Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) davenport válasza Narancs (#250) üzenetére


davenport
aktív tag

Ez jól hangzik, köszönöm az infókat.

No money, no honey.

(#252) Charliecsoki


Charliecsoki
újonc

Sziasztok!
Csütörtökön rendeltük Smartshopon,péntekre meg is jött renben.(Kelet-Magyarországra).
3/32 global versiont rendeltünk, ezt is kaptuk.Hiánytalanul, sérülésmentesen, gyorsan megjött tehát.
Viszont...
A SIM tálcát nagyon nehezen sikerült kinyitni.(Lehet, hogy mi bénáztunk, de gondolom könnyen ki kellene nyílnia a tű segítségével)
Többször előfordul, hogy nem jelez hívást a telefon, amikor hívjuk.Nem cseng és nem is jelzi,
hogy hívás történt.(ugyanabból a szobából hívjuk, ahol a 4x is van, de semmi reakció sokszor).
Máskor csörög ugyan, de meglepően hosszú idő telik el addig a hívás indításától.
Olyan is van, hogy egyből kicseng, ahogyan kellene.(hagyományos készülékekről történő hívás esetén
egyből kicseng,Lenovo okostelókról történő hívásoknál szokott vacakolni,-lehet-e összefüggés, v totál hülye
felvetés?)
Vmi beállítási probléma lehet, v. küldjük vissza?-Legszívesebben ezt tenném.
Ezeket az "apróságokat" leszámítva egyébként jó a készülék.
Előre is köszi a választ.

(#253) Franklin válasza Charliecsoki (#252) üzenetére


Franklin
addikt

A SIM kártya tartó nekem is nehezen nyílik, izomból kell benyomni a tűt, hogy kipattanjon. De szerintem ez inkább pozitívum, mert nem fog véletlenül kiesni.

Az, hogy nem jelzi a hívást, az nem normális dolog. Ki kellene próbálni másik SIM kártyával is, akkor esetleg kiderülne, hogy azzal van-e gond vagy a telefonnal. Esetleg átállítani 2G-re, 3G-re, hogy változik-e valami.

Én egyébként nem vettem észre, hogy lemaradtam volna hívásról, bár nekem meg azt csinálja, hogy már csörög a telefon, de a képernyő fekete, majd 2-3 mp múlva "felébred" és akkor már mutatja a hívót.

(#254) Narancs válasza Franklin (#253) üzenetére


Narancs
őstag

"bár nekem meg azt csinálja, hogy már csörög a telefon, de a képernyő fekete, majd 2-3 mp múlva "felébred" és akkor már mutatja a hívót."

Ezt másoknak is csinálja? Engem ez nagyon zavarna, nem venném meg, ha ez általános.

Beauty is pain

(#255) Charliecsoki válasza Franklin (#253) üzenetére


Charliecsoki
újonc

Köszönöm a válaszodat, kibróbáljuk az általad javasoltakat.

(#256) zodo


zodo
nagyúr

Lehetséges 4X vásárlás előtt kérdezném hogy nagy átlagban a korábbi 2/16 vs 3/32 + B20 közt a kb 13k többlet költség mellett van más egyéb is amiben eltérnek?

Pl. Tudom hogy hamarosan lesz Fekete színben 3/32 + B20 -as az Eustock-on 50k-t de Smartshop-ban 2/16 B20 nélküli 37k

Tehát ha nincs szükségem B20-ra és nem játszok akkor a Smartshop-ban is megvehetném?
(jelenleg ugyan nincs fekete színben)

(#257) Örni válasza zodo (#256) üzenetére


Örni
senior tag

Az nem semmi, annyiba kerül mint a 4A. Kár, hogy nincs feketében...

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#258) Franklin válasza zodo (#256) üzenetére


Franklin
addikt

Szerintem jól jársz a 2/16-tal is. Abban is 4100-es akksi van?

(#259) zodo válasza Örni (#257) üzenetére


zodo
nagyúr

Nem tudom lesz-e még, tegnap előtt néztem akkor még volt belőle.
Amúgy épp ezért is kérdeztem mert mostanában kezdtem csak nézelődni e telefonok közt így nem vagyok tisztában a kiadások és azok közti árrésekről.
Korábbi hozzászólásokból kiderült hogy Global Rom-os, többi mint nagyobb tárhely/ram/B20 nem érdekel.
Magáról az üzletről nem tudok sokat és a szervizükről.

(#258) Franklin

Igen. Nagyjából ugyanazok a főbb paraméterei mint a sima 4-nek.

(#260) Franklin válasza zodo (#259) üzenetére


Franklin
addikt

Akkor szerintem vedd meg, ennyi pénzért nemigen fogsz jobbat találni.

A 4100-es akksi nagyon brutál, nekem 3 napig lazán bírja folyamatos net/wifi kapcsolattal, igaz nulla játékkal.

