Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Vigneau válasza Vigneau (#698) üzenetére


Vigneau
félisten

Csak nem bírtam kivárni a javítást, így egy kedves Kollégám megnyitotta a Redmi 5A-m, és visszakapta a legutolsó Nougat verziót. Remélem, most egy darabig helyreállt a lelki békém. 😎

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#702) Latza válasza Vigneau (#701) üzenetére


Latza
aktív tag

Szerintem nem lesz itt már nagy javítósdi (fél éve nem jött semmi...).
Meg hát a kiforrott Nougat rendszert már megszoktuk, erre pedig ki kockáztatná meg nyugodt szívvel (az eddigiek fényében), hogy ráfrissít egy bizonytalant, amit úgysem fognak foltozni? Én biztos nem. :N

Mindenütt jó, de mindig elzavarnak.

(#703) Vigneau válasza Latza (#702) üzenetére


Vigneau
félisten

Nagy a valószínűsége. :K

Viszont fájó, hogy a laikus felhasználóiknak nem adtak szimpla mentőövet a Nougat visszarakásához. Szégyen, nem szégyen, nekem is külső segítséget kellett igénybe vennem, hogy az Oreotól megszabaduljak...

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#704) bbubby00


bbubby00
őstag

Hiaba fenykepezunk, nem menti el a telefon. RR?

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#705) Visormail


Visormail
addikt

Hát mégse felejtették el. Nálam ma jött meg MIUI V10.3.2.0.OCKMIXM

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#706) Intruder2k5 válasza Visormail (#705) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És Te fel is tetted? Lehet közben visszavonták... Párom hazajött, mondta is, hogy jelez a telefon valami frissítést. Az értesítési sávban írta ezt a MIUI verziót, megnyitottam a beállításokat, és ott is figyelt a narancs színű bigyó, hogy van egy frissítés. Nosza be a rendszerfrissítés menübe, majd ott közölte, hogy nem érhető el frissítés, és ezzel egyben az értesítések is eltűntek.

(#707) Visormail válasza Intruder2k5 (#706) üzenetére


Visormail
addikt

Még nem tettem fel, de nekem most is jelzi.

Ahha újra rányomtam az ellenőrzésre és nálam is eltűnt. Jól van nem azt mondtam, hogy nem bénáznak szokás szerint, csak hogy nem felejtették el az 5A-t.😁

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#708) Intruder2k5 válasza Visormail (#707) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondjuk ezen már így is Oreo van, de az én Note 5A Prime-om még mindig 7.1.2-vel megy, arra szerintem már nem is lesz Oreo, noha a tavaly közzétett ütemtervekben még ott volt, elvileg év végén annak is meg kellett volna kapnia. Bár nekem tök mindegy, működjön, legyen stabil, a verziószám nem érdekel.

(#709) Latza válasza Visormail (#705) üzenetére


Latza
aktív tag

Nekem is jelzi már. Csak én már nem bízom bennük. XD

Mindenütt jó, de mindig elzavarnak.

(#710) Vigneau válasza Latza (#709) üzenetére


Vigneau
félisten

Nekem is most jelent meg, mikor rákérdeztem. De nem merek rányomni... :N

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#711) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nagyjából ugyanez a pack megjött a minap Note 5A Prime-ra is, ott semmi gondom vele. Most települ erre is.

[ Szerkesztve ]

(#712) ColdMan


ColdMan
tag

2 van a családban, ma felment mindkettőre.
Az újraindítás utáni, "auto fényerő minimumon" hülyeségen kívül, eddig semmi gond.

(#713) Vigneau válasza ColdMan (#712) üzenetére


Vigneau
félisten

Ezek szerint az auto fényerő kezelési nyűgjét ez az Oreo verzió sem tudta korrigálni?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#714) ColdMan válasza Vigneau (#713) üzenetére


ColdMan
tag

Újraindítás után mindíg minimumra áll be (eddig is így volt), de ettől eltekintve, nálam normálisan működik.

