Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#536) Cunaja


Cunaja
addikt

Sziasztok!
Ígértem egy alap tesztet a Mi Band 5 és Mi Band 4-el.
Szóval szombat délelőtt óta hülyének néz az asszony, mert két órával járkálok a kezemen, két órával alszom és két órával sportolok ( tréner ).
Az utcán is furán néztek rám.
Részletek!
Szombat
Mi Band 4 bal kézen, a Mi Band 5 a jobb kézen.
Mindkét karkötő teljesen ugyanolyan paraméterekre beállítva, mindkét telefon Huawei és mindkét telefonon a Mi Fit 4.5.0. mod fut. ( Szándékosan, kicsit később visszatérek erre.)
Mindkét órán nyomtam egy FR-t és újracsatlakoztattam őket a Mi Fit telepítése után.
Szóval a lépésszámlás: Továbbiakban csak számokat írok, Mi Band 5= (5) és a 4-es = (4).
200-lépésnél a (4) 210 az (5) 206 lépést mutatott szombaton.
Az alvásban az 5-ös volt pontosabb. (Lentebb leírom miért)
Egész napos pulzus és minden beállítva mindkettőn, Max fényerő 8:00 - 20:00 között.
Akku: (5) 9% (4) 5%-merülés.
Vasárnap:
(5) bal kéz, (4) jobb kéz.
200-lépésnél a (4) 212 az (5) 204 lépést mutatott szombaton. Érdekes.
Alvás: Itt már képeket is rakok be, fentebb azért nem raktam, hogy ne legyen egész oldalas írás. Mivel nem használok képfeltöltő oldalakat és a fórum lényege, hogy a felhasználó minden információt, illetve segítséget megkapjon a Mi Band 5-ről, ezért ide rakom a képeket.
Elnézést előre attól, akit zavar a hosszú hozzászólás.
Szóval alvás és az alvás alatti akkufogyasztás.
Mi Band 4 akku este

Mi Band 5 akku este

Mi Band 4 akku reggel

Mi Band 5 akku reggel

Látható, hogy a (5) 1 %-al többet fogyasztott.
Mi Band 4 alvás

Nem pontos
Mi Band 5 alvás

Ez már igen.
Amint lehet látni, brutál más adatok születtek.
Reggel úgy ébredtem, mint aki egy hetet aludt volna. Üde és friss voltam.
A lényeg, hogy 21:51-kor feküdtem le és nem akkor aludtam el, de onnantól nem mozogtam. A 4-es alvásnak gondolta a mozdulatlan fekvést és a reggeli ébredésnél is már rég felébredtem, de csak a szememet tornáztattam direkt. Az 5-ös rendesen tudta, hogy mikor ébredtem valójában és nem számolt rá plusz perceket.
A mély alvás mérésről ne is beszéljünk.
Ébrenlétben az 5-ös, totál pontos volt.
Szombat este, mikor a kezeimen fordítva voltak, ugyanilyen adatok lettek.
Kijelenthető, hogy az alvásban és a lépésben pontosabb a Mi Band 5.
Sport : Elliptikus tréner.
Ugye a Mi Band ezt nem tudja lekezelni, ezért kerékpárt állítottam be neki. Az elégetett kalória, közelében se volt a tréner által kijelzett kalóriának és a pulzus számok is eltértek.
A Mi Band 5, a pulzusban is és a kalóriában is 2%-os eltéréssel, ugyanazt mutatta mint a tréner.
Itt is jobb. Egyszóval ha eltekintünk az akku fogyasztástól, a Mi Band 5- jobb mint a 4 és pontosabb.
Viszont az akku is érdekes. Ugye mikor megveszi az ember, nyomkodja mint az örült és folyamatosan világit, illetve rezeg az óra. Persze, hogy jobban merül az akku, ami nálam is történt.
Jelenleg az 5-ös, most van 37%-on 6 nap után, teljes üzemben. Minden megy ami csak tud menni rajta. Percenkénti pulzus, stresszfigyelés és minden, max. fényerő, érzékeny karemelés, csukló átfordításra bekapcsolás(Master for Mi Band app).
Ez így már nem olyan vészes. Kb 50-80 üzenet jön egy nap rá.
Itt térjünk is vissza a Mi Fit-re. A 4.4.0mod-verziónál, mindig csak az utolsó értesítést lehet megnézni és az alvásnál, beszámolta azt is amit a Mi Band 4 . A felemeléses képernyő megjelenítés is, hol ment, hol nem.
Mi Fit 4.5.0mod-nál minden rendben,kivéve a Mi Fit magyarítása. Viszont ha az ember beállít mindent a 4.4.0-nál és azzal a felhasználó fiókkal lép be a 4.5.0-nál, akkor olyan nagy angol tudásra nincs szükség.
Alvásnál Mély - könnyű - REM - Ébren.
Összegezve:
Több napig töprengtem, hogy megérte-e megvenni a Mi Band 5-t, vagy felesleges volt, hiszen van egy tökéletes működő Mi Band 4-em ( Más árkategória nem érdekel ).
Az első napok benyomása elkeserített, amíg a tesztet végig nem csináltam.
Elmondhatom, hogy megérte. Nem egy 100K-s kategória, de bőven elég.
A kezemen nem egy kis tv-t hordok. Aki szereti a nagy órákat, persze nekik tetszik.
Ha esetleg valami véletlen folytán, a Xiaomi venné a fáradságot és az ígéretét betartva, az SpO2 is megjönne, akkor tökéletes lenne. Viszont szerintem az ujjra helyezhető pulzus.-oximeter pontosabb. Jó lenne azért.
Jó döntést hoztam. Tartalékban a Mi Band 4 is marad.
Bocsi a hosszú szövegért és remélem tudtam másnak is segíteni.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.