Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !

NavBar kirakható a képre?

Köszi!

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#402) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#382) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Megválaszolom magam, hátha később még valakinek hasznos lesz az infó. Szóval az eMag-ról rendelt Redmi 5A is Global verziós, így támogatja a B20-at.

(#403) Voice24 válasza ígyvanferi (#400) üzenetére


Voice24
őstag

Párom telefonja többször is csinálja, nem tudom elképzelni, mi lehet a baj. Valami szoftveres zavarra gondolok, mert a restart mindig helyrehozza. Nincs neki telepakolva mindenféle hülyeségekkel, az alap dolgokon kívül csak egy-két kisebb játék van rajta. Nem böngészik, nem youtube-ozik, nem viberezik, szinte kizárólag telefonálásra és sms írásra használja, meg ritkán játékra.

(#404) szucstom


szucstom
őstag

Sziasztok!

Faterom telefonjának bekapcs gombja úgy néz ki elkezdte megadni magát. Garanciás, de szeretném megkérdezni, hogy van-e esetleg valami gyorsabb és egyszerűbb módja annak, hogy saját kezűleg megoldhassam a gondot?

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#405) lomposfarkas válasza szucstom (#404) üzenetére


lomposfarkas
tag

Be kell állítani a dupla koppra ébresztést:
settings/display

És feltenni egy Srcreen off appot, így parancsikonnal lehet kikapcsolni, pl:
https://play.google.com/store/apps/details?id=nl.matthijsvh.screenoff&hl=en_US

De beállíthatod akár a hangerő gombra ébredést is (ami persze megint csak egy fizikai eszköz gyepálást okoz):
settings/lock screen and password

Ezekkel túlnyomó részben ki lehet hagyni a power gombot. A kezdetektől így használom, nyilván sok ezer gombnyomást megspóroltam már.

(#406) szucstom válasza lomposfarkas (#405) üzenetére


szucstom
őstag

A dupla kopp, meg a többi hasonló be van kapcsolva, de sajnos nem én kezelem a telefont, így hiába mondom apámnak.

Arra esetleg valami javaslat, hogy mit érdemes akkor csinálni, hogyha megadja végleg magát a gomb? Szervíz, vagy esetleg gyorsabb és egyszerűbb, ha vhonnan szerzek alkatrészt és magam javítom meg?

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#407) Visormail


Visormail
addikt

Tegnap előtt magától elállított egy csomó dolgot. Egyik nap még ébresztett, másnap meg csak némán. Nézem néma csengőhangra állt minden alapértelmezett csengőhang, üzenethang, naptáresemény, ébresztés, stb. Még pár másik beállítást is elfelejtett, pl hogy %ot is mutasson a töltöttségnél, ne ébresszék fel a képernyőt az értesítések. A többi nagy rakat beállítás meg úgy maradt ahogy eddig is volt. Nagyon vicces volt ez is.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#408) eron009 válasza Intruder2k5 (#402) üzenetére


eron009
tag

Ezt ők mondták vagy megvetted és így derült ki?
Én most vennék egy ilyet, eustock-on már kifutott, de mindenképp kellene a b20 ill az EU-s dugvilla. Írtam emagnak facebookon, remélem hamarosan válaszolnak

(#409) Intruder2k5 válasza eron009 (#408) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Megvettem és úgy derült ki.

(#410) schlaci


schlaci
csendes tag

Olyan telefont keresek, amin nem csak kis méretben látható az akku %, és lehetőleg úgy láthassam szemüveg nélkül a nagyobb %-ot, hogy a megtekintéséhez bármit is nyomkodni kelljen a készüléken. Ilyent valószínűleg senki nem gyárt, ezért kompromisszumot kell kötnöm. Az egyik lehetőség egy újabb Samsung vásárlása, amin be lehet állítani egyes jellemzőket állandó megjelenítésre (always on display). Ennek az a hibája, hogy itt is kicsi lesz az akku %. Előnye, hogy nem kell a telefonhoz nyúlni ahhoz, hogy figyelemmel kísérjem az akku töltöttségét.Egy másik lehetőségnek tűnik a Xiaomi Redmi 5A. Ezt nézegettem egy Media Markt üzletben, és feltűnt, hogy a záró képernyőn a bal alsó sarokban kiíródik az akku % némileg nagyobb méretben, mint a többi telefonnál. Ezt talán még szemüveg nélkül is látnám. Még két másik Xiaomi modellnél is ugyan így volt, viszont a MI 1A-nál pl. nem. Ez beállításon múlik? Mekkora a beállítható legnagyobb méret? Igaz, hogy ennek a leolvasásához fel kellene ébreszteni alvó üzemmódból a telefont, de ez csak egyetlen érintés, és említettem, hogy valahol kompromisszumot kell kötnöm. Olyan módszert ne javasoljatok, amihez három-négy koppintásra van szükség - olyant módszert én is ismerek.