(#715) Vigneau válasza ColdMan (#714) üzenetére


Vigneau
félisten

Nálam nem változott a kijelző fényereje a külső fényviszonyok változása ellenére sem Oreo alatt. Csak a Nougat verziónál volt minden rendben. Ráadásul az alap ikonok formája (keretes lett) is rosszabb volt az Oreo esetében. Ezen kívül, ha felhívtak, sokszor 30 secig rezgett az aksi is beszélgetés közben, ami miatt alig értettem, amit mondtak... :F

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#716) ColdMan válasza Vigneau (#715) üzenetére


ColdMan
tag

Szerencsére nálam nincsenek (nem is voltak) ilyen jellegű gondok.
A fényerő szabályozás is tökéletesen működik, csak újraindítás után 1 alkalommal be kell állítani, mert minimumra veszi.
Utána viszont tökéletesen szabályoz.

[ Szerkesztve ]

(#717) ColdMan


ColdMan
tag

Bocs, lejárt a szerkesztési idő.

Megkérdeztem páromat is, ő jóval aktívabban használja a telefonját mint én.
Semmi probléma, sőt, a frissítés óta kicsit pörgősebbnek érzi a rendszert.

(#718) foxesh


foxesh
csendes tag

Nekem még nem jelzi, mondjuk én inkább várok majd vele egy pár hetet. Mennyi lett a rendszertárhely a frissítés után?

(#719) Visormail válasza foxesh (#718) üzenetére


Visormail
addikt

Nálam 5,49GB

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#720) kisspepe


kisspepe
tag

Sziasztok!

Hozzám került egy Xiaomi Redmi 5A telefon, melyet Magiskel kellene rootolni.

Bootloadert sikerült kinyitnom.

Ott tartok, hogy feltenném a TWRP-t. Letöltöttem a TWRP oldaláról a 3.3.1.0 Riva TWRP-t rá is tettem a telóra, majd miután újraindítottam Recovery módban, valószínűleg elindult a TWRP, de csak függőleges kék csíkokat látok. Olyan pl. mint ha a kijelző tönkre ment volna, és csak vékony színes csíkok vannak rajta. A kijelző is érzékel, a rezgésből tudom hogy valamire rányomok. Ha újraindítom a telót, akkor működik tökéletesen, és vissza is teszi a gyári recoveryt.

Ez mitől lehet? Milyen TWRP-t kellene rátenni?

A telefon Redmi 5A
Android verzió: 8.1.0 OPM1.171019.026
MIUI verzió: MIUI Global 10.3.2 Stabil 10.3.2.0(OCKMIXM)
Modellnév: MCG3B

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#721) Latza válasza ColdMan (#716) üzenetére


Latza
aktív tag

Aki már feltette és használja, meg tudna nézni nekem pár dolgot (ill. megosztani a friss tapasztalatait - ha vannak)?

1. A Hívásrögzítést nem vették ki a szoftverből?
Mintha olvastam volna korábban ilyen tervekről, hogy adatvédelmi szempontok miatt meglépik. Nekem meg fontos lenne. :)

2. Értesítési jelzések működnek külön-külön az appoknál?
Csak mert a MIUI 10-ben elcseszték és vagy minden app minden értesítése nyivákol, vagy teljesen ki van kapcsolva a hangjelzés.

3. A Gyorsulásmérő még mindig félre van kalibrálva?
Pl. A telefon vízszintes beállítása (pl. az Iránytű appban) kb. 6 fokkal eltért a normálistól és nem lehetett bekalibrálni (csak pár appnál).

4. Camera2api aktiválva van?
Volt róla szó, hogy az Oreóban már nem kell mókolni hozzá, hanem natívan támogatva lesz.

5. A GPS jeldobálás (használat közben folyamatosan ki-be kapcsolgat) megszűnt?
Mintha ennek a javítását is említették volna korábban valami fórumon.

6. Biztonságos helyek működnek?
Ez eredetileg ki volt szedve a MIUI-ból (pedig az Android tudja), hogy pl. otthoni wifire csatlakozva ne kelljen feloldási mintát megadni. Esetleg megváltozott a helyzet az új rendszernél?

7. Akku nem merül gyorsabban?
A korábbi visszavont verziónál panaszkodtak rá.

Előre is köszi. :)

Mindenütt jó, de mindig elzavarnak.

