Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) bbubby00 válasza Dana36 (#600) üzenetére


bbubby00
őstag

Ma visszairok, amint meg tudom nezni :)
Exfatot addig probald meg :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#602) Dana36 válasza bbubby00 (#601) üzenetére


Dana36
csendes tag

Köszi, megpróbálom.

(#603) Dana36


Dana36
csendes tag

Exfattal sem működik...
Na, mindegy, beteszem a kicsit, 100 képhez annyi is elég. Majd ha látok akciósan nagyobb kártyát, veszek újat.
Köszönöm mindenki segítségét!

(#604) bbubby00 válasza Dana36 (#603) üzenetére


bbubby00
őstag

Tedd bele masik telefonba es probald azon leformazni.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#605) Dana36 válasza bbubby00 (#604) üzenetére


Dana36
csendes tag

Lehet, rájöttem a probléma okára. A microkártyára ugyanis rá van írva, hogy Nokia, és a Nokia (nemokos) telefonomban volt. Betettem a Samsungba, ami szintén nem látja a kártyát, tehát valószínűleg emiatt semmi mással nem kompatibilis.

Na, beletettem a Nokiába. Most az sem látja. Lehet, megsérült a kártya. Vagy az exFat zavar be. Most sima Fat-ot is megcsinálok.

(#606) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Csak nálam van az az anomália, hogy a töltöttséget jelző piktogram hol fekete-fehér, a háttérnek megfelelően, hol pedig színes - zöld, sárga, piros, attól függően, mennyin áll az akku?

[ Szerkesztve ]

(#607) szucstom


szucstom
őstag

Sziasztok!

Édesanyámnak szeretném beállítani a készüléket, de valamiért nem találom az egyszerű módot. Ennyire eldugták, vagy az új MIUI-val szépen kitakarították a rendszerből?

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#608) Visormail válasza szucstom (#607) üzenetére


Visormail
addikt

Volt ilyen? Sose láttam, vagy hallottam róla.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#609) szucstom válasza Visormail (#608) üzenetére


szucstom
őstag

Volt, legalábbis a 4A-ban benne van/volt. Ennél a típusnál nem 100%, de gondoltam hátha. Tanítgatás szempontjából jó lenne, mert könnyebben hozzászokna az erintőképernyőhöz.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#610) Latza válasza szucstom (#607) üzenetére


Latza
aktív tag

Én ilyen infót találtam róla, ha érdekel:

"If you are using MIUI 10, you will see the Lite mode option which asks you download the Jeejen launcher.

If you have MIUI 10 and still don’t see the option, you can download the Jeejen launcher from their website and install it. You can then set it as default launcher."

"You can use Jeejen launcher and it does work in English.
The initial setup wizard might appear in Chinese, but it does support English. If not open the app and change the language in settings inside the app."

Szóval kell ez a kínai launcher, amit alapértelmezetté kell tenni és elvileg át lehet állítani angol nyelvűre. Hogy jó-e vagy nem (értsd: biztonságos), azt nem tudom.
Nekem nincs Lite mód a beállításoknál, de elvileg ez a launcher ugyanazt csinálja.

[ Szerkesztve ]

Mindenütt jó, de mindig elzavarnak.

(#611) szucstom válasza Latza (#610) üzenetére


szucstom
őstag

Köszi, de akkor ezzel a lite mode kilőve. Anyám nem tud angolul, nem is akar tudni, szóval más megoldás után kell néznem.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#612) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziasztok!
Letöltöttem egy Android auto APK fájlt, először az én redmi 4x-emre. Azzal a telefonnal minden gond nélkül működött a program és rá is tudtam csatlakozni a kocsira.
Aztán rátettem egy redmi 5A-ra, az viszont már feltelepítés után ha meg akarom nyitni azt írja ki, hogy "Úgy tűnik, hogy a Google Play-szolgáltatások most nem működik.
Mi lehet a hiba?
Természetesen mindkét telefonon a legfrissebb miui és android van fent.

[ Szerkesztve ]

(#613) szucstom válasza gyenesmartin (#612) üzenetére


szucstom
őstag

nézd meg a beállításokban, hogy milyen chipset van és annak a megfelelőjét szedd le az apkmirror honlapjáról. ARMv8-as van asszem a 4x-ben, de az 5A-ban másfajta, ezért nem működik megfelelően.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#614) gyenesmartin válasza szucstom (#613) üzenetére


gyenesmartin
őstag

A 4x ben 8xA53 mag van, az A5-ben 4xA53. De próbáltam másikat is leszedni.

