Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) <Adamsky> válasza XtremLor (#15) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Az ac-s wifi nekem lehet hiányozna. A SoC elvileg támogatja, de gondolom, hogy ne kannibalizálja a drágább készülékeket, ezt kihagyták belőle. A 3/32- es B20-on azért még elgondolkozom... :)
Ja, az infra gondolom nem tanítható (vagyis csak "adó" van benne), ugye?

(#52) Silenzio válasza perge666 (#23) üzenetére


Silenzio
addikt

Nekem Note 3 SE-m volt, de max 2 napot bírt max 5-6 óra SOT-vel. Másoknak megvolt a 7-8, meg a 3 nap. Nálam nem. Játék szinte 0. GPS off, csak Messenger, Viber és böngészés. No meg Spotify rendszeresen. Napi 1 vagy 2 óra.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#53) Graphics válasza Silenzio (#52) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem a SOT méri azt ,hogy meddig bírja a telefon, az a kijelzőidőt méri.

Az a baj ezt a két dolgot, hogy üzemidő és hogy kijelzőidő hajlamosak összemosni , pedig nem összemérhető.

Rengeteg dologtól függ: térerő pl.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#54) kovy79


kovy79
őstag

B20 nélkül én már biztosan nem vennék telefont.

"...viszont a 3-ról, vagy a még régebbi Redmikről már inkább erre érdemes átállni."
Miért váltana valaki erre egy 3S Prime-ról?

(#48) Kampó, no igen, kicsit túl lett ez a számozás már tolva. :)

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#55) Graphics válasza kovy79 (#54) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

"3-ról": Az meg Snap616-os volt, régebbiek meg a Redmi 2-esek Snap 410-zel.

Nem a 3S-t írta.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#56) Csapoati válasza Graphics (#55) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Pontosan, a "3 és régebbi Redmik"-ben nincs benne a 3S és a 3 Pro sem.

B20-hoz meg nem véletlen írtam, hogy pesti vodások vagyunk.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#57) kovy79 válasza Csapoati (#56) üzenetére


kovy79
őstag

Az én olvasatomban benne van, de ezen nem veszünk össze, érthető a te álláspontod is. ;)
(#55) Duliee, :R

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#58) Svejk41 válasza Graphics (#55) üzenetére


Svejk41
csendes tag

Azért, mert a barátnőm elkunyerálta a 3s-emet... :F

Bocs, " kovy79 (#54) üzenetére akartam küldeni a választ! :))

[ Szerkesztve ]

(#59) Csapoati válasza kovy79 (#57) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Azért nem is gondoltam, hogy valaki másképp érti, mint ahogy én szántam, mert a 3S és a 3 Pro is hónapokkal később jelent meg a 3-nál. De ezen valóban nem fogunk összeveszni. :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#60) Chaser válasza Svejk41 (#58) üzenetére


Chaser
titán

nőkkel csak a baj van ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#61) Baltazár123


Baltazár123
senior tag

A 147 dollár és nincs járulékos költsége gondolom úgy történt, hogy átcsúszott a vámon. Egyébként akkor is van vámfizetési kötelezettség, ha így történt, elméletben. A gyakorlatban gondolom nem sokan fizetik meg a vámot és áfát ilyen esetben utólag.

(#62) Örni válasza Baltazár123 (#61) üzenetére


Örni
senior tag

Aztán fékez is a fekete Volga a ház előtt :D Sok minden átcsúszik szerencsére.

Ma is látok 113-ért 2/16-ost Aliexpressen, ráadásul global verziót ír rá.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#63) Graphics válasza Baltazár123 (#61) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Vannak EU-s lerakatok is.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#64) Csapoati válasza Baltazár123 (#61) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nem vagyok szakértő, de ha van is kötelezettség, annak nem hiszem, hogy nekem kéne utánajárni. Az SZJA-t sem nekem kell utólag befizetni. :D
Aztán lehet, hogy totál hülyeség amit mondtam, ez esetben elnézést.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#65) Chaser válasza Csapoati (#64) üzenetére


Chaser
titán

sajnos nem ment fel a törvény/jogszabály hatálya megszegésének következménye alól annak nem-ismerete
ki van ez találva ( :
ha az szja bevallásod hibás, és a munkáltatód hibázott, akkor neki kell - de ezt szereti a munkáltató ráverni az alkalmazottjára -, amennyiben te csináltad neked, ha könyvelő csinálta de nem volt szerződésben felelősség vállalás, megint csak neked

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#66) Baltazár123 válasza Csapoati (#64) üzenetére


Baltazár123
senior tag

Nem akarom túlgondolkodni ezt a dolgot, de ez így van. A vám és áfa fizetés kötelezettség független attól, hogy éppen átcsúszott-e a vámon vagy nem. Arról nem is beszélve, hogy nekem eddig talán 2 csomagom jött, amin nem $5 meg ajándék lett volna feltüntetve az aliról és nem az én kérésemre. Ezt a standard arrafelé :) Mondjuk értékesebb dolgot még nem rendeltem tőlük, csak kiegészítőket telefonhoz, usb wifi-t meg ilyen apróságokat. Az is biztos, hogy a NAV is tudja ezt és nem mindig a kiírt összeget veszi figyelembe.

