Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) DS39 válasza Graphics (#100) üzenetére


DS39
nagyúr

Igen, tény, de én azt írtam hogy a Huawei le lett oltva, mint telefon, és nem csak az ára miatt, hanem hogy használhatatlan vacak drágán. Kb.

A Xiaomi olcsóbb, és még milyen király is, fasza telefon. Ez jön le a kommentekből.

Vagyis az ár miatt fel van magasztalva ugyanaz a SoC.
Nekem ez fura.

(#102) Graphics válasza DS39 (#101) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mert ennek kb itt van reális ára.

És a két telefon más kategóriában játszik.

A Huawei-ben van pl ujjlenyomat-olvasó is. Abban a telefonban a SoC gyenge láncszem.

P9 Lite Mini-nek kapásból alávág a Redmi 4X, és akkor már nincs is kérdés.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#103) helixP válasza DS39 (#99) üzenetére


helixP
nagyúr

Vedd meg ugyanazt drágábban, igazad van.

Az még, hogy a MA reklám oldal, ez elég vicces. Ennyi erővel XXL GSM oldal, mert onnan is vannak cikkek. Tehet arról a MA, hogy pont ők forgalmaznak népszerű és sikeres készülékeket?

[ Szerkesztve ]

(#104) Donki Hóte válasza DS39 (#99) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az Eustock összesen kb. tízféle telefont árul (a honlapon 20 van, de ritkán frissítik az oldalt, abból a 20-ból jó, ha 10 kapható :D ), a Mobilaréna pedig csak az idén kb. húsz telefont tesztelt, akkor hogyan lehet a Mobilaréna az Eustock reklámoldala :F

Ebben a megközelítésben a Mobilaréna az Extreme Digital reklámoldala, mert a Mobilaréna által tesztelt telefonok 95 %-át lehet kapni az ED-nél :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#105) DS39 válasza Graphics (#102) üzenetére


DS39
nagyúr

Ahogyan hardveresen az 5A-val szemben is a 4X jobb vétel.

Ha csak az ár számítana senki nem venné az iPhone-t hiszen a hw az árához képest nevetséges.

(#106) janeszgol válasza DS39 (#101) üzenetére


janeszgol
félisten

Az a teló 55 ezren nyitott. Ma kb 43-46k, lehet még ennyiért is drága picit, de nem jár rosszul vele senki.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#107) Graphics válasza DS39 (#105) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Végülis akkor mi a lényeg? :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#108) kelzsoca válasza DS39 (#105) üzenetére


kelzsoca
félisten

Amíg egy gyártó saját magának is konkurenciát állít, addig lesz miből válogatni (akár a korábbi széria tagjaiból is) és az árak is közel lesznek egymáshoz.

(#109) DS39

Hosszú évekre visszagondolva az ilyen tesztek alatt azért sokszor lehet olvasni azt, hogy a készülék rendben, de túlárazták.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#109) DS39 válasza Graphics (#107) üzenetére


DS39
nagyúr

Az hogy magát vasat nem kellene leoltani, hogy szar, csak mert drága, ha amúgy jól használható, mint ahogy az, ahogyan ez a telefon is. Aztán majd az emberek eldöntik hogy kell-e drágább valamiért.
(Pl. hogyha kell az ujjlenyomat olvasó)

[ Szerkesztve ]

(#110) gerii


gerii
addikt

Bog elment nyaralni, Szentkutiék meg addig felásták a kertet?
Enyje, pedig a kedvenc összehasonlító képem volt az a gazos telek. :N

(#111) janeszgol válasza gerii (#110) üzenetére


janeszgol
félisten

Szemtanúja leszünk annak, hogy rendesen felépül-e a létesítmény. Nem ám kispórolnak valamit. :)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#112) mortician válasza szetcsuszott (#6) üzenetére


mortician
csendes tag

erős túlzás volt. megbocsátok

(#113) Csapoati válasza mortician (#112) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Huh, még szerencse... Tönkremehetett volna az élete is, ha nem bocsátasz meg.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#114) Graphics válasza mortician (#112) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Te mit érzel?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#115) csongi


csongi
veterán

A MIU vegett megeri az arat. Bar ebben az arsavban mar inkabb egy Oukitel k5 ot valasztanek.
Persze hazai garanciaval sajnos nincs.