(#411) lomposfarkas válasza schlaci (#410) üzenetére


lomposfarkas
tag

Helló, az nem lenne jó neked, ha az akkuszintet egy csíkkal mutatja a képernyő tetején? Éppen nem egy acélos vonal, de ez beállítható helyből, De ezernyi battery widget van a Play-en.

[ Szerkesztve ]

(#412) tybsen válasza schlaci (#410) üzenetére


tybsen
addikt

Mondjuk én ezt eleve nem értem, hogy ennek mi értelme van. Mert ha nem használod a telefont akkor nyilván nem is merül, csak minimálisan, tehát nem értem minek akarod nézegetni ezt az információt folyton.

Ha meg használod a telefont, akkor úgyis látszik közben a kijelző felső részén hogy hány százalékon áll. De ha az a gond, hogy nem látod az értesítési sávon a százalékot, akkor hogyan látod a kijelző többi részén lévő tartalmat?

Szerintem teljesen felesleges ezzel foglalkozni főleg ha nem is használod sokat.. tedd töltőre naponta aztán ennyi, nem kell ezzel foglalkozni (gondolom a felhasználói szokásoddal kibír egy napot).

(#413) schlaci


schlaci
csendes tag

Sajnálom, hogy nem tudtam megértetni a problémámat. Megpróbálom két dologgal érzékeltetni, másképp.
1. A Samsung ha már kitalálta az always on plus állandóan látható képernyőt, akkor mért csak az órát tette rá nagy méretben, mért nem rakta rá ugyan ekkora méretben az akku %-ot és az értesítések ikonjait? Hely bőven lenne a számukra. Aztán ha jött be valami értesítés, vagy azt látom, hogy az akkut tölteni kellene, akkor már kénytelen-kelletlen, feltenném a szemüvegemet.De a fejlesztők nem törődnek azokkal, akiknek olvasó szemüveget kell használniuk. De azokkal sem, akik piszkos munkát végeznek, és ha hozzá kell nyúlniuk a telefonjukhoz, hogy valami apróságot - pl. volt-e nem fogadott hívásom - megnézzenek rajta, előtte mindig kezet kell mosniuk.
2. A fiatalabbak már talán el sem tudják képzelni, hogy miképp zajlott Trabantnál a benzin szint mérése. Hát most elmesélem. Motorház tetőt kinyitni, tanksapkát letekerni, mérőpálcát előkotorni, beletenni a tankba, leolvasni a szintet, mérőpálcát eltenni, tanksapkát feltekerni, motorház tetőt lecsukni, kezet megtörölni, benzin mennyiségét felírni. Így talán érthető, hogy mért írtam: legfeljebb egy koppintásra jöjjön be láthatóan az akku %. Több koppintással most is el tudom érni az akkuszintet nagy méretben, mégúgy is, hogy nem töltök le semmilyen akkujelző programot, mert ezt tudja az Android gyárilag.
Kérlek benneteket, hogy ne vigyük el olyan irányba a beszélgetést, hogy mit miért akarok csinálni. Volt egy egyszerű kérdésem: a Xiaomi 5A-nál hogy lehet beállítani, hogy a záró képernyő bal alsó sarkában látszódjon az akku % a szokásosnál nagyobb méretben? Mekkora ennek a jelzőnek a beállítható legnagyobb mérete?
Ha tudtok és akartok segíteni, akkor kérlek benneteket, hogy erre válaszoljatok. Miből áll ez egy ilyen készülék tulajdonosának?

(#414) Latza válasza schlaci (#410) üzenetére


Latza
aktív tag

"feltűnt, hogy a záró képernyőn a bal alsó sarokban kiíródik az akku % némileg nagyobb méretben, mint a többi telefonnál."

Ez a kijelzés csak akkor jelenik meg, ha a telefon töltőre van dugva, máskülönben nem. Ha rákoppintasz a %-os jelzőre, kiírja, hogy mennyi ideig tart a töltés, ill. pár infót az akkuval kapcsolatban. Mérete nem állítható (nekem pl. középen lent jelenik meg, nem a szélén).
Ha nincs töltőn, akkor ez nem működik, tehát az általad igényelt kívánalmaknak ez a telefon nem felel meg.

