Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) valaki_xy


valaki_xy
tag

Ma érkezett meg nekem a Smartshoptól. Bontatlan doboz, Global Version felirat, 8.2.1.0-ás MIUI, B20 támogatás, EU-s töltő. Mikor én rendeltem még 51690 volt, most már 53990.

(#202) kiskakas


kiskakas
senior tag

43e a banggood-on az aranyszinu,sajnos a kuponkod mar nem ervenyes :(
Kód: "redmi4x"

(#203) Graphics válasza kiskakas (#202) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Plusz áfa. :)

Az 56-57 ezer.. Nem nagy buli. ;)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#204) matger válasza kzsolt86 (#134) üzenetére


matger
csendes tag

Na én is átvettem, ugyanez a rendszer verzió, minden fasza eddig.

(#205) Franklin válasza matger (#204) üzenetére


Franklin
addikt

Én is átvettem, ugyanez a verzió, minden király eddig.

B20 lesz még kérdés, de ugye elvileg semmilyen program nem tudja kijelezni, hogy ismeri-e a telefon, vidéken pedig nem járok mostanában.

52-ért, magyar boltból szerintem best buy volt (talán csak az 1 év gariba lehetne belekötni).

(#206) matger válasza Franklin (#205) üzenetére


matger
csendes tag

Szerintem is. Bár nekem még szoknom kell a kijelzőméretet. Az iphone 5s-t tartom kényelmesnek, de asszem nem lesz nehéz megszeretni :)

[ Szerkesztve ]

(#207) valaki_xy


valaki_xy
tag

Olyan problémám lenne, hogy néma módban hiába van bekapcsolva a rezgés, ha értesítés jön, akkor nem rezeg a telefon, csak a LED kezd el villogni. Egyedül híváskor rezeg. Valaki találkozott hasonlóval? Mi lehet a megoldás?

(#208) macssessz válasza macssessz (#190) üzenetére


macssessz
tag

Üdv Guruk!
Megoldódott a menü probléma. Én bénáztam kitartóan. Köszi a segítségeteket.
Kérdés !
Tudtok olyan helyet pesten ahol van kijelző fólia 4X-re 1500 Ft körül és fel is rakják?
Esetleg a más betűket lehet rá telepíteni valahogy? Már rossz a szemem és a vékonyka betűket, számokat nehezen látom. Legalább ébresztőt tudjak állítani szemüveg nélkül, meg éjjel leássam az órát!
Köszi

(#209) Graphics válasza macssessz (#208) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Lehet betűméretet allitani

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#210) jocakat válasza valaki_xy (#201) üzenetére


jocakat
újonc

Sziasztok! Redmi 4X-hez biztos, hogy létezik Global ROM?

A smartshop-os 4x-nél mi a "mi unlock status"? Ennek az ellenőrzésnek van értelme?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#211) valaki_xy válasza jocakat (#210) üzenetére


valaki_xy
tag

Hol lehet megnézni?

(#212) jocakat válasza valaki_xy (#211) üzenetére


jocakat
újonc

így:
"you can check it bootloader status, setting - additional setting - developer option - mi unlock status, if shown locked bootloader that is official rom, but still pre installed.if unlocked it means that is vendor rom or modified rom."

(#213) kzsolt86 válasza jocakat (#212) üzenetére


kzsolt86
csendes tag

Megnéztem. Azt írja zárt.

(#214) jocakat válasza kzsolt86 (#213) üzenetére


jocakat
újonc

Köszönöm!

Azért kérdeztem, mert több helyen olvastam, hogy a Redmi 4x offical global rom-mal még nem jelent meg, csak nem hivatalos tákolmányokkal árulják. Több mi fórumon (plegyik, másik) és a Xiaomi Hungary Fb csoportban is ezt írták.

[ Szerkesztve ]

(#215) valaki_xy válasza jocakat (#214) üzenetére


valaki_xy
tag

Nekem is zárt. Facebook csoportban nekem írták, hogy nincs global rom, de ezt én erősen kétlem. Vagy ha mégis, akkor igen jó "tákolmány" van a telefonomon. (Kivéve a néma módban rezgést, de azt bugnak tekintem, ha lesz időm, akkor csinálok egy gyári visszaállítást, és remélem az megoldja.)

(#216) yanc válasza valaki_xy (#215) üzenetére


yanc
csendes tag

Üdv,

A miui.com fórumok alapján ez is a mókolt rom hibája, csakúgy mint néhány kamera probléma, illetve melegedési gondok.
A készülék nincs is listázva jelenleg a hivatalos rom letöltő oldalon, pedig régebben állítólag kint volt. Valószínüleg készül rá 1 global, valóban sokan azzal is hirdetik, de úgy tűnik hogy ez még nem az.

Üdv.J.

(#217) bolcsodal válasza yanc (#216) üzenetére


bolcsodal
addikt

Szomorú lennék, ha ez tákolt ROM-mal érkezett volna....

De majd ránézek ezekre a hibákra.

They drew first blood....

