Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu



Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6901) trebrona válasza nbalazs2 (#6900) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ilyenekben gondolkozz pl: [link]

MHL-t nem tud a telefon, amit linkeltél, szintén nem működne.

btw nem írtad a projektor miracast képes-e. Amennyiben igen, (bár ennek kicsi a valószínűsége) nincs szükség sem külön eszközre, sem külön alkalmazásra. Telefon menüjében vezeték nélküli kijelző.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#6902) nbalazs2 válasza trebrona (#6901) üzenetére


nbalazs2
újonc

Köszi, megnézem ezt a TV-okosító adaptert.

(#6903) Fuvaros


Fuvaros
senior tag

2-3 hete vásárolt telomnál most derült ki vendégségben, hogy nem lát egy JBL bluetooth hangszórót, míg más régebbi LG vagy Samsung telo igen. A két másik telot is látta.

Mi ennek az oka?

[ Szerkesztve ]

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#6904) zolya1973 válasza Fuvaros (#6903) üzenetére


zolya1973
aktív tag

Nekem egy Philips hangprojektorral nem akar az istenért sem összekapcsolódni.
Valamelyik régebbi frissítés óta.Egy darabig ment vele,aztán jött a frissítés és azóta semmi.Felismeri de tovább semmi..

(#6905) stellaz válasza Fuvaros (#6903) üzenetére


stellaz
addikt

BT ilyen. Párszor meg kell próbálni ki bekapcsolni mindkét eszközt, illetve érdemes töltőre rakni a külső eszközt. Ha alacsony a töltöttség hajlamosak nem csatlakozni. Elég sok BT eszközt használok, eddig ez a Xiaomi működik a legstabilabbban.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#6906) keszo válasza Fuvaros (#6903) üzenetére


keszo
őstag

Már korábban írtam, hogy nálam pl. az autóm bt kihangosítójával nem csatlakozik.
szerintem lefele egy szint után már nem kompatibilis

Attila

(#6907) jan42


jan42
csendes újonc

Sziasztok!

Téglásított készülékbe (se kép, se hang) hogyan lehet életet lehelni? :F
Romolgattam, bootloader unlock, custom recovery megvolt, egy img fájlt flasheltem, újraindításra rányomtam a recoveryben, azóta semmi nem történt. A telefon nem ad életjelet, nincs kép, rezgés, hang, értesítési led sem. :O

(#6908) Tökimanó


Tökimanó
senior tag

Sziasztok! Valószínű hogy nem ebbe a csoportba való a kérdésem. Érdeklődtem az android alkalmazások csoportban is de sajnos válasz nem jött rá. Azért rakom ki ide is mert lehet hogy mégis van köze ahhoz hogy milyen fajta telefon.A gboard billentyűzet szó javaslat sorában ha a szóközre nyomtam akkor kirakta a . , ? ! : írásjeleket . Pár napja csináltam a telefonon egy gyári visszaállítást és azóta ez a funkció nincs. Sajnos fogalmam sincs hogy előtte hogyan került oda vagy mit állítottam .Hiába keresem a beállításokban sehol nem találok ilyenn lehetőséget. Tudna valaki segíteni hogy lehetne visszarakni ? A telefon xiaomi redmi 5 plus ,bár nem hinném hogy ennek van jelentősége.

(#6909) kazsmerlaca válasza jan42 (#6907) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Ezért nem kell hozzányúlkálni... :N A gyári MIUI a legjobb...

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#6910) msaca01 válasza kazsmerlaca (#6909) üzenetére


msaca01
tag

Azt azért nem mondanám.

(#6911) msaca01 válasza jan42 (#6907) üzenetére


msaca01
tag

A TWRP-t sem tudod indítani? Kikapcsoló gomb + hangerő fel sokáig vagy esetleg fasboot mód kikapcsoló gomb + hangerő le ?

(#6912) trebrona válasza kazsmerlaca (#6909) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ez a te véleményed, leírtad már éppen elégszer. Ezzel most sokat segítettél.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#6913) trebrona válasza jan42 (#6907) üzenetére


trebrona
nagyúr

Milyen .img fájlt flash-eltél és hová?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#6914) kazsmerlaca válasza msaca01 (#6910) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Mondj, stabilabbat, gyorsabbat és amiben kevesebb hiba van. :))

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#6915) trebrona válasza kazsmerlaca (#6914) üzenetére


trebrona
nagyúr

Kértelek már, ha saját tapasztalattal rendelkezel más romokkal kapcsolatban, majd akkor alkoss véleményt!