Azért írtam csak, hogy amikor valaki annak örül, hogy átcsúszott a vámon, akkor jó ha tudja, hogy szabályosan neki akkor is meg kéne utólag fizetnie a vámot meg áfát. Nyilván a gyakorlatban elenyésző lehet azok száma, akik ezt meg is teszik, de ez egy másik kérdés. A pontos tájékoztatás érdekében ez hozzátartozik azért.

(#67) Degeczi válasza Baltazár123 (#61) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Vám ezekre nincsen (amúgyis elhanyagolható, pár % lenne), a világrekorder 27% áfánk az igazi baj, +még az eljárási díj, amivel egy ilyen telefonnál nagyjából +30% körüli többletköltséget lehet számolni (ráadásul nem a nettó készülékárra, hanem a szállítási díjjal együtt értett végösszegre)
Természetesen az is teljesen mindegy, mekkora érték van ráírva a csomagra (vagy az "ajándék" megjelölés, ami semmit nem jelent - már csak azért sem, mert az is áfaköteles...), nem az a vámolás-áfafizetés alapja. Tőled kérnek adatszolgáltatást, banki kivonatot. Persze lehet hamisítani azt is, de pár ezer Ft-ért aligha vállalja föl bárki is, hiszen az már bűncselekmény kategória.

Amikor közvetlenül Kínából érkezik, lényegében teljesen biztos, 99%, h megfogják, mert átvilágítják a beérkező csomagokat, és kimondottan telefonokra, táblagépekre utaznak, mert azoknál teljesen biztos az áfakötelezettség (ami 22 EUR fölött él, ezek pedig típustól függetlenül biztosan alaposan átlépik)

Trükk leginkább azzal szokott lenni, h nem közvetlenül ide küldi az eladó, hanem egy lazább ellenőrzésű másik EU-s országba (pl. Franciaország, de még egy darabig akár UK is), ahol szinte biztosan átcsúszik, utána pedig már EU-n belüli csomagként ide is probléma nélkül megérkezik.
De ezt előre tisztázni kell az eladóval, mert egyáltalán nem általános ez a mód, enékül pedig lehet készülni a sarcolásra.

[ Szerkesztve ]

(#68) kovy79 válasza Degeczi (#67) üzenetére


kovy79
őstag

Anélkül, hogy a becsületes felhasználót játszanám, megjegyezném, hogy nem sarc, hanem védővám (+ugye ÁFA) a becsületes neve (előbbinek nem kicsit negatív a felhangja, mivel háborúk, megszállások esetén használatos)! ;)
Nem politizálni akarok, egész Európában így hívják és a célja -nagyon helyesen- a belső piac védelme.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#69) macilaci78 válasza South Velen (#42) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A nagyobb felbontás természetesen több számítási teljesítményt kíván, fogyasztása is magasabb és megvallom az őszintét, az én szememben használat szempontjából a Xiaomi Redmi 3 és az iPhone 6S felbontása ugyanaz, semmilyen gyakorlati előnyét nem látom a nagyobb felbontásnak.
A színek élénkebbek? LOL, olyan munkám van, ahol pont leszarom, hogy egy adott kép mit mutat. Milyen szögből, milyen és mennyi fénnyel megvilágítva, milyen kamerával van fotózva, milyen beállításokkal és hogy ezt milyen kijelzőn nézed meg...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#70) qantum válasza kovy79 (#68) üzenetére


qantum
senior tag

Például egy telefon esetében melyik belső piacot védik,hány országban gyártanak telefont?

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#71) Donki Hóte válasza qantum (#70) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Most nem tudom, de egy-két éve nálunk is biztosan gyártottak mobiltelefont.