(#218) bolcsodal válasza bolcsodal (#217) üzenetére


bolcsodal
addikt

Bár úgy néz ki hogy csak a Google Play-t telepítették rá és kész....:)

They drew first blood....

(#219) macssessz


macssessz
tag

Üdv Guruk!
Barátkozom a telóval és egyre jobban tetszik
Tudtok olyan helyet pesten ahol van kijelző fólia 4X-re 1-2 ezer Ft körül és fel is rakják?
Lecserélném a gyári matt fóliát egy sima átlátszóra.

Esetleg tudja valaki, hogy a google billentyűzet alatt hogyan lehet kikapcsolni az érintés rezgését? Már mindenhol kikapcsolgattam a rezgés, és sms írásnál a betűknél még mindig rezeg.
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#220) bolcsodal válasza bolcsodal (#217) üzenetére


bolcsodal
addikt

Ezzel a ROM-mal érkezett:

Fejlesztői beállításokat nem találok így nem tudom, hogy a bootloader zárt-e...

They drew first blood....

(#221) Franklin válasza bolcsodal (#220) üzenetére


Franklin
addikt

Nyomkodd a MIUI verziót.

(#222) yanc válasza bolcsodal (#220) üzenetére


yanc
csendes tag

Érdekes, ezt a 8.2.2.0-t note 4x-hez hozza miui forum és a sima 4X-et nem említi.
Amúgy valóban globalnak tűnik, lehet hogy átportolták már(valamelyest) csak még nem releaselték?

http://en.miui.com/thread-508000-1-1.html

ÜDv. J

[ Szerkesztve ]

(#223) -sanci-


-sanci-
csendes tag

Teló megvan, beköltöztettem az asszonyt. Sajnos van egy gond, belemásztam az akku menübe s megtaláltam:

Tegnap reggel 100%ról indult a nap, moderált használat estére 60%-ra merítette. Majd reggelre 40%ot esett.
Sajnos a telo ezen eseménykor lemegy alfába, gombokra nem reagál, ha megcsörgetem kicsöng, de se kép/se hang. Ez előfordult már többször is, s nem tudtam az okát.
Ez akku gond lehet, volt már valakinek ilyesmi?
Egyébként a telo tetszik, hogy jót is mondjak, ne csak nyafogjak :)

(#224) bolcsodal válasza yanc (#222) üzenetére


bolcsodal
addikt

Hát...az Új Homescreen beállítás ott van...Szal Global ROM-nak tűnik.

They drew first blood....

(#225) berzser67 válasza macssessz (#219) üzenetére


berzser67
tag

Szia! Pont pénteken rendeltem innen:[link].Próbáld egy másik pl:SwiftKey Keyboard

[ Szerkesztve ]

(#226) Graphics válasza macssessz (#219) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mindenhol azért nem :)

BEállítások - További beállítások - Nyelv és bevitel - Google-billentyűzet - Beállítások - Rezgés gombnyomásra

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#227) valaki_xy válasza valaki_xy (#207) üzenetére


valaki_xy
tag

Ez egyedi hiba? Másnak, aki smartshoptól vette?

(#228) Graphics válasza valaki_xy (#227) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A rezgés a hívásokra vonatkozik, az értesítésekhez kapcsolódó jelzéseket külön, alkalmazásonként tudod állítani.

Nem hiba, csak beállítás kérdése.

Beállítások - Értesítések és állapotsor - Alkalmazás értesítések

Itt kikeresed a számodra fontos alkalmazás értesítését, és annyi

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#229) valaki_xy válasza Graphics (#228) üzenetére


valaki_xy
tag

Már megtörtént.

(#230) macssessz válasza Graphics (#226) üzenetére


macssessz
tag

Köszönöm!
Sikerült kikapcsolni az utolsó helyen is a rezgést. :K
Józsi

(#231) macssessz válasza berzser67 (#225) üzenetére


macssessz
tag

Üdv Guruk!
Most rakattam a 4X-re kijelzővédőt a Kampusz GSM-ben 1400 pénzért. A fólia körben 4 mm-el kisebb a kijelzőnél a kijelző kerekített széle miatt, de még további 2-3 mm nem simul a kijelzőre, levegős a széle körben. A srác megtett mindent, középen nincs légbuborék. Vagy a kijelző széle szélesebben domború, vagy az X Protekt fólia nem az igazi. Csak leírtam a tapasztalatot. Ha valaki talál olyan helyet ahol tökéletesen rásimuló fóliát raknak fel, légyszi értesítsen pü-ben is!
Köszi
Józsi

(#232) macssessz válasza -sanci- (#223) üzenetére


macssessz
tag

Akku ügyileg.
A Smart shopból vettem én is. Árvételkor kb.30% volt az akkuban, azzal kibírta az első fél napos ismerkedést és az éjszakát. Másnap reggel töltöttem fel 100-ra, majd szinte állandó nyüstöléssel telepítgetéssel, állítgatással 3 napot ment. Következő töltés után már kevés piszkálással 5 napot ment 2x fél óra navigálással és összesen kb. 40-50 perc beszélgetéssel. Most már állítgatás és telepítés nélkül kb. 40-50 perc beszélgetéssel és 3x 15-20 perc navigálással 5. napja megy. Most 37% az akku.
Fantasztikus, hogy okos telefon ekkora kijelzővel ilyet tud.
És az akku kímélő funkciót még be sem kapcsoltam. Az a következő töltés után lesz. Tán egy hetet is fog menni? :R
Józsi

(#233) Graphics válasza macssessz (#231) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Magyarországon szerintem sehol.