Btw csak, hogy miui-nál maradjunk, xiaomi.eu romok sokkal jobbak minden esetben, mint a gyári global. Legyen stable, vagy developer.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#6916) kazsmerlaca válasza trebrona (#6915) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Miért gondolod, hogy nincs más tapasztalatom? Rengeteg szutyok androidos teló volt a kezemben. Mióta MIUI-t használok végre használható a teló...

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#6917) trebrona válasza kazsmerlaca (#6916) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ezen a telefonon...

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#6918) vegyszer válasza jan42 (#6907) üzenetére


vegyszer
addikt

Hosszú power mit ad?
Illetve recovery-t tudsz indítani?
Esetleg fastboot módot?
Vagy az összes fizikai gombot nyomva háttérfény fekete kijelző mögött akad?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6919) jan42 válasza msaca01 (#6911) üzenetére


jan42
csendes újonc

Igen, azonnal a recovery vagy fastboot móddal próbálkoztam, de semmi. Nem ad semmilyen életjelet. Lehet, hogy erre a mobilra is van [ilyen] megoldás, de sajnos még nem találtam meg.

[ Szerkesztve ]

(#6920) jan42 válasza trebrona (#6913) üzenetére


jan42
csendes újonc

Nem emlékszem pontosan, egy img rom fájlból a recovery valami olyasmit hozott be, hogy boot stb. flasheltem mindegyiket, rebootra rányomtam, azóta nincs kép, hang, led, semmi.Gombokra nem reagál, olyan mintha örökre lemerült volna, de a töltést sem veszi fel. :(

(#6921) msaca01 válasza jan42 (#6920) üzenetére


msaca01
tag

Hát az nemigazán jó ha azt sem tudod mit tettél fel a telóra. Valszeg valami olyat ami nem ehhez a telefonhoz való, de jó lenne tudni mi volt az mert lehet akkor többet tudnánk segíteni.

(#6922) vegyszer válasza jan42 (#6920) üzenetére


vegyszer
addikt

Több izgalmas kínzást is tudsz a recovery alól eszközölni a teló ellen. Ha pl egy boot törlést teszel, az elég gáz eredményt hoz. De pl egy recovery törlés is.
Mit akartál volna azzal az IMG fájllal elérni?
Tehát pl recovery alól szerettél volna recovery-t cserélni, vagy IMG romot telepíteni (amit azért érdekes, mert én recovery alól csak IMG telepítéshez a recovery csere ugrik be)
Rossz esetben a mondjuk 32 MB-os recovery partíciót írtad felül egy majd 1 GB méretű rommal. Ami az erősen nem szerencsés (és bizton nem garanciális) kellemetlenségeg egyike.

Romolgattam, bootloader unlock, custom recovery megvolt, egy img fájlt flasheltem, újraindításra rányomtam a recoveryben, azóta semmi nem történt.
Ezt fejtsd ki bővebben, mit fog án csináltál. Mert ha azt, amit sejtek, akkor ötletem sincs.
:(
Hogy jön egy gondolatba a recovery alól az IMG rom???
:F

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6923) jan42 válasza vegyszer (#6922) üzenetére


jan42
csendes újonc

Batik Recovery alatt telepítettem a LOS15.1-et, aztán letöltöttem a pixel experience 9.0 img romot.
[link]
Nem Redmi 5 Plus készülékem van, hanem csak Redmi 5, gondoltam ezt a fórumot többen olvassák, és hamarabb kapokhatok segítséget.
Az img telepítőre rányomva több választási lehetőséget is dobott a recovery, kb. 4-5 volt, sorban, mindegyiket flasheltem.

(#6924) trebrona válasza jan42 (#6923) üzenetére


trebrona
nagyúr

flash it as system image

Ha minden partícióra flash-elted, szvsz annak a telefonnak annyi, legalábbis otthoni környezetben. Ehhez már szakember kell.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#6925) vegyszer válasza jan42 (#6923) üzenetére


vegyszer
addikt

Akkor az történt, amire gondoltam, System helyett (vagyis amellett) boot, recovery, és más partíciókra (amik jelentősen kisebbek) feltoltad a cuccost.
Ugyan én alfabéta vagyok a sima 5-öshöz is, de szerintem a How to flash this ROM leírás nem pont ezt mondta.

