Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Harambe01 válasza geogerilla (#231) üzenetére


Harambe01
csendes tag

Akárhogy nézem az árumániás flip tokokat, nem látom, hogy van-e kártya tartó zseb rajta. Van ezzel tapasztalata valakinek?

(#252) Vigneau válasza #65577472 (#248) üzenetére


Vigneau
félisten

A Telekomról kényszerűségből mondtam le. 20GB-s csomagom volt korábban, aztán az eltűnt a hűségidőm lejártával és csak 10GB-s maradt a kínálatban. Így átugrottam a Telenorhoz az 50/100GB-s Hypernetre.

ígyvanferi:
Annyiért valóban nem nyerő. Korábban 1-2 napig kuponnal volt 22k-s ára is egy hozzánk is állítólagosan vámmentesen szállító webshopban, de az nekem nem tűnt fel.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#253) keekee


keekee
tag

Sziasztok,

szegény (fűnyíróm által) megboldogult 4A-m helyett ma rendeltem az Eustockról egy 5A-t. Root/recovery tekintetében van-e valakinek tapasztalata? Illetve esetleg azonos módszer lehet a 4A-val?

[ Szerkesztve ]

(#254) #65577472 válasza keekee (#253) üzenetére


#65577472
törölt tag

Itt a leírás.

(#255) iceman007


iceman007
aktív tag

Sziasztok!

A rendszerfrissítéssel kapcsolatban lenne kérdésem. Ha feldob egy új frissítést azt nyugodt szívvel leszedhetem? Anno 2016 őszén amikor vásároltam egy Redmi 3S Prime-ot az eladó a lelkemre kötötte, hogy ne frissítsem, mert az új nem stabil és lehet, hogy el se indul vele a telefon. Előtte meg egy Lenovonál jártam úgy, hogy frissítettem és utána rakhattam újra a ROM-ot. Az 5A-nál és a 3S Prime-nál ezt szeretném elkerülni. Mire kell, hogy figyeljek?

Köszi! :)

(#256) #65577472 válasza iceman007 (#255) üzenetére


#65577472
törölt tag

Stabil ROM-ok mehetnek fel bátran. Developer ágon csinálnak a userekből béta tesztelőket, ott előfordulhatnak anomáliák.

(#257) iceman007 válasza #65577472 (#256) üzenetére


iceman007
aktív tag

Köszi, és azt honnan tudom, hogy amit felajánl az stabil-e?

(#258) #65577472 válasza iceman007 (#257) üzenetére


#65577472
törölt tag

Csak stabil lehet, mert gyárilag zárt a BL, nincs root és TWRP.

(#259) Vigneau válasza iceman007 (#257) üzenetére


Vigneau
félisten

A telepítendő verzió mellett kiírja a mivoltát is, ami esetünkben "Stable". De a MIUI oldalán is leellenőrizheted telepítés előtt, hogy mi a helyzet a frissítésre felkínált verzió státuszával. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#260) Armagedown


Armagedown
őstag

Aki rootolta a mobilját, meg tudná mutatni, hogy milyen RAW fotókat készít?Esetleg feltöltené az illető valahova a dng fájlt?Kíváncsi vagyok, hogy mit lehet kihozni egy belépő mobil kamerájából!

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#261) keekee válasza #65577472 (#254) üzenetére


keekee
tag

Köszönöm szépen, akkor eljátszom vele :)

(#262) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Érdeklődnék, hogy nektek sem működik a hangos navigálás a sygic offline rendszerén?? Pontosabban van mikor egy-két utasítás után elhallgat vagy eleve néma marad :(( Ja, és pénzért vett sygic navigációról van szó

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#263) Ottópapa


Ottópapa
újonc

Vettem egy Xiaomi Redmi 5a-t. Ilyen áron ilyen tudással rendelkező telefon tökéletes választás. Végig-teszteltem a képességeit, és egyetlen nagy hibát találtam a programjában. Az offline GPS használata hibás. Nem kérhetne wi-fi hálózati elérést offline módban, meg kéne elégednie a műholdak adataival. A telepített sygic
meghajtóprogram bizonytalan, lassú, akadozó, kisérőhang nincs, csak az elindulás előtt! Van valakinek hibátlanul használható GPS program javaslata? természetesen fizetős verzióban gondolkodok elsősorban?

(#264) Latza válasza Ottópapa (#263) üzenetére


Latza
aktív tag

A Here navigációt próbáltad? (Bár ez ingyenes. :) )

Egyébként azt honnan lehet tudni, hogy wifit használ offline?
A Beállítások\Wifi\További beállítások menüpontban van olyan lehetőség, hogy "A keresés mindig elérhető" ('A Google helyszolgáltatása és más alkalmazások akkor is kereshetnek hálózatokat, ha a Wi-Fi ki van kapcsolva")
Ez nálad ki van kapcsolva?

