Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) vviktor1 válasza Visormail (#749) üzenetére


vviktor1
aktív tag

Megrendeltem én is a 7-est (A nélkül a 3/32-est), ez így nagyon akadós lett, lassan úgyis 2 éves, ideje váltani.

Ne dudálj, küzdj !

(#752) vasskos


vasskos
csendes tag

Na ez a MIUI 11-es frissítés annyira tetszett, hogy utána is néztem hogyan lehet downgradelni a telefont, és visszaraktam az utolsó 9-es verziót. Pusztán gyári megoldásokkal is ki lehet nyitni a bootloadert és flashelni egy korábbi romot, bár az infókat kicsit nehéz volt összeszedni. Maga a folyamat viszont nem több 10 percnél.

Aki még nem rakta fel a 11-et annak nem is ajánlanám, mert érezhetően fogja a telefont.

U.i.: Ez életem eddigi legjobb telója mindent összeadva, örülnék ha még sikerülne életben tartani egy darabig. Semmiképp nem szeretnék 5 colosnál nagyobb kijelzőt.

[ Szerkesztve ]

(#753) ColdMan válasza vasskos (#752) üzenetére


ColdMan
tag

Megköszönném, ha leírnád a teljes folyamatot.
Bennem is erősen érlelődik, hogy visszalépjek egy verziót...

(#754) vasskos válasza ColdMan (#753) üzenetére


vasskos
csendes tag

Nem lesz pontos a leírás, de ez alapján megcsinálható:

1. Telón aktiválod a developer módot MIUI verzióra sokat klikkelve
2. Csinálsz egy Mi fiókot, és kitöltöd az összes biztonsági formot, hogy legalább 75%-os szintet elérj. Fontos, hogy legyen backup telefonszám is megadva, ahova küldenek sms-t.
3. Fejlesztői lehetőségekben engedélyezed az OEM unlock opciót és keresd a Mi Unlock állapota menüt, azon belül értelemszerű minden (mobilnetet kell használni ez fontos)
4. Leszeded a hivatalos unlockert innen: [link] Telepíted az usb drivert is a mappából.
5. Telefont újraindítod Fastboot módban (hangerő le + bekapcs egyszerre)
6. Most rádugod PC-re, indítod a Mi Unlock progit, unlockolsz (itt több okból kifolyólag érkezhet hibaüzenet, de ki lehet találni mi a baja épp)
7. [link] Innen leszeded a neked tetsző gyári ROM-ot. (Fastboot és Global verzió legyen!) Kicsomagolod a zipből a mappa tartalmát.
8. Leszeded a MIUI ROM flashing toolt akárhonnan pl innen: [link]
9. Fastboot módban rádugod a telót ismét, flash toolban bepipálod a clean all opciót ( a többit nem próbáltam) betallózod a MAPPÁT, refresh, majd flash.

A leírás biztosan hiányos, és nem tudom, hogy lehet, szabad-e linkeket ide írnom, de mivel 100%-ban gyári programokat használsz, gondolom igen.

Egyébként ez alapján a 2 videó alapján meg lehet csinálni kb: [link] [link]

(#755) Vigneau


Vigneau
félisten

Nálatok mi a helyzet akku terén? Áprilisban lesz 2 éves a telóm, de mostanság arra lettem figyelmes, jó ha 10-14 órát kibír egy feltöltéssel az eddig megszokott használat mellett.

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#756) lomposfarkas válasza Vigneau (#755) üzenetére


lomposfarkas
tag

Az enyém is 2018 áprilisi. Úgy vélem, durva akkuromlás nincs. Nemrég utaztam, reggel-este zenét hallgattam a vonaton (7 óra), 1 filmet is megnéztem, napközben meg a térképet is használtam jócskán, adat be volt kapcsolva, de kb. 20%-on volt éjjelre. Szóval nálam a használhatóban van az akku, a mindennapi használatom ennél szerényebb.
Mondjuk én helyből sosem foglalkoztam azokkal az aktuális csodatippekkel, hogy 21%-nál dugd be és 89%-nál ne töltsd tovább, stb (még ha műszakilag akár indokolható is) Miui 9-nél maradtam és az Sd maiddal zsigerből tiltok le mindent, ami nem kell okvetlen :)
A cserén néha töröm a fejem, mert az 5A-val már látom, hogy mi kellene a következőbe: ujjlenyomat olvasó és 64-es belső tároló (és ugyanilyen stabil beszélgetés rögzítés, ahogy látom az újabb rendszereken van szopás jellege ennek)

(#757) vasskos válasza Vigneau (#755) üzenetére


vasskos
csendes tag

Nálam sajnos az a helyzet, hogy 20% környékén kikapcsol a telefon. Már pár hónapja csinálja, ideje megrendelni a csere akksit úgy tűnik. Egyébként meg még így is bír egy másfél napot, főleg mióta visszaraktam a 9es miuit.