(#722) Latza válasza Latza (#721) üzenetére


Latza
aktív tag

Na, akkor pár nap tesztelés után válaszolok is magamnak. :D

1. Van hívásrögzítés, de szarabb a minősége (halkabb és közepes hangerőre felhangosítva már eléggé torzít)

2. Úgy tűnik, működik (bár pl. a Gmail csak hangjelzést adott, nem rezgett, de annyira nem állítgattam)

3. Igen.

4. Ezt nem tudom, appokban (pl. A Better Camera, OpenCamera) lehet mindenfélét állítgatni, de a minőségük vegyes. A gyári kamera appban kevesebb a beállítási lehetőség/szarabbak az effektjei, mint a Nougatosnak, viszont valamivel jobb képeket csinál (szubjektív vélemény)

5. Most folyamatosan mutatja a jelet, nem villódzik.

6. Nem, továbbra sem találok rá beállítást.

7. Nem érzem. Amióta aktívabban használom a mobilnetet, eleve jobban merül, de az nem az OS-miatt van.

Egyébként nem látszanak nagy változások, minden beállítás/személyes cucc megmaradt a frissítés után. Semmin sem problémázott azóta sem.
És kicsit tényleg mintha pörgősebb lenne a telefon, szóval kijelenthető, hogy egy stabil, jól optimalizált rendszert kaptunk. Ki hitte volna az év elejei szerencsétlenkedések után...?
A százalékos akkukijelzés az értesítési sávban viszont nagyon pici lett, mert a grafikába teszi bele. Mellette elhelyezve sokkal jobban látszott.

[ Szerkesztve ]

Mindenütt jó, de mindig elzavarnak.

(#723) Latza válasza Latza (#722) üzenetére


Latza
aktív tag

Módosítás a 3. ponthoz:
A gyorsulásmérő végre kalibrálható a teszt menüből!

A tárcsázóban add meg a *#*#64663#*#* kódot, menj le az Accelerometer menüpontba, tedd le a telefont egy biztosan vízszintes felületre és nyomd meg a Calibrate gombot. Utána Pass és kész; a gyári iránytű alkalmazás vízmérték részében már pontosan mutatja a vízszintet. :C

Mindenütt jó, de mindig elzavarnak.

(#724) Visormail válasza Latza (#723) üzenetére


Visormail
addikt

Uhh, eddig soha nem használtam az iránytű appot, soha nem jöttem volna rá, hogy van benne vízmérték is. Kösz az infót.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#725) Darkness


Darkness
aktív tag

Üdv!

napokkal ezelött arra ébredtem, hogy a telefonom bekapcsolt és, mintha frissítene. éppen a dolgozóban voltam.
hazaérve, nem kapcsolódott a telefon a wifi -hez. mikor ránéztem azt írta letiltva a hozzáférés.
elkezdtem nyomozgatni és meglepődve tapasztaltam, hogy a telefon wifi mac címe megváltozott :( ezért nem engedett csatlakozni.
Lehetséges ez? :F
MIUI 10.3.1 a kernel 3.18.31

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#726) Intruder2k5 válasza Darkness (#725) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Lehetséges. Nekem is megváltozott Redmi Note 5A Prime-on az 1-2 héttel ezelőtti frissítéskor.

[ Szerkesztve ]

(#727) Darkness válasza Intruder2k5 (#726) üzenetére


Darkness
aktív tag

hmmm... az egy kicsit nem aggályos? ezek szerint bármikor ilyen mélyen belenyúlhatnak a telefonba? eddig úgy tudtam, hogy a mac beégetett cím, de ezek szerint androidnál ez nem jellemző. :(
legalább tudom, hogy mit kell néznem, ha nem megy a wifi...

köszönöm...

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#728) Intruder2k5 válasza Darkness (#727) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát elvileg van egy default mac cím, de az bármilyen rendszeren megváltoztatható, pc-n windows és linux alatt is, nem csak telefonon androidban. Mondjuk ez értelmét én sem látom, hogy erre miért volt szükség.