(#116) koshmar


koshmar
őstag

Bár a minimalista igényeimnek még ez is bőven megfelelt volna, én két hete mégis inkább egy 3/32-es 4X-et vettem, a fémház, ujjlenyomat leolvasó és a jóval erősebb hardver miatt megérte a többletet!

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#117) Stanlee


Stanlee
őstag

Arcfelismeres funkciot valaki probalta rajta? eustock-on azt irjak, hogy tudja. Vagy ez csak az amitas resze a dolognak?

Amugy ha tavasszal kijonne valami 4x utod, ujjlenyomat olvasoval, akkor en inkabb azt vennem...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#118) haris válasza DS39 (#99) üzenetére


haris
őstag

Azért valamit nagyon benéztél.
Ez a Xiaomi Redmi 5A 32000FT (...és nem lehet kapni az E-digitál-nál) (...gondolom: még nem)
Az általad említett Huawei P9 Lite Mini 44000 Ft az E-digitál-nál ...már(!) mert egyébként 50000-el kezdett

Hol az 5-6000 különbség? 12000 az inkább (kb +30%) vagy több ha a megjelenéskori árat veszem.
Szóval köszi. Én is inkább ezt vettem, mert édesapámnak nincs szüksége sem az ujjlenyomatolvasóra, sem a fém házra.
Viszont én fizetem, ergó ez pont elég neki.
Ő szinte csak telefonál, Viberezik, SMS-ezik. Esetleg ráles ha bejön egy mail nagy ritkán a gmail-re.
Tettem bele egy SD-t, hátha akar unokákat is fotózni, de ebben a percben úgy látom, hogy ezügyben túlbecsültem. ...de hátha.... :U

És még egy gondolat. Esetleg nem lehet, hogy az Emui rendszer is közrejátszott, hogy az a telefon, ugyanezzel a vassal olyan értékelést kapott amilyet.

SZERK:
Stanlee:
holnap megnézem, nem találkoztam vele, mondjuk kb 1óráig volt a kezemben, amíg átköltöztettem az Öregemet a Lunia 625-ről

[ Szerkesztve ]

(#119) DS39 válasza haris (#118) üzenetére


DS39
nagyúr

Redmi Note 5A van az edigital-nál.
Azzal kevertem.
Imádom a kínai gyártók névképzését...

A hsz-ed SD-re vonatkozó részét nem értem. Betetted és? Nem ismerte fel? Huawei vagy Xiaomi?

[ Szerkesztve ]

(#120) tomboy0013 válasza DS39 (#119) üzenetére


tomboy0013
veterán

Amúgy nem értem a bánatod. Ha nem ár érték alapján hasonlítunk össze telefonokat akkor mégis mi alapján? Egy telefon nem csak SoC-ből áll... Egy olyan ár érzékeny területen mint az alsó kategória meg nem mindegy, hogy 32 vagy 50 ezres kezdőárról beszélünk, nagyon nem. De ha a 44 ezres árat nézzük akkor is ott az EU Stock-on a Note 4 48 ezerért. Snapi 625, 3/32, 4100-as akku, fullHD kijelző stb. Ugyanúgy 1 év magyar garanciával mint az eDigital oldalán. 4000 forint többletért brutálisan jobbat kapsz. A Huawei ár érték aránya rosszabb, ennyi a sztori. Haladjunk tovább.
Mellesleg más gyártóknak sem jobb a névadása.

[ Szerkesztve ]

(#121) mortician válasza Graphics (#114) üzenetére


mortician
csendes tag

jót érzek :D

(#122) Hallosz válasza vanye (#86) üzenetére


Hallosz
senior tag

Ebből a száraz adathalmaz felsorolásból, hámozod ki felhasználói a felhasználói érzést?

Mert lakni, muszáj.

(#123) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Olvasatra korrekt készülék korrekt áron, ajánlott plecsnit rásütöttem volna simán.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#124) Kovax12


Kovax12
tag

Az összegzés szerint: "A Redmi 5A, akárcsak a széria többi tagja, ismét egy AJÁNLHATÓ termék." Errefel kap egy tetszik plecsnit. :D

[ Szerkesztve ]

Nem írom alá!!! :D

(#125) namegin


namegin
tag

A készülék HANGfelvételi képességéről nem ejt szót a tesztíró.
Akinek van és próbálta is, kérem ecsetelje pár szóban, nála milyen az 5A rögzített hangja!
A 4A által rögzített fátyolos tompa, torz hangjához képest kérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#126) janeszgol válasza namegin (#125) üzenetére


janeszgol
félisten

Idézek a cikkből: "Az 1080p-s videók 48 kHz-es, zajszűrt sztereó hanggal kerülnek rögzítésre, ennek minősége ide kattintva ellenőrizhető."