Mindenütt jó, de mindig elzavarnak.

(#415) schlaci


schlaci
csendes tag

Köszönöm a választ.

(#416) gyulaszu válasza schlaci (#415) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Szerintem:
A MIUI-n korábban volt egy olyan olyan beállítás (most nincs benn, de a fórumokon mindenhol kérik, hogy tegyék vissza), hogy a lock-screen-en a feloldás helyett jobbra vagy balra húzva milyen program induljon el.
(jelenleg a kamera, lámpa és MI-távitámyító van default benne)
Ha ez visszajönne, akkor valószínűleg be lehetne állítani a gyári, vagy egy másik battery appot is
Egy egy érintés és egy húzás lenne.
vagy
Fel lehetne tenni (bármelyik androidosra) egy olyan appot, ami tudna neked lock-screen-re tenni battery widgetet. Ennek eléréséhez/megjelenítéséhez csak a bekapcsoló gombot kellene megnyomni.

gyulaszu

(#417) blackmoto válasza schlaci (#413) üzenetére


blackmoto
senior tag

Neked egy Motorola kell. Az a lezárt telefon megmozdításakor felvillanó környezeti kijelzőn mutatja az akksi töltöttséget egy nagy színes kör formájában az óra körül. Ugyanez a kezdő képernyőn lévő widget esetében is létezik. Keress rá YouTube-on. Hátha jó lesz. Elég meglökni egy picit a telefont. Nem kell sem gombot nyomni sem kijelzőt bökdösni hozzá. Ergo koszos kézzel is működik ha mondjuk tokban van.

(#418) lomposfarkas válasza schlaci (#413) üzenetére


lomposfarkas
tag

Kötözködésnek fogod tartani, de úgy érzem, hogy a kérdésed alapja kissé túllihegett. Milyen felhasználást szánnál neki, amiért folyamatosan figyelemmel kell kísérni az akku töltöttségét? Csak mert én rendszeresen használom a wifis mobilnet megosztást, félnapos ilyen jellegű használattal, 2-3 GB adatforgalom letöltéssel az akkuból kb. a fele megy ki. Szóval akármire is használnád, nem fog egyszer csak összeomlani du 4-kor. Esténként meg úgyis töltöre tennéd.

(#419) shield


shield
őstag

A héten nekem is megjött az Emagról. Még nem is használtam, mert beszerzés alatt vannak hozzávalók, pl. övtok, 360°-os tok, üveg. Nem is tudom kell-e rá üvegfólia, amikor így strapabíró. Ezt nézd meg!.
Majd jövök párszor tanácsért. Most is hasznos volt az olvasgatás, kérdés nélkül kaptam választ, hogy lehet kikapcsolni gombnyomás nélkül. Ezt hiányoltam, alapból benne kellene lennie.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#420) lomposfarkas válasza shield (#419) üzenetére


lomposfarkas
tag

Helló, van benne, csak nem voltam elég alapos annak idején:
setting/additional settings/button and gesture/turn off screen.
Nyilván elegánsabb lehet a romban lévő megoldást alkalmazni.

(#421) Latza válasza lomposfarkas (#420) üzenetére


Latza
aktív tag

Sőt, a lehúzható értesítési sávba is be lehet tenni a kijelző kikapcsológombját. :)

Mindenütt jó, de mindig elzavarnak.

(#422) Flinter


Flinter
tag

Szervusztok!
Valaki tudja, hogy miért nem kapható a Redmi 5A 3GB/32GB verzióban?
Gyakorlatilag sehol Európában, de még a "szokásos" kínai webshopokban sincs.
Pedig az Aliexpress tele" van vele, ~92USD-től kezdődő árral...

(#423) Flinter válasza Flinter (#422) üzenetére


Flinter
tag

Na jó, azt benéztem, hogy az Aliexpress "tele van" 23/3GB verziókkal, de ott legalább van jópár eladó - 99USD-től indulva.

(#424) k_szakal válasza Flinter (#423) üzenetére


k_szakal
csendes tag

Valaki szerzett be hozzá combosabb töltőt? Nekem a gyári 1amperessel elég lassúnak tűnik a töltés, de nem tudom, hogy érdemes-e szerezni hozzá egy jobbat.