Nem mondom azt, hogy menthetetlen, de nem lesz se egyszerű, se könnyű. És valószínűleg otthon célhardver nélkül szinte megoldhatatlan...

Bocsánat, de most bunkó leszek: ezért van a bl zárva, ezért van rajta semmire se jó recovery, hogy a hozzá nem értő userek ne okozzanak túl nagy galibát. Neked sikerült.
"Tudod, ez olyan, mintha csak azért vennél terepjárót, hogy olyan helyen is el tudj akadni, ahol mégkevesebb segítséget kapsz."

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6926) Krigi34


Krigi34
tag

Sziasztok!

Ezen a telefonon be lehet állítani, hogy ha headset van csatlakoztatva akkor csak azon hallatszon a csengőhang?!

(#6927) Blamazs


Blamazs
senior tag

Sziasztok!
Melyik készülék számit most kb a redmi 5 plus utódjának? Lányom szeretne egy olyat mint az enyém, de ugye ezt már nem gyártják. Tudom lehet találni még pár helyen esetleg elfekvő készletet, de kiváncsi lennék mi az utód. Mostanában nem követtem az új készülékeket sajnos.

(#6928) msaca01 válasza Blamazs (#6927) üzenetére


msaca01
tag

Szerintem a redmi note 5

(#6929) Pferi válasza Blamazs (#6927) üzenetére


Pferi
senior tag

Esetleg a Redmi note 6 Pro.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#6930) MPeter87 válasza Blamazs (#6927) üzenetére


MPeter87
őstag

Mostanában jelenik meg elvileg a Redmi 6 Plus. Legalábbis valamelyik gsmarena vagy hasonló oldal szerint, de semmi konkrétat nem találtam róla. Én is arra várok.

(#6931) MPeter87 válasza MPeter87 (#6930) üzenetére


MPeter87
őstag

Nah, ennyit találtam: "Xiaomi Redmi 6 Plus Expected to be launched on Nov 29, 2018"
Viszont, ha igazak a pletykák a spec-ről, semmi értelme nem lesz váltani.. Snapi 625, 3/32GB. 4000mAh..

(#6932) totyak


totyak
aktív tag

Hölgyek, urak!

Nálatok nem csinál olyat néha a telefon, mintha újraindulna? Vagy lehet nem indul újra, csak valahogy nem megfelelően működik. Be van állítva pin kód is, meg ujjlenyomat is. Ha ujjlenyomattal oldom fel a telefont, nem szokott kódot kérni, de mostanában néha azt játssza, hogy mégis kér és nem értem a dolgot. Csak azóta veszem ezt észre, mióta az új miui van fenn.

(#6933) MPeter87


MPeter87
őstag

Nincs valami infó, hogy mikor jön vagy jön-e egyáltalán xiaomi.eu 10-es a telóra?

(#6934) szenesember válasza totyak (#6932) üzenetére


szenesember
aktív tag

Nálam akkor csinálja ezt, ha melóban koszos kézzel próbálom feloldani, és nem ismeri fel az ujjlenyomatomat, de olyankor zizzen is egyet.

Más - Próbálta már valaki a Poco launchert? (Pocophone gyári launcher-e a Xiaomi-tól). Akinek nem tetszik a gyári, érdemes kipróbálni! (Fenn van play-en)
Van alkalmazástár, változtatható az asztal rács mérete, és az alkalmazás ikonokra hosszan nyomva van gyorsmenü.

[ Szerkesztve ]

(#6935) msaca01 válasza MPeter87 (#6933) üzenetére


msaca01
tag

Az eu-s ROM már régen 10-es, csak még 7-es android volt de a mostani frissítéssel érkezett az Oreo-is.

(#6936) MPeter87 válasza msaca01 (#6935) üzenetére


MPeter87
őstag

Jogos, rosszul tettem fel a kérdést. :B
Oreóra gondoltam. Itt nézegetem időnként a listát és itt még 7.1-et mutat. Ezek szerint már van stabil 8.1 is? Ha felrakom a 7.1-est, akkor kapok OTA 8.1-et?