Youtube videókat megnézve (természetesen sztereo fülessel hallgatva) hát jó néhány mono jobban vesz. Pláne a fényképezőgépek. De majd remélem egy tulaj megcáfolja a nem személyes tapasztalatom.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#127) zadir1


zadir1
tag

Ma hozza a futár. Kollégámnak rendeltem, most vált buta telefonról :)

(#128) namegin válasza janeszgol (#126) üzenetére


namegin
tag

Köszi a segítséget, ezt olvastam. Nem kétlem, hogy a zenéket jól játssza le az A5.
A hangFELVÉTEL minőség érdekel.
Pl. az 4A hanglejátszásával meg vagyok elégedve. De pl. beszédHANG (ének) FELVÉTELi minősége a felismerhetetlenség határán van. Nem mikrofon probléma ez, ugyanis a telefonhang rendben van.

5A-nál hogy van ez?

(#129) gusthy válasza #07538176 (#91) üzenetére


gusthy
veterán

No de ennyi erővel kijöhetne a nougat a 4A-ra is :D a SIM tálcát értem, de emiatt nem hiszem, hogy érdemes volt.
Na mindegy, gondolom, valamiért kényszeresen ki akarták adni valamilyen csak általuk értett határidőre az új modellt.

(#130) judas13


judas13
addikt

Árban ott van hozzá megfelelő minőséggel.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#131) haris válasza DS39 (#119) üzenetére


haris
őstag

Ezt írtam:
"Tettem bele egy SD-t, hátha akar unokákat is fotózni, de ebben a percben úgy látom, hogy ezügyben túlbecsültem. ...de hátha...."

Vagyis túlbecsültem az öregem igényeit.
Tök felesleges volt vele az sd, mert az öreg nem fog fotózni, az már tuti

(#132) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Kicsit sajnálom, hogy megvettem az Note 5A-t. Ez jobban bejön.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#133) profit válasza Donki Hóte (#50) üzenetére


profit
junior tag

Jó észrevétel. A HD felbontás elég lehet a Note méretében is. 6" képátlótól már érdemes FullHD kijelzővel venni.
A Note is dedikált memóriakártyahellyel rendelkezik a dual sim mellett? Döntő szempont.

(#134) kelzsoca válasza profit (#133) üzenetére


kelzsoca
félisten

Igen, a Note 5A készülékben is egyszerre két SIM, és egy Micro SD kártya tehető.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#135) Fryskitt válasza kelzsoca (#134) üzenetére


Fryskitt
addikt

Igen, elég hosszú kis tálca. Meg is lepődtem. :K

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#136) profit válasza Fryskitt (#132) üzenetére


profit
junior tag

Mennyiért adod?

[ Szerkesztve ]

(#137) Fryskitt válasza profit (#136) üzenetére


Fryskitt
addikt

Ha már megvan, megtartom. Akkora diffi azért nincs köztük. Nyilván csak bukóban menne el. De azért köszi a kérdést. :R

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#138) dutrás válasza #07538176 (#77) üzenetére


dutrás
őstag

Akár 10000 alatt is. Ugyan hagyjuk már.

P50 pro/P40 Lite

(#139) Graphics válasza dutrás (#138) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

20 ezres kategóriában nincs Xiaomi, viszont a B brandek igen.

A Xiaomi számára simán jó lehetne. Hogy miért? Mert ha működik és jó, akkor a következő mobil is Xiaomi lesz a vevőnél.

Remélem kitalálnak valamit erre is

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#140) #07538176


#07538176
törölt tag

(#138) dutrás: Természetesen csak ötlet volt. Egyes helyeken jól jönnek a megfizethető telefonok, mert nem mindenki teheti meg, hogy 30.000 felett vásárol telefont.
(#139) Duliee: Igazad van. Ha a MIUI meg az Android optimalizálása sikerül nekik, akkor a "tényleg belépőszint" kategóriában is sikeresek lehetnek. :K

[ Szerkesztve ]