(#758) Vigneau válasza vasskos (#757) üzenetére


Vigneau
félisten

Köszönöm szépen válaszaitokat! :R

Akkor én még viszonylag jól jártam eddig. Nálam 20% alatt még üzemel a gép. Azonban a 11-es MIUI akár lehet a ludas az esetemben...

Viszont érdekes az akkucsere. Én magam nem vállalnám be, rábíznám szakavatott kezekre. :B

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#759) Intruder2k5 válasza Vigneau (#758) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem tök feleslegesen szedi szét ennyire a telefont. Nem olyan rég cseréltem én is a sajátomban (Redmi Note 5A Prime), aminek nagyon hasonló a belseje ehhez, és ott is elég volt levenni hozzá a hátlapot, meg az alaplap fölötti fekete burkolatot (ami ott fémszínű), hogy le tudd húzni az akku csatiiját az alaplapról, utána már ki tudod húzgálni a nyúlós ragasztót az akku alól, és mehet a csere. Szerintem...

(#760) cs.david94 válasza Vigneau (#755) üzenetére


cs.david94
tag

Nekem 2018 februári, én már cseréltem akksit mert kilyukadt benne, megnyomta még a hátlapot is, nekem bírja szerencsétlen telefon így, tipikus reggel levesz toltorol, napközben telefonálás, Facebook, email, meg hasonlók, van olyan este hogy 60%al teszem töltőre, van amikor már 20 alatt van. Most gondolkozom, hogy visszateszem a régi szoftvert mert így már kinottem a telefont..
@Vigneau nem bonyolult az akksicsere, úgy mindennel együtt negyed óra alatt keszvoltam vele, néztem a videót, megallitottam lépésenként, minden úgy egyszerű volt. Amit rendeltem akksit volt benne minden szerszám, olyan is ami nem kell.

(#761) vasskos válasza cs.david94 (#760) üzenetére


vasskos
csendes tag

Na már úton az akksi nekem is, plusz rendeltem egy gyári szürke hátlapot is, így egyedi, fehér-ezüst színben fog pompázni a telefon. :K

(#762) Vigneau válasza cs.david94 (#760) üzenetére


Vigneau
félisten

Köszi szépen ismét a válaszokat! :R

Nem is rossz, hogy még célszerszámot is mellékeltek hozzá. :C

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#763) Dana36


Dana36
csendes tag

Pár hete történt először, és pár napja ismét, hogy a teló ún. lopakodó üzemmódba váltott. Én neveztem el így, a következők miatt:
Az appok ikonjai 4 oldalra osztódnak nálam. A 2. oldalról eltűnt az összes, viszont láthatatlanul ott vannak, mert ha arra a helyre koppintok, ahol korábban a fb volt, bejön a fb. Ahol messenger volt, ott a messenger - és így tovább mind a 20 ikonnál. Újraindítás megoldotta a problémát, de szeretném tudni, miért csinálja ezt a telefon?
Biztonsági megoldásnak jó, hiszen ha idegen kezekbe kerül, az nem tud bemenni a fiókjaimba, de azért mégsem tudom pontosan visszaidézni, melyik ikon hol van...

(#764) lomposfarkas válasza Dana36 (#763) üzenetére


lomposfarkas
tag

Nem tudom a megoldást, ha ez az eredeti miui launcher és ragaszkodsz hozzá, akkor esetleg más témával ki lehet próbálni. De a legjobb lenne az eredeti launchert lecserélni pl. Novára, azt kb. mindenki díjazza. A néhány legnépszerűbb launcher mind körökkel kezesebb, sokoldalúbb, mint a meglehetősen korlátos eredeti.

(#765) gyulaszu válasza Dana36 (#763) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Odaát is előjött ugyanez a jelenség. Ott várjuk az újabb frissítést.

gyulaszu

(#766) Vigneau


Vigneau
félisten

Kezdőképernyőn az állapotsáv színét fehérről feketére át lehet valahogy állítani?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#767) vasskos válasza vasskos (#761) üzenetére


vasskos
csendes tag

Update: a szoftver downgrade óta megszűnt az a jelenség, hogy a telefon az akksi 20%-a környékén kikapcsol. Azóta rendesen 0-ig merül. :Y

(#768) djsunstealer


djsunstealer
aktív tag

MIUI 12 jon erre a telora szerintetek?