(#615) gyenesmartin válasza gyenesmartin (#614) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Megoldás: Google Play jelszó megváltoztatása.

(#616) Visormail


Visormail
addikt

Hello. Nektek nincs olyan, hogy ha beszélgetés közben hívnak, akkor nem foglaltat jelez nekik, hanem sípol egy jó nagyot?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#617) lomposfarkas válasza Visormail (#616) üzenetére


lomposfarkas
tag

Feltehetően a "hívásvárakoztas" funkció állapotától függ. Ha nálad él a funkció, akkor beszélgetés közben halkan jelzi és ki is írja, hogy a 3. fél keres (elvileg a 3. fél ekkor normál csöngetést hall) A sípolást passzolom.

*43# hívásgomb bekapcsolja
#43# hívásgomb kikapcsolja
*#43# hívásgomb lekérdezi az állapotot.

(#618) Visormail válasza lomposfarkas (#617) üzenetére


Visormail
addikt

Köszi. Azt írja állapot kikapcsolva. Most bekapcsoltam és meglátjuk.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#619) Vigneau


Vigneau
félisten

Sziasztok!

Járt már valaki úgy, hogy ismeretlen szám hívta, nem vette fel és mikor törölni akarta a híváslistából, akkor nem tudta kitörölni?

Válaszokat előre is köszönöm!

Vigi

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#620) Visormail válasza lomposfarkas (#617) üzenetére


Visormail
addikt

Na tehát eddig ha hívtak beszélgetés közben, akkor kaptam egy sms-t hogy volt hívásom, neki meg sípolt mintha ki lennék kapcsolva.
Most, hogy bekapcsoltam ezt a hívásvárakoztatást, csörgést hallanak, én meg egy hangjelzést.

Tehát eddig azt hitték nem dolgozok, most meg, hogy nem veszem fel. Hogy lehet beállítani, hogy normális foglalt jelzés legyen? Telekomos sim kártya amúgy, semmit nem találok a neten erről, ezeket a kódokat amit te írtál, azt se találtam meg.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#621) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Sziasztok! Valaki tapasztalt olyat, hogy30-40%ról egyszer csak nullára merül az akksi? Pár alap program van rajta, eddig semmi baja sem volt.

Szervíz? :((

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#622) bbubby00 válasza bollokcs80 (#621) üzenetére


bbubby00
őstag

Akksi kuka, addig vidd el, míg a kijelzőt meg nem nyomja.

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#623) cs.david94 válasza bollokcs80 (#621) üzenetére


cs.david94
tag

szétment az akksid. Én is így jártam. tokban volt a telefon észre se vettem, megnyomta a hátlapot is.
Olyan szaga volt a telefonnak mint a technokol ragasztónak.
Én saját magam cseréltem akksit, rendeltem ebayen, megkaptam, youtube videó alapján 20 perc alatt megvolt.

(#624) bollokcs80 válasza cs.david94 (#623) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Még garis, megy szervízbe.

B.Cs.

(#625) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ma kaptuk meg rá az Oreo Update-et.

(#626) gyulaszu válasza bollokcs80 (#624) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Nem vagyok biztos benne, hogy az aksira is lenne 1 év, de egy próbát megér.

gyulaszu

(#627) MKLS válasza Intruder2k5 (#625) üzenetére


MKLS
aktív tag

Üdv!

A feleségemé is frissült. Jópár app ikonja (többnyire a google appok, de a messenger is) csúnya lett, kisebb lett maga az ikon és fehér keret lett mögötte, hogy méretileg ne tűnjenek sokkal kisebbnek mint az alap miui ikonok. Defaut téma volt beállítva...

Illetve jóval "gondolkodósabb" is lett a telefon.
Factory resetet nem szívesen csinálnék...

[ Szerkesztve ]

(#628) Intruder2k5 válasza MKLS (#627) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondjuk nálunk ez nagyon nem volt feltűnő, mert Nova Launher-t használ a nejem, és a default ikonok közül csak a Chrome, és a Beállítások vannak kirakva, a többi nem változott.