Ha a Flextronics-nak van ilyen megrendelése, akkor lehet, hogy most is gyártanak nálunk mobilt :)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#72) kovy79 válasza qantum (#70) üzenetére


kovy79
őstag

Ez jelen esetben (gazdasági szempontból) teljesen irreleváns...
Azt kell nézni, hogy hol képződik haszon a termék előállításából.
Pl. japán autógyárak is legfőképpen ezért létesítettek gyárakat az EU-ban, pedig itt aztán volt/van autógyártás.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#73) South Velen válasza macilaci78 (#69) üzenetére


South Velen
addikt

Így van, több számítási teljesítményt kíván, ennek ellenére a Snapdragon 625 miatt a 4 Prime lealázza még a 4X-et is...üzemidőben és gyorsaságban is...én erről beszéltem, hiába van a Prime-ban FullHD panel...

LOL, olyan munkám van, ahol pont leszarom, hogy egy adott kép mit mutat.

Hogy szóhasználatoddal éljek, korrektor Úr, pont leszarom, hogy neked milyen munkád van, vagy hogy TE mit vársz el egy kijelzőtől. Egyszerűen bárki, azaz bárki megmondja (rajtad kívül), hogy egyszerűen sokkkkal jobb ránézni a Redmi 4 Prime kijelzőjére, mint a 3-éra (HD), páromnak 3 van a HD panellel, szóval elég sokat látom mindkettőt. Ennek nem csak a felbontás különbség az oka, hanem hogy sokkal minőségibbek a panel egyéb tényezői is.

[ Szerkesztve ]

(#74) Chaser válasza qantum (#70) üzenetére


Chaser
titán

mindig az adott országét, lényegtelen gyártunk-e telefont, a lényeg másik ország profitál abból ha idehozza a termékét, és akkor nyilván járuljon hozzá a gazdasághoz aki megveszi
szerk: szélsőséges esetben ha innen nem megy ki semmi, de befele jön ingyen járulékokkal, a küldő országnak kánaán, a befogadónak x idő után csőd - feltételezve, hogy sok terméknél így van -

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75) qantum válasza kovy79 (#72) üzenetére


qantum
senior tag

Telefonról beszélek, egyszerű fiskális oka van, mert nincs mit védeni.

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#76) Chaser válasza qantum (#75) üzenetére


Chaser
titán

pereld be az államot, de tényleg
mindet ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77) galuska95


galuska95
aktív tag

Sziasztok, van ezzel a telóval valkinek hosszabb távú tapasztalata (több mint 2-3nap :) )?
redmi 4A-val szemezgettem de aztán megláttam ezt és még pont belefér a keretbe, a prime már kicsúszik sajna. Van valami hibája? face, messenger, netezés, email lenne a fő használat.
Megköszönném ha valaki prá sorba leírná az élményeit:)
köszi!

(#78) kovy79 válasza qantum (#75) üzenetére


kovy79
őstag

Oké, akkor sanszos, hogy többet tudsz a témában, mint sokezer közgazdász (köztük pár Nobel-díjas)...
Ha mégsem, ajánlom a gazdasági alapismeretek középiskolás tankönyveket.
Esetleg könnyen érthetően: [link] [link] [link]
És igen, tudom, hogy a cikkhez tartozó esetben szerinted nincs mit védeni ("csak párszáz" mobiltechnológiát fejlesztő/gyártó európai céget), de akkor a te logikád szerint belsőpiaci új belépőknek esélye sem lenne, mivel elkönyvelted, hogy mi a jelenlegi helyzet. Vagy ha megjelenne/megszűnne egy új európai gyártó cég, akkor minden esetben összeültetnéd az európai gazdasági vezetőket? Többet látnák egymást, mint a családtagjaikat...

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#79) Degeczi válasza kovy79 (#78) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Lehet erről sokáig csűrni a szót, de mégegyszer: mobiltelefonokra pont nincsen vám!
Forgalmi adót, +eljárási díjat vágnak rá, ha megfogják.

(#80) galuska95 válasza Degeczi (#79) üzenetére


galuska95
aktív tag

150,1eurótól van vám és áfa is.
https://www.posta.hu/vam

(#81) Csapoati válasza galuska95 (#77) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Azóta is megvan a telefon a barátnőmnek (most már 3 hete). Mire vagy kíváncsi? Semmiféle hibajelenséget nem tapasztaltunk, de ha bármi is lesz, megírom itt.

A vámos témákat légyszi mellőzzük itt. Egyrészt van ennek topikja, másrészt 1-2 off még oké, de most már jó ideje ezen megy a diskurzus.
:R

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#82) galuska95 válasza Csapoati (#81) üzenetére


galuska95
aktív tag

a vámos téma ennyi részemről:)
memóriakezelés belakva milyen? akadások voltak-e vagy bármi féle hiba :) tualjdonképpen csak enyni, ja meg hogy ezt vennétek-e még egyszer ha most kéne telefon?