Ugyanakkor párom Redmi 5A telefonján nem változott meg.

[ Szerkesztve ]

(#729) foxesh


foxesh
csendes tag

Le kell tölteni a 10.1.1.0-át hogy megkapjam az új frissítést vagy mi? Mert nekem még mindig azt mutatja legújabbnak.

(#730) Voice24


Voice24
őstag

Páromnak van ilyen telója, és az utóbbi időben elkezdett fura dolgokat művelni. Talán két hete volt először, hogy elkezdett csörögni, vagyis hívás jött, de a kijelző fekete maradt, ergo nem lehetett alapból felvenni. Ezt azóta megcsinálta egyszer-kétszer, de tegnap meg pl. olyan "hívás" jött, ahol kiírta a hívót, de nem lehetett felvenni, és utána visszaellenőrizve, az a hívó akkor biztosan nem hívta a páromat.
Aztán utoljára tegnap éjfél körül volt egy ilyen hívás, hogy csak zenélt, de a kijelző fekete volt. És ami mellette nagyon furcsa, hogy a híváslistában ezt a hívást nem is mutatja, tehát mintha meg sem történt volna.
Ez valami behalás jele, vagy érdemes lenne egy gyári visszaállítást csinálni?

(#731) Intruder2k5 válasza Voice24 (#730) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár nyilván biztosat nem tudhatok, de ha tippelnem kéne nem behalást mondanék, sokkal inkább, hogy valami kéretlen alkalmazás vicceskedik. Igen, én egy reset-el kezdeném, és utána csak azt telepítsetek rá amire tényleg szükség van, csak olyan engedélyeket adjatok meg ami feltétlenül kell, és csak biztos forrásból.

[ Szerkesztve ]

(#732) Voice24 válasza Intruder2k5 (#731) üzenetére


Voice24
őstag

Köszi. Nem tudom, mit szedhetett össze a párom, mivel lényegében csak telefonálásra és sms-re használja a telefonját, talán egy-két egyszerű játék van rajta, azok is hónapok óta. Nem netezik rajta, az áruházat sem látogatja, emailjeit sem ott nézi meg, facebook-on meg nincs is fenn.

(#733) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok! Ez a masina elboldogul 128 gigás microSD-XC kártyákkal? Az adatlapján látom, hogy 128-ig oké, de van valami turpisság, hogy nem mindegy, hogy HC vagy XC. Ezzel nem vagyok teljesen tisztában. Ezt venném: [link]

(#734) A tumi


A tumi
tag

Sziasztok! Adott egy ilyen készülék 2 sim kártyával (T-mobile, Digi). Ha hívják a T-mobilos számot, kiírja a hívó számot vagy a nevjegyet, viszont a digis számot ha hívja bárki is (meglévő névjegy vagy ismeretlen nem tiltott szám), mindig ismeretlen számot ír ki! A diginèl azt mondták, hogy náluk nincs tiltva semmi, így a telefonnál kell valami beállítást elvégezni! Kérdésem az lenne, hogy mit és hol állítsak, hogy kijelezze ki hív?

[ Szerkesztve ]

(#735) Intruder2k5 válasza A tumi (#734) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Próba másik telefonban?

(#736) A tumi válasza Intruder2k5 (#735) üzenetére


A tumi
tag

Még nem volt próba!

(#737) foxesh


foxesh
csendes tag

Jött az értesítés a MIUI 11 frissítésröl. Aki van elég bátor hogy feltegye légyszi írja meg hogy be lehet-e kapcsolni a sötét módot a fejlesztői beállitásokban.

(#738) Latza válasza foxesh (#737) üzenetére


Latza
aktív tag

Rendben felment a 11-es MIUI. Színesebb, szagosabb, tele van animációkkal, fogja is a telefont rendesen. A ronda új ikonokat szerencsére vissza lehet állítani a másik témával. Kár, hogy az animációkat nem lehet kikapcsolni vagy korlátozni. :(
Sötét mód nincs, viszont újra beállítható a %-os akkumegjelenítés az értesítési sávon. Egy-két beállítás elérhetősége változott, mást nem nagyon vettem észre eddig.
A fényerő szabályozás továbbra is szar és a "vízszintet" (accelerometer) is újra kell kalibrálni minden újraindítás után (de legalább lehet).

