87
csendes tag

Most az 5A-t is leárazták. 27.900 :)

(#182) englishman


englishman
csendes tag

Üdv!
A párom 1 hónapja használja az eustocktól rendelt 5A-t. Teljesen elégedett a rendszer működésével, a legszembetűnőbb hibája a sárgás színű kijelző. Mindegy hogy a Természetes vagy a Hideg, Meleg színhőmérséklet van kiválasztva, a sárgás fénye megmarad.
A 4A-nak, amit 1 éve használok nincs ilyen gondja, de a topicjában olvastam hogy a későbbi Pro verziók esetében előfordult ez, sőt az A1-nél is. Olcsóbb panel, vagy gyári kalibrálási hiba lehet az ok? Kár, mert ezt leszámítva jó kis telefonok.

[ Szerkesztve ]

(#183) englishman válasza mdraco (#180) üzenetére


englishman
csendes tag

Szia!
1 év használat során a 4A legkomolyabb problémája 2 fagyás volt amit újraindítás orvosolt. Böngészés, youtube, viber, smartbank, wps office, navigáció, gmail van nálam használatban ezekkel jól elboldogul, jól optimalizált a rendszer. Játékra nem használom.

(#184) mdraco válasza englishman (#183) üzenetére


mdraco
őstag

Köszi szépen. 4A és 5A között vacillálok. 4A kicsivel olcsóbb. Kamerában van különbség 4A és 5A között?

(#185) englishman válasza mdraco (#184) üzenetére


englishman
csendes tag

Szerintem nincs. Az 5A mellett a frissebb Android szól, meg hogy egyszerre 2 SIM is használható micro sd mellett (a 4A-ban 2 SIM vagy 1 SIM+micro sd). Nagyon egyikkel se nyúlsz mellé ebben a kategóriában. Magyar garanciával, szállítással mindkettőt megkapod már 27000-ért.

(#186) DS39 válasza englishman (#182) üzenetére


DS39
nagyúr

Nincs valami szemkímélő bekapcsolva?

(#187) Zsolt50 válasza Nagya21 (#171) üzenetére


Zsolt50
csendes tag

Rendeltem én is egy 5A telót és egy 4A tokot au EUstock-ból. Írták hogy kizárólag 4A-ra megfelelő. Max. csak a fólia lesz a szettből felhasználva.

(#188) Nagya21 válasza Zsolt50 (#187) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
A4 Átlátszó bumper tok jó az A5-re.
Szerintem az eustockos is jó lesz
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#189) Zsolt50 válasza Nagya21 (#188) üzenetére


Zsolt50
csendes tag

1-2 nap és kiderül

(#190) lenox


lenox
veterán

Nade keket hol kapni?

(#191) Zsolt50 válasza lenox (#190) üzenetére


Zsolt50
csendes tag

pl ebay :D

(#192) lenox válasza Zsolt50 (#191) üzenetére


lenox
veterán

Mire keressek? Mert 'Redmi 5a blue' csak a tokokat talalja. Nyilvan ezt mar probaltam korabban is.

(#193) Zsolt50 válasza lenox (#192) üzenetére


Zsolt50
csendes tag

erre :)
+ price: 20 000 HUF to 40 000 HUF
sort: Price + Shipping: lowest first

és örül

(#194) Zsolt50 válasza Nagya21 (#171) üzenetére


Zsolt50
csendes tag

Megjött, Jó rá a 4A tok. A sarkoknál picit nagyobb a hézag, de nem zavaró.

(#195) Nagya21 válasza Zsolt50 (#194) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Mondtam én......
Alján a mikrofony lik pont a másik oldalon van!!
Erre figyelj.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#196) Zsolt50 válasza Nagya21 (#195) üzenetére


Zsolt50
csendes tag

Ezt már orvosoltam.
A távirányító a tok miatt kisebb szögben használható. De ez minden vaskosabb toknál hasonló lenne.

(#197) KamuMazsola


KamuMazsola
őstag

Végigolvastam a hozzászólásokat. Vettem is gyorsan kettőt a két fiamnak, 9 és 11 évesek az első saját telefonjuk lesz. Ennyi pénzért (2x89,9$) szerintem bőven jó lesz nekik, a kezükbe belefér, tudása elegendő kell hogy legyen. Valami szilikon tokot nézek még rá, meg talán üvegfóliát. Ha valakinek van bevált tok és fólia kérem linkelje!

Üdv.: KamuMazsola

(#198) apropo


apropo
újonc

Sziasztok!

Hol van jelentősége annak, hogy ebben nincs már giroszkóp? Csak a játékoknál?

Még nem döntöttem 4a vagy 5a legyen.

Köszönöm előre is.

(#199) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Páromnak vettünk egy ilyet, global version, tehát a vodás 4G-t is tudja. Vodás Sim van benne, és mostanában nagyon sűrűn jön az az értesítés, hogy "csatlakozás a hálózathoz". Ez mitől lehet? Eldobálja a hálózatot? A térerővel nincs gond, folyamatosan jó a vétel. Esetleg próbáljam meg a másik Sim-foglalatban?
Vagy most néztem, akkor is ez az értesítés jöhet, ha elfogyott az adatmennyiségem, és nem tud frissítgetni, szinkronizálni dolgokat?

[ Szerkesztve ]

(#200) #79715584


#79715584
törölt tag

Sziasztok!
Ma vettem észre egy olyan dolgot, hogy amikor hívok valakit, csak a 3. "csörgés" után kezd el jelezni a másik félnél, hogy hívás érkezik tőlem. Ezt kétszer is eljátszotta két különböző telefonnal. Lehet eddig is így volt, csak nem tudtam róla.
Tapasztalt valaki rajtam kívül ilyesmit?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.