Én is a Smartshopban vettem a 3/32-es, B20-as verziót, korrektnek tűntek.

(#261) Örni


Örni
senior tag

Baromi jó ár érte. Ha fekete lenne már venném is... Hosszabb távon azért jobban megéri a 3Gb ram, én 2-3 évre szoktam telefont venni.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#262) zodo válasza Franklin (#260) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi az infót.
Max jövő hónapban aktuális, feltéve ha lesz fekete ismét.
Arany színű van most készleten ami jó mert két készülék kellene (páromnak is) de magamnak csak vég esetén.

#261 Örni

Ma 16 óra előtt szerkesztették utoljára az adatlapját, gondolom előtte fogyhatott el.
Nekem első Android telefonom lenne Lumia 520 után (512 ram) így nem tudom meddig lehet elegendő a 2/16 de talán játék nélkül kihúzhatja pár évig.
Viszont más is a 3/32 -t ajánlotta a jövőre nézve csak soknak vélem emiatt a +12-13k felárat.
Ha más nem akkor marad az utóbbi verzió eustock-ról.

[ Szerkesztve ]

(#263) Örni válasza zodo (#262) üzenetére


Örni
senior tag

Ahogy a mostani programok optimalizálatlanságát nézem, kelleni fog az a 3Gb... :) no meg ez a matt fekete nekem szerelem első látásra!

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#264) -sanci-


-sanci-
csendes tag

Ígértem egy visszajelzést, a gariban cserélt telkó már teljesen jó, eddig kutya baja. Asszonypajti örül :)

(#265) Örni válasza -sanci- (#264) üzenetére


Örni
senior tag

Simán kicserélték?

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#266) Örni


Örni
senior tag

Smartshopnál most 47790 Ft, kíváncsi leszek eustockos árra.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#267) davenport válasza Örni (#266) üzenetére


davenport
aktív tag

Facen 50.000-re írták.

No money, no honey.

(#268) vince válasza Örni (#266) üzenetére


vince
őstag

49.900 lesz, szerepelt már itt is többször az ár :)

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#269) Örni válasza vince (#268) üzenetére


Örni
senior tag

Jól tudom mennyit mondtak, de eddig mindig olcsóbbak voltak mint a konkurencia :)

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#270) zodo válasza -sanci- (#264) üzenetére


zodo
nagyúr

Szabad tudni te hol vásároltál és mennyi idő volt a szervizes csere időtartama?

(#271) Telda válasza Örni (#266) üzenetére


Telda
addikt

Ez a smartshop megbízható hely garancia szempontjából is?
Mert ennyiért igazán jó vétel ez a telefon, csak én most hallottam először erről a helyről, az eustock viszont már nálam és az ismeretségi körömben is többször is bizonyított.

(#272) borsodika válasza Telda (#271) üzenetére


borsodika
őstag

Én pontosan ezért maradnék az eu stock-nál mint ahogy írod is. Ők már bizonyítottak.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#273) Franklin válasza Telda (#271) üzenetére


Franklin
addikt

A Smartshopnak van budapesti üzlete, be tudsz menni asztalt verni, ha valami nem oké ;]

(#274) vince válasza Örni (#269) üzenetére


vince
őstag

ok, ez nem volt világos :D Arra tippelek, hogy itt most nem mennek a konkurencia alá, de ne legyen igazam ;)

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#275) -sanci-


-sanci-
csendes tag

Mindenkinek egyszerre válaszolva:
A Smartshoptól vettem május elején 1 hét múlva visszavittem, mert gáz volt az akku kezelés/illetve befagyott ilyenkor az eszköz. Nem derült ki számomra, hogy szoftveres vagy harvderes a probléma, más tipusú xiaomiál bizonyos miui verziónál mások is panaszkodtak hasonló fagyásra, miután utána olvastam) Csináltam 2 screenshootot, elmentettem a galériába, s leadtam a szervízbe. Már akkor megbeszéltük, hogy újat szeretnék, nem kérném a javítást. Nem kötekedtek, 1 hét múlva megvolt az új bontatlan készülék. Szóval rendesek voltak, gari újra ketyeg.
Egyébként megemlítették, hogy nem nagyon volt még náluk szervízre leadott Xiaomi, pedig viszik mint a cukrot.
Az asszony már a tokon pörög, kikészít vele :))

(#276) Franklin válasza -sanci- (#275) üzenetére


Franklin
addikt

Én innen vettem tokot, van csajos színben is, piros, rózsassín, arany: [link]

(#277) -sanci- válasza Franklin (#276) üzenetére


-sanci-
csendes tag

Köszi, ilyesmi már úton van aliról+üveg is, de valami flippes is lesz majd.