(#769) vasskos válasza vasskos (#761) üzenetére


vasskos
csendes tag

Na megtörtént az akksicsere, így bírja az első töltéssel. Azt hiszem megérte. :)

(#770) Vigneau válasza vasskos (#769) üzenetére


Vigneau
félisten

Nálam is megtörtént az akkucsere egy Kedves (egyben PH!-s) Kollégám segítségével. Viszont utána 37%-nál mindig lekapcsolt a gép. Végül csináltam rajta egy factory default-ot, utána helyreállt a rend. A csuda gondolta volna, hogy akkucserekor erre is figyelni kell. :B

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#771) lomposfarkas válasza vasskos (#769) üzenetére


lomposfarkas
tag

Milyen gyártányú akkut vettél bele?

(#772) vasskos válasza lomposfarkas (#771) üzenetére


vasskos
csendes tag

A legolcsóbbat ebayről. Gyári kínai. :DDD

konkrétan ez volt:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#773) Dana36


Dana36
csendes tag

A telefonom az utóbbi időben egyre gyakrabban írja ki, hogy gyorsítótár megtelt, töröljek adatokat.
A belső memórián már semmi nincs az alkalmazások kivételével, ami kb 20 db, csak a szükségesek, fényképek-videók a micro sd-re vannak irányítva.
Egyik alkalmazást sem tudom a kártyára tenni, ezért takarítanám a belső memóriát.
Találtam a következőket:
photo_blob.0 - 256MB
micro_thumbnail_blob.0 - 150MB
thumbnail_blob.0 - 156MB
Ezek MIUI>Gallery... stb mappában vannak.
Rövidítéseket nem értek, angolul nem tudok, szóval ezeket letörölhetném? Nem a telefon rendszerébe zavarok bele?

Köszi a válaszokat.

(#774) NoMagix válasza Dana36 (#773) üzenetére


NoMagix
addikt

micro_thumbnail_blob
ezek a képeid miniatűr nézetei a memóriában amit más program esetleg használt, pl. zenelejátszó vagy képszerkesztő.
Törőlheted őket.

(#775) Dana36 válasza NoMagix (#774) üzenetére


Dana36
csendes tag

Köszönöm!

(#776) Vigneau válasza Vigneau (#770) üzenetére


Vigneau
félisten

Időközben lassacskán csak megadta magát a cserélt akku. Biztosabb forrásból sikerült szerezni egy másikat, azzal helyreállt a rend végül.

Más:
Bennünket már elkerül a MIUI 12 vagy van esély rá, hogy mi is megkapjuk?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#777) lomposfarkas válasza Vigneau (#776) üzenetére


lomposfarkas
tag

Én is cseréltem akkut pár hónapja, de kimondottan Cameron Sino gyártmányt kerestem, stabil teljesítményt ad. Miui12? Már a 10 is érezhetően visszafogta.
Novemberben megvettem az utódot, Redmi Note 8T, de kb. azóta is bámulom, hogy tényleg egy ekkora hodály kellett nekem...?

(#778) Vigneau válasza lomposfarkas (#777) üzenetére


Vigneau
félisten

Nekem is a MIUI 10-el gyűlt meg a bajom, de a mostani MIUI 11-el nincs gondom.

Pontosan épp ez a bajom nekem is. Az első zsebemben hordom az aktuális telóm, a bicskakulcs mellett. Ez a méret maximálisan elegendő nekem, a többi viszont már nagy.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#779) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Szeretnék akkut cserélni, honnan érdemes venni ahonnan tuti jó minőségű jön?

Illetve esetleg tudnátok ajánlani egy tokot ami jól megfogja a telót, a hátulja kemény műanyag, az oldala meg valami puhább szilikon vagy hasonló? :R

[ Szerkesztve ]

(#780) lomposfarkas válasza HollyBoni (#779) üzenetére


lomposfarkas
tag

Helló, én ezt vettem, nálam bevált május óta:
https://www.arumania.hu/cameron-sino-utangyartott-akkumulator-2900-mah-li-polymer-bn34-kompatibilis-xiaomi-redmi-5a-p384922
De van gyárinak nevezett is, ezt nem ismerem :
https://www.arumania.hu/xiaomi-bn34-gyari-akkumulator-3000-mah-li-polymer-xiaomi-redmi-5a-p383357
Én lefelé nyíló flippes tokot használok a kezdetektől. Sokan rühellik, de tisztességel védi a ketyerét.