(#425) Nagya21 válasza k_szakal (#424) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Combosabb töltővel is 0.9A a max felvett áram, nem tudja egyik gyors töltést sem.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#426) shield válasza k_szakal (#424) üzenetére


shield
őstag

Az akkunak csak jót tesz a lassú töltés.
Amúgy 5-6 száz forintért lehet kintről rendelni. Mondjuk nekem van 2A-es is, de nem használom hozzá.

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#427) k_szakal válasza Nagya21 (#425) üzenetére


k_szakal
csendes tag

Köszönöm a gyors választ!
Akkor marad a régi, szerencsére azért így sem olyan vészes.

[ Szerkesztve ]

(#428) k_szakal


k_szakal
csendes tag

Azt tudja valaki mivel lehet orvosolni, hogy töltéskor elmegy 99%-ig, majd elkezd megállás nélkül villogni meg hangjelzést adni? Muszáj vagyok levenni töltőről különben folyamatosan kattog.

(#429) Latza válasza k_szakal (#428) üzenetére


Latza
aktív tag

Egy oldallal korábbról... ;)

Mindenütt jó, de mindig elzavarnak.

(#430) Latza


Latza
aktív tag

Ha valaki hozzám hasonlóan Apex Launcher használ(t), az mától ne frissítse ha kedves az élete, mert kegyetlenül elb**ták és egészen használhatatlan lett (bugok, kivettek funkciókat, elérhetetlen beállítások stb.). :W Ha helyrehozzák oké, de én részemről visszaálltam a gyári launcherre, azt talán nem piszkálják egy darabig.

Mindenütt jó, de mindig elzavarnak.

(#431) k_szakal válasza Latza (#429) üzenetére


k_szakal
csendes tag

Köszönöm szépen, legközelebb figyelmesebben átolvasom a hozzászólásokat :))

Nálam a kábel volt a ludas. Az eredeti töltőt használtam, meg valamiért egy random kábelt és akkor berregett. A gyári töltő maradt, csak másik kábelt dugtam bele, most jó.
(Előtte amúgy gyári reseteltem is, de nyilván az sem segített).
Furcsa és érdekes, hogy egy sima USB-microUSB kábel mi mindenért felelős, és hogy milyen különbség lehet kettő között.

(#432) k_szakal


k_szakal
csendes tag

Nekem most olyat csinál, hogy nem tudok se hívást kezdeményezni, se fogadni. Net megy, hálózatot látja, de nem csörög ki, illetve nem vagyok elérhető. Gyári reset után is ez van. Megy vissza szervizbe.

[ Szerkesztve ]

(#433) k_szakal válasza k_szakal (#432) üzenetére


k_szakal
csendes tag

Valószínűleg csak a hálózattal volt valami baj, mert kb. egy óra elteltével az eset után hívtak is, azóta is jó.
Az a baj, hogy én nem tudok megbízni az androidban, és mindig az az első gondolatom, ha valami gikszer van, hogy az a ludas. Mondjuk ettől még a teló lehet jó.

(#434) shield


shield
őstag

Valaki felrakta már a legújabb frissítést? Tapasztalat?

k_szakal Miben bízol meg, a Windowsban? Szerintem annak lemenőben van...

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#435) szucstom válasza shield (#434) üzenetére


szucstom
őstag

A Windows Phone halott, de attól függetlenül jó rendszer lett volna, ha foglalkoznak vele.

Egyébként csatlakozom az előttem szólóhoz, faternál is jelentkezett az, hogy nem tud hívást indítani, illetve hívás közben megszakad, plusz a közelség érzékelő is beszart, mert hívás közben aktív a kijelzője... Erre esetleg van vmi szoftveres megoldás, esetleg egy full reinstall, vagy szervíz lesz a vége?

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#436) k_szakal válasza shield (#434) üzenetére


k_szakal
csendes tag

shield 9.1.6.0 van nálam.
Én BB OS-ről váltottam kb. másfél év után. Az atomstabil még mindig, soha semmi problémám nem volt vele egy blend újratelepítésen kívül a PC-n, csak nyilván egyre több a kompatibilitási probléma. Ezért gondoltam, hogy adok még egy esélyt az androidnak ezzel a telefonnal, aztán ha bejön, veszek valami drágábbat/jobbat. Szerencse, hogy nem egyből pl. Samsunggal nyitottam, mert korábban is volt androidom, de akkor sem volt jó, most sem az.
szucstom
Ezt a legutóbbi incidenst leszámítva nálam tökéletesen működik a készülék, általában véve meg vagyok vele elégedve, egyszerűen csak a bizalom nincs már meg bennem a rendszer irányába, a régebben is és most is meglévő apró-cseprő dolgok miatt, amiktől sosem kellett tartanom BB OS-el. Szívem szerint továbbra is BB-t használnék, de már minden plusz programot legjobb esetben is csak berhelve lehet rárakni. Még amiket régebben megvettem BB worldben sincsenek már fenn.
Valószínűleg a következő telefonom Iphone lesz, habár az IOS-t se ismerem igazából, de annak is adni kell egy esélyt.