Mindenütt jó, de mindig elzavarnak.

(#739) Visormail válasza Latza (#738) üzenetére


Visormail
addikt

Gondolom a telefonálás közbeni felébredést sem javították, hiszen alapvető hibákkal minek foglalkozni, rugdalni kell a dizájnt a végtelenségig.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#740) vviktor1 válasza Latza (#738) üzenetére


vviktor1
aktív tag

Az utoljára írtat hol ?

Ne dudálj, küzdj !

(#741) zapok459


zapok459
újonc

Nekem is felment, de nem érzek lassulást..., az akku kijelzés + , a sötét témát én is hiányolom.

(#742) vviktor1 válasza Latza (#738) üzenetére


vviktor1
aktív tag

Nálam úgy ment fel, hogy74.9 százaléknál megállt a számláló, a víz levert hogy belefagyott de a háttérben végigmehetett mert kb időarányosan újraindult és minden ok-nak látszik.kivéve az iphone-os ikonok...

Ne dudálj, küzdj !

(#743) foxesh


foxesh
csendes tag

https://play.google.com/store/apps/details?id=systems.maju.darkmode
Ezzel az appal se lehet előcsalni?

(#744) Vigneau válasza vviktor1 (#742) üzenetére


Vigneau
félisten

Hasonló volt az érzés, de nyert a türelmem és szépen meglett a frissítés. Az új ikonok nekem jobban bejönnek a MIUI 10 ikonjaihoz képest. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#745) vviktor1 válasza zapok459 (#741) üzenetére


vviktor1
aktív tag

Én érzem a lassulást, már szinte zavaró, vissza lehet valahogy állni az előzőre ? (vagy váltsak redmi7-re amivel már szemezek egy ideje :) )

Ne dudálj, küzdj !

(#746) Intruder2k5 válasza vviktor1 (#745) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet egy reset is megoldja a dolgot.

(#747) NoMagix válasza vviktor1 (#745) üzenetére


NoMagix
addikt

Asszonykám telóján is érezni a lassulást, ráadásul a névjegyek szinkronizálása is beszart!

(#748) Latza válasza Visormail (#739) üzenetére


Latza
aktív tag

Telefonálni ritkán szoktam, ne tudom, hogy milyen hiba léphet fel olyankor. De gondolom nem nyúltak hozzá. A fényerőszabályozás hibája is kezdetek óta megvan már.

>>vviktor1
Csak akkor lehet korábbi verzióra visszaállni, ha feloldod a bootloadert és manuálisan felrakod. Szóval buhera kell hozzá. A reset lehet, hogy tényleg használ, de hogy én még egyszer mindent beállítgassak, arra nekem nincs se időm se kedvem. Azért ha más megpróbálja, kíváncsi lennék a végeredményre. :D

Az appok indulása lett inkább zavaróan lassú. Ha már mennek akkor nincs gond.
Egyébként nekem az üzenetjelzés sem működött, mert nem mindegyik (gyári) csengőhangot hajlandó használni. Ha nem olyat állítok be ami neki megfelel, néma marad a telefon. SMS-nél legalábbis. Ha megfelelőt választok, akkor jelez.

Mindenütt jó, de mindig elzavarnak.

(#749) Visormail válasza Latza (#748) üzenetére


Visormail
addikt

Azt mondjuk a 7es topikjába akartam írni, az 5ösöm már régóta a fiókban pihen.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#750) gyu84


gyu84
tag

Sziasztok!
MIUI 11.0.3 frissítés óta, azok a telefonszámok amik "06"-al vannak beírva, a telefonkönyvből nem működnek, elé tesz, hogy +36, és próbálja hívni, úgy, hogy +3606
Ha tárcsázóba beírom 06-al a számot, jó, de kontaktok közül nem.
Persze megoldás, hogy írjam át mindet +36-ra... :U , de nincs esetleg valahol valami beállítás, hogy ne tegye a számok elé a +36-ot?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.