[ Szerkesztve ]

(#83) Degeczi válasza galuska95 (#80) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Remélhetőleg utoljára: mobiltelefonokra nincsen vám (0%)

(#84) kovy79 válasza Degeczi (#79) üzenetére


kovy79
őstag

Ez a védővám és gazdasági téma iránt szintén irreleváns.
Egyébként igazad van, nincs mobiltelefonokra vám, csak import ÁFA.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#85) Csapoati válasza galuska95 (#82) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Egyértelműen, az asszony odavan érte. Akadás, fagyás nem volt eddig, pedig 4 oldalnyi app van rajta.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#86) matger válasza Csapoati (#85) üzenetére


matger
csendes tag

A 2 gigás verzió ez? Vagy a 3as?
Köszi előre is a választ!

(#87) galuska95 válasza Csapoati (#85) üzenetére


galuska95
aktív tag

szuper, köszönöm!
a vámos témához mostmár tényleg utoljára szólva: ezt ne mtudtam, egész korrekt de az ÁFA-t is elhagyhatnák :DDD (jó tudom az nem az EU ügye)

(#88) matger válasza matger (#86) üzenetére


matger
csendes tag

ja, te írtad a cikket...sorry, :D
akkor nem skérdeztem semmit

Jó hír, hogy jó a teló ;)

(#89) Csapoati válasza matger (#88) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nagyon jó, de tényleg, ha bármi hiba előjön, leírom, mert nem reklámozni akarom őket vagy ilyesmi. :)

galuska95: Hát igen, de ha itthon 50 ezer Ft-ért lesz a telefon, annyi felárat bőven megér az itthoni garancia miatt is.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#90) matger válasza Csapoati (#89) üzenetére


matger
csendes tag

Köszi előre is, nos én teszek egy szerencsét velük (már megrendeltem):
[link]

[ Szerkesztve ]

(#91) Chaser válasza matger (#90) üzenetére


Chaser
titán

ez gyanúsan olcsó sztem
bár az ászf rész rendben van
kíváncsi vagyok:)

szerk: 41+áfáért érdekes, ha annyiért adják, max 35-ért veszik, de inkább 30-32-ért és ennek sokkal több a kinti ára, nagy discount meg nem 10-20db-os rendeléseknél van, ott jó ha 1$-t adnak

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#92) Örni válasza matger (#90) üzenetére


Örni
senior tag

Ez jó kis ár. Kíváncsi vagyok mennyi idő múlva kapod meg és milyen garival!

Lehet elírták és 2/16-os?

[ Szerkesztve ]

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#93) matger válasza Örni (#92) üzenetére


matger
csendes tag

jó kérdés, meglátjuk, személyes átvétel - helszíni fizetéssel :), majd írok, mi volt.
Amúgy írtak, hogy:

Tájékoztatom, hogy a megrendelt készülékből jelenleg nem tartunk szabad készletet. A rendelési igényt továbbítottuk beszállítónk felé. Amint megkapjuk rá a visszaigazolást, tájékoztatni fogjuk a beérkezés várható időpontjáról.

én ráérek :)

(#94) lac019 válasza matger (#93) üzenetére


lac019
tag

de miért olcsó? mármint 50 környékén lesz a Eustocknál is, nem?

(#95) Örni válasza matger (#93) üzenetére


Örni
senior tag

Ez úgy egy hónapnak tűnik :D

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#96) matger válasza Örni (#95) üzenetére


matger
csendes tag

ja ez kb. mintha én rendelném meg magam kínából.
remélem nem találnak ki más árat, mire megjön.

(#97) lac019


lac019
tag

Vernee Apollo Lite teló 55 környékén esetleg már akkor nem éri meg jobban szerintetek? 4gb ram, full hd, igaz kisebb akku

[ Szerkesztve ]

(#98) matger válasza lac019 (#97) üzenetére


matger
csendes tag

néztem én is, de nekem kijelzőben már az 5" is a még 'eltűröm' kategória, nagyobbat nem akarok, valamint a xiaomi azért kiforrottabb (szerintem), nagyobb a megelégedettség vevői oldalról (nyilván mert régebb óta csinálnak telefonokat)

(#99) Csapoati válasza lac019 (#97) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Más kategória a kettő. Az Apollo Lite egy erős sprinter, infra nélkül, gyengébb kamerával és jóval nagyobb kijelzővel, a Redmi 4X viszont egy gyengébb hosszútávfutó, jobb rendszerrel (MIUI), de kevesebb RAM-mal.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#100) Örni válasza lac019 (#97) üzenetére


Örni
senior tag

Nem rossz a Meizu M5 sem 46900-ért Eustockon.

There's too many men, too many people, making too many problems!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.