[ Szerkesztve ]

Mindenütt jó, de mindig elzavarnak.

(#265) Ottópapa


Ottópapa
újonc

Onnan tudom, hogy az offline beállításnál kiírja, hogy wi-fi hálózat elérése szükséges. Mivel néha dominós kártyával is használjuk a telót, ezért jött elő a hiba. A keresés mindig elérhető kapcsolót mindkét állapotra kipróbáltam, de egyformán blokkolta a wi-fi hiánya a navi indulását. A javasolt típust kipróbáéom. Köszönöm a válaszod!

(#266) Nagya21 válasza Ottópapa (#265) üzenetére


Nagya21
addikt

Üdv Mindenki!!
Dominós kari, wifi ki, navigációk (sygic, igo) múkodj, semmi cicó, midkettő hivatalos.
Ami nem jó, az a kapcsolat a naviprogi és a gps vevő között van, állandóan dobálja magát (vanjel-nincsjel), pedig a gps vevő okés annyi hódat lát mint égen a csillag.
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#267) Ottópapa


Ottópapa
újonc

Kedves Latza! Feltelepítettem a Here progit. Tökéletesen működik, térképeket hozzátöltöttem, hang príma. Még egyszer köszi a tippet!
.

[ Szerkesztve ]

(#268) Latza válasza Ottópapa (#267) üzenetére


Latza
aktív tag

Szívesen! ;)

Más téma:
A héten vettem a telefont és teljesen elégedett vagyok vele, de azért két dolog feltűnt az eddigi ismerkedés során. Az egyik, hogy el van kalibrálva a gyorsulásmérő. Az enyémen jobbra húz és saját kalibráció nélküli appoknál ez elég zavaró. Ahogy a neten olvasgattam, másoknál is felmerült ez a probléma, de ha jól értelmezem szoftveres hiba, csak hát a Xiaomi kivette a kalibrációt az újabb MIUI-ból és így már nem lehet házilag beállítani. A gyorsulásmérő tesztet sem tudom emiatt megcsinálni a teló tesztprogramjában.

A másik kellemetlenség, hogy újraindítás után leveszi a fényerőt a telefon (automatán van), de nem világosítja vissza.
Nem egy eget verő problémák, de érdekelne, hogy esetleg tudtok valami megoldást vagy infót ami nekem elkerülte a figyelmemet. Előre is köszi. :F

Mindenütt jó, de mindig elzavarnak.

(#269) lomposfarkas válasza Latza (#268) üzenetére


lomposfarkas
tag

Helló, az aut. fényerő valóban problémás, gyenge megvilágításban túl sötétre veszi le. Egyelőre ezzel az appal használom, darabosan lépked, de megtartja az értékeket:
https://play.google.com/store/apps/details?id=biz.gyrus.yaab
Erre meg más appra is érvényes, hogy ha nem pont elvártan működik, akkor elsőre érdemes a settings/batteryban kivenni az akkukímélet alól ("no restriction" legyen)
Nekem is megvan már a kicsike :) Defy Plusról váltottam, az egy túlélő harckocsi, egy vaddisznó a Redmi mellett, de az új szoftver meg a nagy kép miatt lefokoztam az öreget. A miui eredeti launchert is dobtam, most az Apexot használom, de kb. az összes népszerű launcher nagyságrenddel sokoldalúbb a gyárinál, érdemes cserélni. Rögtön beállítottam, hogy hangerőgombbal is ébredjen, feltettem egy Screen off appot (lehet, hogy ezt gyárilag is ki lehet tenni?) és beállítottam a képernyő kopicoló bekapcsolást. Így a legkevesebbet kell használni a fizikai gombokat, jó esetben a ki-be kapcsoláshoz szinte nem is. Meg a jól bevált Swiftkeyt is feltettem, nekem kezesebb, mint a gugli bill.

(#270) helixP válasza xy.zsolt (#262) üzenetére


helixP
nagyúr

Sygiy-et, iGo-t felejtsük el, igy a 21.százdban. vannak sokkal jobb offline és online megoldások is.
Here, Waze, Google maps.

[ Szerkesztve ]

(#271) Latza válasza lomposfarkas (#269) üzenetére


Latza
aktív tag

Köszi a tanácsot! :)

Én Voda Smart 4 Miniről váltottam, hát mit a Commodore 64-es az i5-hez képest... :D
Nekem is az egyik kedvencem a dupla koppos ébresztés, a kikapcsot eddig is szoftveresen oldottam meg.
Meg hát ahogy a GPS 10 másodpercen belül pontos jelet mutat... Priceless.