[ Szerkesztve ]

(#437) lomposfarkas válasza shield (#434) üzenetére


lomposfarkas
tag

A 9.5.10.0 global stable van most rajta, eddig nem tapasztaltam különösebb problémát. Amióta megvan, ez volt talán a 3. komplett frissítés. Kicsit tartottam mindig, mert eddig lusta voltam a frissítés után hard resetelni.

(#438) shield válasza lomposfarkas (#437) üzenetére


shield
őstag

Nekem a 9.5.10.0 NCKMIFA frissítést ajánlja fel. Kicsit tartok tőle, mert más telóknál szoktam olvasni, hogy "az új frissítés" betett neki.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#439) Nagya21 válasza k_szakal (#436) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
9.5.10.0./Stabil van nekem is, eddig jó.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#440) shield


shield
őstag

Frissítettem, eddig nincs gubanc. :C

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#441) Intruder2k5 válasza k_szakal (#428) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A gyári beállításaiban én sem találtam erre opciót, ami elég szomorú, de talán innen valamelyik alkalmazás megoldaná ezt.

(#442) anonymus89


anonymus89
addikt

Üdv!

Érdeklődnék, hogy vett-e valaki neon zöld tokot vagy lime színű tpu tokot esetleg?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#443) kimiszandy


kimiszandy
csendes tag

Sziasztok!

Ma érkezett meg a Redmi 5A telefonom.

Egyelőre csak egy kipróbált bekapcsoláson vagyok túl, mivel a SIM-kártyákat még el kell vinnem a szolgáltatókhoz kicseréltetni és vágatni. :D Viszont azért megforgattam, nézegettem, csodálgattam a telefont. Megnéztem a SIM tálcákat is, és itt jött egy kis bökkenő. Míg az elsődleges SIM tálca könnyedén kinyílt (bár első pár próbálkozásra nem mozdult), úgy a másodlagos SIM meg sem moccan. Nem akarom erőltetni, feszegetni sem, de hiába tuszkolom azt a tűt a kis lukba, csak nem löki ki a tálcát.

Más is találkozott hasonló problémával, hogy az első kinyitás nehézkes? Ha igen, van bevált módszer, hogyan lehet kíméletesen, de mégis határozottan kinyitni?

(#444) kimiszandy válasza kimiszandy (#443) üzenetére


kimiszandy
csendes tag

Holnap viszem szervizbe. A forgalmazónak már volt olyan ügyfele, akinél felmerült ez a gond.

(#445) Vigneau válasza kimiszandy (#444) üzenetére


Vigneau
félisten

Ha Eustocktól van, akkor pl. én voltam az az ügyfél. De egy kedves Kollégám pici játék után simán kinyitotta a gyári tűvel és nem kellett egyből garanciába küldeni. Azóta is simán jár a tálca, nincs vele gond.

Az említett Barátom a fórumban az én nevemmel fémjelzett topikban is megtalálod, smiti néven. 😉

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#446) kimiszandy


kimiszandy
csendes tag

Nem, én máshonnan. De megoldódott. Maga a tű gyenge minőségű, de adtak egy másikat, amivel könnyedén kinyílt. :)

[ Szerkesztve ]

(#447) shield válasza kimiszandy (#446) üzenetére


shield
őstag

Én sem tudtam kinyitni, mentem a szolgáltatóhoz simet cserélni, a srác simán kinyitotta.
Úgy látszik ez típus hiba.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#448) Vigneau


Vigneau
félisten

Itt a 9.6.2.0 frissítés. Gond nélkül felment. 😊

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#449) Harambe01


Harambe01
csendes tag

Sziasztok!
Valahogy lehet erősíteni a rezgésen?
Anyám már a sokadik hívást nem veszi észre, mert nem érzi a zsebében a rezgést.

(#450) Visormail válasza Vigneau (#448) üzenetére


Visormail
addikt

Nekem nem jött.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.