(#629) Visormail válasza Intruder2k5 (#628) üzenetére


Visormail
addikt

S mi lett jobb? Be lehet rajta állítani külön hangjelzést az üzenetekre és a rendszerértesítésekre ahogy az utolsó frissítés előtt volt?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#630) bollokcs80 válasza gyulaszu (#626) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Hát azért az bele kellene, hogy férjen....a tartozékokra nem szokott lenni.

B.Cs.

(#631) Latza válasza MKLS (#627) üzenetére


Latza
aktív tag

"Illetve jóval "gondolkodósabb" is lett a telefon."

Épp a múltkor olvastam, hogy az Oreótól fölfelé már combosabb hardver kell az Android alá és főleg a 2 giga RAM nagyon kevés. Kérdés, hogy a Xiaomi hogy optimalizálta a rendszert, de szerintem ekkora frissítés után azért nem árt egy teljes törlést is csinálni. Tudom, valaki szerint felesleges, dehát na. :)

Mondjuk előttem már leszerepelt a cég a frissítéseivel, csak azt nem tudom, hogy hagyjam úgy ahogy van, vagy frissítsek és ha nem jó, feloldjam a bootloadert és állítsam vissza a 9.5-ös MIUI-ra, ami még tökéletes volt. Bár a mostanit is megszoktam, de ha lassulásra van esély, akkor én bizony nem frissítek, nincs ebben a vasban annyi tartalék és már így sem egy villámbajnok... :U

Mindenütt jó, de mindig elzavarnak.

(#632) Intruder2k5 válasza Visormail (#629) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Őszinte leszek, fogalmam sincs. Én csak felpakoltam a frissítéseket, de beállítgatni már a párom szokta, ha szükséges valamit. Annyit tudok, hogy most megmaradtak a hang beállítások, mert azt még előttem nézte meg.

(#633) Visormail válasza Visormail (#629) üzenetére


Visormail
addikt

Igen, most újra külön vannak választva a hangbeállításokban.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#634) Visormail válasza Visormail (#633) üzenetére


Visormail
addikt

Plusz végre megint csöndben csinálja az ütemezett kikapcsolást, lehet van valami minimális hangjelzés, de az nem tűnt fel. Vége a csinnadrattának. Az előző rendszer übergagyi volt, most van egy kis nyugi.

Már csak a foglalt jelzésre nem tudok megoldást.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#635) Latza


Latza
aktív tag

Milyenek a benyomásaitok az új rendszerről? Jobb/rosszabb, érdemes feltenni, vagy semmi olyan pluszt nem ad amiért megérné a macerát? Reseteltetek vagy nélküle is megy tovább rendesen?

Mindenütt jó, de mindig elzavarnak.

(#636) Visormail válasza Latza (#635) üzenetére


Visormail
addikt

Én leírtam a két dolgot ami az előzőben zavart, ezeken kívül nem vettem észre mást. Nem reseteltem, nem felejtett el semmit.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#637) bollokcs80 válasza cs.david94 (#623) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Visszajött a teló szervízből, azt mondják az akksinak semmi baja, a töltő lesz a ludas. Csak az a baj, hogy két különböző töltővel is töltöttem....most kapott egy gyári resetet, aztán meglátjuk.

Az Oreo updattel mi a helyzet? Mielőtt ment volna szervízbe, nekem is jelezte, most pedig csak a 7.1.2/10.1.1.0 van rajta és azt mondja, ez a legfrissebb.

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#638) bbubby00 válasza bollokcs80 (#637) üzenetére


bbubby00
őstag

Tolto baja van, mert az akksi toltottseg 40%nal kikapcsol a telo?

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#639) bollokcs80 válasza bbubby00 (#638) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Na ez az....

B.Cs.

(#640) bbubby00 válasza bollokcs80 (#639) üzenetére


bbubby00
őstag

Nalunk muter kijelzoje sargasodott. Visszadobtak egy hibatlan telefont, h hajlott belul a keret. Visszakuldtek, ossze volt cseszve a szetsedes miatt a sarka.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#641) Latza válasza bollokcs80 (#637) üzenetére


Latza
aktív tag

"Dear Redmi 5A Users,
The ROM is suspended, so the download links were removed."