(#6937) msaca01 válasza MPeter87 (#6936) üzenetére


msaca01
tag

Stabil nincs még Oreo csak fejlesztői. De azt nyugodtan felteheted mert ahogy nézem a stabil sem más elég sűrűn jönnek a stabilak is. A fejlesztői teljesen jó az asszony azt használja azért tudom én a magyar ROM-ot nyűzöm.

(#6938) szenesember


szenesember
aktív tag

Miui 10-es frissítés óta jött valakinek rendszeralkalmazás-frissítés? Mert, mióta felraktam (MIUI 10.2 Global), nem jött egy sem. Furcsállom, mert előtte hetente voltak frissítések a gyári app-okra...

(#6939) zolya1973 válasza szenesember (#6938) üzenetére


zolya1973
aktív tag

Jött elég rendesen. Egy pár napja pl a letőltésekre, azt hiszem.

(#6940) zolya1973 válasza szenesember (#6934) üzenetére


zolya1973
aktív tag

Ahogy olvastam, mindjárt kipróbáltam. Nekem tetszik mert pl az ikonok méretén lehet állítani. Az értesítési sávban is nagyobbak lettek a dolgok stb. Csak egy nagy problémám van vele: Mivel én a gesztusvezérlést használom ott már vannak problémák. Mivel a menüt alulról felfele tudod előhúzni így már törli az alkalmazás váltót. Nem lehet őket bezárni.

(#6941) MPeter87 válasza msaca01 (#6937) üzenetére


MPeter87
őstag

Most akartam felrakni, de unlock-nál azt írja, hogy 720 óra múlva próbáljam újra. Már vagy fél éve megcsináltam ezt a procedúrát, de úgy néz ki, nem vették az infót... :W

(#6942) totyak válasza szenesember (#6934) üzenetére


totyak
aktív tag

Ha rosszul érzékeli, nálam is zizzen, de utána sem kér pin kódot, csak újra leujjlenyomatozom rendesen és felold.

(#6943) keszo


keszo
őstag

Üdv
A telefonon be van állítva egy google fiók, hogy tudok belőle kijelentkezni? -sehogy nem találom-
Köszönöm előre is a segítséget.

Attila

(#6944) trebrona válasza keszo (#6943) üzenetére


trebrona
nagyúr

Fiókok/kiválasztott Google fiók törlése.
Nem törli a fiókot, csak leválasztja.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#6945) keszo válasza trebrona (#6944) üzenetére


keszo
őstag

Köszönöm
ezt megtaláltam csak nem mertem rányomni mert azt hittem az egészfiókot kukázza, de ezek szerint csak a készülékről :R :R

Attila

(#6946) stellaz válasza totyak (#6932) üzenetére


stellaz
addikt

Nálam is sokszor kér az 10-es frissítés óta jelszót.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#6947) Efreet


Efreet
senior tag

Ha már előjött a gesztusvezérlés, rákérdezek újra, mert nem jöttem rá azóta se - ha be van állítva a gesztusvezérlés (és így nincsenek alul gombok) hogy lehet a tüskével rögzített appot kioldani és átváltani onnan bármi másra?

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#6948) szenesember válasza zolya1973 (#6939) üzenetére


szenesember
aktív tag

Az gáz! Akkor nálam van a hiba. És szoftverfrissítés is volt azóta? Vagy még mindig a 10.0.2.0 - s verzió a legújabb, ami OTA-n jött?

#6940 - Az fura, mert nálam gesztusvezérléssel tökéletesen működik. Próbáld ki/be kapcsolni a funkciót, és újratelepíteni az app-ot!

(#6949) zolya1973 válasza szenesember (#6948) üzenetére


zolya1973
aktív tag

Rendszerfrissítés jött több is. Az biztos. Viszont nekem is az a 10.0.2 van. Még augusztusi biztonságival.

(#6950) szenesember válasza zolya1973 (#6949) üzenetére


szenesember
aktív tag

Ezek szerint nálam OTA-n semmi sem akar jönni :(((
Mit kell ilyenkor csinálni? "Jelenlegi verzió újratelepítése"?
Nem OTA-n frissítettem, hanem file-ból. Ez lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.