(#781) HollyBoni válasza lomposfarkas (#780) üzenetére


HollyBoni
veterán

Köszi! Ali-n az akkukhoz adnak szerszámokat (meg talán ragasztó csíkot?), ugye itt árumánián nincs semmi mellékelve?

Tok azért kéne mert kapni fog a teló egy Quadlock-ot és költözik bicóra navigációnak, de lehet tok nélkül fogom inkább használni.

(#782) lomposfarkas válasza HollyBoni (#781) üzenetére


lomposfarkas
tag

Csak akkut, de nem Nasa-technológia a csere.

(#783) HollyBoni válasza lomposfarkas (#782) üzenetére


HollyBoni
veterán

Igen, azt láttam videón hogy semmi extra a csere. Biztos meg tudnám csinálni itthon lévő dolgokkal is, csak jól jönne pl. az a műanyag cucc szétbontáshoz, meg ilyen mini csavarhúzóm sincs most, max hegyes kés. :))

(#784) Dana36


Dana36
csendes tag

Sziasztok, megint segítséget kérnék - ugyanazért, mint korábban.
Megint kiírja a telefonom, hogy a belső tárhely megtelt.
552 MB szabad, a 9,79 GB-ből. Már semmit nem töltök oda, csak a legalapvetőbb appok vannak - már tele van a hócipőm, hogy nincs mit törölnöm.
Létezik esetleg, hogy a törölt dolgok foglalnak helyet? Lehetséges telón is az üres helyek törlése, vagy tisztítása, vagy bármi?
Előre köszi a segítséget.

:O

(#785) foxesh válasza Dana36 (#784) üzenetére


foxesh
csendes tag

Nekem elő szokott fordulni hogy ilyen 500 MB egyszerűen hozzáadódik vagy eltűnik az Alkalmazások és adataik résznél, anélkül hogy bármelyik app mérete változna. Egyszer egy Google Play Szolgáltatások (asszem ez a neve) frissítés után láttam így változni.

(#786) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Nos úgy tűnik a Kínából rendelt akkumat beszippantotta a Nemzetközi Posta Kicserélő nevezetű fekete lyuk, szóval itthonról rendelek egy másikat.
Jól látom hogy a pár csavar amit akku cserénél ki kell csavarni az picike csillag, nem torx? Ezek a ragasztó csíknak tűnő dolgok amit Ali-n adnak az akkuhoz, kellenek vagy nem nagyon?

[ Szerkesztve ]

(#787) lomposfarkas válasza HollyBoni (#786) üzenetére


lomposfarkas
tag

Kétoldalas ragasztószalaggal tettem be az új akkut, hátha lötyögne. A csavarra nem emlékszem. (meg úgy kb. egyre több dologra sem...)

(#788) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Rendeltem egy ilyen akkut mert azt hittem az Ali-s rendelésemet beszippantotta egy fekete lyuk, erre ugyanazon a napon megjött az Ali-s meg az árumániás akku is... :DDD
Viszont érzésre egyik sem teljesít úgy ahogy kéne, de az a baj nem emlékszem pontosan milyen volt új korában a teló. Accubattery-t nézegetem, bár úgy olvastam ennek több hónap is kellhet mire pontos. Az Ali-s akkut használtam több ideig, jelenleg is az van bent, olyan 6-7 töltés van benne. Az Accubattery most jelenleg Screen on üzemidőnek 4,5-5 órákat ír, akku kapacitásnak 1600-1700 mAh-t. Szinte ugyanez volt az Árumániás akkuval is, de abban csak kb 3-4 töltés volt. Nektek az Accubattery mennyit ír kapacitásnak és üzemidőnek? (Ha használjátok)

Van bármi amit meg kell csinálni új akkunál hogy jobb legyen az üzemidő? Factory reset, akármi? Olvastam valami kalibrációról, ami annyi lenne hogy párszor csutkára lemeríted a telót és kikapcsolva töltöd, és rajtahagyod még töltőn miután 100%-ot mutat. Ezt megcsináltam, de fogalmam sincs mennyire BS.
Esetleg MIUI 9-et visszarakni van értelme?

Meg van már rendelve az utód, innentől a Redmi 5-öt már csak navigációnak fogom használni bringán, de oda meg nagyon jól jönne a minél hosszabb üzemidő.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.