"With the help of Xiaomi Firmware Updater, we have verified that the Xiaomi now marks the previous Nougat based MIUI V10.1.1.0.NCKMIFI as the stable update. Both the recovery and fastboot package is now pointing to Nougat build instead of Oreo."

Hát, erről ennyit egyelőre... :Y
Úgy tűnik nem sikerült a legjobban a frissítés (bár valakinek meg jó).

Források: 1, 2.

Mindenütt jó, de mindig elzavarnak.

(#642) cs.david94 válasza bollokcs80 (#637) üzenetére


cs.david94
tag

Gyári reset nem lesz jó, fizikailag kuka az akksi.. Kell a jól bevált akksiról az ebayes link?
Egyébéknt a garanciáztatás hogy működik futárral küldöd el nekik önköltségen?

(#643) bbubby00 válasza cs.david94 (#642) üzenetére


bbubby00
őstag

Igen, ok pedig sajat koltsegen kuldik vissza GLS-el.
Amugy szeretnek kibujni a garancia alol barmilyen indokkal.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#644) Vigneau válasza Latza (#641) üzenetére


Vigneau
félisten

Ezek szerint, aki már az Oreo verziót felrakta, annak idővel akár érkezhet a visszaállító gyári szoftver is?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#645) Latza válasza Vigneau (#644) üzenetére


Latza
aktív tag

Nem tudom, szerintem csak kijavítják a hibákat és kiadják újra (esetleg kisebb patch-el orvosolják). Kérdés, hogy mikor. A kínai béta Oreo már november óta fent volt, a global december óta, de már akkor is bughalmaznak kikiáltva, mindenesetre úgy tűnik, azóta nem nagyon nyúltak hozzá a fejlesztők. Az új változat is nyilván fut egy kört Indiában/Kínában és csak utána lesz belőle global verzió. 1-2 hónapba biztos beletelik.

Nem hiszem, hogy downgrade lesz, mert tudtommal (ami persze nem jelent semmit) ahhoz ugye feloldott bootloader kell. Valószínűleg ezzel egy darabig együtt kell élnie, aki sietett... :(

[ Szerkesztve ]

Mindenütt jó, de mindig elzavarnak.

(#646) Visormail válasza Latza (#645) üzenetére


Visormail
addikt

A volte hiányával?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#647) Vigneau válasza Latza (#645) üzenetére


Vigneau
félisten

Nos, akkor majd meglátjuk idővel, mit hoznak ki. Nálam is fent van az Oreo verzió, egyedül az esetenkénti hosszasabb gondolkozás tűnt fel nekem, valamint a furcsa formájú ikonok.

Ezen felül játékok alatt a bal felső sarokban bukkan fel egy idegesítő ikon, amire véletlenül kattintva néha ügyetlenül elindítok egy-egy felvételrögzítést. :DDD

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#648) bollokcs80 válasza cs.david94 (#642) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Köszi, nem kell, én nem vagyok jó a házilagos bütykölésben. Ha megint előjön, bemegyek és asztalcsapkodás lesz némi fogyasztóvédelem emlegetésével.

Nekem családtag vitte be amúgy személyesen.

B.Cs.

(#649) Latza válasza Visormail (#646) üzenetére


Latza
aktív tag

Hát az nálunk amúgy sincs, nem? :F

De épp elég a többi is, ahogy olvastam (dupla kopp felébresztés érzéketlenebb, SD-t nem látja, laggol ezerrel, random restart programindításkor, equalizer nem megy, ikonok rosszak, akkuidő csökkent stb.)

Viszont van arc alapú feloldás és a GPS is stabil, nem kapcsolgat folyamatosan ki-be a használó appoknál. :))

Egyébként van, aki szerint jó, de ahogy néztem, ők reseteltek előtte, vagy fastbootból tisztán tették fel (esetleg szerencsések :D ).

Mindenütt jó, de mindig elzavarnak.

(#650) Visormail válasza Latza (#649) üzenetére


Visormail
addikt

Fogalmam sincs, hogy van e. Én simán telepítettem reset nélkül és semmi baja. SD kártyát látja, arról hallgatok zenét, laggal és restarttal se találkoztam. Akkor én is szerencsés vagyok, nem váltanék vissza az előző rendszerre, ami meg szerintem volt hulladék (leírtam fentebb).

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.