(#278) mikej95


mikej95
aktív tag

Az a legnagyobb baj a 4X modellekkel, hogy 8.2-es Global ROM-mal jönnek (több változat van, a készlet erejéig utána csak kínai vagy főzött lesz), miközben a Xiaomi visszavonta a támogatásukat különböző néha előforduló bugok miatt (akku idő, processzormagok indokolatlan altatása, hívással is gond lehet). Először néztem is amikor átnéztem a telefont, hogy eredeti-e, mivel minden rendben volt (Antutu pontszám, az OS, különböző paraméterek, kinézet, stb), de a hivatalos honlapon nem volt global ROM a telefonhoz, a bootloader viszont zárva volt.

Persze kis kutatás során találtam nem egy topicot Xiaomi fórumán ahol a linkeket cserélték az emberek. Mint kiderült a honlapról leszedték a ROM-okat, de a szervereken fenn hagyták őket és az elérésüket sem tiltották le. :DDD Reméljük hamar megoldódik a dolog és újra lesz stabil MIUI ezekre a masinákra.

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#279) borsodika válasza mikej95 (#278) üzenetére


borsodika
őstag

Van fastbootos global romhoz linked? Jó a dev is.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#280) zolda


zolda
tag

sziasztok!
xiaomi.eu-s multi ROM-ot (stable vagy weekly) használ valaki? milyenek a tapasztalatok?
üdv

(#281) borsodika válasza zolda (#280) üzenetére


borsodika
őstag

Én 7.4.27-es dev romjukat használom. Hát.. nem vagyok tőle elragadtatva.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#282) zolda


zolda
tag

az nem túl bíztató... jelenleg még china stable van rajta, és gondoltam, jöhetne vmi multilanguage. egyébként mivel van gond? akkuidő, újraindulások, kamera?

(#283) borsodika válasza zolda (#282) üzenetére


borsodika
őstag

Most ezt fogom feltenni. A xiaomi eu-s laggol, lassú, eldobálja a hálózatot.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#284) zolda


zolda
tag

ok, köszi szépen! xiaomi.eu akkor elvetve, de a global-lal azért megvárom a tapasztalataidat :)

(#285) Telda


Telda
addikt

Eustockon a várható beérkezés 2017.05.24 49.900Ft-os áron.

[ Szerkesztve ]

(#286) Yellow73_a


Yellow73_a
tag

Erősen vajúdom, hogy a Redmi 4X, vagy a Redmi 4A Pro.
A helyzet az, hogy jelenlegi igényeimnek a 4A Pro (2/32GB, Snapdragon 425) is bőven megfelelne, de vonzó a szebb kinézetű fém ház, a nagyobb RAM (3GB), a némileg jobb processzor (Snapdragon 435), és a nagyobb akku kapacitás (4100 mAh vs 3120 mAh)
Kérdés, hogy megér-e ez a hardver-többlet a 13eFt ártöbbletet.
Jelenleg egy LG Spiritem van (Snapdragon 410; 1/8GB memória), szóval mindkéte Xiaomi nagy előrelépés lenne.
Az X mellett szól(hat) még az is, hogy nem szeretném egyhamar lecserélni a telefont, a 3GB RAM talán időtállóbbá teszi az X-et.
A 4A Pro mellett pedig az ára szól (EUStockon 37eFt, Smartshopon 33eFt)
Gondolom, mindkettőn ugyanaz a MIUI van, a hardver nem különbözik nagyon, vagyis felhasználói szempontból nem lenne nagy különbség. Vagy igen?

(#287) Akee92 válasza Yellow73_a (#286) üzenetére


Akee92
tag

Énis pontosan ugyanebben a helyzetben vagyok. :D Szintúgy LG Spirit 4G LTE-t váltanék Xiaomira és a Redmi 4A Pro valamint a 4X közt hezitálok... :) A 4X nekem is szimpatikusabb a fém készülékház és a combosabb hardver miatt. Viszont ahogy te is mondod az a 37 eFt-os ár fene mód csábító. Ettől függetlenülén valószínűleg maradok a 4X-nél mert időtállóbnak tűnik, mivel ugye eleve a SOC is jobb meg a jövőre gondolván a 3gb RAM sem hátrány. :D

(#288) borsodika válasza zolda (#284) üzenetére


borsodika
őstag

Eddig teljesen rendben van. :) A helyedbe gyorsan letölteném amit linkeltem nehogy töröljék a szerverükről.

[ Szerkesztve ]

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#289) kzsolt86 válasza Akee92 (#287) üzenetére


kzsolt86
csendes tag

Úgy tűnik nagyon hasonló szempontok alapján választunk telefont. Én kb. 1 hónappal ezelőtt cseréltem le szintén az LG spiritemet egy redmi 4x-re :D.
Ha az ember nem akar hardverigényes játékokat futtatni, hanem egyszerű hétköznapi dolgokra használja, akkor biztosan elég lesz még egy jódarabig a 4A hardvere is szerintem. Nekem igazából a 4A kinézete nem nagyon jött be és ezenkívül a nagyobb akksi, több RAM nekem megérte ezt a felárat. De ez persze pénztárca függő is, ha belefér a keretbe, akkor szerintem megér ennyit pluszban.