(#141) janeszgol válasza Graphics (#139) üzenetére


janeszgol
félisten

Én úgy gondolom, ez a 30 ezer ft az a határ, ahol már normális telefon van. Ez alatt az vesz telefont, akinek mindegy mit kap. Ha cégvezető lennék, nem is koncentrálnék erre a kategóriára. Na jó talán készítenék egyet, amit majd 1 forintért elvihetnek előfizuhoz (akár a 3 ezreshez is), de még ezt is meggondolnám.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#142) #07538176 válasza janeszgol (#141) üzenetére


#07538176
törölt tag

Egy-két darab Xiaomi szerintem nem lenne rossz a 30k alatti kategóriában. Persze, nem arra gondoltam, hogy erre kell koncentrálni, de sosem árt, ha a gyártónak arra is van egy bizonyos "megoldása". :))

[ Szerkesztve ]

(#143) #07538176 válasza gusthy (#129) üzenetére


#07538176
törölt tag

Jaja. :D Végül is ugyanaz a hardver, tehát az is biztos elfuttatná a 4A is ugyanúgy, mint ez. :K

(#144) dutrás válasza Graphics (#139) üzenetére


dutrás
őstag

Ez így van. Azért 20 ezer alatt mégis milyen hardvert kaphatsz? Oda azért már nem biztos hogy lehet optimalizálni főleg annak fényében hogy az aplikációk is fejlődnek.
Az Alcatel is újabban a Nokia is készít minimál hardverrel telefont. Nincs is benne köszönet. Pedig még csak nem is 20 ezer alatti kategória.

P50 pro/P40 Lite

(#145) Graphics válasza dutrás (#144) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Csak ők máshogy gondolkoznak.

Szét kell nézni az alapkomponensek piacán, a kijelző adott, aksi adott, esetleg még SoC-ból tudnának valamit kihozni.

Lead-Core felejtős, azt szerintem el is hagyták.
Saját SoC-nak lenne még esélye, vagy esetleg valami tök alap MTK-nak, ha esetleg ők is fejlesztenének valamit végre, és szeretnék, hogy elterjedjen

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#146) vanye válasza Hallosz (#122) üzenetére


vanye
senior tag

Nem tudom, hogy van vele, de nekem egy teszt akkor teszt, ha számokkal látom azt, mit tud a telefon a releváns területeken. 2018-ban (de még 2017-ben sem) járja sztem az, hogy nincsen adat arról, milyen gyors vagy lassú az LTE, milyen a Wi-Fi-vétel minősége, milyen pontos a GPS, milyen a kijelző (azon túl, hogy szép/éles/mennyi nitet tud min-max.), milyen gyors/lassú a belső tároló, milyen az SD-olvasó (ha van), melegedés (adatokkal), hanminőség (szintén számokkal megtámogatva), fogyasztás (idle/peak Wattra lebontva). Ezek vagy teljesen hiányoznak az itteni tesztekből, vagy csak részlegesen vannak jelen. Értem én, hogy a konzumfogyasztókat nem feltétlen érdeklik ezek a dolgok, de ha pl. a linkelt Nokia 3 tesztből kiderül, mert kimérték, hogy az SD-kártya olvasó tempósabb sebességre képes, mint a belső táhely (ez amúgy igen szomorú dolog BTW), akkor az itteni Nokia 3-as cikk szerzőjének is leesne, hogy az, hogy a "7.0-s Android akad, a böngészés dadogós, a 3D-s játék szaggat, az alkalmazáskezelés lomha, néha alapvető műveletekre is másodperceket kell várni", nos, az lehet, hogy lassú belső tárhelynek (is) köszönhető, ahogy arra a NotebookCheck is rámutat: "[...[ the sometimes relatively long loading times in apps and games are not surprising."

Stern des Südens!

(#147) picur10


picur10
aktív tag

Fóliát és tokot keresnék. Szerintetek ez megfelelő lenne?
https://www.gearbest.com/screen-protectors/pp_1426827.html

Több toknál láttam a TPU kifejezést, gondolom az az anyaga. Azok használhatóak?

(#148) Csapoati válasza picur10 (#147) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Persze, az poliuretánt jelöl, ami kevésbé hajlik, mint a szilikon, de ettől még rugalmas, csak más a tapintása.

A linkelt fólia is jónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#149) picur10 válasza Csapoati (#148) üzenetére


picur10
aktív tag

Köszönöm, akkor rápróbálok. :)

(#150) Sebhelyes válasza vanye (#146) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Hát igen, alaposabb GPS teszt nem ártana, főleg a Sáomikhoz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.