[ Szerkesztve ]

Mindenütt jó, de mindig elzavarnak.

(#272) iceman007 válasza Vigneau (#259) üzenetére


iceman007
aktív tag

Köszi mindenkinek! :)

(#273) zala005


zala005
tag

Sziasztok!
Bátyámnak ilyen telefonja van, azonban az általatok is említett legutolsó "stabil" frissítés után random újraindulásokat és lassulásokat produkál. Esetleg tudnátok tanácsot adni, mi lehetne a megoldás?

(#274) vviktor1


vviktor1
aktív tag

Sziasztok, beállok a sorba, megrendeltem a telenortól 0 ft-ért az előfizumra, remélem beválik, egy sony e4- et vált aminek halódik az akkuja. Kérdésekkel majd jövök. Konkrét tok ajánlatok már most jöhetnek, elsősorban belföldről. Üdv.

Ne dudálj, küzdj !

(#275) Latza válasza zala005 (#273) üzenetére


Latza
aktív tag

>>zala005
Próbáld meg a gyári visszaállítást, ha az se jó, a recoverys hard resetet. Itt egy leírás hozzá (angolul). De akkor minden törlődik. Ha ez sem oldja meg, akkor gondolom gariba visszaküldés.

>>vviktor1
Én ilyet vettem rá, de szerintem gyorsan (és csúnyán) fog kopni, úgyhogy ennyiért lehet, hogy drága. De amúgy passzol és pont annyival emeli fel az asztalról a telefont, hogy (kemény felületen) rendesen hallani a hangját.

Mindenütt jó, de mindig elzavarnak.

(#276) vviktor1 válasza helixP (#270) üzenetére


vviktor1
aktív tag

iGo val konkrétan mi a baj ? Nem nagyon akaródzik váltani másra bevált kiforrott stb...

Ne dudálj, küzdj !

(#277) helixP válasza vviktor1 (#276) üzenetére


helixP
nagyúr

Az egyik az, hogy sajnos nem mindig megy újabb rendszereken, pláne MIUI-n.
Másik meg, hogy elment felette az idő, nem mobilos UI-ra csinálták, egyszerűen többet ad egy ingyenes HereWego (ha már offline kell), a Waze-ről meg ne is beszéljünk. Folyamatosan online van, mindig frissek az adatok, arról is tud, ha egy kutya átszalad az úton :)
Persze ha kamionos, buszos, vagy egyéb "célnavi" kell, akkor egész más a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#278) Latza válasza vviktor1 (#276) üzenetére


Latza
aktív tag

Én is kipróbáltam az iGO-t (virágbolti), megtalálja a jelet, beáll, eldobja, megtalálja a jelet, beáll, eldobja és így tovább, folyamatosan ahogy már írták itt előttem. A Here megy rendesen, a HuMap is (legalábbis térkép módban). Úgyhogy az ájgót kukáztam, pedig én is szerettem. Sajnos én sem tudtam minden régi appomat áthozni, az áruház sem mutatja, lehet, hogy az újabb rendszer miatt. Pl. Wifi Manager widget sem megy. Nem kapcsolja be/ki a wifit. Úgy látszik ez ilyen, kerestem helyette mást. :)

Mindenütt jó, de mindig elzavarnak.

(#279) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Sziasztok!
A Redmi4x-hez képest ez nagyon lassú teló? Anyósbak a buta telefonja után gondoltam hogy ilyet vegyünk majd. Csak 4 mag 2gb ram nem tom milyen. Nekem a 4x bevált. Köszi.

(#280) szucstom válasza Vesztor87 (#279) üzenetére


szucstom
őstag

Attól függ, kinek mi a lassú. Faterom is így váltott, neki teljesen megfelel.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#281) #65577472 válasza Vesztor87 (#279) üzenetére


#65577472
törölt tag

Szia,

A kevesebb RAM érezhető lesz, ráadásul az 5A-nál 667 MHz-re van skálázva (4X-nél 800 MHz). A merülés is látványos lesz a lényegesen kisebb akku miatt. Ettől függetlenül alapjáraton pattogós kis telefon, csak az ár fényében helyén kell kezelni. 26 ezerért best buy, nincs ellenfele.

(#282) Vesztor87 válasza #65577472 (#281) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Köszi. Annak aki naponta 2x telefonál 5 percet, meg rádiót hallgat kihangositva mondjuk egy vagy két órát annak egy napot végig birná sztetek?