(#290) Yellow73_a válasza kzsolt86 (#289) üzenetére


Yellow73_a
tag

Az LG Spirit GPS vevője nálatok is sz@rakodott? Eleinte tök jó volt, ma már teljesen használhatatlan, nem is talál jelet.
Remélem, ilyen gondom nem lesz a Xiaomival.
Én is inkább hajlok az X felé az időtállósága miatt, legalább 2-3 évig nem tervezek telefont cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#291) Csapoati válasza Yellow73_a (#286) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Szerintem megéri a +13 ezret a 4X. A 4A is jó, de azért van különbség. A hardver eléggé különbözik, hiába tűnik az elnevezés alapján (425 vs 435) kicsinek a különbség. A 425 ugyanis négymagos, a 435 meg 8 (ugyanolyan magokból áll, mint a 425). Nyilván ami csak egy szálat terhel, az nem fog jobban futni. Ja, a GPU is erősebb a 435-ben, tehát játékhoz mindenképp inkább a 4X ajánlott. A fényképezője is jóval jobb.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#292) Yellow73_a válasza Csapoati (#291) üzenetére


Yellow73_a
tag

Köszi.
Pont a játék az, ami hidegen hagy. Bármilyen meglepő, elsősorban telefonálásra használom a telefont. A második legfontosabb a GPS, mert azzal navigálok (Sygic vagy Here WeGo programokkal), illetve túrázok a Locus Mappel. Ezeken kívül Viber, Messenger, facebook, némi böngészés, meg egy-két egyszerű app.
Ezekhez szerintem nem kell nagy erőmű, se komoly GPU.
A 3GB RAM a 2 helyett inkább tetszik.
Meg a jobb fényképező is segíthet abban, hogy elszakadjak egy kicsit a fényképezőgépemtől, és többet fotózzak telefonnal.
És persze a fém ház minőségibb érzést kelt, valamint az akkuja nagyobb. Ezek miatt hajlik a mérleg nyelve az X felé.

(#293) Örni válasza Yellow73_a (#286) üzenetére


Örni
senior tag

Én reggel rendeltem meg a 4X-et Smartshopból, sokáig szemeztem a 4A-val, de végül a fém ház, a 3Gb ram és a videós képességek egyértelműen meggyőztek. A 4A videó közbeni hangfelvétele elég gyatra... 47780-ért jó vétel.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#294) mikej95 válasza borsodika (#283) üzenetére


mikej95
aktív tag

Ahogy elnézem hülyeséget írtam és az általad linkelt ROM egy régebbi változatát varázsolták fel valahogy, zárt bootloader mellett. Stabilnak stabil a ROM, de nem igazi global, mert az nincs.

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#295) borsodika válasza mikej95 (#294) üzenetére


borsodika
őstag

Már, hogy a viharba ne lenne gyári. Szerinted a hivatalos xiaomi szerverről mit lehet letölteni? :)

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#296) Yellow73_a


Yellow73_a
tag

Megérkezett az EUStockba!

(#297) Vory válasza Yellow73_a (#296) üzenetére


Vory
csendes újonc

Vajon lesz arany színben is?

(#298) Telda válasza Vory (#297) üzenetére


Telda
addikt

(#299) Vory válasza Vory (#297) üzenetére


Vory
csendes újonc

Közben válaszolok is rá :) Egy pár perce írtam nekik emailt és már válaszoltak is. Ezt írták: " Várhatóan 2 hét múlva érkezik arany színben a készülékből raktárra"

(#300) dontpanic


dontpanic
tag

Sziasztok.
Szerintetek a Redmi 3pro-hoz képest a Redmi 4x a felhasználó számára is jelenthet érezhető előrelépést?
Tetszik nagyon a telefon és gondolkozok rajta, hogy lecserélem. Az R3PRO-t is nagyon jó és szerethető készüléknek tartom, tetszene a frissebb android, és egy minimálisan szebb dizájn (bár ez relatív), na meg egy kis változatosság, de a CPU+GPU páros miatt nem vagyok benne biztos.
Snapdragon 616 + Adreno 405 + Android 5 (R3PRO)
vs
Snapdragon 435 + Adreno 505 + Android 6 (R4X)

Ram + akksi + egyéb extrák elvileg ugyanaz, ha jól néztem.

Szerintetek? Esetleg aki már használta mindkettőt és megosztaná a tapasztalatokat azt megköszönném :)
Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.