Full Cover fóliát lehet kapni ebay-ról, azzal próbálkozz.

A 2,5D üvegre itthon nem fogsz kapni olyat ami rendesen felmenne. Note 4X-re még az 5"-ra való fólia sem simul a széle felé rendesen. Arra is full cover kell

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#234) -sanci- válasza macssessz (#232) üzenetére


-sanci-
csendes tag

Másik fórumon mások is beszámoltak hasonló élményekről, a miui korábbi verziója esetén. Újrahúztam a telefont, ma még nem fagyott be. Az akku tényleg jól bírja.

(#235) Franklin válasza macssessz (#232) üzenetére


Franklin
addikt

Vasárnap reggel húztam le a töltőről, most hétfő este van és még van benne 45%... imádom az akksiját! :C

(#236) Narancs


Narancs
őstag

Sziasztok!
Tudtok olyan magyar garit adó boltot, ahol tutira B20-szal árulják?
Nézegettem a Smartshop-ot, de nekem nem egyértelmű, hogy lenne B20. A kérdezz-felelet szekcióban a Smartshop azt írja, hogy

,,Igen, a készüléken a Global version szoftver verzió fut, ami annyit jelent, hogy támogatja a nemzetközi, beleértve a hazai B20-as 4G sávot."

Na most tudtommal ez így ebben a formában nem igaz, attól, hogy Global rom van rajta, még nem feltétlenül támogatja a B20-at. Vagy én tévednék?

[ Szerkesztve ]

Beauty is pain

(#237) vince válasza Narancs (#236) üzenetére


vince
őstag

Az EU Stockhoz érkezik ~2 hét múlva.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#238) Franklin válasza Narancs (#236) üzenetére


Franklin
addikt

Én onnan vettem, csak nem tudom megmondani, hogy van-e rajta B20 (Pesten vagyok).

Egyik fórumtárs kipróbálta egy B20 nélküli telefonnal együtt, a Redmi tartotta a 4G-t ott, ahol a másik csak 2G-t, szóval elvileg benne van.

szerk: meg is van a hsz: [link]

[ Szerkesztve ]

(#239) berzser67 válasza macssessz (#231) üzenetére


berzser67
tag

Üdv! Na akkor én is megsz...tam mert én még rendeltem is belőle, még szerencse, hogy csak 1Db.Igaz nekem csak holnap jön meg de biztosan nem lesz jó. :((

(#240) valaki_xy válasza Narancs (#236) üzenetére


valaki_xy
tag

Vidéki Telekomos vagyok, és mindenhol van a Smartshopos Redmivel 4G, ahol a tuti B20-as Lumia 640-nel is volt.

(#241) -sanci- válasza -sanci- (#234) üzenetére


-sanci-
csendes tag

Telót leadtam, gariban cserélik. Még 2x lefagyott: egész éjjelre (ekkor ugyanúgy durván merült az akku, illetve egy telefonhívás után is. Ekkor már semmi plusz app nem volt rajta. Remélem a másikkal már szerencsésebb leszek, majd beszámolok.

(#242) coaly válasza vince (#237) üzenetére


coaly
újonc

:C Lehet tudni mennyibe fog kerülni? :)

(#243) vince válasza coaly (#242) üzenetére


vince
őstag

Bruttó 49.900Ft a várható ár. Info innen.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#244) Degeczi válasza vince (#243) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az gondolom 2/16 verzió

(#245) Narancs válasza Degeczi (#244) üzenetére


Narancs
őstag

,,Fekete színben, 3/32, b20, eu verzió, bruttó 49.900Ft-os áron, ~2 hét múlva várható."
Nekem ezt írta az Eustock ;)

Beauty is pain

(#246) vince válasza Degeczi (#244) üzenetére


vince
őstag

Nem, 3/32-es verzió, fekete színben, b20-szal.

(#245) Narancs
én is a tőle kapott pü-ből idéztem :B

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#247) Örni válasza Narancs (#245) üzenetére


Örni
senior tag

És ezt mikor írták? :) mihez képest 2 hét?

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#248) vince válasza Örni (#247) üzenetére


vince
őstag

Május első hetéhez képest, de csúszás lehet - a Redmi 4A-t először március végére vártuk, végül május 4-n érkezett, de szerintem ez extrém mértékű csúszás volt :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#249) Örni válasza vince (#248) üzenetére


Örni
senior tag

Gondolom a 4A-t azért többen veszik, mint a 4X-et! Nehezebb kielégíteni az igényeket :)

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#250) Narancs válasza Örni (#247) üzenetére


Narancs
őstag

Tegnap ;)

Beauty is pain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.