(#283) Vigneau válasza Vesztor87 (#282) üzenetére


Vigneau
félisten

Szerintem igen. Én naponta töltöm, de 2-4 órát is játszom rajta, meg videókat is nézek.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#284) #65577472 válasza Vesztor87 (#282) üzenetére


#65577472
törölt tag

FM rádióra gondolsz? Mert azt kihangosítva aligha fog hallgatni. :)

(#285) gyulaszu válasza #65577472 (#284) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Szerintem ki lehet hangosítani. Korábban én is hallgattam úgy, igaz másik telefonon.
A füles csak antennának kell.

gyulaszu

(#286) lomposfarkas válasza Vesztor87 (#282) üzenetére


lomposfarkas
tag

Én azt mondom, nem vészes az akkuideje, mondjuk a Defys múltból eredően reflexszerűen próbálom kiirtani, ami nem kell (root nélkül ez nem könnyű menetelés :) netet is csak szükséges appok kapnak. A gmail meg a céges Lotus fiók szinkronizál, pár perc hívással, tehát kimondottan szerény használattal, a töltőről éjjel lehúzva délutánra 80% környékén áll. Wifis netmegosztás se vágja padlóra azonnal, kb fél nap alatt kb. 1 GB forgalommal esett le kb. 30%-ra. (sok itt a kb....) A "csak gsm" móddal biztosan jól ki lehetne még tolni az időt, ha nem kell gyors mobilnet.
Az FM rádiót ki lehet hangosítani, csak legyen bedugva a fejhallgató is, de szól egy bedugott szokványos pc-s hangszórón is.

(#287) Nagya21


Nagya21
addikt

HAli!!
Fölraktam a Here Navit, nem dobálja a jelet, stabil.
Holnap főpróba Navigálás Galántára 150km.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#288) #65577472 válasza gyulaszu (#285) üzenetére


#65577472
törölt tag

De ha nincs antenna, nincs rádió sem.

lomposfarkas Értem. Én nem próbáltam még, csak netrádiót hallgatok.

[ Szerkesztve ]

(#289) gyulaszu válasza #65577472 (#288) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Senki nem írta, hogy nem kellene antenna/füles.
Arról volt szó, hogy a rádiót (ami már megy) ki lehet-e hangosítani... :R

gyulaszu

(#290) #65577472 válasza gyulaszu (#289) üzenetére


#65577472
törölt tag

Jól van na, már megittam a kávémat azóta. :B

(#291) Visormail


Visormail
addikt

Sziasztok.

Nektek nem volt olyan, hogy a hívó egyszercsak nem hallja amit mondtok? Én hallom ilyenkor továbbra is amit ő mond. Van akinél előjön ez a jelenség, másoknál meg nincs ilyen.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#292) #65577472 válasza Visormail (#291) üzenetére


#65577472
törölt tag

Csak akkor, ha olyat hallok, amitől elakad a szavam.

Bocs. :B

(#293) Visormail válasza #65577472 (#292) üzenetére


Visormail
addikt

Rákeresve rogyásig van vele a net. Azt mondják, hogy kis százalékánál van a hiba, de jópár xiaomi modell érintett. pl

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#294) #65577472 válasza Visormail (#293) üzenetére


#65577472
törölt tag

Nem tudtam erről a hibáról, mert nálam nem jelentkezett és itt a topikban sem jelezte senki (vagy csak átsiklottam felette). De most nehogy megharagudj, csak egy olcsó poén volt. :B

(#295) Armagedown


Armagedown
őstag

A kínai változatnak is ugyanúgy nyitható a bootloadere, mint a global verziónak?

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#296) #65577472 válasza Armagedown (#295) üzenetére


#65577472
törölt tag

Igen.

(#297) Visormail válasza #65577472 (#294) üzenetére


Visormail
addikt

Nem, dehogy haragszok. A telefonra most annál inkább... egyik neten talált megoldás sem segített.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#298) #65577472 válasza Visormail (#297) üzenetére


#65577472
törölt tag

Csinálj egy biztonsági mentést és gyaluld le.

[ Szerkesztve ]

(#299) Visormail válasza #65577472 (#298) üzenetére


Visormail
addikt

Most kezdtem el használni, kibontottam és első nap ezt csinálta. Ja igen és akiknél ez van, senkinél nem segített a factory reset.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#300) #79715584 válasza Visormail (#299) üzenetére


#79715584
törölt tag

A helyedben én kicseréltetném, vagy elállnék a vásárlástól és rendelnék egy újat, mert egyébként ez egy teljesen korrekt kis telefon. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.